» »

Vlada 2020 - ????, drugič

Vlada 2020 - ????, drugič

Temo vidijo: vsi
««
114 / 133
»»

el_bahattee ::

Buggy je izjavil:

Jaz ne samo da se upam, brez zadrzka recem, da je za to odgovoren se vedno isti minister, ki je se zmeraj v tej vladi in je tudi pokazal svoje sposobnosti. Upam, da bo, ko se bo enkrat delala revizija vsega tudi KAZENSKO odgovarjal.

Protest vec tisoc ljudi na Presercu, je marskaksno tezo o sirjenju okuzb z mnozicnimi protesti ovrgel, kot tudi drugje po EU in strasenje s tem vec nima pulfra...arestanta je dejansko lahko strah, da bo mandat sploh zakljucil. Upraviceno pravzaprav ni primerna beseda...v normalni drzavi bi ga ljudsvo neslo na sodisce, ce kripl kot se dela ne zna poste prevzet!

Se strinjam, da naj se naredi revizija in če se ministru za gospodarstvo dokažejo nepravilnosti, naj odgovarja. Vseeno pa se ne strinjam, da Šarec (oz. PV na splošno) ni imel nobene resne vloge pri strategiji nabav opreme oz. stanja zalog v času prihajajoče pandemije.

Glede protestov in širjenja okužb pa hodiš po tankem robu. Kot prvo, ukrepe predlaga stroka, ne vlada. Drugič, ne gre za strašenje, gre za vzgled. Morda je procent širjenja na prostem res manjši, kot so ocenjevali lansko leto, vseeno pa to ne spremeni dosti. Če bi namreč vlade ves čas pandemije dovolile množična zbiranja, potem bi verjetno morale popustiti tudi pri šolah, restavracijah itd. kar bi posledično pomenilo višje številke okužb, za kar bi ljudje potem spet krivili vlado. Razen, če dejansko verjameš, da zbiranje ljudi ne vpliva na širjenje okužb - ampak v tem primeru, boš moral razčistiti, kako se potem okužbe po tvojem sploh prenašajo.

kotanyi je izjavil:

To je zgolj eno tako, mlačno brezjajčno relativiziranje konkretnih napak ki se nikakor ne bi smele zgoditi. Podobno kot naprimer Jankovičeve ovce trajbajo da "sej človek je morda res koruptiven pa pokvarjen, ampak je vsaj Ljubljano zrihtal". F*ck that. Če je lopov, je lopov. To da je eno nabrežje lepo pobetonirano tega ne spremeni.

Kot tudi par pozitivnih stvari ki jih je naredila tale vlada (in ki jih je, roko na srce, težko prešteti na prste ene roke) ne odtehta kriminalno nerazumnih napak ki so jih počeli. Za te napake preprosto ni opravičila, razen če si brezjajčna ovca ki ga to ne moti dokler je le pastir taprav.

Ne gre za to, kdo je pastir. Kar hočem povedat je, da vsaj zame še ni čas za končno oceno vladine strategije in spopadanja s pandemijo. Ne zanikam določenih napak, ki so bile storjene, prav tako pa ne ignoriram pozitivnih stvari, ki jih je vlada storila. Zraven poskušam gledati širšo sliko - vidim, kakšne ukrepe so imeli v sosednjih državah, spomnim se, kaj se je dogajalo v Lombardiji pri sosedih, na Portugalskem so pošiljali bolnike na zdravljenje v tujino, na Madžarskem je vojska sodelovala pri izvrševanu policijske ure, v Španiji so npr. imeli izredne razmere za več kot pol leta... Če upoštevaš vse to, imaš po mojem mnenju precej bolj realno in pravično sliko o oceni stanja pri nas in vlogi vlade. Če pa si se odločil, da se skoncentriraš izključno na napake, je pa to seveda tvoja pravica.

GregiB je izjavil:

el_bahattee je izjavil:


Glede letal pa malce zavajaš. Meni osebno se sicer poleti niso zdele potrebni, ampak ne spomnim se, da bi vlada takrat dejansko razglasila "zmago" nad virusom, omenjali so samo, da smo dobili prvo bitko in da je bil polet letal v čast zdravniškem osebju.


Je tale stric dost bliz vlade?

Tale stric tud prav, da je z avioni konec epidemije…

Grims je poslanec stranke v vladi, ki pa ne govori uradnih stališč vlade. S tem zapisom se je seveda zmotil. Vinko pa ne omenja končne zmage, ampak samo uraden konec epidemije.

