» »

Antivaxx club

Antivaxx club

Utk ::

oopticom je izjavil:

Utk je izjavil:

študije o varnosti cepiv tudi bereš samo do prve neumnosti? Potem si hitro čez...

Ključna beseda tukaj je "študija", ki jo opravi več strokovnjakov na svojem področju, se nato javno objavi in peer review-a neodvisno od avtorjev.

Na članek posameznika, ki misli, da je doživljensko imun ker je prebolel virus, pa ne dajem velike uteži. :)

Kdo je peer review-val in ponovil študije proizvajalcev cepiv proti covidu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

vnetidebater ::

z0mbie je izjavil:

vnetidebater je izjavil:


2 možnosti maš: imeti inteligenten narod in ga spodbujati k delanjiu dobrih reči ali pa imeti butast narod in jih s prisilo siliti v nekaj.


Ne bo drzalo. Butast narod ze imas. Lahko samo odstranis bolj zabite, samo vlada se je narobe lotila. Kdor zavrne cepljenje, do cepljenja ni vec upravicen. Problem resen. Scasoma.


Ne, ker ko strah pred nečim izgine se bodo našli novi antivaxerji. Nekaj znancev svojih otrok noče proti ničemer več cepiti ker ne čutijo več strahu pred hudo krutimi boleznimi ki so bile še nedavno krivec za mnoge smrti.

Zabavno se mi zdi da takšni troti svoje mnenje na ves glas razglašajo (so ponosni da so proti cepivom) in so glasni za popizdit.

Zgodovina sprememb…

z0mbie ::

ajdov2 je izjavil:


Cepljeni boste varni, tako da ne vidim razloga zakaj bi se s tem obremenjevali. Razen če trdiš, da cepiva ne delujejo :))


Kot obicajno (komaj)ljudje ne razumejo. Ce se cepijo vsi, se virus nima vec kje razmnozevati in cepljenje vsako leto ne bo potrebno. Ce se snezinke ne cepijo, potem bo treba obnavljati, kot pri gripi.

vnetidebater je izjavil:

Nekaj znancev svojih otrok noče proti ničemer več cepiti ker ne čutijo več strahu pred hudo krutimi boleznimi ki so bile še nedavno krivec za mnoge smrti.

Zabavno se mi zdi da takšni troti svoje mnenje na ves glas razglašajo (so ponosni da so proti cepivom) in so glasni za popizdit.


Seveda, zakaj pa bi, scitijo jih vsi okrog, ker okuzba do otrok ne more priti. Ko bo pa taksnih idiotov kriticna masa, bomo pa staknili kaj ze izkoreninjenega.

Dejansko je antivaxerska mentaliteta dober pokazatelj intelekta. Do sedaj se nisem srecal niti enega cloveka, s katerim bi se bilo vredno druziti, da bi zagovarjal antivaxerstvo. Prav rezervirano je za mentalno manj razvite ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

GrX ::

lanparty23 je izjavil:

Poznam na desetine okuženih oseb okoli mene, noben ni imel nic hujših simptomov od gripe.

Potem poznaš zelo malo ljudi.

Likalnik ::

z0mbie je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Razlogi so že znani dalj časa:

- povzročajo strdke (koliko je res ne vem ampak tako se piše)
- premalo časa oziroma premalo ljudi je bilo cepljenih, da bi lahko vedeli kaj to cepivo prinese s seboj
- drži samo pol leta...se pravi..sedaj se grem cepit, da bom šel lahko na Hrvaško na morje...potem pa, ko bo zima in bom res rabil to cepivo se bom šel pa še enkrat?
- se pravi dvakrat na leto se bom cepil
- ne cepim se za razne gripe itd...ne vem zakaj bi se za to.
- zaenkrat se še nisem okužil (redno skrbim za higieno rok, držim se varnostne razdalije, nosim masko)
- če se bom šel..bo pa to takrat, ko bom lahko sam izbral vrsto cepiva in seveda to bo pred zimo in ne pred poletjem

Nisem ravno antivexar vendar s strinjam s tem in imam podobne razloge zakaj se še ne mislim cepit.


No seveda so te razlogi bullshit. Dejanski razlog je pa drugje. Snezinke, te pogumni in strasni kavc-levi, z radiatorcki v glavi in mozgani v trebuhu, se bojijo igle.

- strdke povzroca tudi kupe drugih stvari, pa se jim ne bos odpovedal
- s takim misljenjem bo vedno premalo ljudi in vedno dovolj covida
- drzi pol leta... jah pac malo posevno smo brali, mar ne? Drzi najmanj pol leta, ker se pribljizno toliko casa uporablja (Pfizer). Ce ti je edini razlog za cepljenje, da bos lahko sel na Hrvasko na morje, imas resne tezave, mogoce bi sel raje k psihiatru.
- ker se ne cepite za razne gripe, imamo se vedno gripo in k sreci ljudje pred ~30 leti niso bili take mevze sicer morda ne bi bil med zivimi, bi te crne koze pobrale
- ce bi se okuzil, potem ne rabis cepljenja

In katero cepivo bos izbral? In na podlagi cesa?


