» »

Mrežna omejuje hitrost internetne povezave...

Mrežna omejuje hitrost internetne povezave...

DjJuvan ::

Pred časom sem nabavil minipc, ki je deloval super dokler nisem dobil optičnega interneta. Ko sem nalagal kup materiala prek FTPja navzgor na full speed, se mi je pogosto mrežna sesula, internet se je resetiral in vse v povezavi z mrežnimi diski se mi je obesilo. Rešitev je bil reset pcja. Ko sem raziskal, v čem bi bil lahko problem je največkrat vir neupdejtana mrežna kartica. Zato sem jo updejtal. Očitno je bil MSjev driver v kurcu, ker mi je mrežna nehala delat. Zato sem moral najti driverje ročno. Našel sem ene driverje, ki so vsaj imensko bili namenjeni moji mrežni. Ok, zadeva spet deluje.

Zdaj pa nov problem.... prenosi navzgor še zdaleč ne izrabijo več polne hitrosti interneta. Ne preko FTPja, niti preko brskalnikov. Dobesedno mi mrežna omejuje hitrost interneta na vsak prenos. Če jih zaženem sočasno 10 in več, je na vsako povezavo ista omejitev. Torej bi moral naresti cca 80-100 sočasnih povezav prenosa, če bi hotu izkoristit celo internetno linijo. Kar je absurd. Prenos navzdol pa očitno deluje BP s polno hitrostjo. Totalno nelogično.
Poskušal sem še druge driverje za mrežno, brez uspeha. Poskušal sem tudi frizirati Advanced tab na mrežni, brez uspeha. Sem kaj spregledal? Gre pa za vgrajeno mrežno "realtek RTL8168B/8111B NDIS 6.0".

Han ::

Tukaj imaš original Realtek, vedno sveže šoferje...

https://www.realtek.com/en/component/zo...

DjJuvan ::

Probal. Ne pomaga :\

Han ::

Si prepričan, da je težava v tem Realtek čipu oziroma šoferju? Kako imaš urejeno mrežo (kabli, stikalo, usmerjevalnik)?

hojnikb ::

poskusi z usb mrezno
#brezpodpisa

DjJuvan ::

Okej, sta mi dala misliti... zato sem naredu malo bolj obširen test. Rezultati so mi fascinantni.

Vklopil sem svojo drugo (boljšo) kišto (z 2GBe mrežno) in naredil identični prenos navzgor... rezultat podoben. Torej ni kriva mrežna.

Za foro sem probal narest na obeh kištah prenos na bolj lokalen gostovanje znotraj Slovenije. Hitrost prenosa na obeh računalnikih skoraj dosegla maksimalno hitrost internetne povezave.

Torej lahko potegnem črto, da lokalni internet deluje OK, internet navzven pa omejuje hitrost prenašanja navzgor...

In očitno je bil zgolj slučaj, da je od začetka prenašalo izjemno hitro tudi nazvzen, po updejtu driverjev pa je hitrost padla na novo realnost.

Jizus faking krajst. :O

Invictus ::

A sploh veš kak paket imaš?

Daj raje malo cifer nameči tukaj gor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DjJuvan ::

Povezavo mam 350/100Mbit.
Ko prenašam fajle preko FTPja ali brskalnika v tujino je hitrost na vsak sočasen prenos med 300Kbajtov in 1.5Mbajtov. Koliko jih lahko sočasno prenašam je odvisno od FTP strežnika.
Če prenašam fajl preko FTPja na nek lokalen gostovanje je prenos cca 7Mbajtov v tem testu. (verjetno max, ki ga gostovanje še sprejme).

Potem sem šel probat še speedtest in probal nekaj random tujih strežnikov. V evropo je še ok hitrost. Čez lužo je porazno. Povezava gor mi je šla le do 7Mbit. LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjJuvan ()

hojnikb ::

ocitno tvoj operater nima pretirano hitrega peeringa v tujino, hence taksne hitrosti.
#brezpodpisa

DjJuvan ::

Ja, sej se ne čudim... državni Telekom*khm*Siol*khm*.

Invictus ::

Raje preveri FTP strežnik kamor uploadaš...

Ni nujno problem v Sloveniji...

Pa FTP dandanašnji, LOL ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

If it works, it works.
#brezpodpisa

DjJuvan ::

Invictus je izjavil:

Raje preveri FTP strežnik kamor uploadaš...

Ni nujno problem v Sloveniji...

Pa FTP dandanašnji, LOL ;).


Probal na različne z malenkost različnimi rezultati. Le lokalni FTP je še najbolj izkoristil povezavo. Kot sem omenil zgorej, sem zalaufal tudi speedtest, ki je le podkrepil tezo o ozkem grlu čez lužo.

ngc2392 ::

akhm, bom malce sarkastično omenil, da ljudje mislijo, če imajo 350/100, da jim ta hitrost velja za cel svet :)
nazaj na temo...a si izklopil varčevanje z energijo na mrežni kartici?
United We Stand, Divided We Fall

DjJuvan ::

@ngc2392, sej download hitrost ni tako slaba po celem svetu. Medtem ko upload pa še zdaleč ne:) Drgač pa ja, tudi varčevanje sem probal izključit. Sej sem že zaključil s tem problemom, sem se sprijaznil, da čez lužo nimamo ravno najboljšega uploada...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508160 (7081) MrStein
»

Domači strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8011624 (9717) Zalachenko
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19365450 (53881) levaky
»

Hiter FTP strežni

Oddelek: Omrežja in internet
455412 (4479) Jin
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266127 (5675) imagodei

Več podobnih tem