» »

Samsung OneRemote + Logitech Z906 + RM Mini3

Samsung OneRemote + Logitech Z906 + RM Mini3

akulp ::

Živjo.

Če ima kdo izkušnje z Broadlink RM univerzalnim "daljincem" prosim za pomoč oz. sploh ne vem, če je izvedljivo, kar sem si zamislil.

Tole: https://www.udobno-bivanje.eu/trgovina/...


Rad bi s Samsung OneRemote daljincem upravljal Logitech Z906 ozvočenje.

Imam model RM Mini3, ki je IR izvedenka, Samsungov OneRemote je default RF, ampak se ga da shecati, da oddaja tudi IR. Tako da ta del sem rešil.

Zvočniki so povezani na TV prek optike, source na TVju pa je PC, tako da gumba za glasnost/kanal gor-dol na Samsung daljincu nista v funkciji.


RM Mini3 pa zna sicer sam zase (to imam nastavljeno preko Alexe) kontrolirati zvočnike.

Razmišljam ali obstaja varianta, da bi torej z omenjenima gumboma na Samsung daljicnu, preko RM Mini3 kontroliral direktno Logitechov reciever - glasnost in input Drugega itak ne rabim ...


Hvala za pomoč.
Lukcc

rdecaluc ::

Zdravo.

Imam Samsung Q6FN in Logitech z906 povezana preko optičnega kabla.

Če grem preko "čarovnika" za nastavit in poišcem z906 v iskalniku, mi glasnost gor in dol deluje preko daljinca čisto brez problema.

Ne morem pa jih vklopit oz. izklopit ali menjat izbora zvoka na z906.

Zame je to dovolj, me pa zanima če uspeš kako rešit :)
Est modus in rebus. ,typos

akulp ::

To bi bilo načeloma tudi že ok, ja.

A mi znaš bolj podrobno razložiti tole "če grem preko čarovnika za nastavit in poišcem z906 v iskalniku".

Ker ta moj TV ima možnost zdaj da se obnaša daljinec kot univerzalni, ampak samo za določene znamke naprav, pa še to mislim, da morajo biti priklopljene preko HDMI..." Sicer lahko izberem XY znamko in source izberem optiko, ampak ne šmirgla.

Mi opišeš, kako si naredil to?

Hvala.
Lukcc

akulp ::

Ja, nisem videl da pod dodajanje "Universal Remote-a" lahko tudi iščeđ ostale znamke. Sem našel Logitech, ampak še vedno ne deluje ...
Lukcc

rdecaluc ::

Šel se pod iskanje, napisal Logitech. Potem izberem Logitech. Potem proba narest power test pa ne dela in sam poskušam ene 3x in dam ne dokler ne ponudi opcije "search model number". Vpišem z906, izberem probam power test in dela. Izberem done in dela :).
Est modus in rebus. ,typos

rdecaluc ::

PS. Universal remote setup - Home-Theater - Logitech - Optical - power test 3x da ne dela - Search model number - z906 - Power test ok - done :)
Est modus in rebus. ,typos

akulp ::

Vrhunsko, dela, hvala ti 100x!

Zanimiva fora ... To ti je slučajno uspelo ali si prebral kje, da po tretjem poskusu prideš do vpisa modela? :)
Lukcc

rdecaluc ::

Ne sam prvič sm šel tkole in nisem hotu prec obupat :D. Naj ti dobro služi!
Est modus in rebus. ,typos

JosefinaGre ::

živjo prijatelj imam isto težavo kot ti in iščem rešitev

rdecaluc ::

Si poskusil z napisano rešitvijo?
Est modus in rebus. ,typos


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
34363449 (8656) Han
»

Nakup zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5715957 (12091) 2f4u
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475991 (4776) Bearrorist
»

Logitech z906

Oddelek: Pomoč in nasveti
91183 (753) thebaloh
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382797 (2220) 2mlavric

Več podobnih tem