» »

Philips zvok je, slike ni...

Philips zvok je, slike ni...

max00slo ::

Zdravo

Kako začnem trobuleshooting glede 55PUS6412/12? Ekran ima backlight prižgan, slike ni, zvok je. Za vikend ga odprem pa preverim če je vizualno kaj odšlo ampak dvomim da bo tako preprosto. Kateri modul gre v tem primeru, da se ga naroči :) ? Kakšen drug nasvet kaj mi je še storiti?
Si non confectus, non reficiat.

max00slo ::

Po nekaj googlanja naj bi bil T-CON - nimam pojma kaj je to. Je tole ponavadi vzrok za ta simptom?
Si non confectus, non reficiat.

Han ::

T-CON je majhna plata s čipovjem.

hodu63 ::

Ja, običajno je kriv t-con modul ali pa sam panel. Se kar pogosto kvari. Kaj čmo, Lg roba. No, včasih prekinja lvds kabel. Pazi, vgrajevali so več različic displejev in s tem tudi t-con modulov, sicer vse Lg, a vseeno ne pašejo med sabo.

l.p.

bf4ed ::

T-con je vmesno vezje med panelom in osnovno ploščo. En flat kabel input, in dva flat kabla ali več out. Ponavadi je na sredini TV. Poglej na ebay, da se dobit tam do 30€, to menjaš in laufa dalje. Splača se sprobat.

max00slo ::

Glede na najdeno na iskalniku, ni nobeno vezje podobno t-conu. Če se orientiram po tem, kar imajo drugi in kot je @bf4ed tudi omenil - flat kabel gre v dolnje dolgo vezje oznake ST5461D07-2-XC-1, (na sliki na levi strani spodaj) nakar gre v sosednjega na drugi strani oznake ST5461D07-1-XR-2.

Torej iz slike ni ravno isto kot nek manjši del vezja z čipom :)
Moram nabaviti tale komplet ST5461D07-1,2-...?

SLIKA:
 Slikica mala

Slikica mala

Si non confectus, non reficiat.

hodu63 ::

V tvojem primeru je vgrajen displej, ki nima samostojnega t-con modula. T-con je integriran na samem displeju in ni loćljiv. Preostane ti ali menjava celotnega displeja ali popravilo t-con elektronike na displeju, če je to sploh mogoče.

hodu63 ::

Ma saj Andrej69 res pretirava s Philipsom in njegovo "kvaliteto", samo v tem konkretnem primeru Philips ni kriv za napako. Philips sploh ne proizvaja displejev, temveč vgrajuje tuje displeje, npr. Lg, AUO, CMO, Samsung...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()

TOP ::

hodu63 je izjavil:

Ma saj Andrej69 res pretirava s Philipsom in njegovo "kvaliteto", samo v tem konkretnem primeru Philips ni kriv za napako. Philips sploh ne proizvaja displejev, temveč vgrajuje tuje displeje, npr. Lg, AUO, CMO, Samsung...

Potemtakem je vsaka firma,katera ne prozvaja določenega dela,kateri crkni ni kriva za okvaro TV.Zelo zanimiva izjava.Potem bi treba TV dat na serrvis tam kamor je bil crknjen del izdelan.Še eden ki zagovarja Philips.:D

hodu63 ::

Ne, TOP, niti na kraj pameti mi ne pade, da bi zagovarjal Philips. Nočem bit še en Andrej :) Ne trdim, da za kvaliteto svojih izdelkov ni kriv proizvajalec televizorja, a v tem primeru se je pokvarila komponenta, ki je ni izdelal Philips. Še zmerom pa je odgovoren Philips, da je takšno komponento vgradil. Upam, da sem tokrat dovolj jasen.
Dejstvo je, da se dandanes kvari vse. Sem serviser in zadna leta v večjih količinah dobivam v popravilo znamke, ki so se nekoč zelo malo kvarile npr. Sony in Panasonic, ki sta bila nekoč pojem vzdržjivosti in kvalitetne izdelave. In tu gre za aparate, ki jim je ravno potekla garancija, npr. starosti 2 - 3 leta.

SL4FKO ::

hodu63 je izjavil:

Ma saj Andrej69 res pretirava s Philipsom in njegovo "kvaliteto", samo v tem konkretnem primeru Philips ni kriv za napako. Philips sploh ne proizvaja displejev, temveč vgrajuje tuje displeje, npr. Lg, AUO, CMO, Samsung...


