» »

Setup za veliko monitorjev

Setup za veliko monitorjev

golf3 ::

Zdravo, zanima me, kakšne komponente bi potreboval za priklop 8-12 monitorjev. Razen rama zadeva ne rabi bit precej zmogljiva. Hvala in lp.

bluefish ::

Torej 2D. Resolucija, signal?

DamijanD ::

Čisto iz firbca zakaj toliko monitorjev?

Raptor F16 ::

DamijanD je izjavil:

Čisto iz firbca zakaj toliko monitorjev?


Po vsej verjetnosti videonadzor.

Včasih je bila ena firma ki je delala posebne "multi monitor" grafične Maxtor ali nekaj takega.

Danes naj bi bilo to možno furat kar prek USB-jev.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Barbarpapa2 ::

Raptor F16 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Čisto iz firbca zakaj toliko monitorjev?


Po vsej verjetnosti videonadzor.

Včasih je bila ena firma ki je delala posebne "multi monitor" grafične Maxtor ali nekaj takega.

Danes naj bi bilo to možno furat kar prek USB-jev.


Firma je Matrox in obstaja še danes. V časih, preden je 3D resno zakoračil v nižje cenovne CAD vode, je bil Matrox na področju 2D pospeševalcev zelo pomemben igralec, nikoli pa mu ni uspel resen preboj v 3D....

Matrox @ Wikipedia

https://www.matrox.com/en

Lp

Jože

pegasus ::

Ja, Matrox ima profi rešitve za take zadeve. Lastne čipe so opustili, sedaj imajo na svojih karticah nvidia čipe.
Svoj čas so se dobili eni radeoni s po šestimi izhodi.
Sicer pa 3 klasične kartice s po štirimi izhodi. Najdeš kako simpl varjanto, ki ne rabi kup prostora in svoje elektrarne, ter plato, ki ima dovolj pci slotov. Lahko celo kak odvečen multigpu mining rig predelaš, pa je. x16 pcie kartice komot vtakneš v x1 pcie slot, le s kakim dremlom previdno razrežeš zadnji rob, da kartica sede v slot. Ali pa ubodeš serversko plato z x8 sloti in kartice na x8 slotih, recimo spodnji rang radeon pro wx.
Video wall v lastni režiji danes je prav simpatičen projektič, kako se ga lotiš je odvisno od tvojega znanja, izkušenj in volje prčkati.

chort ::

Lahko tudi Nvidia NVS 810 z 8 izhodi, vsekakor pa je zelo odvisno, kaj bi prikazoval.

pegasus ::

Ja, lahko tudi po en rpi na vsak zaslon in urejanje sinhronizacije prikazovanja nekje drugje ;)

DamijanD ::

Raptor F16 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Čisto iz firbca zakaj toliko monitorjev?

Po vsej verjetnosti videonadzor.

Za videonadzor bi lahko uporabil tudi samo par 4K zaslonov - na enem imaš lahko 4 FHD videe...

Raptor F16 ::

DamijanD je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Čisto iz firbca zakaj toliko monitorjev?

Po vsej verjetnosti videonadzor.

Za videonadzor bi lahko uporabil tudi samo par 4K zaslonov - na enem imaš lahko 4 FHD videe...


Missed the point ;((
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

golf3 ::

Monitorji imajo od dvi, hdmi, včasih tudi kak vga. Gre se za spremljanje večje količine podatkov. Problem je, ker kolega že ima te monitorje (starejši modeli) in nebi rad vlagal denarja zdaj v 3-4 nove 4k, čeprav bi bilo isto, če ne še bolje... Torej iščem neke cheap grafične s 4 porti, najbrž bom potreboval 3 enote. Bi poiskal sam, vendar že dolgo ne spremljam kaj je na trgu in ne vem kaj bi blo ok. Hvala in Lp.

Raptor F16 ::

golf3 je izjavil:

Monitorji imajo od dvi, hdmi, včasih tudi kak vga. Gre se za spremljanje večje količine podatkov. Problem je, ker kolega že ima te monitorje (starejši modeli) in nebi rad vlagal denarja zdaj v 3-4 nove 4k, čeprav bi bilo isto, če ne še bolje... Torej iščem neke cheap grafične s 4 porti, najbrž bom potreboval 3 enote. Bi poiskal sam, vendar že dolgo ne spremljam kaj je na trgu in ne vem kaj bi blo ok. Hvala in Lp.


Ne kupovat grafičnih za brezveze.

Tole si malo poglej:
https://www.pcworld.com/article/2949352...

Te stvari se da prek novih USB 3.0-reševat. Nekje sem videl članek kako je mojster na Intel NUC škatlico s temi zadevami povezal 10 monitorjev.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Sam imam točno tegale: https://www.amazon.de/dp/B01C6HBJOA/ref...





Meni ga pravilno prepozna kot dodatni zaslon ga lahko nastavljam kot želim. V Windows 7 sem to primarno uporabljal (do tri zunanje zaslone), Windows 10 samo testirano in deluje. Pred tem sem imel nekega kitajca ki je delal ampak je zaslon na vsake toliko utripal. Ker sem zadevo rabil za programiranje, se mi je kitajc zameril in sem pač odkartal več denarja.

golf3 ::

Tole je vse iz cca leta 2015. A ima kdo predlog za kaj modernega? Torej moram samo gledat da ima matična ogromno USB portov.

Aja zdaj sem pogledal amazon link, zgleda ok. Ampak se kar nabere teh adapterjev, poceni pa tudi niso...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: golf3 ()

Raptor F16 ::

golf3 je izjavil:

Tole je vse iz cca leta 2015. A ima kdo predlog za kaj modernega? Torej moram samo gledat da ima matična ogromno USB portov.

Aja zdaj sem pogledal amazon link, zgleda ok. Ampak se kar nabere teh adapterjev, poceni pa tudi niso...


Malo market researcha:
Nvidia NVS je verjetno to kar iščeš. Rešitev za Video Wall. Te grafične kartice imajo do 8 portov, tko da bi se dalo s tem to speljat. Preostale monitorje daš na USB adapter ali pa kupiš dve NVS-ki

Poglej tudi AMD. Med Fire Pro linijo profi grafičnih imajo tudi multi port grafične z do 6 portov.

Mislim da majo vsi tist MiniHDMI
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti nove 1.44" diskete?

Oddelek: Kaj kupiti
224428 (859) cekr
»

Praktično novi LG-jevi monitorji utripajo ( nestrokovni poseg v trgovini ?)

Oddelek: Strojna oprema
132213 (1385) Ahim
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710775 (8251) PrimozR
»

Nacenejša grafična kartica za 3440x1440 monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193288 (2695) pershi
»

Samsung bo podprl FreeSync

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
208512 (6250) hojnikb

Več podobnih tem