» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
81 / 218
»»

feryz ::

A ne štekate, da se po bankah valja denar, ki ga nihče ne rabi?
Torej je popolnoma vse en k..., koliko mu vrednost pade.
Če ga ne rabiš, ga ne rabiš.

Magic1 ::

Sam tukaj se pozna drugačna mentaliteta. Američani na polno kurijo varčevalne račune, pri nas pa folk že dela zalogo za hude čase. Sam ta denar ni čist isto, kot dosedaji, ki se je med kovidom nabral. To se ne bo porabilo za neumnosti.
Magic

dronyx ::

kow je izjavil:

Za nadaljno rast, bos pac rabil novi stimulus. Ali jesenska rast plac ali pa novi borzni boom. Drugace bo kupcev pri teh cenah pac zmanjkalo.

Če se meni plača jeseni poveča za 3% ne bom šel od veselja kupit še ene investicijske nepremičnine. Naslednjih nekaj let (5 plus) bo po moje na nepremičninskem trgu dolgočasnih. Malo prometa, cene pa na istih nivojih kot sedaj. Ne bodo pa padle, ker večini ni treba prodajat.

Magic1 ::

Se mi zdi, da bodo eni morali prodajat, ker je marsikdo kupil čez svoje zmožnosti. Samo bo to trg hitro pohopsal, vsaj v začetku. Problem je ko/če pride do spirale navzdol, potem pa svi čakajo, da bo še ceneje. Dosti bo odvisno koliko bo free money v prihodnje. Če bodo obresti 3%+, bo spet keš investicija. Tukaj je pol vprašanje Grčije, Italije in Španije.
Magic

pangro ::

@dronyx vzemi kredit in kupi zlato in delnice zlatih rudnikov:)

kow ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Za nadaljno rast, bos pac rabil novi stimulus. Ali jesenska rast plac ali pa novi borzni boom. Drugace bo kupcev pri teh cenah pac zmanjkalo.

Če se meni plača jeseni poveča za 3% ne bom šel od veselja kupit še ene investicijske nepremičnine. Naslednjih nekaj let (5 plus) bo po moje na nepremičninskem trgu dolgočasnih. Malo prometa, cene pa na istih nivojih kot sedaj. Ne bodo pa padle, ker večini ni treba prodajat.


Ce bodo cene na istih nivojih, bodo realno padale. Saj si napovedal inflacijo? Si ze spremenil mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

pangro je izjavil:

@dronyx vzemi kredit in kupi zlato in delnice zlatih rudnikov:)

Ne verjamem v kredite. Michael Burry je menda prodal vse delnice vredne 165 MIO. Zadržal je samo eno delnico firme za privat zapore. Verjetno kakšno simbolično sporočilo.

kow je izjavil:

Ce bodo cene na istih nivojih, bodo realno padale. Saj si napovedal inflacijo? Si ze spremenil mnenje?

Seveda, saj to ves čas trdim. 60% inflacija nepremičnin in 9% potrošniška inflacija. Sedaj bo pa 30 - 50% potrošniška inflacija do 2025 in 0% inflacija nepremičnin (ni mišljeno kot investicijski nasvet!).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Da bi bog dal. Kitajskega sranja ne potrebujem, nepremicnine pa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

musicfreak ::

a se samo meni zdi al v sloveniji ne delajo neke panike v medijih glede plina za to zimo kot v drugih drzavah? al je Slovenija na boljsem kot ostale drzave al pa nocejo delat negativne reklame vladi? :D

kow ::

Pogresas paniko? Bi rad, da folk na hitro kupuje drage pelete?
Mogoce pa ruski boti se najdejo slovenije, heh.

