» »

problem z BIOSOM

problem z BIOSOM

samsung8 ::

Nevsakdanji problem.
Na prenosnem računalniku TOSHIBA Satellite P875-10T
sta not dva diska. prvi SSD kjer je naložen win 10 in HDD za vse ostalo.
Problem nastane da nikakor ne gre prit v bios. Kot da tipke esc in f1-f12 sploh ne delajo.
Prevero vse mogoče na youtube in naredil ene 15 različni postopkov in ne gre in ne gre prit v bios.

Prosim za vašo pomoč. (te zgornje tipke v windowsu SO delujoče)
P.S. ko se prenosnik prižge se ne pokaže ni logo toshiba. ampak takoj windows ikona.
  • spremenilo: samsung8 ()

Buggy ::

F2 si pritiskal veckrat zaporedoma, med tem ko si power-on knof prizgal? Baterijo ven pa probaj se na AC only.

samsung8 ::

vse možne opcije od f1 do f12. esc+f1, del tipka, f12 tipka. skratka nobena kombinacija ne deluje. sem že mislo diske ven pobrat pa pol probat. ampak saj pa za bios mora vedno obstajati možnost...

sbawe64 ::

Če imaš win10, moraš prvo fast boot izklopiti.

https://www.howtogeek.com/243901/the-pr...
Depending on your system, you may not be able to access BIOS/UEFI settings when you shut down a computer with Fast Startup enabled. When a computer hibernates, it does not enter a fully powered down mode. Some versions of BIOS/UEFI work with a system in hibernation and some do not. If yours doesn’t, you can always restart the computer to access BIOS, since the restart cycle will still perform a full shutdown.


f2/ F12 bi moral biti
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

samsung8 ::

sbawe64 hvala. to je bilo krivo. takoj ko sem fast boot izklopo dela :D tnx

samsung8 ::

Nemorem formatirat ssd diska. Dokler mi prikazuje še ostali hdd disk. Imam dva klučeka na enem gpt in mpr. Na nobenem ne ponudi možnost naprej. Ponavadi dam vedno vse na izbris in format. Pa pol gre dalje. Tu pa drug disk ne smem izbrisat ker je prevec vsega gor. Kaksa ideja razen da ga vzamem ven

Han ::

V BIOS ne moreš izklopit HDD?

hojnikb ::

odstrani fizicno disk. kaj tocno ti izpise?
#brezpodpisa

samsung8 ::

https://ibb.co/tPtMdq3
https://ibb.co/JHRZgwq

nikakor me ne spusti naprej da bi lahko na ssd disk naloži windowse.

Vuli ::

pol moraš pa MBR zagonski usb nardit, z windowsi. Rufus je najbolj simpl, zbereš .iso od Win 10, MBR particijska shema in probaj še enkrat.
ali pa spemeni sedanji disk v GPT...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Han ::

Najprej Izbriši particije na pogonu 0 v obratnem vrstnem redu - najprej 3... Po tem prekini Windows Setup - zapri okno, da se računalnik znova zažene, nato namesti Polkna na Pogon 0.

samsung8 ::

Ni me ubogalo nič. Edino kar sem lahko naredo je da sem HDD disk vzeu ven. in nato pobriso ostale particije. Le na ta način sem lahko naložil win 10 gor. Naslednji korak bo definitivno nakup večjega sdd diska in odstranitev HDD-ja. kateri bo pol kot zunanji disk služo.
hvala vsem.

samsung8 ::

me pa še matra zdaj firbec. Kaj če pride kdaj primer da je v računalniku samo en disk. npr 1 TB. razdeljen na dve particiji. C windowsi D pa vse ostalo. Pa nebi pol človek mogo izbrisat obe particiji da bi lahko na novo naložil windowse. ?

Han ::

Formatiraš lahko samo eno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MBR GPT,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
676613 (3191) mailer
»

Monitor nima signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
271297 (1035) MIHAc27
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678171 (6728) ngc2392
»

Windows 10 inštalacija - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
331844 (1535) Veroniavalia
»

Problem pri instalaciji Windows 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
191637 (1230) Mare2

Več podobnih tem