Tonin je - kot predstavnik vlade - takrat povedal tole:
»Epidemija covida-19, ki je bila v Sloveniji razglašena 12. marca, se formalno končuje danes,« je povedal minister za obrambo Matej Tonin in dodal: »Danes smo uradno preklicali epidemijo. Tudi zato so slovenski in ameriški letalci preleteli Slovenijo, bolnišnice in druge zdravstvene domove, domove starejših občanov, da so izrazili solidarnost in zahvalo vsem zdravstvenim delavcem, pa tudi vsem ostalim, ki ste bistveno prispevali, da smo kot država prvo bitko s koronavirusom dobili.
https://www.gov.si/novice/2020-06-01-za...
Come to my center, you enter the winter.

NEAKTIVEN! ::

Je naša vlada, ki očitno podpira genocid nad Palestinskimi otroki, že spustila Izraelsko zastavo z droga?

Res niso normalni...

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

NEAKTIVEN! je izjavil:

Je naša vlada, ki očitno podpira genocid nad Palestinskimi otroki, že spustila Izraelsko zastavo z droga?

Res niso normalni...


Tudi meni ni zadeva čisto jasna… kaj želi država povedati z izobešanjem Izraelske, ne pa tudi Palestinske zastave? Navijamo za ene in ne druge? Smo v konfliktu izbrali… naše?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

MrStein ::

A nisi opazil tega?
Slovenija je na strani Izraela.
Ne glede kdo je v vladi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GregiB ::

MrStein je izjavil:

A nisi opazil tega?
Slovenija je na strani Izraela.
Ne glede kdo je v vladi.


Sem… sprašujem se, zakaj…
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

MrStein ::

Verjetno zaradi money.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kotanyi ::

MrStein je izjavil:

kotanyi je izjavil:

MrStein je izjavil:


Pa kaj ti sanjaš? Rekel si, da je teh 25 poslancev nekako magičnih, da lahko preglasi ostalih 65, jaz pa sem ti povedal, da to pač ne drži.


Ja? Me boš pa kar lepo citiral da vidim kje sem trdil kaj takega. Oziroma, a boš vsaj povedal v katero narečje indijanščine si moral prevest moje poste da si iz njih nastreljal tako napačne zaključke?

Tule:


Ne vidim. Poskusi še enkrat in prosim najdi točen citat. Pa če ne boš spotoma še malce preveril svojih sposobnosi branja in logičnega sklepanja, don't bother z odgovorom.

kotanyi ::

el_bahattee je izjavil:

kotanyi je izjavil:

To je zgolj eno tako, mlačno brezjajčno relativiziranje konkretnih napak ki se nikakor ne bi smele zgoditi. Podobno kot naprimer Jankovičeve ovce trajbajo da "sej človek je morda res koruptiven pa pokvarjen, ampak je vsaj Ljubljano zrihtal". F*ck that. Če je lopov, je lopov. To da je eno nabrežje lepo pobetonirano tega ne spremeni.

Kot tudi par pozitivnih stvari ki jih je naredila tale vlada (in ki jih je, roko na srce, težko prešteti na prste ene roke) ne odtehta kriminalno nerazumnih napak ki so jih počeli. Za te napake preprosto ni opravičila, razen če si brezjajčna ovca ki ga to ne moti dokler je le pastir taprav.

Ne gre za to, kdo je pastir. Kar hočem povedat je, da vsaj zame še ni čas za končno oceno vladine strategije in spopadanja s pandemijo. Ne zanikam določenih napak, ki so bile storjene, prav tako pa ne ignoriram pozitivnih stvari, ki jih je vlada storila. Zraven poskušam gledati širšo sliko - vidim, kakšne ukrepe so imeli v sosednjih državah, spomnim se, kaj se je dogajalo v Lombardiji pri sosedih, na Portugalskem so pošiljali bolnike na zdravljenje v tujino, na Madžarskem je vojska sodelovala pri izvrševanu policijske ure, v Španiji so npr. imeli izredne razmere za več kot pol leta... Če upoštevaš vse to, imaš po mojem mnenju precej bolj realno in pravično sliko o oceni stanja pri nas in vlogi vlade. Če pa si se odločil, da se skoncentriraš izključno na napake, je pa to seveda tvoja pravica.


Sem že parkrat povedal da se najde tudi kaj pozitivnega. A problem je v tem da lahko gledamo petnajst svetlobnih let široko, pa ne bo nikakršnega pametnega opravičila za tako strašansko nerazumne napake ki so jih delali nesposobneži v trenutni vladi. In prekleto dvomim da bo kakršnokoli novo dejstvo lahko spremenilo to oceno.

cvalsr ::

Ali je sploh zakonito, da na "vladi" Republike Slovenije visi tuja zastava? Razen, če so pač na obisku tuji državniki.
Če ja, ali lahko tudi jaz obesim na bajto zastavo Tretjega rajha in Sovjetske zveze, če se mi tako zazdi? Ali pa palestinsko?
Ali pa je to še ena Janoszeva lopata peska v oči raji, da ne bo videla pravih problemov tega našega bananistana?

