» »

zamašeno uho pomoč

zamašeno uho pomoč

1
2
»

FrRoSt ::

Prenehaj s temi špricarijami, vzemi bebi palčko in pojdi z njo v uho, počasi in nežno, jo zavrti, kolikor le moreš globoko in počasi... če bo boleče, lahko nanjo daš malce olja....

Če pa imaš vodo v ušesu, potem nagneš glavo in malce migaš in poskakuješ, se bo že enkrat odprlo in se bo odmašilo....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nevone ::

Zvečer sem parkrat špricnila tale vaxol olivno olje v uho in ko sem se zbudila je še bil zamašen ampak če ga malo


To olje ti ne bo stopilo čepa, ker je čep precej gosta zadeva, sploh če že slabo slišiš zaradi njega. Olje, ki je lahko navadno kuhinjsko, moraš nakapati v uho in potem zamašiti z vato, da ne teče ven. To moraš narediti 2x na dan 2-3 dni. Potem se z lahkoto spere, samo mora iti v sluhovod curek (seveda ne premočen) in ne razpršena voda.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

_Denny_ ::

3% vodikov peroksid za izpiranje, potem nekaj kapljic 1:1 mešanice izopropanola in belega kisa za sušenje in preprečevanje vnetja (ali Normison pršilo, če raje 100x preplačaš, ker 10ml stane več kot 1L obojega). Če te zanima zakaj ravno te stvari - Google je tvoj prijatelj.

Na zdravstvo se ne zanašaj. V začetku februarja sem prvič v življenju imel iz meni neznanega vzroka vnetje zunanjega ušesa. Kličem v ambulanto in mi rečejo naj zaradi pandemije ne hodim, če ne boli (oz. dokler še tablete pomagajo) in bo v 14 dneh minilo samo od sebe; stvar ni minila do začetka aprila. Še dobro, da sem vmes pokazal samoiniciativo in iz Amazona naročil set za izpiranje (na srečo ga nisem potreboval), usb otoskop ter iz lekarne Normison, ker bi drugače še zdaj imel uho polno majoneze in črnih "dlak" (po koncu bakterijske okužbe sem dobil za darilo otomikozo). Bobnič še zdaj izgleda čudno v primerjavi z drugim, sluh je zadušen in na kakih 80%, uživam tudi v tinitusu...upam, da bo v prihodnosti normalno. Sicer se mi je isto zgodilo tudi lani z zlomljenim zobom, ko lani avgusta nisem smel tja dokler so tablete pomagale in obraz ni zatekel na 2x velikost...rezultat tega je, da bom pri naslednjem obisku odšel domov z 27 zobmi.

Še dobro, da obstaja internet z goro indijskih ter ameriških zdravnikov, ki zastonj objavljajo članke z nasveti kaj narediti...sploh človek ne ve zakaj plačuje zavarovanje.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

111111111111 ::

_Denny_ je izjavil:


Še dobro, da obstaja internet z goro indijskih ter ameriških zdravnikov, ki zastonj objavljajo članke z nasveti kaj narediti...sploh človek ne ve zakaj plačuje zavarovanje.

Verjetno ti pri razlitju slepiča google in youtube nič ne pomagata. Pa pri mešanju kemoterapije tudi ne.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Seveda, med temi stvarmi in zamašenim ušesom ter blagim zobobolom sploh ni razlike. Isto, kot je ni med ureznino s papirjem na prstu in kompletno odžagano nogo z motorko.

Sicer pa bi te v teh virusnih časih pred razlitjem slepiča zaradi blage bolečine tudi odslovili z "pij Donat in na stranišču naredi kupček", raka brez hudih simptomov pa sploh ne bi poskušali diagnosticirati. Za take in drugače dogodivčine priporočam branje Reddita.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

tt33 ::

Sem imel enak problem, nekajdnevna raba olja (npr. vaxol) pomaga - ampak ne gre kar takoj, moraš večkrat nakapljati v ležečem položaju in poačakti nekaj časa, da ne steče takoj ven itd. Sicer pa bi te morali sprejeti pri osebnem zdravniku in tam rešiti problem z neko posebno pumpo (nalijejo vodo v uho), meni enkrat so ga na ta način, čakal sem mogoče 2 dni. Sprejeti te morajo v normalnem času, sicer pojamraj, da je hudo in da ne moreš normalno delati, zgleda je v našem zdravstvu pač vse prevečkrat to edini način, da kam prideš ... Pa še kakšno sporočilo na varuha pacientovih pravic spiši v tem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()

mat xxl ::

Še enkrat sesalec za prah dela čudeže na minimumu, probal sem pa zaradi onih tulcev , ki se prižgejo in se tam ustvari podtlak, je pa treba prvidno, sicer pa še Audi (DKW) sprej.... predhodno.....

111111111111 ::

_Denny_ je izjavil:

Seveda, med temi stvarmi in zamašenim ušesom ter blagim zobobolom sploh ni razlike. Isto, kot je ni med ureznino s papirjem na prstu in kompletno odžagano nogo z motorko.

Sicer pa bi te v teh virusnih časih pred razlitjem slepiča zaradi blage bolečine tudi odslovili z "pij Donat in na stranišču naredi kupček", raka brez hudih simptomov pa sploh ne bi poskušali diagnosticirati. Za take in drugače dogodivčine priporočam branje Reddita.

Reddit je tudi poln zgodb o odlični domači oskrbi, ki se je končala z mrtvašnico. In?

Spraševal si konkretno zakaj sploh še plačevati zdravstveno zavarovanje. In ker si očitno nepismen naj ti napišem: zaradi težjih in kompliciranih primerov, ko pristaneš v bolnišnici.

To če si ti zamašeno uho čistiš po nasvetih lokalnega Afriškega šamana, mi je čisto vseeno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

xWarrior ::

No, uspelo mi je z brizgo in acerumenom toliko da zdaj vsaj 80% slišim in ni zabasano. Ampak ne gre in ne gre ven ta čep. Zdaj se je zgleda glih toliko premaknil da ko si nos spiham slišim balončke in se mi zapira sluhovod, ker je zgleda ta čep še kar tam. Uho me že peče od teh izpiranj. Bom poskusila ta olje še do četrtka ko bo zdravnica nazaj in lahko pridem do nje potem upam da v petek. :( hvala vseem za nasvete drugače

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: xWarrior ()

111111111111 ::

Če imaš možnost kupiti SODA kapljice poskusi za nas so res super delovale. POvštri od tamalih so bili rumeni od masla. Moraš pa nekaj dni izvajat, da zmehčaš čep. Izpirali pa doma nismo sami. Olje si devaj v ušesa, da čep zmehčaš.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje ušes po tkm

Oddelek: Loža
82587 (1591) SeMiNeSanja
»

bulb syringe za ušesa... v sloveniji kje bi dobil?

Oddelek: Loža
203720 (3308) next3steps

blokada ušes zaradi čepa/ušesnega voska in izpiranje v zdravstvenem domu

Oddelek: Loža
1713730 (13207) zee
»

Kako popolnoma zamašiti uho pred vodo?

Oddelek: Loža
1811776 (9800) teah
»

Po tuširanju imam vodo v ušesu [Boli]

Oddelek: Loža
2810163 (8270) roli

Več podobnih tem