» »

COVID cepljenje in "zeleni potni list"

COVID cepljenje in "zeleni potni list"

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 8
»»

ubermensch ::

Odpiram temo, ker tema "Jutri se grem cepit" ne dela več, pa tudi sama vsebina ni čisto enaka.

Zeleni potni listi bojo verjetno v EU narejeni do konca junija, v Veliki Britaniji verjetno še maja.

Izjava Kreka danes:

Približujemo se 400 tisoč cepljenim z enim odmerkom, kar je zelo lepa številka za Slovenijo, je povedal direktor Nacionalnega inštituta za javno zdravje Milan Krek. Kot je pojasnil, bi lahko do konca junija precepili 51 odstotkov prebivalcev oziroma 63 odstotkov odrasle populacije. Zanimanje za cepljenje se po njegovem opažanju povečuje, dosega okrog 50 do 60 odstotkov prebivalstva. "Interes ljudi bo velik, ker praktično ne boste mogli potovati nikamor, ker boste morali imeti 'green passport', kjer bo pisalo, ali ste cepljeni ali ste preboleli covid. Če boste hoteli kamorkoli potovati, boste morali biti cepljeni, to je prihodnost. Zdaj se na evropskem nivoju usklajujejo, pod kakšnimi pogoji in na kakšen način bomo to uveljavljali," je povedal Krek.

Kakšno mnenje imate glede teh "potnih listov"? Mene skrbi predvsem vidik zasebnosti in to da je to lahko izhodišče za digitalizacijo vseh podatkov o tebi na enem mestu in pogojevanje s strani države/ustanov na podlagi le-tega. Banke, zavarovalnice bi veliko dale za te podatke in s tem bojo en "leak" bližje do njih. Je pa res, da se hočejo turistične države na tak način zaščititi in rešiti sezono, kar seveda razumem.
  • zaklenil: bluefish ()

crniangeo ::

Mene pa zanima kdaj se bo folk zacel ukvarjati s pravicami, ker to bo diskriminacija.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Aston_11 ::

crniangeo je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se bo folk zacel ukvarjati s pravicami, ker to bo diskriminacija.

Ali pa z bazičnem učenjem, npr., kaj je diskriminacija, da se ne bo smešil po forumih.

Telbanc ::

crniangeo je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se bo folk zacel ukvarjati s pravicami, ker to bo diskriminacija.


Sam brez panike, nobena župa se ne poje tko vroča kot se skuha. Nej pocepijo tiste ki to želijo in mirna Bosna.

Poleg tega, če bojo zajebal preveč folka, parlamenta ne bojo več vidli.

Tisti, ki jih bojo jebal so tud volilci. In čez dve leti bojo volitve, lah pa še prej.

Tko da znajo pazit, da ne bojo pretiravali s temi zelenimi potnimi listi in podobni nnobulozami.

To bi blo upravičeno, če bi meli cepiva ki jih folk želi in ob pravem času......ne pa nekej na silo. Tko da tud moje potrpljenje se nekje konča, čeprav trenutno še podpiram tole vlado.

Zajebal me bojo sam enkrat. 8-)Pač nisem nek vernik, ki bi požru vse kaj bojo servirali.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Hypathia ::

ubermensch je izjavil:

Mene skrbi predvsem vidik zasebnosti ....


Veliko večji problem bo neumen, nahujskan folk, ki se ne bo želel cepiti, zaradi česar ne bomo mogli doseči čredne imunosti in bomo jeseni spet v dreku, z novimi sevi, valovi in lockdowni.

Histerični mediji, internetni influencarji in opozicija so dosegli svoje, današnja Tarča o kao neuspešni cepilni strategiji je bila spet za bruhat, polna podtikanj in neresnic.Volilci katerih opcij so najbolj nenaklonjeni cepljenju in ostalim preventivnim ukrepom, je pa tudi že dolgo znano.


If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

Telbanc ::

Hypathia je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Mene skrbi predvsem vidik zasebnosti ....


Veliko večji problem bo neumen, nahujskan folk, ki se ne bo želel cepiti, zaradi česar ne bomo mogli doseči čredne imunosti in bomo jeseni spet v dreku, z novimi sevi, valovi in lockdowni.