Vse na Bližnjem vzhodu pa so zadnjih 80 let zasrali angleški cigani, ki so ubogim Judom podarili ozemlje za lastno državo. Seveda ne svojega, ampak palestinsko! In tega niso storili prvič - med prvo svetovno so Italijanom "podarili" NAŠO Primorsko in Dalmacijo! Hvalabogu, da so šli lopovi ven iz EU.

Hypathia ::

Menda ni v skladu z zakonom. Lahko prijaviš vlado na policijo, ki jim bo izdala globo, ki bo plačana iz tvojega žepa.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hypathia ::

Danes ob 18.30 na planet tv premiera nove politične oddaje Ura moči. Očitno nekaj v stilu Faktorja na Tv3, voditelj Požar in dva komentatorja, Peter Gregorčič (super), Boštjan M. Turk (neprebavljiv). Bomo videli kako bo vse skupaj izpadlo. https://twitter.com/BojanPozar/status/1...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

JGandolfini ::

Hypathia je izjavil:

Menda ni v skladu z zakonom. Lahko prijaviš vlado na policijo, ki jim bo izdala globo, ki bo plačana iz tvojega žepa.


Posredno sporočaš, da so vse nečednosti vlade nekako sprejemljive oz. naj na njih ne opozarjamo, saj bi globe financirali iz naših lastnih žepov?

jukoz ::

Hypathia je izjavil:

Menda ni v skladu z zakonom. Lahko prijaviš vlado na policijo, ki jim bo izdala globo, ki bo plačana iz tvojega žepa.


Odličen odgovor, vreden Hojsa.

Čestitke.

Pa ponovno, kolk je nedeljska tarifa?

MrStein ::

He he, on je kriv, da noben nima jajc prijaviti.

PS: Res kolk je tarifa? Jaz bi tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

kotanyi je izjavil:

MrStein je izjavil:

kotanyi je izjavil:

MrStein je izjavil:


Pa kaj ti sanjaš? Rekel si, da je teh 25 poslancev nekako magičnih, da lahko preglasi ostalih 65, jaz pa sem ti povedal, da to pač ne drži.


Ja? Me boš pa kar lepo citiral da vidim kje sem trdil kaj takega. Oziroma, a boš vsaj povedal v katero narečje indijanščine si moral prevest moje poste da si iz njih nastreljal tako napačne zaključke?

Tule:


Ne vidim. Poskusi še enkrat in prosim najdi točen citat.

Sem že prvič dal točen citat. Pa drugič tudi. Če ti ne vidiš, pa tudi prav. Nisi ne prvi, ne zadnji, ki potem zanika svoje besede.

Zadeva rešena.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

imagodei ::

jernejl je izjavil:

Glej, dokazal sem ti, da o šahovskih figurah nimaš pojma. Ne razumem, kaj več še hočeš. Vsakokrat, ko boš nategoval to debato o figurah, se boš zgolj in še bolj osmešil.

jernejl bi si spet meril kurce s popolnoma nepomembnimi zadevami in razglabljal, kdo se je pred kom osmešil. Kot da so (politično obarvane) debate na slo-techu teme dolgih in ognjevitih razprav v familijah, na piknikih, službenih zabavah oziroma kjer koli drugje kot v The Kleti; in kot da ljudje v RL na dolgo in široko analizirajo pisce ter njihove izjave.

Verjetno jernejl iz lastnih izkušenj iz Trstenjakove zmotno sklepa, da se tudi drugod sodelavci ob malici pogovarjajo poimensko o posameznikih na slo-techu in njihovih domnevnih ali evidentnih failih. Da se na praznovanjih rojstnih dni ljudje še tedne in mesece smejijo domnevnim ali resničnim idiotizmom, ki jih je zapisal ta ali oni sodelujoči v tej ali oni temi.

jerneju ne bi škodilo malo reality checka; le na Trstenjakovi se o vodijo evidence sodelujočih na forumih in le na Trstenjakovi se ljudje dejansko pogovarjajo o konkretnih navedbah konkretnih forumašev. Drugod se ne ubadamo s tem, kdo na slo-techu se je koliko osmešil in izjava, ko je enkrat zapisana, je kmalu relevantna kot lanski sneg*.


Res pa je, da določene kekce vedno manj resno jemljemo. Jernejl je zagotovo med temi.

