» »

Vlada 2020 - ????, drugič

Vlada 2020 - ????, drugič

Temo vidijo: vsi
««
62 / 133
»»

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Ja za vas in vaše. Nas to ne gane.


Ne, za drzave, kamor bi jih poslali.

feryz ::

Aha. Kam bodo pa te države svoje zbrcali? Pa k nam, verjetno.

TheBlueOne ::

Ne vem, samo opozarjam, da ni najbolj pametno svojih smeti metati sosedom.

Smrekar1 ::

Volilna napoved je osvežena z marčevskimi anketami.

https://volilna-napoved.si/

Še najbolj verjetna je vlada SD-LMŠ-Levica, z opcijsko SAB, za udobno večino z 51 sedeži. 55-80 ima 30 sedežev, od kvizlingov ima NSi 7 sedežev, SMC in DeSUS pa izpadeta iz parlamenta in se borijo za državno financiranje stranke (2% glasov). Vlada dela dobro, če si virus ali opozicijska stranka. Vsaj nekaj.

TheBlueOne ::

Uf, to je bolj manjsinska vlada s "sodelovanjem" levice.

RoccoC ::

Vsaka vlada v kateri bo Levica bo najslabša vlada. Ja vem, glede na sedanjo vlado je iti nižje praktično nemogoče ampak sem prepričan da bo Levica dokazala da se da.

HappyPills ::

"Če bo nekdo prišel na mejo in bo vztrajal pri tem, da iz države odide, mu bo pač policist enostavno zgolj napisal kazen" - Hojs vsem, ki bi želeli zapustiti fašizem.

TheBlueOne ::

RoccoC je izjavil:

Vsaka vlada v kateri bo Levica bo najslabša vlada. Ja vem, glede na sedanjo vlado je iti nižje praktično nemogoče ampak sem prepričan da bo Levica dokazala da se da.


Dokler si ne podrejajo medijev, klatijo cez sodstvo (ko jim ne pase), postanejo postafobni, delajo mednarodno sramoto itn., tezko gredo na nizji nivo kot aktualni fanatiki.

Je pa z njimi sigurno tezko, ker niso ravno stranka kompromisov.

KAVINSKY ::

Smrekar1 je izjavil:

Še najbolj verjetna je vlada SD-LMŠ-Levica, z opcijsko SAB, za udobno večino z 51 sedeži.


Je sploh vredno kaj pisati?

RoccoC ::

TheBlueOne je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Vsaka vlada v kateri bo Levica bo najslabša vlada. Ja vem, glede na sedanjo vlado je iti nižje praktično nemogoče ampak sem prepričan da bo Levica dokazala da se da.


Dokler si ne podrejajo medijev, klatijo cez sodstvo (ko jim ne pase), postanejo postafobni, delajo mednarodno sramoto itn., tezko gredo na nizji nivo kot aktualni fanatiki.

Je pa z njimi sigurno tezko, ker niso ravno stranka kompromisov.


Mene skrbijo bolj zadeve, ki me usekajo direktno po žepu, še povečajo uravnilovko prihodkov (pri kateri smo tako ali tako že v samem vrhu v evropi) in uničijo vsako prihodnost našim zanamcem. Mediji, mednarodna sramota itd mi je bolj v drugem planu.

sbawe64 ::

HappyPills je izjavil:

"Če bo nekdo prišel na mejo in bo vztrajal pri tem, da iz države odide, mu bo pač policist enostavno zgolj napisal kazen" - Hojs vsem, ki bi želeli zapustiti fašizem.

In potem še piše, da pravne podlage za to nimajo.
https://www.rtvslo.si/slovenija/hojs-tr...

Če bo nekomu prepovedan izhod iz države, bo zato policija morala izdati ustrezno odločbo, v kateri bo obrazloženo, zakaj in kako ter pravna podlaga. Takšno odločbo se da izpodbijati po redni sodni poti in navsezadnje tudi na ustavnem sodišču," je za Televizijo Slovenija dejal Blaž Kovačič Mlinar.



