» »

Ali so cepilni potni listi uvod v digitalno diktaturo po kitajskem vzoru?

Ali so cepilni potni listi uvod v digitalno diktaturo po kitajskem vzoru?

Temo vidijo: vsi

ajdov2 ::

Ted je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Ted je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.


No, ljudje so bili proti decentralizirani aplikaciji, ki bi lahko v veliki meri zajezila epidemijo. Ljudje so proti maskam in so proti cepljenju. Je to svoboda, pravica posameznika, da lahko s svojim ravnanjem ogroža druge? Moja človekova pravica je tudi pravica do zdravja mene in mojih bližnjih. Mnenja sem, da ima ta pravica večjo težo kot kakšna druga, npr. pravica do zbiranja na javnih prostorih ali pravica do svobodne izbire cepljenja. Življenje, varnost in zdravje imajo pač prednost. Vprašaj ustavno sodišče.

Kdo ti brani, da se cepiš? Pa boš varen in te necepljeni ne bodo ogrožali. Razen če trdiš, da cepivo ne deluje..


Sem cepljen, cepivo pa deluje, a žal zgolj 70-80-90 %. Dokler ni preizkušeno ne morem cepit otrok, prav tako se ne more/sme cepiti otrok s težkimi in redkimi boleznimi, ki so imunsko bolj občutljivi (levkemije, anemije, raki, genske bolezni). Vseh nikoli ne moreš cepiti in ključen pogoj pri zaščiti teh ranljivih skupin je zadostna precepljenost.

80% je več kot dovolj, ker je že tako ali tako tveganje minimalno

otroci prebolijo brez težav

tisti redki ki se ne morejo cepit, pa naj naredijo kar so počeli za gripo in prehlad

Fritz ::

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.

Katere ljudi pa si ti vprašal? Jaz sem za ta ukrep, ker vas je preveč zblojenih in ne razumete znanstvenih dognanj, preteklih izkušenj in pomena cepljenja za zaščito skupnosti.

Ali je poseg v tvoje človekove pravice ker moraš pokazati dokument ob prehodu meje in te zavrnejo, če ga nimaš? Ali je poseg v tvoje človekove pravice, če prideš z nožem v nek pomemben objekt in te po pregledu z detektorjem kovin zavrnejo? Ali je poseg v tvoje človekove pravice, da ti pred vstopom na letalo rentgensko pregledajo prtljago in te skoraj slečejo? Do neke mere so to vse posegi v pravice posameznika, niso pa to temeljne pravice in svoboščine kot jih pozna ustava in gre za pravila, katerih namen je splošen interes in splošna korist. V prej omenjenih primerih gre za nadzor nad tem kdo stopa v državo (splošna varnost), preprečevanje nepooblaščenega vnosa orožja v pomembne objekte (varnost v objektih posebnega pomena), preprečevanje vnosa orožja in nevarnih predmetov ter nevarnih snovi na letalo (varnost potnikov in letalskega prometa).

V tem primeru gre za to, da se države in skupnosti zaščiti pred morebitnimi vnosi okužb. Skratka, če nočeš da ti zahtevajo dokumente na meji, ne rabiš potovati. Ne želiš pregledov pred vstopom v pomembne objekte? Ne hodi tja. Ne želiš pregledov pred poletom z letalom? Odpovej se potovanjem z letalom. Ne želiš se cepiti in s tem ostajaš bolj verjetni prenašalec okužbe, sprejmi omejitve, ki bodo temu sledile.

P.S.
Zelo dvomim, da Kitajska dosega obseg digitalnega nadzora, ki ga nad svojimi in tujimi državljani izvajajo ZDA. Njihov projekt socialnih kreditnih točk se omejeno uporablja predvsem tam, kjer običajni ukrepi odpovejo (npr. običajne denarne kazni nimajo skoraj nobenega učinka na zelo bogate posameznike).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Mato989 ::

Fritz je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.

Katere ljudi pa si ti vprašal? Jaz sem za ta ukrep, ker vas je preveč zblojenih in ne razumete znanstvenih dognanj, preteklih izkušenj in pomena cepljenja za zaščito skupnosti.

Ali je poseg v tvoje človekove pravice ker moraš pokazati dokument ob prehodu meje in te zavrnejo, če ga nimaš? Ali je poseg v tvoje človekove pravice, če prideš z nožem v nek pomemben objekt in te po pregledu z detektorjem kovin zavrnejo? Ali je poseg v tvoje človekove pravice, da ti pred vstopom na letalo rentgensko pregledajo prtljago in te skoraj slečejo? Do neke mere so to vse posegi v pravice posameznika, niso pa to temeljne pravice in svoboščine kot jih pozna ustava in gre za pravila, katerih namen je splošen interes in splošna korist. V prej omenjenih primerih gre za nadzor nad tem kdo stopa v državo (splošna varnost), preprečevanje nepooblaščenega vnosa orožja v pomembne objekte (varnost v objektih posebnega pomena), preprečevanje vnosa orožja in nevarnih predmetov ter nevarnih snovi na letalo (varnost potnikov in letalskega prometa).

V tem primeru gre za to, da se države in skupnosti zaščiti pred morebitnimi vnosi okužb. Skratka, če nočeš da ti zahtevajo dokumente na meji, ne rabiš potovati. Ne želiš pregledov pred vstopom v pomembne objekte? Ne hodi tja. Ne želiš pregledov pred poletom z letalom? Odpovej se potovanjem z letalom. Ne želiš se cepiti in s tem ostajaš bolj verjetni prenašalec okužbe, sprejmi omejitve, ki bodo temu sledile.

P.S.
Zelo dvomim, da Kitajska dosega obseg digitalnega nadzora, ki ga nad svojimi in tujimi državljani izvajajo ZDA. Njihov projekt socialnih kreditnih točk se omejeno uporablja predvsem tam, kjer običajni ukrepi odpovejo (npr. običajne denarne kazni nimajo skoraj nobenega učinka na zelo bogate posameznike).


Vse imaš načeloma prav AMPAK, kaj ko bi prvo mi pri osnovah bili striktni kot je nadzor kdo vstopa... tam mi prehajajo mejo majmuni iz pol Sveta stran brez kulture, mene boš pa tu buzeriral da ne smem na letalo ker OBČE DOBRO... ja pa ja de... tako kot si rekel, naj prvo pošlihtajo osnove kot je prehod mej potem pa MOGOČE dat na referendum in vprašajmo kaj si ljudje mislimo o občem dobrem....

Nenazadnje smo ljudje država, zakaj ne bi ljudstvo odločilo kar želi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Le kako, saj imas izbiro, ampak zrtvujes en del svobode in svobode gibanja, ce se ne cepis proti "prehladu"



Minuto molka za tisoce zrtev.

