» »

Android auto težava

Android auto težava

Linko ::

Imam škodo octavio 2018 in telefon LG G7 na katerem je android 10. Pod aplikacijami vidim da je nameščen AA... Telefon sem tovarniško resetiral...
Če telefon povežem preko kabla, se mi samo polni... od kolega telefon ( nek samsung ne vem kateri točno ) pa se takoj poveže.

Bi še moral kaj nastavit na telefonu?
hvala
  • spremenilo: Linko ()

Nazz ::

V AA na telefonu si nastavi da lahko dodas nov avto.

Linko ::

Kako pa pridem v AA... Nimam ikone. Pod aplikacijami vidim da je nameščena, ne morem pa je odpreti.

Groot ::

Linko je izjavil:

Kako pa pridem v AA... Nimam ikone. Pod aplikacijami vidim da je nameščena, ne morem pa je odpreti.


Android Auto v Sloveniji zaenkrat še ni na voljo ;)

WaterBoy ::

Deluje pa vse eno.
Mogoče moraš na telefonu izbrati ko je proiklopljen na USB da se ne polni samo ampak kakšno drugo opcijo.

Kodrnusa ::

Probaj nastavit drugo državo na telefonu (Belgijo, Nemčijo). Pol bi moralo delati

Pouh ::

Pojdi pod nastavitve, aplikacije, AA, Advanced, additional settings.

kmegli ::

Preveri, če je OK kabel. Meni deluje pri Hondi samo z original oziroma, USB A v C od Anker.

S Samsungom ni bilo nobenih težav, na Huawei pa je bilo treba omogočiti USB debugging in v nastavitvah sistema onemogočiti sistemsko upravljanje z baterijo pri aplikaciji, saj je avtomatsko prekinil povezavo po parih sekundah.

Lahko, da imaš dva USB porta, kjer en samo polni, drugi pa omogoča povezavo s sistemom.

Nazz ::

Linko je izjavil:

Kako pa pridem v AA... Nimam ikone. Pod aplikacijami vidim da je nameščena, ne morem pa je odpreti.

Med aplikacijami poisci AA in imas nekje nastavitve aplikacije, ali pa zobnik zgoraj desno.
Ko se odprejo AA nastavitve, izberes "prej povezani avtomobili" in nato omogocis dodajanje novih vozil.

Nazz ::

Groot je izjavil:

Linko je izjavil:

Kako pa pridem v AA... Nimam ikone. Pod aplikacijami vidim da je nameščena, ne morem pa je odpreti.


Android Auto v Sloveniji zaenkrat še ni na voljo ;)

Kako da ne? Ce je program po defaultu na telefonu, je ne mores izbrisat, se poveze z vsemi "normalnimi" novejsimi vozili ima slovenscino in navigira v slovenscini? Kaj ji manjka da naj ne bi bila na voljo?

Zodiac ::

Dela že samo AAa še ni uradno v Sloveniji, tudi v "naši" google trgovini ga ne moreš naložiti, samo kot apk ga lahko namestiš, če ga že v startu nimaš.

residual ::

Na mojem samsungu 7 edge je AA apliakcija po updatih vidna kot "Orodje glasovne storitve" in ne več kot AA. ZAdeva pa se poveže 2016 letnik Toyoto Verso brez problemov. Res pa ga ne moreš več naložiti v trgovini, moraš si najti na netu apk.

Linko ::

Jaz je nisem namestil, bila je nameščena pri nadgradnji pa android 10..

sicer pa je v nastavitvah vse kot bi moralo biti..


Kabel je original od telefona. ne vem kaj štrika ta lg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

dunda ::

Nazz je izjavil:

Groot je izjavil:

Linko je izjavil:

Kako pa pridem v AA... Nimam ikone. Pod aplikacijami vidim da je nameščena, ne morem pa je odpreti.


Android Auto v Sloveniji zaenkrat še ni na voljo ;)

Kako da ne? Ce je program po defaultu na telefonu, je ne mores izbrisat, se poveze z vsemi "normalnimi" novejsimi vozili ima slovenscino in navigira v slovenscini? Kaj ji manjka da naj ne bi bila na voljo?