-strdke povzroča veliko stvari imaš prav...odpovedal se jim pa ne bom ker v teh stvareh uživam kljub temu, da povzročajo strdke (bilo katere stvari/navade že to so) => cepljenje/cepivo ni ena od teh stvari
- drži pol leta...zdravniki so se cepili pol leta nazaj...sedaj, se mora ponovno, če hoče na morje. (sorodnik zdravnik)
- nisem napisal, da se bom cepil, da bom šel lahko na morje ampak, da mi je ta razlog (morje) bolan in, da se ne bi šel v življenju cepiti zato, da bom šel lahko na morje....grem raje v hribe letos
- ne cepim se za gripo ker s tem nimam težav čez zimo...zakaj bi se cepil za neko bolezen za katero jo pač nimam oziroma če jo slučajno imam je to v blagi različici.
- verjamem, da pa si ti en od tistih posrancev kateri ne morejo normalno funkcionirati, če za vsako malenkost ne dobi cepiva v rit....v nasprotnem primeru ga že en močnejši prdec položi v posteljo.....za take verjamem, da bi se morali vsak mesec cepiti

P.S. izbral bi Pfeizer...tebi pa priporočam kar vsa tri cepiva, da boš za ziher dobro zaščiten

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

vnetidebater ::

Likalnik je izjavil:


-strdke povzroča veliko stvari imaš prav...odpovedal se jim pa ne bom ker v teh stvareh uživam kljub temu, da povzročajo strdke (bilo katere stvari/navade že to so) => cepljenje/cepivo ni ena od teh stvari



torej ko boš dobil vnetje in ti bo zdravnik predpisal antibiotike kjer bo pisalo da imaš možnost nekroze jeter boš raje potrpel vnetje kot da bi vzel zdravilo?

alternative ::

z0mbie ::

Likalnik je izjavil:

-strdke povzroča veliko stvari imaš prav...odpovedal se jim pa ne bom ker v teh stvareh uživam kljub temu, da povzročajo strdke (bilo katere stvari/navade že to so) => cepljenje/cepivo ni ena od teh stvari


Ja, saj pravim, ne zgovarjajte se na cepivo, pac bojite se igle.

Likalnik je izjavil:

- drži pol leta...zdravniki so se cepili pol leta nazaj...sedaj, se mora ponovno, če hoče na morje. (sorodnik zdravnik)


Laz. Ozji druzinski clan primarij.

Likalnik je izjavil:

- nisem napisal, da se bom cepil, da bom šel lahko na morje ampak, da mi je ta razlog (morje) bolan in, da se ne bi šel v življenju cepiti zato, da bom šel lahko na morje....grem raje v hribe letos


Pravilno.

Likalnik je izjavil:

- ne cepim se za gripo ker s tem nimam težav čez zimo...zakaj bi se cepil za neko bolezen za katero jo pač nimam oziroma če jo slučajno imam je to v blagi različici.


Zato, da se bolezen izkorenini in je ne bos dobil ne ti, ne tvoji starsi, ne tvoji stari starsi. Razumem pa, da sociopatstvo ne premore empatije do nikogar.

Likalnik je izjavil:

verjamem, da pa si ti en od tistih posrancev kateri ne morejo normalno funkcionirati, če za vsako malenkost ne dobi cepiva v rit....v nasprotnem primeru ga že en močnejši prdec položi v posteljo.....za take verjamem, da bi se morali vsak mesec cepiti


Glej zgoraj, razen tega zaradi nerazumnega strahu pred iglo ne mores nikogar imenovati posranec. Se bos moral najprej iz lastnega sranja izkopat.

vnetidebater ::

Likalnik je izjavil:


- nisem napisal, da se bom cepil, da bom šel lahko na morje ampak, da mi je ta razlog (morje) bolan in, da se ne bi šel v življenju cepiti zato, da bom šel lahko na morje....grem raje v hribe letos


Likalnik je izjavil:


- drži samo pol leta...se pravi..sedaj se grem cepit, da bom šel lahko na Hrvaško na morje...potem pa, ko bo zima in bom res rabil to cepivo se bom šel pa še enkrat?



nabijaš likalnik. Lažej zgolj zato da bi uničeval debato.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Cepljeni ste zasciteni, zakaj potem strah pred necepljenimi?

Necepljeni pa so ali ze preboleli ali pa se niso okuzeni, ce pa je kateri okuzen, pa vam ne more itak nic, ker ste cepljeni.

Ste ze spet pozabili, da virus za 99,9% ljudi ni nic hudega?

Baje, da so tisti na koncertu na severu vsi preziveli.
Baje, da so tisti na koncertu na zahodu vsi preziveli.

Cepite se, da vam jajca zrastejo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vnetidebater ::

m0LN4r je izjavil:

Cepljeni ste zasciteni, zakaj potem strah pred necepljenimi?

Necepljeni pa so ali ze preboleli ali pa se niso okuzeni, ce pa je kateri okuzen, pa vam ne more itak nic, ker ste cepljeni.

Ste ze spet pozabili, da virus za 99,9% ljudi ni nic hudega?

Baje, da so tisti na koncertu na severu vsi preziveli.
Baje, da so tisti na koncertu na zahodu vsi preziveli.

Cepite se, da vam jajca zrastejo.


cepljenje ti omogoči da si 90% ali še bolje zaščiten pred virusom. Seveda pa to pomeni tudi da če si dovolj izpostavljen virusu boš vseeno zbolel.

Enako kot kondomi. Ja, so 99.9999% zanesljivi. Če jih bo uporabilo dovolj ljudi pa je dejstvo da bo eden pač dobil otroka. :)

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

jshadlsa232 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Tema je namenjena antivaxx članom in ostalim dvomljivcem v varnost cepiv. Naprošam moderatorje, da ne brišejo teme in jim dajo pravico do svojega mnenja. Z brisanjem jih še dodatno podžigate, predlagam drugačen pristop, ker trenutni ne deluje in vsako covid temo uničijo, poleg tega pa imate preveč dela z brisanjem.

Lp

Dr. Ben Dover

Dobra ideja. Predlagam edino spremembo naslova v "AntiCovidVaxx Club", ker ostala testirana cepiva so ok.

Ta link sodi tu not:
https://www.deconstructingconventional....


Koliko let mora bit cepivo testirano preden je varno? 50? 100?

