» »

Predsedniške volitve 2022 v Sloveniji

Predsedniške volitve 2022 v Sloveniji

Temo vidijo: vsi
1
2
»

endelin ::

Pahor je dober predsednik. Precej nevtralen. Takšnega dolgo več ne bomo imeli imo.

Naslednji bo spet nekdo, ki bo forsiral ideologijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Tatankas ::

Butastim slovencem ne moreš dopovedat, da predsednik mora bit nevtralen. Pri nas pa če ni samo za nas UDRI po njemu.

Jazon ::

Kaj sploh razumeš pod diplomatske povezave?
Da ne bom komentiral omenjenih kandidatov poglejmo primer prvorazrednega Türka: predstavljen je bil kot vrhunski diplomat, veleposlanik pri UN. Po neuspeli kandidaturi za GS in ko mu niso podaljšali mandata je bil plasiran s podporo levih za predsednika RS (začelo se je z lansiranjem po forumih). Nobenih diplomatskih povezav ni prinesel s sabo. Na UN so dejansko bili zelo veseli, da so se ga znebili. Prizadeval se je predvsem za svoj diplomatskih potni list, ki mu je omogočal lagodno življenje.
Njegov realni domet je asistiranje.

jest10 ::

Tatankas je izjavil:

Butastim slovencem ne moreš dopovedat, da predsednik mora bit nevtralen. Pri nas pa če ni samo za nas UDRI po njemu.


Samo biti nevtralen ne pomeni, da moraš biti kloven brez hrbtenice, kot je Pahor.

nevone ::

jest10 je izjavil:

Tatankas je izjavil:

Butastim slovencem ne moreš dopovedat, da predsednik mora bit nevtralen. Pri nas pa če ni samo za nas UDRI po njemu.


Samo biti nevtralen ne pomeni, da moraš biti kloven brez hrbtenice, kot je Pahor.


Če ne kaže agresije, še ne pomeni, da nima hrbtenice. Ko so ga kot predsednika vlade lastni kolegi rušili, ker je pokazal znake sodelovanja in povezovanja, se ni uklonil, ampak je ostal to kar je.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

el_bahattee ::

nevone je izjavil:

jest10 je izjavil:

Tatankas je izjavil:

Butastim slovencem ne moreš dopovedat, da predsednik mora bit nevtralen. Pri nas pa če ni samo za nas UDRI po njemu.


Samo biti nevtralen ne pomeni, da moraš biti kloven brez hrbtenice, kot je Pahor.


Če ne kaže agresije, še ne pomeni, da nima hrbtenice. Ko so ga kot predsednika vlade lastni kolegi rušili, ker je pokazal znake sodelovanja in povezovanja, se ni uklonil, ampak je ostal to kar je.

Tako je, to gre nekaterim precej v nos. Zame je precej bolj povezovalen kot npr. Türk. Prav smešno je, kako v opoziciji obtožujejo vlado (oz. SDS) ignorance in izključevalne politike, ko pa jih Pahor povabi na skupni sestanek vseh strank, pa se sami zmrdujejo in nekateri celo zavračajo povabilo. Če to ni dvoličnost...
Come to my center, you enter the winter.

Malidelničar ::

Ok mogoče bo to malce 'long-shot', ampak kaj pa menite o Gregorju Virantu? Bi bil primeren za to funkcijo in ali bi na volitvah sploh potegnil?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Comandante ::

Malidelničar je izjavil:

Ok mogoče bo to malce 'long-shot', ampak kaj pa menite o Gregorju Virantu? Bi bil primeren za to funkcijo in ali bi na volitvah sploh potegnil?

Recikliranje predsednika propadle stranke IMO ni dobra popotnica za kakrsenkoli omembe vreden uspeh na predsedniskih volitvah. Je pa clovek na neki tocki SDSu pokazal sredinec, kar so seveda plus tocke pri marsikom.

Tako da, morda bi bil primeren za to funkcijo, sans pa nima.

