» »

VPN s Slovenskim IP

VPN s Slovenskim IP

Tero ::

Pozdravljeni. Obstaja kak komercialni plačljivi VPN ki bi imel 'izhodni' IP naslov v Sloveniji? Se pravi da lahko iz tujine dostopas do Slovenskih servisov(netflix, rtvslo, voyo, partis...)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Kumbaja ::

Jaz imam Surfshark in je možnost Slovenskega IP.

Vaseer ::

ProtonVPN ima serverje v SLO.
https://protonvpn.com/vpn-servers

sbawe64 ::

nordvpn ima.
Ali najdeš Slo providerja, ki ponuja vps in gor namestiš openvpn.
2020 is new 1984
Corona World order

Bolt ::

Je možno ta slo IP tudi zamenjat za drug slo IP ali ko ti ga enkrat dodelijo je to to?

darkolord ::

Ta IP ni dodeljen tebi, ampak si ga delijo vsi uporabniki.

Bolt ::

darkolord je izjavil:

Ta IP ni dodeljen tebi, ampak si ga delijo vsi uporabniki.

Potem je samo eden in ga ni možno spremenit oz. menjat?
Se pravi te vidijo kot več drugih uporabnikov?
Je kakorkoli možno dobit svojega oziroma takega, ki si ga deli čim manj uporabnikov?
Oziroma, da bi dobil dva tri "svoja"?

c3p0 ::

Toliko jih je, kot je ponudnik zakupil VPS/IP-jev v SLO. Če želiš čisto svojega, preveri ali VPN ponudnik to ponuja, brezplačno gotovo ne.

Bolt ::

c3p0 je izjavil:

Toliko jih je, kot je ponudnik zakupil VPS/IP-jev v SLO. Če želiš čisto svojega, preveri ali VPN ponudnik to ponuja, brezplačno gotovo ne.

Ni problem plačat. Tam do ene 50€ na leto bi šel. Kot sem bral trenutno Surfshark ponuja 50€ za dve leti.

blaz5 ::

Če imaš dovolj moderen in zmogljiv router (in dom v Sloveniji) ga lahko gostuješ kar pri sebi doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz5 ()

Kumbaja ::

Bolt je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Toliko jih je, kot je ponudnik zakupil VPS/IP-jev v SLO. Če želiš čisto svojega, preveri ali VPN ponudnik to ponuja, brezplačno gotovo ne.

Ni problem plačat. Tam do ene 50€ na leto bi šel. Kot sem bral trenutno Surfshark ponuja 50€ za dve leti.


Nekateri VPN ponudniki (vem za nordVPN, ampak ne za slovenijo) ponujajo možnost dedicated IP naslova.. Pri nord VPN, če se prav spomnim je 50 EUR samo dedicated IP + še redna naročnina okol 40 EUR na leto. Surfshark sicer ponuja statičen IP v nekaterih državah (Slovenije ni med njimi), samo to ni enako.

mzakelj ::

Bolt je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Toliko jih je, kot je ponudnik zakupil VPS/IP-jev v SLO. Če želiš čisto svojega, preveri ali VPN ponudnik to ponuja, brezplačno gotovo ne.

Ni problem plačat. Tam do ene 50€ na leto bi šel. Kot sem bral trenutno Surfshark ponuja 50€ za dve leti.


Če imaš doma optiko ali pa vsaj malo bolj spodobno linijo si kupiš enga RPI4 pa gor postaviš SOFTETHER in imaš vpn zastonj.. Ali pa postaviš pri kolegu kateri ima dovolj zmogljivo linijo. Ne razumem zakaj zakupovat te VPN-e za v Slovenijo ???

Kumbaja ::

Kako mi bo SOFTETHER omogočil dobit slovenski IP?

ajdov ::

Kumbaja je izjavil:

Kako mi bo SOFTETHER omogočil dobit slovenski IP?

tako da ga poganjaš na liniji ki je v sloveniji

Bolt ::

mzakelj je izjavil:

Bolt je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Toliko jih je, kot je ponudnik zakupil VPS/IP-jev v SLO. Če želiš čisto svojega, preveri ali VPN ponudnik to ponuja, brezplačno gotovo ne.

Ni problem plačat. Tam do ene 50€ na leto bi šel. Kot sem bral trenutno Surfshark ponuja 50€ za dve leti.


Če imaš doma optiko ali pa vsaj malo bolj spodobno linijo si kupiš enga RPI4 pa gor postaviš SOFTETHER in imaš vpn zastonj. Ne razumem zakaj zakupovat te VPN-e za v Slovenijo ???

