» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
210 / 211
»»

dronyx ::

V senci rasti bitcoina je precej zrastla tudi cena zlata in je trenutno okrog 2.170 USD. Kot sem zasledil podatek so glavni kupci zlata trenutno centralne banke in menda je kupila zlato tudi nemška izpostava ECB. Ponavadi cena zlata dosti dobro napoveduje kaj se bo zgodilo v prihodnje. Kot kaže je verjeten scenarij tak, da bodo centralne banke ob manjših znakih recesije močno spustile obresti in znova začele masovno tiskati denar. Seveda ko se to zgodi pa dobijo močan pospešek tudi cene vseh naložb. V tem primeru zna cena zlata narasti v dveh letih po moje na okrog 2.600 USD. Če si centralna banka je v tem primeru mnogo bolj donosno imeti zlato v rezervah, kot pa USD, ki ga bodo spet natisnili na bilijone. Ali centralne banke res kupujejo tudi bitcoine so pa špekulacije raznih kripto entuziastov. Po moje ne, vsaj ne te glavne (Fed, ECB, BoJ...).

V primeru tega scenarij bo zabavno za videti kako se bo odzval na to trg nepremičnin. Moje predvidevanje je, da se v tem primeru začnejo dražiti nepremičnine spet takoj z 10 do 15% letno. Tudi cena nepremičnin odraža pričakovanja v prihodnje, kar je pa na koncu odvisno od monetarne politike in cene denarja. Mislim pa da tokrat ne bo trajalo desetletje, da se pojavi visoka inflacija. Po moje se bo v par letih. Seveda če jim sedaj sploh uspe spraviti inflacijo pod 2% (po moje zelo težko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

Vweč kot očitno drži to kar sem napovedal, da bo ECB in nasploh centralne raje pustile inflacijo nad 2% kot pa se držale svoje naloge... Čez 2 leti bomo spet imeli velike probleme
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Vweč kot očitno drži to kar sem napovedal, da bo ECB in nasploh centralne raje pustile inflacijo nad 2% kot pa se držale svoje naloge... Čez 2 leti bomo spet imeli velike probleme

Sedaj kakšna hujša recesija niti ni opcija. To bodo seveda raje pustili višjo inflacijo. Glede kredibilnosti centralnih banka pa verjetno ni več neke hujše dileme. Kakšna kredibilnost? :D

deco16 ::

Hvala ECB da kupuješ zlato da bom končno lahko prodal z nekaj dobička. Se bom rajš kripta držal ker zgleda bolj profitabilno. Torej če se najde zadosta takih kot jaz vemo kam gre dolgoročno cena ;)

dronyx ::

deco16 je izjavil:

Hvala ECB da kupuješ zlato da bom končno lahko prodal z nekaj dobička. Se bom rajš kripta držal ker zgleda bolj profitabilno. Torej če se najde zadosta takih kot jaz vemo kam gre dolgoročno cena ;)

Srečno, samo to lahko rečem. Kripto market je precej divja vožnja. Če imaš rad da e močno premetava in ti ne postane prehitro slabo...zakaj pa ne. Do sedaj se je kripto še po vseh padcih pobral, tako da...zgodovina je na tvoji strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Vweč kot očitno drži to kar sem napovedal, da bo ECB in nasploh centralne raje pustile inflacijo nad 2% kot pa se držale svoje naloge... Čez 2 leti bomo spet imeli velike probleme


Saj jim ne preostane drugega. Vsaj Fedu, nasi pa itak copy paste. Ce pada zanimanje za nakup njihovih obveznic, potem potrebujejo visjo inflacijo, da furajo skozi dolg.

Sparkxl ::

deco16 je izjavil:

Hvala ECB da kupuješ zlato da bom končno lahko prodal z nekaj dobička. Se bom rajš kripta držal ker zgleda bolj profitabilno. Torej če se najde zadosta takih kot jaz vemo kam gre dolgoročno cena ;)


Takih kot ti je v zadnjem času kar veliko



Moram priznat da me močno srbi da se vam priključim, ampak zaenkrat prevlada razum

link_up ::

ce sklepamo po tem grafu se bo kripto vlakec "obtezil" in "stabiliziral". :)
In and Out

deco16 ::

Leta 2020 sem kupil 50g zlata, dobrih 2500€.