*definitivno pa na slo-techu zadnja leta opažam, da si nekateri pridno beležijo moje izjave in drobce iz mojega osebnega življenja, ki sem jih tekom let delil z občestvom - zaskrbljujoče je predvsem to, da žaljivi komentarji s podrobnostmi iz mojega osebnega življenja prihajajo izključno od desnih fundamentalistov tipa luli. Trstenjakova pač resno gradi bazo razrednih sovražnikov za čas po vzpostavitvi totalitarizma.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

jernejl ::

imagodei je izjavil:

jernejl je izjavil:

Glej, dokazal sem ti, da o šahovskih figurah nimaš pojma. Ne razumem, kaj več še hočeš. Vsakokrat, ko boš nategoval to debato o figurah, se boš zgolj in še bolj osmešil.

jernejl bi si spet meril kurce s popolnoma nepomembnimi zadevami in razglabljal, kdo se je pred kom osmešil.

Ravno nasprotno. GregiB je prišel v temo s povsem offtopic postom, s katerim je želel pokazati, kako je on smartass, v resnici pa se je osmešil.
No, enako se je pred časom zgodilo tudi tebi, ko si se želel igrati grammar nazija, pa ti je čisto spodletelo.
Če te je zdaj tole Gregijevo smešenje spomnilo na tisti dogodek in te je to tako zabolelo, da si moral izliti svoja čustva v to temo, potem te razumem.
Ampak to še zmeraj ne spremeni dejstva, da sta se oba osmešila.

Drugod se ne ubadamo s tem, kdo na slo-techu se je koliko osmešil in izjava, ko je enkrat zapisana, je kmalu relevantna kot lanski sneg*.

Ravno nasprotno. Jaz se ne ukvarjam s takimi zadevami, ampak ko vam z druge strani zmanjka argumentov in se začnete vtikovati v slovnico, čeprav o njej nimate pojma, vam pač dokažem, kako stvari stojijo. Če se boste nehali ukvarjati s takimi zadevami in se raje osredotočili na vsebino, se morda ne boste tolikokrat osmešili.

Res pa je, da določene kekce vedno manj resno jemljemo. Jernejl je zagotovo med temi.
Sem že zgoraj pojasnil, kdo od nas (ti, jaz in GregiB) je kekec; vemo, da sta dva in da kekec nisem jaz.

GregiB ::

jernejl je izjavil:


s katerim je želel pokazati, kako je on smartass, v resnici pa se je osmešil.

tole Gregijevo smešenje

da sta se oba osmešila.

se morda ne boste tolikokrat osmešili.


Res n vem, kaj si dejansko predstavljaš… pred kom se je kdo osmešil? Kdo sedi pred ekranom, in občuduje jernejkota, kako je osmešil soforumaško srenjo? Daj… lepo se zbrihtaj, daj pecajzle nazaj pod fršlus in pejt mamico vprašat, kdaj bo kosilo…
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

lufthammer ::

https://twitter.com/i/status/1393465840...

Ojej, ojej, kakšen lole. :O
Kolk moraš bit res zabit, da se pohvališ s tem, ko ti je profesor rekel, da "si zabit kot k***c"? Točno tolk!!:)):))

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:

Ko smo bili med prvimi tremi, je bila to udarna novica v MSM, danes, ko smo po tedenskih povprečjih pri dnu EU,


Trenutno smo po smrtih na 100 tisoč prebivalcev četrti najslabši v EU - za Madžarsko, Češko in Bolgarijo.

https://www.statista.com/statistics/111...

Smrtnost na 100 tisoč prebivalcev imamo v zadnjih 14 dneh dvajsetkrat višjo kot Portugalska, desetkrat višjo kot Finska ali Danska, petkrat višjo kot Irska, trikrat višjo kot Nizozemska, dvakrat višjo kot Španija ... primerljivi smo z Litvo ali Estonijo. Najslabši so hrvati in Madžari, ki so nekje trikrat slabši od nas.

https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-201...

Po tedenskih povprečjih smo pri dnu EU, da. - med najslabšimi. Če statistika ni OK si jo pač malo izmislimo, kajne Hipatij?

fikus_ ::

Za Šarca bi bilo bolje, da bi ostal na občinskem nivoju! Pa ne zato, ker bi bil toliko (ne)sposoben, ampak, ker je naivno šel v peskovnik, kjer je veliko nepotizma, korupcije, igralcev, ki to obvladajo in so ga za svoje cilje bili pripravljeni zminirat, so pripravljeni na politična trupla za dosego svojega cilja, za poskrbet za svojo rit.
Saj IJJ so na začetku njegove politične kariere, ko si je pri svojih poslih upal dvignit glavo, tudi minirali drugi. Človek ima najdaljši politični staž aktivnega politika in se je v tem obdobju marsikaj naučil. Predvsem to, da za drk mešat uporabiš naivne vernike, v bitko pošiljaš poslušne generale z nizkom IQ, vojaki morajo pa biti itak zaslepljeni s sijem velikega vodje. Seveda sam veliki vodja pa pobira smetano.
Zapomnite si, pri naslednjih volitvah bodo sedanji kolaboracionisti velikega vodje popušili, ker jih bo ta veliki vodja potunkal v drek, katerega greznico je sam pripravil.