Drugače pa odličen link za točno to temo, kjer lahko vsak z veseljem razglaše svoje blodnje, brez da bi jih moral podkrepit z čimerkoli verodostojnim

Za začetek ne bi bilo slabo do deklariranega datuma proizvajalca (konec 2022, začetek 2023).


ROFL, ker potem boste antivax fanatiki zadovoljni, da je izpolnjen pogoj dolgoročega testiranja? Jao, za kakšne biljkse morate fantiki obešat.

mikeytroo ::

Največji problem vseh teh antivaxx prepričan je, da so se pričela vzpenjati zaradi socialnih omrežij in oseb, ki četudi nimajo izobrazbe na podano temo mora nujno podati svoje mnenje, da se počuti pomembno.
Njihovo mnenje je bolj pomembno od oseb, ki so specializirana/izobražena in ni pripravljena priznati, da je njihove mnenje napačno.

Če slučajno kdaj preberem kaj user komentarjev na 24ur, MedOver in FB se počutim kot, da mi je nekaj možganskih celic umrlo.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Kondomi niso beta produkt, ki ti ga vbrizgajo za brezveze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

oopticom ::

Utk je izjavil:

Kdo je peer review-val in ponovil študije proizvajalcev cepiv proti covidu?

To boš pa moral sam poiskat. :)

Osebno bolj spremljam statistiko po svetu glede števila cepljenih in kako to kratko in dolgoročno vpliva na število okužb, hospitalizacij (prvih in ponovljenih), težjih obolenj ipd.

To so kar solidni pokazatelji učinkovitosti cepiva.

vnetidebater ::

m0LN4r je izjavil:

Kondomi niso beta produkt, ki ti ga vbrizgajo za brezveze.


cepivo proti covidu tudi ni brezvezno. Na žalost (in na srečo) so bili ukrepi proti virusi tako uspešni da pač ne čutiš nevarnosti virusa.

Premalo ljudi je zbolelo, zdravstven sistem ni bil preobremenjen da bi ti začutil kako nevaren je..... ukrepi so pač dvorezen meč.

najbžr bi morali po vseh evropskih državah 1 leto pustiti da virus kolje kot zmešan potem pa začet z ukrepi....potem ne bi bilo antivaxerjev.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Slopek je izjavil:

Jaz osebno ne poznam nobenega primera covid smrti, kmalu pa pogreb osebe, ki je umrla na dan cepljenja, po prvem odmerku. Druga oseba, za katero vem, da je umrla po c3pljenju, pa je šla po drugi dozi. Oba AZ. Ampak cepljenje gotovo ni razlog z odhod v večna lovišča ;)

V prejšnjem mesecu sta umrli dve osebi zaradi covida (na podlago pridruženih bolezni), ki sem ju poznal. Pred tem kar nekaj bližnjih oseb mojih službenih kontaktov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

FoxKnox ::

vnetidebater je izjavil:

z0mbie je izjavil:


Lahko ga izberes. Osebnemu zdravniku reci. No, se bos zdaj sel cepit? Je problem igla, ne pa cepivo, mar ne?


napačnemu odgovarjaš. Sledi pogovoru.

z0mbie je izjavil:


Pravilno je, da se dela segregacija. Evolucijo smo zhebali do te mere, da hodi naokrog kupe ljudi s facebookom namesto intelekta in edino pravilno je, da se jih kvecemu se bolj segregira, idealno na zaprto podrocje, pusti, da bolezni naredijo svoje in Darvin bo zadovolen.


2 možnosti maš: imeti inteligenten narod in ga spodbujati k delanjiu dobrih reči ali pa imeti butast narod in jih s prisilo siliti v nekaj.

Žal je očitno da inteligenten narod na tem svetu ne obstaja.


Intelegentnega naroda ni. Povprečna sestava vseh narodov tega sveta je nekaj visoko inteligentnih, večina povprečno inteligentnih in kakšna desetina popolnih idiotov, ki pa se imajo za najpametnejše na svetu. Predvsem zaradi njih je zgodovina polna neverjetnih dogodkov.

z0mbie ::

m0LN4r je izjavil:

Cepljeni ste zasciteni, zakaj potem strah pred necepljenimi?

Necepljeni pa so ali ze preboleli ali pa se niso okuzeni, ce pa je kateri okuzen, pa vam ne more itak nic, ker ste cepljeni.


Samo razumes ne. Zakaj se ti danes ni treba bati crnih koz? Ker so se v dolocenem obdobju vsi cepili. Nihce se vas ne boji, zgrazamo se nad idiotizmom in pomanjkanjem solidarnosti in intelekta zaradi katerega se covida ne moremo znebiti. Saj tudi cepiv ne bi rabili, ce bi se vsi odlocili nekaj tednov ne hoditi ven. Pa smo videli kako uspesni smo bili.

Likalnik ::

vnetidebater je izjavil:

Likalnik je izjavil:


-strdke povzroča veliko stvari imaš prav...odpovedal se jim pa ne bom ker v teh stvareh uživam kljub temu, da povzročajo strdke (bilo katere stvari/navade že to so) => cepljenje/cepivo ni ena od teh stvari



torej ko boš dobil vnetje in ti bo zdravnik predpisal antibiotike kjer bo pisalo da imaš možnost nekroze jeter boš raje potrpel vnetje kot da bi vzel zdravilo?


bom vzel zdravilo...nimam težav s tem...dokler sem pa zdrav in nimam težav ga pa ne bom...zakaj bi ga?
recimo kajenje...človek kadi..pa se zaveda, da to posledično slabo vpliva na njega in si s tem uničuje življenje...ampak mu kajenje tako paše, da je pripravljen tvegati....kljub temu, da se mu življenska doba s tem krajša.

