» »

kako prerezati alu profil

kako prerezati alu profil

SlyCrespo ::

Pozdravljeni!
Imam eno težavo. In sicer nevem s čim in kako naj prerežem tale alu profil? Rabil bom za hlajenje na enem elektronskem vezju. Na koncu naj bi izgledalo nekako takole:

 null

null



Hvala za odgovore. LP

Daliborg ::

Lahko kar s kotnim brusilnikom (fleksarco). Vsaj jaz jih tako režem.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

SlyCrespo ::

Ja, to bi šlo, vendar ne bo preveč natančno se mi zdi..

SaXsIm ::

Ali pa žaga za železo. Aluminij je mehek, bo šlo hitro. Priporočam, da imaš še vodilo za žagin list, da bo rez raven.
SaXsIm

Machete ::

Če je res alu komot odrežeš na krožni žagi (cekular). S flekso boš zelo grdo odrezal, če nimaš namiznega rezalnika z maso. Also pazi prste, če je majhno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

SlyCrespo ::

Imam samo namizno žago za les in pa fleksarco...

Daliborg ::

eh 5xcm easy z fleksarco. samo daj profil na primež seveda.
Ostalo malce pobrusiš pa je . 8-)

lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Machete ::

Z namizno žago daj. Skrhalo ti bo malo ampak zanemarljivo. Samo počasi pelji. Pa očala si daj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SlyCrespo ::

Imam takšno namizno žago in razmišljam, če bi kupil in dal gor kakšen drugi žagin list, bolj primeren za aluminij, vendar ne vem kaj dosti o tem...

Machete ::

Vsak je dober. Samo če je ful nov ali drag ga je malo škoda. Sama žaga je čisto ok. S katerega konca pa si?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SlyCrespo ::

Sem iz okolice Ptuja. Zakaj? Glede žaginegfa lista: verjetno je najbolj primeren tisti z čim gostejšimi zobmi?

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Ja načeloma več zobkov rabiš. Nima pa veze. Alu je ful mehek, ne sekiraj se. Sem pa tudi votel profil iz neke jeklene zlitine odrezal, ko sem mislil, da je alu. Malo isker je bilo pa žaga za bruati :]

Sam pač dobro drži, pazi prste in ravno pelji pa očala imej. Majhni koščki so nevarni. Za žago pa se ne sekiraj preveč.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

SlyCrespo ::

Najraje bi tole kupil. Da nebom tega lista ko gfa imam zdaj fental..

Daliborg ::

SlyCrespo je izjavil:

Najraje bi tole kupil. Da nebom tega lista ko gfa imam zdaj fental..

So pa kar dragi ali se meni zdi teli listi? za 80 zob pa 66,99 EUR ...verjetno imaš pa za dalj časa.

Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

SlyCrespo ::

Dragi so ja. Pa nevem, če so to kakšni standardni premeri notranje luknje za namestit na žago?

Daliborg ::

Verjetno ti v navodilih za žago piše kaj gre lahko notri?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

SlyCrespo ::

Ja, piše: premer izvrtine lista krožne žage: 30 mm

Machete ::

Ja če boš še kdaj rabil ja, drugače je malo drago za en rez. Kupi najcenejšega ustreznega pa ga potem lahko zavržeš. Ali pa daj kakemu kovinarju/lesarju. Ti bo za kavo odrezal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Daliborg ::

Jaz osebno se ne bi spuščal v ta strošek če ne bi kasneje več takih rezal.
Vzam fleksarco v roke pa potem zbrusi do vage 5x5 ti jaz zadanem u nulo is prve 8-) ( piham v svoj rog)

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

SlyCrespo ::

Zgleda da je tale najcenejši primeren. Bom še pa ziher kdaj rabil, tako, da bom verjetno kar kupil...

