» »

Junior pozicije

Junior pozicije

Temo vidijo: vsi

miha696 ::

Pozdravljeni,

sem novopečeni FRI-jev diplomant. Zanima me katere slovenska podjetja so dober začetek za web developerja junior pozicija. Pišem namreč zato, ker je težko najti podjetje, ki razpiše junior pozicije, saj vsak pričakuje že vsaj 2-3 leta izkušenj iz tega področja. Zanima pa me predvsem front-end (react, angular) ali pa full-stack pozicija.

Lep pozdrav

Spxy ::

Ti se kar prijavljal pa pošiljal prošnje. Tudi če piše 2-3 leta, te bo marsikatero podjetjo povabilo na razgovor in potem ocenilo, če si vreden njihovega časa. Sploh pa je trenutno več dela kot dobrega kadra.

Kayzon ::

Oprosti ampak zakaj webdev delo? Mislil sem da FRI diploma da veliko vec znanja.

zztop ::

Kayzon je izjavil:

Oprosti ampak zakaj webdev delo? Mislil sem da FRI diploma da veliko vec znanja.

Webdev ne zahteva veliko znanja?

Invictus ::

v webdevu je veliko konkurence in veliko nizko plačanega dela. Ker vsak pocar, ki se ima za programerja, prčka nekaj na webu.

Splača se iti v bolj v vendor rešitve, recimo IBM, SAP, Oracle, če imaš FRI diplomo. 10 let dela tam, potem freelancanje in svetovanje. Če prideš v tako ekipo, se naučiš OSa, baz, nekaj programskih jezikov, narediš nekaj certifikatov itn... Sicer si malo vendor-lockin, ampak po celem svetu je služb in projektov dovolj...

Če ni bila diploma ena usrana anketa in povprečje manjše od 8, seveda ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

v webdevu je veliko konkurence in veliko nizko plačanega dela. Ker vsak pocar, ki se ima za programerja, prčka nekaj na webu.

Se ne bom strinjal, mislim da ne ves kaj vse zajema "web development". Glede na slovensko fb anketo (ki se mi zdi dalec najbolj reprezentativna), so web developerji v Sloveniji med bolje placanimi kadri v ITju. Ce se pravilno spomnem je bilo med tistimi, ki zasluzijo 5k bruto+ mesecno kar 2/3 web developerjev, pri 8k+ bruto je ta procent se vecji. Ogromno jih dela za tujino (wfh). Verjetno je razlog v temu, da bistveno lazje delas remote delo na takem podrocju kot pa, ce bi recimo delal embedded (kjer imas vec stika s hwjem).

A110 ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:

v webdevu je veliko konkurence in veliko nizko plačanega dela. Ker vsak pocar, ki se ima za programerja, prčka nekaj na webu.

Se ne bom strinjal, mislim da ne ves kaj vse zajema "web development". Glede na slovensko fb anketo (ki se mi zdi dalec najbolj reprezentativna), so web developerji v Sloveniji med bolje placanimi kadri v ITju. Ce se pravilno spomnem je bilo med tistimi, ki zasluzijo 5k bruto+ mesecno kar 2/3 web developerjev, pri 8k+ bruto je ta procent se vecji. Ogromno jih dela za tujino (wfh). Verjetno je razlog v temu, da bistveno lazje delas remote delo na takem podrocju kot pa, ce bi recimo delal embedded (kjer imas vec stika s hwjem).


No, saj se tudi največji delež programerjev v sloveniji ukvarja z web developmentom. Tako, da ni presenečenje da je med njimi največ najbolje plačanih. Web developmenta se lahko nauči že vsaka opica z raznimi popoldanskimi tečaji ker štancati spletne strani ni ravno težko. Je pa res, da če obvladaš tudi ni sabo plačano. Bolj je vprašanje koga bi sploh taka dolgočasna stvar veselila ob vseh možnih zanimivejših področjih

Smurf ::

A110 je izjavil:


No, saj se tudi največji delež programerjev v sloveniji ukvarja z web developmentom. Tako, da ni presenečenje da je med njimi največ najbolje plačanih. Web developmenta se lahko nauči že vsaka opica z raznimi popoldanskimi tečaji ker štancati spletne strani ni ravno težko. Je pa res, da če obvladaš tudi ni sabo plačano. Bolj je vprašanje koga bi sploh taka dolgočasna stvar veselila ob vseh možnih zanimivejših področjih

Mislim, da je v povprecju bila nekje dobra tretjina v web developmentu tako, da se zmeri precej iztopa. Da se web development nauci vsaka opica, je hudo posplosevanje, ki kaze ali ne neznanje ali pa aroganco.

Nenazadnje so na svetu najbolje placani developerji dandanes praviloma iz te sfere (google, facebook, apple, ...), ki tudi praviloma pobirajo najboljse inzenirje.

A110 ::

Smurf je izjavil:

A110 je izjavil:


No, saj se tudi največji delež programerjev v sloveniji ukvarja z web developmentom. Tako, da ni presenečenje da je med njimi največ najbolje plačanih. Web developmenta se lahko nauči že vsaka opica z raznimi popoldanskimi tečaji ker štancati spletne strani ni ravno težko. Je pa res, da če obvladaš tudi ni sabo plačano. Bolj je vprašanje koga bi sploh taka dolgočasna stvar veselila ob vseh možnih zanimivejših področjih

Mislim, da je v povprecju bila nekje dobra tretjina v web developmentu tako, da se zmeri precej iztopa. Da se web development nauci vsaka opica, je hudo posplosevanje, ki kaze ali ne neznanje ali pa aroganco.

