» »

Moderni traktorji in kombajni so računalniki na kolesih

hamez66 ::

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.

m0LN4r ::

Storitev Oranja Startup! S tolko traktorji, kot jih ima Slovenija, uff
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zimonem ::

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.

Butlom iz garsonjere to ne boš dopovedal. Niti kakšnih je tistih WR traktorjev na prebivalca.

Daniel ::

Saj se vidi, da druga ne ve kot Copy/Paste blodnje o številu traktorjev in, da se lahko smeje tistim, ki strojev ne morejo postaviti pod streho. To je pač njegov mentalni domet, naprej ne gre...

Sicer pa, če bi ti novichok dejansko bral kaj piše bi vedel tudi koliko traktorjev imam, ampak na tvojo žalost sem dodal tudi povprečno starost, ena stvar katere se papige, ki rade 100x zapišete isto stvar vztrajno izogibate, ker vam kvari statistiko zavajanja. Napisal sem tudi, zakaj je pri nas (balkan) toliko traktorjev, ampak najbrž bereš samo vsako 20to vrstico, da se ne mučiš preveč in si to spregledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:

Storitev Oranja Startup! S tolko traktorji, kot jih ima Slovenija, uff


Da neki podobnga ko Uber. Najdi orača v bližini. :)) Topšit.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Map ::

Starih traktorjev se ne prodaja, ker še vedno delajo, ker niso dosti vredni, in ker ti lahko prihranijo veliko časa, če kakega stroja ne rabiš preklapljat ali celo delata oba traktorja hkrati.

pffff ::

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.


Se ne, cakaj, da retusiram eno sliko kako 10m psenice elegantno pozanjes s kombajnom, jo plasiram v svet kot "psenica preprecuje okuzbo s covidom", pa bos videl, ko bomo tudi tukaj prvi na svetu.

Zimonem je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.

Butlom iz garsonjere to ne boš dopovedal. Niti kakšnih je tistih WR traktorjev na prebivalca.


Imam dovolj za kombajn na vrtu :)). Ves hecno je, da imamo nekateri tudi v mestih velike hise, ceprav se v svojih "fovsija driven lajfih" (traktor, sosed... saj ves kako to gre) tolazite, da je pa vam najlepejse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Zimonem ::

pffff je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.


Se ne, cakaj, da retusiram eno sliko kako 10m psenice elegantno pozanjes s kombajnom, jo plasiram v svet kot "psenica preprecuje okuzbo s covidom", pa bos videl, ko bomo tudi tukaj prvi na svetu.

Vsaj enote človek. Kaj pomeni 10m pšenice. Ti nisi za v kurnik dober. Bi lahko pa že danes obiskoval pouk.

m0LN4r ::

Map je izjavil:

Starih traktorjev se ne prodaja, ker še vedno delajo, ker niso dosti vredni, in ker ti lahko prihranijo veliko časa, če kakega stroja ne rabiš preklapljat ali celo delata oba traktorja hkrati.
Tako mamo mi, stiri komade in na vsakem je ena stvar priklopljena. Samo sedez menjas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Daniel ::

Ne, da niso dosti vredni, za kupca, ki je ponavadi kakšen posrednik s stroji ni vreden nič. In je pač bolje, če ti tak traktor doma na dvorišču dela kakšna lažja dela, kot pa, da ga za 2,3,4 jurje prodaš, ker več itak ne dobiš in imaš potem več dela s priklapljanjem.

Jaz sem pravzaprav en traktor (Torpedo 75) odpeljal h kolegu, ki mi ob špicah pomaga pri delu (jaz njemu internet, on meni pomoč), zraven pa ima še nekaj malega zemlje za hobi ob službi. Doma ima sicer IMT539. Sedaj tega mojega tako ljubiteljsko malo obnavlja in popravlja. Je že bolje, da je pri njem, kot pa da ga za 3 jurje dam prekupčevalcu, ki ga bo za 5 ali 6 jurjev prodal v Bosno. In če se mi kateri od novejših pokvari, kar se je lani že zgodilo si pač pripeljem Torpeda od njega in delam dalje.
Druga stvar pa so recimo še klubi ljubiteljev, kot je klub Steyr in podobni, ki doprinesejo kar nekaj traktorjev v statistiko.

pffff ::

Daniel je izjavil:

Saj se vidi, da druga ne ve kot Copy/Paste blodnje o številu traktorjev in, da se lahko smeje tistim, ki strojev ne morejo postaviti pod streho. To je pač njegov mentalni domet, naprej ne gre...

Sicer pa, če bi ti novichok dejansko bral kaj piše bi vedel tudi koliko traktorjev imam, ampak na tvojo žalost sem dodal tudi povprečno starost, ena stvar katere se papige, ki rade 100x zapišete isto stvar vztrajno izogibate, ker vam kvari statistiko zavajanja. Napisal sem tudi, zakaj je pri nas (balkan) toliko traktorjev, ampak najbrž bereš samo vsako 20to vrstico, da se ne mučiš preveč in si to spregledal.


... ampak vse skupaj se vedno ne zadovolj dejstva, da ima Austrija manj traktorjev. Pa Hrvaska tudi. :)) Pa Italija, oh te padske ravnice, koliko bi jih clovek rabil tam, pa jih ni (ker so slovenistanci pokupili celo proizvodnjo).

Ok, dovolj sem se narezal :)), grem naprej brati knjigo, pa se kaj pridem. Moram reci, da je tole ena izmed bolj zabavnih tem na slo-techu, kako kmetici poskocijo, ce jim reces kaksno cez traktor... zeno bi dal, traktorja se mu pa ne bo noben dotikal, kot bosnjaki in "mečke".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

m0LN4r ::

pffff je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.


Se ne, cakaj, da retusiram eno sliko kako 10m psenice elegantno pozanjes s kombajnom, jo plasiram v svet kot "psenica preprecuje okuzbo s covidom", pa bos videl, ko bomo tudi tukaj prvi na svetu.

Zimonem je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.

Butlom iz garsonjere to ne boš dopovedal. Niti kakšnih je tistih WR traktorjev na prebivalca.


Imam dovolj za kombajn na vrtu :)). Ves hecno je, da imamo nekateri tudi v mestih velike hise, ceprav se v svojih "fovsija driven lajfih" (traktor, sosed... saj ves kako to gre) tolazite, da je pa vam najlepejse.

