» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
998 / 1133
»»

Jarno ::

Lahko probaš E-Sports duo (157 mm višine). Kaj dosti alternativ ti ohišje ne dovoljuje (max 15,7 cm). :)
#65W!

Twixz ::

Sej ohišje nisem 100%.
Se lahko prilagodim :)

pipicar ::

https://www.mimovrste.com/plosce-amd-pr...

Je ok ta Plata? Al se da cenej pridit skoz za 3600

D3m ::

Plata je ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

pipicar ::

Zdravo, a je dejansko taka razlika al vzamem že tega sestavljenega ali sestavljeni po delih v priponki, je teh 50EUR se res tako pozna ?

https://imgur.com/9JKuqu6
ALI
https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

pa tut zdej kar sem teste gledal je ta 2060 v tem, kao bolša od te moje 1660 v konfiguraciji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pipicar ()

FireSnake ::

Razlika v ceni grafične vsekakor je. Tudi v hitrosti.
Lahko pri svoji konfiguraciji zamenjaš in opazuj spremembo cene.

Drugače: dobro zastavljeno.
Pol giga za sistemski disk boš imel dovolj?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Twixz ::

Kolikor vem je mimovrste pri komponentah (vsaj do nedavnega) bil nenatančen oziroma napisano je eno, notri dobiš pa približno isto :D

Zato me je tudi minilo kupovati prek njih, čeprav sem bil že skoraj prepričan da bom vzel od njih.

Vir za to : komentarji pod določenimi "kištami" :)

pipicar ::

Dost mam pol giga za sistem, kaj pa pravite 1660 Al 2060?? Za okol 250€

Hvala za opozorilo pri mimovrste

Twixz ::

Evo, TULE stranka napisala komentar da je dobila računalnik brez DVDslota, ki je bil naveden.

Za grafo pa 1660Ti al pa 2060 :P

pipicar ::

lol, 2020 kdo še uporablja dvd enoto hehe .. malo za hec malo za res

Twixz ::

Vseeno je kdo kaj uporablja, če prodajaš, prodaj tako kot maš napisano.

pipicar ::

pitar ::

pipicar je izjavil:

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

kaj je glavna razlika med tema platama ?


B550 je eno generacijo novejši chipset, ima podporo za PCIe 4.0, podpira tudi najnovejše ryzen 5000 procesorje medtem ko jih ta B450 plošča verjetno ne bo podpirala (nekatere B450 jih bodo), ima boljši VRM (temperature), zadaj priklop za USB 3.1 Gen 2, USB type C, podporo za USB type C na ohišju, 2x M.2 slot itd.

smarty ::

Pozdravljeni.

Po 12 letih namerevam zamenjati comp.
Kaj priporočate glede, da imam sedaj:
- proc E8400
- 4GB ram
- Radeon HD 6800
- Plata P5K/EPU
- SSD disk Crucial BX100 250GB

Za starše sem nabavil comp in vidim, da je precej hitrješi kot moj :)
https://www.techtradecenter.si/pcplus-e...

Nekaj do 700 eur, ker ni neke potrebe po gamingu.
A bi bila ta grafična OK, če je uporabim, ker verejtno tko slaba verjetno ni kot pa imet integrirano? :)

FireSnake ::

@smarty nekaj podobnega:

CPU:
AMD Ryzen 5 3600
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
228,87 € EUR
(načeloma bi lahko vzel tudi https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
in bi igre gnal s tem.

MATIČNA:
GIGABYTE B450 AORUS ELITE
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
100,10 EUR
(ali kakšna B550, ce je zelja nadgradnje)

RAM:
Crucial BX Black RGB DDR4 16GB Kit (2x8) 3600 CL16
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
105,29

DISK:
CRUCIAL P1 1TB M.2 80mm PCI-e 3.0 x4 NVMe
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
118,51 EUR

NAPAJALNIK:
Kolink Enclave 80 PLUS Gold, modular - 500W
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
65,89 EUR

OHIŠJE:
Zalman S4 Plus Midi-Tower S4 Plus
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
54,07 EUR

GRAFIČNA:
imaš svojo

Skupaj:
672,73
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

globoko grlo ::

A niso za smartiyev namen bolj uporabni 4xxx ryzen proci?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

DarwiN ::

Za 16Gb rama plačat 105€je nesmisel... Vzameš nek 3200Mhz za ~60€.
Diska tudi ne rabi novega, saj bo BX100 enako dober... No, razen če potrebuje dodatno kapaciteto.
Pa če ima 12 let star računalnik, pomeni da ima monitor 19-22 colski.. Torej obvezno en 27-34" nov monitor.. In pa grafična mora seveda modpirat resolucijo monitorja. Če obstoječa 6800 ne zmore, se raje vzame 4000 serija kot predlaga globoko_grlo.

p.s.: Lynks.eu ima trenutno R3600 za 188€
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

Ja, RAM se da dobiti tudi bolj pocenil.

