» »

Revija Jazbina

Revija Jazbina

««
25 / 28
»»

Alien123 ::

Evo, pravkar naročil knjigo in revijo, pohvalno 8-)

SVGA ::

Knjiga je super, dobil sem verzijo brez celofana ampak s Sergejevim podpisom. :) Malenkost udarjen zgornji rob zadnje stranice ampak me ne moti. Čestitke vsem ki ste sodelovali pri knjigi!

kanarin ::

Sem nov v tej temi, prebral čisto vse poste in se zdaj sprašujem kako sem lahko zamudil zadnji dve leti...sem generacija ZX Spectrum in Commodore Amiga (to se mi lastil pred obdobjem PC-jev), z (novimi) igrami pa sem bolj kot ne zaključil sredi 90 let, konzol nisem nikoli kupoval, imam samo par retro zadev in občasno igram te res stare špile iz (predvsem) 80, 90 let. Sem predvsem velik nostalgik, ki redno spremlja retrogaming kanale oz to sceno na YT. Zanima me ali Jazbina ponuja tudi te teme, ob pregledu števil in komentarjem v tej temi mislim da ja, samo žal ni na voljo hitri vpogled v vse dosedanje številke (žal samo v nekatere iz 2022) - @Palomino a bi se dalo to dodat? Katere dosedanje številke najbolje pokrivajo te teme ? Seveda pa me zelo mika tudi knjiga "Prva bitnost" - mogoče si jo bom pa omislil za božička [9:)]

tony1 ::

V Jazbini se o retro gamingu (napravah in igrah tistega časa) ogromno piše, verjetno vsaj toliko kot o novih igrah oziroma še več... Dve številki nazaj so npr. imeli članek o A500 mini itd. ...

msjr ::

Dobil knjigo, odlično, po pričakovanjih, obvezno čtivo generacije X (tistih, ki jih milenijci kličejo boommerji). Sem pobrskal in sem se našel na fotki iz tam okoli l. 1994, se pravi da so pokrite vse igričarske teme. Škoda da se konča tik preden se je Arxel začel, tako da bi se lahko še malo hvalil :D

Toplo priporočam vsem, ki so kdajkoli prišli do levela 2 v kateremkoli špilu (e.g. gejmu, t.j. igrici).

Gregor P ::

SVGA je izjavil:

... dobil sem verzijo ... s Sergejevim podpisom.
Hej dobra ideja; kdaj boste v živo podpisovali knjige? Morda organizirate kakšen dogodek predstavitve knjige? Recimo v Drami v kavarni zgoraj, ali pa v Klubu Maxu zgoraj nad slaščičarno, ali pa kar v muzeju računalništva v Šiški; seveda lahko tudi kje drugje, pri vas v Domžalah ipd.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Ganon ::

Škoda, da ni bilo opcije za knjigo s podpisom.

PALOMINO ::

Če bi bilo dovolj interesa, bi morda res organizirali podpisovanje knjig.

melvin ::

Ganon je izjavil:

Škoda, da ni bilo opcije za knjigo s podpisom.

+1
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

tony1 ::

kanarin je izjavil:

Sem nov v tej temi, prebral čisto vse poste in se zdaj sprašujem kako sem lahko zamudil zadnji dve leti...sem generacija ZX Spectrum in Commodore Amiga (to se mi lastil pred obdobjem PC-jev), z (novimi) igrami pa sem bolj kot ne zaključil sredi 90 let, konzol nisem nikoli kupoval, imam samo par retro zadev in občasno igram te res stare špile iz (predvsem) 80, 90 let. Sem predvsem velik nostalgik, ki redno spremlja retrogaming kanale oz to sceno na YT. Zanima me ali Jazbina ponuja tudi te teme, ob pregledu števil in komentarjem v tej temi mislim da ja, samo žal ni na voljo hitri vpogled v vse dosedanje številke (žal samo v nekatere iz 2022) - @Palomino a bi se dalo to dodat? Katere dosedanje številke najbolje pokrivajo te teme ? Seveda pa me zelo mika tudi knjiga "Prva bitnost" - mogoče si jo bom pa omislil za božička [9:)]


