» »

Ali so cepilni potni listi uvod v digitalno diktaturo po kitajskem vzoru?

Ali so cepilni potni listi uvod v digitalno diktaturo po kitajskem vzoru?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 8
»»

enemon ::

Ali se s cepilnimi potnimi listi skuša ljudi programirati, da so do nečesa upravičeni samo, če bodo pridni in ravnali družbeno odgovorno (če se cepiš, greš lahko v kino, lokal, trgovino, na dopust, smučat ipd.)? Kot vemo, na Kitajskem obstaja t.i. social credit, ki ljudi nagrajuje/kaznuje skladno z njihovim obnašanjem (kamere snemajo, kaj kupiš, kako se obnašaš itd.) in če nisi dovolj priden, ne moreš na vlak, dobiti stanovanja ipd.

Nisem nek teoretik zarote, a oba koncepta se zdita precej podobna. Sicer pa kot vemo - danes teorija zarote jutri realnost ali kako že pravijo. Vaša mnenja? Pa res prosim za debato na nivoju, brez žaljenja drugače mislečih, hvala.

Dri3r ::

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.
dri3r

Ted ::

Predvsem bo cepilni potni list dokaz o tvoji zmanjšani možnosti prenašanja bolezni - kot cepljen si manjša grožnja splošni populaciji kot pa necepljen. Glede svoboščin in baz podatkov - vse ostale podatke o nas že imajo na podlagi obstoječih osebnih podatkov. Če gremo v družbo nadzora oz. velikega brata ni treba uvajat cepilnih potnih listov/potrdil/knjižic, so na voljo že obstoječe baze podatkov, zgolj kako centralizacijo in povezavo dodaš pa bo (še bolj) vse na enem mestu.

Social kredit - na ta način je najlazje prepričat/prisilit ljudi, seveda. Ta mehanizem se ponavadi uporablja prodaji - kartice zvestobe npr. ali pa bundlanje izdelkov/storitev. Vsi podpišemo :).
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Miki N ::

Glaven problem je tukaj, da enkrat ko je vzpostavljena tehnična infrastruktura... ni več tehničnih razlogov, da se uporaba ne razširi naprej. Vse kar zadržuje nadaljno uporabo je "častna titova", da se ne bo. Poklon s klobukom vsem, ki zaupajo temu sistemu časti. Končno, če je stavar tako koristna pri roni 19 - zakaj se ne bi aplikacija uporabljala za nove seve, mogoče celo gripe ipd.? Toliko babic za rešiti. Preden se zaveš imaš pokemongo aplikacijo špikarije (gotta catch 'em all!).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Master_Yoda ::

Ostalo bo samo pri cepilnem potnem listu in se ne bo sirilo dalje tako kot se je krizni DDV iz prejsnje krize ze ukinil in smo sli nazaj na prvotnega.

Ko svizec zavije cokolado ... Ali v zgornjem primeru ko politike enkrat navadis na 2% vec denarja ne bodo sli nikoli nazaj. In isto je s podatki. Vedno hocejo vec.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

In,
ce nimate problem s profiliranjem, potem verjetno s tem nikakor ne morete imeti problemov. Je vse skladno po zakonih zahodnega sveta.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ted ::

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.


No, ljudje so bili proti decentralizirani aplikaciji, ki bi lahko v veliki meri zajezila epidemijo. Ljudje so proti maskam in so proti cepljenju. Je to svoboda, pravica posameznika, da lahko s svojim ravnanjem ogroža druge? Moja človekova pravica je tudi pravica do zdravja mene in mojih bližnjih. Mnenja sem, da ima ta pravica večjo težo kot kakšna druga, npr. pravica do zbiranja na javnih prostorih ali pravica do svobodne izbire cepljenja. Življenje, varnost in zdravje imajo pač prednost. Vprašaj ustavno sodišče.
Mah...

