» »

Kaj na steno okoli baje razen ploščic

Kaj na steno okoli baje razen ploščic

;-) ::

V bajti imamo dve kopalnici, ker se nam je mudilo s vselitvijo smo zdaj dve leti uporabljali eno (lenoba). Kar se je izkazalo za dobro, ker imamo tezave s fugami-antracit barva in se kamen nabira. Poiskusili smo vse možne žaube a ne pomaga.

Sedaj pri drugi si res ne želim ploščic okoli banje, obstaja kaka alternativa?

-Pralna barva odpade
-Ploščice in kamen odpade-tudi brez fug

Varianta o kateri razmišljam je:
-vinil lepljen na steno
-pločevina velik format odrezana točno da sede na vse tri stene in k ličarju da jo pobarva, stike v kotih posilikonam.
-OSB plošče vse tri stene odrezane na točno mero, in preplaščene s starimi cajtngi ter preko epoxy z otenkom temne barve (dimmed), zmontirano na stene ter stiki posilikonani.
-Pločevina, ki jo uporabljajo za trapez kritine v antracit barvi- firma ki se ukvarja s tem je rekla da lahko uredi gladko brez val-a, stiki silikonani
-lepljen les hrast preko pa epoxi

Obstaja še kak umeten material, velikega formata ki bi bil primeren?
  • spremenil: ;-) ()

djabi ::

Vinil, to misliš kot neke vrste tapeto? Je pa tukaj še en problem, namreč stena ne bo dihala.

Les, pločevina, OBS ... ko se enkrat v te zadeve spravi vlaga/kondenz si pečen. In verjemi, da "voda" najde vse luknje/špranje/najmanjšo pikico. Da o plesni ne govorimo.

PacificBlue ::

Steklo, kot ga dajo nad kuhinjski pult?

Ti ga odrežejo po meri, cena tam okol 70eur/m2..po spominu..
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mailer ::

Čez ploščice steklo ali pleksi, ki se dobro čisti. Če želiš zmanjšati nabiranje kamna namaži z oljem, ali kakšnim nano premazom.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hunter01 ::

Jaz sem pred enako dilemo ob planirani prenovi kopalnice.

Ena opcija (nekoliko dražja - in predvsem nujno dobit dobrega mojstra?) - dekorativni beton (obstaja še en kup imen za isto stvar).
Drugo kar mi je en predlagal so ploščice velikega formata (npr 2.4metra x 1.2metra) - manj oz. skoraj nič fug - imamo manjšo kopalnico, tako, da bi pri meni potem potreboval samo fuge v kotih.

IL_DIAVOLO ::

Ne kompliciraj in glej pvc plosce.

korenje3 ::

In kje je problem če se kamen nabere na fuge? Pač daš bele fuge.
Problem je če so ploščice majhne, zato je pametno dati 1x1m plošče v kopalnico in ne neko ciganijo z 3x3cm in raznimi mozaiki.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Kvinta ::

Varekina vse reši vključno z plesnijo tudi :D
A.C.A.B

sass628 ::

Hmm kaj pa hydrosol?

korenje3 ::

Kvinta je izjavil:

Varekina vse reši vključno z plesnijo tudi :D


Kar ni res. To je klor ki učinkuje smo na organske spojine.
Apnenec se odstrani s kislinami. Torej ravno obratno kot je lužina.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Likalnik ::

Definitivno microtopping oziroma dekorativni beton kot je že nekdo zgoraj omenil....to je baje zdej zadnja moda...vsi arhitekti dajejo in je močna konkurenca ploščicam...tukaj ni fug ali podobni špranj....to se daje po celem stanovanju...kopalnice, spalnice, dnevne sobe...po tleh, stenah, stropih.
Pač to je to kar iščeš.

rešitve katere omenjaš, OSB plošče, razni plehi, pločevine, les...vse to bo grdo za kozlat...še posebej, ko bo par let mimo...lest bo ves črn (ga ima kolega....pravi nikoli več)...pač voda pride povsod zraven...če te že fuge motijo ker so umazane...kako te bo šele črn les.