Dal sem link do 4650G, pa link ne dela.
Hudiča!

Tega: klik
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Geho je izjavil:

Tem je že veliko, ampak se mi ne da vsega brat, pa tudi precej specifične želje imam. In ne nočem konzole, zato mi je ne ponujajte, tako da že v štartu kdo želi ponujati konzolo lahko tu neha brat in gre počet kaj bolj pametnega.

Ok iščem nek manjši format gaming mlinčka. Ni sicer nujni pogoj, ampak nebi rad imel prevelike škatle. Nekaj manjšega, da lahko dam na mizo. Če res ni druge, da pride malo večji ga dam eventuelno lahko na tla ampak tega se izogibam, ker imam doma mačkone in se pol notr zabije... don't ask, ampak imam enga mutavga, k se požene na polno in se pol ne zna ustavt. Če je na mizi je bolj varno.

Drugi pogoj je, da gre za celotno rešitev. Ne da se mi nabirat komponent, ne da se mi sestavljat, ne da se mi ubadat z inštalacijo... ničemer. Iščem komplet rešitev. Prinesem domov, dam na mizo, priklopim, naložim špile gor in uživam na 120+fps na 1080p.

Tretji pogoj je dobra podpora. Za dell vem, da imajo super podporo, vsaj za monitorje (in verjetno tudi za računalnike). Torej ko mi je crknu monitor, sem lepo pisal na support, povedal kaj je narobe. V roku par ur so me poklicali, vzeli naslov in naslednji dan sem imel nov monitor doma. Ne da se m ukvarjat s serviserji in njihovim zavlačevanjem. Če bo karkoli narobe, želim imet zadevo v enem tednu poštimano, da lahko gejmam naprej.

Četrti pogoj: mlinček mora biti za 5 let minimalno dober, tako kar se tiče delovanja kot supporta. Torej kupim, žgem 5 let in potem zamenjam.

Ok kar se tiče konfiguracije glede procesorja mi je večinoma vseeno samo da se zadosti 4. pogoj, torej da bo naslednjih 5 let zadeva delovala in da ne bo bottleneck. Špilam tudi nekaj CPU intensive gejmov (med drugim factorio). Intel ali AMD, vseeno.
RAM bi osebno raje 32GB, ampak če je samo 16 pomoje tud ni konc sveta?
Grafična obvezno Nvidia in da ima tudi usb-c priklop poleg DP. Najbolje kaka 3080? Nekaj kar bo trenutno poganjalo vse igrovje na 120+ fps na 1080p na max settingsih in bo zdržalo vsaj 3 leta dokler ne rabim dajat na kak medium.
Disk... vsaj 512GB SSD, ostalo bom verjetno kar na zunanjega dal, tak da če pol crkne mašina lahko samo zamenjam, vklopm zunanji disk in gasa dalje. Mora pa imet mašina tud USB-c za diske priklopit.
Matična ne rabi bit kaj posebej fancy kar se tiče notranjih razširitev. Tolk da s da grafično not in da ima solidno zvočno in priklop za SSD. Kak extra wifi ne rabim, imam vse na kable.
PSU pa naj bo dovolj dober, da če me slučajno vmes prime menjat grafično, da imam to opcijo, čeprav dvomim, da se mi bo dalo karkoli šraufat.
Poleg mašine pa rabim še en 1080p 120Hz monitor ali 144, kar se priklopi gor na DP ali USB-c. 24 ali 27", vseeno. Lahko je tud 1440p monitor, kjer lahko potem špilam strategije na večji resolucijo, ostalo na manjši.