Slovenija ni podprta. Nima recimo slovenske sinteze, nima podpore z mediji ... ker mora delovati celoten Google Assistent, da je požegnan Android Auto.
AA sicer uporabljam že leta, čeprav je precej ščurkast.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Nazz ::

Za to, da me navigira od A do B, z live informacijami prometa, je vse kar potrebujem. Obcasno se vklopim spotify v AA.
In v tem je zadnji dve leti odlicna, prakticno brez napak. Je pa ogromno odvisno od softwerja v avtu samem.

techfreak :) ::

Precej je odvisno tudi od samega ROMa. Na OnePlus/OxygenOS sem pogosto imel probleme s povezovanjem, in glede na forume niti priblizno nisem edini.

PARTyZAN ::

Jaz na OxygenOS nimam težav z AA.

dunda ::

Ja, imate seveda prav. AA je močno odvisen tudi od ROMa na telefonu (sam imam OnePlus in mislim, da so nekaj zamočili poleti), prav tako pa od avtoradia.
https://www.kacnje.eu

jonystar ::

Je komu uspelo, da mu AA deluje brez kabla? če je to sploh mogoče.

dunda ::

Je mogoče, vendar samo pri novejših telefonih in avtoradiih, ki to podpirajo.
Klikni tukaj za zahteve.

Za starejše modele pa je nekaj projektov.
https://www.kacnje.eu

kmegli ::

PARTyZAN ::

Jaz sem tole backal za wireless AA: AAWireless.

Linko ::

Naročil sem nov org kabel za LG.. ne gre...

Samo polni se... v AA grem pod nastavitve, kjer "dodaš" nov avto. Tam pa piše... najprej priključi USB kabel...

Testiral sem še xiaomi redmi note 8, pa deluje s prve- na tega sem sveže namestil AA, tako kot na G7.

Še kašna ideja?

Kje se v androidu nastavi za usb, kjer določiš, ali se polni, ali prenost datotek, slik...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Nazz ::

Linko je izjavil:

Kje se v androidu nastavi za usb, kjer določiš, ali se polni, ali prenost datotek, slik...?

To ni pomembno. Preglej še, če imaš izklopljen mirrorlink.

Kakorkoli obrneš, lahko je telefon problematičen. Poglje v Google Play Store, če javlja kakšno napako;
https://support.google.com/androidauto/...
https://www.autoevolution.com/news/andr...

Kawl6 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawl6 ()

fruc900 ::

Da ne odpiram nove teme imam težavo za ANDROID AUTO in telefonom Xiaomi mi 10t lite 5G, po priklopu s kablom je zadeva nekaj časa normalno delovala sedaj pa mi na telefonu utripa zaslon, povezave na avtu pa ni ???? kakšna ideja....

dunda ::

Kabel je vedno prva stvar, ki pride na pamet.
https://www.kacnje.eu

fruc900 ::

dunda je izjavil:

Kabel je vedno prva stvar, ki pride na pamet.


kabel je 100% ok, mislim da ima xiaomi neke težave tu :D

blaz5 ::

A pa si poskusil z drugim kablom?

TheBlueOne ::

fruc900 je izjavil:

dunda je izjavil:

Kabel je vedno prva stvar, ki pride na pamet.


kabel je 100% ok, mislim da ima xiaomi neke težave tu :D


Mami smo vzeli Xiomi 9 nekaj, pa dela. Jaz bi pravtako poizkusil se kak drug kabel.

fruc900 ::

evo takšno težavo mi javlja povezava android auto:

https://streamable.com/3msao6

kakšna ideja

smacker ::

Najprej menjaj avto. Pol menjaj telefon. In če slučajno ne bo delalo, probaj še kabel menjat.

fruc900 ::

smacker je izjavil:

Najprej menjaj avto. Pol menjaj telefon. In če slučajno ne bo delalo, probaj še kabel menjat.