RoccoC je izjavil:

Vsaka vlada v kateri bo Levica bo najslabša vlada. Ja vem, glede na sedanjo vlado je iti nižje praktično nemogoče ampak sem prepričan da bo Levica dokazala da se da.

Ne verjamem da gredo nižje od trenutne vlade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

TheBlueOne ::

RoccoC je izjavil:



Mene skrbijo bolj zadeve, ki me usekajo direktno po žepu, še povečajo uravnilovko prihodkov (pri kateri smo tako ali tako že v samem vrhu v evropi) in uničijo vsako prihodnost našim zanamcem. Mediji, mednarodna sramota itd mi je bolj v drugem planu.


Kaj pomeni povecanje uravnilovke? Mocnejsi srednji sloj in manj ekstremov?

Mediji bi te morali skrbeti, ker so kljucni za stabilnost in svobodo. Enoumje te lahko hitro udari po zepu, ce nisi v pravi stranki.

zztop ::

Pravzaprav, bi za naslednjo vlado bila najboljša leva vlada. Edina leva stranka z zadostno podporo je Levica. Potrebujemo močnejšo državo, boljši, prenovljen javni sektor. Druge stranke razen Levice se s tem ne bodo ukvarjali(sploh NSi ne, zavarovalniški lobi pa to), vsaj ne totalne preobrazbe, ki je nujna. Ekstrem se z ekstremom zbija.

Za boljšo prihodnost, je potrebno obkrožiti totalno nasprotje trenutne politike. V Sloveniji, je to stranka Levica. Jaz jo bom obkrožil, čeprav se ne strinjam z vsemi stališči. Isto bi obkrožil totalno desno stranko, če bi nam vladale totalno leve. Za napredek, je to pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

sbawe64 ::

Najbolj levo vlado imamo že sedaj, zaposleni v js/ju niso še nikoli tako malo delali in bili tako dobro plačani.
Da ne omenjam plač ss/gestapa milic, ups policajev.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Smrekar1 ::

zztop je izjavil:

Pravzaprav, bi za naslednjo vlado bila najboljša leva vlada. Edina leva stranka z zadostno podporo je Levica. Potrebujemo močnejšo državo, boljši, prenovljen javni sektor. Druge stranke razen Levice se s tem ne bodo ukvarjali(sploh NSi ne, zavarovalniški lobi pa to), vsaj ne totalne preobrazbe, ki je nujna. Ekstrem se z ekstremom zbija.

Za boljšo prihodnost, je potrebno obkrožiti totalno nasprotje trenutne politike. V Sloveniji, je to stranka Levica. Jaz jo bom obkrožil, čeprav se ne strinjam z vsemi stališči. Isto bi obkrožil totalno desno stranko, če bi nam vladale totalno leve. Za napredek, je to pomembno.


Slovenija je že sedaj najbolj egalitarna država na svetu, razlika v dohodkih med najbogatejšimi in najrevnejšimi je najmanjša. Levica meni, da je še previsoka in da jo je treba znižati.

Morda je to primeren dolgoročni načrt (ni), ampak v trenutni situaciji potrebujemo precej drugih stvari kot izboljšave nečesa, kjer smo že itak najboljši. Okej, boljši JS je že v redu, samo Levica tega verjetno ni sposobna izvesti.

RoccoC ::

TheBlueOne je izjavil:

RoccoC je izjavil:



Mene skrbijo bolj zadeve, ki me usekajo direktno po žepu, še povečajo uravnilovko prihodkov (pri kateri smo tako ali tako že v samem vrhu v evropi) in uničijo vsako prihodnost našim zanamcem. Mediji, mednarodna sramota itd mi je bolj v drugem planu.


Kaj pomeni povecanje uravnilovke? Mocnejsi srednji sloj in manj ekstremov?

Mediji bi te morali skrbeti, ker so kljucni za stabilnost in svobodo. Enoumje te lahko hitro udari po zepu, ce nisi v pravi stranki.


