» »

Kako si razdelite stroške s partnerjem?

Kako si razdelite stroške s partnerjem?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

neomarvel ::

Žena (600 eur prilivov):
- občasno hrana - 100-200 eur

Jaz (1200 eur prilivov):
- elektrika - 100 eur
- voda - 50 eur
- vrtec za 2 otroka - 400 eur
- stroški v povezavi z vzdrževanjem hiše - 50 eur
- registraciji za njen in moj avto, bencin, vinjeta - 120 eur
- kredit za peč - 200 eur

Mesečno: 100 + 50 + 400 + 50 + 120 + 200 = 920 eur

Najemnine ni, saj živimo pod streho, ki so jo zgradili moji predniki.
Je zato, ker ima nižjo plačo upravičena do neplačevanja stroškov? Moji prilivi so tudi vezani na nadure, ki jih opravljam v večernih urah ko otroci spijo. Ona predvsem surfa v tem času.
Njeni starši imajo denar vendar ne prispevajo in ko je še živela na svojem, je njen oče vse plačeval (avto, zavarovanje, stroški v povezavi z bivanjem, hrana).

Moje mnenje je, da bi morala ona plačevati sorazmerno glede na plačo in da ta vzorec, ki ga je vajena ni primeren.

Utk ::

Ampak, si to reku njej, ali samo nam?

dreta ::

Pa ti skuha kdaj, pa opere, obesi, zlozi v omaro, pospravi, pomije ali
si vse to tudi delita?

feryz ::

Jaz plačam vse za vse, stroški hiše, zavarovanj, privat šole, karte, bus, cunje za mulce, mobitele z naročninami, hrana ko me ukačijo za v štacuno .........., oni pa vsak svoje.
Naša v glavnem cunje, šminko, frizuro in kar pojejo. Enostavno.

neomarvel ::

Rekla je to kar je dreta rekla, ker gospodinji ne rabi plačevat. Drugače je pa na polovičnem delovniku.

dreta je izjavil:

Pa ti skuha kdaj, pa opere, obesi, zlozi v omaro, pospravi, pomije ali
si vse to tudi delita?


Tudi pospravljam in pomivam, mi bo ona dala za to kaj denarja?

dreta ::

Hocem samo rect, da parner ni pivski kogega. A menisce bi bilo
obratno pri zasluzku, bi se ona tudi o tem sprasevala?
Potem pomoje nista prava dva za skupaj.

feryz ::

Aja, tudi kuham, operem posodo, cunje, likam zase in za mulce, sesam. Od ženskih del.
Plus vsa moška, ki jih mora dedc opraviti, če ima bajto, ali dve, ali tri.

mirator ::

Ne razumem, zakaj se nekateri sploh poročate, če ne znate živeti skupaj? Če že morate prilive deliti na moje in tvoje, si pač naredite finančni delilnik proporcionalen prilivom in obratno sorazmerno za gospodinjska dela.

neomarvel ::

dreta je izjavil:

Hocem samo rect, da parner ni pivski kogega. A menisce bi bilo
obratno pri zasluzku, bi se ona tudi o tem sprasevala?
Potem pomoje nista prava dva za skupaj.


Bom šel vsaj brez slabe vesti v grob, vedoč da sem dal vse od sebe :)

energetik ::

neomarvel je izjavil:

Moje mnenje je, da bi morala ona plačevati sorazmerno glede na plačo in da ta vzorec, ki ga je vajena ni primeren.
Že samo vprašanje kaže na to, da ni glih vse OK med vami.
Če si s partnerko v skupnem gospodinjstvu in imaš z njo otroke, se ne sprašuješ kdo kaj plača, ampak je skupaj isti proračun, vsak prispeva koliko lahko in to je to.