Smrekar1 ::

cvalsr je izjavil:


Vse na Bližnjem vzhodu pa so zadnjih 80 let zasrali angleški cigani, ki so ubogim Judom podarili ozemlje za lastno državo.


V bistvu so zasrali zato, ker niso šli do konca in napodili ne-Judov ven. Takrat bi se to čisto lepo dalo in če bi kdo imel kaj proti bi hitro videl kaj je to Vickers Limited. A kaj, ko so raje imeli Imperij.

feryz ::

Imaš svojo hišo? Daj adreso, da te spodimo ven in damo noter par zaščitenih manjšincev. Itak so bili tam stoletja pred tabo, kasneje ste jih prepodili.
In ne bomo ponovili napake, kompletno tvojo familijo bomo poterali od bajte, vključno s psom in mačko.
A tako bi šlo?

Jebemti državo in janeza ali kogarkoli, ki slavi pobijanje ljudi z obešanjem zastave. Katera stran pobija, me ne niti zanima. Zastavo bi bilo treba zamenjati na drogu s tistim, ki jo je obesil. Da vidi, kako to izgleda, ko pada osebno po njemu.

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:

Menda ni v skladu z zakonom. Lahko prijaviš vlado na policijo, ki jim bo izdala globo, ki bo plačana iz tvojega žepa.


V bistvu ne. Vlada, ki krši zakone, se mora zagovarjati pred US. Če to ugotovi, da je res kršilo zakone, jim brez pardona konča mandat.

Ne poznaš? Inštitutu se reče Ustavna obtožba.

Invictus ::

In koliko ustavnih obtožb je bilo uspešnih?

Kljub očitnim kršitvam? Tako na eni kot drugi strani...

Zanimivo pa je naše sodstvo, ki kljub očitnosti sploh ne sproži postopka, čeprav je to njihova osnovna služba...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

Je kdo včeraj gledal Šarca na politično s Tanjo Gobec? Se vidi, da je en nivo nad raznimi sdsjevci. So rekli, da so povabili tudi gosta iz sds-a, pa ga niso poslali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

D3m ::

mtosev je izjavil:

Je kdo včeraj gledal Šarca na politično s Tanjo Gobec? Se vidi, da je en nivo nad raznimi sdsjevcimi. So rekli, da so povabili tudi gosta iz sds-a, pa ga niso poslali.


Jup.

Treba je ukiniti RTV prispevek.
|HP EliteBook|R5 6650U|

JanK ::

Invictus je izjavil:

Zanimivo pa je naše sodstvo, ki kljub očitnosti sploh ne sproži postopka, čeprav je to njihova osnovna služba...


Ali ni za to zadolzeno tozilstvo in/ali policija?
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Smrekar1 ::

Invictus je izjavil:


Zanimivo pa je naše sodstvo, ki kljub očitnosti sploh ne sproži postopka, čeprav je to njihova osnovna služba...


Sodstvo samo ne sproži postopka, ampak samo odloča o vprašanjih, ki jih pred sodstvo prinesejo drugi.

Očitno si nekateri res želite Venezuelo pri nas. V Venezueli namreč je res tako, da provladno sodstvo rado odda kakšno odločitev vladi v prid, brez da bi jih kdo kaj vprašal. Zaenkrat pa pri nas še velja Ustava in ustavne omejitve, zato še nismo Venezuela - vladnim naporom navkljub.

el_bahattee je izjavil:

In ali si upaš trditi, da zbiranju ljudi (npr. množični protesti) nikakor ne vplivajo na širjenje okužb?


Upam si trditi, da množični protesti nimajo merljivega vpliva na epidemijo. Ljubljana je ves čas drugega vala imela manj okužb na 100k prebivalcev kot državno povprečje in tudi manj od raznih klenih pro-vladnih delov a la Grosuplje. V zadnjih 14 dneh je bilo po trenutnih podatkih Sledilnika v Ljubljani 365 okužb na 100k prebivalcev, Grosuplje 558, Železniki 508, državno povprečje je 460.

Grosuplje, Železniki in drugi deli države niso imeli množičnih protivladnih protestov. Seveda se v tej točki postavi pod velik vprašaj strokovne kompetence tistih, ki so takrat zastavili svoj ugled in trdili drugače.

https://www.vecer.com/slovenija/krek-pr...
https://www.dnevnik.si/1042948325

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:

Danes ob 18.30 na planet tv premiera nove politične oddaje Ura moči. Očitno nekaj v stilu Faktorja na Tv3, voditelj Požar in dva komentatorja, Peter Gregorčič (super), Boštjan M. Turk (neprebavljiv). Bomo videli kako bo vse skupaj izpadlo. https://twitter.com/BojanPozar/status/1...