TESKAn ::

Ne vem kdo je že rekel, da je edina razlika med LMŠ, SAB in SMC ideološka. Če se mislijo it resno politiko, naj se te tri stranke združijo.Še ena "levo sredinska" stranka? Glasba za JJeva ušesa.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nevone ::

Janez Janša v Sloveniji nima večine, ker se ne zastop na PR.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

TESKAn ::

Se je zastopu, 2004. Takrat je bil en tak mini drnovšek, umirjen, brez žaljenja. Žal je po volitvah udarila ideologija na plan.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

shmandi ::

TESKAn je izjavil:

Se je zastopu, 2004. Takrat je bil en tak mini drnovšek, umirjen, brez žaljenja. Žal je po volitvah udarila ideologija na plan.

Še prej je pa "ideologija" udarila njega... Pač marsikdo se na njegovem mestu sploh ne bi več trudil.

nevone ::

TESKAn je izjavil:

Se je zastopu, 2004. Takrat je bil en tak mini drnovšek, umirjen, brez žaljenja. Žal je po volitvah udarila ideologija na plan.


Ne ni zastopu. Ne moreš ti vsega spraviti v idelano stanje, ker ljudje nismo idealni. Ljudje imamo svoje sposobnosti in probleme on pa izloča vse, ki ne ustrezajo njegovim standardom. Lahko da ima sicer čisto v redu standarde, ampak za PR moraš upoštevati tudi tiste, ki imajo malo drugačne, ne pa da greš na nož.

Sicer ima on svoje razloge, ampak te imamo vsi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mtosev ::

Comandante je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ok mogoče bo to malce 'long-shot', ampak kaj pa menite o Gregorju Virantu? Bi bil primeren za to funkcijo in ali bi na volitvah sploh potegnil?

Recikliranje predsednika propadle stranke IMO ni dobra popotnica za kakrsenkoli omembe vreden uspeh na predsedniskih volitvah. Je pa clovek na neki tocki SDSu pokazal sredinec, kar so seveda plus tocke pri marsikom.

Tako da, morda bi bil primeren za to funkcijo, sans pa nima.

Jaz to štejem kot plus. Virantu celo zaupam, Janši pač ne.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

nevone ::

Jaz to štejem kot plus. Virantu celo zaupam, JJ pac ne.


V resnici zaupati povsem ne moreš nikomur, ampak jasno moraš se pa odločati, kaj se tebi zdi bolje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mtosev ::

Vem to. Jaz izbiram tako, da prvo izločim ljudi/stranke za katere zagotovo ne bi volil, potem pa med preostalimi izberem kar se mi zdi najboljše.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Comandante ::

mtosev je izjavil:

Vem to. Jaz izbiram tako, da prvo izločim ljudi/stranke za katere zagotovo ne bi volil, potem pa med preostalimi izberem kar se mi zdi najboljše.

Ja, to je racionalno dejanje. Tudi sam najprej odstranim skodljivi plevel (SDS, SNS, Levica), potem pa razmisljam dalje. Imam neko idejo kaksen sistem si zelim v idealnem svetu, ampak prednost pri oddaji glasu ima pa definitivno postenost cloveka/stranke, ki ga/jo volim. Po domace, ceprav sem ideolosko recimo blago desno sredinsko usmerjen (po slovenskih standardih), desnih strank ne bom volil, ker so gnile. In pol njihovih poslancev bi moralo sedeti na Dobu.

Tako da ja, imam tezavo pri izbiri kolikor toliko postenih ljudi, ki mi ideolosko priblizno ustrezajo. Grem pa kljub temu na vsake volitve, ker mi je jasno kam neudelezba vodi.

mtosev ::

Comandante je izjavil:

mtosev je izjavil:

Vem to. Jaz izbiram tako, da prvo izločim ljudi/stranke za katere zagotovo ne bi volil, potem pa med preostalimi izberem kar se mi zdi najboljše.

Ja, to je racionalno dejanje. Tudi sam najprej odstranim skodljivi plevel (SDS, SNS, Levica), potem pa razmisljam dalje. Imam neko idejo kaksen sistem si zelim v idealnem svetu, ampak prednost pri oddaji glasu ima pa definitivno postenost cloveka/stranke, ki ga/jo volim. Po domace, ceprav sem ideolosko recimo blago desno sredinsko usmerjen (po slovenskih standardih), desnih strank ne bom volil, ker so gnile. In pol njihovih poslancev bi moralo sedeti na Dobu.

Tako da ja, imam tezavo pri izbiri kolikor toliko postenih ljudi, ki mi ideolosko priblizno ustrezajo. Grem pa kljub temu na vsake volitve, ker mi je jasno kam neudelezba vodi.

