» »

Priporočena pošta - Kdo lahko prevzame

Priporočena pošta - Kdo lahko prevzame

miha miha ::

Zdravo.

Rabim pomoč, glede priporočene pošte in osebe za katero nočem, da jo namesto mene podpiše in prevzame.

Stvar je taka.
Priporočena pošta pride na moj stalni naslov(stanovanje v katerem živi mati) na katerem pa jaz ne živim že 2leti.

Vsako res vsako priporočeno pošto, brez mojega dovoljenja/pooblastila podpiše in prevzame moja mati z katero nisem v stiku in mi nato odprto in prebrano pošto pošlje na moj začasni naslov(najemniško stanovanje).

Zanima me ali ima mati kot lastnica stanovanja sploh kakšno pravico podpisovat in prevzemat mojo priporočeno pošto, katero ji "znanec" poštar veselo izroči.

To da jo potem odpira in prebira osebne zadeve verjetno veliko pove o osebi in karakterju.

Kaj lahko storim?

Lahko kako pritisnem(magari z odvetnikom) na pošto, da ji poštar ne bo izročal več priporočene pošte ko se podpiše v mojem imenu?

Za ostale zadeve imam že poštno ležeče.

Lp

Badwolff ::

Pritoži se na pošto za začetek. Se bolje je, da so urediš začasno preusmeritev na pošti. Pravice prejemati in odpirati tvojo priporočeno posrlto seveda nima, še več, je celo kaznivo.

Poštarji večinoma pustijo, da prevzame kdor je doma, kar je v večini primerov ok, v takih, kot ga imaš ti, pa pride do problemov.

suzej ::

Zmeni se s posiljateljem da ti pošilja na pravi naslov, na pošti uredi preusmeritev in prijavi stalno prebivališče na trenutnem naslovu.

Magic1 ::

Meni tudi ni jasno zakaj dobivaš pošto na naslov kjer te že 2 leti ni. Nehi mutit s pribivališčem! Po zakonu moraš vsem javiti trenutni naslov. Za tvoje pravice takoj odvetnik, kar pa ti kršiš pa ni tvoj problem ane?
Magic

Aston_11 ::

Badwolff je izjavil:

Pravice prejemati

Misliš?

Primer:
Način vročanja

140. člen
Če se tisti, ki mu je treba pisanje vročiti, ne najde v stanovanju, se pisanje vroči tako, da se izroči kateremu od njegovih odraslih članov gospodinjstva, ki so ga dolžni sprejeti.

miha miha ::

Priporočena pošta vedno prode na stalni naslov.

Ni važno kje je začasni naslov.

To so mi rekli na pošti. Žal tako je.



Kje piše drugače?

Jaz nrme najdem..

Z NAJVEČJIM VESELJEM bi podpisal in plačal da mi vso VSO pošto pošiljajo na ta in ta naslov in ne na stalni naslov.

Resno in neverjetno da kar je priporočenih taplavih in tapomembnih za podpisat vedno pride na stalni naslov, negled na to da je stalni naslov v mariboru, začasni kjer živim ze 2 leti pa v kopru.

Kaj jaz kršim?

Jaz ima uradno na UE zapisan in prijavljen moj začasni naslov kjer živim, pa mi kljub temu pošiljajo pošto na stalnega.

Kako pa naredim preusmeritev pošte?
Bom nakoncu slišal "gospod, žal, kar je pošte za podpisat dobite na stalni naslov"

Kdo je tu nor :(

Lp

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Kot že omenjeno lahko na pošti lahko narediš preusmeritev pošiljk, druga opcija pa je, da se zmeniš s pismonošo, da za priporočene pošiljke nate vedno pusti listek ...

Lahko na pošti tudi izbereš, da se vse pošiljke vročajo tebi osebno, ampak če živiš na drugem koncu države, je to malo bolj nerodno.

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

miha miha je izjavil:

Zdravo.

Rabim pomoč, glede priporočene pošte in osebe za katero nočem, da jo namesto mene podpiše in prevzame.

Stvar je taka.
Priporočena pošta pride na moj stalni naslov(stanovanje v katerem živi mati) na katerem pa jaz ne živim že 2leti.