Ted je izjavil:

Predvsem bo cepilni potni list dokaz o tvoji zmanjšani možnosti prenašanja bolezni - kot cepljen si manjša grožnja splošni populaciji kot pa necepljen. Glede svoboščin in baz podatkov - vse ostale podatke o nas že imajo na podlagi obstoječih osebnih podatkov. Če gremo v družbo nadzora oz. velikega brata ni treba uvajat cepilnih potnih listov/potrdil/knjižic, so na voljo že obstoječe baze podatkov, zgolj kako centralizacijo in povezavo dodaš pa bo (še bolj) vse na enem mestu.

Social kredit - na ta način je najlazje prepričat/prisilit ljudi, seveda. Ta mehanizem se ponavadi uporablja prodaji - kartice zvestobe npr. ali pa bundlanje izdelkov/storitev. Vsi podpišemo :).
Ni nobene groznje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

kamiKaZaA je izjavil:

zmaugy je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Lockdown je politična odločitev. Politika ga začne, politika ga lahko konča. Neglede na cepljenje.

Vedno imaš možnost izbire. Tudi ko je tako rekoč nimaš, lahko izbereš tisto drugo - butasto - možnost.

Lockdown je ta butasta možnost.


Švedska: 1379 mrtvih na milijon
Norveška: 138 mrtvih na milijon
Na današnji datum worldometers.

Over.

Slovenija full ukrepov: +16% več umrlih leta 2020 kot leta 2019
Švedska skoraj nič ukrepov: +8% več umrlih leta 2020 kot leta 2019

Več kot imaš ukrepov, več ljudi umre.

Over.

Res je, večina švedov ve kaj je Karantena.

Dri3r je izjavil:

Mr.B: Sej so v sloveniji goreli radarji, ki bi preprecevali budalam da vozijo..... No ampak voljeno telo, ne more biti.....Seveda droge so tudi socialni mediji, fake prijatelji, itd... Naredi anketo, koliko od vas , ki udrihate nad drogami, in cepilnem krtoncku, bi bili sposobni ukiniti FB profil. Tako da ne se bati, zagotovo so Indijo dali za vzor, ker vam ni bilo jasno da je karantena karantena in funkcionira, samo ko imas na faxsih smeri fb like vsebin, se..

O moj bog kakšen re.tardiran plot twist smo že pri fb profilih. Ronica se širi samo z mediji, so še zelo hujše stvari na tem planetu s katerimi se nihče ne ubada, ker ne prinašajo zaslužka. Proti tej megli si ne mislim vbrizgavat neke genske terapije za vsak kvazi sev. Še manj mislim s seboj nositi tono papirjev dokazil. Če si prestrašen se pa kar "cepi" pa boš varen :))

Dokler politiki delajo tako "v okvirih" kot si to nizobražen oziroma zahojen Slovenc želi, je zadeva čisto sprejemljiva.

kamiKaZaA je izjavil:

Vse to, kar se danes dogaja je zato, da uvedejo čimvečji nadzor nad nami in nam hkrati ukinejo vse pravice in svoboščine. Če bi te ljudi resnično skrbelo za naša življenja, kot se ti filantropi sedaj ven mečejo, bi že zdavnaj izkoreninili lakoto. Pa jo niso. Še več. Korporacije vsako leto v morje zmečejo na tisoče ton uporabne hrane, da s tem držijo ceno hrane (da ne pride do padca cene), namesto da bi to hrano podarili revnim. In od lakote vsako leto več ljudi umre kot od gripe, pljučnice in corone skupaj.

In po kakšni logiki sedaj te ljudi skrbi za naša življenja? Odgovor je znan: jih ne skrbi in njim se gre samo za naš nadzor na vsakem koraku. Je res, da vse to že sedaj imajo. A je zadeva rahlo zakomplicirana, ker v to nismo privolili. Ko bomo imeli te covid potne liste, bo avtomatsko pomenilo, da smo na ves ta nadzor privolili. V tem je catch.

Covid potni list = app = je privolitev v nadzor = vedno ga imaš s sabo, če greš v trgovino, frizerju, tujino...
Telefon = nadzor, a brez naše privolitve = ni mus da ga vedno nosiš s seboj (in to jih boli)

Sej lahko to ureja google ali pa FB. Sej bo isto. Verjetno da isti dan google ali FB ne bo vedel da imaš kartonček, je čisto....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Invictus ::

Ko boste dobili analni čepek z GPS trackingom, boste pa spet srečni...

To je treba takoj ukiniti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

carota je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Švedska: 1379 mrtvih na milijon
Norveška: 138 mrtvih na milijon
Na današnji datum worldometers.
Over.


Over kaj? Če je tako enostavno, potem zakaj Florida, ki ma vse odprto (brez obveznih mask, restavracije odprte ...) ima isto število kot Californija, ki ima vse zaprto? Primerljiva populacija, pravtako na Worldometers?

Dežela upokojencev... gostota neseljenosti... Googlu sem...
California and Florida have similar COVID pandemic rates, but these charts show key regional differences

Mato989 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.

Katere ljudi pa si ti vprašal? Jaz sem za ta ukrep, ker vas je preveč zblojenih in ne razumete znanstvenih dognanj, preteklih izkušenj in pomena cepljenja za zaščito skupnosti.

Ali je poseg v tvoje človekove pravice ker moraš pokazati dokument ob prehodu meje in te zavrnejo, če ga nimaš? Ali je poseg v tvoje človekove pravice, če prideš z nožem v nek pomemben objekt in te po pregledu z detektorjem kovin zavrnejo? Ali je poseg v tvoje človekove pravice, da ti pred vstopom na letalo rentgensko pregledajo prtljago in te skoraj slečejo? Do neke mere so to vse posegi v pravice posameznika, niso pa to temeljne pravice in svoboščine kot jih pozna ustava in gre za pravila, katerih namen je splošen interes in splošna korist. V prej omenjenih primerih gre za nadzor nad tem kdo stopa v državo (splošna varnost), preprečevanje nepooblaščenega vnosa orožja v pomembne objekte (varnost v objektih posebnega pomena), preprečevanje vnosa orožja in nevarnih predmetov ter nevarnih snovi na letalo (varnost potnikov in letalskega prometa).

V tem primeru gre za to, da se države in skupnosti zaščiti pred morebitnimi vnosi okužb. Skratka, če nočeš da ti zahtevajo dokumente na meji, ne rabiš potovati. Ne želiš pregledov pred vstopom v pomembne objekte? Ne hodi tja. Ne želiš pregledov pred poletom z letalom? Odpovej se potovanjem z letalom. Ne želiš se cepiti in s tem ostajaš bolj verjetni prenašalec okužbe, sprejmi omejitve, ki bodo temu sledile.