Njegovi posti imajo eno skupno sporocilo, prinas ne gre, prinas to ni mozno, pa hribi pa uno, pa drugi pasejo, pa traktorji cez mejo boljse delajo, krave dajo 2x tolko mleka, trava 2x hitreje raste... zato ker... in bom uporabil njegove besede, to kmeti, ki jamrajo ponavljajo kot papige ze 50 let.
Sem res iz najrevnejsih koncev rojen in tam eni kmetje se zdaj niso dojeli, da smo 2021 in ne 1990.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Daniel ::

pffff je izjavil:

Daniel je izjavil:

Saj se vidi, da druga ne ve kot Copy/Paste blodnje o številu traktorjev in, da se lahko smeje tistim, ki strojev ne morejo postaviti pod streho. To je pač njegov mentalni domet, naprej ne gre...

Sicer pa, če bi ti novichok dejansko bral kaj piše bi vedel tudi koliko traktorjev imam, ampak na tvojo žalost sem dodal tudi povprečno starost, ena stvar katere se papige, ki rade 100x zapišete isto stvar vztrajno izogibate, ker vam kvari statistiko zavajanja. Napisal sem tudi, zakaj je pri nas (balkan) toliko traktorjev, ampak najbrž bereš samo vsako 20to vrstico, da se ne mučiš preveč in si to spregledal.


... ampak vse skupaj se vedno ne zadovolj dejstva, da ima Austrija manj traktorjev. Pa Hrvaska tudi. :)) Pa Italija, oh te padske ravnice, koliko bi jih clovek rabil tam, pa jih ni (ker so slovenistanci pokupili celo proizvodnjo)


Spet pameten kajne. Avstrijci si zaradi boljših pogojev lahko privoščijo novejšo in večjo mehanizacijo, zato pač stare manjše traktorje prodajo. Pri nas so v povprečju traktorji pač precej starejši in obenem manjši kot v Avstriji, pa tudi Italiji. O Hrvaški pa nimaš kaj dosti ugotavljati, tam pa traktorjev ni, ker jim bo tudi kmetov počasi zmanjkalo...

Daniel je izjavil:

pffff je izjavil:

Daniel je izjavil:

Saj se vidi, da druga ne ve kot Copy/Paste blodnje o številu traktorjev in, da se lahko smeje tistim, ki strojev ne morejo postaviti pod streho. To je pač njegov mentalni domet, naprej ne gre...

Sicer pa, če bi ti novichok dejansko bral kaj piše bi vedel tudi koliko traktorjev imam, ampak na tvojo žalost sem dodal tudi povprečno starost, ena stvar katere se papige, ki rade 100x zapišete isto stvar vztrajno izogibate, ker vam kvari statistiko zavajanja. Napisal sem tudi, zakaj je pri nas (balkan) toliko traktorjev, ampak najbrž bereš samo vsako 20to vrstico, da se ne mučiš preveč in si to spregledal.


... ampak vse skupaj se vedno ne zadovolj dejstva, da ima Austrija manj traktorjev. Pa Hrvaska tudi. :)) Pa Italija, oh te padske ravnice, koliko bi jih clovek rabil tam, pa jih ni (ker so slovenistanci pokupili celo proizvodnjo)


Spet pameten kajne. Avstrijci si zaradi boljših pogojev lahko privoščijo novejšo in večjo mehanizacijo, zato pač stare manjše traktorje prodajo. Pri nas so v povprečju traktorji pač precej starejši in obenem manjši kot v Avstriji, pa tudi Italiji. O Hrvaški pa nimaš kaj dosti ugotavljati, tam pa traktorjev ni, ker jim bo tudi kmetov počasi zmanjkalo...


Glede na dodan komentar pa tole: Tudi kmetiči se včasih moramo prav čuditi, ko vidimo, kaj vse mora zemlja nositi... Uživaj v branju knjige, zagotovo ti bo izjemno razširila obzorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

m0LN4r ::

Boljse pogoje? Reliefno? Ne sanjaj, imajo vec kvadratnih kilometrov hribckov kot Slovenija.
Ce pa mislis na druge pogoje, pa ti pogoji niso prisli od samega sebe.
Glede "klub Steyr" in "statistike" pa samo tolko, da imajo recimo Avstrijci nekajkrat vec klubov in nekajkrat vec muzejev s traktorji in nekaj vec oldtimerjev, ki so dejansko izpravni celo za na cesto. To pa je bil najslabsi izgovor danes.

Za to pa ko je bilo v radgoni srecanje oldtimerjev se jih je 3/4 pripeljalo onstran meje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Daniel ::

m0LN4r je izjavil:

pffff je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.


Se ne, cakaj, da retusiram eno sliko kako 10m psenice elegantno pozanjes s kombajnom, jo plasiram v svet kot "psenica preprecuje okuzbo s covidom", pa bos videl, ko bomo tudi tukaj prvi na svetu.

Zimonem je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.

Butlom iz garsonjere to ne boš dopovedal. Niti kakšnih je tistih WR traktorjev na prebivalca.


Imam dovolj za kombajn na vrtu :)). Ves hecno je, da imamo nekateri tudi v mestih velike hise, ceprav se v svojih "fovsija driven lajfih" (traktor, sosed... saj ves kako to gre) tolazite, da je pa vam najlepejse.

Njegovi posti imajo eno skupno sporocilo, prinas ne gre, prinas to ni mozno, pa hribi pa uno, pa drugi pasejo, pa traktorji cez mejo boljse delajo, krave dajo 2x tolko mleka, trava 2x hitreje raste... zato ker... in bom uporabil njegove besede, to kmeti, ki jamrajo ponavljajo kot papige ze 50 let.
Sem res iz najrevnejsih koncev rojen in tam eni kmetje se zdaj niso dojeli, da smo 2021 in ne 1990.


In kar si sedaj s to bedarijo želel povedati je? Morda to, da ne razumeš povsem ničesar kar se je zapisalo in še naprej trolaš svoje bedarije?

Zimonem ::

m0LN4r je izjavil:

pffff je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.


Se ne, cakaj, da retusiram eno sliko kako 10m psenice elegantno pozanjes s kombajnom, jo plasiram v svet kot "psenica preprecuje okuzbo s covidom", pa bos videl, ko bomo tudi tukaj prvi na svetu.

Zimonem je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Za spravilo pšenice in pri siliranju koruze se ponavadi najame podjetnika, ki ima kombajn in prodaja storitev žetja koruze oz. pšenice, se pravi nima vsak kmet svojega kombajna.

Butlom iz garsonjere to ne boš dopovedal. Niti kakšnih je tistih WR traktorjev na prebivalca.


