» »

Pisni opomin

Pisni opomin

«
1
2

koruzax ::

Pozdravljeni,

Dobil sem pisni opomin oziroma "Pisno opozorilo na izpolnjevanje obveznosti in na možnost odpovedi pogodbe o zaposlitvi v primeru ponovne kršitve."

Ali je možnost kakšnega ugovora oziroma zagovor? V očitkih je nekaj laži

Aston_11 ::

koruzax je izjavil:

Pozdravljeni,

Dobil sem pisni opomin oziroma "Pisno opozorilo na izpolnjevanje obveznosti in na možnost odpovedi pogodbe o zaposlitvi v primeru ponovne kršitve."

Ali je možnost kakšnega ugovora oziroma zagovor? V očitkih je nekaj laži

Ne. V tej fazi ne. Šele, če pride do odpovedi, potem pa ja.

MadMicka ::

Seveda lahko pošlješ odgovor na pisni opomin, še zlasti, če so tam očitki, ki ne držijo. To je lahko koristno za primer, da bi v prihodnosti dobil odpoved pogodbe iz krivdnih razlogov, da se ve, kaj in kako.

koruzax ::

Aston_11 je izjavil:

koruzax je izjavil:

Pozdravljeni,

Dobil sem pisni opomin oziroma "Pisno opozorilo na izpolnjevanje obveznosti in na možnost odpovedi pogodbe o zaposlitvi v primeru ponovne kršitve."

Ali je možnost kakšnega ugovora oziroma zagovor? V očitkih je nekaj laži

Ne. V tej fazi ne. Šele, če pride do odpovedi, potem pa ja.


Torej teoretično če čez 15 mesecev (rok ponovne kršitve) pride do kršitve se lahko zagovarjam za 15 mesecev nazaj? Kul

Aston_11 ::

ZDR-1 pravi, je potrebna ponovna kršitev v 1 letu, torej v 12 mesecih maks.

MadMicka ::

Ponavadi je že na opominu napisano koliko časa velja. Lahko tudi do 2 leti, če tako določa kolektivna pogodba na ravni dejavnosti.

Meizu ::

V očitkih je nekaj laži


Torej želiš rečt, da je noter tudi nekaj resnice. Boš kaj zrefleksiral o tem al kako bomo zdaj to.

koruzax ::

ali je res, da mora opomin biti vročen pred pričo? meni ga je prinesla sama detektivka kar na dom

c3p0 ::

Saj ti ga bi lahko tudi poslali z ZPP kuverto, sklepam.

Sicer pa, če si kršil pravila, se poboljšaj in drži dogovorjenega, ali pa pusti službo.

Invictus ::

Obvezno napiši pritožbo, že zaradi zagovora sebe in papirne sledi.

Če se prav spomnim, moraš imeti tudi zagovor pred komisijo... Brez tega koraka te ne bi smeli krivdno odpustiti...

https://www.optius.com/delodajalci/nasv...

Začni si iskati novo službo...

Še nekaj linkov za prebrat...

https://odvetnik-mele.si/odvetniska_pis...
https://www.racunovodstvo.net/pojasnila...
https://www.odvetnicasibila.si/izredna-...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bambam20 ::

Če so najeli detektiva, potem nisi nedolžen.

Vetrpiha ::

Če nima omejitve gibanja v kolikor je na bolniški...

koruzax ::

Sem v bolniški ter logično doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koruzax ()

koruzax ::

Invictus je izjavil:

Obvezno napiši pritožbo, že zaradi zagovora sebe in papirne sledi.

Če se prav spomnim, moraš imeti tudi zagovor pred komisijo... Brez tega koraka te ne bi smeli krivdno odpustiti...

https://www.optius.com/delodajalci/nasv...

Začni si iskati novo službo...

Še nekaj linkov za prebrat...

https://odvetnik-mele.si/odvetniska_pis...
https://www.racunovodstvo.net/pojasnila...
https://www.odvetnicasibila.si/izredna-...