Ne rečem, da bi bila prvi mesec skupaj in poskušala, kako gre.

neomarvel ::

energetik je izjavil:

neomarvel je izjavil:

Moje mnenje je, da bi morala ona plačevati sorazmerno glede na plačo in da ta vzorec, ki ga je vajena ni primeren.
Že samo vprašanje kaže na to, da ni glih vse OK med vami.
Če si s partnerko v skupnem gospodinjstvu in imaš z njo otroke, se ne sprašuješ kdo kaj plača, ampak je skupaj isti proračun, vsak prispeva koliko lahko in to je to.

Ne rečem, da bi bila prvi mesec skupaj in poskušala, kako gre.


Čez 30 let pa vidiš svoje otroke, kako polovico svojega življenja dajo v plačevanje najemnine.

Denar, ki bi meni ostal bi šel na varčevalni račun za otroke, kar je isti proračun.

energetik ::

Kako to misliš bi tebi ostal, denar je kolikor ga je v skupne proračunu.

Pri nama random plačujeva iz svojih računov, vse ostalo se pri obema nabira na varčevalnih.

neomarvel ::

Veliko nove krame se nabere v enem mesecu, veliko ženskih produktov.

LitralSM ::

Kako si razdeliva? Po svojih zmožnostih. Kateri lahko da več, da več.

Cveto ::

neomarvel je izjavil:

Žena (600 eur prilivov):
- občasno hrana - 100-200 eur

Jaz (1200 eur prilivov):
- elektrika - 100 eur
- voda - 50 eur
- vrtec za 2 otroka - 400 eur
- stroški v povezavi z vzdrževanjem hiše - 50 eur
- registraciji za njen in moj avto, bencin, vinjeta - 120 eur
- kredit za peč - 200 eur

Mesečno: 100 + 50 + 400 + 50 + 120 + 200 = 920 eur

Najemnine ni, saj živimo pod streho, ki so jo zgradili moji predniki.
Je zato, ker ima nižjo plačo upravičena do neplačevanja stroškov? Moji prilivi so tudi vezani na nadure, ki jih opravljam v večernih urah ko otroci spijo. Ona predvsem surfa v tem času.
Njeni starši imajo denar vendar ne prispevajo in ko je še živela na svojem, je njen oče vse plačeval (avto, zavarovanje, stroški v povezavi z bivanjem, hrana).

Moje mnenje je, da bi morala ona plačevati sorazmerno glede na plačo in da ta vzorec, ki ga je vajena ni primeren.


Jaz pa mislim, da tebi ni jasen koncept zakona. Ne vem zakaj sploh gledata po sistemi moje-tvoje. V zakonu je vse deljeno. In če imaš ti recimo večje prihodke, pač prispevaš več. A če je bi bilo deljeno 50-50, bi potem recimo tebi ostalo 500 eur in bi potem kaj? kupoval nov IT vsak mesec, televizije, zagamblal, zapil itd...? Ali bi "varčeval"?

Pa tole glede vrtca ne bo držalo. Pri nas je dohodka cca 3 jurje, pa plačamo vrtec za enega 170 eur, drugi pa je imel, dokler je še hodil v vrtec, itak 70% popusta.

Torej, še enkrat, v idealnih razmerah partnerja prispevata v proračun koliko pač prispevata, stroški se plačajo (ni važno ali eden ali drug, ker gre iz istega proračuna), o razpolaganju z razliko pa se odloča skupaj (varčevanje, investicije, potovanja itd...).

Aja, delo naj se tudi deli. Če eden dela več v službi, je logično, da na drugega pade več dela doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

LitralSM ::

Sam dvignem ob plači 2 ali 3 stotake in dam na pult. Je za kar pač je. Nikoli ni za kaj brezveznega. Ostalo pa kolikor plača dopušča .

DePalmo ::

Z mojo sva skupaj že 9 let in se o tem še nisva nikoli točno opredelila, pa čeprav sva se trudila imeti resne debate okoli tega, vedno se dogovarjava sproti. Oba nimava problema z plačevanjem oz. dajanjem denarja iz rok, večji problem je kaj prišparat v čemer se sedaj že nekaj časa tudi aktivno podpirava in imava že oba svoja kupčka. Sicer bolj majhna ker se planira hišo, sta pa.

