» »

Citroen C4 Picasso 2011 letnik

Citroen C4 Picasso 2011 letnik

mahoni ::

Fotr bi si kupu neki tazga rabljenega.
https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...

Kaj pravte na te km? Bo avtomatik vredu?
Dejmo tkole: Kok mora kesa pripravit za vsak slucaj?

spam321 ::

Izogne naj se teh jajcev. Resno. Če pa ze vztraja, potem naj pa pripravi toliko keš... nakupnaCena×2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

mahoni ::

On ze ma starejsi model ene 5 let in ni imel nobenih tezav. Zdej bi pa pac kaj "novejsega". Razlika je to, da je ta avtomatik.

sandmat ::

pri dizlih so potencialni problem 1.6hdi mašine, pri 1.6 bencinarjih pri okoli 100kkm menjaš cel motor. Choose your destiny :D

mahoni ::

Tole recimo?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Torej naj zaobide raje?

hojnikb ::

ce kupujes to, potem vzami vsaj tak model, ki ma ze novejsi torque converter avtomatik. Tastari single clutch cukomatik bos zasovrazil po prvih 200 metrih.

sam to pomeni modelne letnike 2015+ da dobis ta EAT6
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mahoni ::

Nima tok denarja, zal. Naj proba, saj kaj drugega mu ne preostane, ce su mo ti Citroeni vsec.

hojnikb ::

tako, naj proba. Ampak bo razocaran, vsaj ce se je kdajkoli peljal z pravim avtomatikom. e-hdi to pac ni, ampak je rocni menjalnik, ki ga salta ena neumena opica.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

spam321 ::

mahoni je izjavil:

Nima tok denarja, zal. Naj proba, saj kaj drugega mu ne preostane, ce su mo ti Citroeni vsec.


Ko bo z njim skos na servisu, mu zagotovo več ne bo tako všeč. Če nima keša, naj raj vzame megana. So postali precej bolj zanesljivi od teh citroenovih jajcev.

mahoni ::

spam321 je izjavil:

mahoni je izjavil:

Nima tok denarja, zal. Naj proba, saj kaj drugega mu ne preostane, ce su mo ti Citroeni vsec.


Ko bo z njim skos na servisu, mu zagotovo več ne bo tako všeč. Če nima keša, naj raj vzame megana. So postali precej bolj zanesljivi od teh citroenovih jajcev.

Mislis na Scenica?

spam321 ::

Ne vem, kako je s Scenici ampak megani od 2009/2010 naprej so kr zanesljivi. Starejši naj bi bli pa tudi eni veliki jajci na nivoju tega C4. Verjetno je pri Scenic-ih podobno, a ne me držati za besedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

dexterboy ::

Ja, Citroen so jajca. Naj kupi bemflna. To je pravi wagon >:D

Ontopic; za citroen imaš par servisov, kjer porihtajo vse, kar se tiče okvar. Da ne omenjam, da jim lahko pripelješ v pregled avto, preden ga kupiš...Seveda pa lahko nabaviš fukslwagen pa furaš Debevcu v Trzin...
Enim ne bo pač nikoli preklopilo...žal :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

hojnikb ::

Naj kupi bemflna. To je pravi wagon

ce hoces avtomatika, kot se spodobi, je ZF8 v recimo bmwju prakticno top shit zadeva, kar se tice komforta.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Zimonem ::

Te citroenovi robo menjalniki so za po ravnem znosni. Če pa sta vozijo kaj več v klance naj pa raje pogledajo za ročnim menjalnikom.

hojnikb ::

znosni ja. Ce so ti vsa cutila odpovedala.
#brezpodpisa

Zimonem ::

hojnikb je izjavil:

znosni ja. Ce so ti vsa cutila odpovedala.