Skratka gor se bo laufalo win10, steam, browser in gejme. Špilam pa večinoma od assasins creed, red dead redemption, GTA, KSP, Total war, Mount&Blade, Space engineers, factorio,... pa bi še kaj kar bo prišlo ven ali pa mi trenutno dela na 30fps.

Gledal sem že alienware, vendar mi ni jasno kje potem to kupit pri nas, ker te vrže potem na neko generično stran od della. Nekaj podobnega, kot imajo oni. Izbereš konfiguracijo, ti dostavijo in samo uživaš. Če karkoli crkne, pokličeš, pošlješ in imaš v roku enega tedna ali popravljeno ali zamenjano. Edino Razer nebi kupu več od njih ničesar, ker njihov quality je pa poden. Mašina ne rab bit nič fancy, v bistvu bom še bolj vesel, če ne bo kaj preveč glasna in ne preveč svetla. Lahko je zarad mene čist ena navadna črna škatla, važn samo da dela in da se ne pregreva (ne sme bit procesor na 90 stopinjah). Super je tudi, če je dust & fur proof, torej, da ne rabim vsak teden pucat notr.
Navijat ne mislm, ker se mi s tem ne da ubadat. Mora pa biti opcija kupiti pri nas, ker nebi rad kupu mašine v neki ameriški štacuni, dobil zadevo domov in potem ugotovu, da nimam ne kabla ne možnosti priklopa na 220V, če pa bom rabu servis pa potem pošiljanje čez lužo in nazaj in gresta 2 mesca mimo.

Cena me zaenkrat ne sekira preveč, ker najprej samo zbiram kaj vse je na trgu. Gledam nekje rang 1500-3000EUR, dam pa raje 500EUR več, da imam boljši support in manj problemov kot pa da se potem po enih servisih vlačim pa iščem zadeve.



Za tole vsekakor počakati do 5.11. ko se bo videlo, kaj zmore Ryzen serija 5000.
Menim pa, da se bo gledalo od Ryzen 5 5600X in navzgor.

Takrat se bo tudi videlo kakšen RAM priporočiti.

Glede matične, diska, grafične, ohišja in napajalnika pa bi lahko rekli že kakšno že pred tem.
Zdi se mi pa, da si si sam že kar dobro pogledal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

smarty ::

En sestavljen comp bi bil OK al bolje po komponentah? :)
Komot počakam do sredine novembra... se ne mudi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

MrStein ::

smarty je izjavil:


Za starše sem nabavil comp in vidim, da je precej hitrješi kot moj :)
https://www.techtradecenter.si/pcplus-e...

To je z ali brez DDV?

Znanec išče nekaj podobnega. Torej okoli 300 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Senior Dev ::

300€ je malo preveč za računalnik. Vzemi tega za 300€ na firmo in bo okoli 250€. To je pa že dobra cena za računalnik.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

smarty ::

Display imam HP w2207h.
Ja mogoče je malo premajhen... :)
Torej je bolje po komponentah kupit ali kar sestavljen comp?

FireSnake ::

Vsekakor po komponentah, ker lahko izbereš samo kvaliteto.
Pri sestavljenih računalnikih ti pa hitro kako čudno komponento vsilijo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Netrunner ::

Pozdravljeni,

Čas je prišel za menjavo računalnika in žal čas ne dopušča, da bi se poglobil v detajle in raziskal trg, zato prosim za pomoč in kakšen nasvet. Za svoje delo ne potrebujem močnega računalnika vendar zvečer če čas dopušča rad zaigram kako igro. Nisem zahteven uporabnik tako da ne iščem ultra setings z 100+ fps na 100hz ali več z 4k resolucijo. Iščem komponente ki imajo dober price / performance razmerje. Kupil bom pri nas ker s tujino se mi ne da hecat, pa sestavljal tudi ne bom sam doma.

Kakorkoli, do sedaj sem si sestavil sledeče:

CPU: AMD Ryzen 5 3600 228,87 €
KAr sem bral je to kar optimalna izbira. 3600X za svojo ceno nudi premalo razlike.

RAM: G.Skill Ripjaws DDR4 32GB 3600 CL16 KIT 169,21 €
S temi RAM-i je cela znanost. Kar sem bral je treba pazit kateri so kompatibilno z ryzenom, pa da je ustrezna hitrost oz. če vzameš hitrejše jih preplačaš za minimalno učinka in nevem še kaj. Pa tisti CL16 CL14 mi tudi ni jasen, bral sem da CL16 je nekkako ok :) Je ok kar sem izbral ali se kaj drugega bolj splača?