Še tole sem prebral v novici o knjigi Prva bitnost (in bo morda zanimivo še za koga drugega): vsebina se zaključi leta 1995. Najboljša leta so pokrita.

kanarin ::

Evo, prvič naročil Jazbino (10 in 8) res pozitivno presenečen nad kvaliteto revije. Še bolj pa me mika knjiga, danes sem poslušal zadnji podcast Odbita do bita , kjer so gostili Sergeja in je bila dejansko ta knjiga glavna oz edina tema oddaje. Priporočam poslušanje, obvezno vsaj za našo - malo starejšo in nostalgično generacijo , ki smo odraščali v tistih nepozabnih in neponovljivih 80 letih...

Cveto ::

Dobil knjigo in zadnji dve jazbini. Top zadeve. Sicer relativno veliko nostalgije, tako da vprašanje, če bi mulce to zanimalo (mojega že ne), a ni važno, nas, ki smo to živeli, je dovolj in imamo dovolj veliko kupno moč, da verjamem, da oglaševalci to vejo in podpirajo.

Poslušal sem tudi začetek podcasta, za kaj več ni bilo časa. Super zadeva, sem prav vesel, da grejo te zadeve spet naprej.

BTW, a morda kdo ve, kaj zdaj počne (Lord)Febo? Vsi ti znani ljudje iz tistih časov (oni od Megazina, pa Moj Mikro, pa še kaj) se zdaj nekje pojavljajo, o njem pa ne duha ne sluha.

Tiger ::

Cveto je izjavil:


BTW, a morda kdo ve, kaj zdaj počne (Lord)Febo? Vsi ti znani ljudje iz tistih časov (oni od Megazina, pa Moj Mikro, pa še kaj) se zdaj nekje pojavljajo, o njem pa ne duha ne sluha.

Lahko ga vprašaš na njegovem forumu - LordFebo

oo7 ::

Kdaj pride decemberska Jazbina ? :)

PALOMINO ::

oo7 je izjavil:

Kdaj pride decemberska Jazbina ? :)


Izšla je danes. Naročniki bi jo že morali imeti v nabiralnikih.

oo7 ::

PALOMINO je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kdaj pride decemberska Jazbina ? :)


Izšla je danes. Naročniki bi jo že morali imeti v nabiralnikih.



Potem bom verjetno dobil jutri, ker je poštar že bil pri nas :)

Sem pa že podaljšal za leto 2023 >:D

FireSnake ::

Jaz sem jo dobil danes.
A je zaradi šraufanja nove strojne opreme nimam časa prebirati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kanarin ::

Sam tudi čakam na novo Jazbino, se pa med čakanjem kratkočasim z branjem knjige Prva Bitnost, ki sem jo dobil za božička. Sem trenutno na cca polovici knjige in ne morem da prehvalim avtorja za ta vrhunski izdelek (Sergej oz Sneti , res si zakon!). Za nas (sem letnik 74) ki smo vsaj del opisanega obdobja v knjigi tudi v živo doživeli je to en tak zelo prijetno nostlagičen skok nazaj v preteklost, polno lepih spominov na zgodnja leta računalništva in videoiger. Toplo priporočam to knjigo vsem, ki radi prebirate Jazbino, še posebej pa tej malo starejši generaciji ki ji srce zaigra venomer ob spominu na nepozabna in neponovljiva 80-ta leta.

IcyFox ::

Sem naročil zadnje 3 ker sem malo zadaj, za branje med dopustom :)

PALOMINO, vidim da je 8. številka razprodana, se načrtuje kak ponatis ali je to to?

PALOMINO ::

Če bodo cene tiska prišle ponovno na neko normalno raven, bomo osmico zelo verjetno ponatisnili.
Ta številka je letos res izstopala in je tudi meni osebno resnično posrečena.