Ata ne bo hodil na Grobnik. Pa če je imel citroena ve zakaj ga spet hoče. Saj nižan bmv m5 tudi ni avto pa ga vsakemu privoščim.

hojnikb ::

Sploh se ne gre za grobnik. Gre se za to, da ti cukomatiki so glih zanic v stop&go trafficu, ker so tako pocasni pri saltanju in niso tapravi avtomatiki, torej ni tistega smooth feelinga pri speljevanju oz. pocasni voznji.
Btw, tut m5 je mel nekoc cukomatik (smgIII) in je bil zarad tega totalno pokvarjen avto.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Raptor F16 ::

Mercedes Benz B razred.

Pa ni za kaj. Ko ga bo kupil, naj da za rundo in to je to.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

mahoni ::

A novejsi C4 Picasso npr. letnik 2015 avtomatiki so vredu? Govorim o 2.0 motorjih.

darthvader ::

Jaz sem bil s C4 Picassom 2013 1.6hdi super zadovoljen. V kolikor ne bi spremenili notranjosti in dimenzij bi takoj vzel novega. Robotiziranega avtomatika se moraš malo navaditi ampak avto je zakon. Nikoli večjih težav, redni servisi in nastavitve sklopke, avto je imel 350k km ko sem ga prodal.
Avto je narejen za udobje in užitek v sproščeni vožnji.

mahoni ::

2013 je enak 2015 / 2016 ali so 2015tke ze facelift? Ves mogoce?

darthvader ::

sorry, 2011 letnik je bil, sem moral prav pogledat
2011 letnik je malenkost višji, kolesa gredo brez težav notri, pri novejših moraš vzeti sedež dol; to je bil deal breaker in seveda ni bilo več množice odlagalnih površin in volan. Pri letniku 2011 se vrti samo obroč, sredinska plošča je statična.

Magic1 ::

Sam mi je res čudno, že od parih lastnikov picassojev sem slišal, da so zadovoljni. Potem maš pa ene, ki so se po komentarjih mogoče parkrat vsedli vanj in pluvajo po njem, kot največje sranje...
Magic

sandmat ::

Raptor F16 je izjavil:

Mercedes Benz B razred.

Pa ni za kaj. Ko ga bo kupil, naj da za rundo in to je to.

sej ni rekel, da hoče kredite za servis jemat, no :D

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

Sam mi je res čudno, že od parih lastnikov picassojev sem slišal, da so zadovoljni. Potem maš pa ene, ki so se po komentarjih mogoče parkrat vsedli vanj in pluvajo po njem, kot največje sranje...

Ja, tako je pri mojem avtomobilu. Imam Alfo in vsi pljuvajo, jaz pa se z nasmeskom vozim ze par let brez tezav. Je pa res, da vse redno servisiram in ne mine vec kot 13k da ne zamenjam olje in vse filtre. Cuvam ga pa tudi ne kaj prevec na cesti.

sandmat ::

Magic1 je izjavil:

Sam mi je res čudno, že od parih lastnikov picassojev sem slišal, da so zadovoljni. Potem maš pa ene, ki so se po komentarjih mogoče parkrat vsedli vanj in pluvajo po njem, kot največje sranje...

ne, super avto je. Če bi mašine zrihtal. Sam ne da se mi več družinskih članov, sosedov in prijateljev vozit po odpadih, ko iščejo novo mašino. Baje so v 2015+ letnikih uspeli pofixat probleme.

Raptor F16 ::

sandmat je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Mercedes Benz B razred.

Pa ni za kaj. Ko ga bo kupil, naj da za rundo in to je to.

sej ni rekel, da hoče kredite za servis jemat, no :D


Samo dvoje je garantiran posel.