Kateri srednji sloj? Tisti, ki zasluži 2jurja bruto? Ekstremi v Sloveniji, lol. Poglej dohodninsko lestvico že pri katerih vrednostih padeš v najvišji razred (če seveda korektno obračunavaš plačo - zato je pa v Sloveniji toliko obvodov), pa brez kapice pri pokojninskih in zdravstvenih dajatvah....Inženirji pri nas zaslužijo malenkost več ali pa še to ne kot razno razni birokrati, policaji, javni uslužbenci, tudi trgovke...enakost v revščini. Pri nas intelektualnega srednjega sloja, ki bi služil skozi plačo in bi bil ustrezno ovrednoten pač praktično ni.

Smrekar1 ::

RoccoC je izjavil:

Inženirji pri nas zaslužijo malenkost več ali pa še to ne kot razno razni birokrati, policaji, javni uslužbenci, tudi trgovke...enakost v revščini.


Če si trgovka te je delodajalec res lepo naplahtal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

TheBlueOne ::

RoccoC je izjavil:

Pri nas intelektualnega srednjega sloja, ki bi služil skozi plačo in bi bil ustrezno ovrednoten pač praktično ni.


Si preprican? Anketa ST okoli plac mi je dala drugacen vtis.

RoccoC ::

zztop je izjavil:

Pravzaprav, bi za naslednjo vlado bila najboljša leva vlada. Edina leva stranka z zadostno podporo je Levica. Potrebujemo močnejšo državo, boljši, prenovljen javni sektor. Druge stranke razen Levice se s tem ne bodo ukvarjali(sploh NSi ne, zavarovalniški lobi pa to), vsaj ne totalne preobrazbe, ki je nujna. Ekstrem se z ekstremom zbija.

Za boljšo prihodnost, je potrebno obkrožiti totalno nasprotje trenutne politike. V Sloveniji, je to stranka Levica. Jaz jo bom obkrožil, čeprav se ne strinjam z vsemi stališči. Isto bi obkrožil totalno desno stranko, če bi nam vladale totalno leve. Za napredek, je to pomembno.


Močnejšo državo? Vsako dnevno lahko vidiš kako močna je danes država in kako si vojni/pandemski dobiček deli celoten javni sektor in ti bi še močnejšo državo?

HappyPills ::

Še v Komunistični jugi si šel lahko v Italijo po kavbojke. Zdej še čez mejo ne smeš več.

RoccoC ::

TheBlueOne je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Pri nas intelektualnega srednjega sloja, ki bi služil skozi plačo in bi bil ustrezno ovrednoten pač praktično ni.


Si preprican? Anketa ST okoli plac mi je dala drugacen vtis.


sem prepričan, imam vpogled v plače strojnkov, eletro inženirjev in računalničarjev. Plače se vrtijo med 1100-2000 evrov neto in nič več, če nisi na nekem vsaj malo vodstvenem/senior položaju.

Smrekar1 ::

RoccoC je izjavil:


sem prepričan, imam vpogled v plače strojnkov, eletro inženirjev in računalničarjev. Plače se vrtijo med 1100-2000 evrov neto in nič več, če nisi na nekem vsaj malo vodstvenem/senior položaju.


To so začetne plače, da. Če si vsaj malo sposoben lahko v letu ali dveh dobiš še vsaj stotaka ali dva več.

Za primerjavo, trgovka bo 40 let na 700 evrov neto, v najboljšem primeru lahko upa na dvig v skladu z inflacijo. Inženir s petimi leti izkušenj bi moral zaslužiti vsaj 2x več. Če ti je za faktor dva itak vseeno mi lahko začneš nakazovati pol svoje plače, ker meni ni.

RoccoC ::

Bluzko, praktično nobena trgovka ni 40 let na 700 neto, tudi v Lidlu/Hoferju ne.

TheBlueOne ::

RoccoC je izjavil:



sem prepričan, imam vpogled v plače strojnkov, eletro inženirjev in računalničarjev. Plače se vrtijo med 1100-2000 evrov neto in nič več, če nisi na nekem vsaj malo vodstvenem/senior položaju.


