» »

Gaming mlinček

Gaming mlinček

Geho ::

Tem je že veliko, ampak se mi ne da vsega brat, pa tudi precej specifične želje imam. In ne nočem konzole, zato mi je ne ponujajte, tako da že v štartu kdo želi ponujati konzolo lahko tu neha brat in gre počet kaj bolj pametnega.

Ok iščem nek manjši format gaming mlinčka. Ni sicer nujni pogoj, ampak nebi rad imel prevelike škatle. Nekaj manjšega, da lahko dam na mizo. Če res ni druge, da pride malo večji ga dam eventuelno lahko na tla ampak tega se izogibam, ker imam doma mačkone in se pol notr zabije... don't ask, ampak imam enga mutavga, k se požene na polno in se pol ne zna ustavt. Če je na mizi je bolj varno.

Drugi pogoj je, da gre za celotno rešitev. Ne da se mi nabirat komponent, ne da se mi sestavljat, ne da se mi ubadat z inštalacijo... ničemer. Iščem komplet rešitev. Prinesem domov, dam na mizo, priklopim, naložim špile gor in uživam na 120+fps na 1080p.

Tretji pogoj je dobra podpora. Za dell vem, da imajo super podporo, vsaj za monitorje (in verjetno tudi za računalnike). Torej ko mi je crknu monitor, sem lepo pisal na support, povedal kaj je narobe. V roku par ur so me poklicali, vzeli naslov in naslednji dan sem imel nov monitor doma. Ne da se m ukvarjat s serviserji in njihovim zavlačevanjem. Če bo karkoli narobe, želim imet zadevo v enem tednu poštimano, da lahko gejmam naprej.

Četrti pogoj: mlinček mora biti za 5 let minimalno dober, tako kar se tiče delovanja kot supporta. Torej kupim, žgem 5 let in potem zamenjam.

Ok kar se tiče konfiguracije glede procesorja mi je večinoma vseeno samo da se zadosti 4. pogoj, torej da bo naslednjih 5 let zadeva delovala in da ne bo bottleneck. Špilam tudi nekaj CPU intensive gejmov (med drugim factorio). Intel ali AMD, vseeno.
RAM bi osebno raje 32GB, ampak če je samo 16 pomoje tud ni konc sveta?
Grafična obvezno Nvidia in da ima tudi usb-c priklop poleg DP. Najbolje kaka 3080? Nekaj kar bo trenutno poganjalo vse igrovje na 120+ fps na 1080p na max settingsih in bo zdržalo vsaj 3 leta dokler ne rabim dajat na kak medium.
Disk... vsaj 512GB SSD, ostalo bom verjetno kar na zunanjega dal, tak da če pol crkne mašina lahko samo zamenjam, vklopm zunanji disk in gasa dalje. Mora pa imet mašina tud USB-c za diske priklopit.
Matična ne rabi bit kaj posebej fancy kar se tiče notranjih razširitev. Tolk da s da grafično not in da ima solidno zvočno in priklop za SSD. Kak extra wifi ne rabim, imam vse na kable.
PSU pa naj bo dovolj dober, da če me slučajno vmes prime menjat grafično, da imam to opcijo, čeprav dvomim, da se mi bo dalo karkoli šraufat.
Poleg mašine pa rabim še en 1080p 120Hz monitor ali 144, kar se priklopi gor na DP ali USB-c. 24 ali 27", vseeno. Lahko je tud 1440p monitor, kjer lahko potem špilam strategije na večji resolucijo, ostalo na manjši.

Skratka gor se bo laufalo win10, steam, browser in gejme. Špilam pa večinoma od assasins creed, red dead redemption, GTA, KSP, Total war, Mount&Blade, Space engineers, factorio,... pa bi še kaj kar bo prišlo ven ali pa mi trenutno dela na 30fps.