Saj razumes, da v trenutni situaciji na nobeno novico ne bo folk hitreje kliknil, kot na podrazitev energentov. Kliki zagotovljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

stara mama ::

musicfreak je izjavil:

a se samo meni zdi al v sloveniji ne delajo neke panike v medijih glede plina za to zimo kot v drugih drzavah? al je Slovenija na boljsem kot ostale drzave al pa nocejo delat negativne reklame vladi? :D

Mogoče pa zato...
https://www.forestresearch.gov.uk/tools...

kow ::

Bos moral podati podatke kaksen delez gospodinjstev se je lani grelo na plin, letos pa se ne bo. Dvomim, da jih je veliko.
Vecina bo pac morala placati drazji plin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Sem bral nedolgo nazaj poročilo enih tržnih raziskovalcev. Gledali so nazaj 60 let za usa in eu trge. Za stagflacijska obdobja, katero nas očitno čaka, je bil realni padec cen nepremičnin -16%. Edino kar je rastlo je bilo zlato in surovine. Vse ostalo minus.
Tudi če se to z nepremičninami pri nas uresniči za tak odstotek in hkrati rastejo obrestne mere, je to pod črto isto kot zdaj. Če še dodamo inflacijo, plače ki je ne dohajajo, si nepremičnine praktično ne more kupiti več noben.

Meni sicer ledvica sporoča nekaj drugega. Pa jo vedno poslušam, ker ima večinoma prav. Sporoča mi, da bodo cene konkretno padle, ker se bo brezposelnost povečala, inflacija požirala kupno moč in bo folk prisiljen posegati po rezervah (nepremičninah). Upam da ima prav, ker naslednje leto planiram nakup stanovanja...dizerfikacija pa to.

dronyx ::

musicfreak je izjavil:

a se samo meni zdi al v sloveniji ne delajo neke panike v medijih glede plina za to zimo kot v drugih drzavah? al je Slovenija na boljsem kot ostale drzave al pa nocejo delat negativne reklame vladi? :D

Ko bi ti videl obraze v firmi Geoplin Plinovodi. ;)

stara mama ::

kow je izjavil:

Bos moral podati podatke kaksen delez gospodinjstev se je lani grelo na plin, letos pa se ne bo. Dvomim, da jih je veliko.
Vecina bo pac morala placati drazji plin.

Težko rečt, je pa dejstvo, da je toplotno črpalko praktično nemogoče dobit do naslednjega leta.

nirburu ::

Usery. Dajte se pozanimat kdaj, kje in kdo so bili strokovnjaki pri tem. Pa tudi kaj je ultimativni cilj.

Ajnstajn` ::

stara mama je izjavil:

kow je izjavil:

Bos moral podati podatke kaksen delez gospodinjstev se je lani grelo na plin, letos pa se ne bo. Dvomim, da jih je veliko.
Vecina bo pac morala placati drazji plin.

Težko rečt, je pa dejstvo, da je toplotno črpalko praktično nemogoče dobit do naslednjega leta.


pa so toplotne črpalke še vedno tista ta prava zadeva glede na to, da tudi elektrika nima več enake cene?
//

kow ::

Da.

Malidelničar ::

Sparkxl je izjavil:

Sem bral nedolgo nazaj poročilo enih tržnih raziskovalcev. Gledali so nazaj 60 let za usa in eu trge. Za stagflacijska obdobja, katero nas očitno čaka, je bil realni padec cen nepremičnin -16%. Edino kar je rastlo je bilo zlato in surovine. Vse ostalo minus.
Tudi če se to z nepremičninami pri nas uresniči za tak odstotek in hkrati rastejo obrestne mere, je to pod črto isto kot zdaj. Če še dodamo inflacijo, plače ki je ne dohajajo, si nepremičnine praktično ne more kupiti več noben.

Meni sicer ledvica sporoča nekaj drugega. Pa jo vedno poslušam, ker ima večinoma prav. Sporoča mi, da bodo cene konkretno padle, ker se bo brezposelnost povečala, inflacija požirala kupno moč in bo folk prisiljen posegati po rezervah (nepremičninah). Upam da ima prav, ker naslednje leto planiram nakup stanovanja...dizerfikacija pa to.


Zanimivo, lahko prilimaš link? Meni se -16% zdi premalo. Zadnjič sem videl opozorila, da bi kanadski trg lahko padel za 50%. Verjetno tudi kitajski med 30-40%. Glede Slovenije: Jaz še vedno mislim, da so nepremičnine v vukojebinah v balonu - ki ga v SLO močno poganja prav trenutna inflacijska spirala.