Imam dovolj za kombajn na vrtu :)). Ves hecno je, da imamo nekateri tudi v mestih velike hise, ceprav se v svojih "fovsija driven lajfih" (traktor, sosed... saj ves kako to gre) tolazite, da je pa vam najlepejse.

Njegovi posti imajo eno skupno sporocilo, prinas ne gre, prinas to ni mozno, pa hribi pa uno, pa drugi pasejo, pa traktorji cez mejo boljse delajo, krave dajo 2x tolko mleka, trava 2x hitreje raste... zato ker... in bom uporabil njegove besede, to kmeti, ki jamrajo ponavljajo kot papige ze 50 let.
Sem res iz najrevnejsih koncev rojen in tam eni kmetje se zdaj niso dojeli, da smo 2021 in ne 1990.

Misliš pri tvoji nesposobni familiji ne gre od koder si pobegnil. Is šel za štacunarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Daniel ::

m0LN4r je izjavil:

Boljse pogoje? Reliefno? Ne sanjaj, imajo vec kvadratnih kilometrov hribckov kot Slovenija.
Ce pa mislis na druge pogoje, pa ti pogoji niso prisli od samega sebe.
Glede "klub Steyr" in "statistike" pa samo tolko, da imajo recimo Avstrijci nekajkrat vec klubov in nekajkrat vec muzejev s traktorji in nekaj vec oldtimerjev, ki so dejansko izpravni celo za na cesto. To pa je bil najslabsi izgovor danes.

Za to pa ko je bilo v radgoni srecanje oldtimerjev se jih je 3/4 pripeljalo onstran meje.


Ne, zakonske, nekaj pa je tudi na sami mentaliteti, avstrijci namreč dosti bolj prisegajo na lokalno kvaliteto. O tem zakaj je toliko traktorjev pa sem zapisal dovolj, ne rabiš ponavljati ene in iste stvari še naprej, če ti ni jasno.

m0LN4r ::

Zimo, tako je, priznam. Bi ze morali 20 let prej opustiti ta potraten "hobby" in cas investirati v druge stvari. Vsaka druzina, ki se matra s tem v prekmuju, si tega noce priznat. Konec debate je samo, da so ljubljancani prevec pametni. Jah, zato pa je povprecna placa v prekmurju najnizja, ker je treba deco silt v vzdrzevanje mikrometije in pol se cudijo zakaj nekateri pobegnemo.
Hobby polek sihta je to samo dokler, ne pristanes zaradi preobremenjenosti v bolnici ali pa umres s kapjo za volanom. 9 urni delovnik + kmetija je predcasni grob in hospitalizacija in se en kup drugih zdravstvenih problemov, samo ne, vse drugo je krivo.

nesposobni familiji
Kar sem se iz te teme naucil je, da so poceni traktorji nesposobni in pogoji juzno od Alp in zahodno od Karpatov za faktor 10 slabsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Daniel ::

Ah, kdo pravi, da so nesposobni. Seveda so za uporabiti ampak tisti z 7 ha si ga ne bo kupil, tistemu z 30 pa je premajhen. In tisti z 30 ha bi bil bedak, če bi šel kupovat novega takega traktorja kot prvi traktor na kmetiji. Turki in Kitajci pa imajo še rahle težave z zanesljivostjo že kot novi in traktor, ki se že od novega kvari, ko ga najbolj rabiš kaj dosti ne koristi. Ampak to je vse že bilo omenjeno, pa izgleda, da pišem v hindujščini, ker ti še zmeraj ne boš vedel napisati nič drugega kot:

7 ha
Statistično največ traktorjev na svetu
Vsak traktor 100.000+ eur
Vse subvencionirano preko vseh meja...

In ostale bedarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

m0LN4r ::

PS: Pa da je vzrok za vecino tezav z krvozilnimi boleznimi, diabetes, kapi (smo na vrhu lestvice v slo), rakom na danki povezan z depresijo v prekmurju, ta pa je neposredno povezan z propadajocimi mikro kmetijami je povsem druga debata.

No na vasi z 100 prebivalci, ne hisami, imas 100 traktorjev in niti ena kmetija ne uspeva, nikoli ni. Celo strosek je in folk porablja denar od place, da vzdrzuje praktivno stroje s katerimi potem vzdrzuje "vérstvo"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Daniel ::

m0LN4r je izjavil:

PS: Pa da je vzrok za vecino tezav z krvozilnimi boleznimi, diabetes, kapi (smo na vrhu lestvice v slo), rakom na danki povezan z depresijo v prekmurju, ta pa je neposredno povezan z propadajocimi mikro kmetijami je povsem druga debata.

No na vasi z 100 prebivalci, ne hisami, imas 100 traktorjev in niti ena kmetija ne uspeva, nikoli ni. Celo strosek je in folk porablja denar od place, da vzdrzuje praktivno stroje s katerimi potem vzdrzuje "vérstvo"


In, zakaj ne kandidiraš za kakega politika, sprejmeš zakon o odvzemu premoženja vsem tem, ki so navezani na zemljo, daš vse skupaj dvema velikima kmetijama, pa si rešil. Pa še statistiko boš popravil, če izvoziš vse te traktorje v Bosno.

Obenem pa boš očitno rešil še zdravstvene težave.

Zagotovo so te majhne kmetije krive za vse to in ne to, da do prekmurja država ni speljala niti spodobne avtoceste, kaj šele, da bi kaj drugega vložila v regijo. SV je pač najbolj pozabljen del države. Še tisti denar, ki je bil namenjen regionalnemu razvoju so najbrž pokradli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

m0LN4r ::

Daniel je izjavil:

Ah, kdo pravi, da so nesposobni. Seveda so za uporabiti ampak tisti z 7 ha si ga ne bo kupil, tistemu z 30 pa je premajhen. In tisti z 30 ha bi bil bedak, če bi šel kupovat novega takega traktorja kot prvi traktor na kmetiji. Turki in Kitajci pa imajo še rahle težave z zanesljivostjo že kot novi in traktor, ki se že od novega kvari, ko ga najbolj rabiš kaj dosti ne koristi. Ampak to je vse že bilo omenjeno, pa izgleda, da pišem v hindujščini, ker ti še zmeraj ne boš vedel napisati nič drugega kot:

7 ha
Statistično največ traktorjev na svetu
Vsak traktor 100.000+ eur
Vse subvencionirano preko vseh meja...