Vsako res vsako priporočeno pošto, brez mojega dovoljenja/pooblastila podpiše in prevzame moja mati z katero nisem v stiku in mi nato odprto in prebrano pošto pošlje na moj začasni naslov(najemniško stanovanje).

Zanima me ali ima mati kot lastnica stanovanja sploh kakšno pravico podpisovat in prevzemat mojo priporočeno pošto, katero ji "znanec" poštar veselo izroči.

To da jo potem odpira in prebira osebne zadeve verjetno veliko pove o osebi in karakterju.

Kaj lahko storim?

Lahko kako pritisnem(magari z odvetnikom) na pošto, da ji poštar ne bo izročal več priporočene pošte ko se podpiše v mojem imenu?

Za ostale zadeve imam že poštno ležeče.

Lp

če tvoja mama nima tvojega overjenega pooblastila (preveri na pošti), potem ji poštar NE SME v nobenem primeru izročiti pisemskih pošiljk katere se vročajo po Zakonu o Upravnih Postopkih(ZUP), Zakonu o Pravosodnih Postopkih(ZPP) ter Zakonu o Kazenskih Postopkih(ZKP). Prav tako ji ne sme vročiti pošiljk za katere velj Osebna Vročitev (potni listi, osebne izkaznice, vozniška dovoljenja)
Žal za navadne priporočene pošiljketo ne velja, lahko se vroči vsakemu polnoletnemu članu gospodinjstva.

Na to kršitev, katera se dogaja, lahko opozoriš upravnika tvoje pošte, kateri bo z veseljem sprožil disciplinski postopek proti tvojemu poštarju. Lahko pa greš tudi v civilno tožbo proti poštarju ter od njega zahtevaš odškodnino, če ti je z nepravilnim vročanjem povzročil škodo.

Kar se tiče tega, da tvoja mama odpira tvojo pošto, ne bi tukaj razpravljal. Imaš več opcij: poštno ležeče (pošiljke se zbirajo na pošti dokler jih ne prevzameš), prepošiljanje (pošiljke se po naslovnikovem naročilu prepošiljajo na drug naslov), osebni pogovor z mamo, policija, civilna tožba, itd.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

darkolord ::

janezvalva je izjavil:

Na to kršitev, katera se dogaja, lahko opozoriš upravnika tvoje pošte, kateri bo z veseljem sprožil disciplinski postopek proti tvojemu poštarju. Lahko pa greš tudi v civilno tožbo proti poštarju ter od njega zahtevaš odškodnino, če ti je z nepravilnim vročanjem povzročil škodo.
To lahko naredi, ampak je to asshole move, ker pismonoše s tako dostavo večinoma delajo usluge ...

Ganon ::

darkolord je izjavil:

To lahko naredi, ampak je to asshole move, ker pismonoše s tako dostavo večinoma delajo usluge ...


Usluge že, vendar, kot vidiš, ne vsem. Pravila so zelo jasna, brez pooblastila ne moreš prevzeti priporočene pošiljke, to lahko stori samo oseba, na katero je pošiljka naslovljena. Pika.

Obišči pošto in čim prej uredi stvari. Na miren način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

tony1 ::

Na naslovu najemniškega stanovanja si zrihtaj začasno prebivališče IN naj uredijo, da bo ta tudi vpisan kot naslov za obveščanje.

Tako meni na ta naslov hodi 99% procentov vse pošte od države (FURSOVI pomotni davčni opomini, ko sem zapiral s.p., vsaj pošta javnega zdravstvenega sistema, prometne kazni,.. Po drugi strani pa tega FURS ne je6e, ko pošilja odločbe o dohodnini.).

Za vse druge mogoče pošiljatelje (npr. banka) pa se vsem da povsem b.p. sporočiti nov naslov, in ga morajo upoštevati npr. za nove bančne kartice.