Btw. glede inflacije v Sloveniji: Ali nobeden ni pomislil, da imamo v Sloveniji težavo, ker smo majhen trg in se zato pri nas čuti vpliv monopolov/oligopolov? Spomnite se tudi inflacijskega poskoka ob prevzemu evra. Ko govorimo recimo o vplivu cen hrane v inflacijski košarici: Slovenci iz obmejnih regij (še posebej Primorci - jih imamo v žlahti) masovno kupujajo fasungo v Trstu , Stari Gorici, Palmanovi. In se jim ful izplača glede na cene pri nas. Obratno v Italiji recimo, kjer ima bencin velik vpliv na inflacijsko košarico, sosedi hodijo tankat čez mejo k nam.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Slovenija je imela ob prevzemu evra peak ekonomskega baloncka. Ne delaj zakljuckov iz ene podatkovne tocke.

feryz ::

musicfreak je izjavil:

a se samo meni zdi al v sloveniji ne delajo neke panike v medijih glede plina za to zimo kot v drugih drzavah? al je Slovenija na boljsem kot ostale drzave al pa nocejo delat negativne reklame vladi? :D
Zato ker politični gobezdači trdijo, da imamo polne zaloge plina. V Avstriji.
Koliko je jodlarjem za zaupati, lahko vidimo na šengenski meji. Že od leta 2015 dalje. In še nadaljnjih xxx let.
Me zanima kaj bodo pozimi gobezdali. Ko ga ne bo niti kaplje. "Ups, sorry, smo mislili ..."?

kow ::

Avstrija ne trdi, da imajo polne zaloge plina. To si si izmislil. Aja, hoces reci, da so nam Avstrijci zagotovili, da imajo dovolj zalog za nas? To skoraj gotovo drzi. Avstrija ima relativno zelo veliko zalog (glede na porabo). Veliko vec kot Nemci. Bolj je vprasanje, ce so se komu drugemu kaj obljubili, hehe. Trenutno imajo cirka 100TWh zalog. Slovenija pa letno porabi 10TWh oz. se manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Pardon, 60Twh. Se vedno ogromno. Letno porabo imajo 100Twh. Njihov glavni problem je verjetno, komu bodo drago prodajali, heh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

A ti bi prodajal, če še sam nimaš dovolj?
Zelo verjetno, da. Bodo pa namesto na 19 stopinj, ogrevali na 15. Da bo Slovencem toplo.

kow ::

Kaj ne beres? Zase imajo dovolj. Jasno, da bi prodajal pri trenutnih visokih cenah in polnil, ko cene padejo.

fikus_ ::

In potem svizec zavije čokolado.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

redtech ::

Danes rokord plin:

https://tradingeconomics.com/commodity/...

Elektrika je na EU borzi dosegla 500€ / Mwh

Brez dobrih obetov, razen 19. stopinj v flatu.

zobnik ::

Bogi upokojenci, fiksna penzija, stari 65let+ prisiljeni bodo plačat to velja tudi za invalide, država pa kot da ne obstajajo, in neki dodatki 150 evrov so kaplica v kozarček....mladi pa vrata so odprta v svet. Zakaj bi vztrajal tukaj, tujina je boljša in kolega tam dobi 1800 neto pa je navaden delavec kot pri nas kak dostavljalec nečesa. Sam kaj bo pol s to državo, bo šla v 3PM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

LeQuack ::

Ja to je tko če vsi kradejo, potem slej ko prej je enkrat konec.
Quack !

pangro ::

redtech je izjavil:

Danes rokord plin:

https://tradingeconomics.com/commodity/...

Elektrika je na EU borzi dosegla 500€ / Mwh

Brez dobrih obetov, razen 19. stopinj v flatu.


Pa še gazprom pravi da gre plin še 60% višje, ha ha good luck za tiste špekulante ki mislijo da bodo kaj zaslužili z nakupi na teh nivojih.

dronyx ::

Kot kaže je v trendu trenutno še en pojavi, ki bi se mu morda lahko reklo pranje nafte. Ker so zahodni trgi, zlasti pa EU omejili nakupe ruske nafte je ideja v tem, da od rusov kupiš nafto s popustom, jo "opereš" in prodaš naprej zahodu, ki ne mara kupovat nafte direktno od rusov. To počne menda celo Savdska Arabija, ki je sama polna nafte, ampak kljub temu sedaj na veliko uvaža poceni rusko nafto. Sicer trdijo, da je poceni ruska nafta za njihove potrebe, medtem ko drago njihovo nafto prodajajo zabitemu zahodu, ampak dvomim, da kdo preverja iz katere vrtine je prišla nafta. Možno da tankerje z rusko nafto direktno preusmerijo k nam in pobirajo tako še bolj ekstremne dobičke. Zaslužki gredo sedaj sigurno v milijarde USD. Arabcem se je še enkrat prikazala marija. Ta zahod je res čedalje večji polom. Nihče ne razmišlja dva koraka naprej, raja bo pa nastradala.