Ja glej, ne znamo vsi tega. Če bi znal ne bi spraševal. To kar si mi povedal mi je španska vas.
Z veseljem bi komu plačal za inštrukcije oziroma nastavitve. Nimam ravno optike imam pa dovolj zmogljivo linijo preko telemacha premiuim paket, ne vem ravno sedaj z glave kolikšno hitrost to ponuja in seveda njihov privzeti modem/routar.
Ne gre se za nikakršno nedovoljeno početje, enostavno bi samo rad, da ko se prijavim na določeno mesto, da mi ne pokaže mojega IPja temveč nekega drugega in da je ta slovenski. V najslabšem primeru, da če me že blokirajo da lahko le tega zamenjam. To seveda ne bi bilo neštetokrat.:D

Kumbaja ::

ajdov je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Kako mi bo SOFTETHER omogočil dobit slovenski IP?

tako da ga poganjaš na liniji ki je v sloveniji


hmmm... in plačujem 30 EUR še za naročnino na internet, pomožnosti najem prostora, ali pa utrujam kolegem kdo, bo prevzel nase odgovornost da mi to omogoča?


Bolt je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Bolt je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Toliko jih je, kot je ponudnik zakupil VPS/IP-jev v SLO. Če želiš čisto svojega, preveri ali VPN ponudnik to ponuja, brezplačno gotovo ne.

Ni problem plačat. Tam do ene 50EUR na leto bi šel. Kot sem bral trenutno Surfshark ponuja 50EUR za dve leti.


Če imaš doma optiko ali pa vsaj malo bolj spodobno linijo si kupiš enga RPI4 pa gor postaviš SOFTETHER in imaš vpn zastonj. Ne razumem zakaj zakupovat te VPN-e za v Slovenijo ???

Ja glej, ne znamo vsi tega. Če bi znal ne bi spraševal. To kar si mi povedal mi je španska vas.
Z veseljem bi komu plačal za inštrukcije oziroma nastavitve. Nimam ravno optike imam pa dovolj zmogljivo linijo preko telemacha premiuim paket, ne vem ravno sedaj z glave kolikšno hitrost to ponuja in seveda njihov privzeti modem/routar.
Ne gre se za nikakršno nedovoljeno početje, enostavno bi samo rad, da ko se prijavim na določeno mesto, da mi ne pokaže mojega IPja temveč nekega drugega in da je ta slovenski. V najslabšem primeru, da če me že blokirajo da lahko le tega zamenjam. To seveda ne bi bilo neštetokrat.:D


Če boš imel VPN na isti lokaciji kot računalnik potem bo enak VPN. To pride v poštev v primeru, da imaš možnost postavit zadevo nekam drugam (kolegi, žlahta...) in potem oni fašejo ban namesto tebe.

mzakelj je izjavil:

Bolt je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Toliko jih je, kot je ponudnik zakupil VPS/IP-jev v SLO. Če želiš čisto svojega, preveri ali VPN ponudnik to ponuja, brezplačno gotovo ne.

Ni problem plačat. Tam do ene 50€ na leto bi šel. Kot sem bral trenutno Surfshark ponuja 50€ za dve leti.


Če imaš doma optiko ali pa vsaj malo bolj spodobno linijo si kupiš enga RPI4 pa gor postaviš SOFTETHER in imaš vpn zastonj.. Ali pa postaviš pri kolegu kateri ima dovolj zmogljivo linijo. Ne razumem zakaj zakupovat te VPN-e za v Slovenijo ???


Simple, ker nismo vsi v Sloveniji in se nam zdi neumno za 2 eur na mesec prelagat odgovornost za omogočanje neke storitve na kolege.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Voluharr ::

Zdaj zgoraj je bilo omenjeno VPS in na njem VPN. V SLO bo verjetno najceneje tole: https://reavisys.si/vps. Sicer zna bit kak dodaten strošek pri izredno veliki količini prometa, drugače pa cca 3€ na mesec.
Namestiš Ubuntu, CentOS, pfSense, OPNsense, Mikrotik, VyOS, ...
Če je želja lahko tudi na ZS in postavim jaz.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri VPN v Sloveniji?

Oddelek: Informacijska varnost
4510526 (3255) xseki
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5615317 (5991) rkobarov
»

Ponudniki VPN za Android množično vohunijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6118455 (15424) roli
»

Kako varno se je povezovati v javna omrežja?

Oddelek: Omrežja in internet
334503 (3718) peko_deko
»

Plačljivi anonimizacijski VPN tuneli

Oddelek: Omrežja in internet
355998 (5483) enadvatri

Več podobnih tem