Matična: ASUS Prime B550M-A, AMD B550 123,55 €
Asus so baje dobre. Trenutno imam gigabyte s katero sem zelo zadovoljen, saj mi služi že 10 let vendar pravijo da je kao asus boljši. Pomembno je da je micro ATX zaradi ohišja.

Napajalc: Seasonic Focus GX 80 Plus Gold, modular - 550W FOCUS-GX-550 93,84 €
Če se ne motim sem ravno v tej temi zasledil da so Seasonic dobri napajalci in da mora biti vsaj Gold če ne platinum. Kakorkoli, napajalc je ena najpomembnejših komponent in mora biti dober in zanesljiv.

Disk: CRUCIAL P2 SSD 1TB M.2 80mm PCI-e 3.0 x4 NVMe 115,56 €
Tukaj se mi ne sanja kaj vzeti. IZ trenutnega računalnika bom vzel obstoječ samsunogov 256gb ssd ter 1tb HDD, tako da ta novi m.2 disk na katerem bo sistem in kakšna igra ne rabi biti velik. Načeloma je 1tb več kot dovolj oz. je 500gb tudi čisto ok. Raje hitrejši kot večji.

Ohišje: FRACTAL DESIGN DEFINE Mini C Tempered Glass 105,66 €
To se mi dopade in se sklada z ostalim v sobi. Raje bi sicer brez tistega brez okna vendar trenutno je nedobavljivo. Lahko da se še premislim, vsekakor pa bo za mATX matične.

Hladilnik: BE QUIET PURE ROCK 2 (BK007) 120mm procesorski hladilnik 38,28 €
Računalnik hočem da je neslišen ko ni obremenjen zato je verjetno smiselno vzeti en boljši hladilnik ?

Grafična kartica: Sanja se mi ne :) Vseeno ali je AMD ali Nvidia pa zapravil ne bi rad preveč. Nisem se še odločil koliko bi rad zapravil za to vendar vsekakor ne preko 500€ čeprav je to skrajno zgornja meja kateri se ne bi rad približal. Recimo da iščem nekaj v ranku 400€. V štatru bom verjetno obdržal obstoječo (RX480 4gb) in grafično kupil kasneje. Trenutno imam monitor 1920x1200 vendar le tega bom zamenjal za 1440p oz. zaradi dela raje 3440x1440 (UW-QHD)

Budget limit ga ni vendar bi se rad držal približno okoli 1.200 €

Hvala za nasvete
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

FireSnake ::

Vse pohvale kako si se zraven spravil.
To, kar si naštel je vredu.
RAM načeloma lahko vzameš tudi cenejši. Tale tvoj je hiter in temu primerna je tudi cena.

Glede procesorja: 5.11. pride Ryzen serija 5000. Zna biti, da se ti bo zadopadel R5 5600X (cena bo nekje okoli 300EUR).
Drugače pa je trenutna izbira zelo dobra.

Glede grafične: najbolj se kupujejo nVidia 1660 super in potem višje radeon RX 5700 XT.
Vmes so tudi priporočila za Radeon RX 5600 XT.
Če z grafično lahko počakaš (ker si tudi sam tako napisal) bi ti priporočal, da res počakaš. Naslednji mesec pride nova roba, sicer v višjem segmentu.
V začetku naslednjega leta pa tudi kaj cenovno bolj ugodnega.

Predlagam, da kupiš to kar si si zadal in uporabiš staro grafično kartico.
Ko pa pridejo nove grafične in boš vedel kak monitor si boš kupil pa posežeš še po novi grafični kartici (ker to dvoje je povezano).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

Netrunner je izjavil:

Pozdravljeni,

Čas je prišel za menjavo računalnika in žal čas ne dopušča, da bi se poglobil v detajle in raziskal trg, zato prosim za pomoč in kakšen nasvet. Za svoje delo ne potrebujem močnega računalnika vendar zvečer če čas dopušča rad zaigram kako igro. Nisem zahteven uporabnik tako da ne iščem ultra setings z 100+ fps na 100hz ali več z 4k resolucijo. Iščem komponente ki imajo dober price / performance razmerje. Kupil bom pri nas ker s tujino se mi ne da hecat, pa sestavljal tudi ne bom sam doma.

