» »

Hribi za začetnike

Hribi za začetnike

qwertyy ::

Počasi se bližajo lepši dnevi in zadnje čase se malo navdušujem za hribolazenje. Ker sem praktično začetnik v teh stvareh, me zanima kakšen nasvet kje začeti. Recimo, da je cilj do poletja kakšen dvatisočak. Kateri hribi so primerni za začetnike, kje bi začeli vi? Kam naj se recimo odpravim jutri, ko bo lepo vreme? Do zdaj sem namreč razen kakšnih izjem na vsake par let, hodil večinoma po hribčkih v okolici Ljubljane..

Raptor F16 ::

qwertyy je izjavil:

Počasi se bližajo lepši dnevi in zadnje čase se malo navdušujem za hribolazenje. Ker sem praktično začetnik v teh stvareh, me zanima kakšen nasvet kje začeti. Recimo, da je cilj do poletja kakšen dvatisočak. Kateri hribi so primerni za začetnike, kje bi začeli vi? Kam naj se recimo odpravim jutri, ko bo lepo vreme? Do zdaj sem namreč razen kakšnih izjem na vsake par let, hodil večinoma po hribčkih v okolici Ljubljane..


Nanos, Slavnik, itd ... Vse naštete se da tudi kot začetnik prilest gor in imaš povsod vsaj alternativo za tiste ki so manj vešči ali slabše kondicije.

Začni raje z večjimi planotami da nabereš kondicijo in se malo uhodiš (spoznaš kako je hodit po strmem).

Kar rabiš so dobri pohodniški čevlji, trpežne hlače z žepi, funkcijsko perilo za haldnejše dni in ustrezen gornji del, da te ne napiha.

Seveda je fajn met manjši ruzak kamor not daš cca 2 litra vode, malico za energijo (frutabele so tudi kul), kakšno brisačo, dodaten komplet spodnjega perila, če te kje namoči, pa neko ponjavo iz šotorskega platna še bolje univerzalni pončo da se lahk kam usedeš ali da se pokriješ v dežju.

V bližini kakšnih pečin kjer se rado kotali kamenje tudi čelada ne bo odveč.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Šmarna gora
Kamniški vrh
Krim (pa ne z avtom)
Velika planina (iz Stahovice čez Primoža)
Konj (čez planino Dol)

Kamniško sedlo, Kokrško sedlo
In potem se glede na izkušnje iz teh izletov počasi pripraviš na travo in skale ... recimo:

In to je samo v Kamniških, imaš še celo sredogorje, Karavanke, Kras, Posavje. Definitivno doma zanimivih bregov ne zmanjka zlepa ...

Jaz treniram tu na bregu za naseljem, ko bom poleti spet kaj v domačih krajih, gotovo zlezem na kak breg ali tri.

zztop ::

Nima veze kateri hrib izbereš, ampak katero pot. Večino hribov ima tudi enostavno pot. Odpravi se na prvi hrib v okolici.

c3p0 ::

hribi.net je kar dobra iztočnica.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni fitnes za študente v Lj?

Oddelek: Šport
4013265 (2799) A110
»

Trbovlje - kakšno je življenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
948352 (4841) c3p0
»

Katero smučišče?

Oddelek: Šport
152989 (1294) ToniT
»

Najlepše slovenske gore (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717092 (9577) Kvatebrigic
»

Gorništvo

Oddelek: Loža
234815 (4271) MadMicka

Več podobnih tem