P.S.
Zelo dvomim, da Kitajska dosega obseg digitalnega nadzora, ki ga nad svojimi in tujimi državljani izvajajo ZDA. Njihov projekt socialnih kreditnih točk se omejeno uporablja predvsem tam, kjer običajni ukrepi odpovejo (npr. običajne denarne kazni nimajo skoraj nobenega učinka na zelo bogate posameznike).


Vse imaš načeloma prav AMPAK, kaj ko bi prvo mi pri osnovah bili striktni kot je nadzor kdo vstopa... tam mi prehajajo mejo majmuni iz pol Sveta stran brez kulture, mene boš pa tu buzeriral da ne smem na letalo ker OBČE DOBRO... ja pa ja de... tako kot si rekel, naj prvo pošlihtajo osnove kot je prehod mej potem pa MOGOČE dat na referendum in vprašajmo kaj si ljudje mislimo o občem dobrem....

Nenazadnje smo ljudje država, zakaj ne bi ljudstvo odločilo kar želi!

Na letalo ne smeš, ker boš ogožal ekonomsko stanje druge države, če boš kot balkanec prijadral taj.. Ali je bolj problem, da romanje na hrvaško ne bo možno brez cepiva....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

kamiKaZaA ::

Ste opazili, ko @zmaugyja potolčete z argumenti in mu postavite korektna vprašanja, on ostane brez besed in se skrije nazaj v svoj brlog (klet). :)):))

Smrekar1 ::

enemon je izjavil:

Ali se s cepilnimi potnimi listi skuša ljudi programirati, da so do nečesa upravičeni samo, če bodo pridni in ravnali družbeno odgovorno (če se cepiš, greš lahko v kino, lokal, trgovino, na dopust, smučat ipd.)? Kot vemo, na Kitajskem obstaja t.i. social credit, ki ljudi nagrajuje/kaznuje skladno z njihovim obnašanjem (kamere snemajo, kaj kupiš, kako se obnašaš itd.) in če nisi dovolj priden, ne moreš na vlak, dobiti stanovanja ipd.

Nisem nek teoretik zarote, a oba koncepta se zdita precej podobna. Sicer pa kot vemo - danes teorija zarote jutri realnost ali kako že pravijo. Vaša mnenja? Pa res prosim za debato na nivoju, brez žaljenja drugače mislečih, hvala.


Ne.

Cepilni potni list je samo nadgradnja že obstoječega sistema:



V preteklosti si tako knjižico za potovanja že potreboval. Zaradi pandemije bomo nekaj časa to žal primorani ponovno uvesti. Če bi bilo na svetu manj omejencev, ki ne razumejo relativnih tveganj, to morda ne bi bilo potrebno. Ker je takih omejencev, ki se nočejo cepiti zaradi nekih teoretičnih "tveganj" žal preveč se bo potrebno kar navaditi.

Preden mi kdo vrže naprej strdke pri cepivih AstraZenece, sprejmem samo pripombe oseb, ki so v življenju v avtomobilu skupno prepotovale manj kot 350 km. Tveganje strdka zaradi cepljenja je primerljivo s tveganjem, ki ga sprejmeš v 350 km vožnje z avtomobilom. Šteje vsota vseh voženj.

jshadlsa232 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ste opazili, ko @zmaugyja potolčete z argumenti in mu postavite korektna vprašanja, on ostane brez besed in se skrije nazaj v svoj brlog (klet). :)):))


Obicajno je tak, da omenjeni osebki ob kontra vprasanjih in argumentih ne debatirajo teme, ampak debatirajo osebo, ki jim je to podala, skupaj z diskreditacijo ter "name callingom". Na vrh malo posprinklajo "obce dobro", kot da so mati tereza, ceprav osebek nasprotnega mnenja za njih ni clovek, ampak $[naci,desnicar,antivaxer].

Mato989 ::

Na letalo ne smeš, ker boš ogožal ekonomsko stanje druge države, če boš kot balkanec prijadral taj.. Ali je bolj problem, da romanje na hrvaško ne bo možno brez cepiva....


Briga mene za hrvaško, tam nisem bil že vrsto let, mene zanima samo to, da me šibkost drugih ne bo ovirala pri življenju kot pred letom 2020... Tako kot so se tisti z zanič imunskim sistemom leta 2019 ob gripi skrili v stanovanja, tako naj to storijo sedaj vsi tisti ki jih je strah okužbe...

Prvič v zgodovini zapiramo zdrave, da potencialno šibki in bolni lahko hodijo okrog... to je unikum v zgodovini človeštva pa smo imeli hujše pandemije, pa med črno kugo niso cele Evrope zaprli, ampak lokalno manjše vasi če sploh, načeloma pa samo bolane oz. okužene.

Pač absurd se kaže da je preveč starih in zdaj starci krojijo lajf po svojih željah, dokler je bilo več mladih je družba bila bolj odprta in manj restriktivna... generacija baby boomerjev nam je prinesla napredek hkrati pa z njihovim staranjem, nas bo pahnila nazaj v SVETOVNO VOJNO ki bo medgeneracijska... namesto da bi se umaknili se oklepajo mest in odločevanja ki pa gre v prid samo starim, tako pri penzijah ki so SOLIDARNE in nepravične, tako pri demografskem skladu, pa tudi pri tej pandemiji, vsi ukrepi ščitijo starce, namesto PRIHODNOST ki je v mladih...

Če danes vsi starci umrejo bo Svet šel naprej, če pa jutri umrejo vsi pod 50. pa bo človeštvo izginilo, vseeno pa nerazumno skrbimo za te nad 50, namesto za te pod 50...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jshadlsa232 ::

Smrekar1 je izjavil:

enemon je izjavil:

Ali se s cepilnimi potnimi listi skuša ljudi programirati, da so do nečesa upravičeni samo, če bodo pridni in ravnali družbeno odgovorno (če se cepiš, greš lahko v kino, lokal, trgovino, na dopust, smučat ipd.)? Kot vemo, na Kitajskem obstaja t.i. social credit, ki ljudi nagrajuje/kaznuje skladno z njihovim obnašanjem (kamere snemajo, kaj kupiš, kako se obnašaš itd.) in če nisi dovolj priden, ne moreš na vlak, dobiti stanovanja ipd.

Nisem nek teoretik zarote, a oba koncepta se zdita precej podobna. Sicer pa kot vemo - danes teorija zarote jutri realnost ali kako že pravijo. Vaša mnenja? Pa res prosim za debato na nivoju, brez žaljenja drugače mislečih, hvala.


Ne.