Iztočasno me je moja vprašala če kupi cel BTC ker naj bi bil 3k. Sem reku ne, kupi malo, korona je ni ziher.

No, te napake nebom več naredu.

Zlato prodam dobim 3150€.
Za BTC si pa lahk tud pogledate.

Vselih se kupuje nepremičnina, pač potegneš ven zadeve katerih ti ni škoda :D

johnnyyy ::

kriptobog je izjavil:

Saj jim ne preostane drugega. Vsaj Fedu, nasi pa itak copy paste. Ce pada zanimanje za nakup njihovih obveznic, potem potrebujejo visjo inflacijo, da furajo skozi dolg.

Itak, samo glede na to, da je EU zaspala pri avtomobilski industriji (pa tudi v drugih panogah), ali lahko pričakujemo da bomo imeli pri nas še malce večjo inflacijo, ter da se bo oslabil evro, da bomo proti ostalim bolj konkurenčni?

J.McLane ::

deco16 je izjavil:

Leta 2020 sem kupil 50g zlata, dobrih 2500€.

Iztočasno me je moja vprašala če kupi cel BTC ker naj bi bil 3k. Sem reku ne, kupi malo, korona je ni ziher.

No, te napake nebom več naredu.

Zlato prodam dobim 3150€.
Za BTC si pa lahk tud pogledate.

Vselih se kupuje nepremičnina, pač potegneš ven zadeve katerih ti ni škoda :D


Ne bit tako prepričan, da naslednjič ne boš več naredil napake. Zgodovina ni nobena garancija za prihodnost.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

deco16 ::

Ma naredil bom isto sam povem. Vedno razdelim investicije na različna področja tudi v prihodnosti bom. Podal sem samo kot primer.

Pač inflacija je prehitela večino investicij ;) O tem je tudi ta tema, delno...

dronyx ::

deco16 je izjavil:

Pač inflacija je prehitela večino investicij ;) O tem je tudi ta tema, delno...

A? V bistvu je inflacija cen naložb prehitevala za več let dejansko inflacijo, ki jo uradno računajo. Koliko let so se nepremične dražile po 10% letno, uradna inflacija je bila pa 1,5%. Tudi ko se začne nov cikel bo isto, le da bo hitrost naraščanja cen naložb še hitrejša, saj ljudje sedaj poznajo dril. Če sedaj spusti ECB obresti na 0% gremo vsi po maksimalne kredite s fiksno obrestno mero in v nabavo ceglov. Kako bo to vplivalo na ceno starih ceglov si pa lahko predstavljaš.

dronyx ::

@Mato989 - sem našel eno mojo staro predavanje iz leta 2022, kjer piše tudi tole:

Q&A:
Vprašanje Mato989: Kul, samo po taki logiki se bo inflacija umirila sama od sebe čez 1-2 leti kot sem predvidel jaz, brez da spreminjamo obrestno mero.

Odgovor: Seveda. Če se ne ustvarja več prekomerno novega denarja, se bo inflacija po prehodnem obdobju umirila, saj jo nima več kaj poganjati. Ampak to za biti boleče, ker vsi želijo višje plače, višje pokojnine, višjo socialo, da preživijo podražitve in da jim standard ne strmoglavi, to pa zahteva denar, ki ga ali vzameš ljudem z novimi davki, kar ni najbolj popularno, ali denar ustvariš iz nič in razdeliš med ljudi. Ampak s tem pa ponovno povečaš količino denarja v obtoku, kar inflacija kot smo videli naravnost obožuje.

V praksi se je izkazalo, da so morali močno dvigniti obrestno mero, pa še vedno niso uspeli spraviti inflacijo pod ciljnih 2%. ;)

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

@Mato989 - sem našel eno mojo staro predavanje iz leta 2022, kjer piše tudi tole:

Q&A:
Vprašanje Mato989: Kul, samo po taki logiki se bo inflacija umirila sama od sebe čez 1-2 leti kot sem predvidel jaz, brez da spreminjamo obrestno mero.

