» »

AMD predstavil Radeona RX 6700 XT

1
2
»

Silici ::

Zmajc je izjavil:

Ti domnevaš da vsi igrajo na "gaming" mašinah. Ogomno mladih igra na čisto avg prenosnikih z grafično malo nad nivojem intel office mašin.

Jup, gafične kartice so drage. Cene GPU gredo gor, obenem pa se prehaja še na višje resolucije, 2x udarec najmanj. Logično da se igra na telefonih in podobno ker je p/p bolši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Silici ()

Zmajc ::

Grapher je izjavil:

Osebno mi je nesmiselno dajati za graficne kartice vec kot 300€. Seveda, ce upostevamo inflacijo, visje stroske proizvodnje in pomanjkanja materialov, potem mi je jasno, da morajo biti kartice sedaj drazje in je cena 300€ za nek midrange v zadnjem obdobju nerealna. Prav tako pa je potrebno gledati tudi z vidika zivljenske dobe graficne kartice v racunalniku. Po vsej verjetnosti bo graficna kartica prezivela vsaj 2 do 3 menjave "generacij" ostalih racunalniskih komponent, no vsaj vcasih je bilo tako. V zadnjih 5. letih ni bilo bistvenega napredka, ja fpsi so visji, je nova tehnologija in vec rama, a meni gtx 1060 6gb se sluzi, tako za video obdelavo kot kaksno obcasno AAA igro (seveda ne vse na maks). Bi mi vec rama na graficni koristilo? Bi, ampak se nimam potrebe po tem.

Torej, ker so surovine omejene, uporabniki ne kupujejo graficnih kartic vsako leto (pustimo izjeme), potem je bolj smiselno da se kupi mid/top range graficna kartica in imas mir za par let. Po mojem je to iz vidika proizvajalcev cisto smiselno, seveda pa je potem tu nejevolja kupcev, ker nismo vsi pripravljeni placati toliko. Poleg tega pa je tu se kupna moc kupcev, v nekaterih drzavah placas recimo 0.5x zneska mesecne place, drugje pa lahko tudi 10x.

Glugy je izjavil:

Ko bodo najavili grafično za 200 € max bomo šele vidl koliko smo generacijsko napredoval napram predhodnim karticam. Do takrat pa računam da nove generacije še ni. Ker največji del trga je pri nižjem cenovnem razredu.

To bi bilo res super videti, zadnja taksna kartica je bila gtx 1050ti za okoli 120€, za 200€ rang pa rx 580 8gb ter gtx 1060 6gb. No cene so sle cene v visave zaradi minerjev in se od takrat (~2018) niso niti spustile in so bile nekje 300€. Vidim, da se nekaj suslja o gtx 3050, ki naj bi bila za 100% boljsa od gtx 1050ti, a je spet vprasanje koliksna bo koncna cena, ali bo to okoli 150€ ali 300€


Meni je 970 GTX služila čisto ok za 1080p gaming do pred kratkim dobih 6,5 let ...tako da z nakupom 3080 ne mislim v grafično investirat vsaj toliko časa.

tikitoki ::

Od kje nekaterim ideja, da bo GPU prezivel vec menjav ostalih komponent? TO lahko izjavi sam najvecji noob. GPU je en bolj menjanih sestavnih delov, ker je menjava enostavna in pogosto smiselna. Mogoce ljudje se veckrat na dgradijo RAM ali dokupijo disk, to je pa to.

Zmajc ::

Osebno sem isto grafično, ker sem jo menjal vedno po nakupu rač, oz nadgradil staro uporabil v 3 različnih računalnikih, tako da ja ... pri meni vsaj to drži.

Zmajc ::

tikitoki je izjavil:

Od kje nekaterim ideja, da bo GPU prezivel vec menjav ostalih komponent? TO lahko izjavi sam najvecji noob. GPU je en bolj menjanih sestavnih delov, ker je menjava enostavna in pogosto smiselna. Mogoce ljudje se veckrat na dgradijo RAM ali dokupijo disk, to je pa to.