Kakorkoli, do sedaj sem si sestavil sledeče:

CPU: AMD Ryzen 5 3600 228,87 €
KAr sem bral je to kar optimalna izbira. 3600X za svojo ceno nudi premalo razlike.

RAM: G.Skill Ripjaws DDR4 32GB 3600 CL16 KIT 169,21 €
S temi RAM-i je cela znanost. Kar sem bral je treba pazit kateri so kompatibilno z ryzenom, pa da je ustrezna hitrost oz. če vzameš hitrejše jih preplačaš za minimalno učinka in nevem še kaj. Pa tisti CL16 CL14 mi tudi ni jasen, bral sem da CL16 je nekkako ok :) Je ok kar sem izbral ali se kaj drugega bolj splača?

Matična: ASUS Prime B550M-A, AMD B550 123,55 €
Asus so baje dobre. Trenutno imam gigabyte s katero sem zelo zadovoljen, saj mi služi že 10 let vendar pravijo da je kao asus boljši. Pomembno je da je micro ATX zaradi ohišja.

Napajalc: Seasonic Focus GX 80 Plus Gold, modular - 550W FOCUS-GX-550 93,84 €
Če se ne motim sem ravno v tej temi zasledil da so Seasonic dobri napajalci in da mora biti vsaj Gold če ne platinum. Kakorkoli, napajalc je ena najpomembnejših komponent in mora biti dober in zanesljiv.

Disk: CRUCIAL P2 SSD 1TB M.2 80mm PCI-e 3.0 x4 NVMe 115,56 €
Tukaj se mi ne sanja kaj vzeti. IZ trenutnega računalnika bom vzel obstoječ samsunogov 256gb ssd ter 1tb HDD, tako da ta novi m.2 disk na katerem bo sistem in kakšna igra ne rabi biti velik. Načeloma je 1tb več kot dovolj oz. je 500gb tudi čisto ok. Raje hitrejši kot večji.

Ohišje: FRACTAL DESIGN DEFINE Mini C Tempered Glass 105,66 €
To se mi dopade in se sklada z ostalim v sobi. Raje bi sicer brez tistega brez okna vendar trenutno je nedobavljivo. Lahko da se še premislim, vsekakor pa bo za mATX matične.

Hladilnik: BE QUIET PURE ROCK 2 (BK007) 120mm procesorski hladilnik 38,28 €
Računalnik hočem da je neslišen ko ni obremenjen zato je verjetno smiselno vzeti en boljši hladilnik ?

Grafična kartica: Sanja se mi ne :) Vseeno ali je AMD ali Nvidia pa zapravil ne bi rad preveč. Nisem se še odločil koliko bi rad zapravil za to vendar vsekakor ne preko 500€ čeprav je to skrajno zgornja meja kateri se ne bi rad približal. Recimo da iščem nekaj v ranku 400€. V štatru bom verjetno obdržal obstoječo (RX480 4gb) in grafično kupil kasneje. Trenutno imam monitor 1920x1200 vendar le tega bom zamenjal za 1440p oz. zaradi dela raje 3440x1440 (UW-QHD)

Budget limit ga ni vendar bi se rad držal približno okoli 1.200 €

Hvala za nasvete


Če greš mogoče eno stran nazaj v tej temi boš videl kako so meni svetovali za 1250€ :)

Netrunner ::

@FireSnake => hvala za feedback. Kar se RAM-a tiče kakšna hitrost je ok in ni predraga?
@Twixz => :) heh, nevem kako mi je uspelo spregledati. Hvala, je uporabno.

550w napajalec je dovolj ali je treba kaj več ? Kakšne grafične so požrešnejše da rabijo 650w ali več ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

petron ::

Eno vprašanje:
Naročil fire stick iz nemčije preko cheap&more. Poštnina naj bi bla 10e.
Kaj lahko stisnem zraven še ohišje ali bojo računali posebej?

bluefish ::

C&M računa glede na dimenzije in maso paketa. Torej ja, verjetno bo poštnina večja. Seveda je najbolje, da povprašaš.

FireSnake ::

@NulaNulaNula:
jaz sem narobe videl: mislil sem, da imaš samo 16GB RAM-a, pa zdaj vidim, da imaš 32GB.
Se opravičujem.