Dri3r ::

Ted je izjavil:


No, ljudje so bili proti decentralizirani aplikaciji, ki bi lahko v veliki meri zajezila epidemijo. Ljudje so proti maskam in so proti cepljenju. Je to svoboda, pravica posameznika, da lahko s svojim ravnanjem ogroža druge? Moja človekova pravica je tudi pravica do zdravja mene in mojih bližnjih. Mnenja sem, da ima ta pravica večjo težo kot kakšna druga, npr. pravica do zbiranja na javnih prostorih ali pravica do svobodne izbire cepljenja. Življenje, varnost in zdravje imajo pač prednost. Vprašaj ustavno sodišče.


Če bi življenje, varnost in zdravje imelo prednost potem se alkohol, tobak in ostale droge ne bi prodajale na vsakem vogalu, avtomobili bi že zdavnaj imeli vgrajeno hitrostno omejitev na 130kmh, miljoni ne bi umirali od lakote, plastika se ne bi dnevno štancala v megatonah,..PA SE! Vprašaj se zakaj in koliko te ljudi briga za tvoje življenje, varnost in zdravje?
dri3r

49106 ::

Zakaj se torej vozite z avtomobili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

carota ::

Potni listi bodo delovali v obe smeri. Kaj če bi se izkazalo, da ima cepivo nek stranski učinek, ki se pokaže čez 5 let, neplodnost, levkemija, izpadanje las, demenca ... Vsi, ki bodo/bomo cepljeni, bodo/bomo tudi zaznamovani.

V ustavi tudi piše, da se na ljudeh ne sme izvajati poizkusov brez privoljenja, nedotakljivosti telesa ipd. mRNA cepiva so genska terapija (link, US National Library of Medicine, pod točko 1, poišči "gene therapy"). Morda je preveč nova stvar, da bi jo testirali na bestvenem odstotku populacije? Just sayin. :)

showsover ::

carota je izjavil:

Potni listi bodo delovali v obe smeri. Kaj če bi se izkazalo, da ima cepivo nek stranski učinek, ki se pokaže čez 5 let, neplodnost, levkemija, izpadanje las, demenca ... Vsi, ki bodo/bomo cepljeni, bodo/bomo tudi zaznamovani.

V ustavi tudi piše, da se na ljudeh ne sme izvajati poizkusov brez privoljenja, nedotakljivosti telesa ipd. mRNA cepiva so genska terapija (link, US National Library of Medicine, pod točko 1, poišči "gene therapy"). Morda je preveč nova stvar, da bi jo testirali na bestvenem odstotku populacije? Just sayin. :)

Pol smo fucked in depopulacija z drugimi sredstvi je uspela, zeeeelo malo verjetno, ker se nam bo potem zmešalo in bomo radirali vsepovprek.

PS: Odkod se mi ti srbizmi vpletajo v besedilo? Pa nismo še podpisali tamo!
PPS: Glej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

acookook ::

A te pobude na ustavno so plačljive? Če ja, koliko?
.

ajdov2 ::

Ted je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.


No, ljudje so bili proti decentralizirani aplikaciji, ki bi lahko v veliki meri zajezila epidemijo. Ljudje so proti maskam in so proti cepljenju. Je to svoboda, pravica posameznika, da lahko s svojim ravnanjem ogroža druge? Moja človekova pravica je tudi pravica do zdravja mene in mojih bližnjih. Mnenja sem, da ima ta pravica večjo težo kot kakšna druga, npr. pravica do zbiranja na javnih prostorih ali pravica do svobodne izbire cepljenja. Življenje, varnost in zdravje imajo pač prednost. Vprašaj ustavno sodišče.

Kdo ti brani, da se cepiš? Pa boš varen in te necepljeni ne bodo ogrožali. Razen če trdiš, da cepivo ne deluje..

Mr.B ::

Dri3r je izjavil:

Ted je izjavil:


No, ljudje so bili proti decentralizirani aplikaciji, ki bi lahko v veliki meri zajezila epidemijo. Ljudje so proti maskam in so proti cepljenju. Je to svoboda, pravica posameznika, da lahko s svojim ravnanjem ogroža druge? Moja človekova pravica je tudi pravica do zdravja mene in mojih bližnjih. Mnenja sem, da ima ta pravica večjo težo kot kakšna druga, npr. pravica do zbiranja na javnih prostorih ali pravica do svobodne izbire cepljenja. Življenje, varnost in zdravje imajo pač prednost. Vprašaj ustavno sodišče.