Cepilni potni list je samo nadgradnja že obstoječega sistema:



V preteklosti si tako knjižico za potovanja že potreboval. Zaradi pandemije bomo nekaj časa to žal primorani ponovno uvesti. Če bi bilo na svetu manj omejencev, ki ne razumejo relativnih tveganj, to morda ne bi bilo potrebno. Ker je takih omejencev, ki se nočejo cepiti zaradi nekih teoretičnih "tveganj" žal preveč se bo potrebno kar navaditi.

Preden mi kdo vrže naprej strdke pri cepivih AstraZenece, sprejmem samo pripombe oseb, ki so v življenju v avtomobilu skupno prepotovale manj kot 350 km. Tveganje strdka zaradi cepljenja je primerljivo s tveganjem, ki ga sprejmeš v 350 km vožnje z avtomobilom. Šteje vsota vseh voženj.

Mas prav, se spomnim da smo ob vstopu v ostarijo kazali cepitev za malarijo.

https://pace.coe.int/en/files/29004/html

7.3 with respect to ensuring a high vaccine uptake:
7.3.1 ensure that citizens are informed that the vaccination is not mandatory and that no one is under political, social or other pressure to be vaccinated if they do not wish to do so;
7.3.2 ensure that no one is discriminated against for not having been vaccinated, due to possible health risks or not wanting to be vaccinated;

Smrekar1 ::

jshadlsa232 je izjavil:


Mas prav, se spomnim da smo ob vstopu v ostarijo kazali cepitev za malarijo.


Glede na to, da so pravkar oznanili prvo kolikor-toliko učinkovito cepivo za malarijo in bo morda v prihodnosti možno cepljenje proti malariji močno dvomim, da si za vstop kamorkoli moral kazati dokazilo o cepljenju proti malariji. Plus malarija se prenaša prek pika komarja, tako da je to še malo hujši nesmisel.

Si pa pred kakimi 50 leti absolutno potreboval potrdilo o cepljenju proti ošpicam za vstop v ZDA, denimo. To ni nič novega, samo zadnjih nekaj desetletij smo imeli mir.

jshadlsa232 ::

Smrekar1 je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:


Mas prav, se spomnim da smo ob vstopu v ostarijo kazali cepitev za malarijo.


Glede na to, da so pravkar oznanili prvo kolikor-toliko učinkovito cepivo za malarijo in bo morda v prihodnosti možno cepljenje proti malariji močno dvomim, da si za vstop kamorkoli moral kazati dokazilo o cepljenju proti malariji. Plus malarija se prenaša prek pika komarja, tako da je to še malo hujši nesmisel.

Si pa pred kakimi 50 leti absolutno potreboval potrdilo o cepljenju proti ošpicam za vstop v ZDA, denimo. To ni nič novega, samo zadnjih nekaj desetletij smo imeli mir.

Glej prijatl, vse to je res, ampak :

1) nobeden ni potreboval potrdil o cepljenju za vstop v sosednjo ali drzavo na evropskih tleh,
2) noben ni pregledoval potrdil o cepljenju za vstop v objekte v lastni drzavi,
3) cepiva ki so bila v uporabi so bila stara in testirana.
4) cepivo za covid je trenutno v testni fazi, torej poteka testiranje na ljudeh.

kamiKaZaA ::

Še enkrat. Google in Facebook res imata vse to, kar bo tudi imel (sledil) ta covidni potni list. Ampak Google in Facebook sta posrednik teh podatkov in mastno služita s temi podatki. S temi covidnimi potnimi listi, pa bi oblast rada, da ni posrednika vmes in da ni potrebno plačevati za te podatke, ampak da imajo vse na pladnju (covidni potni list) o nas samih in naših navadah.

In še enkrat. Če bi se tej eliti res šlo za varovanje vsakega življenja, bi že zdavnaj izkorenilili lakoto. In ker imajo sredstva za to in bi lahko, pa seveda tega ne naredijo, pridemo do zaključka, da je pri tem COVIDu isto in so zadaj drugi interesi kot pa to kar je sedaj peščica inteligenčno podhranjenih kupila, da za njih vsako življenje šteje.

Covidni potni list je narejen samo za namen našega nadzora na vsakem koraku. Ker Facebooka ti ni potrebno uporabljati (jaz nimam tega računa), tudi Googla ti ni treba uporabljati, tudi telefona ti ni mus vzeti s seboj, ko greš v trgovino, frizerju, tujino... A ta covidni poteni list bo moral biti skozi s teboj, če ne neboš mogel vstopiti v trgovine, tujino, k frizerju... in na tak način nam bodo sledili na vsakem koraku.

In zato so tudi ustvarili problem, prišlo je do reakcije in sedaj ti isti ljudje, ki so ustvarili problem ponujajo tudi rešitev (covidni potni list = nadzor na vsakem koraku).

Smrekar1 ::

jshadlsa232 je izjavil:


Glej prijatl, vse to je res, ampak :

1) nobeden ni potreboval potrdil o cepljenju za vstop v sosednjo ali drzavo na evropskih tleh,
2) noben ni pregledoval potrdil o cepljenju za vstop v objekte v lastni drzavi,
3) cepiva ki so bila v uporabi so bila stara in testirana.
4) cepivo za covid je trenutno v testni fazi, torej poteka testiranje na ljudeh.


Prva točka ne drži, ker je Švica kar lepo država na evropskih tleh. Pa SZ je bila takrat tudi, kolikor vem.
Ošpice so tako nalezljive, da moraš mejo postaviti precej višje kot pri nekem Covid-19. Zato si lahko privoščiš precej več svobode pri Covid-19 kot pri ošpicah, nevarna sta približno tam-tam.
Cepiva so bila takrat testirana precej manj, kot so sedaj. Bila so nekaj starejša, a tehnologija je bila starejša, bila so bistveno slabša, z bistveno več svinjarije in podatkom se je sledilo neprimerno slabše kot sedaj. Nevarnosti kot jo predstavlja AstraZeneca takrat niti približno ne bi odkrili, ker so bili protokoli za odkrivanje takih stvari enostavno nedorasli tako minimalim težavam.

Je pa res ja, da so cepiva proti Covid-19 v 4. fazi testiranja. Če ti ni všeč pač ne vstopaj v objekte, jbg. Vemo namreč, da je Covid-19 vsaj milijonkrat nevarnejši od kateregakoli cepiva, s katerim se lahko cepiš. Tvoje telo, tvoja pravila; naša družba, naša pravila.

kamiKaZaA je izjavil:

Še enkrat. Google in Facebook res imata vse to, kar bo tudi imel (sledil) ta covidni potni list. Ampak Google in Facebook sta posrednik teh podatkov in mastno služita s temi podatki. S temi covidnimi potnimi listi, pa bi oblast rada, da ni posrednika vmes in da ni potrebno plačevati za te podatke, ampak da imajo vse na pladnju (covidni potni list) o nas samih in naših navadah.