Uglavnem...ploščice večjega formata, da je manj fug....imaš pa tudi fuge "dvokomponentne fuge" katere se lažje čistijo in že v osnovi manj mažejo....pač, če je redna čistoča...teh težav ni...oziroma vsaj ne v taki meri, da se opazijo.

kot druga varianta je pa dekorativni beton...samo je drag...cca 70-90€ po kvadratu

Sparkxl ::

Opcija je še epoxy premaz, ali pa akrilne plošče.
Ne sanjaj o plehu, sploh pa ne antracit. Od vsega posiljevanja z antracit barvo zadnja leta, ker je moderno, bo se nam še kozlalo čez par let

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Invictus ::

Najbolj pomaga redno čiščenje...

Malo zdresiraj svojo ženo ;).

Karkoli boš dal, se bo gor nabiral vodni kamen...

Vprašanje je samo, s kje ga boš najlažje spucal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

harvey ::

hunter01 je izjavil:

Jaz sem pred enako dilemo ob planirani prenovi kopalnice.

Ena opcija (nekoliko dražja - in predvsem nujno dobit dobrega mojstra?) - dekorativni beton (obstaja še en kup imen za isto stvar).
Drugo kar mi je en predlagal so ploščice velikega formata (npr 2.4metra x 1.2metra) - manj oz. skoraj nič fug - imamo manjšo kopalnico, tako, da bi pri meni potem potreboval samo fuge v kotih.

Ploščice velikega formata položene brez oz. z minimalnimi fugami imajo potem za posledico, da lahko pride do nepričakovanih pok zaradi napetosti v materialu. Tako da opcija polagati na stik ni ravno najboljša s tega vidika.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Invictus ::

Fug se ne moreš znebiti. Razen, če si daš po meri odrezati ploščici za celo steno ;).

O ceni potem ne bi...

Drugače pa keramičarji neradi polagajo ploščice, večje od 60x60cm. Bolj zafrknjeno, zato tudi računajo več. Čeprav naj bi imeli manj dela...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Drugače pa keramičarji neradi polagajo ploščice, večje od 60x60cm. Bolj zafrknjeno, zato tudi računajo več.

Po tleh ja, po steni pa ne vem v čem bi bil problem, če so večje. Računajo pa najbrž več tudi za po steni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Velike ploščice so težke, zato je dostikrat en sam niti ne more položiti. Težje je tudi loviti ravno steno, ker se vsaka stopinja zajeba pozna...

80x120 ploščica tehta tam reda 30 kil... večje dimenzije še več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

Največja težava pa je, če površina ni ravna...in pri padcu...pač z ploščicam večjih dimenzij je to velika težava....načeloma imajo keramičarji raje manjše ploščice...lažje se prilagaja in vse skupaj popravlja.

Trenutno je pa trend tak, da je boljše oziroma lepše, če so ploščice večje

;-) ::

djabi je izjavil:

Vinil, to misliš kot neke vrste tapeto? Je pa tukaj še en problem, namreč stena ne bo dihala.

Les, pločevina, OBS ... ko se enkrat v te zadeve spravi vlaga/kondenz si pečen. In verjemi, da "voda" najde vse luknje/špranje/najmanjšo pikico. Da o plesni ne govorimo.

Vinil mislim tak ko je za tla, ga imamo po tleh in ne prepušča vode. Naše stene ne dihajo, nimajo pljuč, po tušu je tudi hidroizolacija in preko ploščice in ne diha.

hunter01 je izjavil:

Jaz sem pred enako dilemo ob planirani prenovi kopalnice.

Ena opcija (nekoliko dražja - in predvsem nujno dobit dobrega mojstra?) - dekorativni beton (obstaja še en kup imen za isto stvar).
Drugo kar mi je en predlagal so ploščice velikega formata (npr 2.4metra x 1.2metra) - manj oz. skoraj nič fug - imamo manjšo kopalnico, tako, da bi pri meni potem potreboval samo fuge v kotih.


Dekorativni beton imam na kaminu ter eno steno v kopalnici, delal sam zadeva je dobra ampak zadeva "pije" vodo, ali obstaja kak vodoodporen ?

sass628 je izjavil:

Hmm kaj pa hydrosol?

Kaj pa je to ?

