» »

WWII blitzkrieg vs moderna Slovenija

WWII blitzkrieg vs moderna Slovenija

Temo vidijo: vsi
««
2 / 10
»»

RookY ::

DarkSite je izjavil:

1941
Heer 5,000,000
Luftwaffe 1,680,000
Kriegsmarine 404,000
Waffen-SS 150,000
Total 7,234,000

SLO 2018 ~6,700

Kot receno dovolj bi bili nagi neoborozeni nemci.

1 slo vojak jih ne more tako hitro strelat.


Ja no..na slo strani bi lahko upoštevali komplet mobilizacijo z rezervo in ostalimi sposobnimi...še vedno premalo.
Zato bi bila boljša debata proti jla iz leta 1990. Pa brez neumnih komentarjev, da bi se srbi in hrvati raje med sabo.
Juhu juhu spet bom bruhu

Miki N ::

No saj če gledamo na splošno... stara šara ni neka ekskluziva SV. Američani se ti bodo še danes okrog na veliko vozakali z M2 .50 cal ki je praktično z minimalnimi izboljšavami enako orožje kot tisto s konca prve svetovne vojne - Prve, ne druge. Mogoče je drugačna zgolj situacija uporabe. M2 iz leta 1921 ti pokvari dan točno tako kot ta iz 2021 - z jopičem ali brez.

WizzardOfOZ ::

Silici je izjavil:

Dokumentarc o Roswell mi je dal inspiracijo dobit relacijo, kako bi zgledala stara Nemška WWII tehnologija v primerjavi s trenutno Slovensko formacijo. Scenarji, "Polski" blitzkeieg ali/in Roswell (puščavski) vs nepripravljena SLO oz pripravljena SLO brez pomoči NATA, napad bi bil čez alpe, trenutne strateške točke v Slo so na voljo za napadalce.


Noben ne bo slovenije napadel. Sploh pa ne čez alpe, ker si tam vsi zobe polomijo. Alpe so naravna zaščita za slovenijo in hkrati tudi avstrijo, če bi iz naše strani karkoli udarilo proti njim.

Obstajajo študije za WW3. Ena od takih najbolj realnih je od enega angleškega generala (rusija in vse države pod železno zaveso + jugoslavija + kitajska vs nato). In iz časov, ko je bila še jugoslavija ena skupna država. Slovenija je bila v ta namen najmanj branjena - namensko, ker bibila tampon cona med eno in drugio vojsko, glavna obrambna linija bi bila šele mimo zagreba. Tako je bilo vse skupaj tudi zastavljeno. Zato tudi 10 dnevna vojna v sloveniji. Ker je nikoli niso imeli namena braniti.
Dobesedno bi Slovenijo prepustili sami sebi, da bi se tukaj odvijale borbe. Ravno zaradi alp, ker so neka zaščita za nato in je slovenija pas, ki ga morajo pokrivat, da noben ne pride naprej proti srednji evropi. In po tej študiji, naj bi se WW3 začela nekje na ravninah slovenije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Če gledaš Alpe opisu tega bojišča bistveno bolje ustreza Padska nižina. Ki je dejansko nižina. No smo pa na robu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Oberyn ::

Napad čez Alpe, totalno nemogoča situacija. Po prehodu avstrijske meje je obvezna 14 dnevna karantena. Zaradi tega je taktično nemogoče izvesti resen napad. Vojska bi bila med karanteno preveč izpostavljena.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Miki N je izjavil:

Ma mi v SV začetku tega stoletja smo v bistvu imeli precej WW2 opremo na splošno. Orožje izpeljano iz znane ruske uspešnice iz 1947 in pazi to - čisto prave US ARMY lopatke za "inžinirske posle" iz WW2/Korea obdobja! Kako, zakaj.. ne vem. Mater če danes razmišljam, ena stvar, ki bi se splačala mazniti je bila ravno to ... in danes prodati na Ebay!


Sem bil prva "povojna" generacija nabornikov SV in ko si ravno lopate v igro pripeljal... Če se ne motim, so bile tiste lopate celo nekako povezane z UNNRA pomočjo ali nekaj takega... Sem eno tako dobil tudi jaz, je bila cela četa opremljena z njimi. So pa v sosednji četi dobili drugačne, nove, takšne, ki so se zložile na tri dele in so imele dokaj majhno torbico, ki si jo dokaj udobno na pasu nosil. Ampak, potem je prišlo do vaje kopanja zaklonov, ki smo jo imeli pozimi na zmrznjeni zemlji. Mi smo z "amerikankami" zaklone skopali, sosednja četa je pa, po par zamahih z njihovimi novimi lopatkami, le-te lahko samo vrgla stran, ker so bile neuporabne... Morala zgodbe: ni vse, kar je novo zato tudi boljše...