Gledal sem že alienware, vendar mi ni jasno kje potem to kupit pri nas, ker te vrže potem na neko generično stran od della. Nekaj podobnega, kot imajo oni. Izbereš konfiguracijo, ti dostavijo in samo uživaš. Če karkoli crkne, pokličeš, pošlješ in imaš v roku enega tedna ali popravljeno ali zamenjano. Edino Razer nebi kupu več od njih ničesar, ker njihov quality je pa poden. Mašina ne rab bit nič fancy, v bistvu bom še bolj vesel, če ne bo kaj preveč glasna in ne preveč svetla. Lahko je zarad mene čist ena navadna črna škatla, važn samo da dela in da se ne pregreva (ne sme bit procesor na 90 stopinjah). Super je tudi, če je dust & fur proof, torej, da ne rabim vsak teden pucat notr.
Navijat ne mislm, ker se mi s tem ne da ubadat. Mora pa biti opcija kupiti pri nas, ker nebi rad kupu mašine v neki ameriški štacuni, dobil zadevo domov in potem ugotovu, da nimam ne kabla ne možnosti priklopa na 220V, če pa bom rabu servis pa potem pošiljanje čez lužo in nazaj in gresta 2 mesca mimo.

Cena me zaenkrat ne sekira preveč, ker najprej samo zbiram kaj vse je na trgu. Gledam nekje rang 1500-3000€, dam pa raje 500€ več, da imam boljši support in manj problemov kot pa da se potem po enih servisih vlačim pa iščem zadeve.

HappyPills ::

Se mi zdi da imaš dobro idejo kaj hočeš. Predlagam idealo.de ali pa se bolje mydealz.de in poglej akcije. Jaz bi počakal na black friday

Curly ::

Glede na to da se nočeš nič sekirat in imaš denarja kot kaže preveč.

Pokliči anni.si ali pa kar pošlji tale spis njim na mail in boš v torek že igral...

P.s. anni.si je omenjen zgolj zato ker mi je pač prvi padel na pamet...
P.s.2 a je res težko tole prilepit v temo namenjeno nakupu računalnila?

freesty ::

Ce imas tak budget, bi ti priporocal 32GB rama in 2TB ssd. Te stvari so dandanes kar poceni. Cca 100-150eur vec za oboje.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

FireSnake ::

Tema že obstaja:
https://slo-tech.com/forum/t200222/49849

Če je vzrok odprtja nove teme zgolj denar naj povem, da smo tam sestavili že hitrejše in dražje sisteme.

Tam najdeš del mojega odgovora.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Geho ::

FireSnake je izjavil:

Tema že obstaja:
https://slo-tech.com/forum/t200222/49849

Če je vzrok odprtja nove teme zgolj denar naj povem, da smo tam sestavili že hitrejše in dražje sisteme.

Tam najdeš del mojega odgovora.

Obstaja, pa se mi ne da potem iskat kje je kaj. Tu je svoja tema in enostavno in pregledno.

Geho ::

Curly je izjavil:

Glede na to da se nočeš nič sekirat in imaš denarja kot kaže preveč.

Pokliči anni.si ali pa kar pošlji tale spis njim na mail in boš v torek že igral...

P.s. anni.si je omenjen zgolj zato ker mi je pač prvi padel na pamet...
P.s.2 a je res težko tole prilepit v temo namenjeno nakupu računalnila?

Enim je očitno težko razumet, da imamo nekateri job in se nimamo časa in živcev ubadat s kompjutrom? Pač želim kupt nekaj, kar postavm na mizo in dela naslednjih 5 let. Tist čas, ki bi ga ponucu za iskanje komponent in sestavljanje računala pa raje ponucam za kaj drugega.

Badwolff ::

Mogoče pa vseeno iščeš konzolo. :D

gddr85 ::

ne vem, zakaj ekstra tema, tam poveš kaj bi imel, max budget in ti bo kdo napopal hardware/linke..

FireSnake ::

Geho je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Tema že obstaja:
https://slo-tech.com/forum/t200222/49849

Če je vzrok odprtja nove teme zgolj denar naj povem, da smo tam sestavili že hitrejše in dražje sisteme.

Tam najdeš del mojega odgovora.

Obstaja, pa se mi ne da potem iskat kje je kaj. Tu je svoja tema in enostavno in pregledno.