Sparkxl je izjavil:

Opcija je še epoxy premaz, ali pa akrilne plošče.
Ne sanjaj o plehu, sploh pa ne antracit. Od vsega posiljevanja z antracit barvo zadnja leta, ker je moderno, bo se nam še kozlalo čez par let

Celo hišo imamo Mat črno-antracit-les kombinacija tako da tu smo že naredili šmorn če nebo več moderno :)



Tak dekorativni beton imamo in ja stvar je super tam kjer je nevem pa kako bi bilo po mokrem, ali kak premaz ali se dobi tak ko ne vpija vode...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

;-) ::

Sparkxl je izjavil:

Opcija je še epoxy premaz, ali pa akrilne plošče.
Ne sanjaj o plehu, sploh pa ne antracit. Od vsega posiljevanja z antracit barvo zadnja leta, ker je moderno, bo se nam še kozlalo čez par let


Kake so tele akrilne plošče ? Imaš kak link

Mike_Rotch ::

Hydrosol je masa za hidroizolacijo stene. Jaz imam okoli kadi knauf, čez tale hydrosol. Načeloma lahko uporabiš hydrosol + zaključni sloj za tuš kabino.

https://www.petos.si/moderna-kopalnica-...

Kvinta ::

korenje3 je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Varekina vse reši vključno z plesnijo tudi :D


Kar ni res. To je klor ki učinkuje smo na organske spojine.
Apnenec se odstrani s kislinami. Torej ravno obratno kot je lužina.



Pri nas to lepo gre.

Vem pa že kr nekaj cajta da to kar pri nas doma gre pri parih ljudeh tukaj ne gre pa samo na SloTech vsepovsod drugod pa spet gre ;((
A.C.A.B

sass628 ::

;-) je izjavil:

djabi je izjavil:

Vinil, to misliš kot neke vrste tapeto? Je pa tukaj še en problem, namreč stena ne bo dihala.

Les, pločevina, OBS ... ko se enkrat v te zadeve spravi vlaga/kondenz si pečen. In verjemi, da "voda" najde vse luknje/špranje/najmanjšo pikico. Da o plesni ne govorimo.

Vinil mislim tak ko je za tla, ga imamo po tleh in ne prepušča vode. Naše stene ne dihajo, nimajo pljuč, po tušu je tudi hidroizolacija in preko ploščice in ne diha.

hunter01 je izjavil:

Jaz sem pred enako dilemo ob planirani prenovi kopalnice.

Ena opcija (nekoliko dražja - in predvsem nujno dobit dobrega mojstra?) - dekorativni beton (obstaja še en kup imen za isto stvar).
Drugo kar mi je en predlagal so ploščice velikega formata (npr 2.4metra x 1.2metra) - manj oz. skoraj nič fug - imamo manjšo kopalnico, tako, da bi pri meni potem potreboval samo fuge v kotih.


Dekorativni beton imam na kaminu ter eno steno v kopalnici, delal sam zadeva je dobra ampak zadeva "pije" vodo, ali obstaja kak vodoodporen ?

sass628 je izjavil:

Hmm kaj pa hydrosol?

Kaj pa je to ?

Sparkxl je izjavil:

Opcija je še epoxy premaz, ali pa akrilne plošče.
Ne sanjaj o plehu, sploh pa ne antracit. Od vsega posiljevanja z antracit barvo zadnja leta, ker je moderno, bo se nam še kozlalo čez par let

Celo hišo imamo Mat črno-antracit-les kombinacija tako da tu smo že naredili šmorn če nebo več moderno :)



Tak dekorativni beton imamo in ja stvar je super tam kjer je nevem pa kako bi bilo po mokrem, ali kak premaz ali se dobi tak ko ne vpija vode...


Hydrosol od JUBa je elastična disperzijska tesnilna masa za vlažne in mokre površine za notranjo uporabo. Potem pa še Hydrosol decor base čez to - je pa neka vodoodbojna dekorativna masa.

Kolega je ravno renoviral kopalnico in nima več ploščic, moram rečt da ne izgleda slabo.