Če bi življenje, varnost in zdravje imelo prednost potem se alkohol, tobak in ostale droge ne bi prodajale na vsakem vogalu, avtomobili bi že zdavnaj imeli vgrajeno hitrostno omejitev na 130kmh, miljoni ne bi umirali od lakote, plastika se ne bi dnevno štancala v megatonah,..PA SE! Vprašaj se zakaj in koliko te ljudi briga za tvoje življenje, varnost in zdravje?

Sej so v sloveniji goreli radarji, ki bi preprecevali budalam da vozijo..... No ampak voljeno telo, ne more biti.....Seveda droge so tudi socialni mediji, fake prijatelji, itd... Naredi anketo, koliko od vas , ki udrihate nad drogami, in cepilnem krtoncku, bi bili sposobni ukiniti FB profil. Tako da ne se bati, zagotovo so Indijo dali za vzor, ker vam ni bilo jasno da je karantena karantena in funkcionira, samo ko imas na faxsih smeri fb like vsebin, se..

ajdov2 je izjavil:

Ted je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.


No, ljudje so bili proti decentralizirani aplikaciji, ki bi lahko v veliki meri zajezila epidemijo. Ljudje so proti maskam in so proti cepljenju. Je to svoboda, pravica posameznika, da lahko s svojim ravnanjem ogroža druge? Moja človekova pravica je tudi pravica do zdravja mene in mojih bližnjih. Mnenja sem, da ima ta pravica večjo težo kot kakšna druga, npr. pravica do zbiranja na javnih prostorih ali pravica do svobodne izbire cepljenja. Življenje, varnost in zdravje imajo pač prednost. Vprašaj ustavno sodišče.

Kdo ti brani, da se cepiš? Pa boš varen in te necepljeni ne bodo ogrožali. Razen če trdiš, da cepivo ne deluje..

Cepiva delujejo, poizkusi ponovno antivac
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

ajdov2 ::

Mr.B je izjavil:


ajdov2 je izjavil:

Ted je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.


No, ljudje so bili proti decentralizirani aplikaciji, ki bi lahko v veliki meri zajezila epidemijo. Ljudje so proti maskam in so proti cepljenju. Je to svoboda, pravica posameznika, da lahko s svojim ravnanjem ogroža druge? Moja človekova pravica je tudi pravica do zdravja mene in mojih bližnjih. Mnenja sem, da ima ta pravica večjo težo kot kakšna druga, npr. pravica do zbiranja na javnih prostorih ali pravica do svobodne izbire cepljenja. Življenje, varnost in zdravje imajo pač prednost. Vprašaj ustavno sodišče.

Kdo ti brani, da se cepiš? Pa boš varen in te necepljeni ne bodo ogrožali. Razen če trdiš, da cepivo ne deluje..

Cepiva delujejo, poizkusi ponovno antivac

Torej iz tega sledi, da necepljen cepljenega ne ogroža in prisila pri cepljenju ni potrebna.

Master_Yoda ::

Bolj je problem to da ce necepljeni fase covid in mora v bolnico je potem manj kapacitet za diagnozo/zdravljenje drugih stvari proti katerim se ne mores cepiti. In tako posledicno necepljeni ogroza cepljene.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

ajdov2 ::

Master_Yoda je izjavil:

Bolj je problem to da ce necepljeni fase covid in mora v bolnico je potem manj kapacitet za diagnozo/zdravljenje drugih stvari proti katerim se ne mores cepiti.