NejcSSD ::

A bi se dal tut kej na spletu brat, kadar nimam revije sabo. Da bi recimo bil prijavljen na jazbina.si in sem upravičen ker sem jo kupil do branja/listanja skenirane verzije oziroma še bolše spletnega članka
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

PALOMINO ::

Digitalno Jazbino bomo ponudili.
Ob tej priliki pa bi prosil tudi za malo pomoči. Če kdo pozna kakšno podjetje (po možnosti slovensko), ki bi za spodoben denar razvilo namensko SOLIDNO aplikacijo, naj me prosim kontaktira (kontakti so na jazbina.si)

IcyFox ::

PALOMINO je izjavil:

Če bodo cene tiska prišle ponovno na neko normalno raven, bomo osmico zelo verjetno ponatisnili.
Ta številka je letos res izstopala in je tudi meni osebno resnično posrečena.

Super, držim pesti in spremljam če se ponovno pojavi :)

V-i-p ::

PALOMINO je izjavil:

Digitalno Jazbino bomo ponudili.
Ob tej priliki pa bi prosil tudi za malo pomoči. Če kdo pozna kakšno podjetje (po možnosti slovensko), ki bi za spodoben denar razvilo namensko SOLIDNO aplikacijo, naj me prosim kontaktira (kontakti so na jazbina.si)

Naročim se iz prve, ako bo na voljo digitalna naročnina.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

FireSnake ::

Zadnja številka me je spomnila, da mi naročilo poteče.
Zato sem kar naročil za 2023.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kanarin ::

Ne vem za ostale ampak sam sem bil kar malo razočaran nad vsebino zadnje Jazbine, tako da vprašanje če bom še nadaljeval s prebiranjem te revije. Mogoče pa sem se samo razvadil ob branju "Prve bitnosti", ki je v bistvu poponoma potešila moje zanimanje za Retro Gaming, zato se sprašujem kaj lahko Sneti ali kdo drug v Jazbini sploh še ponudi oz doda na to temov v sami reviji (recimo v zadnji številki v enem članku celo citira dele iz knjige). Novejši špili me pač kaj dosti ne zanimajo oz jih ne igram.

PALOMINO ::

kanarin je izjavil:

Ne vem za ostale ampak sam sem bil kar malo razočaran nad vsebino zadnje Jazbine, tako da vprašanje če bom še nadaljeval s prebiranjem te revije. Mogoče pa sem se samo razvadil ob branju "Prve bitnosti", ki je v bistvu poponoma potešila moje zanimanje za Retro Gaming, zato se sprašujem kaj lahko Sneti ali kdo drug v Jazbini sploh še ponudi oz doda na to temov v sami reviji (recimo v zadnji številki v enem članku celo citira dele iz knjige). Novejši špili me pač kaj dosti ne zanimajo oz jih ne igram.



Presenečenj bo še, začenši s februarsko številko (če si bolj retro).
Je pa tako, da je Jazbina enkrat obarvana bolj opisarsko, drugič bolj retro, spet tretjič pa je bolj knjižničasta.

Tsunamii ::

Ekola..pozabil plačat ( redni naročnik bivsega Jokerja in zdaj redni Jazbine ) in sem danes nakazal.
Kdaj že pride 1 letošnji izvod? :D

GupeM ::

7. marca, če se ne motim.

Tsunamii ::

Super..potem sem še pravočasno poravnal moje obveznosti ..komaj čakam. Ne morem verjet da pri svojih 40++ še zmeraj obožujem tako čtivo.. :D

PALOMINO ::

Pozdrav,

nova Jazbina pride v prvi polovici marca. Želeli smo uvrstiti notri še PSVR2 in februarske naslove iger.
To je bilo sicer napovedano že decembra, da bo številka 12 zamudila.
Bo pa potem krajše čakanje, saj naslednja dospe konec aprila.

Tokratna razlika bo še ta, da je distribucija v celoti prestavljena na Pošto.
Se pravi nič več dostave z raznašalci dnevnega časopisja.
Tako da ne bi smelo biti več nobenih težav z dostavami.