Tocno te stranke sem jaz ze v startu izlocil, ker se mi zdijo neuporabne in so tudi po mojem mnenju škodljive.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Invictus ::

To funkcijo bi lahko kar ukinili, saj še protokolarna ni več.

Čudno, da Pahor nima strani na OnlyFans ali Grinderju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

Malidelničar je izjavil:

Ankete, ki Ljudmilo Novak potiskajo proti vrhu so po mojem prirejene. Kaj ni to Ninamedia/Dnevnik??? Saj je že kandidirala in je dobila, koliko, 54.437 glasov oz. 7,24 %.


Vmes smo imeli porazno vladavino PTTM, Ljudmila je bila edina političarka na desni, ki je nasprotovala fašistični kakistokraciji. Zaradi tega je postala sprejemljiva tudi za leve volivce, ki jih je Pahor s svojo kolaboracijo izdal.

nevone ::

ki jih je Pahor s svojo kolaboracijo izdal.


Pahor je levico spravil do oblasti s spravljivimi toni, ne z igranjem na karto kolaboracije.

Večina ljudi ni radikalno naravnanih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ripmork ::

nevone je izjavil:

Če ne kaže agresije, še ne pomeni, da nima hrbtenice.

Noben ne želi ali pričakuje agresije od njega, pač pa to, da zna tudi javno obsodit korupcijska delovanja in napake, nepravilnosti v delovanju (bilokatere) vlade. Česar pa si ne upa, ker ga preveč skrbita le lasten imidž in popularnost. Ko odpre usta, letijo samo floskule iz njega, temu jaz ne bi rekel povezovalnost.

Massacra ::

ripmork je izjavil:

nevone je izjavil:

Če ne kaže agresije, še ne pomeni, da nima hrbtenice.

Noben ne želi ali pričakuje agresije od njega, pač pa to, da zna tudi javno obsodit korupcijska delovanja in napake, nepravilnosti v delovanju (bilokatere) vlade. Česar pa si ne upa, ker ga preveč skrbita le lasten imidž in popularnost. Ko odpre usta, letijo samo floskule iz njega, temu jaz ne bi rekel povezovalnost.


Tako je. Od sedanjega PR, smo zaradi neobsoje prav tako različnih oblik sovražnega govora, na najnižjem nivoju politike od kar sem prvikrat šel volit v začetku 90 let prejšnjega stoletja.

Ko odpre usta sedanju PR iz povedanega, kar so v večini res floskule, izhajata zgolj "kičasta samovšečnost" in nekonkretnost. In nekako takšno je tudi njegovo predsedovanje.

Ps: to kar vsi vemo že 10 mesecev, je on na nekem sestanku z veljaki pol. strank "uradno ugotovil" šele zdaj. Prepozno!

In potem je včeraj, konec februarja 2021 izjavil naslednje:"Ni za podcenjevati opozoril, ki prihajajo iz Bruslja glede ugleda Slovenije".

Kaj konkretnega je storil, da bi do tega ne prišlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Massacra ::

Je pa res tudi, da če bi PR "obsojal" twitterske izpade PV in njegovo prepiranje "s celim svetom", bi najbrž s strani SDS klike še on pod navalom napadov in ne da bi PV takšne twitterske izpade omejil oz. z njimi prenehal.

sheeshkar ::

Jaz predvsem ne razumem, zakaj se besedam predsednika republike v naši državi sploh daje takšno težo (pa naj gre za Kučana, Drnovška, Turka ali Pahorja). Glede na moč, ki jo ima, je precej bližje ravni Varuha človekovih pravic ali predsednika Računskega sodišča, kot pa predsednikom vlade ali ministrom, naši mediji (in s tem mnogo državljanov) pa jih konstantno obravnavajo, kot da gre za ameriške predsednike iz njihovega političnega sistema.