Histerični mediji, internetni influencarji in opozicija so dosegli svoje, današnja Tarča o kao neuspešni cepilni strategiji je bila spet za bruhat, polna podtikanj in neresnic.Volilci katerih opcij so najbolj nenaklonjeni cepljenju in ostalim preventivnim ukrepom, je pa tudi že dolgo znano.




Ne najedaj. Zakva niso dal Astro diplomatom ? Nej tvoj Jajo zrihta sputnika.

Cel življenje plačujem zdravstveno, da mi pol hočejo nekej uturit.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Hypathia ::

Merkel, Janša, Pahor... so se cepili z AZ, zate pa ni dobra? Pa bi še razumela, če bi želel Pfizer, ne pa Sputnik, ki je ravno tako vektorsko cepivo, samo njegovi učinki slabše raziskani. Sicer pa, kot sem ti že enkrat povedala, tudi Sputnika bomo naročil in bo na razpolago.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

memnon ::

Hypathia je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Mene skrbi predvsem vidik zasebnosti ....


Veliko večji problem bo neumen, nahujskan folk, ki se ne bo želel cepiti, zaradi česar ne bomo mogli doseči čredne imunosti in bomo jeseni spet v dreku, z novimi sevi, valovi in lockdowni.

Histerični mediji, internetni influencarji in opozicija so dosegli svoje, današnja Tarča o kao neuspešni cepilni strategiji je bila spet za bruhat, polna podtikanj in neresnic.Volilci katerih opcij so najbolj nenaklonjeni cepljenju in ostalim preventivnim ukrepom, je pa tudi že dolgo znano.




Od cepiv pričakujejo predvsem zaščito v smislu lažjega poteka okužbe in ne zaščite v smislu, da imunski sistem v trenutku pospravi virus. Okuži se lahko vsak, cepljeni ali necepljeni (in prav tako začne širit nov sev). Obtoževanje necepljenih, da zaradih njih nastajajo novi sevi je zato popolnoma zgrešeno. Itak, se bomo pa po določenem času vsi srečali z virusom in razvili določeno stopnjo imunosti. Starejši imajo prednost pri cepljenju ravno zaradi lažjega poteka, sicer nima nobenega smisla, da cepimo starejše, ker so le-ti najmanj gibljivi.

crniangeo ::

Je pa zabavno kako folk kljub izobrazbi gleda in razmišlja ozkogledno ;)
Dajmo malce širše razmišljat :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

feryz ::

Kocin je rekel, da bomo do julija vsi, se opravičujem, bodo vsi precepljeni. Kaj zdaj glumi crack?

crniangeo ::

feryz je izjavil:

Kocin je rekel, da bomo do julija vsi, se opravičujem, bodo vsi precepljeni. Kaj zdaj glumi crack?

Krek govori o novem sevu :)

Medtem ko nekateri razlagajo o tem da se bo treba za vsak sev se cepiti cepiti in znova cepiti.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Slopek ::

feryz je izjavil:

Kocin je rekel, da bomo do julija vsi, se opravičujem, bodo vsi precepljeni. Kaj zdaj glumi crack?

Folk je zaradi takih januarskih (al kdaj je že blo)izjav, vplačeval prvomajske.>:D

Telbanc ::

Hypathia je izjavil:

Merkel, Janša, Pahor... so se cepili z AZ, zate pa ni dobra? Pa bi še razumela, če bi želel Pfizer, ne pa Sputnik, ki je ravno tako vektorsko cepivo, samo njegovi učinki slabše raziskani. Sicer pa, kot sem ti že enkrat povedala, tudi Sputnika bomo naročil in bo na razpolago.


No pol se bomo verjetno kej zmenli, če ne bo še za sputnik kaj prišlo ven, sam zaenkrat se noben ne pritožuje, sam cepijo. S kom so se našo politiki cepli no, je čist njihova stvar, tko ko je moja s katerim se bom jaz. Lah se še enkat cepijo z "mojo" dozo Astre. Ne zame astrazenika ni dovolj dobra. Jaz hočem najboljše zase. Ti pa kak češ.