FireSnake ::

Odlično.
Že komaj čakamo novega jazbeca!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

izmanator ::

Danes naj bi prišla nova Jazbina, poštar je že bil pri nas, a o Jazbecu ne duha ne sluha :(. Mogoče kdo ve, ali se je datum zopet kaj zamaknil?

FireSnake ::

Jaz bi rekel, da še ni izšla, ker jaz sem jo vedno dobil takoj (vedno med prvimi).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fiore ::

A je že kdo dobil 12.? Jaz še zmeraj čakam :(

FireSnake ::

Do včeraj ne. Preglejujem nabiralnik, ker ga nestrpno pričakujem.
Danes pa še nisem prišel domov (bom videl ob 20:30, ker danes delam celi dan).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

izmanator ::

Danes jo tudi saj še pri meni ni bilo v nabiralniku. Upam da enkrat ta teden, pa le pride, ker sem že zelo nestrpen.

GupeM ::

Do mene je našla pot :)

GupeM ::

Sem bil pa prepričan, da zadeva zamuja zaradi opisa serije The Last of Us, pa sem se motil :)

PALOMINO ::

Pozdrav,

zanimivo, v ponedeljek je šla Jazbina preko velecenjene Pošte Slovenije v distribucijo.
Glede na to, da si pridružujejo dostavo (in to nadvse radi poudarjajo) do 3 delovne dni, upam da boste jutri vsi našli Jazbino v kaslcu.

Tsunamii ::

Jaz je tudi danes nisem dobil..sad :|:'(

GupeM ::

Jaz sem jo večinoma dobil dan kasneje kot večina ostalih. Ta mesec pa očitno prej kot ostali.

FireSnake ::

Dobil in jo ljubosumno čuvam.
Na srečo sem res vedno med prvimi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fiore ::

Danes prišla! :)) A je nova tiskarna? Mi deluje, kot da je malenkost mehkejši papir :)

PALOMINO ::

fiore je izjavil:

Danes prišla! :)) A je nova tiskarna? Mi deluje, kot da je malenkost mehkejši papir :)


Pozdrav.
Danes so jo kot kaže dobili vsi.
Za ovitek smo dali malenkost lažji papir (200g namesto 250g), ker je tako dodelava (lepljenje ovitka) lažja in obstojnejša. Pri decembrski številki je bil ovitek enostavno pretrd in je bilo precej težav z odstopanjem ovitka.
Pa tudi poštar lahko revijo lažje prepogne. Takisto tudi bralec.

Še vedno pa je papir znotraj enak - gramatura, premaz...

fiore ::

Sicer pa še ena super številka, sami dobri članki. Sem le na hitro prelistal in me je že popeljalo nazaj v čas osnovne šole :)) Morda celo boljša od 8. :D

izmanator ::

Evo jaz sem jo tudi danes dobil. Po na hitro prelistanem, zopet veliko zanimivega :)

sleby ::

Dobil danes, ampak je tako nagravzno prepognjena, da bi jih postarju napel, ce bi ga srecal.

PALOMINO ::

sleby je izjavil:

Dobil danes, ampak je tako nagravzno prepognjena, da bi jih postarju napel, ce bi ga srecal.


na mail na jazbino prosim, pošljemo novo.
Staro (prepognjeno) obdrži in z njo naslednjič natolči poštarja.

Sumo ::

Tudi jaz sem jo dobil danes. Vse pohvale vsebini in tudi bolj mehkim platnicam, saj se revija zdaj res lista perfektno :)
««
25 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S sejmom E3 je konec

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
82423 (1306) Ghost7
»

Revija Joker (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26037234 (8506) Ganon
»

Alexa je otroku predlagala smrtno nevaren izziv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
599557 (5535) c3p0
»

Spletna stran z opisi iger

Oddelek: Igre
406124 (2955) Kumbaja

Revija Joker ne bo izsla avgusta (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Igre
1153198376 (109482) opeter

Več podobnih tem