Odgovor: Seveda. Če se ne ustvarja več prekomerno novega denarja, se bo inflacija po prehodnem obdobju umirila, saj jo nima več kaj poganjati. Ampak to za biti boleče, ker vsi želijo višje plače, višje pokojnine, višjo socialo, da preživijo podražitve in da jim standard ne strmoglavi, to pa zahteva denar, ki ga ali vzameš ljudem z novimi davki, kar ni najbolj popularno, ali denar ustvariš iz nič in razdeliš med ljudi. Ampak s tem pa ponovno povečaš količino denarja v obtoku, kar inflacija kot smo videli naravnost obožuje.

V praksi se je izkazalo, da so morali močno dvigniti obrestno mero, pa še vedno niso uspeli spraviti inflacijo pod ciljnih 2%. ;)



Saj inflacija se bi umirila sama od sebe, če ne tiskaš denarja in ne dovoliš trenutnega načina kreditiranja bi se umirila v cca 2 letih... Vse bi šlo pač +40% in je mir. Pol pa nov krog protestov in stavk za višje denarje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Najbolj boge so trenutno drzave, tak da si zarad davcnih dolgov ne bodo upali inflacije prevec spustit.

Tak da jaz pricakujem se vsaj par let inflacijo ranga 3-4%, pomoje bodo v tem rangu probali drzat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bellator ()

dronyx ::

Obresti se bodo po moje ustalile pri okrog 3%, morda 2,5%, dvomim pa nižje. Sedaj so se naučili, da inflacija ni odšla za vedno.

Magic1 ::

Inflacija bo kontantnih "3%", če bodo politično hoteli tudi samo "2.5%". Samo merilo se bo vedno različne stvari, da višja podražanja vedno ven iz merila padejo. In potem se bomo delali, da je inflacija čist normalno nizka, folk pa vedno bolj broke. Jaz lahko rečem, da se mi je praktično vse podražalo 30%-100% v zadnjih treh letih. Kako le, če je uradna inflacija 2021 1.5%. 2022 10,3%, 2023 4,2%, torej rečmo po 20%.
Magic

kow ::

Poceni azijska delovna sila bo sedaj tezko izvazala deflacijo. Rodnost je v vecini Azije enostavno prenizka.
Ostane le se tehnoloski napredek.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Poceni azijska delovna sila bo sedaj tezko izvazala deflacijo. Rodnost je v vecini Azije enostavno prenizka.
Ostane le se tehnoloski napredek.

Sedaj pa že priznavaš Azijsko velesilo ?
Večino Support in dobršni del R&D itd je vedno bolj ali manij na strani Azije. Medtem ko se bo zahodna mladina igrala in iskala chatGPT, se bodo čez 20 let skupaj srečali eni ki bodo uporabljali linux in znanje ter drugi upali da AI deluje kot so ga ta drugi sprogramirali.

Ti pa pomagam :
Is US Fertility now Below Replacement? Evidence from Period vs. Cohort Trends by Lawrence Wu & Nicholas Mark (August 2023)

A misliš da je za Evropo kaj slabše ?


Za namig, ker je tema inflacija : kako kaj kaže sedaj ko so apetiti korporacij tako visoki, pa cene nočejo pasti. Ta shrink inflacija pakiranja hrane, verjetno resnično ne misliš da vpliva na dobrobit prehrane zahodnega konsumenta ? Lahko da je rast prdebelih posledica depresije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Ne bos, verjel. Nikoli nisem zanikal da je Kitajcev veliko ter delajo za majhen denar. :))

Mogoce je spet cas za kaksne tablete. Neke privide imas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Colt1911 ::

kow je izjavil:

Ne bos, verjel. Nikoli nisem zanikal da je Kitajcev veliko ter delajo za majhen denar. :))

Mogoce je spet cas za kaksne tablete. Neke privide imas.

Idiotov vas je še več kot kitajcev, problem je le da delate samo škodo.

LeQuack ::

Krivi so potrošniki ki še vedno trošijo enako kot da ne bi bilo inflacije. Logično da bodo podjetja višala cene kolikor lahko.
Quack !

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ne bos, verjel. Nikoli nisem zanikal da je Kitajcev veliko ter delajo za majhen denar. :))

Mogoce je spet cas za kaksne tablete. Neke privide imas.