Delitev stroškov je pa nekako takole (pač sprotni dogovor oz. sedaj bolj stalna praksa):
- jaz položnice, servisi za avto, registracija, občasno točim avto, občasno hrana, prigrizke in obleke, glavni izdatek za potovanja
- ona če pride prej do položnic jih plača, kar jo vedno kregam ker imam jaz plačilo zastonj ona pa na Petrolu, pomaga pri plačilu servisov za avto, avto toči ona ker ga jaz ne uporabljam, uglavnem hrano, prigrizke in obleke, izdatke na potovanjih
- če so kakšni večji izdatki, si deliva po zmožnostih in ne glede na plačo oz. sorazmerne deleže, ponavadi se kregava kdo bo dal več (ampak ne v smislu "ti boš dal več", bolj v "jaz bom dal več da ti več prihraniš")

Zasluživa pa ona minimalca, jaz pa x2 ker sem programer.

Kar se pa tiče delitev del. Edino kar ne delam je likanje, ostalo mi ni problem in z veseljem poprimem za delo če vidim da je kaj za naredit. Tudi če se kaj dela, si vedno pomagava drug drugemu.

Ko pa pride kakšna taka tema (ni prva tukaj gor), pa jo vedno oba prebereva in se čudiva koliko to narod komplicira. Največja cvetka do sedaj je bila da se plača položnico za TV sorazmerno na delež kdo ga koliko časa gleda.

feryz ::

Možakar dela predpripravo za delitveno bilanco. Tako se namreč začnejo te stvari.
Ko začneš gledati kdo da več, kdo profitira in podobno, to pomeni, da ti je fokus padel iz ljubavi na materializem. In črv dvoma počasi začne rasti.

sass628 ::

Moj priliv + od moje priliv = skupni kupček

Imava skupni kupček iz katerega oba jemljeva.
1.Plačajo se stroški + hrana
2.Se da na skupni varčevalni račun aka kasica prasica
3.Kar ostane iz skupnega kupčka pa trošiva oba.

Oba sva drug drugemu pooblaščena na TRR. Pač ne kupujeva nepremišljeno, pride kdaj moment ko si vsak od naju nekaj bolj konkretnega zaželi in če je res tako močna želja po neki dobrini jo kupiva, ampak ne sme ovirat pogoja št. 1 in 2.

OP gledati kdo je koliko dal za ovo in ono pelje samo v prepir.Morata najti nek skupen jezik in najti svoj sistem.

V nasprotnem primeru pa Excelova razpredelnica i vodita evidenco pa konc leta naredita poračun.

m0LN4r ::

neomarvel je izjavil:

Rekla je to kar je dreta rekla, ker gospodinji ne rabi plačevat. Drugače je pa na polovičnem delovniku.

dreta je izjavil:

Pa ti skuha kdaj, pa opere, obesi, zlozi v omaro, pospravi, pomije ali
si vse to tudi delita?


Tudi pospravljam in pomivam, mi bo ona dala za to kaj denarja?

Vprasanje je bolj v kaksnem merilu 50:50?
Torej si ti od pranja gat, posode, bajte vsak dan, do strezbe otrokom, skratka vsak dan, teden 24/7 prevzames 50% vseh gospodinjskih opravil?

Kdaj si nazadje generalno ocistil WC skoljko z desko vred? Jaz sem trenutno zaradi operacije 90% gospodinja in se oskrbovati moram partnerja na postelji. To je vsak dan po 9 ur sihta se nekaj ur drkanja doma. Levo desno gor dol, pa se pun kurac dela ostane za vikend.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

martincek1 ::

Kaj zdej, je partnerka al žena? Če je partnerka, pol naj več prispeva, če žena, imejta pa skupne finance in je to to.