če pač ne veš kaj vzrok, ne komentiraj

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

smacker ::

Vzrok je kabel. Ker ti ta vzrok ni bil všeč, sem ti predlagal še dve dražji alternativi - če bi ti slučajno katera bila bolj všeč.
Če ne verjameš ljudem na forumu, potem ne sprašuj za mnenje.

fruc900 ::

smacker je izjavil:

Vzrok je kabel. Ker ti ta vzrok ni bil všeč, sem ti predlagal še dve dražji alternativi - če bi ti slučajno katera bila bolj všeč.
Če ne verjameš ljudem na forumu, potem ne sprašuj za mnenje.


no zadeva je ravno rešena, ni bil vzroka kabel ampak nekaj drugega, bom pa opisal težavo, če bo še kdo imel podoben problem...

fruc900 ::

Evo rešil težavo z android autom, kateri me je malo zaj... ? skratka kazalo mi je ta problem: https://streamable.com/3msao6 , probal sem vsaj z desetimi kabli in z vsakim isto.
Telefon je Xiaomi MI 10T lite, avto pa Peugeot 2008 letnik 2021. Poskusil tudi z telefonom Oneplus 8T pojavljala se je ista napaka, oba telefona imata ANDROID 11, za to sem za težavo sumil pač ANDROID 11, saj ko sem priklopil stara telefona Huawei P Smart (android 9) in Samsung A70 (android 10) je zadeva delovala noramalno...

No težavo sem rešil takole: v Android autu:

Sem spodaj počistil podatke,
- nato pa na telefonu vklopil da sem razvijalec,
- šel pod možnosti za razvijalce in
- v Privzeti konfiguraciji povezave USB obkljukal PRENOS DATOTEK


...in težava je rešena...

ScottDJ_ ::

Pozdravljeni!

Upam, da pišem v pravo temo. Torej...

Na VW Passat 2017 imam odklenjen Android Auto. Ko priklopim telefon, se ne zgodi dejansko nič. Poskusil z razvijalecem na telefonu, nastavitve gor in dol. Ampak ne deluje. Tudi kabel sem menjal. Nič. Deluje pa BP na Audiju A4. Telefon je S21.

Morda se komu svita, kaj bi lahko bilo?

Lepo bodite in hvala

Thunder wave ::

Imaš nameščeno aplikacijo Android Auto? Brez nje ne bo šlo.

m0LN4r ::

Jaz sem tudi poskusil z dvema telefonoma z Android 11 in se mi ne poveze na avtu 2018, na drugem 2020 pa se poveze.

Thunder wave je izjavil:

Imaš nameščeno aplikacijo Android Auto? Brez nje ne bo šlo.

Android Avto se nalozi gor tovarnisko, to ni isto kot Android Auto for Smartphones.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS: Vzel klemo z akumulatorja za minuto dve, pa resetiral infotainment, zdaj dela.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

xda develope ::

ScottDJ_ je izjavil:

Pozdravljeni!

Upam, da pišem v pravo temo. Torej...

Na VW Passat 2017 imam odklenjen Android Auto. Ko priklopim telefon, se ne zgodi dejansko nič. Poskusil z razvijalecem na telefonu, nastavitve gor in dol. Ampak ne deluje. Tudi kabel sem menjal. Nič. Deluje pa BP na Audiju A4. Telefon je S21.

Morda se komu svita, kaj bi lahko bilo?

Lepo bodite in hvala

Jaz sem prvič moral pritisniti tipko menu in potem v meniju odpreti android auto...od takrat mi ga potem vedno odpre samo. Passat 2017 Discovery Pro enota.

Leko ::

ScottDJ_ je izjavil:

Pozdravljeni!

Upam, da pišem v pravo temo. Torej...

Na VW Passat 2017 imam odklenjen Android Auto. Ko priklopim telefon, se ne zgodi dejansko nič. Poskusil z razvijalecem na telefonu, nastavitve gor in dol. Ampak ne deluje. Tudi kabel sem menjal. Nič. Deluje pa BP na Audiju A4. Telefon je S21.

Morda se komu svita, kaj bi lahko bilo?

Lepo bodite in hvala

Thunder wave je izjavil:

Imaš nameščeno aplikacijo Android Auto? Brez nje ne bo šlo.

m0LN4r je izjavil:


Thunder wave je izjavil:

Imaš nameščeno aplikacijo Android Auto? Brez nje ne bo šlo.

Android Avto se nalozi gor tovarnisko, to ni isto kot Android Auto for Smartphones.