Sparkxl ::

Glavni akterji v tej igri so indijci. S tem da pri tem bojda celo sodelujejo evropska podjetja. Vzame se recimo 60% svobodne nafte in se ji primeša 30% ruske. Nimaš kaj, sankcije delujejo na polno.

Glede plina pa mislim da je počasi jasno kako igro igra putin. Omejevati količino plina v EU. S tem povzroči dvoje. Cena gre v višave in s tem zaslužijo nič manj kot ob polni kapaciteti, hkrati pa dela ogromno gospodarsko škodo EU. Ker počasi se je menda tudi že ursuli posvetilo da alternative enostavno ni in je ne bo še kar nekaj let. Nimaš kaj, sankcije delujejo na polno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

kow ::

Torej sankcije delujejo. Rusi prodajajo s 30% popustom. Cene nafte pa so se vrnile na normalno raven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

Ja, Indija je verjetno celo največja pralnica ruske nafte. Jaz moram reči da teh sankcij ne razumem. To so dejanske sankcije proti prebivalcem EU. Nihče se pa seveda ne upa udarit po mizi in prepovedat Savdski Arabiji in Indiji pranje ruske nafte. Nove sankcije proti tem državam bi situacijo samo še bistveno poslabšalo.

Sparkxl ::

dronyx je izjavil:

Jaz moram reči da teh sankcij ne razumem. To so dejanske sankcije proti prebivalcem EU.


To isto bo rekel vsak naključno mimoidoči na cesti. Edini ki to ne razumejo sta ursula in kow. Za prvo je sicer značilno da realnost pride do nje z nekaj mesečnim zamikom, za drugega pa da živi v nekem svojem paralelnem svetu. Ta je povrhu še slovenec in gre po čisto slovenski logiki "ni važno koliko mene boli, važno da soseda bolj".

kow ::

Kaj tocno ne razumete? Izvoz plina je rusiji mocno padel. Takoj, ko se cene znormalizirajo, bo slo v Rusijo manj denarja.
Hkrati pa smo manj odvisni od njih, vec od Norveske in ZDA, ki sta zanesljivi partnerici. Podobno je s premogom, ki ga bodo morali Rusi prodajati na drug konec sveta.

Pri nafti, pa kolikor vem, itak vecina EU normalno uvaza rusko nafto. Vojna traja sele 5 mesecev, vi pa ze delate dramo.
Susa bo tudi prej ali slej minila. Kot vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

johnnyyy ::

Ah, dajte no. Kaj še ne veste, da gredo tankerji na pot le do polovice polni in potem tekom plovbe načrpajo morsko vodo in jo skupaj z nafto prodajo EU. Mi smo pa itak toliko zabiti, da robe, ki jo kupujemo ne preverjamo?

Včasih res ne morem razumeti, kaj nekateri pišete. Še lokalni diler preveri kvaliteto svoje robe, le zakaj jih naftna podjetja ne bi? In nafta se od lokacije do lokacije tako razlikuje, da se že na borzi trguje z WTI, Brent, Urals, Murban - torej z nafto ki prihaja iz različnih koncev in ima različno kvaliteto oz. različne sestavine. Rafinerije so prilagojene na določen del nafte in menjava dobavitelja pomeni prilagoditve, kar jim lahko vzame tudi par mesecev. Tako, da z mešanjem surove nafte in pošiljanjem na zahodni trg lahko po mojem kar pozabite. To bi se lažje počelo z derivati, a tam je problem transport. Zato je za države bogate z nafto najlažje, da svoje rafinerije prilagodijo na rusko nafto, kot pa da mešajo, saj bi se to prej kot slej poznalo.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Torej sankcije delujejo. Rusi prodajajo s 30% popustom. Cene nafte pa so se vrnile na normalno raven.