HulkHogan ::

Men plača vse ker skrbim za svojo postavo. Če bi se zredil bi verjetno že spal pod mostom.

atubbuta ::

Zanima me, koliko naj bi šlo pri tro-članski družini za fasungo. To pomeni vsa hrana, čistila ter drobnarije (vreče za sesalec, žarnice, ...)?

Za normalno stanje seveda, ko imam jaz in otrok malico v šoli/službi.
:)

Valvoline ::

neomarvel je izjavil:

Žena (600 eur prilivov):
- občasno hrana - 100-200 eur

Jaz (1200 eur prilivov):
- elektrika - 100 eur
- voda - 50 eur
- vrtec za 2 otroka - 400 eur
- stroški v povezavi z vzdrževanjem hiše - 50 eur
- registraciji za njen in moj avto, bencin, vinjeta - 120 eur
- kredit za peč - 200 eur

Mesečno: 100 + 50 + 400 + 50 + 120 + 200 = 920 eur

Najemnine ni, saj živimo pod streho, ki so jo zgradili moji predniki.
Je zato, ker ima nižjo plačo upravičena do neplačevanja stroškov? Moji prilivi so tudi vezani na nadure, ki jih opravljam v večernih urah ko otroci spijo. Ona predvsem surfa v tem času.
Njeni starši imajo denar vendar ne prispevajo in ko je še živela na svojem, je njen oče vse plačeval (avto, zavarovanje, stroški v povezavi z bivanjem, hrana).

Moje mnenje je, da bi morala ona plačevati sorazmerno glede na plačo in da ta vzorec, ki ga je vajena ni primeren.

Hrana 100-200e? Is this a joke? Mate kmetijo z 100 ha zemljisca?
:))

Magic1 ::

Sam si si žensko izbral. Tako sedaj imaš. Če ni na istem zmožnostnem levelu (v vseh pogledih), si še vedno ti kriv, saj si sprejel to v štartu. Zdaj imaš izbiro, da greš na njen nivo zmožnosti in zbiješ standard gospodinjstva, ali pa ga držiš tem višje. Po dveh otrocih druge možnosti ni, ne da močno vplivaš na njun dobrobit.
Magic

Wrop ::

Če prav razberem si naletel na eno lenobico. Samo nadaljuje naprej, kar je že počela doma. Torej drugi so ji plačevali za osnovne stvari. Ti pa si idealni copatek, saj samo nadaljuješ tradicijo. Starši so jo "dobro" vzgojili.
Najprej ji skenslaš plačevanje njenega avta. Naj si ga plača sama ali pa naj hodi peš.
Če nima kakih upravičenih razlogov, da dela polovični delovni čas, potem počasi začni pritiskati naj si dobi službo za polni delovni čas.
Prilivi so 1:2 torej lahko komot zahtevaš, da se tudi izdatki za stvari, ki jih koristita oba, gredo po tem razmerju.

Glede na to, da imata dva otroka, si vzemi nekaj mesecev časa, da stvari postaviš na svoje mesto. Iz danes na jutri boš težko človeka spreminjal. Za začetek, kupiš samo eno vinjeto in tankaš svoj avto in ji v naprej poveš v čemu je razlog.

Magic1 ::

Vprašanje je kaj tudi ona naredi s preostalim denarjem. Če zapravi zase, potem moraš tukaj nekaj naredit. Če pa špara za "otroke", pa naredita skupen račun za to in oba prispevajta.
Magic

energetik ::

Čudno je že to, da se o tem posvetuješ na forumu z neznanci. Partnerka ali žena je (poleg morda staršev) ponavadi človek, ki mu najbolj zaupaš in veš o njej vse oz. ona o tebi. Ne vem no, midva se o denarju pogovoriva v 1min, pa itak ni potrebe, ker nama je vse jasno.
Je pa res, da je morda lažje se meniti, če nista oba glih na minimalcu..