Saj me niso odpustili, gre za prvi pisni opomin in opozorilo na možnost redne odpovedi zaradi krivdnih razlogov. Tako kot je vse skupaj napisano z izbranimi besedami imam občutek, da se bom narobe sprdnil in dobil naslednji opomin ter odpoved. Pri delodajalcu sem že 5 let.. Verjetno "morajo" naslednji prekrški imeti neko težo ali te lahko odpustijo za brezvezen nič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koruzax ()

koruzax ::

Gre pa se za to da nisem prijavil kršitve drugih sodelavcev ker kot piše je zakonsko določeno da je očitno treba vsako kršitev javiti nadrejenemu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koruzax ()

Gagatronix ::

Skratka od tebe zahtevajo da si pizda, drugace te bodo odpustil ? Cimprej menjaj sluzbo. Pa na inspekcijo prijavi.

bambam20 ::

koruzax je izjavil:

Sem v bolniški ter logično doma.


Očitno nisi bil doma. Doma, pomeni biti doma.

IL_DIAVOLO ::

What did u do?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

What did u do?



Okoli je hodil.

Hemi426 ::

bambam20 je izjavil:

Če so najeli detektiva, potem nisi nedolžen.


Najbolj bootlickerski odgovor vseh časov, vsa čast :D!

Gagatronix ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

What did u do?



Okoli je hodil.


koruzax je izjavil:

Gre pa se za to da nisem prijavil kršitve drugih sodelavcev ker kot piše je zakonsko določeno da je očitno treba vsako kršitev javiti nadrejenemu..



Saj branje ni tako tezka zadeva, ane ? :))

D3m ::

Torej kršitelj je opozoril, da ga nisi prijavil. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Jaz pa buljil v OP in imel pod nosom lol.

V dobri firmi si, poskrbi za sebe in ne bit tako kolegialen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

koruzax ::

Nisem hodil naokoli, ker ne morem :) Očitno bo treba vsaki dan javljat kršitve, da slučajno ne dobim zopet opomina.. po tej logiki vsaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koruzax ()

Gagatronix ::

Ne. Treba bo menjat siht. Razen ce si rad pizda in uzivas ko drugi hodijo po tebi.

borut_p ::

Cak mal. Ce si v bolniski, kaksne krsitve bi lahko prijavljal? Ti si v bolniski in imas zurke doma z ostalimi zaposlenimi ki so tudi v bolniski? Pa tega nisi prijavil?

Gagatronix je izjavil:

Ne. Treba bo menjat siht. Razen ce si rad pizda in uzivas ko drugi hodijo po tebi.


To sigurno ni razlog. Razlog je drugje, podjetje je samo najdlo razlog da se ga pocasi znebijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

koruzax ::

borut_p je izjavil:

Cak mal. Ce si v bolniski, kaksne krsitve bi lahko prijavljal? Ti si v bolniski in imas zurke doma z ostalimi zaposlenimi ki so tudi v bolniski? Pa tega nisi prijavil?

Gagatronix je izjavil:

Ne. Treba bo menjat siht. Razen ce si rad pizda in uzivas ko drugi hodijo po tebi.


To sigurno ni razlog. Razlog je drugje, podjetje je samo najdlo razlog da se ga pocasi znebijo


Gre se za zadevo staro skoraj 3 mesece.. V bolniški sem en teden

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koruzax ()

bambam20 ::

koruzax je izjavil:



Gre se za zadevo staro skoraj 3 mesece.. V bolniški sem en teden


Potem ta bolniška nima veze s kršitvijo.

solatko ::

Če je tvoj posel varovanje zakonitosti poslovanja (varnostnik, inšpektor, vodja oddelka,..), potem so to tvoje delovne naloge in opustitev prijave pomeni kar hudo kršitev delovnega razmerja, če pa si enak med enakimi pa to pomeni špecanje, za kar pa nisi deovno zadolžen.