Kje pa so place referentov, cistilk, mehanikov itn.?

pirat ::

Smrekar1 je izjavil:

Volilna napoved je osvežena z marčevskimi anketami.

https://volilna-napoved.si/

Še najbolj verjetna je vlada SD-LMŠ-Levica, z opcijsko SAB, za udobno večino z 51 sedeži. 55-80 ima 30 sedežev, od kvizlingov ima NSi 7 sedežev, SMC in DeSUS pa izpadeta iz parlamenta in se borijo za državno financiranje stranke (2% glasov). Vlada dela dobro, če si virus ali opozicijska stranka. Vsaj nekaj.

Ajej... Torej spet kurjenje roštiljev, ko bo zajec še letal po gozdu, metanje puške v koruzo ter butanje robov v stanovanju med sesanjem. Pa Veselu ne bo treba odstopit (koji faktor je KPK za ta prave, a ne?). Pa Carlova bo diplome preverjala? Pa Zoki bo sel s kolegico iz lekarne na zmenek? Je kdo ze kaj racunal glasove, bo Moderndorfer spet stranko menjal? Pa v ucbenikih matematike za prvi razred bo potrebno popraviti naravna stevila do 46? Pa minimalno placo na 2400 EUR, da nas po Trevesu, Safilu in Boxmarku zapustijo se ostali (je pa res, da je z manj tezko vzdrzevati zeno in 7 otrok najljubsih volilcev Fajonove)? Pa Covid bo kar izginil, od obveznih ukrepov bo ostala zgolj obvezna narocnina na Mladino (en izvod na odraslega clana gospodinjstva)?

RoccoC ::

TheBlueOne je izjavil:

RoccoC je izjavil:



sem prepričan, imam vpogled v plače strojnkov, eletro inženirjev in računalničarjev. Plače se vrtijo med 1100-2000 evrov neto in nič več, če nisi na nekem vsaj malo vodstvenem/senior položaju.


Kje pa so place referentov, cistilk, mehanikov itn.?


Delam v podjetju, kjer mehanikov in čistilk ni (Zunanja firma). Referenti, prodajniki, tajnice, skladiščniki so pa tudi v tem okvirju - skladiščniki pri spodnjem delu, tajnice in referenti kar udobno na sredini, prodajniki pa v večini primerov nad zgornjo mejo.

TheBlueOne ::

RoccoC je izjavil:



Delam v podjetju, kjer mehanikov in čistilk ni (Zunanja firma). Referenti, prodajniki, tajnice, skladiščniki so pa tudi v tem okvirju - skladiščniki pri spodnjem delu, tajnice in referenti kar udobno na sredini, prodajniki pa v večini primerov nad zgornjo mejo.


Zakaj menis, da je to slovenski problem in ne specifika kjer delas? Kako bi pomagala razbremenitev za tvoj sloj, ker ce ste vsi tam, bodo razlike se vedno enake.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

RoccoC je izjavil:

Vsaka vlada v kateri bo Levica bo najslabša vlada. Ja vem, glede na sedanjo vlado je iti nižje praktično nemogoče ampak sem prepričan da bo Levica dokazala da se da.


So že dokazali!
Konec februarja 2020.
Naredili niso nič, razen to, da so se pogrizli med sabo.
In to počnejo še danes (spomnimo se obdobja po nezaupnici).

En sam gnoj.
Janša je gnil a opozicija je še bolj.

TheBlueOne je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Vsaka vlada v kateri bo Levica bo najslabša vlada. Ja vem, glede na sedanjo vlado je iti nižje praktično nemogoče ampak sem prepričan da bo Levica dokazala da se da.


Dokler si ne podrejajo medijev, klatijo cez sodstvo (ko jim ne pase), postanejo postafobni, delajo mednarodno sramoto itn., tezko gredo na nizji nivo kot aktualni fanatiki.