Sigurno je kriv Philips. Kdo pa vgrajuje panele in vso elektroniko skupaj v napravo, ki ji rečemo televizija?


Philips se mi je na podlagi vseh napak in tudi teženja omenjenega tipa na tem forumu zagabil do amena, žal...


Ok, nazaj k temi, s tem teženjem ne bomo rešili problema...


Koliko je star TV? Garancija?

hodu63 ::

To je modelno leto 2017. Na uveljavljanje garancije torej ne more računati. Edino, če je ob nakupu trgovcu doplačal dodatno zavarovanje, a potem verjetno ne bi pisal na tem forumu.

puginho ::

To imaš vstopni model philipsa 4k iz 2017, ki je res slab tv. Naredi si uslugo pa vrži bek.

DarwiN ::

Ja, pa ne več kupovat Philipsa.. V zadnjem času so celo na Ceneje.si zakupili svojo lastno rubriko na samem vrhu veje kategorij televizorjev, kjer znamka nima kaj početi:



Dejansko se Philips osredotoča na te manj razvite "shit hole" trge, kjer potem ponuja drugorazredno odpadno robo.. Vsaj takšna je moja teorija zarote. :) Ker na nekem nemškem, ameriškem in drugih večjih trgih imajo bolj slabo prisotnost..Pri nas so pa številka 1 po prodaji, predvidevam.. Andrej je samo en od teh simptomov forsiranja te znamke in vlaganja v naš trg.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

puginho ::

Pri nas se pač šlepajo na stari slavi, plus nizke cene.

DarwiN ::

Za Slovenceljne je vse dobro. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

A. Smith ::

Svoje cajte sem odprl nekaj Philipsovih TVjev in videl, da so komponente v njih kvalitetne (našel sem npr. Panasonicove kondenzatorje, ki so zelo kvalitetni). Recimo komponente v Samsungovi elektroniki so bile bistveno slabše.
Ne vem, kako se uvrščajo po kvaliteti zvoka in slike, ampak pri pregledu "od znotraj" so se nadpovprečno odrezali.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

max00slo ::

SL4FKO je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Ma saj Andrej69 res pretirava s Philipsom in njegovo "kvaliteto", samo v tem konkretnem primeru Philips ni kriv za napako. Philips sploh ne proizvaja displejev, temveč vgrajuje tuje displeje, npr. Lg, AUO, CMO, Samsung...


Sigurno je kriv Philips. Kdo pa vgrajuje panele in vso elektroniko skupaj v napravo, ki ji rečemo televizija?


Philips se mi je na podlagi vseh napak in tudi teženja omenjenega tipa na tem forumu zagabil do amena, žal...


Ok, nazaj k temi, s tem teženjem ne bomo rešili problema...


Koliko je star TV? Garancija?

Ravno 3 leta dopolnil.

puginho je izjavil:

To imaš vstopni model philipsa 4k iz 2017, ki je res slab tv. Naredi si uslugo pa vrži bek.

Da, to je pameten odgovor. Svaka čast. Al ga popravit, če je opcija za 100€ al pa dat 600€ za novega - because we can? Daj no...
Si non confectus, non reficiat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: max00slo ()

DarwiN ::

Vstopni 55" model LGja imaš na voljo za 316€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

No, 100€ se absolutno splača dat za popravilo.. Ampak če bo slučajno treba menjat panel, potem itak odpade, a ne.. Vprašaj kak servis.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

rdecaluc ::

Ali je kakšen napihnjen kondenzator ali kaj očitno skurjenega?
Est modus in rebus. ,typos

max00slo ::

rdecaluc je izjavil:

Ali je kakšen napihnjen kondenzator ali kaj očitno skurjenega?

Ne. Nič razvidnega, preletel čez motherboard in power supply... Kot pravim, backlight lepo sveti, zvok je... le slike ni :)
Si non confectus, non reficiat.

bf4ed ::

Splača se probat, menjat osnovno, tisto na desni.

Jaz sem menjal na enem LG kar osnovno. Desna polovica ekrana je bla zmazek črt. Tudi ni mel t-con.
Za 45€ dobil osnovno od nekih poljakov na ebay. TV deluje že 3. leto po tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips pus8303

Oddelek: Zvok in slika
101196 (875) fpbs
»

Crknil TV Philips - zamenjava MB?

Oddelek: Zvok in slika
61138 (699) mat xxl
»

Težava z samsung tv

Oddelek: Zvok in slika
132226 (1313) paliskic

Več podobnih tem