Če gre za kakšno manjšo vaško pošto naredi preusmeritev in se probaj povsem neformalno zmeniti, da naj preusmerjajo tja vse, tudi priporočeno pošto od države.

starfotr ::

1. Greš na pošto in šefu poveš, da ne želiš, da izročajo tvojo pošto drugim.

2. Na pošti naročiš plačljivo storitev preusmeritev pošte na drug naslov.

darkolord ::

3. Na pošti naročiš storitev osebne vročitve

dripac ::

Hja, sem bil v podobni situaciji, le da je moj fotr podpisoval namesto mene, ker se je pač poznal s poštarjem in ga je ta "lepo prosil". Ker drugače nisem mogel dopovedat da se pošta predaja drugi osebi in ne naslovniku (meni) - veljalo tudi za pošto s sodišč(!) - sem se obrnil na odvetnika, ta je pa potem ukrepal naprej. Šlo se je v ugotavljanje kdo dejansko pošto prejema, kdo je to pošto predal drugi osebi kot meni in to je to. Ugotovljeno je bilo da pošte nisem prevzemal jaz, ampak nekdo drugi namesto mene, čeprav tega pod nobenim pogojem ne bi smel (pošta s sodišč naprimer). Kaj se je potem naprej dogajalo na samem poštnem uradu, ne vem, niti me ni zanimalo, vse se je potem uredilo, glej ga zlomka. Sem pa zavoljo lastnega miru potem spremenil naslov stalnega prebivališča in to je to.

Dick move? Mogoče. Ker je šlo za pravne postopke kjer so pomembni roki se pač nisem pustil je*at poštarjem in mojemu starem, ki je imel neke lastne interese v tem.

Aston_11 ::

starfotr je izjavil:

1. Greš na pošto in šefu poveš, da ne želiš, da izročajo tvojo pošto drugim.
Dobra. Ker šef ima ultra pomnilnik in pozna imena in priimke vseh, katerim njegovi poštarji raznašajo! Poštarjem pa na vsakem jutranjem sestanku pove, komu ne smejo izročiti!

dripac ::

Za navadno pošto in navadno priporočeno pošto (preusmeritev) se podpiše obrazec, plača nek znesek in to potem velja za eno leto. Oziroma naj bi, sam sem imel s tem precej slabe izkušnje. Kot vedno so bili po mnenju uslužbenke na pošti krivi študentje, ki pač ne vedo kako in kaj... Mislim kaos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

Magic1 ::

Aston_11 je izjavil:

starfotr je izjavil:

1. Greš na pošto in šefu poveš, da ne želiš, da izročajo tvojo pošto drugim.
Dobra. Ker šef ima ultra pomnilnik in pozna imena in priimke vseh, katerim njegovi poštarji raznašajo! Poštarjem pa na vsakem jutranjem sestanku pove, komu ne smejo izročiti!

Šef lahko vse pritožbe gladko ignorira in ko nekdo nato pride z odvetnikom, gredo skupaj na pir...
Magic

janezvalva ::

miha miha je izjavil:

Priporočena pošta vedno prode na stalni naslov.

Ni važno kje je začasni naslov.

To so mi rekli na pošti. Žal tako je.



Kje piše drugače?

Jaz nrme najdem..

Z NAJVEČJIM VESELJEM bi podpisal in plačal da mi vso VSO pošto pošiljajo na ta in ta naslov in ne na stalni naslov.

Resno in neverjetno da kar je priporočenih taplavih in tapomembnih za podpisat vedno pride na stalni naslov, negled na to da je stalni naslov v mariboru, začasni kjer živim ze 2 leti pa v kopru.

Kaj jaz kršim?

Jaz ima uradno na UE zapisan in prijavljen moj začasni naslov kjer živim, pa mi kljub temu pošiljajo pošto na stalnega.

Kako pa naredim preusmeritev pošte?
Bom nakoncu slišal "gospod, žal, kar je pošte za podpisat dobite na stalni naslov"

Kdo je tu nor :(

Lp

Ja res je, pošiljke katere se vročajo po Zakonu o Upravnih Postopkih - ZUP (tiste modre), se vročajo na stalni naslov in se ne smejo prepošiljati po naslovnikovi zahtevi, ker je tak zakon in nobeden ne bo šel spreminjat zakonov samo zaradi tebe.
Ostale pošiljke katere se izročajo po zakonu ZKP(rumene), ZPP(bele) se pa prepošiljajo na naslovnikovo zahtevo

Pozabil sem še povedati, da se pošiljke katere se vročajo po zakonu, tudi če so pravilno vročene in se na tvojem naslovu pusti le obvestilo, vrnejo iz pošte na tvoj naslov v 15 dneh od prejema obvestila, če v tem času nisi dvignil pošiljke na pošti.
Kar posledično pomeni, da konča vse na tvojem naslovu, tudi če je vročeno po črki zakona.