Zgodovina sprememb…

gtx970op ::

Imava z ženo skupni varčevalni na katerega gre ves odvečen denar... Nima veze kdo plačuje katero položnico. Oba veva da se ne zapravlja za stvari brezveze. Če se kaj rabi se kupi. Če si želim novi telefon pa to omenim ženi pred nakupom.

Yossarian ::

Poskusita takole: njena plača je 1/3, tvoja pa 2/3 skupnih prihodkov. Seštejta vse skupne mesečne stroške (položnice, hrana...). Npr., da skupni stroški znašajo 570 EUR (na pamet). Odprita nov TRR in vanj vsak mesec nakažita ona 200 EUR, ti pa 400 EUR, pa bosta videla, kako in kaj. Seveda ob pogoju, da si tudi gospodinjska opravila razdelita približno enako.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Magic1 ::

energetik je izjavil:

Čudno je že to, da se o tem posvetuješ na forumu z neznanci. Partnerka ali žena je (poleg morda staršev) ponavadi človek, ki mu najbolj zaupaš in veš o njej vse oz. ona o tebi. Ne vem no, midva se o tem pogovoriva v 1min, pa itak ni potrebe, ker nama je vse jasno.

Žal niso našli vsi take partnerke, s katero se lahko konkretno pogovorijo.
Magic

feryz ::

Torej morajo iskati dalje. Bab ko žab, ena bo že sedla.

Wrop ::

Kaj misliš, da naredi z denarjem? Da ga v kriptovalute, da lahko zvečer surfa po netu in generira denar. Samo še 10 let počaka, pa bo milijonarka, do takrat, pa naj drugi plačujejo.

Magic1 ::

feryz je izjavil:

Torej morajo iskati dalje. Bab ko žab, ena bo že sedla.

Po dveh otrocih naj gre iskat dalje... Malo je pozen.
Magic

Valvoline ::

Pol kile mesa na dan je 100e/mesec za meso, salame,sir, mleko se najmanj 100e/mesec, kruh 50e, sadje,zelenjava 50-100e, prigrizki,cokoladice,sok, pivo... 100e, shall we continue? Kje je higiena, pralni praski, disave, deoti itn?
LOL

feryz ::

Niti ne. Lahko tiščiš z glavo skozi zid še desetletje, dokler mulci ne odfrčijo, končni izplen bo isti. Plus muke isusove to desetletje.
Predvidevam, da še ni tako hudo, ampak ...

profii ::

Cveto je izjavil:

neomarvel je izjavil:

Žena (600 eur prilivov):
- občasno hrana - 100-200 eur

Jaz (1200 eur prilivov):
- elektrika - 100 eur
- voda - 50 eur
- vrtec za 2 otroka - 400 eur
- stroški v povezavi z vzdrževanjem hiše - 50 eur
- registraciji za njen in moj avto, bencin, vinjeta - 120 eur
- kredit za peč - 200 eur

Mesečno: 100 + 50 + 400 + 50 + 120 + 200 = 920 eur

Najemnine ni, saj živimo pod streho, ki so jo zgradili moji predniki.
Je zato, ker ima nižjo plačo upravičena do neplačevanja stroškov? Moji prilivi so tudi vezani na nadure, ki jih opravljam v večernih urah ko otroci spijo. Ona predvsem surfa v tem času.
Njeni starši imajo denar vendar ne prispevajo in ko je še živela na svojem, je njen oče vse plačeval (avto, zavarovanje, stroški v povezavi z bivanjem, hrana).

Moje mnenje je, da bi morala ona plačevati sorazmerno glede na plačo in da ta vzorec, ki ga je vajena ni primeren.


Jaz pa mislim, da tebi ni jasen koncept zakona. Ne vem zakaj sploh gledata po sistemi moje-tvoje. V zakonu je vse deljeno. In če imaš ti recimo večje prihodke, pač prispevaš več. A če je bi bilo deljeno 50-50, bi potem recimo tebi ostalo 500 eur in bi potem kaj? kupoval nov IT vsak mesec, televizije, zagamblal, zapil itd...? Ali bi "varčeval"?