Oslarija. Vse kar bo v Covid potnem listu oblast že ima na pladnju v tvojem zdravstvenem kartonu. Covid potni list služi samo temu, da se loči tiste, ki lahko ogrožajo druge od tistih, kjer to ni verjetno.

Jasno je, da so nekateri, ki bi raje umrli kot ne ogrožali druge, tu potem jezni in pletejo neke zastrašujoče pravljice o "nadzoru". Nekateri omejenci jim celo nasedejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Mato989 ::

Tvoje telo, tvoja pravila; naša družba, naša pravila.


SE STRINJAM in zato dajmo ta pravila na referendum, če je družba res NAŠA, naj LJUDSTVO ODLOČI kaj želi, to je edino fer in gre v skladu z tvojimi besedami, ti pa govoriš da so pravila NAŠA, nismo se pa nikjer kot družba izrekli o teh naših pravilih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Smrekar1 je izjavil:

Če ti ni všeč pač ne vstopaj v objekte, jbg. Vemo namreč, da je Covid-19 vsaj milijonkrat nevarnejši od kateregakoli cepiva, s katerim se lahko cepiš. Tvoje telo, tvoja pravila; naša družba, naša pravila.

Tu se pa povsem strinjam. Zato pa je potreben referendum, da večina odloči, če se bomo podredili peščici paničarjev (vsi zdravi se zapremo v bunker, da lahko peščica bolanih okoli hodi) ali pa se bo peščica paničarjev podredila nam (paničarji naj se zaprejo v klet/bunker ali pa naj prevzemejo tveganje, ko se bodo gibali med zdravimi ljudmi na prostem).

Referendum s tem vprašanjem je nujno potreben!

jshadlsa232 ::

Smrekar1 je izjavil:


Je pa res ja, da so cepiva proti Covid-19 v 4. fazi testiranja. Če ti ni všeč pač ne vstopaj v objekte, jbg. Vemo namreč, da je Covid-19 vsaj milijonkrat nevarnejši od kateregakoli cepiva, s katerim se lahko cepiš. Tvoje telo, tvoja pravila; naša družba, naša pravila.


https://pace.coe.int/en/files/29004/html


7.3 with respect to ensuring a high vaccine uptake:
7.3.1 ensure that citizens are informed that the vaccination is not mandatory and that no one is under political, social or other pressure to be vaccinated if they do not wish to do so;
7.3.2 ensure that no one is discriminated against for not having been vaccinated, due to possible health risks or not wanting to be vaccinated;

Fritz ::

Invictus je izjavil:

Ko boste dobili analni čepek z GPS trackingom, boste pa spet srečni...

To je treba takoj ukiniti...

Če slučajno še nisi opazil, jih 95% populacije že ima, reče pa se jim 'smart phone'. In ne beležijo samo GPS pozicije temveč kopico drugih reči.

kamiKaZaA je izjavil:

Ste opazili, ko @zmaugyja potolčete z argumenti in mu postavite korektna vprašanja, on ostane brez besed in se skrije nazaj v svoj brlog (klet). :)):))

Ti argumenta ne bi prepoznal, če bi ga šleper pripeljal.

jshadlsa232 je izjavil:


Mas prav, se spomnim da smo ob vstopu v ostarijo kazali cepitev za malarijo.

Še enkrat, ko nabijate s temi idiotskimi primerjavami. Ne rabiš se cepiti. Tako kot otroka ne rabiš cepiti. Ravno tako pa tudi vrtec ne rabi vzeti tvojega necepljenega otroka, da bi tam ogrožal druge in enako se bo vrsta institucij in držav odrekla tvoji necepljeni prisotnosti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Fritz ::

jshadlsa232 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Ste opazili, ko @zmaugyja potolčete z argumenti in mu postavite korektna vprašanja, on ostane brez besed in se skrije nazaj v svoj brlog (klet). :)):))


Obicajno je tak, da omenjeni osebki ob kontra vprasanjih in argumentih ne debatirajo teme, ampak debatirajo osebo, ki jim je to podala, skupaj z diskreditacijo ter "name callingom". Na vrh malo posprinklajo "obce dobro", kot da so mati tereza, ceprav osebek nasprotnega mnenja za njih ni clovek, ampak $[naci,desnicar,antivaxer].

Normalen človek nima dovolj časa, da bi se ukvarjal z vsemi neumnostmi in teorijami zarote, ki jih looney-i producirajo kot po tekočem traku.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Na letalo ne smeš, ker boš ogožal ekonomsko stanje druge države, če boš kot balkanec prijadral taj.. Ali je bolj problem, da romanje na hrvaško ne bo možno brez cepiva....


Briga mene za hrvaško, tam nisem bil že vrsto let, mene zanima samo to, da me šibkost drugih ne bo ovirala pri življenju kot pred letom 2020... Tako kot so se tisti z zanič imunskim sistemom leta 2019 ob gripi skrili v stanovanja, tako naj to storijo sedaj vsi tisti ki jih je strah okužbe...

Prvič v zgodovini zapiramo zdrave, da potencialno šibki in bolni lahko hodijo okrog... to je unikum v zgodovini človeštva pa smo imeli hujše pandemije, pa med črno kugo niso cele Evrope zaprli, ampak lokalno manjše vasi če sploh, načeloma pa samo bolane oz. okužene.

Pač absurd se kaže da je preveč starih in zdaj starci krojijo lajf po svojih željah, dokler je bilo več mladih je družba bila bolj odprta in manj restriktivna... generacija baby boomerjev nam je prinesla napredek hkrati pa z njihovim staranjem, nas bo pahnila nazaj v SVETOVNO VOJNO ki bo medgeneracijska... namesto da bi se umaknili se oklepajo mest in odločevanja ki pa gre v prid samo starim, tako pri penzijah ki so SOLIDARNE in nepravične, tako pri demografskem skladu, pa tudi pri tej pandemiji, vsi ukrepi ščitijo starce, namesto PRIHODNOST ki je v mladih...

Če danes vsi starci umrejo bo Svet šel naprej, če pa jutri umrejo vsi pod 50. pa bo človeštvo izginilo, vseeno pa nerazumno skrbimo za te nad 50, namesto za te pod 50...

Ko greš v esotične kraje, te tudi povprašajo po ceplejnju... Tako da ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kamiKaZaA ::

Mr.B je izjavil:


Ko greš v esotične kraje, te tudi povprašajo po ceplejnju... Tako da ?