In ostale bedarije.
Dani, povprecje je 7. To pomeni, da jih je en kup z 2,3,4 in ekonomsko se to pac ne izide. Odvisno od regije, ampak dolocene regije imajo tako male kmetije, da jih je to pokopalo, da se niti z placo in sluzbo ni izslo. Saj sem rekel, da nevem kako je zahodno od mure, ampak vzodno od mure je proti meji je grozno.
Nisem pa rekel, da ne ostajajo izjeme, ampak tudi tile ne zivijo od kmetijstva, ampak moraj v sluzbo, pa se pol gre dolocen % place za dolocen rezervni del vcasih.
Male kmetije so dovolj ravno tolko, da imas za nekaj mescev svoje hrane, ampak pri teh cenah dandanes je cenejse kupiti tistih 20 vrec krompirja, kot pa zato orati njivo, porabljati nafto in popravljati mehanizacijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Daniel ::

In zakaj mi razlagaš stvari,.ki jih tako vem. Kaj boš zdaj prisilno evtanaziral na tisoče lastnikov malih kmetij, da se bo zadeva nekam premaknila ali boš počakal, da počasi pomrejo?

m0LN4r ::

SV je pač najbolj pozabljen del države. Še tisti denar, ki je bil namenjen regionalnemu razvoju so najbrž pokradli.
Kradlo se je povsod. Nekaj za nekaj. In kaj ti pomaga avtocesta, ce je tam zato, da se kupna moc vozi mimo.

Ja je pozabljen, ampak do dolocene mere so si krivi prebivalci, ki se niso pripravljeni prilagajti in poslusati, kaj imajo izobrazeni kmetje recimo iz dravskega polja za povedati.

Najlazje je kriviti seveda vedno druge in s prstom kazati.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Daniel je izjavil:

In zakaj mi razlagaš stvari,.ki jih tako vem. Kaj boš zdaj prisilno evtanaziral na tisoče lastnikov malih kmetij, da se bo zadeva nekam premaknila ali boš počakal, da počasi pomrejo?

In kako dolgo se vse to ze vlece in kako dolgo se bo? Sej pa tezave niso od vceraj. Kot otrok se mi je kmetijstvo celo dopadlo, ampak ne z 2-3HA na 30 njivah in treh vaseh.
A ves kk je folku tezk dopovedat blo, ko se je zbiralo podpise za komasacijo, kaj to je in kaksne prednosti ima in klub temu so se eni skoraj pobili med sabo, ko so zamenjali dve njivi ali premaknili eno? Nekateri imajo koncano samo osnovno solo, pa kako bos takemu kajkoli dopovedal?

Ja dolocene stvari bi pac trebalo vpreljati na silo. Prevec demokracije je lahko kontraproduktivno, zivi primeri so propadajoce vasi in vasi, ki imajo status quo ze 50 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pffff ::

Agrarni ekonomist dr. Aleš Kuhar je prepričan, da velik delež traktorjev v lastni Slovencev ni ekonomsko stroškovno upravičen. "Tako bodo na primer isti kmetje dejali, da trpijo zaradi prenizke cene pšenice, hkrati pa odplačujejo kredit za velike traktorje. Subvencijska kmetijska politika EU je ponujala 40 odstotne subvencije za nakup kmetijske mehanizacije, na koncu pa je šel profit v roke trgovcev. Svoje subvencije so dodale še nekatere občine, zato so kmetje traktorje množično kupovali,"


Takole :)) :)) :)) :))



Tale slovenska traktorska zgodba me malo spominja na tisto srecanje gojiteljev industrijske konoplje, ko so zastonj (se se vrnem) "piskotke" ponujali, potem so pa lokalni agrarci plezali po kozolcih. Ce je zastonj (se vracam), je treba pograbit, nabasati v zepe in usta, pa se zelodec do konca napolniti... piskotke ali pa EU subvencije, pa tudi, ce so samo 40% :))

(tale zgodba je priceless, ce je se niste brali, priporocam :)): https://www.dnevnik.si/1042715488)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

m0LN4r ::

Najhujsi primeri so pa itak zagrenjeni starci, ki recimo za svoje parcele ne morejo vec skrbeti, pol pa gres do taksnega naj proda, ni sans. Bos se vecno okoli njegove njive vozil.
Drugim lahko pomagas samo toliko, koliko so pripravljeni sodelovati. Sem jaz spustil enkrat mulcer, da ocistim dovoz do njive, pa je takoj zvecer prletel en zatezenjak, kaj si pa to mislimo, kje bo on zdaj marele pobiral.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Daniel ::

pffff je izjavil:

Takole :)) :)) :)) :))

Agrarni ekonomist dr. Aleš Kuhar je prepričan, da velik delež traktorjev v lastni Slovencev ni ekonomsko stroškovno upravičen. "Tako bodo na primer isti kmetje dejali, da trpijo zaradi prenizke cene pšenice, hkrati pa odplačujejo kredit za velike traktorje. Subvencijska kmetijska politika EU je ponujala 40 odstotne subvencije za nakup kmetijske mehanizacije, na koncu pa je šel profit v roke trgovcev. Svoje subvencije so dodale še nekatere občine, zato so kmetje traktorje množično kupovali,"


A ne bereš knjige? Sicer pa nisi napisal nič novega, situacija je že dolgo znana. Še zmeraj pa smo v nekoliko boljši poziciji s starejšo mehanizacijo kot npr. Nizozemci z novo in miljon eur kredita na kmetijo.

Sicer pa dokler kmetijski inštitut, kjer so zaposlene neke brihtne glave pri lastni ceni pšenice kmetovo delo ovrednoti s 3,5 eur na uro, kar je manj kot ima zadnja čistilka je pač težko pričakovati spremembe na bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Zimonem ::

m0LN4r je izjavil:

Daniel je izjavil:

In zakaj mi razlagaš stvari,.ki jih tako vem. Kaj boš zdaj prisilno evtanaziral na tisoče lastnikov malih kmetij, da se bo zadeva nekam premaknila ali boš počakal, da počasi pomrejo?

In kako dolgo se vse to ze vlece in kako dolgo se bo? Sej pa tezave niso od vceraj. Kot otrok se mi je kmetijstvo celo dopadlo, ampak ne z 2-3HA na 30 njivah in treh vaseh.
A ves kk je folku tezk dopovedat blo, ko se je zbiralo podpise za komasacijo, kaj to je in kaksne prednosti ima in klub temu so se eni skoraj pobili med sabo, ko so zamenjali dve njivi ali premaknili eno? Nekateri imajo koncano samo osnovno solo, pa kako bos takemu kajkoli dopovedal?