Pa tole glede vrtca ne bo držalo. Pri nas je dohodka cca 3 jurje, pa plačamo vrtec za enega 170 eur, drugi pa je imel, dokler je še hodil v vrtec, itak 70% popusta.

Torej, še enkrat, v idealnih razmerah partnerja prispevata v proračun koliko pač prispevata, stroški se plačajo (ni važno ali eden ali drug, ker gre iz istega proračuna), o razpolaganju z razliko pa se odloča skupaj (varčevanje, investicije, potovanja itd...).

Aja, delo naj se tudi deli. Če eden dela več v službi, je logično, da na drugega pade več dela doma.


Menim, da današnjim ženskam ni jasno to. Njemu je že hudičevo jasno. On prinese domov 2x njene plače poleg tega opravi 2/3 njenega dela, medtem, ko se ona čoha na kavču. Kakor sem razbral med vrsticami je bolj tu problem. Če bi on prišel z šihta za polno mizo, potem bi pa še en BJ padel nebi pisal tega tu, pa tud če bi mu celo plačo scuzala.

Gagatronix ::

Nekateri lepo dokazujete, da nikakor niste za zveze.

energetik ::

atubbuta je izjavil:

Zanima me, koliko naj bi šlo pri tro-članski družini za fasungo. To pomeni vsa hrana, čistila ter drobnarije (vreče za sesalec, žarnice, ...)?

Za normalno stanje seveda, ko imam jaz in otrok malico v šoli/službi.
Zdaj je to nekako lažje izračunat, ko grem točno 1x/teden v Hofer in nič drugega.
Strošek za fasngo (tuki notr je vse, tudi plenice, čistila, itd) je nekje ~120EUR/teden za 4 člansko družino, torej nekje 500EUR mesečno.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

feryz je izjavil:

Niti ne. Lahko tiščiš z glavo skozi zid še desetletje, dokler mulci ne odfrčijo, končni izplen bo isti. Plus muke isusove to desetletje.
Predvidevam, da še ni tako hudo, ampak ...

Kaj misliš, da se bo v prihodnje bolj potrudil pri izbiri? S tem da bo vseeno moral financirat še dosedanjo in otroka bosta v vprašljivih razmerah odraščala.
Magic

krho ::

Valvoline a ti vsak dan zrezke ješ.. ja pol nič čudnega, da zmečeš en kup denarja za hrano...

Pri nama je tako, da ona plača stroške svojega avta, svoje zdravstveno zavarovanje, svojo naročnino na telefon, ter vsak drugi mesec vrtec. Ostale stroške plačam jaz. Gospodinjska opravila so nekako pol pol odvisno od meseca. Je pa bil orenk problem, ker prej, ko je bila še doma tega ni plačevala.. pa ko je bila brez službe sem tudi jaz plačeval vse.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Valvoline ::

Men se zdi da OP nima pojma kolk gnara gre za hrano in ostale potrebscine. .....občasno hrana - 100-200 eur.... je v resnici najmanj 500-600e/mesec, oz se to je premalo.

krho ::

Ni ne da se mi zdele razpredelnice odpirat.. ampak mesečni stroški za hrano pri nas so cca 120€. Za 3 osebe. (Imava pa mleko in jajca zastonj)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Magic1 ::

Je že energetik povedal, da v trenutnih razmerah ni problem realno ugotovit, koliko da kdo za hrano. Trenutno se ne hodi vsakič, ko se nekomu nekaj zalušta. (vsaj upam)
Magic

Master_Yoda ::

Valvoline je izjavil:

Men se zdi da OP nima pojma kolk gnara gre za hrano in ostale potrebscine. .....občasno hrana - 100-200 eur.... je v resnici najmanj 500-600e/mesec, oz se to je premalo.