Nenazadnje so na svetu najbolje placani developerji dandanes praviloma iz te sfere (google, facebook, apple, ...), ki tudi praviloma pobirajo najboljse inzenirje.


Nevem če je ravno posploševanje. Ravno v web development je najlažje vstopiti (in biti razmeroma konkurencen) ko še neznaš nič. V skoraj vsakem drugem področju potrebuješ še kaj dodatnega in ne samo znanje uporabe enega orodja. Torej nekdo, ki bi se rad recimo prekvalificiral bo veliko lazje to naredil z web developmentom kot pa recimo na drugih podrocjih

Mato989 ::

@OP

Jaz ko sem iskal kje kako firmo na štajerskem ki bi vzel juniorja sem imel praktično nič sreče... Vsak je želel "juniorja" ki ima že 2+ leti izkušenj plačal bi ga pa kot da zna to kar sem znal jaz... tako da nikjer nismo prišli skup četudi sem ponudil da delam prve 3-6 mesecev za minimalca pod pogojem da imam kvalitetnega mentorja ki me bo uvedel.

Res pa je da sem jaz bil še nižje od tebe, imam VSŠ Informatike in morda sem nardil 2 predstavitveni spletni strani pa kak kalkulator in enostavno 2D igro čes zenva tečaj pa web development tečaj...

Bistvo je, da podjetja skoz pravijo kakoni kadra IT, programerskega, da bi pa nekoga priučili v 3-6 mesecih (verjamem da če bi nekdo z mano delal 3 mesece bi znal code monkey job kar dobro) to pa ni časa.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

miha696 je izjavil:

Pozdravljeni,

sem novopečeni FRI-jev diplomant. Zanima me katere slovenska podjetja so dober začetek za web developerja junior pozicija. Pišem namreč zato, ker je težko najti podjetje, ki razpiše junior pozicije, saj vsak pričakuje že vsaj 2-3 leta izkušenj iz tega področja. Zanima pa me predvsem front-end (react, angular) ali pa full-stack pozicija.

Lep pozdrav


Kot je že nekdo napisal, prijavi se na delovno mesto, tudi, če v oglasu pričakujejo nekaj izkušenj.

Sicer pa ti resnično priporočam, da pogledaš ven iz kokoške. Remote work je v teh vodah precej običajna praksa že nekaj let, od korone naprej pa je še posebej v porastu.

Povpraševanja je veliko, tudi po juniorjih, tako, da imaš precej izbire. Plače so po mojih izkušnjah šle sicer nekoliko dol zadnja leta, ampak še vedno ne bi smel biti problem dobiti udobne* službe za 2500-3000 eur bruto z osnovnim znanjem in nekaj samoiniciativnosti.

https://weworkremotely.com/
https://euremotejobs.com/
https://remotive.io/
https://www.flexjobs.com/

*Z udobno mislim takšne, kjer nisi vezan na čas dela, kjer ni time trackinga, kjer ni priganjanja za vsako ceno itd. Skratka, daleč od realnih 8 ur na dan.

miha696 ::

Se zavaljujem vsem, ki ste mi odgovorili na vprasanje in mi dali nasvete. Da pa se web developmenta lahko nauci ze vsaka opica pa sploh ne bom komentiral.

Lep dan vsem

Vetrpiha ::

Jure ni opica, a se je vseeno priučil. In je bil eden redkih z vsaj 6 ničlami na TRRju na slo-techu.
Tudi on je bil enakega mnenja. To, da imaš izobrazbo ti ne daje ravno neke prednosti

secops ::

OP: A si med študijem kje delal preko študentskega servisa? Kakšne druge odštudijske IT dejavnosti ?

Gagatronix ::

Dobro da me je kolega @secops spomnil:

@OP: Imas kake reference ? Delodajalci gledajo na to, tudi ce so (ali se posebej ce so) FDVjevski sefi.

miha696 ::

secops je izjavil:

OP: A si med študijem kje delal preko študentskega servisa? Kakšne druge odštudijske IT dejavnosti ?


Da, sem delal preko študentskega servisa v neki firmi v kateri sem trenutno tudi že zaposlen skoraj da pol leta, vendar se ukvarjajo z vgrajenimi sistemi (C jezik). Hočem pa čimprej narediti preskok med vgrajenimi sistemi na spletne tehnologije. Tako da skupaj imam že kakšno leto izkušenj iz programiranja, le ne iz tega področja.

zztop ::

Kontaktiraj (bivše) sošolce, ki delajo kot web developerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

Smurf ::

miha696 je izjavil:

Se zavaljujem vsem, ki ste mi odgovorili na vprasanje in mi dali nasvete. Da pa se web developmenta lahko nauci ze vsaka opica pa sploh ne bom komentiral.

Lep dan vsem

Jaz bi zacel na telih linkih
https://www.facebook.com/groups/develop...
https://www.facebook.com/groups/sluzbez...
sloveniantech.slack.com
slo tech oglasi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekvalifikacija v programerja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10710082 (6172) pffff
»

Plača Junior Full Stacked Web Developerja + UI/UX Design (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5512987 (10571) secops
»

Kaj mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5410484 (7531) Kayzon
»

Kateri programski jezik?

Oddelek: Programiranje
232957 (2263) driver_x

Več podobnih tem