Se lahko omeji koliko covid ljudi vzame bolnica, če je to problem.

zmaugy ::

enemon je izjavil:

Ali se s cepilnimi potnimi listi skuša ljudi programirati, da so do nečesa upravičeni samo, če bodo pridni in ravnali družbeno odgovorno (če se cepiš, greš lahko v kino, lokal, trgovino, na dopust, smučat ipd.)? Kot vemo, na Kitajskem obstaja t.i. social credit, ki ljudi nagrajuje/kaznuje skladno z njihovim obnašanjem (kamere snemajo, kaj kupiš, kako se obnašaš itd.) in če nisi dovolj priden, ne moreš na vlak, dobiti stanovanja ipd.

Nisem nek teoretik zarote, a oba koncepta se zdita precej podobna. Sicer pa kot vemo - danes teorija zarote jutri realnost ali kako že pravijo. Vaša mnenja? Pa res prosim za debato na nivoju, brez žaljenja drugače mislečih, hvala.

Ne. Poskuša se končati lockdowne in omejiti širjenje virusa.

“Zakaj imajo vojaki pasove v hlačah? Da jim ne padejo dol.”
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mr.B ::

ajdov2 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


ajdov2 je izjavil:

Ted je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.


No, ljudje so bili proti decentralizirani aplikaciji, ki bi lahko v veliki meri zajezila epidemijo. Ljudje so proti maskam in so proti cepljenju. Je to svoboda, pravica posameznika, da lahko s svojim ravnanjem ogroža druge? Moja človekova pravica je tudi pravica do zdravja mene in mojih bližnjih. Mnenja sem, da ima ta pravica večjo težo kot kakšna druga, npr. pravica do zbiranja na javnih prostorih ali pravica do svobodne izbire cepljenja. Življenje, varnost in zdravje imajo pač prednost. Vprašaj ustavno sodišče.

Kdo ti brani, da se cepiš? Pa boš varen in te necepljeni ne bodo ogrožali. Razen če trdiš, da cepivo ne deluje..

Cepiva delujejo, poizkusi ponovno antivac

Torej iz tega sledi, da necepljen cepljenega ne ogroža in prisila pri cepljenju ni potrebna.
Ce ne bos kihal, je verjetnos prenos ukuzbe bistveno manjsa. Razen ce bos zacel z odkrivanjem tople vode. Ker sirjenje in preprecevanje virusa recimo gripe, no nekako jasno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

A niso asimptomatiki prenašali okužbe, zato maske?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

showsover ::

当然不!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

ajdov2 ::

zmaugy je izjavil:

enemon je izjavil:

Ali se s cepilnimi potnimi listi skuša ljudi programirati, da so do nečesa upravičeni samo, če bodo pridni in ravnali družbeno odgovorno (če se cepiš, greš lahko v kino, lokal, trgovino, na dopust, smučat ipd.)? Kot vemo, na Kitajskem obstaja t.i. social credit, ki ljudi nagrajuje/kaznuje skladno z njihovim obnašanjem (kamere snemajo, kaj kupiš, kako se obnašaš itd.) in če nisi dovolj priden, ne moreš na vlak, dobiti stanovanja ipd.

Nisem nek teoretik zarote, a oba koncepta se zdita precej podobna. Sicer pa kot vemo - danes teorija zarote jutri realnost ali kako že pravijo. Vaša mnenja? Pa res prosim za debato na nivoju, brez žaljenja drugače mislečih, hvala.

Ne. Poskuša se končati lockdowne in omejiti širjenje virusa.

Lockdown je politična odločitev. Politika ga začne, politika ga lahko konča. Neglede na cepljenje.

zmaugy ::

Lockdown je politična odločitev. Politika ga začne, politika ga lahko konča. Neglede na cepljenje.

Vedno imaš možnost izbire. Tudi ko je tako rekoč nimaš, lahko izbereš tisto drugo - butasto - možnost.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

ajdov2 ::

zmaugy je izjavil:

Lockdown je politična odločitev. Politika ga začne, politika ga lahko konča. Neglede na cepljenje.

Vedno imaš možnost izbire. Tudi ko je tako rekoč nimaš, lahko izbereš tisto drugo - butasto - možnost.