Kaj se pa zgodi, če bi vsak svojo temo odprl? Kaj se pa potem zgodi s preglednostjo foruma?
Zakaj misliš, da si ravno ti tako poseben, da rabiš svojo temo?
To, da se ti ne da "iskati" ni izgovor, kvečjemu obratno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kuglvinkl ::

Tema ostane, move on. Če ne boste sodelovali, pač ne boste. Chill.

mr_chai, čestitke, naziv za žalitev.
Your focus determines your reallity

Nikonja ::

Pol pa je zate idealka laptop, in na njega prištekaš monitor, miško, tipkovnico.... zakaj mora bit velika grda škatla ?
Imaš odličnih gaming prenosnikov, in je tko ko si želiš, razpakiraš, uštekaš, igraš. Pa še support je tko ko si želiš.

tikitoki ::

Op ima trgovine, kjer mu bod oz veseljme pomagali.

Geho ::

Nikonja je izjavil:

Pol pa je zate idealka laptop, in na njega prištekaš monitor, miško, tipkovnico.... zakaj mora bit velika grda škatla ?
Imaš odličnih gaming prenosnikov, in je tko ko si želiš, razpakiraš, uštekaš, igraš. Pa še support je tko ko si želiš.


Problemi prenosnikov so gretje. Imam možnost dobiti en prenosnik, ampak zadeve niso namenjene kakemu hudemu gamingu, tudi če gre za gaming prenosnik. Imam zelo slabe izkušnje, enkrat kupu Toshibo gaming laptop, po 2 letih crknala plata, na servisu so ga mučkal pol 45 dni, da so mi povedal da je šla plata zarad pregrevanja in da nove ne morejo dobit...
Plus na laptopu gaming ni tako udoben oz. imam raje dekstop mašino.

tikitoki je izjavil:

Op ima trgovine, kjer mu bod oz veseljme pomagali.


Katere trgovine vse in kateri proizvajalci? Trenutno kar sem gledal obstaja alienware in asus ROG v taki obliki. Obojega kot zgleda ne moreš kupiti direktno pri nas oz. vsaj Dell očitno nima prodaje pri nas, asus ROG pa je nekaj na voljo samo ni nobene možnosti konfiguracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()

mtosev ::

Bestware.com si pogledal?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Geho ::

mtosev je izjavil:

Bestware.com si pogledal?

RAvno gledam, zgleda spodbudno. Vprašanje je samo kako je potem s popravili in menjavo pri nas?

eric_cartman ::

@Geho

Še en glas bi dal za Anni. Ampak vsaj preberi do konca, ker si že rekel, da ne:

- Gledam po njihovi strani in imajo možnost, da ti nudijo urgentno popravilo s preskokom vrste - proti plačilu. Verjetno bi se dalo dogovorit, da ti dajo neko ** na garancijo, da jim že na začetku plačaš neke vrste Garancijo++ in ti vsakič urgetno popravijo računalnik, če se ti kaj pokvari?
Vir: https://servis.anni.si/servis-racunalni...

Ampak.. Kakorkoli.. Poglej kaj se da dobiti po svetu na to temo --> recimo zgornji post Bestware.com (nisem niti gledal ponudbe).. In pošlji Anniju, da ti sestavijo identičen sestav, hkrati pa jim zateži za podporo in preskakovanje vrste pri morebitnih popravilih.

Vsak ki pokaže denar se lahko vse zmeni.. Ampak res vsak.. Money talks.. Lahko ti pridejo tut kable priklopit, prinesejo miš in tipkovnico in te posedejo na stol, samo če imaš denar.. Sam za te želje, ki jih imaš si malo škrt z 1500+ EUR. Potem razmisli o tisti zgornji meji, ki si jo podal za podporo kakršno želiš.

Iskreno pa upam, da služiš milijone pri tako malo prostega časa, ker sicer ni vredno..

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

Če si ti res ne da s tem ubadat, greš v kak funtech poveš svoje želje ter budget in ti sestavijo.

Mimogrede RTX3080 in ostale nove nVidia grafične žal nimajo več USB-C priključka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za igranje iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
858669 (7011) smacker
»

Ali je ta računalnik primeren za potrebe računovodskega podjetja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012050 (10350) m0LN4r
»

Sestavljanje gaming PCja

Oddelek: Kaj kupiti
181731 (1306) CyberAD
»

Kupujem prenosnik za ~300 kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
101493 (1326) FANATIK
»

Prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
5724 (635) igaiga

Več podobnih tem