Ja dolocene stvari bi pac trebalo vpreljati na silo. Prevec demokracije je lahko kontraproduktivno, zivi primeri so propadajoce vasi in vasi, ki imajo status quo ze 50 let.

Ranga 80 let. Tele je tud problem. Za propadajoče vasi ni krivo samo kmetijstvo.

s7nf ::

m0LN4r je izjavil:

Boljse pogoje? Reliefno? Ne sanjaj, imajo vec kvadratnih kilometrov hribckov kot Slovenija.
Ce pa mislis na druge pogoje, pa ti pogoji niso prisli od samega sebe.
Glede "klub Steyr" in "statistike" pa samo tolko, da imajo recimo Avstrijci nekajkrat vec klubov in nekajkrat vec muzejev s traktorji in nekaj vec oldtimerjev, ki so dejansko izpravni celo za na cesto. To pa je bil najslabsi izgovor danes.

Za to pa ko je bilo v radgoni srecanje oldtimerjev se jih je 3/4 pripeljalo onstran meje.

Ne sanjaj ti, Avstrija ima take ravnice, da jih mi lahko sanjamo. Še alpske doline, so trikrat širše od naših. Slovenija je pa hribček zraven hribčka.

Daniel ::

pffff je izjavil:

Agrarni ekonomist dr. Aleš Kuhar je prepričan, da velik delež traktorjev v lastni Slovencev ni ekonomsko stroškovno upravičen. "Tako bodo na primer isti kmetje dejali, da trpijo zaradi prenizke cene pšenice, hkrati pa odplačujejo kredit za velike traktorje. Subvencijska kmetijska politika EU je ponujala 40 odstotne subvencije za nakup kmetijske mehanizacije, na koncu pa je šel profit v roke trgovcev. Svoje subvencije so dodale še nekatere občine, zato so kmetje traktorje množično kupovali,"


Takole :)) :)) :)) :))



Tale slovenska traktorska zgodba me malo spominja na tisto srecanje gojiteljev industrijske konoplje, ko so zastonj (se se vrnem) "piskotke" ponujali, potem so pa lokalni agrarci plezali po kozolcih. Ce je zastonj (se vracam), je treba pograbit, nabasati v zepe in usta, pa se zelodec do konca napolniti... piskotke ali pa EU subvencije, pa tudi, ce so samo 40% :))

(tale zgodba je priceless, ce je se niste brali, priporocam :)): https://www.dnevnik.si/1042715488)


Izjemno si prilepil točno nič mestna srajca. Vsaj to poskusi narediti kot se spodobi.

Sicer pa še ena o agrarnih ekonomistih... Saj imajo marsikaj prav, ampak njim ni treba delati na 40 let starih traktorjih. Tako kot tista, delajo kot te učim, ne kot delam sam.

m0LN4r ::

Ima ravnice, ne lazi pa da imajo manj hribckov kot mi. Si ze pogledal kolko gorovja majo proti nam? Ampak ja ti tudi vidis samo ravnice in trikrat sirse alpske doline, zavij kdaj dol z glavne ceste in se pelji med te brege, kamor te ponavadi navigacija ne vodi. Bos se nacudil. Gorovja in hribckov imajo Avstrijci tolko, kot je velika cela Slovenija, rabis zemljevid z reliefom?
Sj pravim, tam tudi krave dajo 2x tolko mleka /s

(tale zgodba je priceless, ce je se niste brali, priporocam :)): https://www.dnevnik.si/1042715488
:)) Ne seri, pokava od smeha, pa kje to najdes
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::



Zdaj nevem ali mi kazes lokalnega kmeta znanca, ki se s traktorjem v gostilno vozi ali pa je to kontra na to, kako se tezko dela s starim traktorjem brez klime in kabine, ko imas polna usta zemlje...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

s7nf ::

m0LN4r je izjavil:

Ima ravnice, ne lazi pa da imajo manj hribckov kot mi. Si ze pogledal kolko gorovja majo proti nam? Ampak ja ti tudi vidis samo ravnice in trikrat sirse alpske doline, zavij kdaj dol z glavne ceste in se pelji med te brege, kamor te ponavadi navigacija ne vodi. Bos se nacudil. Gorovja in hribckov imajo Avstrijci tolko, kot je velika cela Slovenija, rabis zemljevid z reliefom?
Sj pravim, tam tudi krave dajo 2x tolko mleka /s

(tale zgodba je priceless, ce je se niste brali, priporocam :)): https://www.dnevnik.si/1042715488
:)) Ne seri, pokava od smeha, pa kje to najdes

https://www.macrotrends.net/countries/A...

avstrija 16%


https://www.macrotrends.net/countries/S...

Slovenija 9%

Ampak to ti bi bilo lahko jasno brez te statistike, če bi se ti kdaj vozil skozi obe državi.

PrimoZ_ ::

pffff je izjavil:

Agrarni ekonomist dr. Aleš Kuhar je prepričan, da velik delež traktorjev v lastni Slovencev ni ekonomsko stroškovno upravičen. "Tako bodo na primer isti kmetje dejali, da trpijo zaradi prenizke cene pšenice, hkrati pa odplačujejo kredit za velike traktorje. Subvencijska kmetijska politika EU je ponujala 40 odstotne subvencije za nakup kmetijske mehanizacije, na koncu pa je šel profit v roke trgovcev. Svoje subvencije so dodale še nekatere občine, zato so kmetje traktorje množično kupovali,"


Takole :)) :)) :)) :))



Tale slovenska traktorska zgodba me malo spominja na tisto srecanje gojiteljev industrijske konoplje, ko so zastonj (se se vrnem) "piskotke" ponujali, potem so pa lokalni agrarci plezali po kozolcih. Ce je zastonj (se vracam), je treba pograbit, nabasati v zepe in usta, pa se zelodec do konca napolniti... piskotke ali pa EU subvencije, pa tudi, ce so samo 40% :))

(tale zgodba je priceless, ce je se niste brali, priporocam :)): https://www.dnevnik.si/1042715488)


Težko sodim splošno stanje po državi, nisem kmet ali zares strokovnjak na tem področju.
Ti pa lahko povem kako je pri nas kjer sem bil doma in je ena taka manjša hribovska kmetija z 12 glavami govedi, nekaj pujsi in kokošmi pa mislim da 10ha gozda.
Pri hiši so trije traktorji, štore letnik 84, zetor letnik 91 in linder letnik 2003. Za nobenega se ne plačuje kredit in čeprav večino dela opravi najnovejši se starih dveh ne splača prodat za drobiž.
Štore in zetor sta mehansko tako preprosta in zahtevata tako malo vzdrževanja, da je popolnoma vseeno če ga imaš doma in uporabiš parkat na leto.
In taka zgodba je tudi pri ostalih sosedih en primarni malo modernejši traktor in par starejših, ki so ostali doma, ker nič ne stanejo.