Lockdown je ta butasta možnost.

zmaugy ::

ajdov2 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Lockdown je politična odločitev. Politika ga začne, politika ga lahko konča. Neglede na cepljenje.

Vedno imaš možnost izbire. Tudi ko je tako rekoč nimaš, lahko izbereš tisto drugo - butasto - možnost.

Lockdown je ta butasta možnost.


Švedska: 1379 mrtvih na milijon
Norveška: 138 mrtvih na milijon
Na današnji datum worldometers.

Over.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

49106 ::

Slovenija in Belorusija v primerjavi s Švedsko?

Over.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jshadlsa232 ::

Ce bi se povecale bolnisnicne kapacitete, bi imeli lockdown?

Ce bi se najstarejse umaknilo iz populacije, namesto vseh, bi imeli lockdown?

Vsi covidioti drvite iz ene neumnosti v drugo, preden se prejsnja sploh scasoma pragmaticno dokaze. Kar je dovolj dokaz, da je nekomu v interesu za vpostavitev totalitarizma v imenu pateticne gripe.

feryz ::

Ko boste dojeli, da gre za relacijo cepljen - zdrav, vam bo bolj jasno, zakaj je to navadno govno in je, kot pravijo, strahovit poseg v svobodo in človekove pravice.
Dokler pa imate zdrave ljudi za morilce, cepljene pa za angele, je pogled na to zelo popačen.

zmaugy ::

49106 je izjavil:

Slovenija in Belorusija v primerjavi s Švedsko?

Over.

Škampi proti čmrljem. Podobno, no doubt. Potegni že glavo iz riti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Mr.B ::

49106 je izjavil:

A niso asimptomatiki prenašali okužbe, zato maske?

Maske so zato, ker zahodnji clovek ne pozna osnovnih higijenskih prijemov... kot na primer kihanje brez da bi itd... Ter seveda ker ljudje, kot nekateri na tem forumu, ki niso v zadnjih 20 letih bili bolani, hodili v sluzbo s vsemi simptomi gripe/influence...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

zmaugy je izjavil:

49106 je izjavil:

Slovenija in Belorusija v primerjavi s Švedsko?

Over.

Škampi proti čmrljem. Podobno, no doubt. Potegni že glavo iz riti.



Ti jo potegni, raje to, kot da furaš konformizem še naprej. Mi, z lockdowni, nikakor ne bi smeli biti primerljivi s švedi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kamiKaZaA ::

zmaugy je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Lockdown je politična odločitev. Politika ga začne, politika ga lahko konča. Neglede na cepljenje.

Vedno imaš možnost izbire. Tudi ko je tako rekoč nimaš, lahko izbereš tisto drugo - butasto - možnost.

Lockdown je ta butasta možnost.


Švedska: 1379 mrtvih na milijon
Norveška: 138 mrtvih na milijon
Na današnji datum worldometers.

Over.

Slovenija full ukrepov: +16% več umrlih leta 2020 kot leta 2019
Švedska skoraj nič ukrepov: +8% več umrlih leta 2020 kot leta 2019

Več kot imaš ukrepov, več ljudi umre.

Over.

Dri3r ::

Mr.B: Sej so v sloveniji goreli radarji, ki bi preprecevali budalam da vozijo..... No ampak voljeno telo, ne more biti.....Seveda droge so tudi socialni mediji, fake prijatelji, itd... Naredi anketo, koliko od vas , ki udrihate nad drogami, in cepilnem krtoncku, bi bili sposobni ukiniti FB profil. Tako da ne se bati, zagotovo so Indijo dali za vzor, ker vam ni bilo jasno da je karantena karantena in funkcionira, samo ko imas na faxsih smeri fb like vsebin, se..