Da Facpalm, pa to, govorim o Aziji.
A veš da ima AMD enega izmed večjih R&D centrov v Indiji.
Zadnji internetni mrk, v Ameriki se je zgodil ko so odpustili velik delež IT kadra v Ameriki in indija je zgolj...
Zadnji vdor v Laspss, je bil posledica, no lolekov v indiji...
No kar nekaj MS razvoja je v indiji., ma polno…
No primat indije je danes to kar si pred desetimi leti gledal na YT, kako delajo ročno električni transformator, pa tako na roke brez zaščite polivajo olje itd, pa ročna obnova akumulatorjev, tako zaščita je en ajmer, itd…

Potem se bo pa čez 10 let en forumski MAGA debil oglasil, kako Kitajci, ok Indijci kopirajo, kaj smo jim pa vse tja prinesli… nekaj. No sej veste lista o kitajski je dolga.
Drugače pa če malo po-trolalam...
Wages in the US are falling at a 'striking' pace, Indeed says

PS: Pa ne skrbi, je vsem jasno da ko si na Podnu z argumenti, imajo taki kot ti , KOT vedno probleme s tabletkami kot argument. Verjetno je to pri tistih, ko radi poročajo, brez razumevanja vsebine o kateri so poročali, neka stalna praks. Postanejo full pametni, med svojimi.
Trenutno pa kaže, da so prestavili spust obresti iz aprila na Juniji :)):)):))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Glede inflacije se mi zdi, da je Fed v težavah in pripravlja teren za naslednji tiskarski maraton, ki je po moje praktično neizogiben. Inflacija v ZDA bo očitno vztrajala nad 2% in sedaj Jerome že previdno razlaga, da bodo znižali obresti tudi če ne bo šla pod 2%, kar v praksi pomeni poraz Feda. To se že opazi tudi pri ceni surovin, zlata, nafte, kar vse narašča in to se bo poznalo tudi na prihodnji inflaciji in sicer v plus. Na skrivaj je Fed že zagnal tiskarske stroje, ko so reševali banke z 160 MRD USD zaradi izgub pri obveznicah. Konec leta je moja prognoza za ZDA inflacija nad 4%. Sumim pa, da bodo tudi tokrat iznašli nek trik, da ne bodo ljudje prehitro poštudirali, da spet masovno tiskajo denar. QE sedaj precej ljudi razume kaj pomeni za njihov denar, tokrat si morajo izmisliti nekaj novega. Teh 160 MRD USD je v bistvu QE, samo skrito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Lani so ti sle prognoze zelo slabo. Bomo videli, kako bo letos.

Se sicer strinjam, da nizanje obresti se ni na vidiku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Lonsarg ::

Če gledaš na to kaj stavijo veliki ekonomski gamblerji (vključno z bankami), potem vidiš da stavijo na počasno poviševanje tiskanja, torej počasno nižanje obrestnih mer.

Ne najdem več grafa ki sem ga gledal kak mesec nazaj, kjer so bile prognoze počasen padec EURIBOR iz 4% na 2.5% v roku 5 let.

Idealno za zdele kredit vzet in čez par let reprogramirat ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Magic1 ::

dronyx je izjavil:

Glede inflacije se mi zdi, da je Fed v težavah in pripravlja teren za naslednji tiskarski maraton, ki je po moje praktično neizogiben. Inflacija v ZDA bo očitno vztrajala nad 2% in sedaj Jerome že previdno razlaga, da bodo znižali obresti tudi če ne bo šla pod 2%, kar v praksi pomeni poraz Feda. To se že opazi tudi pri ceni surovin, zlata, nafte, kar vse narašča in to se bo poznalo tudi na prihodnji inflaciji in sicer v plus. Na skrivaj je Fed že zagnal tiskarske stroje, ko so reševali banke z 160 MRD USD zaradi izgub pri obveznicah. Konec leta je moja prognoza za ZDA inflacija nad 4%. Sumim pa, da bodo tudi tokrat iznašli nek trik, da ne bodo ljudje prehitro poštudirali, da spet masovno tiskajo denar. QE sedaj precej ljudi razume kaj pomeni za njihov denar, tokrat si morajo izmisliti nekaj novega. Teh 160 MRD USD je v bistvu QE, samo skrito.

