» »

Kariera (pod)povprečnega programerja

Kariera (pod)povprečnega programerja

zztop ::

Kakšne so karierne možnosti podpovprečnega(ali povprečnega) programerja?

Si slej ko prej prisiljen zamenjati vrsto dela ali je zadosti povpraševanja za (pod)povprečne programerje? Dajmo se omejit na Slovenijo ali v skrajnem primeru Evropo.

Franz21 ::

shadeX ::

Prvo je treba razčistit kaj je povprečen oz. podpovrečen programer zate. Ker mislim, da si to vsak drugače definira. Kaj sploh podpovrečen programer zna narediti?

Ahim ::

zztop je izjavil:

Kakšne so karierne možnosti podpovprečnega(ali povprečnega) programerja?

Si slej ko prej prisiljen zamenjati vrsto dela ali je zadosti povpraševanja za (pod)povprečne programerje? Dajmo se omejit na Slovenijo ali v skrajnem primeru Evropo.

Na voljo ti je celotna javna uprava in paradrzavni mastodonti, v katere se kida davkoplacevalski denar z lopato (banke, zeleznice itd.) brez silnih potreb po menjanju ali ucenju. Oglasov ni veliko, a se kljub temu kar redno pojavljajo. Pogoj je ponavadi visokosolska izobrazba (ne napisejo katera, tako a je dovolj tudi papir od avtosole B&B iz "ravnanja z odpadki" ali karkoli ze ponujajo)

Ce bi rad menjal ali (bohnedaj) celo napredoval kar se tice znanja in eventuelno place, imas pa v zasebnem sektorju kar nekaj suznjelastniskih firm, katerih oglase redno najdes tudi na tem forumu (ime se jim zacne z "a"), kjer lahko hitro "prides zraven", potem je pa vse odvisno samo od tebe ali zelis ostati podpovprecen (znanje, placa) ali ne.

Tretja moznost je pa da ne naredis nic in samo jamras tukaj tako kot nekaj vaskih posebnezev, ki obiskujejo tale del foruma.

kuall ::

shadeX je izjavil:

Kaj sploh podpovrečen programer zna narediti?


manj kot večina.

vprašanje je zastavljeno malo čudno. raje bi rekel začetnik kot podpovprečen. ker če si zabit bo bolj težka v programiranju, vseeno moraš imeti nekaj v glavi, če hočeš kdaj služit 2k neto kot jaz.

za juniorja pa je dobra odskočna deska kakšen omisli.si ali pa če si npr na tem forumu najdeš kakšnega šefka, ki ti bo dajal projektiče je še bolje, da si razbremenjen iskanja projektov ampak ti letijo sami od sebe. To se tudi da in je kr super ene par let to furat, po možnosti vmes še vlečeš socialno in kr fajn živiš ta leta. skor bolje kot če si imaš full time job - mi je kar žal za tistimi časi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

moraš pa že kot junior kazat talent, tako kot sem ga jaz, drgač te tak šefek ne bo dolgo gledal.

life is hard if u r stupid skratka.

borut_p ::

Zato je pa fajn na JU obstaja. Tudi za ljudi brez posebnih ambicij oz zmoznosti. Posel od 7-15. Tako da .. gledati v tako smer, kor je ze biko zgoraj predlagano.

mr_chai ::

Vsak je nadpovprečen programer, dokler ne začne govoriti o čisti kodi.

borut_p ::

mr_chai je izjavil:

Vsak je nadpovprečen programer, dokler ne začne govoriti o čisti kodi.


Potem je pa to plus za OP - ve do kam seže

holabaluza ::

OP, slej ko prej bos zamenjal delo. Ne delodajalec in ne sodelavci te ne bodo dolgo prenasali.

A110 ::

Imho je najboljša kombinacija da znaš programirati in se neko drugo področje zraven (fizika, matematika, statistika, biologija, ekonomija..). Takoj postaneš dosti bolj zanimiv in več vreden tudi če si zgolj povprečen v kodiranju.

chort ::

A110 je izjavil:

Imho je najboljša kombinacija da znaš programirati in se neko drugo področje zraven (fizika, matematika, statistika, biologija, ekonomija..). Takoj postaneš dosti bolj zanimiv in več vreden tudi če si zgolj povprečen v kodiranju.

+1, najboljši nasvet ever.

WizzardOfOZ ::

Ahim je izjavil:


Na voljo ti je celotna javna uprava in paradrzavni mastodonti, v katere se kida davkoplacevalski denar z lopato (banke, zeleznice itd.) brez silnih potreb po menjanju ali ucenju.


še en, k nima pojma o tem kok se na bankah dela.
tistih brez znanja na bankah več ni. so jih že zdavnaj pometali vse ven.
zdaj se tudi tam mora delat in če nimaš znanja, te tam ne rabijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kuall ::

A110 je izjavil:

Imho je najboljša kombinacija da znaš programirati in se neko drugo področje zraven (fizika, matematika, statistika, biologija, ekonomija..). Takoj postaneš dosti bolj zanimiv in več vreden tudi če si zgolj povprečen v kodiranju.

to itak pride zraven samo od sebe, jaz sem tekom dela kar ratal stručnjak za neko neprogramersko področje.

zztop ::

Res je, da nisem dober programer, ampak ne sprašujem zase. Zanima me na splošno.

A110 je izjavil:

Takoj postaneš dosti bolj zanimiv in več vreden tudi če si zgolj povprečen v kodiranju.

Programiranje je konec koncev samo orodje za implementacijo neke ideje. Če hočeš implementirati neko idejo, jo moraš najprej razumeti.

Splošna razgledanost tukaj pride prav, saj z njo nekako pokažeš, da si se zmnožen naučiti več področij in boš hitreje skapiral idejo ter odkril rešitev.

Dobra ideja je vedno aplikativna na večih področjih. Replication is Recursion; or, Lambda: the Biological Imperative
Biologija je goldmine za ideje v računalništvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

showsover ::

IT biznis navadno ni tako zelo biološko romantičen; lahko sicer res razviješ kaj uporabnega/zabavnega in prodaš/tržiš sam (idealno, je pa precej težko), navadno pa delaš nekaj za naročnika, predvsem za zmanjševanje obstoječih stroškov. Ali pa vzdržuješ kakšno sranje. Se pa, kot povsod, tudi tukaj zgodijo zajebi. S slabo ekipo še večkrat. Imaš na eni strani stihijske garažne firmice, ki jim res kdaj kaj uspe, na drugi pa IT industrijo, ki sledi standardom in zaposlujejo armade developerjev in povezanih kadrov. Pač ymmv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj se mi splača učiti?

Oddelek: Programiranje
426420 (3509) adhoc
»

Nadpovrečno programiranje

Oddelek: Programiranje
388495 (6220) jype
»

Programiranje: FRI - rač. in informatika UNI ali Multimedija UNI

Oddelek: Programiranje
144779 (4327) Praskalec
»

Programiranje nasplošno

Oddelek: Programiranje
417344 (5420) kunigunda

Več podobnih tem