Na začetku smo v SV (takrat se nismo niti imenovali Slovenska Vojska :|) imeli večino opreme iz arzenala ter skladišč JLA, kar je bilo logično. Sam sem bil vezist in od ne-JLA opreme sem imel oblačila s čelado in obutvijo ter radijsko postajo za neposredno vezo. Vse ostalo (orožje, oprema za telefonijo in oprema za radiorelejne veze) je pa bilo iz JLA kontigenta... Aja, da ne pozabim, en avto je bil novi-novcati Puch G, drugi pa Pinzgauer (iz JLA)...

Lp

Jože

Comandante ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Silici je izjavil:

Dokumentarc o Roswell mi je dal inspiracijo dobit relacijo, kako bi zgledala stara Nemška WWII tehnologija v primerjavi s trenutno Slovensko formacijo. Scenarji, "Polski" blitzkeieg ali/in Roswell (puščavski) vs nepripravljena SLO oz pripravljena SLO brez pomoči NATA, napad bi bil čez alpe, trenutne strateške točke v Slo so na voljo za napadalce.


Noben ne bo slovenije napadel. Sploh pa ne čez alpe, ker si tam vsi zobe polomijo. Alpe so naravna zaščita za slovenijo in hkrati tudi avstrijo, če bi iz naše strani karkoli udarilo proti njim.

Obstajajo študije za WW3. Ena od takih najbolj realnih je od enega angleškega generala (rusija in vse države pod železno zaveso + jugoslavija + kitajska vs nato). In iz časov, ko je bila še jugoslavija ena skupna država. Slovenija je bila v ta namen najmanj branjena - namensko, ker bibila tampon cona med eno in drugio vojsko, glavna obrambna linija bi bila šele mimo zagreba.
Dobesedno bi Slovenijo prepustili sami sebi, da bi se tukaj odvijale borbe. Ravno zaradi alp, ker so neka zaščita za nato in je slovenija pas, ki ga morajo pokrivat, da noben ne pride naprej proti srednji evropi. In po tej študiji, naj bi se WW3 začela nekje na ravninah slovenije.


Nekje sem bral, da je bil plan NATO v startu vojne zmetati par jedrskih bomb na Postojno in okolico, in tako onemogociti edino povezavo zahod/vzhod na juzni strani Alp. Rusi so imeli premoc v obliki enormnega stevila tankov, namenjenih okupaciji zahodne Evrope. Vseh tankov ni bilo mogoce uniciti pravocasno, zato bi unicili teren in jih tako zaustavili. Bom poskusil poiskati clanek.

Miki N ::

Saj res - kako bi pa Švabi danes prišli čez brez slovenskega Koronaausweisa a?

Saj zato pa pravim da je napad Fallschirmjaegrov najverjetnejši. Glejte v nebo!

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Miki N je izjavil:

Ma mi v SV začetku tega stoletja smo v bistvu imeli precej WW2 opremo na splošno. Orožje izpeljano iz znane ruske uspešnice iz 1947 in pazi to - čisto prave US ARMY lopatke za "inžinirske posle" iz WW2/Korea obdobja! Kako, zakaj.. ne vem. Mater če danes razmišljam, ena stvar, ki bi se splačala mazniti je bila ravno to ... in danes prodati na Ebay!


Sem bil prva "povojna" generacija nabornikov SV in ko si ravno lopate v igro pripeljal... Če se ne motim, so bile tiste lopate celo nekako povezane z UNNRA pomočjo ali nekaj takega... Sem eno tako dobil tudi jaz, je bila cela četa opremljena z njimi. So pa v sosednji četi dobili drugačne, nove, takšne, ki so se zložile na tri dele in so imele dokaj majhno torbico, ki si jo dokaj udobno na pasu nosil. Ampak, potem je prišlo do vaje kopanja zaklonov, ki smo jo imeli pozimi na zmrznjeni zemlji. Mi smo z "amerikankami" zaklone skopali, sosednja četa je pa, po par zamahih z njihovimi novimi lopatkami, le-te lahko samo vrgla stran, ker so bile neuporabne... Morala zgodbe: ni vse, kar je novo zato tudi boljše...

Na začetku smo v SV (takrat se nismo niti imenovali Slovenska Vojska :|) imeli večino opreme iz arzenala ter skladišč JLA, kar je bilo logično. Sam sem bil vezist in od ne-JLA opreme sem imel oblačila s čelado in obutvijo ter radijsko postajo za neposredno vezo. Vse ostalo (orožje, oprema za telefonijo in oprema za radiorelejne veze) je pa bilo iz JLA kontigenta... Aja, da ne pozabim, en avto je bil novi-novcati Puch G, drugi pa Pinzgauer (iz JLA)...

Lp

Jože


Ne definitivno so bile odlične lopatke - in nekako čudno... ergonomične. Nobenih pripomb!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

WizzardOfOZ ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Miki N je izjavil:

Ma mi v SV začetku tega stoletja smo v bistvu imeli precej WW2 opremo na splošno. Orožje izpeljano iz znane ruske uspešnice iz 1947 in pazi to - čisto prave US ARMY lopatke za "inžinirske posle" iz WW2/Korea obdobja! Kako, zakaj.. ne vem. Mater če danes razmišljam, ena stvar, ki bi se splačala mazniti je bila ravno to ... in danes prodati na Ebay!