Sej to se bojim, da bodo furali še naprej neko strategijo stimuliranjam, ki bo seveda podžigala inflacijo. Seveda pa na drugi strani lahko kadarkoli nekaj poči in takrat gre lahko vse 2008 pot. Tako da ne moreš vedt, kam bo šlo v bližnji prihodnosti. Sem pa prepričanja, da dlje kot se bo odlašalo s korekcijo, hujše bodo posledice.
Magic

johnnyyy ::

dronyx je izjavil:

Glede inflacije se mi zdi, da je Fed v težavah in pripravlja teren za naslednji tiskarski maraton, ki je po moje praktično neizogiben. Inflacija v ZDA bo očitno vztrajala nad 2% in sedaj Jerome že previdno razlaga, da bodo znižali obresti tudi če ne bo šla pod 2%, kar v praksi pomeni poraz Feda. To se že opazi tudi pri ceni surovin, zlata, nafte, kar vse narašča in to se bo poznalo tudi na prihodnji inflaciji in sicer v plus. Na skrivaj je Fed že zagnal tiskarske stroje, ko so reševali banke z 160 MRD USD zaradi izgub pri obveznicah. Konec leta je moja prognoza za ZDA inflacija nad 4%. Sumim pa, da bodo tudi tokrat iznašli nek trik, da ne bodo ljudje prehitro poštudirali, da spet masovno tiskajo denar. QE sedaj precej ljudi razume kaj pomeni za njihov denar, tokrat si morajo izmisliti nekaj novega. Teh 160 MRD USD je v bistvu QE, samo skrito.

Dokler je letna inflacija pod 5% sam ne vidim, da bi imel FED hude težave, saj je to nekje meja, kjer ljudje opazimo rast cen. S potezami napovedovanja nižanja obresti po mojem tipajo teren, saj določen del trga napovedi vkalkulira in se napoved na trgu pozna kot, da bi OM dejansko zmanjšali (delnice/zlato/nafta itd gre gor). In na ta način dajo napoved o zmanjšanju OM, pa se inflacija poveča, potem pa povedo, da se je povečala in da še ni časa za zniževanje OM pa se malce zmanjša in tako s samo z napovedmi regulirajo trg oz. poskrbijo da nihanja niso prevelika.

FrRoSt ::

Ja, inflacija bo malo povišana, malo hitreje bo treba tečt, ampak, pravi fed, da gospodarstvo je v dobri formi, brezposelnost nizka, tako da zadeva ni kritična. Če bo pa zaškripalo, pa lahko še vedno spustijo om in dajo gospodarstvo na novo infuzijo.
Najebali bodo upokojenci, ki jim bo kupna moč padala, podaljševala se bo delovna doba, ampak v take čase prihajamo.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Ja, inflacija bo malo povišana, malo hitreje bo treba tečt, ampak, pravi fed, da gospodarstvo je v dobri formi, brezposelnost nizka, tako da zadeva ni kritična.

Se spomnim časov pred krizo 2008, ko so vsi, vključno s šefom Fed zatrjevali, da nikjer nobenih težav, vse super, nepremičnine bodo samo še rastle, tokrat vse drugače...potem pa globalna finančna kriza. Ne trdim, da se bo to ponovilo, samo po mojih izkušnjah do sedaj vseh možnih težav niso opazili in vedno jih je kaj presenetilo. Feda po moje ne skrbi toliko gospodarstvo, kot manjše in srednje banke. Teh je nekaj že propadlo, potem so jih reševali s premostitvenimi krediti. Ampak dlje kot traja obdobje višjih obrestnih mer, večja je verjetnost, da se še kdo znajde v težavah. nerealiziranih izgub pri obveznicah je še veliko. Pa menda je problem tudi trg poslovnih nepremičnin. To, da so komercialne nepremične postale nedostopne za veliko večino pa nikogar ne briga ne v ZDA, kot ne pri nas v Frankfurtu. V Ljubljani je sedaj novo dvosobno stanovanje praktično že pol milijona. Povprečna plača pa koliko? LOL, res briljantno. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Lonsarg je izjavil:

Če gledaš na to kaj stavijo veliki ekonomski gamblerji (vključno z bankami), potem vidiš da stavijo na počasno poviševanje tiskanja, torej počasno nižanje obrestnih mer.

Ne najdem več grafa ki sem ga gledal kak mesec nazaj, kjer so bile prognoze počasen padec EURIBOR iz 4% na 2.5% v roku 5 let.