Edina dokončna rešitev je sprememba stalnega prebivališča, kot so drugi pred mano navedli.

darkolord je izjavil:

janezvalva je izjavil:

Na to kršitev, katera se dogaja, lahko opozoriš upravnika tvoje pošte, kateri bo z veseljem sprožil disciplinski postopek proti tvojemu poštarju. Lahko pa greš tudi v civilno tožbo proti poštarju ter od njega zahtevaš odškodnino, če ti je z nepravilnim vročanjem povzročil škodo.
To lahko naredi, ampak je to asshole move, ker pismonoše s tako dostavo večinoma delajo usluge ...

res je.
poštarji imajo težko delo, pa da jih še naslovnik začne zajebavat, je res zavržno.
ampak, ta možnost ukrepanja obstaja.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Točno tako, kako imate stalne naslove tam, kjer nočete, da vidijo vašo pošto?!? Kdo vam bo pa obvestila o pošiljkah dajal, če se ne morate osnovnih stvari med sabo zmenit? Na srečo ima pošta storitev preusmeritve za take talente. Samo je treba storitev naročit.
Magic

dripac ::

Magic1 je izjavil:

Točno tako, kako imate stalne naslove tam, kjer nočete, da vidijo vašo pošto?!?


Ni šlo drugače, je trajalo nekaj časa da sem po selitvi lahko uredil naslov stalnega prebivališča na drugi lokaciji. Pa ravno pošta s sodišča, naslovljena name, je najbolj zanimala moje domače ;) Drugače sem pa imel naročeno storitev preusmeritve ja.

St235 ::

Priporočena pošta vedno prode na stalni naslov.

Ni važno kje je začasni naslov.

To so mi rekli na pošti. Žal tako je.

lažeš, ali pa ne veš o čem govoriš. Vsaka priporočena pošiljake se dostavi na naslov, ki je napisan na kuverti. Nima veze ali ima nekdo prijavljeno bvivališče ali ne. Drugo tudi priporočene pošiljke se seveda lahko prepošilja (če to urediš na pošti). Vročajo se lahko članom gospodinstva.

Pošiljke, ki se ne smejo prepošiljat so sodna in upravna pisma po ZUP ali ZPP. Ta se tudi pošiljajo na stalni naslov, ker pošiljatelj tako zahteva. Ni pa teh pošiljk dovoljeno vročat drugače kot osebno. Se pa te pošiljke, v kolikor jih en prevzameš po 15 dneh štejejo za vročene in se vržejo v nabiralnik.

Nobenih pošiljk pa brez tvojega dovoljenja družinski člani ne smejo odpirat. Samo to je stvar tebe in mame in nima nič s pošto.

Jaz ima uradno na UE zapisan in prijavljen moj začasni naslov kjer živim, pa mi kljub temu pošiljajo pošto na stalnega.
prijavi stalni naslov tam kjer dejansko živiš in nehaj jokat. Ti vzame točno 5 minut.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Manu ()

starfotr ::

Aston_11 je izjavil:

starfotr je izjavil:

1. Greš na pošto in šefu poveš, da ne želiš, da izročajo tvojo pošto drugim.
Dobra. Ker šef ima ultra pomnilnik in pozna imena in priimke vseh, katerim njegovi poštarji raznašajo! Poštarjem pa na vsakem jutranjem sestanku pove, komu ne smejo izročiti!


Ah sveta preproščina.

Kvinta ::

Urediš na pošti poštno ležeče pa rešeno mami pa fotoaparat kupi naj se slikat začne.
A.C.A.B

Dag ::

Na upravni enoti (tudi elektronsko preko e-uprave) lahko določiš naslov za pošiljanje uradne pošte. To je lahko tudi naslov začasnega prebivališča.

TOP ::

Dag je izjavil:

Na upravni enoti (tudi elektronsko preko e-uprave) lahko določiš naslov za pošiljanje uradne pošte. To je lahko tudi naslov začasnega prebivališča.