Ta, ki ga imaš ni predrag. Samo gasa, super izbira!

Če bi malo sprostili dostopne čase bi lahko vzeli tole:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
a se za 20EUR razlike ne splača. Če bi bilo več razlike bi se še splačalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

2 vprašanja:

Razlika med Ryzen 5 3600X in Ryzen 5 3600XT. Pa če dodamo v primerjavo še Ryzen 7 2700X. Kaj se najbolj splača za gaming?

Han ::

Prelen za gulanje? 3600X.

D3m ::

koliko je razlika med 3600X in 3600XT?
|HP EliteBook|R5 6650U|

smarty ::

Torej bolje vzeti AMD Ryzen namesto I7 ali I9?

FireSnake ::

Že dolgo. Spremljaš to temo?
Zgoraj sem ti tudi podal predlog.

11.5. se zgodi pa še zadnji tektonski premik, če je številkam verjeti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

smarty ::

Nisem spremljal teme samo to kar ste mi včeraj napisal :)
Samo 300 eur samo za proc... malo dosti se mi zdi, ker rabim še ostale komponente nabavit

D3m ::

5600XT bo boljši od 10900K.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sodjdobe ::

Pozdravljeni, spet bi vas prosil za vaše mnenje o temle PC-ju. Uporabljal ga bom za video editing (premiere pro) in 3D (3ds max, Vray). Grafična zaenkrat ostaja iz starega sistema. V budgetu imam še nekaj prostora, kakšnih 500 eur, če ima kdo kakšen dober predlog.
https://pcpartpicker.com/user/sodjdobe/...

Hvala za mnenja in predloge.
julio

FireSnake ::

"This part list is private."
Nič ne moremo videt.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jnovak ::

Hey,

kupujem mini pc - gledal sem Intel NUC.
Ima kdo kake druge predloge? (Lahko je tudi kakih 5 cm večjih dimenzij, ne pa prevelika škatla).

Glede CPU sem po specifikacijah primerjal i3, i5 in i7.
i3 ima pol manj jeder, tako da bi izpustil.
Med i5 in i7 pa neke večje razlike nisem opazil, tako da i5 zadostuje (se pa priporočam za nasvet, ker nisem na tekočem).

Cenovno: Intel NUC z i5 (serija 8k, kar je že dobri 2 leti staro) je za pod 300 €.
Dodal bi še 2x 8 GB RAM + en SSD/m2
... torej smo na ene 400 €.

NUCe sem gledal na senetic.si
Je se kaka ugodnejša trgovina?


Vnaprej hvala za nasvet.

Tilen88 ::

D3m je izjavil:

koliko je razlika med 3600X in 3600XT?


V ceni? 3eur :)

sodjdobe ::

sodjdobe je izjavil:

Pozdravljeni, spet bi vas prosil za vaše mnenje o temle PC-ju. Uporabljal ga bom za video editing (premiere pro) in 3D (3ds max, Vray). Grafična zaenkrat ostaja iz starega sistema. V budgetu imam še nekaj prostora, kakšnih 500 eur, če ima kdo kakšen dober predlog.
https://pcpartpicker.com/user/sodjdobe/...

Hvala za mnenja in predloge.

Popravljen link, ydj bi moralo delat.
julio

bluefish ::

Še vedno private. Daj odpri to konfiguracijo in imaš zgoraj normalen link, ki ga lahko deliš, da je viden vsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

D3m ::

Tilen88 je izjavil:

D3m je izjavil:

koliko je razlika med 3600X in 3600XT?


V ceni? 3eur :)


Vzemi 3600XT

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tilen88 ::

ne bom hvala, že mam ryzen 7 :p nevem komu je bil ta mesič namenjen haha

D3m ::

Ups.

Twixz je spraševal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

off: še nekaj postov pa bo tule 1000ča stran :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Twixz ::

Han je izjavil:

Prelen za gulanje? 3600X.


Ja, totalno prelen, da si drznem vprašati to po čitanju grafov ker v nekaterih stvareh je en procesor boljši, v drugih drug, v tretjih tretji. Ni nekega izrazitega zmagovalca, se mi zdi. Ker se pa ne spoznam toliko kot marsikdo v tej temi sem pač se odločil vprašati za subjektivno mnenje. :)
««
998 / 1133
»»