V resnici je edina "moč", ki jo zaradi vsega tega ima samo to, da lahko še dodatno priliva olje na ogenj, če se s svojimi besedami preveč očitno postavi na eno stran (z dejanji se itak praktično ne more, razen, če ravno predlaga kakšne ustavne sodnike ipd.). In ne glede na vse idiotizme Janše ter njegove vlade, tako glede korone, kot vsem ostalem, ne vidim nobene koristi, da bi se še Pahor, z vso svojo nemočjo, vmešaval v to kot očitna kontra Janši. Dobili bi samo še dodatne žaljive tvite in medijska spakovanja, v parlamentu, kjer pa se določeni poslanci oklepajo stolčkov za vsako ceno, pa se s tem ne bi spremenilo prav nič.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Ko odpre usta sedanju PR iz povedanega, kar so v večini res floskule, izhajata zgolj "kičasta samovšečnost" in nekonkretnost. In nekako takšno je tudi njegovo predsedovanje.


Ko je na ta način treba koga spraviti na oblast, se nihče ne pritožuje, ali bolje, da je levico pripeljal na oblast, je bil pa dober.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

hendriks ::

Spremeni naj se ustava, da predsednika izvoli parlament.

sheeshkar ::

nevone je izjavil:

Ko je na ta način treba koga spraviti na oblast, se nihče ne pritožuje, ali bolje, da je levico pripeljal na oblast, je bil pa dober.

o+ nevone

Tako je. In tudi Janša je leta 2004 zmagal predvsem zato, ker se je pred tem delal bolj povezovalnega.

pirat ::

sheeshkar je izjavil:

nevone je izjavil:

Ko je na ta način treba koga spraviti na oblast, se nihče ne pritožuje, ali bolje, da je levico pripeljal na oblast, je bil pa dober.

o+ nevone

Tako je. In tudi Janša je leta 2004 zmagal predvsem zato, ker se je pred tem delal bolj povezovalnega.

Kako bi danes po povezovalnosti rangiral med seboj Pahorja, Janšo in Šarca?
Šarec je z naskokom najbolj razdiralen od omenjenih treh.

Massacra ::

pirat je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

nevone je izjavil:

Ko je na ta način treba koga spraviti na oblast, se nihče ne pritožuje, ali bolje, da je levico pripeljal na oblast, je bil pa dober.

o+ nevone

Tako je. In tudi Janša je leta 2004 zmagal predvsem zato, ker se je pred tem delal bolj povezovalnega.

Kako bi danes po povezovalnosti rangiral med seboj Pahorja, Janšo in Šarca?
Šarec je z naskokom najbolj razdiralen od omenjenih treh.


Zakaj? Zato ker se ne misli pogovarjati o "sodelovanju in izhodni strategiji" z nekom, ki se obnaša kot slon v trgovini s porcelanom?

sheeshkar ::

pirat je izjavil:

Kako bi danes po povezovalnosti rangiral med seboj Pahorja, Janšo in Šarca?
Šarec je z naskokom najbolj razdiralen od omenjenih treh.

Šarec je idiot, ki je zmagal z razdiralno politiko "anti-Janša" in ne zaradi programa ali ker bi želel združevati. Ampak za razliko od Janše vsaj ni "razdiralen" v zunanji politiki, kjer nas Tvito počasi, a vztrajno oddaljujejo od razvitih EU demokracij. Doma pa je tako ali tako že leta skregan z vsemi tudi na desni strani in vlado lahko sestavi (in trenutno drži) samo po spletu okoliščin, ker se določene podgane oklepajo svojih zagotovo zadnjih poslanskih mandatov.

TESKAn ::

Problem je, da nekateri pod "povezovalnost" razumejo "nekritično sprejemanje in absolutna podpora vsemu, kar vlada dela."

Pa mogoče se je za vprašat, kako to, da vsake volitve največji delež pobere "anti-janša" opcija.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

Massacra ::

TESKAn je izjavil:

Problem je, da nekateri pod "povezovalnost" razumejo "nekritično sprejemanje in absolutna podpora vsemu, kar vlada dela."

Pa mogoče se je za vprašat, kako to, da vsake volitve največji delež pobere "anti-janša" opcija.


Iz Butal postajamo dežela Kimavcev! Kako bi poimenoval(i) to deželo Kimavcev (zdi se, da so Butalci v deželi Butale morda bolj stvar zgodovine), pa še ne vem :))

Vsak predlog za ime, v kateri živijo Kimavci je dobrodošel! :)

TESKAn ::

jajaland :D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mtosev ::

sheeshkar je izjavil:

V resnici je edina "moč", ki jo zaradi vsega tega ima samo to, da lahko še dodatno priliva olje na ogenj, če se s svojimi besedami preveč očitno postavi na eno stran (z dejanji se itak praktično ne more, razen, če ravno predlaga kakšne ustavne sodnike ipd.). In ne glede na vse idiotizme Janše ter njegove vlade, tako glede korone, kot vsem ostalem, ne vidim nobene koristi, da bi se še Pahor, z vso svojo nemočjo, vmešaval v to kot očitna kontra Janši. Dobili bi samo še dodatne žaljive tvite in medijska spakovanja, v parlamentu, kjer pa se določeni poslanci oklepajo stolčkov za vsako ceno, pa se s tem ne bi spremenilo prav nič.