Voditelj je tisti faliran politik, ki je na soočenju lagal, da se Šarec skrivoma pogovarja s PTTM, in za to dobil plačilo iz naših žepov, kajne?

https://necenzurirano.si/clanek/preisko...

Vetrpiha ::

Hypathia je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

@el_bahatte Ti si eden redkih od sodelujočih v tej temi, ki je normalen. Rad berem tvoje prispevke, s temle zdaj pa si dobesedno zapisal moje misli in poglede. Žal se mi ne da ukvarjat s histeriki in pisat spise, so tako sovražno nastrojeni, da nima smisla. Res komaj čakam volitve, bo kar zanimivo, mnogim so maske padle in mislim, da sledi šok za vse hujskače na levi.

Bravo.

Tisti, ki se ne delamo, da svet obstaja od leta 2020 dalje, smo bolj kritični do JJ in vse, kar počne

Don't flatter yourself. Vi niste kritični ampak zlonamerno, dolgočasno predvidljivo kritizerski.

Vsaj v kleti ne izpolnjujemo propagandnih kvot za 50 centov

Smrekar1 ::

Vetrpiha je izjavil:


Vsaj v kleti ne izpolnjujemo propagandnih kvot za 50 centov


Res je, ja. Sem že bil na razgovoru, tarifa je celih 35 centov na 45 minut, norma grozna in še svoj računalnik rabiš. Nekaj je govora o napredovanju, Logarja so izpostavili kot takega, ampak ne hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Bwaze6 ::

Lep pregled patetike koordiniranja cepljenja v Sloveniji - iz 70% precepljenosti odraslega prebivalstva do poletja ciljamo zdaj že na 50% precepljenosti z vsaj enim odmerkom, štejejo tudi prebolevniki (čeprav se bodo morali cepiti), in časovni okvir tudi ni več bistven...

Janša, Kacin in Beovićeva nam lažejo o cepljenju

Testi kriptotatov in "belih noskov" Majbert Pharm so še vedno v natančnosti primerljivi z metom kovanca, občasno dajo tudi 50% napačnih rezultatov:

Nove težave zaradi lažno pozitivnih hitrih testov podjetja Majbert Pharm

Na koncu bo pa spet "zmaga", ne glede na dosežke, korupcijo, umrle...

fikus_ ::

Ja glej, če si politik, si lahko prilagodiš cilje in vedno zmagaš!

Zakaj pa misliš, da se sedaj lahko cepijo vsi polnoletni?! Celo cepivo lahko izbiraš.

Pa še to, upravičiti morajo interventni nakup 1,3 mio injekcijskih igel preko prijateljskega podjetja! (še dobro da nimajo roka trajanja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Smrekar1 ::

Bwaze6 je izjavil:


Testi kriptotatov in "belih noskov" Majbert Pharm so še vedno v natančnosti primerljivi z metom kovanca, občasno dajo tudi 50% napačnih rezultatov:

Nove težave zaradi lažno pozitivnih hitrih testov podjetja Majbert Pharm


Kje ti vidiš 50% pravilnih rezultatov? Pravilnih je bilo 5,3% rezultatov (1), napačnih 94,7% rezultatov (18). Preostalih 31 se ni preverjalo z zanesljivo metodo, ker je kot kaže absolutno nemogoče, da bi bil test lažno negativen.

Oziroma zato, ker so zadevo izvajali diletanti, ki si ne zaslužijo niti naziva gim.mat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

sbawe64 ::

Če dajejo v 94,7% primerov napačne rezultate, potem jih ravno tako lahko uporabiš, nasprotno kot sicer.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Bwaze6 ::

Smrekar1 je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:


Testi kriptotatov in "belih noskov" Majbert Pharm so še vedno v natančnosti primerljivi z metom kovanca, občasno dajo tudi 50% napačnih rezultatov:

Nove težave zaradi lažno pozitivnih hitrih testov podjetja Majbert Pharm


Kje ti vidiš 50% pravilnih rezultatov? Pravilnih je bilo 5,3% rezultatov (1), napačnih 94,7% rezultatov (18). Preostalih 31 se ni preverjalo z zanesljivo metodo, ker je kot kaže absolutno nemogoče, da bi bil test lažno negativen.

Oziroma zato, ker so zadevo izvajali diletanti, ki si ne zaslužijo niti naziva gim.mat.


O procentih so poročali iz ZD Maribor, verjetno na veliko več testih, tako da malce dvomim, da gre za "diletantske izvajalce":

Da je bilo na hitrih testih lažnih več kot 50 odstotkov rezultatov, so po poročanju spletnega Večera potrdili tudi v ZD Maribor.