Vem da dosti reklamirajo to kot rešitev za kopalnico brez ploščic.

johanblond ::

Invictus je izjavil:

Drugače pa keramičarji neradi polagajo ploščice, večje od 60x60cm. Bolj zafrknjeno, zato tudi računajo več. Čeprav naj bi imeli manj dela...


V trgovini s keramiko so mi razložili da je standard za polaganje ploščica 30 × 30 cm in jo je tudi najenostavneje polagat. Z manjšimi je več dela, večje je težje lepo položit.

Npr za ploščice 20 × 120 mi je rekel, da je šele rang + 50 €/m2 tisti, daso vsaj približno dovolj ravne za pametno polaganje. Posebno ozke in dolge ploščice (ravno te 20 × 120) so zelo problematične za proizvodnjo, ker jih je objektivno gledano zelo težko narediti "absolutno" ravne.

fikus_ ::

Pri vseh ploščicah je izziv dobro jih polagat zaradi ukrivljenosti, to je pa še posebej izrazito pri večjih formatih in podolgovatih (kot je že napisal johan). Sem pomagal pri polaganju podolgovatih in jih je bilo potrebno sortirat (najbolj ukrivljene se reže na potrebno dolžino-skrajša in pri krajši je lažje skrit ukrivljenost).

Utk ::

Če si keramičar, ne boš ravnal zvite stene. Niti ne boš ravnal ploščic, ker jih ponavadi nabavi stranka. Položiš kar imaš, najboljše kar se glede na razmere da, in greš naprej. Če je zvita stena, jo naj najprej nekdo z mpijem poravna. Jaz ne bi tega pričakoval od keramičarja. Vsaj ne v ceni polaganja ploščic.
Verjetno pa se najde kak "pameten", ki ima vse krivo in bi potem naenkrat imel vse ravno, pa nič plačal.
Jaz če polagam sebi, najprej poravnam. Potem je vse dosti lažje. Ploščice so pa potem ravne glede na ostale ploščice. Če je cela stena ukrivljena, jebiga, pri ploščicah je že prepozno za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

fikus_ je izjavil:

Pri vseh ploščicah je izziv dobro jih polagat zaradi ukrivljenosti, to je pa še posebej izrazito pri večjih formatih in podolgovatih (kot je že napisal johan). Sem pomagal pri polaganju podolgovatih in jih je bilo potrebno sortirat (najbolj ukrivljene se reže na potrebno dolžino-skrajša in pri krajši je lažje skrit ukrivljenost).

Krive ploščice so samo, kadar kupiš cheap shit robo... Problem so tudi rezi, saj slabše ploščice nimajo 90 stopinjskih kotov. Kolega je šparal, pa ima fuge od 1-3mm na 120cm dolgi ploščici...

Cena tukaj ne laže.

Ampak bo besedah mojega keramičarja, v Sloveniji sploh ni robe 1. klase...

Utk je izjavil:

Če si keramičar, ne boš ravnal zvite stene. Niti ne boš ravnal ploščic, ker jih ponavadi nabavi stranka.

Ja, keramičar mora položiti ploščice v nulo. Kljub krivi steni. Je pač zadnji v verigi, tako kot pleskar, in če ima količkaj tehnične kulture, bo naredil v nulo. Sicer lahko zaračuna več, itak...

Krivih ploščic pa ne poravna nihče, ker se jih ne da.

johanblond je izjavil:


V trgovini s keramiko so mi razložili da je standard za polaganje ploščica 30 × 30 cm in jo je tudi najenostavneje polagat. Z manjšimi je več dela, večje je težje lepo položit.

30x30 ploščice je ZELO težko dobiti... Najbolj pogoste so 30x60.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

johanblond je izjavil:


Npr za ploščice 20 × 120 mi je rekel, da je šele rang + 50 EUR/m2 tisti, daso vsaj približno dovolj ravne za pametno polaganje. Posebno ozke in dolge ploščice (ravno te 20 × 120) so zelo problematične za proizvodnjo, ker jih je objektivno gledano zelo težko narediti "absolutno" ravne.

Stvar sreče. Sam sem dobil 120x30 ploščice za 20 EUR/m2, in po besedah mojega keramičarja so super. Mogoče ne idealne, ampak ni nič jamral kot pri kolegu, ki je dal za podobne ploščice tam 28EUR/m2.