Pogrebni zavod in francoski servis.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

sandmat ::

sej veš kaj pravijo lastniki nemških "prestižnih" vozov: fino je met doma enga cliota za vsakodnevna opravila, med tem ko je nemc na servisu :D

hojnikb ::

Magic1 je izjavil:

Sam mi je res čudno, že od parih lastnikov picassojev sem slišal, da so zadovoljni. Potem maš pa ene, ki so se po komentarjih mogoče parkrat vsedli vanj in pluvajo po njem, kot največje sranje...

takšni lastniki v večini kaj druga kot ročnega menjalnika niso vozl, zato nevejo kaj zamujajo. K greš na kvaliteten torque conveter avtomat (beri=ZF) je vse druga ena slaba šala, vsaj kar se tiče komforta. Ok to pa električni avto.
#brezpodpisa

Raptor F16 ::

sandmat je izjavil:

sej veš kaj pravijo lastniki nemških "prestižnih" vozov: fino je met doma enga cliota za vsakodnevna opravila, med tem ko je nemc na servisu :D


Še vsakič sem dobil primerno nadomestno vozilo.

:P
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

mahoni ::

Skoda, ker so slabe izkusnje s temi avtomobili. Se meni se dopade, ceprav je mini VAN. Okej tista rocica je mau wtf nad volanom za saltanje.

Mavrik ::

mahoni je izjavil:

Skoda, ker so slabe izkusnje s temi avtomobili. Se meni se dopade, ceprav je mini VAN. Okej tista rocica je mau wtf nad volanom za saltanje.


Kje pa vidiš te slabe izkušnje? A se ti zdi da je kodrkoli od jamračev v tej temi sploh vozil ta avto? :)
The truth is rarely pure and never simple.

mahoni ::

Mavrik je izjavil:

mahoni je izjavil:

Skoda, ker so slabe izkusnje s temi avtomobili. Se meni se dopade, ceprav je mini VAN. Okej tista rocica je mau wtf nad volanom za saltanje.


Kje pa vidiš te slabe izkušnje? A se ti zdi da je kodrkoli od jamračev v tej temi sploh vozil ta avto? :)

Imas prav, ja.

koyotee ::

Raptor F16 je izjavil:

Mercedes Benz B razred.

Pa ni za kaj. Ko ga bo kupil, naj da za rundo in to je to.


Pol raje enega renaulta, isti k. samo za pol cene.

Magic1 ::

Ne vem no, o Senicu nisem nič preveč dobrega slišal(modeli od 2005-2015, za novejše ne vem). Dokler je nov in imaš garancijo, je ok. Po 150kkm pa ima konstantno neke probleme.
Magic

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

Ne vem no, o Senicu nisem nič preveč dobrega slišal(modeli od 2005-2015, za novejše ne vem). Dokler je nov in imaš garancijo, je ok. Po 150kkm pa ima konstantno neke probleme.

No ja razpon med 2005 in 2015 je celih 10 let. Valjda ne more biti vse tako zanic.

Imam obcutek, da ce bi sedaj odprl temo tipa: Skoda Oktavija 2011 letnik, da bi bili isti zapisi.

tomaz- ::

Imel 2.0HDi / letnik 2007 / imel cca 8 let , naredil z njim dobrih 250000km, razen rednih servisev praktično nič.
Aja, menjal sem zadnje zračne mehove pri okoli 150000 ( cca 250€ ) in FAP tekočino pri 160000 ( cca 120,00 ) . Ostalo redni servisi, nikoli nič posebnega

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

mahoni je izjavil:

Skoda, ker so slabe izkusnje s temi avtomobili. Se meni se dopade, ceprav je mini VAN. Okej tista rocica je mau wtf nad volanom za saltanje.


Kje pa vidiš te slabe izkušnje? A se ti zdi da je kodrkoli od jamračev v tej temi sploh vozil ta avto? :)

pelji se enkrat z njim, pa bos hotu takoj nazaj v svojo mazdo >:D
#brezpodpisa

Zimonem ::

hojnikb je izjavil:

Mavrik je izjavil:

mahoni je izjavil:

Skoda, ker so slabe izkusnje s temi avtomobili. Se meni se dopade, ceprav je mini VAN. Okej tista rocica je mau wtf nad volanom za saltanje.