Telbanc ::

mtosev je izjavil:

Je kdo včeraj gledal Šarca na politično s Tanjo Gobec? Se vidi, da je en nivo nad raznimi sdsjevci. So rekli, da so povabili tudi gosta iz sds-a, pa ga niso poslali.


https://nova24tv.si/slovenija/politika/...

"“Drugič, Knovs po do sedaj opravljenih razgovorih, ki so potekale na seji Knovsa ugotavlja, da obstajajo razlogi za naznanitev suma storitve kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravil. Knovs na podlagi vseh ugotovitev podaja naznanitev suma storitve kaznivega dejanja skladno s 145. členom Zakona o kazenskem postopku s predlogom za posamezno odgovornost raziskovalnih dejanj zoper osumljene Rajka Kozmelja, Damirja Črnčeca in Marjana Šarca zaradi zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic. Naznanila so podana Specializiranemu državnemu tožilstvu in Upravi kriminalistične policije v roku štirinajstih dneh,” je po seji Knovsa povedala članica te komisije in poslanka SDS Anja Bah Žibert."

No vsaj Šarca se bomo rešili. Politično karijero je zaključil. :)):)):)):))

Dobro bi blo, da se specijalizirano državno tožilstvo posveti še KPK. ju.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

ripmork ::

Konec Šarca? Bomo videli. Glede na to, kakšne svinjarije in mutne posle je že Janezova politična kariera preživela, "dis' but a scratch".
Je pa tut res, da imajo volilci na levi sredini mal več higiene in ne prebavijo čisto vsega sranja, kot nekateri ostali.

Telbanc ::

ripmork je izjavil:


Je pa tut res, da imajo volilci na levi sredini mal več higiene in ne prebavijo čisto vsega sranja, kot nekateri ostali.


Šarec je pač odslužil svoje in zaj bo končal politično kariero. :)):)):)):))

Prvič slišim, da imate na levi sredini pojem (mentalne) higijene, še napisat ne znate pravilno, kaj šele da bi vedeli kaj to pomeni. :)):)):)):))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Hypathia ::

Kulovci so dosegli novo dno, pobalinsko so z glasovanjem proti dnevnemu redu, minirali redno majsko sejo in ustaljeno parlamentarno prakso. Upam, da sta s tem dejanjem tudi oba poslanca manjšin in Jurša, dokončno uvideli kakšen škodljivec je Zorčič in ga bodo čim prej odžagali. Če ne gre drugače bo pač moral Zdravc v parlament ker tole sranje je pač nevzdržno.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

TESKAn ::

Sej je tel dat Zorčič na spored, da bi glasovali o njegovi zamenjavi, pa koaliciji ni bilo prov.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Hypathia ::

Ne bluzi, tudi glasovanje o Zorčiču je bilo na sporedu seje, ki jo je storpediral.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

ripmork ::

Telbanc je izjavil:


Prvič slišim, da imate na levi sredini pojem (mentalne) higijene, še napisat ne znate pravilno, kaj šele da bi vedeli kaj to pomeni. :)):)):)):))

Mamo, mamo. Zato pa se lovi nove obraze - ker so stari celo kdaj kaznovani in izgubijo podporo če razočarajo, letijo ven. Mislim, da sem po slovenskem pravopisu kar prav napisal, sem prej v dvomih glede tvojega razumevanja le-te :)

JanK ::

Hypathia je izjavil:

Ne bluzi, tudi glasovanje o Zorčiču je bilo na sporedu seje, ki jo je storpediral.


Kratek spomnin? Malo vec, kot en teden nazaj:


Če nekdo zahteva, da se DZ opredeli na primer o razrešitvi predsednika DZ, potem mora tudi on kot predsednik to dati čim prej na sejo, je danes pojasnil Zorčič. Dodal je, da je predlagal prvi možni datum, z namenom, da zadevo čim prej razrešijo. "Nenazadnje je tudi v mojem interesu, da se ta saga zaključi. A sem presenečen ugotovil, da koalicija ni za to," je dejal in dodal, da te igre ne razume več. Predstavniki SDS, NSi, SMC, DeSUS in SNS so namreč po premoru, ki so ga zahtevali, na današnjem kolegiju glasovali proti temu predlogu, pri čemer svoje odločitve niso obrazložili.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/igor-... - www.zurnal24.si
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Massacra ::

Hypathia je izjavil:

Kulovci so dosegli novo dno, pobalinsko so z glasovanjem proti dnevnemu redu, minirali redno majsko sejo in ustaljeno parlamentarno prakso. Upam, da sta s tem dejanjem tudi oba poslanca manjšin in Jurša, dokončno uvideli kakšen škodljivec je Zorčič in ga bodo čim prej odžagali. Če ne gre drugače bo pač moral Zdravc v parlament ker tole sranje je pač nevzdržno.