Sem bil prva "povojna" generacija nabornikov SV in ko si ravno lopate v igro pripeljal... Če se ne motim, so bile tiste lopate celo nekako povezane z UNNRA pomočjo ali nekaj takega... Sem eno tako dobil tudi jaz, je bila cela četa opremljena z njimi. So pa v sosednji četi dobili drugačne, nove, takšne, ki so se zložile na tri dele in so imele dokaj majhno torbico, ki si jo dokaj udobno na pasu nosil. Ampak, potem je prišlo do vaje kopanja zaklonov, ki smo jo imeli pozimi na zmrznjeni zemlji. Mi smo z "amerikankami" zaklone skopali, sosednja četa je pa, po par zamahih z njihovimi novimi lopatkami, le-te lahko samo vrgla stran, ker so bile neuporabne... Morala zgodbe: ni vse, kar je novo zato tudi boljše...

Na začetku smo v SV (takrat se nismo niti imenovali Slovenska Vojska :|) imeli večino opreme iz arzenala ter skladišč JLA, kar je bilo logično. Sam sem bil vezist in od ne-JLA opreme sem imel oblačila s čelado in obutvijo ter radijsko postajo za neposredno vezo. Vse ostalo (orožje, oprema za telefonijo in oprema za radiorelejne veze) je pa bilo iz JLA kontigenta... Aja, da ne pozabim, en avto je bil novi-novcati Puch G, drugi pa Pinzgauer (iz JLA)...

Lp

Jože


Zanimivost pinzgauerja je ta, da ga je zasnoval slovenec - Janez Puch. Ko je predlagal, da naj vojska dela te terence v mariboru (TAM), so se mu smejali in ga spljuvali. Pa je načrte odnesel v avstrijo, V avstriji so pa takoj začel delat, pa še danes jih delajo (tudi 6x6 verzije). Šele leta kasneje je potem jugoslavija plačala bajne vsote za licenco, da so še oni lahko začel delat to res dobro vozilo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Poldi112 ::

RookY je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

RookY je izjavil:

Rad bi te videl na usposabljanju recimo v Beli...nisi več najstnik, pa bi vseeno verjetno klical mamico.

Daj ne pretiravaj s tole Belo. Odrasi. Pač tam te malo gonijo, in iz tega ste naradili afero in se boste s
tem hvalili še ko boste dementni v domu.

Isti nivo, kot tvoje primerjanje vojske s taborniki. Odrasti tudi ti torej. Če je vojska finančno podhranjena še ne pomeni, da so taborniki.


Res je. Da bi vojake SV lahko primerjal s taborniki, bi jih moral naučiti vsaj orientacije ter veščin preživetja v naravi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Miki N ::

V bistvu če povzamemo slovenskega vojaka circa prva leta 21. stoletja: naravni materiali, zgodnja Hladna vojna stil oborožitve, WW2 lopatke in Racal postaja iz recimo Falklandske vojne.

Tisti Branderburger Kommando ne bi imeli šans! Edino nože za rezat vrat so imeli boljše. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Barbarpapa2 ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Zanimivost pinzgauerja je ta, da ga je zasnoval slovenec - Janez Puch. Ko je predlagal, da naj vojska dela te terence v mariboru (TAM), so se mu smejali in ga spljuvali. Pa je načrte odnesel v avstrijo, V avstriji so pa takoj začel delat, pa še danes jih delajo (tudi 6x6 verzije). Šele leta kasneje je potem jugoslavija plačala bajne vsote za licenco, da so še oni lahko začel delat to res dobro vozilo.


Janez Puch je umrl leta 1914 v Zagrebu. Povezava z njegovim imenom pri Pinzgauerju je smo v tem, da so slednjega izdelovali pri Steyr-Daimler-Puch-u, firmi, ki jo je Janez Puh (Puch) ustanovil v Gradcu. Drugače je "oče" Pizgauerja Erich Ledwinka...

Lp

Jože

Zimonem ::

A lahko nehate jesti droge.
Puh je umrl leta 1914, pincgauer so začeli delat v 60ih letih.

Mauzerka ima z optiko efektivni domet kilometer, f2000 pa 500m.

In kevlar ne ustavi mauzer naboja.

Šlo-čeh debata spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

sulaco ::

Ko je že ravno nekdo omenil, kako bi z Iglami Messerschmite klatil dol....Koliko Igel oz. protiletalskih raket nasploh pa sploh imamo v arzenalu SV?
Verjetno bi jih kmalu zmanjkalo...tako kot nabojev za vaše superduper SV orožje?

Khm, Khm...in kaj bi se zgodilo, če se v Koper pripeljejo z Bismarkom?