A je restavracija 1 km od kraja bivanja po novem eksotični kraj? ;((
Tele!

In zdaj za vstop potrebuješ hitri negativni test, prebolevnost ali cepilno potrdilo. Bolano vse skupaj.

kamiKaZaA ::

c3p0 ::

V bistvu po novem je eksotika.

Build Back Better!

m0LN4r ::

Smrekar1 je izjavil:

enemon je izjavil:

Ali se s cepilnimi potnimi listi skuša ljudi programirati, da so do nečesa upravičeni samo, če bodo pridni in ravnali družbeno odgovorno (če se cepiš, greš lahko v kino, lokal, trgovino, na dopust, smučat ipd.)? Kot vemo, na Kitajskem obstaja t.i. social credit, ki ljudi nagrajuje/kaznuje skladno z njihovim obnašanjem (kamere snemajo, kaj kupiš, kako se obnašaš itd.) in če nisi dovolj priden, ne moreš na vlak, dobiti stanovanja ipd.

Nisem nek teoretik zarote, a oba koncepta se zdita precej podobna. Sicer pa kot vemo - danes teorija zarote jutri realnost ali kako že pravijo. Vaša mnenja? Pa res prosim za debato na nivoju, brez žaljenja drugače mislečih, hvala.


Ne.

Cepilni potni list je samo nadgradnja že obstoječega sistema:



V preteklosti si tako knjižico za potovanja že potreboval. Zaradi pandemije bomo nekaj časa to žal primorani ponovno uvesti. Če bi bilo na svetu manj omejencev, ki ne razumejo relativnih tveganj, to morda ne bi bilo potrebno. Ker je takih omejencev, ki se nočejo cepiti zaradi nekih teoretičnih "tveganj" žal preveč se bo potrebno kar navaditi.

Preden mi kdo vrže naprej strdke pri cepivih AstraZenece, sprejmem samo pripombe oseb, ki so v življenju v avtomobilu skupno prepotovale manj kot 350 km. Tveganje strdka zaradi cepljenja je primerljivo s tveganjem, ki ga sprejmeš v 350 km vožnje z avtomobilom. Šteje vsota vseh voženj.
Pa ni Evropa ena "drzava" ? Pa kaj je to za zajebancije.
A iz LJ na Dunaj, bos moral nosit ta butast pasus 380km razdalja.
München - Bremen - Dortmund - Hannover - Köln pa so vecje razdalje, pa ne bos rabil pasusa, ker slucajno ni nobenih mej vmes.
Potem pa madzari in hrvati recejo, ne rabimo pasus, se bodo turisti vozili okoli madzarske dol na hrvasko.
Skrajno butasto znotraj evrope. A ni bil cilje Evrope, odprava mej in prosto gibanje?

Adijo sengen.

Razumem, da rabis pasus, da gre iz Evrope v Afriko. Da bi ga pa rabil, da gres iz Maribora v Graz, je pa najbolj idiotsko kar se lahko zgodi v tem stoletju.

Ce ga rabis, ko gres iz Maribora v Graz, ga bi moral se toliko bolj imeti, ce gres iz Ljubljane v Maribor, da se zasciti Maribor pred okuzenimi zabarji. Svasta majka rodi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

z0mbie ::

Mato989 je izjavil:

Če danes vsi starci umrejo bo Svet šel naprej, če pa jutri umrejo vsi pod 50. pa bo človeštvo izginilo, vseeno pa nerazumno skrbimo za te nad 50, namesto za te pod 50...


Kar misli si. Svet ne bo sel naprej ne glede kaj se zgodi. "starci" ga ne morejo resit, "mladci" pa ga bojo unicili. Oz. so ga ze.

zmaugy ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ste opazili, ko @zmaugyja potolčete z argumenti in mu postavite korektna vprašanja, on ostane brez besed in se skrije nazaj v svoj brlog (klet). :)):))

Ste opazili, da se mi ne da prerekat z butlji, ki jim ni nič jasno? :)) In ki ne znajo prebrati, kdaj se bom spet vključil v tale dumpster fire?
Ko bo "Mensa" klub pojasnil zakaj je na Norveškem 10 krat manj mrtvih na milijon kot na Švedskem.
Ker sem torej posebej zate dodal še pojasnilo ... , upam da je zdaj celo tebi jasno.>:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

S tem cepljenjem pod pretvezo, da imas izbiro, se bo definitivno zgodil razsloj druzbe na dva dela:
Cepljeni s privilegiji
in
Zdravi necepeljeni, ki imajo omejeno svobodo

Pol pa je vprasanje ali se bomo razmnozevali cepljeni+cepljeni in s tem oslabili imunski genom in bo potrebno z generacijami se vec cepljenje, dokler ne pride tocka, da si bos letno vbrzigaval po 10-20 cepiv, ce bos hotel v sosednjo vas ali pa se rajsi razmnozevali med samo zdravi necepljeni in s tem postali bolj imuni po naravni poti.

Anyway, ampak razslojevanje druzbe je ze v poteku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

Se strinjam, to je začetek konca, če ne bo revolucije ljudstva. Recimo Nemčija spet vpeljuje SS komando:
https://www.24ur.com/novice/tujina/podc...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Fritz ::

LeQuack je izjavil:

Se strinjam, to je začetek konca, če ne bo revolucije ljudstva. Recimo Nemčija spet vpeljuje SS komando:
https://www.24ur.com/novice/tujina/podc...

To ni SS komanda temveč nadzor nad družbi nevarnimi mentalnimi pacienti, ki po spletu širijo laži in teorije zarote.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

LeQuack ::

Fritz je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Se strinjam, to je začetek konca, če ne bo revolucije ljudstva. Recimo Nemčija spet vpeljuje SS komando:
https://www.24ur.com/novice/tujina/podc...

To ni SS komanda temveč nadzor nad družbi nevarnimi mentalnimi pacienti, ki po spletu širijo laži in teorije zarote.


Jaz bi rekel da je večja verjetnost, da laže vlada kot ljudje.
Quack !

jshadlsa232 ::

Fritz je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Se strinjam, to je začetek konca, če ne bo revolucije ljudstva. Recimo Nemčija spet vpeljuje SS komando:
https://www.24ur.com/novice/tujina/podc...

To ni SS komanda temveč nadzor nad družbi nevarnimi mentalnimi pacienti, ki po spletu širijo laži in teorije zarote.

Ko je resnica tako ocitna, da moras uporabiti represijo za njen obstoj.

zmaugy ::

LeQuack je izjavil:

Se strinjam, to je začetek konca, če ne bo revolucije ljudstva. Recimo Nemčija spet vpeljuje SS komando:
https://www.24ur.com/novice/tujina/podc...