O moj bog kakšen re.tardiran plot twist smo že pri fb profilih. Ronica se širi samo z mediji, so še zelo hujše stvari na tem planetu s katerimi se nihče ne ubada, ker ne prinašajo zaslužka. Proti tej megli si ne mislim vbrizgavat neke genske terapije za vsak kvazi sev. Še manj mislim s seboj nositi tono papirjev dokazil. Če si prestrašen se pa kar "cepi" pa boš varen :))
dri3r

Mike_Rotch ::

Ali se s cepilnimi potnimi listi skuša ljudi programirati, da so do nečesa upravičeni samo, če bodo pridni in ravnali družbeno odgovorno (če se cepiš, greš lahko v kino, lokal, trgovino, na dopust, smučat ipd.)?


Kako je to drugače od trenutnega stanja?

Če hočeš čez mejo rabiš osebni dokument. Če hočeš vozit avto rabiš vozniško. Če hočeš v gostilni naročiti viski lahko to storiš, če si star vsaj 18 let in je za to primerna ura...

zmaugy ::

@"Mensa" klub:

Norveška vs Švedska. Jokajte. Faktor 10.

PS: Ste že na Sputniku?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

showsover ::

Mike_Rotch je izjavil:

Če hočeš čez mejo rabiš osebni dokument. Če hočeš vozit avto rabiš vozniško. Če hočeš v gostilni naročiti viski lahko to storiš, če si star vsaj 18 let in je za to primerna ura...

Ehmm... Ne... Naš tamlad je naročil irsko kavo v eni gostilni... In bi mu jo postregli, če ne bi 'tastar' dvignil obrvi, se je natakar opravičil, je rekel, da je sklepal, da, kot prisotni starši nismo nasprotovali. Sem rekel, ne to pa ne more biti tako... Ma jaz mu dam tisto penino in to, samo potem cela koalicija žlahte vmes skoči (medicinski in profesorski sektor vključeni, ja) in to in me zelo jasno preglasi, kaj čem potem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Telbanc ::

Zanimivo bo gledat, kako zahodna demokracija uvaja cepilne potne liste, potrdila, "neka omejena in pod Putinom napol podivjana nedemokratična Rusija", pa ne bo uvedla nič od tega. O kok lepo. :))

Pa kako imajo zahodni birokrati ob tem še polna usta vladavine prava in podobnih neumnosti, v rangu "preveč krivih banan"...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

kamiKaZaA ::

Vse to, kar se danes dogaja je zato, da uvedejo čimvečji nadzor nad nami in nam hkrati ukinejo vse pravice in svoboščine. Če bi te ljudi resnično skrbelo za naša življenja, kot se ti filantropi sedaj ven mečejo, bi že zdavnaj izkoreninili lakoto. Pa jo niso. Še več. Korporacije vsako leto v morje zmečejo na tisoče ton uporabne hrane, da s tem držijo ceno hrane (da ne pride do padca cene), namesto da bi to hrano podarili revnim. In od lakote vsako leto več ljudi umre kot od gripe, pljučnice in corone skupaj.

In po kakšni logiki sedaj te ljudi skrbi za naša življenja? Odgovor je znan: jih ne skrbi in njim se gre samo za naš nadzor na vsakem koraku. Je res, da vse to že sedaj imajo. A je zadeva rahlo zakomplicirana, ker v to nismo privolili. Ko bomo imeli te covid potne liste, bo avtomatsko pomenilo, da smo na ves ta nadzor privolili. V tem je catch.

Covid potni list = app = je privolitev v nadzor = vedno ga imaš s sabo, če greš v trgovino, frizerju, tujino...
Telefon = nadzor, a brez naše privolitve = ni mus da ga vedno nosiš s seboj (in to jih boli)

carota ::

A imajo vse države iste kriterije za onzačevanje smrti s kovidom? Ali imajo zdravniki kakšno (finančno) motivacijo, da pripišejo smrt kovidu namesto kakšnemu drugemu faktorju (debelost, pridružene bolezni)? Če ja, potem se ne da primerjati statistik med državami, ker najbrž niso primerljive.