WizzardOfOZ ::

Aston_11 je izjavil:

RookY je izjavil:

Rad bi te videl na usposabljanju recimo v Beli...nisi več najstnik, pa bi vseeno verjetno klical mamico.

Daj ne pretiravaj s tole Belo. Odrasi. Pač tam te malo gonijo, in iz tega ste naradili afero in se boste s
tem hvalili še ko boste dementni v domu.


Bela je bila vedno znana po tem, da tam vojakov, ki so neumni in so samo za kanonfuter ne potrebujejo. Ker neumen vojak je v hribih nevarnost tudi zate. V hribih so nevarnosti že zaradi okolja večje (plazovi, podori, ...).
In ko si prišel v pravo enoto na BB ranču si poleg standardne opreme zadolžil še plezalno opremo, smučke (pozimi) ali gorsko kolo (poleti), pa goretex podlogo za jakno (še danes jo imam), pa namesto vojaških škornjev si dobil Alpina Triglav gojzarje.
Sem bil na Beli skoraj ves čas mojega naborništva, pa lahko rečem, da hrana je bila odlična (75% vojakov je priznalo, da doma niso tako dobro jedli). Kondicijski treningi so bili odlični - vsak dan zjutraj za budnico tek z vso opremo na vrh Babjega zoba in nazaj. Plezanja je bilo ogromno, pozimi smo presmučal ogromno, laufal na smučeh, turne smuke dosti. Poleti smo z bicikli prevozili vse makadamske poti od bohinja preko pokljuke do mojstrane, raftingi so bili tudi skoraj vsak petek (namesto petkovega streljanja in potem parurnega čiščenja puške, smo si izborili, da smo imeli skoraj vsak petek od aprila do julija imeli rafting po savi).
Ko sem šel ven iz vojske, sem brez problema naredil 70 sklec na minuto, večina kolegov, ki je prišla iz drugih vojašnic pa komaj 20. Večina kolegov se je v vojski (kjerkoli drugje po sloveniji) zredila, jaz pa sem shujšal iz 92 na 79kg.

Je bila pa Bela recimo poraz za karateiste. Mi smo v vodu imeli dva (en je bil do takrat prvak), ki pa sta dobila ogromno na moči, sta pa izgubila na hitrosti in eden je zaradi tega potem na tekmi, kjer bi moral samo nakazat udarec, nokautiral nasprotnika in bil izključen. In to se mu je potem še na parih tekmah zgodilo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Samael ::

sulaco je izjavil:

Khm, Khm...in kaj bi se zgodilo, če se v Koper pripeljejo z Bismarkom?

Misliš zalivček, ki ga efektivno braniš s kopnega? Ja, veliko pleha bi bilo to ...
Samael != Samuel

Zimonem ::

sulaco je izjavil:

Ko je že ravno nekdo omenil, kako bi z Iglami Messerschmite klatil dol....Koliko Igel oz. protiletalskih raket nasploh pa sploh imamo v arzenalu SV?
Verjetno bi jih kmalu zmanjkalo...tako kot nabojev za vaše superduper SV orožje?

Khm, Khm...in kaj bi se zgodilo, če se v Koper pripeljejo z Bismarkom?

Igla ima proti Messerschmittu-pilatusu ravno 1 sekundno okno. Ob tem da moraš vedet , da pride in od kod pride.

Cela reč bi bila končana v 3h urah. Desant. Razpad sistema sv. Potem pa okupacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

WizzardOfOZ ::

Barbarpapa2 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Zanimivost pinzgauerja je ta, da ga je zasnoval slovenec - Janez Puch. Ko je predlagal, da naj vojska dela te terence v mariboru (TAM), so se mu smejali in ga spljuvali. Pa je načrte odnesel v avstrijo, V avstriji so pa takoj začel delat, pa še danes jih delajo (tudi 6x6 verzije). Šele leta kasneje je potem jugoslavija plačala bajne vsote za licenco, da so še oni lahko začel delat to res dobro vozilo.


Janez Puch je umrl leta 1914 v Zagrebu. Povezava z njegovim imenom pri Pinzgauerju je smo v tem, da so slednjega izdelovali pri Steyr-Daimler-Puch-u, firmi, ki jo je Janez Puh (Puch) ustanovil v Gradcu. Drugače je "oče" Pizgauerja Erich Ledwinka...

Lp

Jože


Ledwinka je ustvaril halfingerja.

No to za pucha sem slišal, da naj bi bile njegov izum portalne axe (ki jih pinz uporablja).

Zimonem je izjavil:

sulaco je izjavil:

Ko je že ravno nekdo omenil, kako bi z Iglami Messerschmite klatil dol....Koliko Igel oz. protiletalskih raket nasploh pa sploh imamo v arzenalu SV?
Verjetno bi jih kmalu zmanjkalo...tako kot nabojev za vaše superduper SV orožje?

Khm, Khm...in kaj bi se zgodilo, če se v Koper pripeljejo z Bismarkom?

Igla ima proti Messerschmittu-pilatusu ravno 1 sekundno okno. Ob tem da moraš vedet , da pride in od kod pride.