A zastopiš, ko gre za mojo rit, se tle politika konča. Jasno?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Lonsarg ::

Jaz bi namesto preverjenje cepljenosti pri potovanjih raje uvedel, da stroške zdravljenja, kdor je zavrnil cepljenje, plača sam (v te stroške bi šla tudi priprava in izgradnja dodatnih kapacitete, če bi bilo veliko okuženih, pač tako da ostali državljani ne damo niti 1€ ekstra zaradi takih). Pač volk sit in koza cela, vsak se svobodno odloča če se bo cepil, naj pa ne pričakuje od zdravstvene blagajne da mu krije rit če se ni hotel cepit, pa je vseeno zbolel.

Seveda to ne prideta v upoštev še vsaj nekaj mesecev, dokler ni cepiva dovolj za vse interesente.

Telbanc ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz bi namesto preverjenje cepljenosti pri potovanjih raje uvedel, da stroške zdravljenja, kdor je zavrnil cepljenje, plača sam (v te stroške bi šla tudi priprava in izgradnja dodatnih kapacitete, če bi bilo veliko okuženih, pač tako da ostali državljani ne damo niti 1EUR ekstra zaradi takih). Pač volk sit in koza cela, vsak se svobodno odloča če se bo cepil, naj pa ne pričakuje od zdravstvene blagajne da mu krije rit če se ni hotel cepit, pa je vseeno zbolel.

Seveda to ne prideta v upoštev še vsaj nekaj mesecev, dokler ni cepiva dovolj za vse interesente.


Ni problema, kar naj to uvedejo če si upajo. Pol bo udeležba na naslednjih volitvah garant 95 %.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

crniangeo ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz bi namesto preverjenje cepljenosti pri potovanjih raje uvedel, da stroške zdravljenja, kdor je zavrnil cepljenje, plača sam (v te stroške bi šla tudi priprava in izgradnja dodatnih kapacitete, če bi bilo veliko okuženih, pač tako da ostali državljani ne damo niti 1€ ekstra zaradi takih). Pač volk sit in koza cela, vsak se svobodno odloča če se bo cepil, naj pa ne pričakuje od zdravstvene blagajne da mu krije rit če se ni hotel cepit, pa je vseeno zbolel.

Seveda to ne prideta v upoštev še vsaj nekaj mesecev, dokler ni cepiva dovolj za vse interesente.

Pošteno, vendar ne bo prišlo v veljavo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

bluefish ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz bi namesto preverjenje cepljenosti pri potovanjih raje uvedel, da stroške zdravljenja, kdor je zavrnil cepljenje, plača sam (v te stroške bi šla tudi priprava in izgradnja dodatnih kapacitete, če bi bilo veliko okuženih, pač tako da ostali državljani ne damo niti 1€ ekstra zaradi takih). Pač volk sit in koza cela, vsak se svobodno odloča če se bo cepil, naj pa ne pričakuje od zdravstvene blagajne da mu krije rit če se ni hotel cepit, pa je vseeno zbolel.

Seveda to ne prideta v upoštev še vsaj nekaj mesecev, dokler ni cepiva dovolj za vse interesente.
Vsekakor. Pa podobno za vsakogar in vse, ki zbolijo za čemerkoli, se poškodujejo, ponesrečijo,...

Aja, saj res, zdravstveno zavarovanje plačujemo ravno za take primere.

Lonsarg ::

Za vsa zavarovanja je čisto narmalno da NE krijejo večjih malomarnosti in namernih škod. Če se namerno zaletiš in ti to dokažejo ti noben kasko ne bo kril škode. Zavrniti cepivo je namerno ogrožanje lastnega telesa in torej povsem primerljivo.

Tudi zdravljanje pljučnega raka kadilcem bi sicer v tem primeru padlo v isto kategorijo, čeprav tam celo gre nekaj davka od cigaret zdravstveni blagajni tak da si kadilci načeloma že sproti plačajo to zdravljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bluefish ::

Lonsarg je izjavil:

je namerno ogrožanje lastnega telesa
Hoja po ulici tudi.

Telbanc ::

Lonsarg je izjavil:

Za vsa zavarovanja je čisto narmalno da NE krijejo večjih malomarnosti in namernih škod. Če se namerno zaletiš in ti to dokažejo ti noben kasko ne bo kril škode. Zavrniti cepivo je namerno ogrožanje lastnega telesa in torej povsem primerljivo.