Da ne omenjam, da nimajo motivacije za preventivo in zdravljenje ljudi (HCQ, Ivermectin, vitamin D), ker imajo morda večjo finančno korist od ljudi v bolnišnicah. Hipotetično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

sbawe64 ::

Miki N je izjavil:

Glaven problem je tukaj, da enkrat ko je vzpostavljena tehnična infrastruktura... ni več tehničnih razlogov, da se uporaba ne razširi naprej. Vse kar zadržuje nadaljno uporabo je "častna titova", da se ne bo. Poklon s klobukom vsem, ki zaupajo temu sistemu časti. Končno, če je stavar tako koristna pri roni 19 - zakaj se ne bi aplikacija uporabljala za nove seve, mogoče celo gripe ipd.? Toliko babic za rešiti. Preden se zaveš imaš pokemongo aplikacijo špikarije (gotta catch 'em all!).

Nothing is so permanent as a temporary government program.


Kdaj boste začeli nositi mavec za asimptomatično zlomljeno roko ? Ker takšna logika velja sedaj, vsi so bolani (c19 pozitivni), razen če je eksplicitno dokazano, da niso.


kamiKaZaA je izjavil:

zmaugy je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Lockdown je politična odločitev. Politika ga začne, politika ga lahko konča. Neglede na cepljenje.

Vedno imaš možnost izbire. Tudi ko je tako rekoč nimaš, lahko izbereš tisto drugo - butasto - možnost.

Lockdown je ta butasta možnost.


Švedska: 1379 mrtvih na milijon
Norveška: 138 mrtvih na milijon
Na današnji datum worldometers.

Over.

Slovenija full ukrepov: +16% več umrlih leta 2020 kot leta 2019
Švedska skoraj nič ukrepov: +8% več umrlih leta 2020 kot leta 2019

Več kot imaš ukrepov, več ljudi umre.

Over.

Teksas, Florida vs Kalifornija.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

carota ::

zmaugy je izjavil:


Švedska: 1379 mrtvih na milijon
Norveška: 138 mrtvih na milijon
Na današnji datum worldometers.
Over.


Over kaj? Če je tako enostavno, potem zakaj Florida, ki ma vse odprto (brez obveznih mask, restavracije odprte ...) ima isto število kot Californija, ki ima vse zaprto? Primerljiva populacija, pravtako na Worldometers?

Miki N ::

Zato ker je korelacija med dejanskimi ukrepi in dejanskim učinkom... šibkejša kot je reklamirano? Koliko? Sami tega ne boste ugotovili - zaupajte stroki, ti vam bodo postregli s podatki LOL!

carota ::

Miki N je izjavil:

Zato ker je korelacija med dejanskimi ukrepi in dejanskim učinkom... šibkejša kot je reklamirano? Koliko? Sami tega ne boste ugotovili - zaupajte stroki, ti vam bodo postregli s podatki LOL!

Strokovnjaki zagotavljajo, da je treba zaupati strokovnjakom!

zmaugy ::

carota je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Švedska: 1379 mrtvih na milijon
Norveška: 138 mrtvih na milijon
Na današnji datum worldometers.
Over.


Over kaj? Če je tako enostavno, potem zakaj Florida, ki ma vse odprto (brez obveznih mask, restavracije odprte ...) ima isto število kot Californija, ki ima vse zaprto? Primerljiva populacija, pravtako na Worldometers?

Ja sevede, Kalifornija in Florida sta si čist podobni, ista mentaliteta in demografska sestava folka... Samo polet iz ene v drugo traja 4 ure. Pa kaj si bomo še namislili?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

enemon ::

49106 je izjavil:

Slovenija in Belorusija v primerjavi s Švedsko?

Over.


Slovenija: 2000 mrtvih na milijon, smo skoraj še enkrat slabši od Švedske kljub temu, da smo imeli enega izmed najstrožjih lockdown-ow, kar se tiče policijske ure, smo pa sploh unikum.

zmaugy ::

V glavnem @"Mensa" klub, ko pojasnete zakaj je na Norveškem 10 krat manj mrtvih na milijon kot na Švedskem, se spet kaj oglasim. Ta-ta.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Mato989 ::

zmaugy je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Lockdown je politična odločitev. Politika ga začne, politika ga lahko konča. Neglede na cepljenje.