Je pa z njimi sigurno tezko, ker niso ravno stranka kompromisov.


Levaki si medijev ne rabijo podrediti, ker že imajo svoj del pogače.

Sramoto? poleg jajota omenimo še Šarec, Bratušek, Kohl ... sramota na dveh nogah.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:


Levaki si medijev ne rabijo podrediti, ker že imajo svoj del pogače.


Ne toliko sloneti na Nova24. Ce JJ nekaj mantra, se ne pomeni, da je res.

FireSnake ::

NoraTV ni na mojem spisku obiskanih strani.
Mnenje si ustvarim sam.
Če ti ni jasno, da je RTV cela "rdeča" koj hitro, ko prebitraš, si slep ali neumen (zdaj pa izbiraj).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

VaeVictis ::

Smrekar1 je izjavil:

Volilna napoved je osvežena z marčevskimi anketami.

https://volilna-napoved.si/

Še najbolj verjetna je vlada SD-LMŠ-Levica, z opcijsko SAB, za udobno večino z 51 sedeži. 55-80 ima 30 sedežev, od kvizlingov ima NSi 7 sedežev, SMC in DeSUS pa izpadeta iz parlamenta in se borijo za državno financiranje stranke (2% glasov). Vlada dela dobro, če si virus ali opozicijska stranka. Vsaj nekaj.


NE.

Sam veš, kakor večina tukaj, da Levice v Vladi ne bo.

Razloge ti ne bom pisal, ker mislim, da so ti več kot dovolj dobro znani.

Tale link zelo lepo pokaže, zakaj stabilne Vlade v Sloveniji ne bo še nekaj časa.


IMHO bi bila edina dobra stabilna Vlada, SD + SDS + še nekdo, morda NSi (ali pa SAB).

ps: Samo kaj, ko te Vlade ne bomo nikoli dobili...
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:

NoraTV ni na mojem spisku obiskanih strani.
Mnenje si ustvarim sam.
Če ti ni jasno, da je RTV cela "rdeča" koj hitro, ko prebitraš, si slep ali neumen (zdaj pa izbiraj).


Kdo pa si ti, da bos sodil in dal opcije? Kar jih naredi bolj rdece je odsotnost tadesnih na mnogih soocenjih ampak ne, ker niso povabljeni ampak ker ne pridejo. Desni pac ne marajo dajati izjav medijem, ki jih postavijo pod vprasaj.

Potem je seveda vsak medij, ki jim ne disi in noce njihovih promo monologov levi, ker se ga desni izognejo.

Ce verjames SDS mantram si pac naiven.

Smrekar1 ::

FireSnake je izjavil:


Če ti ni jasno, da je RTV cela "rdeča" koj hitro, ko prebitraš, si slep ali neumen (zdaj pa izbiraj).


Kako rdeča je RTV je jasno pokazala 'raziskava' ki jo je vlada naročila pri tem osebku:

https://www.sds.si/novica/dr-matevz-tom...

Njegovo mnenje je bilo, da je odločna večina vsebin RTV levo-desno nevtralna vladno-opozicijsko uravnotežena. Pregledovali so samo skupek politično vročih tem v zelo občutljivem času, maja lani. Omenjam, ker je Hipatij zatrjevalo, da so bili to apolitični članki, pa ne želim da se še kdo drugi osmeši.

Izbranec in malikovalec PTTM je zastavil svoj lasten strokovni ugled, da je RTV politično nevtralna. Pokaži študijo, da se je motil.

Utk ::

Kako smo zdaj na levi, se podpira lockdown ali ne?
Zelo ste glasni, tu in v parlamentu, ko treba pa nekaj konkretnega kritizirat ali podpret, ste pa tiho kot riti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Kako smo zdaj na levi, se podpira lockdown ali ne?


Razlicno, leva nima velikega vodje, torej mnenja niso nujno odmev ene osebe.

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:

Kako smo zdaj na levi, se podpira lockdown ali ne?