Napiši kaj delaš (področje dela) in dobil boš uporaben predlog, take informacije, kot jih imamo sedaj pa lahko zajemajo do prekrškov do kaznivih dejanj, zabušvanja na delovnem mestu, ......
Delo krepa človeka

mat xxl ::

Začni iskati čim prej sam novo službo.

Pač začeli so postopek odpovedi, začelo se je s tem, nadaljevalo se pa tudi bo, kar sam veš......

Najbolj jih zezneš, da si najdeš novo službo in rečeš ADIJO.....

borut_p ::

Nobenega s tem ne bo zeznil, na firmi se bodo oddahnili, OP pa ne bo spoznal ukrepov firme - win/win po moje

koruzax ::

Nimam nobene titule. Verjetno pa je res najbolje iskati novo službo. Ko sem imel razgovor za omenjeno kršitev mi je šef napisal da predlaga izredno odpoved, no to sem od udeleženih dobil samo jaz :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koruzax ()

IL_DIAVOLO ::

Ne razgovor, ampak zagovor :D

Sicer pa ja, podjetja iščejo bizarne razloge za odpoved iz krivdnih razlogov, da ni treba dat odpravnine.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

koruzax ::

Na email vabilu je pisalo razgovor, to za mene ni isto kot zagovor :D To sem seveda omenil ampak mogoče sem zato nato dobil predlog izredne odpovedi ;((

barakus ::

A če si na bolniški moraš bit samo doma? Mene se to ne zdi logično.

darkolord ::

Pa kdo govori sploh o bolniški?

bambam20 ::

barakus je izjavil:

A če si na bolniški moraš bit samo doma? Mene se to ne zdi logično.


Kje pa bos? Ce lahko naokoli hodis si sposoben za delo.

IL_DIAVOLO ::

Ni res, zdravnica ti lahko napise da imas prosto gibanje. Recimo okrevanje po operaciji.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

UganiKdo ::

Kaj pa bi ti bilo logicno, da gres se na pohod po nepalu?

Med bolnisko moras ravnat skladno z navodili zdravnika in ce ni izrecno dovoljeno moras bit v okolici doma. Je pa ogromno odvisno od razloga bolniske.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni res, zdravnica ti lahko napise da imas prosto gibanje. Recimo okrevanje po operaciji.


Se vedno to ne pomeni da lahko pocnes kar ti pase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Vetrpiha ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

What did u do?



Okoli je hodil.

Kar sicer ni nujno kršitev

UganiKdo ::

darkolord je izjavil:

Pa kdo govori sploh o bolniški?

Kolikor razumem temo bolniska nima nicesar z ocitanimi krsitvami. Je pa morebitno krsenje bolniske lahko strike two, ce je ze dobil opomin.

Vetrpiha je izjavil:

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

What did u do?



Okoli je hodil.

Kar sicer ni nujno kršitev

Dajmo prebrat temo preden neumnosti komentirate. Nihce mu, vsaj zenkrat, ne ocita krsenja pogojev bolniske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Vetrpiha ::

Ampak človek še na zrak med bolniško ne bo več upal.
Jaz sem med bolniško prepotoval polovico Slovenije. Je pa res, da je tudi firma (+3000 zaposlenih) pozabila za mene pridobiti par dokumentov, za delo tako ali tako nisem bil sposoben in hkrati sem namesto pričakovanih 15 delovnih dni bolniške bil na bolniški samo 4 dni.
Pač sem šel korporacijskim pizdam na roko, sem jim pa kasneje tudi povedal, da so sami še v večjem prekršku. Odšel sem sam od firme, hoteli me tudi več niso , čeprav so pričakovali, da bi brez opravljenega zdravniškega nadaljeval delo, me pa ironično v kolikor bi še vedno želel delati pri njih ne bi mogli odkloniti.