Tudi zdravljanje pljučnega raka kadilcem bi sicer v tem primeru padlo v isto kategorijo, tak da ja to ja kar pandorina skrinjica:)


Pol maš še debele, pa take ki skačejo s padalom, hodijo v hribe, turno smučajo, jadrajo .....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

crniangeo ::

Ma ni da ni. Vsi pocrkat, samo korona panicarji s plasnicami morajo preživet :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Lonsarg ::

bluefish je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

je namerno ogrožanje lastnega telesa
Hoja po ulici tudi.

Telbanc je izjavil:

Pol maš še debele, pa take ki skačejo s padalom, hodijo v hribe, turno smučajo, jadrajo .....

Se strinjam da je vse to ena velika sivina. Ampak vseeno ni za v isto kategorijo dati "se obnašati tvegano" in "zavrniti zdravniško odločitev = cepi se". Čisto moralno je, da bi posledice zavrnjenih zdravniških odločitev pacienti krili iz lastnega žepa. V idealnem svetu, kjer bi vse take odločitve res bile objektivne. Nismo v takem svetu, tako da se strinjam da je prenevarno se to iti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

memnon ::

Telbanc je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Za vsa zavarovanja je čisto narmalno da NE krijejo večjih malomarnosti in namernih škod. Če se namerno zaletiš in ti to dokažejo ti noben kasko ne bo kril škode. Zavrniti cepivo je namerno ogrožanje lastnega telesa in torej povsem primerljivo.

Tudi zdravljanje pljučnega raka kadilcem bi sicer v tem primeru padlo v isto kategorijo, tak da ja to ja kar pandorina skrinjica:)


Pol maš še debele, pa take ki skačejo s padalom, hodijo v hribe, turno smučajo, jadrajo .....


Osebno se ukvarjam z nekaterimi od omenjenih športov in sem pripravljen plačat za zavarovanje, če le to pomeni normalno dostopnost oskrbe. Lani so mnogi ostali brez (oz. so bili prestavljeni) pregledov in posegov - efektivno brez storitve, čeprav so redno plačevali zavarovanje. Lahko se odločimo, da obravnavamo vse bolezni enako, ali pa začnemo ljudem, ki se izpostavljajo nevarnostim, dodatno zaračunavati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: memnon ()

bluefish ::

Lonsarg je izjavil:

Se strinjam da je vse to ena velika sivina. Ampak vseeno ni za v isto kategorijo dati "se obnašati tvegano" in "zavrniti zdravniško odločitev = cepi se". Čisto moralno je, da bi posledice zavrnjenih zdravniških odločitev pacienti krili iz lastnega žepa. V idealnem svetu, kjer bi vse take odločitve res bile objektivne. Nismo v takem svetu, tako da se strinjam da je prenevarno se to iti.
Da, prenevarno.
Toliko bolj, če se kar privzame, da so odločitve določenih posameznikov svete.

Uporabnik ::

Aston_11 je izjavil:

crniangeo je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se bo folk zacel ukvarjati s pravicami, ker to bo diskriminacija.

Ali pa z bazičnem učenjem, npr., kaj je diskriminacija, da se ne bo smešil po forumih.


Zate velja prav enako, no, še huje. Ne veš kaj so pravice in si se jim pripravljen odpovedat kar tako na lepe oči.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

redtech ::

Ni to ebola, da bi se moral nujno cepit, ker imaš 9/1 šans za smrt. Trenutno je to eksperiment z 1/100000 in sodelovanje mora biti prostovoljno..., sicer pa sezona prehladov/gripe se končuje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Uporabnik ::

Telbanc je izjavil:

crniangeo je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se bo folk zacel ukvarjati s pravicami, ker to bo diskriminacija.


Sam brez panike, nobena župa se ne poje tko vroča kot se skuha. Nej pocepijo tiste ki to želijo in mirna Bosna.

Poleg tega, če bojo zajebal preveč folka, parlamenta ne bojo več vidli.

Tisti, ki jih bojo jebal so tud volilci. In čez dve leti bojo volitve, lah pa še prej.

Tko da znajo pazit, da ne bojo pretiravali s temi zelenimi potnimi listi in podobni nnobulozami.

To bi blo upravičeno, če bi meli cepiva ki jih folk želi in ob pravem času......ne pa nekej na silo. Tko da tud moje potrpljenje se nekje konča, čeprav trenutno še podpiram tole vlado.

