» »

Ali sem koviden ali ne?

Ali sem koviden ali ne?

Temo vidijo: vsi

mahoni ::

Prejsnji cetrtek sem zaradi odhoda v Slovenijo naredil antigen test v Avstriji, ki je bil negativen in to naj bi bilo dovolj za prehod cez slovensko mejo (mimogrede nobenga ni blo na meji, ampak pustmo to.)

Vceraj sem se spomnil, da naredim hitri test protiteles. Prisla sta ven dva rezultata IgG ter IgM. Prvi negativen, drugi, torej IgM pozitiven.

IgG je pokazatelj, da si kovid ze prebolel
IgM je pokazatelj ali imas trenutno kovid oziroma ali se telo bori protiv tega hudega virusa

Grem takoj se testirat z antigen testom, ki v Avstriji namrec velja kot dokaz, da nisi koviden in da lahko npr. gres k frizerju ali kot predlozitev pri vstopu v drzavo. Rezultat negativen.

Simptomov seveda nimam, maske so ble vedno na goflji, posebej pri nas moramo imeti famozne FFP2 konstantno.

Nekdo bi rekel, pejd delat PCR Test. Ni problem, ga grem naredit, ampak potem je samo sebi dokazal, da vsi ostali testi so pol lulija vredni. Seveda se tudi za PCR test pravi, da ni 100% merodajen.

Kar zelim s to temo povedati je to, da so vsi ti testi pol kurca vredni in ce jaz moram naredit 85 testov, da se mi dokaze da sem koviden, potem prosim, da me nihce vec ne prepricuje, kako je cepitev edina resitev da se ustavi ta pandemija, ker ce bi bil ta virus tako nevaren, potem bi do zdej ze vsi pocrkal.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.
  • zaklenil: bluefish ()

feryz ::

Test delaš za druge, ne zase. Zase toliko, da ti je opravičilo če do česa pride.
Ampak ti že veš, da si kužen, torej je zdaj odgovornost na tvoji strani kako naprej.

Sicer, če se ne motim, test protiteles pokaže, da nekaj imaš, ne da je to korona. Zato naj ne bi veljal kot dokazilo za prebolenje korone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

mahoni ::

feryz je izjavil:

Test delaš za druge, ne zase. Zase toliko, da ti je opravičilo če do česa pride.
Ampak ti že veš, da si kužen, torej je zdaj odgovornost na tvoji strani kako naprej.

Ocitno nisem. Imam negativen antigen test, ki je v Avstriji merodajen, da mi ni potrebno iti v karanteno. Tudi svoje nadrejene sem o tem obvestil, ker sem odgovoren delavec in clovek in po njihovo ne rabim iz tega delat "drame", ampak pac naj opazujem stanje.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Ales ::

mahoni je izjavil:

Kar zelim s to temo povedati je to, da so vsi ti testi pol kurca vredni...

Da bi se pa posvetoval z nekom, ki dejansko razume kako testi delujejo in kako jih je potrebno interpretirati, z epidemiologom ali kar osebnim zdravnikom, pa ne?

Od forumskega strokovnjaka za preprodajo mask si zdaj postal forumski strokovnjak za medicino... Vidiš kako dobro ti gre!

DarwiN ::

Če prav razumem, si ti zdaj dokazal, da test, ki se dokumentirano zmoti v ~15% primerih in nikakor ne služi kot neko zagotovilo, ni 100% natančen?

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mahoni ::

DarwiN je izjavil:

Če prav razumem, si ti zdaj dokazal, da test, ki se dokumentirano zmoti v ~15% primerih in nikakor ne služi kot neko zagotovilo, ni 100% natančen?


Torej lahko z lahkoto recemo, da so cifre povsod za vsaj 15% prenapihnjene?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

DarwiN ::

Bojda so večji problem false negative rezultati, ne false positive, ker je v zgodnji fazi okužbe težje zaznat virus. Ne vem. Bi se točno pozanimal, če bi me zanimalo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mahoni ::

DarwiN je izjavil:

Bojda so večji problem false negative rezultati, ne false positive, ker je v zgodnji fazi okužbe težje zaznat virus. Ne vem. Bi se točno pozanimal, če bi me zanimalo.

Saj se ne mores tocno pozanimati. Moj postopek je bil sledec.
1.) Dobil test in prebral rezultate - beri zgoraj
2.) Naredil antigen test - beri zgoraj
3.) Klical center, kjer sem se testiral, da mi obrazlozijo test in kaj so naslednji koraki - ni korakov
4.) Klical osebnega zdravnika ni korakov, ker nimam simptomov ne nic, pa se antigen test je negativen

Po avstrijskem pravilu, ce imas antigen test negativen si prost vsega in tudi s tem testom lahko dejansko zakljucis karanteno.

Pa tudi moje vprasanje na temi je vbistu retoricno.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

c3p0 ::

Postal si kot šrodingerjeva mačka, virusni analog. Si v stanju kvantne superpozicije in ko si boš spet naredil test, bo tvoje dejansko stanje prevzelo eno od obeh možnosti. Rešitve še ni. Zato je ta virus takšna uganka.

Zimonem ::

c3p0 je izjavil:

Postal si kot šrodingerjeva mačka, virusni analog. Si v stanju kvantne superpozicije in ko si boš spet naredil test, bo tvoje dejansko stanje prevzelo eno od obeh možnosti. Rešitve še ni. Zato je ta virus takšna uganka.

Ni res , da rešitve ni! Glede na to da teste očitno lahko uvrstimo v območje Heisenbergove nedoločljivosti. Je edina res varna rešitev sprožiti tist Geigerjev števec in razbiti kapsulo s cianidom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663103459 (76469) BigWhale
»

Testiranje za spolno prenosljive bolezni

Oddelek: Loža
3418030 (13880) Mitja223

Več podobnih tem