UganiKdo ::

Super. In kaj ima to nakladanje s temo?

Vetrpiha ::

To moje nakladanje je enako tvojemu
Ampak jaz sem napisal rant in namig naj se tudi obratno izsiljuje delodajalca, ti pa same nebuloze

UganiKdo je izjavil:

Super. In kaj ima to nakladanje s temo?

Ampak človek še na zrak med bolniško ne bo več upal.

Je dovolj razumljivo? Spodaj pa še en opis, kaj vse se lahko dela na bolniški brez posledic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

UganiKdo ::

Razumljivo je predvsem to da nabijas v tri in z brezveze dokazujes sa imas prepih med usesi.

Cloven v nobeni fazi ni spraseval kaj lahko in kaj ne sme med bolnisko ampak je govora o opominu za zadevo, ki se je zgodila pred tremi meseci.

UganiKdo ::

koruzax je izjavil:

borut_p je izjavil:

Cak mal. Ce si v bolniski, kaksne krsitve bi lahko prijavljal? Ti si v bolniski in imas zurke doma z ostalimi zaposlenimi ki so tudi v bolniski? Pa tega nisi prijavil?

Gagatronix je izjavil:

Ne. Treba bo menjat siht. Razen ce si rad pizda in uzivas ko drugi hodijo po tebi.


To sigurno ni razlog. Razlog je drugje, podjetje je samo najdlo razlog da se ga pocasi znebijo


Gre se za zadevo staro skoraj 3 mesece.. V bolniški sem en teden


Ta skoraj je v dani zadevi pomemben. Namrec delodajalec lahko opomin izda samo v 60 dneh od kar ugotovi krsitve (oziroma max 6 mesecev od kar se je krsitev zgodila.)

Ce ti je delodajalec dal opomnin vec kot 60 dni po tistem ko je za krsitev izvedel potem nima opomin nikakrsne veljave.

koruzax je izjavil:

ali je res, da mora opomin biti vročen pred pričo? meni ga je prinesla sama detektivka kar na dom

Ne rabi bit pric. Lahko bi ti ga vrocili tudi po sluzbenem emailu (ce gq imas). Seveda bi za cas bolniske tekli zastaralni roki, ker ne bi bilo vrocitve, ker sluzbenih emailov ne rabis gledat med bolnisko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Vetrpiha ::

Na navaden mail oravtako ne velja. Zato ima Pošta Slovenije svojo rešitev.

UganiKdo ::

Kaj imaš od tega, da v vsaki temi zavajaš? Pisni opomin je skladno z zakonom možno vročit po službenem emailu, ki ga zagotavlja in uporabo nalaga delodajalec.
Ne vem kaj na bi imela pošta slovenije pri tem.

koruzax ::

Kolikor sem se pozanimal je najbolj verodostojno izročit pred pričo, ter pred njo tudi podpisati. Na služben email je dovoljeno ampak mislim, da ga lahko hitro po pomoti izbrišeš, pravtako priporočeno pismo ni najbolj verodostojno, lahko kdo drugi tudi podpiše v tvojem imenu pomoje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koruzax ()

UganiKdo ::

kake priče???? še ZUP in ZPP nimajo takih dajmo nehat bluzit, ker govorimo samo o pisnem opominu (ne o odpovedi).

Bi bilo pa skrajno zabavno poslušat kako se nekdo brani obtožb za malomarno opravljanje dela s tem, da je zbrisal ali spregledal službe email.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi iz krivdnih razlogov

Oddelek: Loža
454887 (2864) destroyer2k
»

Nadzor bolniškega staleža

Oddelek: Loža
369486 (7401) SeMiNeSanja
»

Sankcije zaposlitvene agencije ker nisem šel na delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5413954 (10961) Mare2
»

Vprašanje glede dopusta

Oddelek: Loža
204432 (3414) mojsterleo

Več podobnih tem