vnetidebater ::

zmaugy je izjavil:

Slopek je izjavil:

Jaz osebno ne poznam nobenega primera covid smrti, kmalu pa pogreb osebe, ki je umrla na dan cepljenja, po prvem odmerku. Druga oseba, za katero vem, da je umrla po c3pljenju, pa je šla po drugi dozi. Oba AZ. Ampak cepljenje gotovo ni razlog z odhod v večna lovišča ;)

V prejšnjem mesecu sta umrli dve osebi zaradi covida (na podlago pridruženih bolezni), ki sem ju poznal. Pred tem kar nekaj bližnjih oseb mojih službenih kontaktov.



jaz pa poznam nekaj ljudi ki so imeli hudo grde komplikacije zatem ko so prebolele prehladno obliko covida. 2 sta že 2 meseca v bolnici ker ju je virus popolnoma zjebal kljub temu da sta ga prebolela.


Premalo ljudi je zbolelo in so antivaxerji pač glasni ker se čutijo varne. Dejstvo.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

mikeytroo je izjavil:

Največji problem vseh teh antivaxx prepričan je, da so se pričela vzpenjati zaradi socialnih omrežij in oseb, ki četudi nimajo izobrazbe na podano temo mora nujno podati svoje mnenje, da se počuti pomembno.
Njihovo mnenje je bolj pomembno od oseb, ki so specializirana/izobražena in ni pripravljena priznati, da njihove mnenje napačno.

Če slučajno kdaj preberem kaj user komentarjev na 24ur, MedOver in FB se počutim kot, da mi je nekaj možganskih celic umrlo.
Ne moraliziraj. Povsem normalno, da te skrbi, ce ti pa tako recejo v medijih ze vec kot eno leto 10x na dan na vseh vogalih.
Resnica pa je taka, da ta virus ni noben bavbav.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

UganiKdo ::

m0LN4r je izjavil:

Kondomi niso beta produkt, ki ti ga vbrizgajo za brezveze.


Tako je, kondome so 200 let testiral v kontroliranih okoliščinah, preden ga je janez lahko nataknil na curakelj. Zakaj bi bilo za cepiva drugače?

m0LN4r je izjavil:

mikeytroo je izjavil:

Največji problem vseh teh antivaxx prepričan je, da so se pričela vzpenjati zaradi socialnih omrežij in oseb, ki četudi nimajo izobrazbe na podano temo mora nujno podati svoje mnenje, da se počuti pomembno.
Njihovo mnenje je bolj pomembno od oseb, ki so specializirana/izobražena in ni pripravljena priznati, da njihove mnenje napačno.

Če slučajno kdaj preberem kaj user komentarjev na 24ur, MedOver in FB se počutim kot, da mi je nekaj možganskih celic umrlo.
Ne moraliziraj. Povsem normalno, da te skrbi, ce ti pa tako recejo v medijih ze vec kot eno leto 10x na dan na vseh vogalih.
Resnica pa je taka, da ta virus ni noben bavbav.


je povedal FB doktor, ko mu je nekdo stopil na rep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Netrunner ::

z0mbie je izjavil:

No seveda so te razlogi bullshit. Dejanski razlog je pa drugje. Snezinke, te pogumni in strasni kavc-levi, z radiatorcki v glavi in mozgani v trebuhu, se bojijo igle.


Vsak lahko ima svoje mnenje. Moje primarno je kot sem omenil to, da je cepivo novo in premalo testirano, da bi se vedlo kakšni so stranski učinki na dolgi rok. Nikjer drugje ne tiči razlog. Vsaj pri meni ne.

Poznam ljudi ki so preboleli covid brez da bi sploh opazili in poznam ljudi ki jih je gripa skoraj pobrala. Ta covid preveč napihujejo in naš strašijo z njim. Ne pravim da je zanemarljiv, vendar je odvisno od vsakega posameznika kako kašno bolezen preboli.

Prej ko bomo vsi zboleli, prej bomo razvili imunost.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

m0LN4r ::

vnetidebater je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kondomi niso beta produkt, ki ti ga vbrizgajo za brezveze.


cepivo proti covidu tudi ni brezvezno. Na žalost (in na srečo) so bili ukrepi proti virusi tako uspešni da pač ne čutiš nevarnosti virusa.

Premalo ljudi je zbolelo, zdravstven sistem ni bil preobremenjen da bi ti začutil kako nevaren je..... ukrepi so pač dvorezen meč.

najbžr bi morali po vseh evropskih državah 1 leto pustiti da virus kolje kot zmešan potem pa začet z ukrepi....potem ne bi bilo antivaxerjev.
Ustavi konje, v drugih temah, ste 3-4 mesce nazaj jokali, da ukrepi ne delujejo, ker niso dovolj kruti.
Se vedno se niste odlocili ali ukrepi delujejo ali ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vnetidebater ::

Lažeš. meni se ukrepi od prvega dne ko je na kitajskem izbruhnil virus zdijo hudo preveč ohlapni.

Jaz bi celotno evropo konkretno zaprl za 1 mesec. POpoln lockdown, zaprtje vsega. Ne po državah ampak celotno Evropo. Virus bi izginil.

nato pa popolna prepoved potovanja v dežele kjer virus še obstaja. Problem rešen.
Brutalno do konca dokler se virusa ne uniči.

Zgodovina sprememb…

Ghost7 ::

mirator je izjavil:

Likalnik je izjavil:

nisem proti cepljenju..da se ne bomo narobe razumeli...bom se cepil...vendar ne še sedaj...
predvsem je cepivo super za ogrožene vrste ljudi...recimo moj oče...če ga Covid dobi je z njim konec..je pljučni in srčni bolnik...naj se cepi in to čim prej.

jaz sem pa zdrav in ne bo nič narobe, če počakam do zime...oziroma tudi če vmes zbolim...bi moral po vsej logiki zadevo brez težav preboleti...zato jaz osebno raje počakam.