Razlicno, leva nima velikega vodje, torej mnenja niso nujno odmev ene osebe.

Ampak nekaj skupnega vseeno imate vsi na levi. Vsi ste proti Janši. In zdaj bi morali bit (tudi) proti, pa niste, ker ste skupina brezjajčnežev.
Jaz sem recimo proti temu zapiranju zdaj, s "stroko" se pa ne bi več ukvarjal sploh. Imela je svoj čas in priložnost, zavozila je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Vetrpiha ::

TheBlueOne je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Levaki si medijev ne rabijo podrediti, ker že imajo svoj del pogače.


Ne toliko sloneti na Nova24. Ce JJ nekaj mantra, se ne pomeni, da je res.

Načeloma so raziskovalni novinarji vsi bolj nagnjeni levo, ker je pač eno nujno povezano z drugim.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:


Ampak nekaj skupnega vseeno imate vsi na levi. Vsi ste proti Janši. In zdaj bi morali bit (tudi) proti, pa niste, ker ste skupina brezjajčnežev.


Ja seveda sem proti Jansi, ker za svojo korist rusi medije in sodstvo. Ce bi kdo na levi ravnal podobno, bi bili proti njemu.

Meni je nesprejemljivo tudi njegova postafobnost, da se izmaze z zastaranji, ko ne gre po posto, potem tarna, da skoda, da je zastaralo itn.

Obsojen ali ne je zame podrejeno njegovem ravnanju. Da ne govorimo, da je neotesan primitivec, ko pride do tweeterja, nas blamira po EU itn.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Hypathia je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:



Kako je bilo Počivalškovo "pitje vode" spodrsljaj? Hojsov poskus prečkanje meje? A, vsi testirajo nadzorne organe, pohvalno. Not.

Hojs ni v ničemer deloval protizakonito, to so potrdile tudi ustrezne inštitucije, Počivalškova zadeva je še odprta pa tudi njemu ni očitati hujših kršitev, če bi se vsi ravnali tako kot onadva, bi bile številke precej nižje.

Bwaze6 je izjavil:

Zakaj točno je že covid skupina podrejena direktno vladi in jo ta imenuje (in odpušča), ne ministrstvu za zdravje?

Še ena laž, covid skupina je podrejena zdravstvenemu ministru, ki tudi izbira njene člane.

Bwaze6 je izjavil:


Kaj pa branjenje Janševega poskusa predvajanja Nova24TV fake news prispevka Evropski komisiji, njegov nevljuden odklop, neprihod Simonitija, nadaljnje napadanje komisarjev in ustanov EU, tega še niste jemali na Trstenjakovi? Čakate navodila?

V tem primeru je Janša ravnal kot premier suverene države, ne kot bruseljski hlapec, glede na prejšnje predsednike vlad precej osvežujoče. Izkazalo se je tudi, da odločitev za nepredvajanje videa niso bile tehnične ovire kot se je zlagala nizozemska poslanka ampak njena osebna, politična odločitev kar je povsem neprimerno.

Na vprašanje EU Sloveniji Kako deluje svoboda medijev in svoboda govorov v Sloveniji je puklamož odgovoril, da so novinarji komunisti, ki jih je treba loviti s palico.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:

Kako smo zdaj na levi, se podpira lockdown ali ne?


V splošnem je tako, da se vsi z IQ 90 ali več zavedamo, da gre za farso.

1. Zaprtje industrije je prostovoljno -> širjenje se bo nadaljevalo
2. Novi obvezni ukrepi (maske na prostem in podobne debilnosti) so dokazano praktično brez učinka -> širjenje se bo nadaljevalo
3. Zaprtje šol dokazano nima omembe vrednega učinka -> škoda bo, širjenja ne bomo omejili
4. Policije imamo premalo, da bi omejitve učinkovito nadzirali -> širjenje se bo nadaljevalo
5. Še vedno niti ne nadziramo vira okužb -> ne vemo kje so šibke točke, kjer bi bilo potrebno uvesti nove ukrepe

Dejansko je tak lockdown smiseln samo v primeru, da pride skupaj s temeljitimi zamenjavami na NIJZ (Crack se je prevečkrat blamiral) in še kje, da se ljudem pokaže, da zadevo zdaj vodijo sposobni ljudje. Samo menjava vodstva strokovne skupine z novim ker je šla Krava Beovićka raje žicat za višje plače zdravnikov je premalo, dejansko je potrebno pokazati, da je bila dosedanja garnitura nesposobna, da se jo je zamenjalo in da nova ekipa ve kaj dela.

