» »

Kater program za video editing

Kater program za video editing

mahoni ::

Od kar imam Mi Ultra 10tko, se zelim malo preizkusiti v izdelavi "filmckov" - samo za hobi in osebno rabo, ampak zelim da je vseeno na nekem boljsem nivoju.

Adobe Premier Pro bi bil najbrz recept za vse, ampak casa za ucenje trenutno nimam, zato sem ciljal na kaj lazjega za zacetek.

Cilj je zmetati par kratkih videoposnetkov, delati prehode med njimi, dodati kaksen vizualen efekt, mogoce kaksen tekst in to je to. Nic posebej.

Obdeloval pa bi izkljucno 4k video posnetke.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zimonem ::

Adobe premiere elements

acookook ::

Kakšni pa so specsi kompa, raje se nauči najprej editirati, delati color correction in grading, ter dodajati efekte (maš vse v enem). Predlagam Da Vinci Resolve 17 (pazi, moraš met soliden komp, do 14ke ). Na žalost šele studio verzija (1x lifetime plačilo 200EUR) podpira 4k, hdr...
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

Zimonem ::

Za par posnetkov zmetat skupaj se pomoje ne splača učit resolva. Je že kar resno orodje.

acookook ::

Saj zato. Je resno, je free (osnovna različica). Mislim,da lahko editaš sicer 4k (nisem 100%, sem pa pred časom limal notri več kot 1080p), pa ti potem exporta v 1080p. Verjetno si tudi spregledal od opja:
zelim da je vseeno na nekem boljsem nivoju.
Če bo ti pa OP res zapasalo, pa lahko potem tudi prešaltaš na PrPro in Ae (ima Davinci Resolve intergriran Fusion ~= Ae)
.

acookook ::

aja pa boljši nivo in ni časa za učenje ne gre lih skup
.

donvito ::

mahoni je izjavil:

Od kar imam Mi Ultra 10tko, se zelim malo preizkusiti v izdelavi "filmckov" - samo za hobi in osebno rabo, ampak zelim da je vseeno na nekem boljsem nivoju.

Adobe Premier Pro bi bil najbrz recept za vse, ampak casa za ucenje trenutno nimam, zato sem ciljal na kaj lazjega za zacetek.

Cilj je zmetati par kratkih videoposnetkov, delati prehode med njimi, dodati kaksen vizualen efekt, mogoce kaksen tekst in to je to. Nic posebej.

Obdeloval pa bi izkljucno 4k video posnetke.

Ko sem se še ukvarjal s tem, sem uporabljal:
http://video-editor.findmysoft.com/
meni enostaven in dober program za tisto, kar sem iskal.

stevemcq_ ::

OP: open source Blender bo prava zadeva : https://www.blender.org/

acookook ::

stevemcq_ je izjavil:

OP: open source Blender bo prava zadeva : https://www.blender.org/

Kaj ko bi uporabljali namenska orodja ne nek program, katerega sidefeature je video editing. Sicer se OP iz napisanega ne zanima za 3d modeliranje (lahko pa, da se motim).
.

mahoni ::

Imam odlicen kompjuter. Ryzen 3900x in ostalo je tud nabito do konca.

Testiram Adobe Elements in je odlicna stvar. Ko sem videl kaj vse zmore, me je spet pritegnilo v te vode, tako da sem najdel se en kurs na lynda in izgleda obetavno.

Ker imam ze predznanje v Adobe Photoshop (osnovno) in Lightroom (napredno), pomoje bom dokaj hitro Elements razumel.

Sicer pa imam sedaj drugo vprasanje. Ker imam res bulky smartphone, bo kar tezka dobiti pravi gimbal, brez da bo en del v kadru pri wide lens uporabi. Posebej pri Mi 10 Ultra bo to sigurno problem najvecji, ker kamere zavzemajo skoraj 1/2 zadnjega dela.

Vzel sem za probo Hohem iSteady X in po revjuvih, bo mogoce uspelo posneti v ultrawide modu, brez da bo gimbal v kadru.

Torej vprasanje je: koliko se izgubi kvaliteta posnetka, ko se to iz kadra odstranjuje? Oziroma bo to sploh slo, brez da se opazi?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

SlyCrespo ::

Corel VideoStudio.

shadeX ::

Wondershare Filmora.

vnetidebater ::

davinci resolve.

Absolutno najboljši progrma za urejanje videoposnetkov trenutno. Sploh če primerjaš ceno Adoba (hudo drag) in Davincija (zastonj)

Krivulja učenja uporabe obeh programov je praktično enaka saj ponujata praktično enake funkcionalnosti.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Sem kupil Filmoro in zdi se kot obetaven program.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

acookook ::

mahoni je izjavil:

Sem kupil Filmoro in zdi se kot obetaven program.

Te bi že naložil Resolve.....
.

mahoni ::

acookook je izjavil:

mahoni je izjavil:

Sem kupil Filmoro in zdi se kot obetaven program.

Te bi že naložil Resolve.....

Skoda ja, mogoce bi moral pocakati se na kaksen odgovor.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

shadeX ::

Adobe Premiere in podobni imajo težjo vstopno točko da narediš nekaj uporabnega (sicer na dolgi rok prinesejo več "svobode"). Filmora je smešno enostavna.. toliko da bi zadeva morala biti ilegalna. Še 70 let star fotr je v nekaj minutah poštekal osnove.

Z nakupom Filmore ni naredil nobene napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

SlyCrespo ::

Ja, se strinjam, Filmora je zakon. Vsaj zame...

acookook ::

shadeX je izjavil:

Adobe Premiere in podobni imajo težjo vstopno točko da narediš nekaj uporabnega (sicer na dolgi rok prinesejo več "svobode"). Filmora je smešno enostavna.. toliko da bi zadeva morala biti ilegalna. Še 70 let star fotr je v nekaj minutah poštekal osnove.

Z nakupom Filmore ni naredil nobene napake.
Saj če mu nudi vse kar želi komot lahko tudi tisto uporablja.
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlog za računalnik za delo z Adobe Premiere

Oddelek: Kaj kupiti
10878 (578) m0LN4r
»

Enostaven program za video editing.

Oddelek: Pomoč in nasveti
302234 (1117) refosk
»

program za izdelavo video posnetkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121746 (1483) nevednež1970
»

brezplačen video urejevalnik

Oddelek: Programska oprema
285808 (4999) opeter
»

Brezplačni video urejevalnik

Oddelek: Programska oprema
142850 (2584) opeter

Več podobnih tem