Kaj ti sploh bereš temo ne sam na pamet ne gre tako.Sodišče ne gleda začasno prebivališče ampak stalno.

destroyer2k ::

TOP je izjavil:

Dag je izjavil:

Na upravni enoti (tudi elektronsko preko e-uprave) lahko določiš naslov za pošiljanje uradne pošte. To je lahko tudi naslov začasnega prebivališča.

Kaj ti sploh bereš temo ne sam na pamet ne gre tako.Sodišče ne gleda začasno prebivališče ampak stalno.


Če bi pa uredil prepošiljanje na pošti bi pa direkt dobil na novi naslov oz. pošta bi preposla na novi naslov. ZUP pisma pa upoštevajo začasni naslov.

Zgodovina sprememb…

zimurg ::

Določitev naslova za vročanje

https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni...
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

jocoj ::

TOP je izjavil:

Dag je izjavil:

Na upravni enoti (tudi elektronsko preko e-uprave) lahko določiš naslov za pošiljanje uradne pošte. To je lahko tudi naslov začasnega prebivališča.

Kaj ti sploh bereš temo ne sam na pamet ne gre tako.Sodišče ne gleda začasno prebivališče ampak stalno.
Ni res. Pri prijavi začasnega naslova lahko tega označiš kot uraden naslov za vročanje, tudi za pošiljke sodišč.

drvo ::

miha miha je izjavil:

Zdravo.

Rabim pomoč, glede priporočene pošte in osebe za katero nočem, da jo namesto mene podpiše in prevzame.

Stvar je taka.
Priporočena pošta pride na moj stalni naslov(stanovanje v katerem živi mati) na katerem pa jaz ne živim že 2leti.

Vsako res vsako priporočeno pošto, brez mojega dovoljenja/pooblastila podpiše in prevzame moja mati z katero nisem v stiku in mi nato odprto in prebrano pošto pošlje na moj začasni naslov(najemniško stanovanje).

Zanima me ali ima mati kot lastnica stanovanja sploh kakšno pravico podpisovat in prevzemat mojo priporočeno pošto, katero ji "znanec" poštar veselo izroči.

To da jo potem odpira in prebira osebne zadeve verjetno veliko pove o osebi in karakterju.

Kaj lahko storim?

Lahko kako pritisnem(magari z odvetnikom) na pošto, da ji poštar ne bo izročal več priporočene pošte ko se podpiše v mojem imenu?

Za ostale zadeve imam že poštno ležeče.

Lp


Praktično VSO priporočeno pošto lahko poštar da v podpis drugi osebi iz gospodinstva. Navadne priporočene pošiljke tudi sosedu. Izjema so pisma ZKP, ta se nosijo dvakrat in prvi dan se lahko izročijo le naslovniku, pri drugi dostavi pa lahko podpiše tudi kdo drug.

destroyer2k ::

jocoj je izjavil:

TOP je izjavil:

Dag je izjavil:

Na upravni enoti (tudi elektronsko preko e-uprave) lahko določiš naslov za pošiljanje uradne pošte. To je lahko tudi naslov začasnega prebivališča.

Kaj ti sploh bereš temo ne sam na pamet ne gre tako.Sodišče ne gleda začasno prebivališče ampak stalno.
Ni res. Pri prijavi začasnega naslova lahko tega označiš kot uraden naslov za vročanje, tudi za pošiljke sodišč.


Ampak za zakon o upravnem postopku (ZUP) to velja. Zakon o pravdnem postopku (zpp oz. sodišče) pa pošlejo na stalni naslov, šele po neuspešni vročitvi pošlejo na začasni naslov.

jocoj ::

Meni so vedno vse poslali na začasen naslov, kompletno vsi, vključno s sodišči. Saj ima sodišče vpogled v register prebivalstva. Edino za banko in Furs sem moral podati pisno vlogo, za pošiljanje na začasen naslov.

Glugy ::

janezvalva je izjavil:


Na to kršitev, katera se dogaja, lahko opozoriš upravnika tvoje pošte, kateri bo z veseljem sprožil disciplinski postopek proti tvojemu poštarju. Lahko pa greš tudi v civilno tožbo proti poštarju ter od njega zahtevaš odškodnino, če ti je z nepravilnim vročanjem povzročil škodo.