Kaj so ti zaprli Ukrjinsko temo da pokas meta infomirane zaključke ?
Objavljeno včeraj :

Russia sees 38% rise in energy export earnings this year: Report
Russia is expected to pocket $337.5bn this year on energy exports alone, according to an economy ministry document seen by Reuters news agency.


Sedaj pa preden boš meta odbitek naredil zakljucek, raš vedeti koliko več ali manj so načrpali nafte ? Vemo pa zagotovo da ti plačuješ za energente več, če se počutiš bolje, ko misliš da ne rusom, ej bodi srečen da ne kitajcem:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Bos videl podatke za drugo polovico leta. Padel jim je tudi BDP, ce nisi opazil. Se vecji del proracuna je odvisen od fosilnih goriv, recept za bodoco ekonomsko katastrofo. Potrpezljivost je lepa cednost.

Mimogrede, na tvojem linku pise:
The ministry document projects energy export earnings will ease to $255.8bn next year, still higher than the 2021 figure of $244.2bn, according to Reuters news.

Ce upostevas, da bo dolarska inflacija v 2 letih kaksnih 15%, jim bodo dohodki realno padli. Tvoj link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

To me pa res zanima, kaj pravi usedlina iz jutranjega kakava, kaki bodo ti podatki za drugo polovico leta? Hočeš povedati da so ustavili izvoz energenotv? Nafta in plin bosta naenkrat zastonj?

Še 1x ...koga bogakurca pri zdravi pameti, torej vse razen tebe, briga kako kako gre povprečnemu rusu? Še za ukrajince nam dol visi, kljub neumorni bruseljski propagandi. Zakaj točno bi me moglo zanimati kako gre rusom?

fikus_ ::

Kow je kandidat za bruseljsko špitz elito, zato vam/nam prodaja politikanske floskule bo sistemu balkancev "lako čemo", samo raja bo vse to plačala.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Raja je imela 30 let casa, da se sprijazni z globalnim segrevanjem. Pa se jim jebe. Zdej boste placali. Komaj cakam.
Upam, da jim zmanjka casha za filanje SUVov. Pa mi lahko prodate kaksnega po dobri ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

johnnyyy je izjavil:

Včasih res ne morem razumeti, kaj nekateri pišete. Še lokalni diler preveri kvaliteto svoje robe, le zakaj jih naftna podjetja ne bi? In nafta se od lokacije do lokacije tako razlikuje, da se že na borzi trguje z WTI, Brent, Urals, Murban - torej z nafto ki prihaja iz različnih koncev in ima različno kvaliteto oz. različne sestavine.

Nafta ni isto kot narkotiki. Če Savdska Arabija rusko nafto uporabi za svoje potrebe, tega nihče ne bo opazil oziroma lahko se to ve, pa nihče ne more nič. Indija kot sem bral rusko nafto v svojih rafinerijah predela in potem predelano prodaja naprej. To je pranje ruske nafte z dodano vrednostjo.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Raja je imela 30 let casa, da se sprijazni z globalnim segrevanjem. Pa se jim jebe. Zdej boste placali. Komaj cakam.
Upam, da jim zmanjka casha za filanje SUVov. Pa mi lahko prodate kaksnega po dobri ceni.

Vidiš sedaj bodo EU raja kupovala Ameriške EV panele iz kitqjske. Pač je Amerika že vedele zakaj dati pod sankicje regijo, kjer delajo silicijeve rezine za EV panele...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sparkxl ::

kow je izjavil:

Raja je imela 30 let casa, da se sprijazni z globalnim segrevanjem. Pa se jim jebe. Zdej boste placali. Komaj cakam.


Tako kot je pred tem imela čas da se sprijazni z globalnim hlajenjem in prihajajočo ledeno dobo? Aja mi vsi bomo plačali, ti v tvojem paralelnem svetu pa ne boš?

