» »

problem z adsl

problem z adsl

tranc3rka ::

Prek routerja mam porihtan adsl,na glavnem racunalniku so win98,na mojem xp pro.
Problem je v tem,da mi dela 40% strani (iskalniki pa mogoce kaksna druga stran),messenger normalno laufa,irc pa kazaa isto,vse ostalo pa mrkne.Ne gre nicesar downlodat preko IEja,ne gre ostalih strani odpret...
Brisala sem ze IE pa probala z Mozillo,pa je se hujse.
Sla sem ze skozi nastavitve,ki jih mate objavlene na strani,preverla internetne moznosti...
Niam pojma kaj bi lahko blo narobe?

pivmik ::

Jazst vedno odsvetujem router.
Raje nabavi switch, kjer so vsi računalniki direktno povezani na internet in vsak ima svoj IP.

Router ni za neuke in nezavojene uporabnike.
LP, Gregor GRE^

tranc3rka ::

sigurno ne mislim kupovat še switcha zraven,ce mam ze router pa tudi za neuko se nimam,naj te spol ne zavede...

alesrosina ::

mhmh, mogoce mas probleme z DNS serverji? povej ker router mas, ali imas dinamicni ip, ali laufas na routerju DHCP server itd .... malcek vec info daj.
Mozni razlogi:
-na kistah nimas pravilno nastavlenih tcp/ip nastavitev
-na routerju nimas vpisanih dns serverjev (mhm, sicer pri siol adsl ta postopek ni potreben, ampoak vseeno - poskusi pisat se arnesove dns naslove)
-imas pokvarjen router (probaj updateat softwer na routerju - na proizvajalcevi strani preveri za popravki)
-mogoce nekaj cisto tretjega

sash ::

@ PicNiK, ne bedarij govorit, ti bo še kdo verjel, moj primer je da ko sem se odločal da je treba ADSL spravit na več računalnikov sem nekje prebral da je router fina zadeva pa sem ga nabavo pa sloh nisem vedel kak to zgleda, pa sem prebral mal po zgodovini slo-techa in našel ogromno odgovorov na to kaj me je zanimajo in zraven tega še eno vprašanje zastavil sam in to je to. In net preko routerja uporabjam že lep čas BP in delajo mi vsi programi (ko sem zadevo pravilno nastavil)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ali3n ::

preveri/vtipkaj siolove DNSje v obeh računalih:
193.189.160.11 in
193.189.160.12
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Daedalus ::

Najprej napiši, na katerem računalu ne dela net ok. Verjetno na clientu, win98 mašina je pa router, rajt? Če je tako, odpri command prompt na svoji kišti --> start menu --->run ----> cmd pa pingaj router z ukazom:

ping -f -l 1500 192.168.0.1

In če ti izpiše tole:

Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.

Ping statistics for 192.168.0.1
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

pol maš problem z MTU vrednostjo. Če imaš ta problem, pobrskaj malo po starih temah, sem že nekajkrat odgovoril, kaj je potrebno narediti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232914 (2299) NeMeTko
»

Rač. se dolgo prižiga, internet ne dela.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171617 (1309) prometej
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61735 (1643) PaJo
»

problem mreža

Oddelek: Omrežja in internet
211777 (1628) maticm
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222164 (1938) TribesMan

Več podobnih tem