Zajebal me bojo sam enkrat. 8-)Pač nisem nek vernik, ki bi požru vse kaj bojo servirali.



Trenuni vladajoči samo jahajo ta val korupcije, ki jim je padel kot sekira v med. Tako da oni ne bodo kaj dosti odločali ali to bo ali ne, oni bodo samo gledali kako zase največ potegnit.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

crniangeo ::

Še enkrat. Cepiti se proti virusu kjer je cca 99% možnosti preživetja?
Zakaj bi si zdrav človek vsako leto vbrizgaval nekaj kar mu lahko škoduje?
1. O virusu ne vedo nic.
2. Vedo da bo naslednji val preden se sploh pojavi.
3. O cepilnih listih se je govorilo dolgo preden so se pojavili.
4. Virologija je veda, kjer ti znajo povedati, da je vsak mutiran virus cca 90% osnovnega in telo prepozna mutiran virus. Telo na podlagi prepoznanega virusa aktivira protitelesa.
Torej, če to drži, zakaj potem vse skupaj? Nova cepiva nova poslušnost.

Gremo bolj nazaj, ne rabiš bit teoretik zarote, le zgolj dejstva.
Claus schwab že en čas trdi, da je treba svet spremeniti in to dobesedno na glavo ga je treba postavit.
Kako boš svet drastično spremenil brez strahu?
Se ne da na drug način, strah in represija.
Gremo dalje. Tik pred pojavom virusa je bil event201. Malo se pozanimaj o scenarijih.
Gremo dalje. Kljub vsem lockdownom so bile visoke smrtnosti pa ne mi o zidanicah in ne vem kaj še vse.
Govorilo se je tudi o tem da bo treba živali pobit. O lejga zlomka, začel so pobijat živali na Danskem.
Toliko zadev in še kar verjamete v vse to.
Tako pač je.
Korona paničarji so pomagali ustavriti svet v katerem sedaj živimo in bomo živeli še naprej.
Januarja 2020 je Fauci že poudaril, da bodo maske nova normalnost. Tako da ja, življenja kot je bilo pred 2019 ne bo več. Vse več bo dela od doma, samomorov zaradi socialne izolacije, meltdownov zaradi izgorelosti in tako dalje.

Uporabnik je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

crniangeo je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se bo folk zacel ukvarjati s pravicami, ker to bo diskriminacija.

Ali pa z bazičnem učenjem, npr., kaj je diskriminacija, da se ne bo smešil po forumih.


Zate velja prav enako, no, še huje. Ne veš kaj so pravice in si se jim pripravljen odpovedat kar tako na lepe oči.


On je se je vtaknil v način opisa problema namesto v problem sam. Klasika :)

Oz se eno stvar sem pozabil. Cepljenje je neobvezno kajne?
Zakaj taka propaganda cepljenja in način korenček palica, ko moraš pri cepljenju podpisat dokument na katerem piše da se strinjaš s tem, da ne boš tožil proizvajalca zdravil ali države, ker si seznanjen s tem, da lahko ima stranske učinke :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Lonsarg je izjavil:

bluefish je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

je namerno ogrožanje lastnega telesa
Hoja po ulici tudi.

Telbanc je izjavil:

Pol maš še debele, pa take ki skačejo s padalom, hodijo v hribe, turno smučajo, jadrajo .....

Se strinjam da je vse to ena velika sivina. Ampak vseeno ni za v isto kategorijo dati "se obnašati tvegano" in "zavrniti zdravniško odločitev = cepi se". Čisto moralno je, da bi posledice zavrnjenih zdravniških odločitev pacienti krili iz lastnega žepa. V idealnem svetu, kjer bi vse take odločitve res bile objektivne. Nismo v takem svetu, tako da se strinjam da je prenevarno se to iti.


Zdravniška odločitev je da se cepljenje priporoča. Ni obvezno.

Torej pravno formalno sviraš k.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

crniangeo ::

Telbanc je izjavil:



Zdravniška odločitev je da se cepljenje priporoča. Ni obvezno.

Torej pravno formalno sviraš k.