Včasih se ti preprosto userje :D.

Drugače pa jamrajo zaradi ravnine Zato, ker ne znajo/nočejo uporabljati vodne tehtnice in ravno kovinske dilce, da cela tla položi "v nulo". Pač delajo na "uč", ker je hitreje, zato nobene ploščice in nobena tla niso dovolj ravne za njih.

Pač tipična človeška lastnost, in to je lenoba... In maksimalni zaslužek, saj računajo na m2...

Če bi hotel, bi sam slabo položil ploščice, pa grem stavit, da jih sam položim, zase, bolj v "nulo", kot marsikateri keramičar, ki se s tem poklicno ukvarja. In sem tudi jih že...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

Ja, keramičar mora položiti ploščice v nulo. Kljub krivi steni. Je pač zadnji v verigi, tako kot pleskar, in če ima količkaj tehnične kulture, bo naredil v nulo. Sicer lahko zaračuna več, itak...

Ja, sej, vse je samo vprašanje cene. Če se jaz potrudim prej poravnat steno v nulo, ne bom plačeval keramičarja enako kot nekdo, ki ima vse krivo, pričakuje pa ravno. Ampak samo pravim, da po defaultu za večje ploščice ni avtomatsko nujno, da je polaganje na steno bolj zamudno. Če je ne more sam niti postavit, ok, morta bit 2, ampak gre pa zato drugače malo hitreje. Delo si treba šparat...če bo položil prehitro, ne bo mogel dolgo dost računat, tudi če računa na m2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Sposoben keramičar bo stranki povedal, da je površina (zid, tla) kriva/zvita in če bo stranka želela da tako ostane, tudi tako položil ploščice. Res pa je, da je pri velikih formatih to precej težje.

Poleg tega tudi visoka cena ni zagotovilo, da so ploščice ravne in robovi pravokotni. Sposoben keramičar bo pred delom ploščice zložil iz embalaže in jih pregledal, da ve pri čem je.

Za sposobnega keramičarja je vseeno kdo nabavi ploiščice, zna delati tudi z ukrivljenimi.

gruntfürmich ::

ne daš nič okoli bane:



"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

To je sedaj moderno, zgleda ok, koliko je pa to praktično? Je fajn, da je kaj okrog, da ni pol koplanice v vodi.

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

ne daš nič okoli bane:




Zgleda fajn, dokler ne čistiš vseh tistih skritih lukenj :D.

Tega pa ne ve noben arhitekt, njemu je pomembno samo da dobro zgleda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

Tega pa ne ve noben arhitekt, njemu je pomembno samo da dobro zgleda...

Razen pri školjki, tam bi pa filozofirali o čiščenju, ker tiste za 50 evrov se ne da spucat :)

c3p0 ::

Invictus je izjavil:


Ampak bo besedah mojega keramičarja, v Sloveniji sploh ni robe 1. klase...



Nisem še srečal keramičarja, ki ne bi šinfal ploščic. Na koncu so seveda krive za vsako napako. Se mi prav smilijo, da delajo s tako škart robo.

Mike_Rotch ::

gruntfürmich je izjavil:

ne daš nič okoli bane:





A sem jaz čorav ali res vidim, da so okrog kadi položene ploščice?

korenje3 ::

Dober polagalec ploščic tudi krive ploščice poravna.

To boste videli pri takih, ki s kladivom tolčejo po ploščicah pri polaganju.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Utk ::

korenje3 je izjavil:

Dober polagalec ploščic tudi krive ploščice poravna.

To boste videli pri takih, ki s kladivom tolčejo po ploščicah pri polaganju.

Itak...preveč A je to gledaš.

Motion ::

Kvarc je tudi opcija če sredstva niso problem :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21461419 (10543) Lonsarg
»

Kopalnica tus sestavljen iz stekla in brez banje samo odtok v tleh

Oddelek: Loža
167203 (2017) T-Mac
»

Kopalnica bug

Oddelek: Loža
192977 (2064) mat xxl
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11239970 (18937) SmotaniJanez

Več podobnih tem