Cela reč bi bila končana v 3h urah. Desant. Razpad sistema sv. Potem pa okupacija.


Sej igel nimamo več. Zdej majo naši drugo tehnologijo. Bi verjetno več kot enega sklatili.

Okupacija se jim še v ravninskem iraku ni izplačala, v afganistanu so imel ogromne izgube, v sloveniji bi pa definitivno popušili (če nebi bilo preveč domačih izdajalcev).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

Zimonem je izjavil:

sulaco je izjavil:

Ko je že ravno nekdo omenil, kako bi z Iglami Messerschmite klatil dol....Koliko Igel oz. protiletalskih raket nasploh pa sploh imamo v arzenalu SV?
Verjetno bi jih kmalu zmanjkalo...tako kot nabojev za vaše superduper SV orožje?

Khm, Khm...in kaj bi se zgodilo, če se v Koper pripeljejo z Bismarkom?

Igla ima proti Messerschmittu-pilatusu ravno 1 sekundno okno. Ob tem da moraš vedet , da pride in od kod pride.

Cela reč bi bila končana v 3h urah. Desant. Razpad sistema sv. Potem pa okupacija.

Igla ima efektivni domet 3 kilometre, odvisno od smeri in hitrosti tarce. Omenjena letala letijo max 200m/s, realno pri CAS okoli 150m/s ali manj. Torej je vec kot dovolj casa za napad. S tem da za razliko od modernih letal in helikopterjev stara nemska nimajo toplotnih vab.

Od kje prihajajo bi vedeli, imamo dobro radarsko pokritost. SV ima stacionarne radarje z dosegom 450km+, ki pokrivajo celotno drzavo, pa tudi na stotine kilometrov v sosednje drzave. Poleg tega imamo kup mobilnih radarjev. Samo tako, za obcutek, da ne bo kdo mislil da lahko karkoli leti cez nas, brez da bi to opazili.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Kako se pa "Igle" podobni ročni raketni sistemi z infrardečim vodenjem obnesejo proti letalom z batnim motorjem, ki imajo precej manjši "termični" odtis od reaktivnih letal?

Lp

Jože

Comandante ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Kako se pa "Igle" podobni ročni raketni sistemi z infrardečim vodenjem obnesejo proti letalom z batnim motorjem, ki imajo precej manjši "termični" odtis od reaktivnih letal?

Lp

Jože

Tega ne vem, so pa se v Afganistanu Stingerji zelo dobro obnesli proti ruskim helikopterjem, ki najbrz ne proizvajajo kaj dosti vec toplote kot en FW-190. Tu se menimo o viru toplote ranga 5000kW.

Miki N ::

Itak da proizvajajo - to so helikopterji na dve veliki turbini.

Igla na batne motorje ne dela je preveč osnoven IR sistem, rabi konkreten jet, da ga detektira.

SV bi proti Meseršmitom morala na plano privleči tiste svoje 20mm AA topove ala M55 - definitivno več kot dovolj nevarno za vsakega WW2 letalca, sploh če jih je več. Če ga ne bi sestrelilo bi mu gotovo prekrižalo načrte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

WizzardOfOZ ::

Mil 24 ima 2 motorja TV3-117 (isotov), vsak s po 1600kW (2200KM). Zadeva puhti od vročine.


A to misliš une vlečne zadeve - tricevne topove od zastave?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Miki N ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mil 24 ima 2 motorja TV3-117 (isotov), vsak s po 1600kW (2200KM). Zadeva puhti od vročine.


A to misliš une vlečne zadeve - tricevne topove od zastave?


Ja ponavadi so bili 3x, obstaja tudi 1x varianta. S tem da spet smo tukaj - 20mm je bila spet zelo standardna WW2 tehnologija ... je pa volumen ognja impresiven - kot rečeno ne bi rabil ravno zadeti letala, dovolj je da mu preprečiš napad, 2. šanse tipično tak WW2 as nima zaradi ostalih omejitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

WizzardOfOZ ::

Tisti, ampak na BVP zmontirani, niti niso bili tako slabi. Čeprav so jih v vojnah večkrat uporabljal za streljat na ljudi, kot pa na letala (vsaj v afriki)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Miki N ::

Osebno bi mene pri napadu Wehrmachta skrbele 2 stvari.

1. Nacizombiji
2. Tista tiha Fallschirm(jaeger) jadralna letala tipa DFS 230 - lahka (lesena?) konstrukcija, torej stealth tehnologija. Prasci bi jih lahko spustili še kje nad Jodlarijo in bi z njimi zlahka zajadrali v Ljubljano praktično nezaznani.