Tako, da ta statistika o številu traktorjev je bolj malo vredna.
vredno bi bilo videti koliko od teh je mlajših od 10 in 20 let, da malo vidiš koliko je tistih, ki si še lahko privoščijo večje investicije. Pa pokazalo bi se tudi koliko je tistih, ki životarijo na prastarih strojih starih 40 in več let, ki pač še vedno kleplejo in so edino kar imajo.

Daniel ::

m0LN4r je izjavil:

Ima ravnice, ne lazi pa da imajo manj hribckov kot mi. Si ze pogledal kolko gorovja majo proti nam? Ampak ja ti tudi vidis samo ravnice in trikrat sirse alpske doline, zavij kdaj dol z glavne ceste in se pelji med te brege, kamor te ponavadi navigacija ne vodi. Bos se nacudil. Gorovja in hribckov imajo Avstrijci tolko, kot je velika cela Slovenija, rabis zemljevid z reliefom?
Sj pravim, tam tudi krave dajo 2x tolko mleka /s

(tale zgodba je priceless, ce je se niste brali, priporocam :)): https://www.dnevnik.si/1042715488
:)) Ne seri, pokava od smeha, pa kje to najdes

Mene bolj zanima, kje je on v tej zgodbi našel lokalne agrarce, ker taka testiranja dosti bolj opravljajo ljudje njegovega kova.

m0LN4r ::

Tako, da ta statistika o številu traktorjev je bolj malo vredna.
Je pa ta statistika za vse enaka, kot pri meso/leto oseba.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimoZ_ ::

m0LN4r je izjavil:

Tako, da ta statistika o številu traktorjev je bolj malo vredna.
Je pa ta statistika za vse enaka, kot pri meso/leto oseba.


Seveda pri mesu povprečje letne porabe občutno dvigne to, ker se 10 ljudi na poroki prenažre.

bauci ::

Daniel, raje nehaj. Se ne splača.
Na Slo-techu je cel kup trollov, ki v življenju še niso videli kako zgleda traktor ali pa krava od blizu.
Te spoštujem, da obdeluješ svojo zemljo in pomagaš, da lahko jemo vsaj malo slovenske hrane.

gruntfürmich ::

ne razumem par stvari. imamo kmete ki jim gre slabo in jamrajo, ampak pravijo da agrarni ekonomisti nimajo pojma. imamo najmanjše kmetije in največ traktorjev, ampak kmetje pravijo da je to super in praktično; ampak kako pa potem v tujini kmetje sfolgajo vse z manj traktorji na večji površini, in niti je jamrajo toliko? to mi je kr fascinantno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daniel ::

Kdo pravi, da agrarni ekonomisti nimajo pojma? Jaz sem napisal le, da agrarni ekonomist nima pojma kako je delati na 40 let starem traktorju. O traktorjih je škoda izgubljati dodatne besede, ker si kot stara lajna, ki ji ni nič jasno. Tudi če bi prodali teh par tisoč starih traktorjev na balkan bi ti in tebi podobni našli neko drugo povsem brezvezno kost za glodanje.
Kako kmetje sfolgajo z manj traktorji na večji površini? Je to sploh vprašanje ali kaj ti ni jasno pri vevjih površinah?

m0LN4r ::

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tako, da ta statistika o številu traktorjev je bolj malo vredna.
Je pa ta statistika za vse enaka, kot pri meso/leto oseba.


Seveda pri mesu povprečje letne porabe občutno dvigne to, ker se 10 ljudi na poroki prenažre.
No vidis, da me razumes. Pa predvsem depresivni kmetje malih kmetij, ki veganstva nocejo podpirati.

bauci je izjavil:

Daniel, raje nehaj. Se ne splača.
Na Slo-techu je cel kup trollov, ki v življenju še niso videli kako zgleda traktor ali pa krava od blizu.
Te spoštujem, da obdeluješ svojo zemljo in pomagaš, da lahko jemo vsaj malo slovenske hrane.
Aja, ker ce se ne strinjamo z njim, potem avtomatsko nismo vidli krave in traktorja. Samo dokazujes zaplankanost.
Ne na s-tju je en kup mladih tudi, ki so zapustili to in sli v mesto, ker se glih takim ne da nic dopovedati.

gruntfürmich je izjavil:

ne razumem par stvari. imamo kmete ki jim gre slabo in jamrajo, ampak pravijo da agrarni ekonomisti nimajo pojma. imamo najmanjše kmetije in največ traktorjev, ampak kmetje pravijo da je to super in praktično; ampak kako pa potem v tujini kmetje sfolgajo vse z manj traktorji na večji površini, in niti je jamrajo toliko? to mi je kr fascinantno...
Zgodba o 1001 zgodbic, kako se prinas nic ne da in je v Sloveniji najhujsi teren in najhujse vreme na celem svetu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Daniel ::

m0LN4r je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tako, da ta statistika o številu traktorjev je bolj malo vredna.
Je pa ta statistika za vse enaka, kot pri meso/leto oseba.


Seveda pri mesu povprečje letne porabe občutno dvigne to, ker se 10 ljudi na poroki prenažre.
No vidis, da me razumes. Pa predvsem depresivni kmetje malih kmetij, ki veganstva nocejo podpirati.

bauci je izjavil:

Daniel, raje nehaj. Se ne splača.
Na Slo-techu je cel kup trollov, ki v življenju še niso videli kako zgleda traktor ali pa krava od blizu.
Te spoštujem, da obdeluješ svojo zemljo in pomagaš, da lahko jemo vsaj malo slovenske hrane.
Aja, ker ce se ne strinjamo z njim, potem avtomatsko nismo vidli krave in traktorja. Samo dokazujes zaplankanost.
Ne na s-tju je en kup mladih tudi, ki so zapustili to in sli v mesto, ker se glih takim ne da nic dopovedati.

gruntfürmich je izjavil:

ne razumem par stvari. imamo kmete ki jim gre slabo in jamrajo, ampak pravijo da agrarni ekonomisti nimajo pojma. imamo najmanjše kmetije in največ traktorjev, ampak kmetje pravijo da je to super in praktično; ampak kako pa potem v tujini kmetje sfolgajo vse z manj traktorji na večji površini, in niti je jamrajo toliko? to mi je kr fascinantno...
Zgodba o 1001 zgodbic, kako se prinas nic ne da in je v Sloveniji najhujsi teren in najhujse vreme na celem svetu.