Zdaj če ti skoz kupuješ neko mid range grafično da ti ne drži dlje časa ali si obeseden da imaš vedno "best of the best" je pa to druga zgodba. Potrebe po menjavi grafične vsako generacijo ni.

filip007 ::

Grafična danes zdrži dlje, sploh če ima zadosti VRAM in da ni nek podivjan torpedo pri porabi in segrevanju.

Sem imel 1060 6GB je bila zadosti za 1080p, prodal za 250, kupil rabljeno pred 1 letom za 120, v bistvu je zgubila samo 20€ v 3 letih, je bil zraven račun iz DE.

Zdaj grem na APU, do prihoda optike za Neo igre in tako izstopam iz te žlabudre ven, sem imel PS4 in to je to.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

tikitoki ::

Zmajc je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Od kje nekaterim ideja, da bo GPU prezivel vec menjav ostalih komponent? TO lahko izjavi sam najvecji noob. GPU je en bolj menjanih sestavnih delov, ker je menjava enostavna in pogosto smiselna. Mogoce ljudje se veckrat na dgradijo RAM ali dokupijo disk, to je pa to.


Zdaj če ti skoz kupuješ neko mid range grafično da ti ne drži dlje časa ali si obeseden da imaš vedno "best of the best" je pa to druga zgodba. Potrebe po menjavi grafične vsako generacijo ni.


Ce spadas med tiste, ki jim je GPU nepomemben, ti priporocam iGPU. DEfinitivno pa je to komponenta, ki je najhitreje zastarela.

DarwiN ::

Zadnje dni so cene GPUjev končno začele padati. V DE celo že dobiš 3090 za 2400EUR in 3080 za 1700EUR, na zalogi!

Upajmo, da je vrhunec kriptokrize za nami, in vsekakor je za nami vrhunec koronakrize. Pa tudi AMDju bo končno malo bolj stekla proizvodnja, saj so tile Navi21 čipi precej manjši.

Ni pa še mimo konzolaška kriza, ki še vedno odžira ogromno silicijevih 7nm rezin. Vse konzole takoj razprodajo in to se ne bo spremenilo še več mesecev.

Ampak vseeno bi morale cene GPUjev odslej počasi in konstantno padati iz tedna v teden ... pod pogojem, da bitcoin ne eksplodira. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Zmajc ::

tikitoki je izjavil:

Zmajc je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Od kje nekaterim ideja, da bo GPU prezivel vec menjav ostalih komponent? TO lahko izjavi sam najvecji noob. GPU je en bolj menjanih sestavnih delov, ker je menjava enostavna in pogosto smiselna. Mogoce ljudje se veckrat na dgradijo RAM ali dokupijo disk, to je pa to.


Zdaj če ti skoz kupuješ neko mid range grafično da ti ne drži dlje časa ali si obeseden da imaš vedno "best of the best" je pa to druga zgodba. Potrebe po menjavi grafične vsako generacijo ni.


Ce spadas med tiste, ki jim je GPU nepomemben, ti priporocam iGPU. DEfinitivno pa je to komponenta, ki je najhitreje zastarela.


Vse kar kupiš je tehnično gledano zasterelo takoj po nakupu, to pa še ne pomeni da boš kupil boljšo verzijo če ni potrebe.

Če kupiš solidno kartico komot lahko preskočiš 1-2 generaciji grafičnih. Večina iger na 1080p z high settingsi še danes dela na GTX 970 pa je grafična stara 7 let.

yaxo ::

DarwiN je izjavil:

Zadnje dni so cene GPUjev končno začele padati. V DE celo že dobiš 3090 za 2400EUR in 3080 za 1700EUR, na zalogi!

Upajmo, da je vrhunec kriptokrize za nami, in vsekakor je za nami vrhunec koronakrize. Pa tudi AMDju bo končno malo bolj stekla proizvodnja, saj so tile Navi21 čipi precej manjši.

Ni pa še mimo konzolaška kriza, ki še vedno odžira ogromno silicijevih 7nm rezin. Vse konzole takoj razprodajo in to se ne bo spremenilo še več mesecev.

Ampak vseeno bi morale cene GPUjev odslej počasi in konstantno padati iz tedna v teden ... pod pogojem, da bitcoin ne eksplodira. :S


kriza se šele začenja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yaxo ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeone RX 6000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5214625 (10525) nekikr

Več podobnih tem