Moja rešitev? Oborožimo Wolt dostavljalce z AR-15. Ker je lahko, še vedno morajo namreč razvažati tudi hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

WizzardOfOZ ::

Zakaj raje ne z HK G36K? Je bolj simpl (manj delov) in bolj precizna in bolj zanesljiva kot AR-15.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Miki N ::

No kakorkoli. Makar HK MP5 - samo preprosto potenciala vseprisotnih Wolt dostavljalcev ne smemo izpustiti. To so takorekoč idealna prva obrambna linija.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

No vidite, se počasi že očrtava načrt napada Wermachta (stanje leta 1941) na Slovenijo. Seveda so Nemci leta 41 že vedeli, kaj je radar. Pa pomen presenečenja in hitrih pomikov so tudi poznali... Torej Slovenija ničesar ne sluti, kaj se bo zgodilo... Preko zelene meje so se infiltrirale skupine specialnih enot v civilu z nalogo, uničiti vse stabilne radarske naprave, vojaške in civilne (ziher je ziher). Uničenje le-teh se zgodi v oknu kakih 15 minut. Mobilne radrske naprave so v vojašnicah in se morajo šele aktivirati. Ko je javljeno, da so stabilne radarske naprave uničene, se izza avstrijske meje spusti nekaj eskadrilj Ju52 z nalogo, pristati na Slo letališčih in jih blokirati. Druga skupina odvrže padalce v okolici vojašnic, ki "vsebujejo" največje in najpomembnejše slo. vojaške enote in jim preprečiti izhod. Tretja skupina odvrže padalce v bližini pomembne infrastrukture (mostov) v smeri napada in jih zaščiti. Že ko je to v teku, motorizirane enote prestopijo mejo na večih mestih in začnejo s hitrim prodorom v notranjost Slovenije, sledijo jim enote na konjskih vpregah. Vse se dogaja v zgodnjih jutranjih urah, ob nastopu zore...

Lp

Jože

Miki N ::

Ja saj to mene skrbi.

Prvo ne vemo kako globoka je infiltracija Wehrmachta preko Lidl in Hofer "trgovin" - no mene niste preslepili. "Lestvica domačih" my ass!

Drugo - po mojem ne bi napadli frontalno ampak najprej globoko v zaledje s svojim specialnimi enotami kot so Fallschirm ali Brandenburger - tukaj bi nam v napoto hodilo zmešano prebivalstvo Gorenjske. Si kar predstavljam kako butasto Millenial Šenčurčanko ko ji kak operativec razlaga "Ay amm ze turist from Berlin zu you waant to zee may hunting messer?". Preprosto se ne moremo zanesti na lokalno prebivalstvo. Izven Wolt dostavljacev.

In tretje. SV je precej pisarniška sila, ostali stražijo neka brezvezna skladišča ali vozijo polomljene skakalce v UKC LJ, premalo jih je.

Ni druge - Wolt dostavljalci prva linija, jagri druga. Pa upajmo da to kupi dovolj časa da se ostali aktivirajo.

EDIT: pa seveda une triple 20mm na Šmarno in podobne griče - proti Štukam in Meseršmitom!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Samael ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Torej Slovenija ničesar ne sluti, kaj se bo zgodilo... Preko zelene meje so se infiltrirale skupine specialnih enot v civilu z nalogo, uničiti vse stabilne radarske naprave, vojaške in civilne (ziher je ziher).


... in zašle tam v prvem in edinem križišči v Šentjanžu pri Dravogradu!
Scheisse! Verdammt gugl map v 21 stoletju #$#%#$&%&!!!
Samael != Samuel

Barbarpapa2 ::

Samael je izjavil:

Barbarpapa2 je izjavil:

Torej Slovenija ničesar ne sluti, kaj se bo zgodilo... Preko zelene meje so se infiltrirale skupine specialnih enot v civilu z nalogo, uničiti vse stabilne radarske naprave, vojaške in civilne (ziher je ziher).


... in zašle tam v prvem in edinem križišči v Šentjanžu pri Dravogradu!
Scheisse! Verdammt gugl map v 21 stoletju #$#%#$&%&!!!


Kaki guglmap... Smo rekli stanje wermachta leta 1941... torej po balkansko "kartu čitaj i seljaka pitaj"...

Samael ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Samael je izjavil:

Barbarpapa2 je izjavil:

Torej Slovenija ničesar ne sluti, kaj se bo zgodilo... Preko zelene meje so se infiltrirale skupine specialnih enot v civilu z nalogo, uničiti vse stabilne radarske naprave, vojaške in civilne (ziher je ziher).


... in zašle tam v prvem in edinem križišči v Šentjanžu pri Dravogradu!
Scheisse! Verdammt gugl map v 21 stoletju #$#%#$&%&!!!


Kaki guglmap... Smo rekli stanje wermachta leta 1941... torej po balkansko "kartu čitaj i seljaka pitaj"...

No, vsaj ceste so še vedno takšne, kot so jih bili takrat vajeni.
Samael != Samuel

Barbarpapa2 ::

Pa še avtoceste jih ne bi presenetile: "Hans, schau, die Slowenen haben auch Autobahn! Schnell weiter fahren!!!"