No, meni se zdi to pretiran odziv države in se ne strinjam z nadzorom drugače mislečih. Zdaj, ko so na voljo učinkovita cepiva, je treba precepiti čim več ljudi in potem vse sprostiti. Kdor se noče cepiti, se pač noče. Ne bi jim ničesar omejeval, ker itak ogrožajo večinoma zgolj sebe.
Če hočejo ob tem sanjati 5G ali Billya, se mi sladko jebe in njihova stvar.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

digitalcek ::

Ted je izjavil:

Predvsem bo cepilni potni list dokaz o tvoji zmanjšani možnosti prenašanja bolezni - kot cepljen si manjša grožnja splošni populaciji kot pa necepljen. Glede svoboščin in baz podatkov - vse ostale podatke o nas že imajo na podlagi obstoječih osebnih podatkov. Če gremo v družbo nadzora oz. velikega brata ni treba uvajat cepilnih potnih listov/potrdil/knjižic, so na voljo že obstoječe baze podatkov, zgolj kako centralizacijo in povezavo dodaš pa bo (še bolj) vse na enem mestu.

Social kredit - na ta način je najlazje prepričat/prisilit ljudi, seveda. Ta mehanizem se ponavadi uporablja prodaji - kartice zvestobe npr. ali pa bundlanje izdelkov/storitev. Vsi podpišemo :).


Torej lahko pričakujemo drugo leto pred volitvami nakazilo vsakemu državljanu Slovenije v enkratnem znesku 500-1000 evrov.

Je pa žalostno, da s 500 evri, pa tudi manj, kupiš marsikaterega Slovenca...
Torej bo zmagal. Mi pa bomo to seveda vrnili.

digitalcek ::

zmaugy je izjavil:

Kdor se noče cepiti, se pač noče. Ne bi jim ničesar omejeval, ker itak ogrožajo večinoma zgolj sebe.
Če hočejo ob tem sanjati 5G ali Billya, se mi sladko jebe in njihova stvar.


Ogrožate se tisti, ki ste se cepili.

Če se vam bo v dveh, treh letih pojavila neka bolezen, seveda ne boste vedeli, ali je od cepljenja, ali od "vesolja". Ne boste vedeli...
Tako je pač življenje, boste rekli, poskušali boste pozdraviti to bolezen, ampak mogoče pa boste za posledicami celo - umrli...
Svojci pa bodo seveda dobili nula koma Jozef odškodnine, ker bo bolezen, ali smrt nemogoče dokazati v povezavi s cepljenjem.

Billy pa bo vesel čisto vsakega mrliča, saj si, kot vemo, depopulacije močno želi.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

"Ali so cepilni potni listi uvod v digitalno diktaturo po kitajskem vzoru?"
Ne.
Cepljenje kot obveznost za vstop v določene države je že obstajalo pred covidom.

Invictus ::

Glugy je izjavil:


Cepljenje kot obveznost za vstop v določene države je že obstajalo pred covidom.

Tukaj se motiš.

Cepljenje za vstop v določene države niso zahtevale tiste države kamor se potuje, ampak tiste iz katerih prihajajo ljudje. Da ne bi kaj prinesli nazaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

digitalcek ::

Glugy je izjavil:

"Ali so cepilni potni listi uvod v digitalno diktaturo po kitajskem vzoru?"
Ne.
Cepljenje kot obveznost za vstop v določene države je že obstajalo pred covidom.


Za bližnje države, pa vse do Francije, Nemčije, Anglije - nikoli!

Miki N ::

Dosti zahtevanih cepljenj v Aziji in Afriki je bilo v resnici zadnja desetletja samo priporočenih, če si se pozanimal na samem mestu. Potovalne agencije in "lonely planeti" so pogosto navajale, da je obvezno cepanje za to in to tam in tam - ampak ko si dejanskoi šel tja itak da te ni nihče obrnil nazaj ali dal v kako karanteno. Poleg tega je zelo malo cepljenj iz "rumene knjižice" bilo res zahteva za prehanaje mej. Pa dejansko je šlo za cepiva koristna v čisto eni drugi ligi kot so ta za Rono, čisto drugi procenti. Še enkrat: pogosto je bilo to malo dvoumno razloženo, tako da ja marsikdo se je cepil samo iz administrativnih razlogov preden je šel na pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

3p ::

carota je izjavil:

Potni listi bodo delovali v obe smeri. Kaj če bi se izkazalo, da ima cepivo nek stranski učinek, ki se pokaže čez 5 let, neplodnost, levkemija, izpadanje las, demenca ... Vsi, ki bodo/bomo cepljeni, bodo/bomo tudi zaznamovani.


In znova, in znova, in znova.

Ja, obstaja infinitezimalna verjetnost za to. Ki pa se jo premleva vedno in vedno znova.

Kar pa se ne ponavlja vedno in vedno znova pa je to, da je vsaj tako verjetno, da bo te stranske učinke imelo prebolevanje covid-a, celo v lažji obliki.

Ampak razumem, covid je naraven (če je), naravne stvari pa so vse(*) super za nas. Cepivo pa je iz fabrike.

(*) Ajs, ravno našel klopa na roki. Še dobro da je naraven.

zmaugy ::

digitalcek je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kdor se noče cepiti, se pač noče. Ne bi jim ničesar omejeval, ker itak ogrožajo večinoma zgolj sebe.
Če hočejo ob tem sanjati 5G ali Billya, se mi sladko jebe in njihova stvar.


Ogrožate se tisti, ki ste se cepili.

Če se vam bo v dveh, treh letih pojavila neka bolezen, seveda ne boste vedeli, ali je od cepljenja, ali od "vesolja". Ne boste vedeli...
Tako je pač življenje, boste rekli, poskušali boste pozdraviti to bolezen, ampak mogoče pa boste za posledicami celo - umrli...
Svojci pa bodo seveda dobili nula koma Jozef odškodnine, ker bo bolezen, ali smrt nemogoče dokazati v povezavi s cepljenjem.

Billy pa bo vesel čisto vsakega mrliča, saj si, kot vemo, depopulacije močno želi.


In če se bo nekomu pojavila katerakoli bolezen čez 2 leti, bo itak cepivo krivo, ane? Tudi če ne bo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jshadlsa232 ::

zmaugy je izjavil:

digitalcek je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kdor se noče cepiti, se pač noče. Ne bi jim ničesar omejeval, ker itak ogrožajo večinoma zgolj sebe.
Če hočejo ob tem sanjati 5G ali Billya, se mi sladko jebe in njihova stvar.


Ogrožate se tisti, ki ste se cepili.