Izven tega pa ja, v času ko se verski fanatiki množično zgrinjajo v svoje templje na vsakoletni festival ljudožerstva, je lockdown žal nujno potreben.

imagodei ::

Smrekar1 je izjavil:

49106 je izjavil:

A ste vse 55-80-ovce tako slaboumne?


V 55-80 imaš dve struji podpornikov. Prva so vsaj za silo inteligentni posamezniki brez sramu ali zadržkov, ki jih zanima lasten partikularni interes. Primer: Beović, Bitenc, Počivalšek, Pivec, idr. Če gre država po gobe za njihovo slabo (Beović) ali bogatstvo (Počivalšek) je to pač cena, ki jo je treba plačati.
Druga in veliko večja skupina so omejenci, ki si ga drkajo na sliko PTTM. Primeri so Novič, Hipatij in tako dalje.

Drugo skupino je potrebno spoštovati, niso sami krivi, da so taki. Ker gre za res hudo obliko retardiranosti jih je morda res bolje ločiti od družbe in spraviti v oblazinjene celice, ker ogrožajo sebe in druge, ampak ne iz sovraštva, temveč iz sočutja. Niso sami krivi, da so debilni nasilneži, gre za izključno dejanje, ki je najboljše za njih in za druge.

Prvi skupini je potrebno ponuditi izbiro: strelski vod ali gilijotina.

Sklep bi sicer razumel bolj kot metaforo; se pa v celoti strinjam. Problem je samo, da moramo od besed k dejanjem. Kdaj jih "odnesemo ven"?
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kako smo zdaj na levi, se podpira lockdown ali ne?


V splošnem je tako, da se vsi z IQ 90 ali več zavedamo, da gre za farso.

1. Zaprtje industrije je prostovoljno -> širjenje se bo nadaljevalo
2. Novi obvezni ukrepi (maske na prostem in podobne debilnosti) so dokazano praktično brez učinka -> širjenje se bo nadaljevalo
3. Zaprtje šol dokazano nima omembe vrednega učinka -> škoda bo, širjenja ne bomo omejili
4. Policije imamo premalo, da bi omejitve učinkovito nadzirali -> širjenje se bo nadaljevalo
5. Še vedno niti ne nadziramo vira okužb -> ne vemo kje so šibke točke, kjer bi bilo potrebno uvesti nove ukrepe

Dejansko je tak lockdown smiseln samo v primeru, da pride skupaj s temeljitimi zamenjavami na NIJZ (Crack se je prevečkrat blamiral) in še kje, da se ljudem pokaže, da zadevo zdaj vodijo sposobni ljudje. Samo menjava vodstva strokovne skupine z novim ker je šla Krava Beovićka raje žicat za višje plače zdravnikov je premalo, dejansko je potrebno pokazati, da je bila dosedanja garnitura nesposobna, da se jo je zamenjalo in da nova ekipa ve kaj dela.

Izven tega pa ja, v času ko se verski fanatiki množično zgrinjajo v svoje templje na vsakoletni festival ljudožerstva, je lockdown žal nujno potreben.

Ampak ampak stroka je rekla, pa Fafangel, epidemiolog, ampak ampak...

Lani si pisal, da ne upoštevajo stroke, zdaj ti spet ni prav. In očitno je danes postalo logično zakaj je niso upoštevali. Ker niti še danes ne ve kaj dela. Nikjer v Evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:


Sklep bi sicer razumel bolj kot metaforo; se pa v celoti strinjam.