Kar se tiče tega, da tvoja mama odpira tvojo pošto, ne bi tukaj razpravljal. Imaš več opcij: poštno ležeče (pošiljke se zbirajo na pošti dokler jih ne prevzameš), prepošiljanje (pošiljke se po naslovnikovem naročilu prepošiljajo na drug naslov), osebni pogovor z mamo, policija, civilna tožba, itd.


Najprej probi na lep način. Ker marsikomu pa prav pride da lahk domači prevzamejo kakšno priporočeno pošto namesto naslovljenega da jim ni treba na pošto. Z lepo besedo se daleč pride. Šele pol dej z odvetniki ipd. Jz sm sigurn da če bi pošta in z tem povezan poštar vedu da ti nočš več da tvoja mama sprejema tvojo pošto da bi ti z veseljem ustregli! Oni so pač mislil da ti delajo uslugu, kaj so pa oni vedl. Ni jih treba zdej kaznovat za to ..sam dobr so mislil. ( mogoče res ni čist po pravilih vse blo sam tle je tud človeški faktor no )

tikitoki ::

Žal živiš v banana republiki. Četudi bi preprečil mami, da pošto prevzame, bo poštar vrgel v nabiralnik po preteku roka za osebni dvig na pošti. To lahko preprečiš zgolj tako, da si urediš nov stalni oz. Mogoče zadostuje začasni naslov in poskrbiš, da posta prihaja na nov naslov.

Ganon ::

tikitoki je izjavil:

Žal živiš v banana republiki. Četudi bi preprečil mami, da pošto prevzame, bo poštar vrgel v nabiralnik po preteku roka za osebni dvig na pošti. To lahko preprečiš zgolj tako, da si urediš nov stalni oz. Mogoče zadostuje začasni naslov in poskrbiš, da posta prihaja na nov naslov.


Ne, ne bo. Komu služi to nakladanje?

TOP ::

jocoj je izjavil:

TOP je izjavil:

Dag je izjavil:

Na upravni enoti (tudi elektronsko preko e-uprave) lahko določiš naslov za pošiljanje uradne pošte. To je lahko tudi naslov začasnega prebivališča.

Kaj ti sploh bereš temo ne sam na pamet ne gre tako.Sodišče ne gleda začasno prebivališče ampak stalno.
Ni res. Pri prijavi začasnega naslova lahko tega označiš kot uraden naslov za vročanje, tudi za pošiljke sodišč.

Ej iz prve roke vseh pisem se ne sme prepošiljat na začasen naslov,če pa se ti dogovoriš da ti delajo uslugo uredu.

destroyer2k je izjavil:

jocoj je izjavil:

TOP je izjavil:

Dag je izjavil:

Na upravni enoti (tudi elektronsko preko e-uprave) lahko določiš naslov za pošiljanje uradne pošte. To je lahko tudi naslov začasnega prebivališča.

Kaj ti sploh bereš temo ne sam na pamet ne gre tako.Sodišče ne gleda začasno prebivališče ampak stalno.
Ni res. Pri prijavi začasnega naslova lahko tega označiš kot uraden naslov za vročanje, tudi za pošiljke sodišč.


Ampak za zakon o upravnem postopku (ZUP) to velja. Zakon o pravdnem postopku (zpp oz. sodišče) pa pošlejo na stalni naslov, šele po neuspešni vročitvi pošlejo na začasni naslov.

Točno tako vsaj eden ki ve kakogre in to šele takrat,če poštar zavrne pismo in napiše preseljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

jocoj ::

Tu ne gre za preposiljanje. Zacasen naslov lahko uredis uradno za prejemanje poste. To je zabelezeno v registru prebivalstva in vpogled v to imajo tudi sodisca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč pravniki - stalno prebivališče in teženje UE

Oddelek: Loža
326063 (4703) Markus386
»

Stalni naslov bivanja?

Oddelek: Loža
153921 (3393) AndrejO
»

vprašanje za pravnike - prijava stalnega prebivališča v najemniškem stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6127480 (25868) Mavrik
»

Prijava stalnega bivališča na naslovu A in prejemanje pošte na naslovu B, je kak prob

Oddelek: Loža
81468 (1210) first_line
»

Pošta: dohodnina

Oddelek: Loža
172417 (2008) Ziga Dolhar

Več podobnih tem