Če se vam bo v dveh, treh letih pojavila neka bolezen, seveda ne boste vedeli, ali je od cepljenja, ali od "vesolja". Ne boste vedeli...
Tako je pač življenje, boste rekli, poskušali boste pozdraviti to bolezen, ampak mogoče pa boste za posledicami celo - umrli...
Svojci pa bodo seveda dobili nula koma Jozef odškodnine, ker bo bolezen, ali smrt nemogoče dokazati v povezavi s cepljenjem.

Billy pa bo vesel čisto vsakega mrliča, saj si, kot vemo, depopulacije močno želi.


In če se bo nekomu pojavila katerakoli bolezen čez 2 leti, bo itak cepivo krivo, ane? Tudi če ne bo.

Tak nekak kot je za statisticno smrt kriva corona in ne ostali dejavniki.

Mato989 ::

zmaugy je izjavil:

digitalcek je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kdor se noče cepiti, se pač noče. Ne bi jim ničesar omejeval, ker itak ogrožajo večinoma zgolj sebe.
Če hočejo ob tem sanjati 5G ali Billya, se mi sladko jebe in njihova stvar.


Ogrožate se tisti, ki ste se cepili.

Če se vam bo v dveh, treh letih pojavila neka bolezen, seveda ne boste vedeli, ali je od cepljenja, ali od "vesolja". Ne boste vedeli...
Tako je pač življenje, boste rekli, poskušali boste pozdraviti to bolezen, ampak mogoče pa boste za posledicami celo - umrli...
Svojci pa bodo seveda dobili nula koma Jozef odškodnine, ker bo bolezen, ali smrt nemogoče dokazati v povezavi s cepljenjem.

Billy pa bo vesel čisto vsakega mrliča, saj si, kot vemo, depopulacije močno želi.


In če se bo nekomu pojavila katerakoli bolezen čez 2 leti, bo itak cepivo krivo, ane? Tudi če ne bo.


Zagotovo ne bo krivo cepivo če se ne bo cepil =) Če se pa bo, pa ne bomo nikoli vedeli, ampak glede na to da so vsi z COVIDOM umrli ZARADI covida po logiki statistike iz vlade, bi lahko rekli tako ja, da vsaka smrt po prejetju cepiva je zaradi cepiva, samo to pa več ni ok pol ane, dvoličnost!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zmaugy ::

Glede na statistike je pogostost negativnih učinkov zaradi covida na pamet 10000 krat večja kot zaradi cepiva.
Sploh ne vem, zakaj je treba ob tem še izgubljati čas z zagovarjanjem cepiva.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Mato989 ::

zmaugy je izjavil:

Glede na statistike je pogostost negativnih učinkov zaradi covida na pamet 10000 krat večja kot zaradi cepiva.
Sploh ne vem, zakaj je treba ob tem še izgubljati čas z zagovarjanjem cepiva.


Tako je, ampak hkrati pa je možnost da bo zaradi Cepiva karkoli narobe 100% TOČK višja kot če se ne cepiš =) Torej jaz ne morem met stranskih učinkov od cepiva če se ne cepim, razlika je 100% točk...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Mene je strah kakšna prihodnost nas čaka, če bomo dopustili, da ves ta fašizem gre skozi. Tisti, ki smo se pazili in smo sedaj zdravi bomo najbolj diskriminirani in zatirani.

In če boš želel normalno živeti boš moral zboleti oz. da ponazorim: Vsi bolniki z rakom imajo dovoljenje za prestop meje. Zdravi ljudje pa lahko potujejo čez mejo samo, če zbolijo za rakom ali pa imajo potrdilo, da bodo v kratkem za rakom zboleli. Bolano. Res bolani svet oz. takšen sistem dobiš, ko se prikradejo na oblast največji idioti. Od idiota pa ne moreš druga pričakovati kot idiotski novi način življenja, po njihovo nova normalnost.

:'(

zmaugy ::

Mato989 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Glede na statistike je pogostost negativnih učinkov zaradi covida na pamet 10000 krat večja kot zaradi cepiva.
Sploh ne vem, zakaj je treba ob tem še izgubljati čas z zagovarjanjem cepiva.


Tako je, ampak hkrati pa je možnost da bo zaradi Cepiva karkoli narobe 100% TOČK višja kot če se ne cepiš =) Torej jaz ne morem met stranskih učinkov od cepiva če se ne cepim, razlika je 100% točk...

Prebolel si covid. Boš videl čez nekaj let, če bojo kakšne posledice, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

digitalcek ::

Mr.B je izjavil:

Ali je bolj problem, da romanje na hrvaško ne bo možno brez cepiva....


Še eden, ki glede Hrvaške nabija pa nabija. Pa lobira za čim strožje uktrepe. Te plačajo slovenski, mogoče avtrijski turistični delavci?

Moja prognoza glede vstopa na Hrvaško v juliju in avgustu:

- mogoče merjenje temperature na meji
- mogoče (manj verjetno) zahtevan hitri test
- mogoče (bolj verjetno) le zamah hr. policista, ki pomeni: šibaj dalje u "lijepu njihovu"

Bomo videli.
Nikakor pa niti sledu o cepilnih potnih listih. Lahko pa ga boš seveda imel s seboj, lahko ga boš pokazal, ne bo pa to zahtevano.

Drugače ne bi Hrvati ŽE DANES razmišljali:

- koliko bodo zmanjšali turistično takso (baje za polovico)

- koliko cenejši bodo v juliju in avgustu, najbrž še septembra, trajekti (mogoče za polovico)

- kako bodo gostom, ki bodo na Hrvaškem letovali več kot teden dni, ob odhodu domov polovično, ali mogoče celo 100% "častili" test, da jim doma ne bo treba v karanteno.

Natanko tako se dela, če se državi gre poleti čimbolj napolniti proračun.
Tako pa se ne dela (Španci), če se ti niti ne zdi polniti proračun.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

zmaugy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Glede na statistike je pogostost negativnih učinkov zaradi covida na pamet 10000 krat večja kot zaradi cepiva.
Sploh ne vem, zakaj je treba ob tem še izgubljati čas z zagovarjanjem cepiva.


Tako je, ampak hkrati pa je možnost da bo zaradi Cepiva karkoli narobe 100% TOČK višja kot če se ne cepiš =) Torej jaz ne morem met stranskih učinkov od cepiva če se ne cepim, razlika je 100% točk...

Prebolel si covid. Boš videl čez nekaj let, če bojo kakšne posledice, ane?


Tako je, ampak že zdaj pa lahko trdim da če se ne cepim zagotovo čez leta NE MOREM met posledic od cepiva, če se pa bom cepil, pa bo dvom zmeraj obstajal =) SPloh ob dejstvu kako hitro so ga spacali skup in kako malo let je bil testiran
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115