Žal je res metafora. V zadnjem času malo bolj obujam spomine na dragega Robenspierra. Malokdo ve kako zabaven je lahko bil, ko je imel dva do tri kozarce vina v riti :(

Problem je samo, da moramo od besed k dejanjem. Kdaj jih "odnesemo ven"?


Lani bi bilo deset let prepozno.

Utk je izjavil:


Ampak ampak strok, Fafangel, epidemiolog, ampak ampak...


Naj ti programer tole prevede v človeški jezik. Tele strojne fore niso najbolj razumljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Hypathia ::

Vetrpiha je izjavil:


Načeloma so raziskovalni novinarji vsi bolj nagnjeni levo, ker je pač eno nujno povezano z drugim.

Zakaj bi bilo to dvoje povezano? V svetu, sploh pa v Sloveniji, danes vladajo levo/liberalne elite, zato bi bilo precej bolj logično, da imajo interes za razkrivanje njihovih rabot desnosučni novinarji.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Utk ::

Naj ti programer tole prevede v človeški jezik. Tele strojne fore niso najbolj razumljive.

Tako jaz tebe berem. Nekaj sicer pišeš, ampak smisla nima. Važno je samo da je proti Janši.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Lani si pisal, da ne upoštevajo stroke, zdaj ti spet ni prav.


Jup. Če vzameva samo prvo točko, strokovna skupina je zahtevala ustavitev vsega, tudi industrije. Vlada je dala befel, da je to samo na prostovoljni bazi in do tega ne bo prišlo. Lani ni bilo v redu, ker niso upoštevali stroke. Letos tudi ni v redu, ker tudi ne upoštevajo stroke. Kaj te zdaj moti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

imagodei ::

HappyPills je izjavil:

Dobra stran zokija je to, da dokler bo Zoki bodo janšisti imeli na koga kazat s prstom, češ zoki krade zato pa krademo tudi mi.
Janša v resnici rabi zokija in zoki janšo.

To je v bistvu slaba stran Zokija. In točno iz teh razlogov je treba čistiti tudi pred lastnim pragom. Dokler se nekdo lahko sklicuje, češ, "Saj vaši tudi" (čeprav gre absolutno za vašinašizem in ne zdrži kritične presoje, tako kot se tud udeleženec v prometu, ki ga je policist ustavil zaradi prehitre vožnje, ne more izgovarjat, zakaj ni ustavil cele kolone vozil pred njim, ki so ravno tako vozili 20 nad omejitvijo), samega sebe streljaš v koleno.
- Hoc est qui sumus -

Hypathia ::

Vetrpiha je izjavil:


Na vprašanje EU Sloveniji Kako deluje svoboda medijev in svoboda govorov v Sloveniji je puklamož odgovoril, da so novinarji komunisti, ki jih je treba loviti s palico.

Citation needed.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Vetrpiha ::

Hypathia je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:


Na vprašanje EU Sloveniji Kako deluje svoboda medijev in svoboda govorov v Sloveniji je puklamož odgovoril, da so novinarji komunisti, ki jih je treba loviti s palico.

Citation needed.

Si pa bolj blentave sorte, jelda?

Utk ::

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:


Lani si pisal, da ne upoštevajo stroke, zdaj ti spet ni prav.


Jup. Če vzameva samo prvo točko, strokovna skupina je zahtevala ustavitev vsega, tudi industrije. Vlada je dala befel, da je to samo na prostovoljni bazi in do tega ne bo prišlo. Lani ni bilo v redu, ker niso upoštevali stroke. Letos tudi ni v redu, ker tudi ne upoštevajo stroke. Kaj te zdaj moti?

Od kod bojo pa pol zdravniki dobili 20 jurjev plače? Pa 5 policaji? Naj se zapre. Samo na račun koga. Jaz bi predpisal koriščanje 10 dni dopusta. Samo potem bi spet kričal, da ti Janša krade dopust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
««
62 / 133
»»