Mogoče si zgoraj spregledal, zato še 1x:

To me pa res zanima, kaj pravi usedlina iz jutranjega kakava, kaki bodo ti podatki za drugo polovico leta? Hočeš povedati da so ustavili izvoz energenotv? Nafta in plin bosta naenkrat zastonj?

fikus_ ::

kow je izjavil:

Raja je imela 30 let casa, da se sprijazni z globalnim segrevanjem. Pa se jim jebe. Zdej boste placali. Komaj cakam.
Upam, da jim zmanjka casha za filanje SUVov. Pa mi lahko prodate kaksnega po dobri ceni.


Briga Ruse za globalno segrevanje. Še amerikanci se požvižgajo na to, če ne vidijo v tem kakšne koristi, Kitajci delajo, kar je njim dobro (so eko samo zaradi obupno onesnaženega zraka po mestih).

dronyx je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Včasih res ne morem razumeti, kaj nekateri pišete. Še lokalni diler preveri kvaliteto svoje robe, le zakaj jih naftna podjetja ne bi? In nafta se od lokacije do lokacije tako razlikuje, da se že na borzi trguje z WTI, Brent, Urals, Murban - torej z nafto ki prihaja iz različnih koncev in ima različno kvaliteto oz. različne sestavine.

Nafta ni isto kot narkotiki. Če Savdska Arabija rusko nafto uporabi za svoje potrebe, tega nihče ne bo opazil oziroma lahko se to ve, pa nihče ne more nič. Indija kot sem bral rusko nafto v svojih rafinerijah predela in potem predelano prodaja naprej. To je pranje ruske nafte z dodano vrednostjo.


Točno tako, države delajo tisto, kar je koristno za njih, edino EU je ena žalost od politike.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Sparkxl ::

USA pod senilnim je tudi dobila samomorilska nagnjenja, čisto po vzoru EU

PersonaRuda ::

kow je izjavil:

Bos videl podatke za drugo polovico leta. Padel jim je tudi BDP, ce nisi opazil. Se vecji del proracuna je odvisen od fosilnih goriv, recept za bodoco ekonomsko katastrofo. Potrpezljivost je lepa cednost.

Mimogrede, na tvojem linku pise:
The ministry document projects energy export earnings will ease to $255.8bn next year, still higher than the 2021 figure of $244.2bn, according to Reuters news.

Ce upostevas, da bo dolarska inflacija v 2 letih kaksnih 15%, jim bodo dohodki realno padli. Tvoj link.

Samo s tem se strinjam, da jim je BDP padel. Pa ne zaradi nafte ali plina, ampak ker so večje zahodne firme zaprle svoja vrata tam. Ima pa Rusija že odgovor:

Zahodna podjetja, ki so spomladi zaradi začetka vojne v Ukrajini zapustila ruski trg, so v njem pustila globoko luknjo, zaradi katere pa se s težavami ne sooča le Rusija, ampak tudi podjetja v odhodu. Na ruskem trgu so se namreč začeli pojavljati ponaredki njihovih produktov, pa tudi nelegalni uvozi izdelkov. Če pride do tožb, se ruska sodišča postavijo na stran svoje države, vlada pa je celo izdala uredbo, ki dovoljuje 'izposojo' imen podjetij in znamk iz 'neprijateljskih držav'.
https://www.24ur.com/novice/tujina/rusi...

Torej Adidas, Nike, Chanel, Rolex, McDonalds, Renault... se še bodo fajn čohali po glavi, da so zapustili takšno tržišče kot je Rusija. Rusija pa se bo ravno v naslednja pol leta postavila na noge in bo BDP spet zrastel kot je bil pred vojno. Še več, ker sedaj služijo še več z nafto in plinom kot pred vojno, bo njihov BDP čez pol leta bil še višji kot je bil pred vojno.

Rusija je profitirala, Amerika je profitirala (prodaja orožja). Največ pa je izgubila Ukrajina, sledi pa celotna EU. Mi smo tisti, ki bomo plačali ta zapitek (te vojne) z uvedbo sankcij Rusiji in z zapustitvijo ruskega tržišča.

Mr.B ::

Sparkxl je izjavil:

USA pod senilnim je tudi dobila samomorilska nagnjenja, čisto po vzoru EU

Ne,Pred recesiskim strahom prodajajo zgornji limit cene Ruske nafte. Kot da bi uvedli komunizem v kapitalizmu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
81 / 218
»»