Nevzdržno je, da se I.J.Janshari oklepa oblasti, a nima večinske podpore v parlamentu.

V vsaki normalni državi v takšnem primeru premier poda odstopno izjavo. In to je edino politično higienično in sprejemljivo.

A lažnivec, kriminalec in nesposobnež IJJ kar naprej vztraja na oblasti,obenem pa "podkupuje" poslance iz strank, ki niso v koaliciji.

Ne morem si predstavljati, da še naprej vlada skupaj s podpornimi strankami, ki niti v parlament več ne morejo priti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

GregiB ::

Opozicija dosegla dno... ne, čak mal!?

Sicer pa... kako lahko opozicija preglasuje koalicijo... čak mal...!?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

imagodei ::

jernejl je izjavil:

zgodilo tudi tebi, ko si se želel igrati grammar nazija, pa ti je čisto spodletelo.

Me boš pa moral spomnit, očitno si nisem tako gnal k srcu kot si si nemara predstavljal ti, da bi si zapomnil ta vir moje domnevne sramote. Kar link prosim.

jernejl je izjavil:

Jaz se ne ukvarjam s takimi zadevami, ampak ko vam z druge strani zmanjka argumentov in se začnete vtikovati v slovnico, čeprav o njej nimate pojma, vam pač dokažem, kako stvari stojijo. Če se boste nehali ukvarjati s takimi zadevami in se raje osredotočili na vsebino, se morda ne boste tolikokrat osmešili.

Smešil bi se pravzaprav ti, če bi to koga sploh zanimalo, ko GregiB-jevo izjavo o tem, da na šahovnici ni kraljice umeščaš v področje slovnice. ;((:\ Res je, da se tem tvojim budalaštinam (na)smejemo, ampak, saj pravzaprav niti ne vemo, kdo si. Kako bi se potem lahko osmešil?

jernejl je izjavil:

Sem že zgoraj pojasnil, kdo od nas (ti, jaz in GregiB) je kekec; vemo, da sta dva in da kekec nisem jaz.

Tvoja pojasnila niso nič vredna. Ti empirično dokazano zamenjuješ svoja lastna mnenja ter dejstva; zdaj ali je to nalašč ali pa zgolj zaradi neznanja, niti ne mislim ugotavljati. Stvar je taka, da prodajaš svoja mnenja kot edina zveličavna oziroma kot dejstva. Od tega, ko lahkotno skleneš, da nas je dražje zadolževanje zaradi Janševega klicanja trojke stalo malce drobiža (četudi je to res, ostaja vprašanje, zakaj bi v tistem trenutku kdorkoli razsoden lastno državo spravljal v težji finančni položaj v že tako negotovi situaciji), do tega, da kot dejstvo prodajaš svoje mnenje, da nas je Šarec zaradi dogovorov s sindikati okradel za milijarde (kot da imaš verodostojno in uresničljivo alternativo, po kateri bi v tisti situaciji lahko Slovenija prišla bistveno bolje skozi). In takih primerov je še mnogo.

To, kdo je kekec in kdo ne, je samo zadnji v vrsti mnogih mnenj, ki jih vsiljuješ kot dejstva. Vzorni učenec ve, da laž, ki jo ponavljaš dovolj časa, postane resnica.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Hypathia ::

JanK je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ne bluzi, tudi glasovanje o Zorčiču je bilo na sporedu seje, ki jo je storpediral.


Kratek spomnin? Malo vec, kot en teden nazaj:


Če nekdo zahteva, da se DZ opredeli na primer o razrešitvi predsednika DZ, potem mora tudi on kot predsednik to dati čim prej na sejo, je danes pojasnil Zorčič. Dodal je, da je predlagal prvi možni datum, z namenom, da zadevo čim prej razrešijo. "Nenazadnje je tudi v mojem interesu, da se ta saga zaključi. A sem presenečen ugotovil, da koalicija ni za to," je dejal in dodal, da te igre ne razume več. Predstavniki SDS, NSi, SMC, DeSUS in SNS so namreč po premoru, ki so ga zahtevali, na današnjem kolegiju glasovali proti temu predlogu, pri čemer svoje odločitve niso obrazložili.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/igor-... - www.zurnal24.si


Moj spomin je odličen, hvala. Zgoraj opisano pa je še en primer soliranja Zorčiča. Koalicija ima vso pravico, da predlaga svoj datum glasovanja o predsedniku DZ, ne tisti, ki si ga je zamislil Zorčič in to bi se zgodilo ta teden na redni seji, če je ne bi storpediral, toliko o tem kako mu gre za to, da se zadeve čim prej rešijo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

GregiB ::

Torej... parlament ne funkcionira v sestavi, kot je danes... rešitev? Da opozicijski poslanci začnejo glasovati vladi v prid ali nemara kaj drugega?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
««
114 / 133
»»