Kot prvo, od androida 11 naprej je aplikacija AA privzeto naložena na telefon. Prej ni bila in jo je bilo treba naložit.
Glede na to da piše da ima S21, če je normalno posodabljal mora imet gor A11.
Kot drugo, original kabel ali nek bolj kakovosten kabel za prenos podatkov, ne samo za polnenje.

xda develope je izjavil:


Jaz sem prvič moral pritisniti tipko menu in potem v meniju odpreti android auto...od takrat mi ga potem vedno odpre samo. Passat 2017 Discovery Pro enota.

Odvisno od telefona in od avta. Včasih moraš pač it ročno v telefonu(prvič)do aplikacije. V nastavitvah v iskalnik vpišeš android avto in prideš do aplikacije, ker drugače je ne boš videl.

J.McLane ::

Sam sem zelo rad uporabljal Android Auto kar na telefonu, ker pač radia v avtu nimam, ki bi to podpiral. Nastavljeno sem imel, da se avtomatsko zažene ko je bluetooth povezan, telefon na magnetni nosilec in gasa. Zakaj bi sploh imel enoto v avtu kjer moraš še USB vedno natikat gor da deluje. Očitno je ta funkcionalnost šla nekomu v nos.

Po spominu je to šlo nekako takole:
- Android 9/10 - naložil apk iz mirrorja in je delovalo, ne vem morda je danes že na voljo za našo regijo v Play store
- Android 11 - je bila v Play Store aplikacija "Android Auto za zaslone telefona" delovalo isto kot prej, samo sem se kar namučil, da sem sploh ugotovil da obstaja
- V petek dobim novo psodoibitev na Android 12, dobim obvestilo da aplikacija ni več podprta in naj uporabnim "Driving Mode"

Sedaj brskam in iščem ta "Driving Mode" in ga ni nikjer, očitno smo Slovenci spet zviseli. Tule je video kje bi se to moralo vklopit:


Se komu sanja kako to omogočit oz. ali kdo to opcijo ima, jaz je na Samsungu S21 nimam. Kako sicer uporabljate telefon med vožnjo, uporabljam Google Podcasts, YouTube Music in Google Maps. Pa seveda da vse deluje preko Google Asistenta.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Leko ::

Ne vem kaj iščeš driving mode, če imaš na Android 12 na S21 še vedno android avto.

J.McLane ::

Ja, če imaš v avtu pravi infotainment, ki to podpira. Android Auto kot samostojna aplikacija ki bi jo poganjal samo na telefonu na Android 12 ne obstaja več.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

blackbird42 ::

Kolikor vem se Driving mode starta ko začneš z navigacijo v Google Maps.

Morison ::

Je možno navigacijo nastavit, da ti jo prikazuje čez cel ekran, ne da polovico zaslona zasede prikaz, ki je označen na sliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

Morison ::

Morison je izjavil:

Je možno navigacijo nastavit, da ti jo prikazuje čez cel ekran, ne da polovico zaslona zasede prikaz, ki je označen na sliki.

anyone

J.McLane ::

Zdaj se malo igram Headunit Reloaded. Gre za emulator AA na telefonu, v osnovi se uporablja za tiste kitajske AA radie, ali tablice, ki jih folk montira v avto. Zadeva pa deluje tudi v "Self Mode" načinu, torej da je klient in server na istem telefonu.

Zadeva deluje, ampak sem naletel na isti problem kot @Morison, zaslon telefona je majhen, AA pa ekran izriše kakor ga pač izriše. V nastavitvah Headunit Reloaded se sicer lahko igraš z resolucijo in DPI (dvomim da kakšen proizvajalec v avtu to omogoča), ampak vse kar lahko dosežeš je tole:
https://drive.google.com/file/d/1DeACX_...
https://drive.google.com/file/d/1Dh76Wq...
https://drive.google.com/file/d/1Df0Qg5...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomobili in povezava s telefonom

Oddelek: Na cesti
243383 (2492) todjo
»

Obstaja možnost, da navigacijo iz telefona vidim na ekranu?

Oddelek: Na cesti
131641 (973) solatko
»

Android Auto na Galaxy Note 8 (Android 9)?

Oddelek: Mobilne tehnologije
296139 (4479) OK.d
»

Prikazovanje zastojev v navigaciji-SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14619587 (16139) Mare2
»

NFC nalepka / kartica

Oddelek: Kaj kupiti
192478 (1832) 3p

Več podobnih tem