Daliborg ::

Ma v končni fazi če imaš že tako žago si le privošči, fajn je da imaš čim več možnosti z enim orodjam počet :)

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Machete ::

Škoda denarja. Odreži s tistim ki je gor. Če ti bo kdaj grdo rezal, ga daj nabrusit ali potem kupi novega.
Be smart.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

jaz sem si za take stvari naredil ogrodje iz lesa, potem sem v vrhnjo dilo zvrtal luknjo. Kupil najcenejšo vbodno žago in jo privijačil s spodnje strani tako, da je rezilo šlo skozi luknjo. In sedaj imam žago za les in drobne kose železa, aluminija,...
To vedno rabiš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mm&r ::

Meni zaenkrat za take zadeve služi ročna žaga npr. nekaj takega, ko se izrabi samo zamenjaš list.
Ročna žaga

Daliborg ::

mm&r je izjavil:

Meni zaenkrat za take zadeve služi ročna žaga npr. nekaj takega, ko se izrabi samo zamenjaš list.
Ročna žaga

Tudi dobro , počas pa z užitkam 8-)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Voluharr ::

Ah dajte no, ročna žaga gre, pa se rada zapaca. Prav tako kotna brusilka ni ravno najprimernejša, ker aluminij bolj ko ne samo paca.

Če hočeš natančno odreži s cirkularko za les, za tistih par rezov, ki jih boš naredil se ji ne bo nič poznalo.
Tudi monterji to uporabljajo.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

sekvap ::

Upam, da se še nisi lotil žagat, ker če si se, potem obstaja velika verjetnost da si na urgenci..

V glavnem. Odžagaš lahko na navaden cirkular, aluminij je mehak in zanemarljivo malo krha karbidno trdino.

PAZI!!

Ne vem točno kako imaš za odžagat. Če imaš prečno - je predolg, komad obvezno nasloni na maso tako, da cel leži na podlagi in naslonu!! Na oči daj očala, komad dobro pritrdi z "cvingo" svoro, ali čim drugim in umakni prste. Tako kratke komade je neverjetno nevarno žagat, ker ti ga lahko zagrabi in sploh ne veš kaj se je zgodilo...

Če žagaš vzdolžno, in rabiš samo ploskev pa dobro privijači profil na nek lesen kos, spet da nimaš preblizu prstov. In previdno in počasi odžagaj. Spet pazi, da ti komada ne zagrabi in odnese kam v p.m.

Kline ne rabiš menjat ali kupovat posebej. Parkrat mesečno žagam z običajnimi klinami za les in če je nabrušena odžaga zelo lepo, sicer pa malo stopi in zapacka aluminij na odžaganem delu.

Če imaš daljše kose je veliko lažje in varnejše žagat. Isto velja lesene komade in je treba ful pazit oz če se le da se izogneš takim stvarem, vržeš tist 1€ materjala v smeti in imaš cele prste ali vsaj žago

Vsem, ki ste mu pa svetovali da naj tak majhen kos odžaga na cirkular kot da ni nič se pa malo zamislite nad vašim nepremišljenim početjem. Če je to pol metra dolg komad pa seveda nebi smelo biti problema ob predpodstavki, da vsaj malo veš kaj delaš.

Če nisi vešč je pa mogoče boljše, da greš v železnino in tam odžagajo kar rabiš.

Srečno v novem letu.

Edit: sem šele sedaj videl da boš žagal 2m dolg profil in odžagal stran tistih 10cm. Najprej sem videl samo sliko in sem mislil da boš tisti kratek komad žagal, ampak vseeno puščam zgornji komentar, da mogoče rešim koga pred kakšno bedarijo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sekvap ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8435973 (817) Hudobec82
»

Bauhaus - žaga ne dela do nadalnjega

Oddelek: Loža
141615 (1136) kuglvinkl
»

Izbira tračne žage

Oddelek: Loža
142986 (2629) andromedar
»

peč na drva za centralno in zraven nje cisterna za kurilca

Oddelek: Loža
255613 (4856) antrim
»

V ohišje bi izrezal luknjo za pleksi...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341846 (1387) simonchelo

Več podobnih tem