Tako in tako bodo prisilili :)
Gostinci se bodo morali strinjati s ukrepi palica-korenček.
Torej: Če ne bo obveznega preverjanja kdo je cepljen, ne boste izvajali svoje obrti. Predpogoj, da odprete obrt, je da se vsi zaposleni cepijo. To je korenček-palica.
Pri obveznem cepljenju, torej, diktiranega s strani vlade, lahko v primeru komplikacij tožiš državo.
V trenutnem stanju pa nikakor ne, ker si sporazumno podpisal da se strinjaš s cepljenjem ;)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

crniangeo ::

pozabil sem omeniti pri gostincih, da ob naslednji pogoj - odprete lahko, če se boste striktno držali kontrole obiskovalcev če so cepljeni - če ne, boste zaprli obrt. spet korenček-palica :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

WizzardOfOZ ::

Hypathia je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Mene skrbi predvsem vidik zasebnosti ....


Veliko večji problem bo neumen, nahujskan folk, ki se ne bo želel cepiti, zaradi česar ne bomo mogli doseči čredne imunosti in bomo jeseni spet v dreku, z novimi sevi, valovi in lockdowni.

Histerični mediji, internetni influencarji in opozicija so dosegli svoje, današnja Tarča o kao neuspešni cepilni strategiji je bila spet za bruhat, polna podtikanj in neresnic.Volilci katerih opcij so najbolj nenaklonjeni cepljenju in ostalim preventivnim ukrepom, je pa tudi že dolgo znano.




Še večji problem bo neumen cepljen folk, ki že danes misli, da bo s cepljenjem vse rešeno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

ajdov2 ::

Najboljši način boja proti temu je da se ne cepiš in proti cepljenju prepričaš čim več ljudi.

WizzardOfOZ ::

Kljub temu, da si cepljem, se lahko okužiš. Če se lahko okužiš, virus lahko mutira. Če virus mutira, pride nov sev, ki ga cepljenje ne pokriva. Ali se bomo res vsake pol leta cepili, če bomo sploh hoteli normalno živeti?

Jaz se bolj nagibam k temu, da vržemo vse leve in desne politike na grmado, pa še tistih debilov, ki si izmišljujejo te bedarije, pa postavimo novo vlado in ljudi z znanjem (fafangel + še par takih, ki poznajo svoje delo), ki vedo kako se takemu virusu streže in ki vladi ne bodo popuščali, pa gremo naprej s čimmanj ovirami, da država ne bo crknila.

Zakaj pa vse leve in desne politike? Ker pri nas so samo SDS in proti SDS, ki pa so oboji totalno nesposobni in tudi če sedanji levi pridejo na oblast ne bo nič bolje, ker so dobri samo za drek delat proti SDS (pa še tam ne uspejo), ko pa ni več SDS, pa jim zmanjka znanja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Telbanc je izjavil:

Zdravniška odločitev je da se cepljenje priporoča. Ni obvezno.


Tisti, ki so rizični naj se cepijo. Zanje je priporočeno, ne za vse. Za otroke in mladino pa za nas, ki imamo zdrav imunski sistem pa ne vem zakaj bi se cepili.

crniangeo je izjavil:

Še enkrat. Cepiti se proti virusu kjer je cca 99% možnosti preživetja?
Zakaj bi si zdrav človek vsako leto vbrizgaval nekaj kar mu lahko škoduje?
1. O virusu ne vedo nic.
2. Vedo da bo naslednji val preden se sploh pojavi.
3. O cepilnih listih se je govorilo dolgo preden so se pojavili.
4. Virologija je veda, kjer ti znajo povedati, da je vsak mutiran virus cca 90% osnovnega in telo prepozna mutiran virus. Telo na podlagi prepoznanega virusa aktivira protitelesa.
Torej, če to drži, zakaj potem vse skupaj? Nova cepiva nova poslušnost.

Gremo bolj nazaj, ne rabiš bit teoretik zarote, le zgolj dejstva.
Claus schwab že en čas trdi, da je treba svet spremeniti in to dobesedno na glavo ga je treba postavit.
Kako boš svet drastično spremenil brez strahu?
Se ne da na drug način, strah in represija.
Gremo dalje. Tik pred pojavom virusa je bil event201. Malo se pozanimaj o scenarijih.
Gremo dalje. Kljub vsem lockdownom so bile visoke smrtnosti pa ne mi o zidanicah in ne vem kaj še vse.
Govorilo se je tudi o tem da bo treba živali pobit. O lejga zlomka, začel so pobijat živali na Danskem.
Toliko zadev in še kar verjamete v vse to.
Tako pač je.
Korona paničarji so pomagali ustavriti svet v katerem sedaj živimo in bomo živeli še naprej.
Januarja 2020 je Fauci že poudaril, da bodo maske nova normalnost. Tako da ja, življenja kot je bilo pred 2019 ne bo več. Vse več bo dela od doma, samomorov zaradi socialne izolacije, meltdownov zaradi izgorelosti in tako dalje.