Idealno za zdele kredit vzet in čez par let reprogramirat ;)


Pardon, nisem bil jasen. Govoril sem o FED, torej ameriskih obrestnih merah. Evropsko gospodarstvo je veliko bolj sibko, da.

Lonsarg ::

Eh, Američani bodo moral pa vsaj malo tiskat zaradi velikega dolga države, ne glede na širše gospodarsko stanje :)

LeQuack ::

A pa tisti ki jih denar dolgujejo Američani jim je vseeno če zaradi razvrednotenja ob tiskanju dobijo pol manj kot je obljubljeno?
Quack !

Magic1 ::

Trenutno še nič ne zgleda, da bi dolar kaj pretirano izgubljal na vrednosti. Je dolar padel, ko so printal kot zmešani, a je nato zrastel ša na višji nivo. Bolj je problematična vsesplošna inflacija, ki pa seka po celem svetu. Kar zna pahnit mnogo ljudi v krizo in obupani ljudje počnejo lahko obupane stvari. Samo poglejte kaj dela Netanjahu, ko mu je začelo mal škripat. Z vojno se rešijo marikatere reči, lahko tudi na račun države. Pretirava kot Putin in bodo hude posledice.
Magic

kow ::

energetik ::

vires in numeris

dronyx ::

Magic1 je izjavil:

Trenutno še nič ne zgleda, da bi dolar kaj pretirano izgubljal na vrednosti.

V primerjavi s čem? Ostalimi fiat valutam, zlatom, nepremičninami...? Se mi zdi da kar konkretno izgublja tudi USD na vrednosti. Saj inflacija meri samo en vidik izgube vrednosti valute v časovnem obdobju. Po moje v USD le redko kaj najdeš, kar je danes ceneje kot pred enim letom. In to v makroekonomskem okolju, kjer M2 praktično ne narašča in bilanca Feda se celo nekoliko zmanjšala. Kaj šele bo, ko Jerome zažene ponovno tiskarski stroj? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fikus_ ::

Zlato je v zadnjem letu "pridobilo" okrog 12% vrednosti. Tako da nekdo seli premoženje iz fiata v zlato.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

Zlato je v zadnjem letu "pridobilo" okrog 12% vrednosti. Tako da nekdo seli premoženje iz fiata v zlato.

V zadnjem letu 17% v USD. Očitno niso vsi optimistični glede prihodnosti.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Inflacija je poskocila, no vsaj v Ameriki... FED verjetno junija ne bo spustil obrestne mere ? ..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Ne bo. To je bilo itak ze pricakovano.

deco16 ::

Ravno fajn za prodat USD ;) Upam da še bolj pade

kow ::

http://www.portalseven.com/employment/u...

Nezaposlenost je sicer malo narasla, je pa povsem "normalna".

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ne bo. To je bilo itak ze pricakovano.

Da slogalo se je 4x to leto, prvo marca, potem aprila... potem junija... Sedaj govorijo verjetno letos, pa se to pod vprasanjem. Glavna gonilna sila us ekonomije, je pa uni na meji s Teksasom, za male pare,

Sedaj pa jackpot vpradanje bo cez dober mesec spet govor us gov shutdown in dodatni T$ minusa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Ekonomijo v resnici vedno resi le rast produktivnosti. Primer:

https://www.statista.com/statistics/940...

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ekonomijo v resnici vedno resi le rast produktivnosti. Primer:

https://www.statista.com/statistics/940...

Da sej zato pa je baba na kitajskem. A msiliü da bo kompletna blokada Eko produktov s Kitajske bila v dobro Evrope ali no pustimo se presenetiti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Cena zlata ob 3,5% inflaciji v ZDA ni nič padla in to kljub temu, da bo Jerome očitno dlje časa moral dajati 5% obresti na USD (zlato ne da nič obresti). To si jaz razlagam tako, da sedaj prevladuje prepričanje da bo inflacija še nekaj časa krepko nad 2%, Jerome pa se bo v nekem trenutku zlomil in znižal obrestno mero, kljub inflaciji. Jaz sem sicer računal, da bi zlato mejo 3000 USD doseglo konec 2025, samo se mi zdi, da bo lahko še prej.
««
210 / 211
»»