Vsak pa zase ve kaj je bolje za njega...ali si lahko privošči to okužbo ali ne

Saj je cepljenje zaenkrat še na prostovoljni odločitvi. To, da boš pa imel težave, če nisi cepljen, pri prehodu čez mejo, je povsem druga zgodba.
Vendar kot razmišljaš ti, ki sicer praviš, da nisi proti cepljenu ampak se boš, glede na svoje zdravje, cepil kasneje, je zate že mogoče v redu. Pozabljaš pa, da si lahko nevede kužen in boš okužil druge.
Jaz sem se cepil.
Vsekakor neodvisnim strokovnjakom zaupam, da je cepljenje varno in priporočljivo.


Ni čist tko, vidiš, da os začeli celo v firme rinit. Pri nas sanjajo, da bodo cepili komplet vse firme v kompleksu. Seveda se gre gazdam, da bi imeli ljudi po firmah in ja res je "prostovoljno".
Da bo spet na 100m2 35 ljudi na kupu. Ne samo zaradi Covid, dejansko klime ne zmorejo, kaj šele da bi zračil.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

UganiKdo ::

Moje primarno je kot sem omenil to, da je cepivo novo in premalo testirano, da bi se vedlo kakšni so stranski učinki na dolgi rok.

Zato pa ja vsi vemo, da se v normalna cepiva testira vsaj 100 let preden grejo v širšo uporabo.

jshadlsa232 ::

UganiKdo je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Tema je namenjena antivaxx članom in ostalim dvomljivcem v varnost cepiv. Naprošam moderatorje, da ne brišejo teme in jim dajo pravico do svojega mnenja. Z brisanjem jih še dodatno podžigate, predlagam drugačen pristop, ker trenutni ne deluje in vsako covid temo uničijo, poleg tega pa imate preveč dela z brisanjem.

Lp

Dr. Ben Dover

Dobra ideja. Predlagam edino spremembo naslova v "AntiCovidVaxx Club", ker ostala testirana cepiva so ok.

Ta link sodi tu not:
https://www.deconstructingconventional....


Koliko let mora bit cepivo testirano preden je varno? 50? 100?

Drugače pa odličen link za točno to temo, kjer lahko vsak z veseljem razglaše svoje blodnje, brez da bi jih moral podkrepit z čimerkoli verodostojnim

Za začetek ne bi bilo slabo do deklariranega datuma proizvajalca (konec 2022, začetek 2023).


ROFL, ker potem boste antivax fanatiki zadovoljni, da je izpolnjen pogoj dolgoročega testiranja? Jao, za kakšne biljkse morate fantiki obešat.

Tako nekako - kot tudi ne upgradam serverjev in softwarea na dan 1 po izidu, oz. zadevo sprobam na testni infrastrukturi.

Drugace pa za info s tvojim namecallingom nisi najbolj prepricljiv, ne bit tako emocionaln.

m0LN4r ::

UganiKdo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kondomi niso beta produkt, ki ti ga vbrizgajo za brezveze.


Tako je, kondome so 200 let testiral v kontroliranih okoliščinah, preden ga je janez lahko nataknil na curakelj. Zakaj bi bilo za cepiva drugače?

m0LN4r je izjavil:

mikeytroo je izjavil:

Največji problem vseh teh antivaxx prepričan je, da so se pričela vzpenjati zaradi socialnih omrežij in oseb, ki četudi nimajo izobrazbe na podano temo mora nujno podati svoje mnenje, da se počuti pomembno.
Njihovo mnenje je bolj pomembno od oseb, ki so specializirana/izobražena in ni pripravljena priznati, da njihove mnenje napačno.

Če slučajno kdaj preberem kaj user komentarjev na 24ur, MedOver in FB se počutim kot, da mi je nekaj možganskih celic umrlo.
Ne moraliziraj. Povsem normalno, da te skrbi, ce ti pa tako recejo v medijih ze vec kot eno leto 10x na dan na vseh vogalih.
Resnica pa je taka, da ta virus ni noben bavbav.


je povedal FB doktor, ko mu je nekdo stopil na rep.
Ocitno imas ti drugacen FB, ker meni pravijo FB doktorji, da se moramo cepit, ker smo drugace izumremo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ajdov2 ::

z0mbie je izjavil:

ajdov2 je izjavil:


Cepljeni boste varni, tako da ne vidim razloga zakaj bi se s tem obremenjevali. Razen če trdiš, da cepiva ne delujejo :))


Kot obicajno (komaj)ljudje ne razumejo. Ce se cepijo vsi, se virus nima vec kje razmnozevati in cepljenje vsako leto ne bo potrebno. Ce se snezinke ne cepijo, potem bo treba obnavljati, kot pri gripi.


Proti gripi se tudi ne cepim, ker ni potrebe.

vnetidebater ::

Gripe in covida se ne sme primerjati. Nista primerljivo nevarna.

Predvsem zato ker je gripa v človeku že dooooooooooolgo in je virus ugotovil kako ne ubiti gostitelja. Covid je pač butast in človeka ubije po pomoti ker ne zna preživeti v človeku na dolgi rok.

Človeški organizem se ne zna odzvati na virus in pride do sistemskega shutdowna.
Covid človeka ubije povsem pomotoma.

Zgodovina sprememb…

ajdov2 ::

Premalo ljudi je zbolelo, zdravstven sistem ni bil preobremenjen da bi ti začutil kako nevaren je

Sem imel covid, zato vem da ni nevaren.

m0LN4r ::

vnetidebater je izjavil:

Lažeš. meni se ukrepi od prvega dne ko je na kitajskem izbruhnil virus zdijo hudo preveč ohlapni.