Tukaj manjka še ena stvar:
Imeli so eno leto časa, da izobrazijo dovolj ljudi, da povečajo število postelj v bolnišnicah, pa nič niso naredili.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Še enkrat. Cepiti se proti virusu kjer je cca 99% možnosti preživetja?
Zakaj bi si zdrav človek vsako leto vbrizgaval nekaj kar mu lahko škoduje

Le zakaj bi se cepil z nečlim kar ima verjetnost da ti škodi 0,000001%, če pa je alternativa tvegat bolezen kjer je verjetnost 0,1%?

Gremo bolj nazaj, ne rabiš bit teoretik zarote, le zgolj dejstva.
...
Tik pred pojavom virusa je bil event201.
...

ROFL, samo še Billija si pozabil, pa bi imel bullshit bingo.

PrihajaNodi ::

Hypathia je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Mene skrbi predvsem vidik zasebnosti ....


Veliko večji problem bo neumen, nahujskan folk, ki se ne bo želel cepiti, zaradi česar ne bomo mogli doseči čredne imunosti in bomo jeseni spet v dreku, z novimi sevi, valovi in lockdowni.

Histerični mediji, internetni influencarji in opozicija so dosegli svoje, današnja Tarča o kao neuspešni cepilni strategiji je bila spet za bruhat, polna podtikanj in neresnic.Volilci katerih opcij so najbolj nenaklonjeni cepljenju in ostalim preventivnim ukrepom, je pa tudi že dolgo znano.




Ce bi folk umiral na cestah kot pri crnih kozah bi se verjel. Tako so pa dali folku na silo maske na gobc in jih pozaprli v domove. Pa saj tebi tako ali tako vecina stvari ne spila
Ocitno sem postal levak
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

crniangeo ::

UganiKdo je izjavil:


ROFL, samo še Billija si pozabil, pa bi imel bullshit bingo.

Dajmo se malce izobraziti in si poglejmo imena ^nastopajocih^ in njihove funkcije po svetu.
https://www.centerforhealthsecurity.org...
Saj bo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Smrekar1 ::

ubermensch je izjavil:


Kakšno mnenje imate glede teh "potnih listov"? Mene skrbi predvsem vidik zasebnosti in to da je to lahko izhodišče za digitalizacijo vseh podatkov o tebi na enem mestu in pogojevanje s strani države/ustanov na podlagi le-tega. Banke, zavarovalnice bi veliko dale za te podatke in s tem bojo en "leak" bližje do njih. Je pa res, da se hočejo turistične države na tak način zaščititi in rešiti sezono, kar seveda razumem.


Še pred dobrimi 40 leti te niso spustili v ZDA, če nisi pokazal cepilne knjižice, kjer je bilo zavedeno, da si bil cepljen proti ošpicam. To ni nič novega, niti ni nič slabega - ne pred desetletji in ne sedaj. Tvoji zdravstveni podatki so digitalizirani že sedaj v e-kartonu, vse diagnoze, izvidi in vse ostalo je že zdaj na voljo na enem mestu in hitro dostopno zdravniku, ki to potrebuje. Zadeva niti ni nekaj strašno nova.

Kaj točno banki ali zavarovalnici pove, da si bil cepljen proti Covid-19?

jshadlsa232 ::

Gibanje je prosto za vse drzavljane EU! Evropa brez meja!
EU, 2004

HALT! Ihren Grünnenpass bitte.
EU, 2021

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Ma letos se po mojem še lahko smejimo antivakserjem. Naslednje leto bo smeh že bolj kisel - sploh ko "papirji" ne bodo urejeni.