Kdo ti brani biti vegan? Bodi, mene ne moti. Ko pa se boš začel vtikati v mojo prehrano in se metati pod kamione z živino, takrat bova pa imela težavo.

Mladi niso šli v mesto ker se ne da takim kot sem jaz nič dopovedati, ampak zaradi tega ker je iz kmetije ob tem, da moraš izjemno trdo delati pač težko preživeti.

Danes pa so v modi fini metropolitanci z ajfoni in v dizajnerskih oblekah...mu daš vile v roke, pa bo skupaj padel. Zakaj misliš, da imamo toliko delovo sposobnih ljudi na borzi obenem pa uvažamo delovno silo? Menda ne za to, ker komaj čakajo na delo...

Kakšna pa je pravzaprav tvoja vizija izvedljive rešitve? Prodamo vse skupaj avstrijcem? Boš šel od hiše do hiše prepričevat ljudi ali kaj bi ti naredil? Za tipkovnico je lahko biti pameten.

Kmetje smo na svojem koncu pać naredili kar se je dalo. Ostalo je na državi, da sprejme take zakone, ki bojo delo podpirali namesto tega, da vsako leto dobimo dodatno birokracijo za izpolnjevanje in dodatne stroške ter omejitve, če hočeš
sploh karkoli narediti na kmetiji.
Pa tudi vsak grmiček med njivami bo počasi zaščitena naravna znamenitost, tako, da se ne bo dalo zložiti zemljišč niti, če bi jih lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

PrimoZ_ ::

gruntfürmich je izjavil:

ne razumem par stvari. imamo kmete ki jim gre slabo in jamrajo, ampak pravijo da agrarni ekonomisti nimajo pojma. imamo najmanjše kmetije in največ traktorjev, ampak kmetje pravijo da je to super in praktično; ampak kako pa potem v tujini kmetje sfolgajo vse z manj traktorji na večji površini, in niti je jamrajo toliko? to mi je kr fascinantno...


Malo se delaš neumnega ali pač ?

Tista revščina od kmetij o kateri govori Molnar, predvidevam da gre za neizobražene ljudi, ki sedaj nekako životarijo na mali kmetiji ob eni ali dveh minimalnih plačah. Tako živijo že vse življenje, in so pogosto že tudi 50+ let in drugega ne poznajo.
Tudi če se taka kmetija proda, kaj bodo potem ?
Prodalo se bo za drobiž, šli bodo pa živet kam ? V socialno stanovanje, ki jih že sedaj ni ? Traktorji v teh primerih so irelavatni, ker so stari 40 let in iztrošeni do konca.

Potem malo večje kmetije kot je moj opisan primer, povej mi ti kaj bi starši pridobili, če prodajo traktor letnik 84 vreden 1000€ ? Malo bi popravili izgled statistike ?

Količina potrebnih traktorjev ne raste lineano z količino zemlje ki jo obdeluješ.
2 traktorja sta zlata vredna napram enemu, ampak če potem povečaš kmetijo za 2x ali 10x to ne pomeni da boš rabil 2x ali 10x toliko traktorjev. Za večje površine se potem kupuje večje traktorje, na katere pripneš večji plug, večjo kosilnico, ..
Precej dela na kmetiji je v rukerjih, kjer je imeti vč kot en traktor neprecenljivo.
Torej je argument, da ima v tujini 10x večja kmetija enako 3 traktorje kot tista v SLO navadno budaljenje.
So pa zagotovo precej večji/močnejši.

Daniel ::

bauci je izjavil:

Daniel, raje nehaj. Se ne splača.
Na Slo-techu je cel kup trollov, ki v življenju še niso videli kako zgleda traktor ali pa krava od blizu.
Te spoštujem, da obdeluješ svojo zemljo in pomagaš, da lahko jemo vsaj malo slovenske hrane.


Moram malo hraniti trolle. To mi je sedaj že skorajda v veselje.

Obenem pa je vse skupaj tudi dober pokazatelj splošne razgledanosti, ko jasno vidiš kaj vse zemlja nosi, in da nekateri vidijo samo naravnost, kar jim povejo na tv ali so prebrali na internetu... Svet levo in desno od tega pa zanje ne obstaja oz. jim razumevanje tega povzroča hude težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

m0LN4r ::

Mladi niso šli v mesto ker se ne da takim kot sem jaz nič dopovedati, ampak zaradi tega ker je iz kmetije ob tem, da moraš izjemno trdo delati pač težko preživeti.
v sredini drzave boljse sluzbe in ni treba zivotariti in si hrbtenice lomiti za minimalca. Tu se zelo motis.
A zdaj hoces rect, da bi bilo boljse za bivso sosolko, da bi ostala doma in skrbela za kmetijo, namesto tega da je doktorca v tujini in lahko poslje domov mal dnarja?
Hjao hjao.
Zdaj vec ne privoscis drugim, da jim gre odlicno, ker so se kot mladi odlocili, da pac nocejo deliti istega mnenja s starsi, da je kmetija vse in edino?

Eh jaz sem out, vi stari delajte, ampak stem ne ovirajte prihodnosti svojih otrok, nikoli ne ves kaj bi lahko bilo iz njih, ce bi bli malo manj na njivi in dobili vec podpore od starsev drugje.

To kaj govoris se slisi, kot zgodbe dve generaciji nazaj od dedka.

Daniel je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tako, da ta statistika o številu traktorjev je bolj malo vredna.
Je pa ta statistika za vse enaka, kot pri meso/leto oseba.


Seveda pri mesu povprečje letne porabe občutno dvigne to, ker se 10 ljudi na poroki prenažre.
No vidis, da me razumes. Pa predvsem depresivni kmetje malih kmetij, ki veganstva nocejo podpirati.

bauci je izjavil:

Daniel, raje nehaj. Se ne splača.
Na Slo-techu je cel kup trollov, ki v življenju še niso videli kako zgleda traktor ali pa krava od blizu.
Te spoštujem, da obdeluješ svojo zemljo in pomagaš, da lahko jemo vsaj malo slovenske hrane.
Aja, ker ce se ne strinjamo z njim, potem avtomatsko nismo vidli krave in traktorja. Samo dokazujes zaplankanost.
Ne na s-tju je en kup mladih tudi, ki so zapustili to in sli v mesto, ker se glih takim ne da nic dopovedati.

gruntfürmich je izjavil:

ne razumem par stvari. imamo kmete ki jim gre slabo in jamrajo, ampak pravijo da agrarni ekonomisti nimajo pojma. imamo najmanjše kmetije in največ traktorjev, ampak kmetje pravijo da je to super in praktično; ampak kako pa potem v tujini kmetje sfolgajo vse z manj traktorji na večji površini, in niti je jamrajo toliko? to mi je kr fascinantno...
Zgodba o 1001 zgodbic, kako se prinas nic ne da in je v Sloveniji najhujsi teren in najhujse vreme na celem svetu.