Jaz bi celotno evropo konkretno zaprl za 1 mesec. POpoln lockdown, zaprtje vsega. Ne po državah ampak celotno Evropo. Virus bi izginil.

nato pa popolna prepoved potovanja v dežele kjer virus še obstaja. Problem rešen.
Brutalno do konca dokler se virusa ne uniči.
Nebi, samo zamaknil bi sirjenje za en mesec.
Nekateri virusi pridejo in odidejo, tretji se pa vrnejo vsako leto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vnetidebater ::

m0LN4r je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Lažeš. meni se ukrepi od prvega dne ko je na kitajskem izbruhnil virus zdijo hudo preveč ohlapni.

Jaz bi celotno evropo konkretno zaprl za 1 mesec. POpoln lockdown, zaprtje vsega. Ne po državah ampak celotno Evropo. Virus bi izginil.

nato pa popolna prepoved potovanja v dežele kjer virus še obstaja. Problem rešen.
Brutalno do konca dokler se virusa ne uniči.
Nebi, samo zamaknil bi sirjenje za en mesec.
Nekateri virusi pridejo in odidejo, tretji se pa vrnejo vsako leto.



virus se vrne če se ima od kod vrniti. Če preprečiš gibanje ljudi v jebiveter dežele (na hrvaško recimo) se virus nima od kod nazaj razširiti.
LAni je bila napaka da so pustili državljanom iti na dopust na hrvaško.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

1. Cepivo NE povzroči imunosti na virus
2. Cepivo NE preprečuje nadaljnjih okužb
3. Cepivo nudi blažji potek bolezni
3.1 Če ne spadaš v kritično skupino (izredno stari in/ali izredno hudo bolni) kaj točno pomeni "blažji potek
bolezni"? Namesto asimptomatsko....dvojno asimptomatsko? Namesto čaja in robčka samo pol čaja?

Zakaj bi torej cepili zdrave ljudi? Cepiti se morajo tisti, ki jim cepivo pomaga in to so starejši in/ali hudo bolni, pri ostalih cepivo nima prav nobenega smisla.

mikeytroo ::

m0LN4r je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kondomi niso beta produkt, ki ti ga vbrizgajo za brezveze.


Tako je, kondome so 200 let testiral v kontroliranih okoliščinah, preden ga je janez lahko nataknil na curakelj. Zakaj bi bilo za cepiva drugače?

m0LN4r je izjavil:

mikeytroo je izjavil:

Največji problem vseh teh antivaxx prepričan je, da so se pričela vzpenjati zaradi socialnih omrežij in oseb, ki četudi nimajo izobrazbe na podano temo mora nujno podati svoje mnenje, da se počuti pomembno.
Njihovo mnenje je bolj pomembno od oseb, ki so specializirana/izobražena in ni pripravljena priznati, da njihove mnenje napačno.

Če slučajno kdaj preberem kaj user komentarjev na 24ur, MedOver in FB se počutim kot, da mi je nekaj možganskih celic umrlo.
Ne moraliziraj. Povsem normalno, da te skrbi, ce ti pa tako recejo v medijih ze vec kot eno leto 10x na dan na vseh vogalih.
Resnica pa je taka, da ta virus ni noben bavbav.


je povedal FB doktor, ko mu je nekdo stopil na rep.
Ocitno imas ti drugacen FB, ker meni pravijo FB doktorji, da se moramo cepit, ker smo drugace izumremo.


Ne uporabljam več FB, tukaj sem dodal FB zaradi občasnih objav, ki se delijo Antivaxx oseb, ki delijo svoja mnenja na njem.

m0LN4r ::

Pa se vrne od zivali, as usual.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vnetidebater ::

nekikr je izjavil:

1. Cepivo NE povzroči imunosti na virus
2. Cepivo NE preprečuje nadaljnjih okužb
3. Cepivo nudi blažji potek bolezni
3.1 Če ne spadaš v kritično skupino (izredno stari in/ali izredno hudo bolni) kaj točno pomeni "blažji potek
bolezni"? Namesto asimptomatsko....dvojno asimptomatsko? Namesto čaja in robčka samo pol čaja?

Zakaj bi torej cepili zdrave ljudi? Cepiti se morajo tisti, ki jim cepivo pomaga in to so starejši in/ali hudo bolni, pri ostalih cepivo nima prav nobenega smisla.


blažji potek bolezni pomeni da te virus ne bo ubil in ne boš rabil zdravniške pomoči da bi virus prebolel ampak ga boš lahko prebolel doma v domači oskrbi. S polno skodelico čaja...kot ob prehladu in gripi.

Nisi pa imun ne, še vedno boš lahko zbolel in boš lahko prenašalec.
Pomen tega cepiva je da se gospodarstvo nazaj zažene in se po podjetja nazaj odprejo.

Zgodovina sprememb…

3p ::

josipdare je izjavil:

Odkar je Bil Gejts avtoriteta na področju zdravja sem postal tudi sam rahlo skeptičen.


Zakaj? Gates se ne prodaja za avtoriteto, se pa fundacija z ex-ženo že kako desetletje ukvarja s cepljenjem, tako da malo več kot mi tukaj pa najbrž ve.

Podvprašanje: ali gre to v komplet Soros pa Gates, najhujša zlobca na svetu?

vnetidebater ::

m0LN4r je izjavil:

Pa se vrne od zivali, as usual.


samo če spet en kitajc poje netopirja, drugače se ne more vrniti.

nekikr ::

vnetidebater je izjavil:

nekikr je izjavil:

1. Cepivo NE povzroči imunosti na virus
2. Cepivo NE preprečuje nadaljnjih okužb
3. Cepivo nudi blažji potek bolezni
3.1 Če ne spadaš v kritično skupino (izredno stari in/ali izredno hudo bolni) kaj točno pomeni "blažji potek
bolezni"? Namesto asimptomatsko....dvojno asimptomatsko? Namesto čaja in robčka samo pol čaja?