Za vsako rit analni test raste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mahoni ::

Dol mi visi za cepilni list, kot za vse na tem svetu. Itak bo kmalu pokal.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

CoolBits ::

Maske, testiranja in cepljenja so samo za tiste, ki sledijo korenčeku na palici.
Za ostale, ki si znamo korenček pridelat sami pa nič od tega ne velja.

hendriks ::

Moje mnenje glede teh potnih listov? Drugega nam ne preostane. Lahko pa gremo po poti Australije (ki je dokazala, da lockdowni delujejo btw.):

https://covid19.homeaffairs.gov.au/befo...

mahoni ::

hendriks je izjavil:

Moje mnenje glede teh potnih listov? Drugega nam ne preostane. Lahko pa gremo po poti Australije (ki je dokazala, da lockdowni delujejo btw.):

https://covid19.homeaffairs.gov.au/befo...

Pac ne bomo potovali.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

FoxKnox ::

mahoni je izjavil:

hendriks je izjavil:

Moje mnenje glede teh potnih listov? Drugega nam ne preostane. Lahko pa gremo po poti Australije (ki je dokazala, da lockdowni delujejo btw.):

https://covid19.homeaffairs.gov.au/befo...

Pac ne bomo potovali.

...niti hodili v gostilne, kino, gledališče,na bazene, nakupovalne centre, koncerte,.....

CoolBits ::

Ampak, če cepivo deluje pol zakaj je vse to potrebno? Ali mogoče ne deluje? ;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: d3m1g0d ()

sunshine403 ::

Lonsarg je izjavil:

Se strinjam da je vse to ena velika sivina. Ampak vseeno ni za v isto kategorijo dati "se obnašati tvegano" in "zavrniti zdravniško odločitev = cepi se". Čisto moralno je, da bi posledice zavrnjenih zdravniških odločitev pacienti krili iz lastnega žepa. V idealnem svetu, kjer bi vse take odločitve res bile objektivne. Nismo v takem svetu, tako da se strinjam da je prenevarno se to iti.

Ne zares je debelost, kajenje, konzumiranje alkohola, prehitra voznja, delo na vrtu z motorno zago, krepko bolj zavestna in tvegana odlocitev, kot ne cepiti se. Torej ukinemo zdravstveno zavarovanje in zacnemo samoplacnisko zdravljenje. Jaz sem ze dolgo za, ce se ze ravno hocemo iti kapitalizem, kako boste pa prisli skozi tisti s 1000eur place pa ne vem. Boste pac pocrkali, ko boste dobili angino, jebiga.

mahoni ::

FoxKnox je izjavil:

mahoni je izjavil:

hendriks je izjavil:

Moje mnenje glede teh potnih listov? Drugega nam ne preostane. Lahko pa gremo po poti Australije (ki je dokazala, da lockdowni delujejo btw.):

https://covid19.homeaffairs.gov.au/befo...

Pac ne bomo potovali.

...niti hodili v gostilne, kino, gledališče,na bazene, nakupovalne centre, koncerte,.....

Niti to ne. Tud prej nisem hodil, sedaj bom se manj.

Nihce mi pa ne bo prepricil dostop do hrane in zdravstvenih storitev. Ca pa bodo poskusili, bo pac pokalo. Nas je veliko taksnih, ki tako razmisljamo.

sunshine403 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Se strinjam da je vse to ena velika sivina. Ampak vseeno ni za v isto kategorijo dati "se obnašati tvegano" in "zavrniti zdravniško odločitev = cepi se". Čisto moralno je, da bi posledice zavrnjenih zdravniških odločitev pacienti krili iz lastnega žepa. V idealnem svetu, kjer bi vse take odločitve res bile objektivne. Nismo v takem svetu, tako da se strinjam da je prenevarno se to iti.

Ne zares je debelost, kajenje, konzumiranje alkohola, prehitra voznja, delo na vrtu z motorno zago, krepko bolj zavestna in tvegana odlocitev, kot ne cepiti se. Torej ukinemo zdravstveno zavarovanje in zacnemo samoplacnisko zdravljenje. Jaz sem ze dolgo za, ce se ze ravno hocemo iti kapitalizem, kako boste pa prisli skozi tisti s 1000eur place pa ne vem. Boste pac pocrkali, ko boste dobili angino, jebiga.

Bo kar vec place kot 1000€. Jaz sem za, da se bruto spremeni v neto in se mi jebe za vse pol.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()
««
«
1 / 8
»»