» »

Star ali nov tv?

Star ali nov tv?

gpuljak ::

Pozdrav. Zanima me vaše mnenje glede nakupa starejšega tv-ja(letnik 2017). Gre se pa za
SAMSUNG-UE40F6470. Tv je bil zelo malo v uporabi in je res kot nov, tudi cena je ok.
Gledal sem tudi nek nov model Hisense, tudi 40 inch-ov, fullhd,mal dražji ampak...
Zanima me če je velika razlika med novim tv-om in starim, mislim glede obdelave slike, hitrosti...

DarwiN ::

F je 2013 modelno leto.. Zdaj, lahk da je bil TV kupljen 2014, ampak kasneje pa zagotovo ne, ker jih umaknejo iz trgovin oz. občutno podražijo, ker pač ni zaloge.

V sliki in odzivnosti ne bo neke razlike pri teh vstopnih modelih.. Je pa software vprašanje. Če misliš slučajno kak EON kdaj spremljat, oziroma kakšne smart funkcije.

Hisense so ok, za par evrov več dobiš pa tudi Philipsa, recimo.. 239€ z brezplačno dostavo

Težko rečt, ker nisi omenil cen.. Če dobiš Samsunga za 80-100€ in če nimaš nobenih zahtev, se mogoče splača.

edit: pa še potem vprašanje: 7 let star Sammy za 100€, ali nov no-name TV za 160€. Kateri zmaga? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gpuljak ::

Hm nisem omenil da bo tv za starše, ki ne potrebujejo internet,netflix...
Philips bi bil ok ampak je največja možna dimenzija 40 inch, ozr.100 cm v dolžino tako da ni velike izbire...
Torej boljše vzet novejšega?

gpuljak ::

Darwin kaj pa praviš na Sony we66? Kateri letnik bi pa ta bil? Bi bil boljši glede slike naspram Samsunga? Starši gledajo tv prek d3 sprejemnika, Telemach, kabelska...

DarwiN ::

Ta Sony pa je dejansko 2017 model. :) Vsekakor boljše od Sammyja.. Sony ne proizvaja cenenih izdelkov, tko da ne moreš zgrešit. Tudi vstopni Sony modeli so ponavadi 30-50% dražji od ostalih znamk.

Pa naredi staršem uslugo in odpelji "omaro/regal" na odpad, pa si naj privoščita pravi TV.. Danes dobiš 55" TV-je praktično zastonj. Dobrih 350EUR, kar je ~3x ceneje kot še pred 5-10 leti. Pa sploh ni primerjave med 40 in 55, kar se tiče uporabniške izkušnje.. Skoraj 2x večji zaslon in 2x večji podnapisi, kar starejšim pride še kako prav. Jeb*š omaro. Piše se leto 2021, ne 1997. ;)

edit: No, če finance trenutno ne dopuščajo, potem seveda razumem ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gpuljak ::

Ma vse mi je jasno. Tudi sam si lastim Sonya 55 inch in sem zadovoljen. Ne vem pa kako je z starejšimi Sony tv-ji.
Starši nimajo tvja v omari hehe ampak na zidu. Žal je dolžina zida le 102 cm.
Hvala za info...

Cveto ::

40" bomo imeli kmalu monitorje (trenutno 32"). :)

TOP ::

Če boš kupu za starše 40" potem jim dej sedežno 1 meter ustran,da bodo lahko podnapise brali,ker iz dlje jih ne bodo videli.

gpuljak ::

Hm zanimalo me je vaše mnenje glede nakupa ne pa neko podjebavanje...
LP.

DiDo ::

Ne sekiraj se. Mladina se samo prepucava. Še na 32"ki penzionisti vedno vidijo podnapise iz 2,5m brez problema na SD in HD streamu.

2f4u ::

Evo,
Ti dam idejo, kako sem jaz prisel fo top price/performance 55inch..

Pogledal sem, kaj ponujajo operaterjii novim narocnikom, kaj dajo zraven kot bonus... potem sem pogledal po oglasih in dejansko dobil fuuuul dolgo izbiro tistih, ki prodajajo.

Brez 4K nic.

Uzivaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117719 (7452) Mirkokovačec
»

37" LCD širine ohišja izpod 90cm

Oddelek: Zvok in slika
325474 (3676) king67

Več podobnih tem