Zakaj bi torej cepili zdrave ljudi? Cepiti se morajo tisti, ki jim cepivo pomaga in to so starejši in/ali hudo bolni, pri ostalih cepivo nima prav nobenega smisla.


blažji potek bolezni pomeni da te virus ne bo ubil in ne boš rabil zdravniške pomoči da bi virus prebolel ampak ga boš lahko prebolel doma v domači oskrbi. S polno skodelico čaja...kot ob prehladu in gripi.

Ja, to velja za stare in/ali izredno bolne, kar sem tudi napisal. Zakaj bi cepili zdrave ljudi, ki ne spadajo v skupino ogroženih?

Likalnik ::

vnetidebater je izjavil:

Likalnik je izjavil:


- nisem napisal, da se bom cepil, da bom šel lahko na morje ampak, da mi je ta razlog (morje) bolan in, da se ne bi šel v življenju cepiti zato, da bom šel lahko na morje....grem raje v hribe letos


Likalnik je izjavil:


- drži samo pol leta...se pravi..sedaj se grem cepit, da bom šel lahko na Hrvaško na morje...potem pa, ko bo zima in bom res rabil to cepivo se bom šel pa še enkrat?



nabijaš likalnik. Lažej zgolj zato da bi uničeval debato.


to kar sem napisal drži:

moje dve trditve imata enak pomen...torej
prva trditev: razlog cepljenja je pri nekaterih odhod na Hrvaško (v službi imam kar nekaj takih pacientov)...napisal sem da sem proti takim mišlenjem

druga trditev:da cepivo drži pol leta...kar pomeni, da če se grem sedaj pred poletjem cepiti zaradi Hrvaške..sem bom po poletju moral še enkrat zaradi zime in pozimi bom cepivo bolj potreboval kot pa poleti za Hrvaško.

torej, da povzamem....NE GREM se cepiti pred poletjem, ker je manjša verjetnost okužbe....bom se pa cepil NAJVERJETNEJE pred zimo, ker je večja verjetnost okužbe.

P.S. imam sorodnike zdravnike (po ženini strani) oni so se vsi pocepili...prav tako bodo oba otroka cepili(prvič) in sebe (drugič) => zato, da bodo lahko šli na morje (to je pač moje mišlenje in razlog katerega sem si ustvaril zakaj se gre že drugič cepiti...ker drugega razloga ne vidim)

vnetidebater ::

nekikr je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

nekikr je izjavil:

1. Cepivo NE povzroči imunosti na virus
2. Cepivo NE preprečuje nadaljnjih okužb
3. Cepivo nudi blažji potek bolezni
3.1 Če ne spadaš v kritično skupino (izredno stari in/ali izredno hudo bolni) kaj točno pomeni "blažji potek
bolezni"? Namesto asimptomatsko....dvojno asimptomatsko? Namesto čaja in robčka samo pol čaja?

Zakaj bi torej cepili zdrave ljudi? Cepiti se morajo tisti, ki jim cepivo pomaga in to so starejši in/ali hudo bolni, pri ostalih cepivo nima prav nobenega smisla.


blažji potek bolezni pomeni da te virus ne bo ubil in ne boš rabil zdravniške pomoči da bi virus prebolel ampak ga boš lahko prebolel doma v domači oskrbi. S polno skodelico čaja...kot ob prehladu in gripi.

Ja, to velja za stare in/ali izredno bolne, kar sem tudi napisal. Zakaj bi cepili zdrave ljudi, ki ne spadajo v skupino ogroženih?



definiraj kdo ne spada v to skupino? Moj sorodnik je bil popolnoma zdrav 25 letnik pred okužbo. Vsak drugi dan je hodil v hribe ali pa plezal v gorah. Zdaj že 2 meseca leži v bolnici. Ti dam naslov da mu greš povedat da ni ogrožena skupina?


Zaloška cesta 7, 1000 Ljubljana.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

vnetidebater je izjavil:

nekikr je izjavil:

1. Cepivo NE povzroči imunosti na virus
2. Cepivo NE preprečuje nadaljnjih okužb
3. Cepivo nudi blažji potek bolezni
3.1 Če ne spadaš v kritično skupino (izredno stari in/ali izredno hudo bolni) kaj točno pomeni "blažji potek
bolezni"? Namesto asimptomatsko....dvojno asimptomatsko? Namesto čaja in robčka samo pol čaja?

Zakaj bi torej cepili zdrave ljudi? Cepiti se morajo tisti, ki jim cepivo pomaga in to so starejši in/ali hudo bolni, pri ostalih cepivo nima prav nobenega smisla.


blažji potek bolezni pomeni da te virus ne bo ubil in ne boš rabil zdravniške pomoči da bi virus prebolel ampak ga boš lahko prebolel doma v domači oskrbi. S polno skodelico čaja...kot ob prehladu in gripi.

Nisi pa imun ne, še vedno boš lahko zbolel in boš lahko prenašalec.
Kdo ga pa ne preboli doma?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

oopticom ::

Netrunner je izjavil:

Vsak lahko ima svoje mnenje. Moje primarno je kot sem omenil to, da je cepivo novo in premalo testirano, da bi se vedlo kakšni so stranski učinki na dolgi rok. Nikjer drugje ne tiči razlog. Vsaj pri meni ne.

Zgodovina in izkušnje iz preteklosti pri proizvodnji cepil govorijo, da se resni stranki učinki pokažejo v prvih dveh mesecih. Pa še ti so zelo redki.

https://www.chop.edu/news/long-term-sid...