Vedno imaš možnost izbire. Tudi ko je tako rekoč nimaš, lahko izbereš tisto drugo - butasto - možnost.

Lockdown je ta butasta možnost.


Švedska: 1379 mrtvih na milijon
Norveška: 138 mrtvih na milijon
Na današnji datum worldometers.

Over.


Mi z Lockdownom koliko mrtvih na milijon?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Mato989 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Lockdown je politična odločitev. Politika ga začne, politika ga lahko konča. Neglede na cepljenje.

Vedno imaš možnost izbire. Tudi ko je tako rekoč nimaš, lahko izbereš tisto drugo - butasto - možnost.

Lockdown je ta butasta možnost.


Švedska: 1379 mrtvih na milijon
Norveška: 138 mrtvih na milijon
Na današnji datum worldometers.

Over.


Mi z Lockdownom koliko mrtvih na milijon?


2000 (do zdaj)

Ted ::

ajdov2 je izjavil:

Ted je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Kakorkoli obrnemo je to grob poseg v človekove pravice in svobodo. Država smo ljudje, ampak če vprašamo ljudi so definitivno proti temu drakonskemu ukrepu, torej tisti pri koritu sprejemajo to na lastno pest.


No, ljudje so bili proti decentralizirani aplikaciji, ki bi lahko v veliki meri zajezila epidemijo. Ljudje so proti maskam in so proti cepljenju. Je to svoboda, pravica posameznika, da lahko s svojim ravnanjem ogroža druge? Moja človekova pravica je tudi pravica do zdravja mene in mojih bližnjih. Mnenja sem, da ima ta pravica večjo težo kot kakšna druga, npr. pravica do zbiranja na javnih prostorih ali pravica do svobodne izbire cepljenja. Življenje, varnost in zdravje imajo pač prednost. Vprašaj ustavno sodišče.

Kdo ti brani, da se cepiš? Pa boš varen in te necepljeni ne bodo ogrožali. Razen če trdiš, da cepivo ne deluje..


Sem cepljen, cepivo pa deluje, a žal zgolj 70-80-90 %. Dokler ni preizkušeno ne morem cepit otrok, prav tako se ne more/sme cepiti otrok s težkimi in redkimi boleznimi, ki so imunsko bolj občutljivi (levkemije, anemije, raki, genske bolezni). Vseh nikoli ne moreš cepiti in ključen pogoj pri zaščiti teh ranljivih skupin je zadostna precepljenost.
Mah...

z0mbie ::

enemon je izjavil:

Ali se s cepilnimi potnimi listi skuša ljudi programirati, da so do nečesa upravičeni samo, če bodo pridni in ravnali družbeno odgovorno (če se cepiš, greš lahko v kino, lokal, trgovino, na dopust, smučat ipd.)? Kot vemo, na Kitajskem obstaja t.i. social credit, ki ljudi nagrajuje/kaznuje skladno z njihovim obnašanjem (kamere snemajo, kaj kupiš, kako se obnašaš itd.) in če nisi dovolj priden, ne moreš na vlak, dobiti stanovanja ipd.

Nisem nek teoretik zarote, a oba koncepta se zdita precej podobna. Sicer pa kot vemo - danes teorija zarote jutri realnost ali kako že pravijo. Vaša mnenja? Pa res prosim za debato na nivoju, brez žaljenja drugače mislečih, hvala.


Mislim, da je po tem, kar pocneta Facebook in Google cepilni potni list odvecno breme in strosek. Samo sestavi se podatke, ki jim jih sami dajete in aplicira na fizicno zivljenje. Zakaj bi se matrali, ce pa ze imajo popolno kontrolo nad vsem (informacijo; vse kar vidite je samo kar vam obe firmi servirata - dejansko je mogoca kakrsnakoli manipulacija - ne preprecevanje potovanj ampak se bolje; ne boste hoteli potovati - itd) in ne samo to - prostovoljno ste jim jo dali, brez upiranja, protestiranja,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()
««
«
1 / 8
»»