» »

Umrl je Đorđe Balašević - 1953-2021

Umrl je Đorđe Balašević - 1953-2021

acookook ::

Legenda. Potihoma sem si želel, da ga grem kdaj poslušal, še najbolj v živo pa sem ga v študentski sobi, ko je pel v Križankah pred par leti. Ne lomite mu bagrenje. Počivajte v miru, gospod Đorđe.
  • spremenil: bluefish ()

nevone ::

acookook je izjavil:

Legenda. Potihoma sem si želel, da ga grem kdaj poslušal, še najbolj v živo pa sem ga v študentski sobi, ko je pel v Križankah pred par leti. Ne lomite mu bagrenje. Počivajte v miru, gospod Đorđe.


Naj počiva v miru.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

showsover ::

Dober veter, panonski mornar...

floyd1 ::

Sumnjaju neki da nosi nas pogrešan tok
Jer slušamo ploče i sviramo rok


Počivaj v miru, majster.

Buggy ::

Bil je velik del mojega odrascanja v najstniskih letih. Kot mladic, ki se je takrat se gradil, sem marsikateri nauk potegnil iz njegovih mojstrsko napisanih komadov, se bolj pa me je prevzelo dejstvo, kako je bila predana sporocilnost pomenljiva in predstavljena s pristnimi emocijami.

Malo je bilo takih umetnikov, danes pa sploh!



Moj poklon do tal!

acookook ::

floyd1 je izjavil:

Sumnjaju neki da nosi nas pogrešan tok
Jer slušamo ploče i sviramo rok


Počivaj v miru, majster.

To sem jaz rad poslušal, kot mali otrok

Buggy ::

Priporocam tudi vsem tistim, ki ga do sedaj niso poznali, da si privoscijo nezen vpogled v njegovo razmisljanje



Danes ga pijem zate Dzole!

Silueta se davno nazire
Neko uzdahne, neko zazire
Isto vide a razno tumače
Đavo prste u farbu umače

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

shinko ::

Bil je legenda. Kantavtor, ki je v svoji glasbi znal združiti rock, jazz, blues in je znal postaviti družbi ogledalo. Na koncertih se ni utrudil niti po treh urah nastopa. Čeprav rojen v Srbiji, je čutil simpatijo do Slovenije, velik del življenja je živel v Mariboru. Slava mu!

"Bil je eden redkih, ki je v Stožicah za Maribor, šampion! dobil - aplavz. In si med koncertom v Splitu oblekel vijol'čni dres, ker je slišal, da je med gledalci tudi nekaj Mariborčanov...
Đorđe Balašević, nepozabni glasbenik in kantavtor, ki je po razpadu nekdanje skupne države živel tudi v Mariboru, se je, žal, prehitro poslovil od nas. Preden bi še kdaj stopil v Ljudski vrt ali nastopil na Lentu...
Legenda, počivaj v miru."

Buggy ::

tole zelo prosim ne vzamite kot politicno obarvano, ker to nikoli ni zelel biti. Zelel je ob trenutko ko je bilo to potrebno zgolj postaviti razum tudi v politicni prostor. Ljudje zakljucke delajo pac po svoje..sporocilnost je pa tista ,ki pritegne... in ne labeliranje to ni, kar je najbolj sovrazil. Gledat je potrebno izpod ocal ki jih nosimo oz so nam jih nataaaknili!



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preminil je donfilipo

Oddelek: Problemi človeštva
435906 (1775) Isotropic
»

Umrl igralec Jernej Šugman

Oddelek: Loža
407066 (2579) D3m0r4l1z3d
»

Vrtnyka R.I.P. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215832 (8586) nevone

Več podobnih tem