UganiKdo ::

ne ga srat s preverljivimi dejstvi. A nisi videl naslova teme?

RedDrake ::

Da dodam še moj input.
Cepil se (zaenkrat) še ne bom.
Razlogi:
- aktivno delam na otrocih, kar pomeni, da bi rad zmanjšal možnosti da gre _KARKOLI_ narobe, realno si nihče ne želi imeti defektnega otroka, ker potem si z življenjem zaključil;
- nisem še zbolel in tudi ne mislim, kljub temu da so ljudje okoli mene zbolevali, ker nosim masko praktično povsod kjer sem v notranjih prostorih, s seboj nosim razkužilo za roke, zunaj se držim kak meter dlje kot ponavadi. Ravno zato ker JAZ nosim masko s tem praktično garantiram da JAZ praktično ne morem okužiti drugih, tudi če slučajno staknem stvar od nekje;
- tudi proti gripi se ne cepim;
- cepijo naj se tisti, kjer je večja verjetnost za rizičen potek bolezni, ostalim ni potrebno težit. Ni to otroška paraliza, kjer je verjetnost katastrofe velika, tu gre pri večini mlajše populacije (manj od ~50) za non-issue;

Pa še to, cepljen sem proti tetanusu ter klopnemu meningitisu, tako da nisem antivax per se, ampak v trenutni situaciji se mi stvar zdi overkil.
Pa še to, ja COVID me lahko ubije, res je.
Ampak v malce širši žlahti je konec 2019 en majstr mojih let (mislim da je bil 38) umrl v bolnici za pljučnico, s tem da je bil kmet, v super fizični kondiciji. Zbolel, obležal, čez štiri dni mrtev. Tako da očitno me smrtna bolezen lahko doleti kadarkoli, ne rabiti biti COVID. To je pač riziko ki ga zase sprejmem. Na druge pa pazim z uporabo maske.

m0LN4r ::

vnetidebater je izjavil:

nekikr je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

nekikr je izjavil:

1. Cepivo NE povzroči imunosti na virus
2. Cepivo NE preprečuje nadaljnjih okužb
3. Cepivo nudi blažji potek bolezni
3.1 Če ne spadaš v kritično skupino (izredno stari in/ali izredno hudo bolni) kaj točno pomeni "blažji potek
bolezni"? Namesto asimptomatsko....dvojno asimptomatsko? Namesto čaja in robčka samo pol čaja?

Zakaj bi torej cepili zdrave ljudi? Cepiti se morajo tisti, ki jim cepivo pomaga in to so starejši in/ali hudo bolni, pri ostalih cepivo nima prav nobenega smisla.


blažji potek bolezni pomeni da te virus ne bo ubil in ne boš rabil zdravniške pomoči da bi virus prebolel ampak ga boš lahko prebolel doma v domači oskrbi. S polno skodelico čaja...kot ob prehladu in gripi.

Ja, to velja za stare in/ali izredno bolne, kar sem tudi napisal. Zakaj bi cepili zdrave ljudi, ki ne spadajo v skupino ogroženih?



definiraj kdo ne spada v to skupino? Moj sorodnik je bil popolnoma zdrav 25 letnik pred okužbo. Vsak drugi dan je hodil v hribe ali pa plezal v gorah. Zdaj že 2 meseca leži v bolnici. Ti dam naslov da mu greš povedat da ni ogrožena skupina?
V hribe hodit, ni merilo za zdravje in mocan imunski sistem. Proti cemu se naj telo brani v hribih?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nekikr ::

vnetidebater je izjavil:

nekikr je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

nekikr je izjavil:

1. Cepivo NE povzroči imunosti na virus
2. Cepivo NE preprečuje nadaljnjih okužb
3. Cepivo nudi blažji potek bolezni
3.1 Če ne spadaš v kritično skupino (izredno stari in/ali izredno hudo bolni) kaj točno pomeni "blažji potek
bolezni"? Namesto asimptomatsko....dvojno asimptomatsko? Namesto čaja in robčka samo pol čaja?

Zakaj bi torej cepili zdrave ljudi? Cepiti se morajo tisti, ki jim cepivo pomaga in to so starejši in/ali hudo bolni, pri ostalih cepivo nima prav nobenega smisla.


blažji potek bolezni pomeni da te virus ne bo ubil in ne boš rabil zdravniške pomoči da bi virus prebolel ampak ga boš lahko prebolel doma v domači oskrbi. S polno skodelico čaja...kot ob prehladu in gripi.

Ja, to velja za stare in/ali izredno bolne, kar sem tudi napisal. Zakaj bi cepili zdrave ljudi, ki ne spadajo v skupino ogroženih?


definiraj kdo ne spada v to skupino? Moj sorodnik je bil popolnoma zdrav 25 letnik pred okužbo. Vsak drugi dan je hodil v hribe ali pa plezal v gorah. Zdaj že 2 meseca leži v bolnici. Ti dam naslov da mu greš povedat da ni ogrožena skupina?


Lahko. Ker jaz pa poznam enega, ki je bil povsem zdrav, potem je pa fasal gripo in obležal za dober mesec. No, ne poznam ga, to sem kar jaz, lani. Kje ste bili s cepivi, lockdowni, zakaj niste ustavili javnega življenja? Za statistiko si že slišal ali bi v imenu ene milijoninke promila spreminjal vse ostale? Ker, no, saj veš, kajenje, sladke pijače in odojek pa to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podrobno o sestavi cepiva proti covidu-19 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
59491770 (31587) Unchancy

Prisilno cepljenje in rdeci seznam (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
38653420 (43683) bluefish

Več podobnih tem