Miki N ::

Regionalne ceste res večinoma sledijo trasam iz začetka 20. stoletja. Plus ogromno kartografije SV je bilo dolgo nekakšna "reambulacija" topografskih kart še pred WW2 - s čimer so seznanjeni!

Na srečo so ceste sedaj večinoma asfaltirane, kar je dosti neugodno za njihove Sd.Kfz.
File:Bundesarchiv Bild 101I-801-0664-37, Berlin, Unter den Linden, Sch%C3%BCtzenpanzer.jpg @ Wikipedia
(v smislu da jim ne daje prednosti in jih hitro izrabi)

.. s tem da nas lahko še vedno zjebejo z

M42 Truppenfahrrad @ Wikipedia


Tale napad Wehrmachta je resnejši problem kot sem si predstavljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Barbarpapa2 ::

Miki, tale tvoj Sd.Kfz. je opremljen z gumijastimi vložki na gosenicah. Pa to ne bi bil zanje problem, zbiranje informacij je po nemško temeljito... Se bodo motorizirane enote s takimi pripeljale:



Pa s tem:



In tem:



Ja, so eni to zadevo vse prelahko vzeli...

Miki N ::

Direkt z Oplom a?

Ma saj pravim - to ne bo mala malica.... kaj pa tiste "nagazne" mine - mi smo v SV kar dosti trenirali to. Jebi ga, saj vem da bo kdo pomotoma stopil nanje samo...

EDIT. Kaj pa Woltovci s .50 cal - to bi moralo "rešiti" večino s slik zgoraj? Fantje so močni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Barbarpapa2 ::

Mine so defenzivna zadeva, morajo biti postavljene na možnih smereh (a ne bi IT-jevci danes rekli "vektorjih") napada. V skladišču so klinc kaj vredne...

Drugače pa imam pred minami ravno zaradi treninga v TO (v SV so se preimenovali kasneje) veelik rešpekt. Smo se jih učili postavljati (vse, kaj se je našlo v arzenalu JLA, od protipehotnih paštetk, preko odskočnih (grda, grda stvar), do protitankovskih...). En vod jih je postavljal, drugi pa odkrival in obratno. Bili smo čisti amaterji, pa smo jih kljub temu zelo spretno skrivali, jih je bilo s prostim očesom praktično nemogoče odkriti...

Woltovci... Ja, za urbane sredine že... Po gozdovih pa lovci, kaj pa vmes? Na čistinah in agrarnih površinah, ob komunikacijskih povezavah, kaj uporabiti tukaj...

Mislim, da moramo ravnati preventivno. Vse mlade, ki gredo v Nemčijo delo iskat, je treba novačit za SOVO (sploh tiste modrooke in svetlolase) in jih animirat, da se včlanijo v wermacht... Bo teba obveščevalno mrežo razvit...

Miki N ::

Hm saj zato pravim, da je največji problem recimo Gorenjska. V večjih središčih jim lahko dovolj zagrenimo življenje s težje oboroženimi Woltovci, 20mm baterije po gričih bi morale držati pod kontrolo Štuke - seveda, če jim kaki zahrbtni Brandenburger specialci ne prerežejo vratov, to je treba paziti.

Samo kaj pa vmes? Že kar vidim tiste Ople, mečke, bemzle in SdKfzje kako švigajo mimo Vodic! In Slovenija ima preveč nekih brezveznih regionalnih gas, vidne na njihovih starih zemljevidih - barikade jih ne bodo zaustavile.

Ideje?

Jager-gverile, ki bi čakali v zasedah po gmajnah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Barbarpapa2 ::

Grem jaz spat zdaj, bom en dooolg brainstorming naredil, mogoče mi kaj kane...

Lahko noč...

Samael ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Woltovci... Ja, za urbane sredine že... Po gozdovih pa lovci, kaj pa vmes? Na čistinah in agrarnih površinah, ob komunikacijskih povezavah, kaj uporabiti tukaj...

Odgovor je seveda KNE. Tako imenovane Kmečke Napadalne Enote.
Poskušaj skakati po travniku slovenskega kmeta, o ti mila mati božja ... pa ti bo takoj jasno, o čem govorim.
Samael != Samuel

Vetrpiha ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Silici je izjavil:

Dokumentarc o Roswell mi je dal inspiracijo dobit relacijo, kako bi zgledala stara Nemška WWII tehnologija v primerjavi s trenutno Slovensko formacijo. Scenarji, "Polski" blitzkeieg ali/in Roswell (puščavski) vs nepripravljena SLO oz pripravljena SLO brez pomoči NATA, napad bi bil čez alpe, trenutne strateške točke v Slo so na voljo za napadalce.


Noben ne bo slovenije napadel. Sploh pa ne čez alpe, ker si tam vsi zobe polomijo. Alpe so naravna zaščita za slovenijo in hkrati tudi avstrijo, če bi iz naše strani karkoli udarilo proti njim.