Ja ce jes beluga kaviar vsak dan heh.
Dovie'andi se tovya sagain.

gruntfürmich ::

midva s punco zdevava kakih 500EUR za fasungo (hrana, čistila, kozmetika...) na mesec, pa sva sama. tako da... s tem da zapravim dodatnih 100EUR v službi za malico.
120EUR / 3 osebe je verjetno kupovanje potečene hrane v evrospinu...

najbolje da OP kar vzame ženi denar ker očitno zapravlja za bedarije :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

pwn3rrr ::

Se mi zdi, da ima vsak to urejeno po svoje... bi lahko razdelil v dve glavni skupini:

- vsi stroški gredo na pol, kar ostane ima vsak zase (za to bi se osebno odločil, če bi bila naprimer partnerka/žena zelo potratna in bi na veliko zapravljala za oblačila in vse ženske zadeve ali obratno)
- skupni proračun, se ne gleda kdo koliko zasluži (se mi zdi, da bi na tak način morala funkcionirati vsaka zakonska zveza, vsak prispeva po svojih zmožnostih, se ne trati po nepotrebnem, za vsako večjo investicijo/dopust se dogovoriš med sabo, tudi gospodinjska opravila si lepo razdeliš)

Zgornje velja v primeru, da oba dobivata plačo.

Poznam pa potem še veliko drugih primerov, od tega, da mož dela, žena je doma (gospodinjstvo, otroci) - v tem primeru lahko še vedno vse funkcionira normalno, se pa hitro kaj obrne, če ženski "ne paše" opravljati gospodinjskih opravil oz. postane odvisna od prihodkov moža. Ali pa to, da nekdo sploh noče iti delat in pričakuje, da ga bo drug financiral.

Glede hrane pa verjamem, da lahko 3 ali 4 osebe na mesec dajo 100-200€ za hrano, če zjutraj ne jejo zajtrka (otroci vse dobijo v vrtcu, starši potem v službi malico/kosilo), ko pridejo popoldne domov, pa še nekaj malega vržejo vase in je to to, za vikende pa potem itak lepo k staršem na kosilo. Po možnosti imajo pa še svoj vrt.

energetik ::

Am, prehrana v vrtcu/šoli/šihtu se plača. In to ponavadi precej dražje, kot če doma narediš iz osnovnih sestavin.
Midva sva sedaj pri delu od doma v močnem plusu (prehrana, prevoz). Sam časovni minus je pa globok.

Stikalo ::

@neomarvel

A ta denar zapravi ali varčuje? Načeloma niti ni tako slabo. 150€ za hrano mesečno je malo močna, razen, če jejo povsod naokoli, samo doma ne.

Načeloma tebi ostane cca 300€/mesec, Ženi pa ostane tudi nekje cca 300 €/mesec. Pri meni pač sam večino plačujem, ko pa kupimo avto pa oba primakneve €€. Kaj pa vem, ne bit preveč slabe volje zaradi tega. :)

Idealno ni, tudi ne moreš narediti. Tudi če je 50 - 50 % ni pravično, nikoli ni. Ne smeš si preveč gledat pod prste. Pomojem je čisto OK za tvojo situacijo. Kar privrčuje, bosta pa lahko tudi kaj skupaj kupila, recimo parcelo.

pwn3rrr ::

energetik je izjavil:

Am, prehrana v vrtcu/šoli/šihtu se plača. In to ponavadi precej dražje, kot če doma narediš iz osnovnih sestavin.
Midva sva sedaj pri delu od doma v močnem plusu (prehrana, prevoz). Sam časovni minus je pa globok.

Vem, ampak se mi zdi, da večina te hrane, ki jo dobi v službi/vrtcu in jo seveda plača sploh ne šteje v stroške hrane, ampak kot stroške vrtca oz. v službi ti itak "pripada" nekaj €/dan za hrano.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupne finance

Oddelek: Loža
406164 (3850) jest10
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124322 (13278) stara mama
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240954 (21592) bambam20

Več podobnih tem