Kdo ti brani biti vegan? Bodi, mene ne moti. Ko pa se boš začel vtikati v mojo prehrano in se metati pod kamione z živino, takrat bova pa imela težavo.

Mladi niso šli v mesto ker se ne da takim kot sem jaz nič dopovedati, ampak zaradi tega ker je iz kmetije ob tem, da moraš izjemno trdo delati pač težko preživeti.

Danes pa so v modi fini metropolitanci z ajfoni in v dizajnerskih oblekah...mu daš vile v roke, pa bo skupaj padel. Zakaj misliš, da imamo toliko delovo sposobnih ljudi na borzi obenem pa uvažamo delovno silo? Menda ne za to, ker komaj čakajo na delo...

Kakšna pa je pravzaprav tvoja vizija izvedljive rešitve? Prodamo vse skupaj avstrijcem? Boš šel od hiše do hiše prepričevat ljudi ali kaj bi ti naredil? Za tipkovnico je lahko biti pameten.

Kmetje smo na svojem koncu pać naredili kar se je dalo. Ostalo je na državi, da sprejme take zakone, ki bojo delo podpirali namesto tega, da vsako leto dobimo dodatno birokracijo za izpolnjevanje in dodatne stroške ter omejitve, če hočeš
sploh karkoli narediti na kmetiji.
Pa tudi vsak grmiček med njivami bo počasi zaščitena naravna znamenitost, tako, da se ne bo dalo zložiti zemljišč niti, če bi jih lahko.
tvoja resitev je torej drzavna pomoc se naprej
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

perci ::

Kaj pa to pomeni, da bi bilo nekaj iz otrok? A zdravnik je več kot kmet?

Daniel ::

Ne, moja rešitev je ureditev situacije na ravni države, da bo tudi kmetijstvo perspektiven poklic. Ampak v zadnjih 20 letih nekako ne kaže, da bi se karkoli uredilo na tem področju, kvečjemu gre zmeraj na slabše, kar sem tudi opisal zgoraj.

Ima pa država prav vse vzvode za urejanje te situacije ampak se bo potem moralo od služb posloviti kar konkreten kup ljudi, ki delujejo v tem ogromnem birokratskem aparatu. To pa najbrž zaposlenim tam ni ravno v nekem interesu, zato tudi ni sprememb.

O državnih pomočeh sem tudi napisal cel spis, kam grejo in kje na koncu konča ves ta denar, ter kdo ima zaradi vsega tega denarja tudi službe. Ampak se očitno teh detajlov spretno izogibaš. Kar se mene tiče, če jutri ukinejo subvencije... Propadlo bo sicer nekaj več kmetij a obenem tudi krepko število proizvajalcev mehanizacije po celi EU, gradbenikov in še marsikdo drug, pa še odpustili bomo lahko kakih 500 birokratov praktično takoj. Po eni strani kar dobra zadeva kajne?

Na kakšni podlagi si potegnil zaključek, da sem star? Morda sem mlajši od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

m0LN4r ::

perci je izjavil:

Kaj pa to pomeni, da bi bilo nekaj iz otrok? A zdravnik je več kot kmet?
Ne izkrivljaj in podtikaj. Dobro ves kaj mislim. Ce je pac domacija premala za karkoli resnega ni nobene potrebe pri tem na vse pretege vztrajati in druge not vlect.
Kot receno o primerih na katere se moj post nanasa, govori o tistih, ki delajo s tem minus. Ja dejansko obstajajo _se vedno_ druzine kjer starsi rajsi vidijo otroke z vilami v roki, kot knjigami. Vprasaj kaksno psihologinjo na podezeljskih osnovnih solah.

Daniel je izjavil:

Ne, moja rešitev je ureditev situacije na ravni države, da bo tudi kmetijstvo perspektiven poklic. Ampak v zadnjih 20 letih nekako ne kaže, da bi se karkoli uredilo na tem področju, kvečjemu gre zmeraj na slabše, kar sem tudi opisal zgoraj.

Ima pa država prav vse vzvode za urejanje te situacije ampak se bo potem moralo od služb posloviti kar konkreten kup ljudi, ki delujejo v tem ogromnem birokratskem aparatu. To pa najbrž zaposlenim tam ni ravno v nekem interesu, zato tudi ni sprememb.

O državnih pomočeh sem tudi napisal cel spis, kam grejo in kje na koncu konča ves ta denar, ter kdo ima zaradi vsega tega denarja tudi službe. Ampak se očitno teh detajlov spretno izogibaš. Kar se mene tiče, če jutri ukinejo subvencije... Propadlo bo sicer nekaj več kmetij a obenem tudi krepko število proizvajalcev mehanizacije po celi EU, gradbenikov in še marsikdo drug, pa še odpustili bomo lahko kakih 500 birokratov praktično takoj. Po eni strani kar dobra zadeva kajne?

Na kakšni podlagi si potegnil zaključek, da sem star? Morda sem mlajši od tebe.
Ja ampak, da bos s kmetijstvom zasluzil za povprecno placo, bo nekdo moral tudi kaksno kmetijo opustit, vseh resiti ne mores, ker bos imas spet problem prevec malih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Daniel ::

perci je izjavil:

Kaj pa to pomeni, da bi bilo nekaj iz otrok? A zdravnik je več kot kmet?


To je tako že od nekdaj tako. Po Slovenski meščanski miselnosti kmet niti človek ni... od kje pa misliš, da so dotični potegnili izraz kmetavzar in zakaj je kmet pogovorno slabšalnica, čeprav je dejansko osnovna celica družbe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moderni traktorji in kombajni so računalniki na kolesih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
35447228 (13195) sbawe64
»

John Deere lahko na daljavo onesposobi traktorje v Rusiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16427231 (11055) 49106
»

Apple onemogočil nepooblaščena popravila novih računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7317773 (12047) c3p0
»

Google bo zaradi konca podpore namerno ubil prodane izdelke Revolv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6023498 (19512) Ales

Več podobnih tem