Obstajajo študije za WW3. Ena od takih najbolj realnih je od enega angleškega generala (rusija in vse države pod železno zaveso + jugoslavija + kitajska vs nato). In iz časov, ko je bila še jugoslavija ena skupna država. Slovenija je bila v ta namen najmanj branjena - namensko, ker bibila tampon cona med eno in drugio vojsko, glavna obrambna linija bi bila šele mimo zagreba. Tako je bilo vse skupaj tudi zastavljeno. Zato tudi 10 dnevna vojna v sloveniji. Ker je nikoli niso imeli namena braniti.
Dobesedno bi Slovenijo prepustili sami sebi, da bi se tukaj odvijale borbe. Ravno zaradi alp, ker so neka zaščita za nato in je slovenija pas, ki ga morajo pokrivat, da noben ne pride naprej proti srednji evropi. In po tej študiji, naj bi se WW3 začela nekje na ravninah slovenije.

AI droni in AI roboti rešijo vse.
Autodefense mode, pa šica vse, kar pride blizu meje.

kow ::

Slovenska vojska bi jih zradirala zlahka. Nekaj slovenskih helikopterjev bi jim naredilo popolno stalo. Verjetno ima par ljubiteljev orozja doma po kleteh dovolj modernega orozja, da bi jih sami premagali. Ze moderne komunikacije ti, dajo enormno prednost. Turkey shoot.

SuperKripto ::

Poldi112 je izjavil:

Nemška vojska, ki je pregazila vso relevantno celinsko Evropo, bo gladko pušila proti mogočni Sloveniji?

Kolega, a ste na mamilah?

nemska vojska ni pregazila vso celinsko evropo ampak so imeli pomocnike v dost evropskih drzav. Tudi na balkanu so imeli taktiko razdeli ljudstvo in vladaj. Skoraj polovico balkana je bilo na strani nemcev, domobranci in ustasi na hrvaskem ndh, tudi v sloveniji dost domobrancev , pa v bosni, albanija na strani italijanov, italijani so bili itak zavezniki z nemci, potem pomocnike so imeli tudi v drugih evropskih drzavah. Ce bi bili narodi bolj enotni, bi bilo za nemce dost tezje. Drugac pa po mojem mnenju so bili vsi evropski narodi razdeljeni s strani elit, ki so verjetno financirali obe strani v vojni.

Zgodovina sprememb…

Prospekt ::

Nemci so rusom napadli 66 letalisc v prvih dneh napada. S tem, da so imeli na deset tisoče ljudi še vedno v franciji.
Mislim, da ostanemo brez streliva daleč preden nemcem zmanjka ljudi in opreme.

kow ::

Pripravljali so se dolge mesece. Nemcem kolicine ne pomenijo kaj veliko, ce nasi ponoci s helikopterjem dostavijo par specialcev "za fronto" ter porusijo par mostov.
Nemski strasni "blitzkrieg" je z modernega stalisca komicno pocasen. Edini prakticen problem je, da verjetno nimamo dovolj streliva, da unicimo njihovo primitivno letalstvo.

Uizi ::

Koliko časa imamo preden uspejo naredit jedrsko bombo? Jih bomo pravočasno ustavili ali nam bodo odbili tri četrt kure? Mislim da bo potrebno aktivirati naše pilatuse in jih poslati v napad nad njihove obrate za bogatenje urana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

PacificBlue ::

80 procentov nemške vojske med ww2 se je transportiralo s konjsko vprego in lesenimi vozovi.
Med prvo svetovno vojno je nemska vojska imela 1.5 milijona konjev, med drugo svetovno pa 2.5 milijona. Pri napadu na sovjetsko zvezo so morali dostavljati dnevno 20kg krme za vsakega konja z zelezniskimi vagoni do sovjetskih bojisc. Ta sistem ni postal vzdržen.
Njihov tank Panzer IV je imel tako siroke gosenice, da so jih morali vsakic preden so tank poslali na vlak,zamenjati z ozjimi in ko je vlak prisel do bojisca ponovno namestiti siroke gosenice.

Prospekt ::

Hočeš reči, da nam zmanjka streliva še preden postrelimo konje kaj šele vojake.

Comandante ::

Prospekt je izjavil:

Hočeš reči, da nam zmanjka streliva še preden postrelimo konje kaj šele vojake.

Vojski verjetno, imamo pa relativno dobro oborozeno prebivalstvo.

Sam imam recimo se ene 3000 kosov 7,62x39mm v sefu, pa vsaj se enkrat toliko devetke. Malokalibrske pa tako ali tako, kupim vsakih 5 let 10k kosov pa je, ker dobim kolicinski popust.

Sicer pa se lahko vojska zapelje do Rebca v Postojni, clovek ima dovolj zaloge da oborozi eno ceto in jih tri tedne oskrbuje s strelivom.
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dunkirk (2017) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10120007 (13504) Flitko
»

Slovenija v NATO (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20939741 (36391) SimplyMiha
»

Ali se sploh splača, da imamo vojsko? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10320305 (18124) BlueRunner

Več podobnih tem