Jaz enako mislim okoli tega. Janša izvaja svoj program brez, da bi ga zanimalo kaj o tem misli javnost, drugi poslanci, pahor ali kdorkoli drug in je kakršna koli razprava v resnici brezpredmetna z ljudmi kot je JJ, ker njega ne briga za drzavo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Malidelničar ::

Jaz imam občutek, da bo mogoče rekordno število kandidatov. V razgreti situaciji se vsak čuti ''poklicanega'' za predsednika.

Po mojem mnenju bo glede prvih treh podobno kot leta 2007. Visoki deleži, v drugem krogu dva levo-sredinca in nato so v drugem krogu odločilni desni glasovi.

Glede števila kandidatov pa ne vem, mogoče bomo lahko prišli celo do deset? A ni bil rekord pri 9-ih?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Kebo ::

Do volitev je še manj kot leto dni pa zaenkrat ni še nihče napovedal kandidature... Vsi se zgleda bojijo stopiti v čevlje takega državnika kot je Pahor /s

Bob Rock ::

Kebo je izjavil:

Do volitev je še manj kot leto dni pa zaenkrat ni še nihče napovedal kandidature... Vsi se zgleda bojijo stopiti v čevlje takega državnika kot je Pahor /s

Nihce si ne zeli enoletnega zaljenja in medijske gnjavaze iz kleti na Trstenjakovi.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

dild0idis ::

TESKAn je izjavil:

Problem je, da nekateri pod "povezovalnost" razumejo "nekritično sprejemanje in absolutna podpora vsemu, kar vlada dela."

Pa mogoče se je za vprašat, kako to, da vsake volitve največji delež pobere "anti-janša" opcija.


In eni razumejo kot dobre odnose s tujino, da se moramo strinjati z vsem kar tujina reče in ne smemmo niti enkrat reči, da se s tem ne strinjamo ali kakšno zadevo pokritizirati, ampak moramo samo kimati tujini!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

FireSnake ::

https://siol.net/novice/slovenija/na-to...

No, začelo se ni ravno najbolj obetavno.
Škoda, da tega niso sprožili že prej.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AtaŠtumf ::

FireSnake je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/na-to...

No, začelo se ni ravno najbolj obetavno.
Škoda, da tega niso sprožili že prej.


Lahko bi začeli pred volitvami, pa vseeno IMHO, ne bi bil rezultat bistveno drugačen.

Sicer pa čas za novo temo - Obsojena predsednica NPM? >:D
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Comandante ::

FireSnake je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/na-to...

No, začelo se ni ravno najbolj obetavno.
Škoda, da tega niso sprožili že prej.

Nic takega, saj predsednik vlade je bil tudi arestant. Malo v vikend zapor, najames uglednega advokata ki drzi tozica in sodnika za jajca, pojavi se procesna napaka, in bum - tezka odskodnina je tu. Ce si baraba ali ne na koncu nima veze.

FireSnake ::

Davkov ne bi plačeval:
https://siol.net/novice/slovenija/tolik...
vlekel pa!
Ampak: saj rabi siromak, kako bi pa drugače preživel?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

OneYellow ::

Ha ha, da mu ni nerodno pri teh milijonih. Ampak ja, taki ljudje ne poznajo sramu.

feryz ::

Kakšnih milijonih? Še avto morajo sposojen voziti.

link_up ::

pri vsem tem se poraja vprasanje, kdo v resnici je Ales Musar?
In and Out

FireSnake ::

link_up je izjavil:

pri vsem tem se poraja vprasanje, kdo v resnici je Ales Musar?


Da je podn od podna je jasno.
Ampak tvoje vprašanje še vedno drži!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Predsedniške volitve 2022 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
662104508 (45739) T440

Več podobnih tem