Kje pa vidiš te slabe izkušnje? A se ti zdi da je kodrkoli od jamračev v tej temi sploh vozil ta avto? :)

pelji se enkrat z njim, pa bos hotu takoj nazaj v svojo mazdo >:D

Okej... Mazda ne premore u od udobja

Magic1 ::

mahoni je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ne vem no, o Senicu nisem nič preveč dobrega slišal(modeli od 2005-2015, za novejše ne vem). Dokler je nov in imaš garancijo, je ok. Po 150kkm pa ima konstantno neke probleme.

No ja razpon med 2005 in 2015 je celih 10 let. Valjda ne more biti vse tako zanic.

Imam obcutek, da ce bi sedaj odprl temo tipa: Skoda Oktavija 2011 letnik, da bi bili isti zapisi.

Sej nisem rekel, da je vse zanič pri Senicu, le da ni biser zanesljivosti. Sorodnik je imel dva nova Senica, en letnik cca 2008 in drugega 2015. Pri obeh se začeli problemi po 100kkm. Na njegovo srečo ni bil to njegov problem, saj je bil služben avto v privat uporabi in je popravila častila firma.
Magic

mahoni ::

A pozna kdo tale avtomobil ali prodajalca?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Magic1 ::

Kupi avto iz Celjske regije na lastno odgovornost:))
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

Kupi avto iz Celjske regije na lastno odgovornost:))

Poznas prodajalca ali spet na pamet?

Magic1 ::

Zelo na pamet. Sosed se je včasih zelo veliko ukvarjal s šarafanjem in en najbolj osnoven nasvet od njega je bil, da ne kupuj iz tistih koncev.
Magic

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

Zelo na pamet. Sosed se je včasih zelo veliko ukvarjal s šarafanjem in en najbolj osnoven nasvet od njega je bil, da ne kupuj iz tistih koncev.

Ma vem vse. To poslusam ze vec kot 15 let okrog Celjanov ipd.

Sej Kranjcani so tud nori na cesti, pa Kopercani majo vsi zasoljene avtomobile...

Pa buh ne dej ciganom brez puske...ce ze moras skozi njihovo vas.

Zimonem ::

mahoni je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Zelo na pamet. Sosed se je včasih zelo veliko ukvarjal s šarafanjem in en najbolj osnoven nasvet od njega je bil, da ne kupuj iz tistih koncev.

Ma vem vse. To poslusam ze vec kot 15 let okrog Celjanov ipd.

Sej Kranjcani so tud nori na cesti, pa Kopercani majo vsi zasoljene avtomobile...

Pa buh ne dej ciganom brez puske...ce ze moras skozi njihovo vas.

Celjani nimajo posluha, še mašine ne slišijo. Ne zgolj avtomobili tudi ostala mehanizacija od tam se jemlje za rezervne dele.

Magic1 ::

Vozijo definitivno najbolj utrgano od vseh ostalih. Ko vidim CE tablico, se v glavi vklopi varnostna x2.
Magic

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

Vozijo definitivno najbolj utrgano od vseh ostalih. Ko vidim CE tablico, se v glavi vklopi varnostna x2.

LoL. Pa ne s pikasojem. To je papa / mama mobil.

mahoni ::

Ahaha. Fotr sov pogledat avtomobil.
@Magic1
Se posipam s pepelom. Ocitno si imel prav. Ne samo, da je avtomobil pol luleka vredn, prodajalci so bili baje tako arogantni, da kar glava boli. Pa baje njegovka pikasota cenil 600€, pa ces kao ima neke pikce na plehu. Prav fotr, a vas je pa nov in brezhiben, pa kaze s prstom na napake.

Jeba je tole, kupovat jajca.

Skratka izogib tega prodajalca. Banda arogantna.

Magic1 ::

Sosed ni kar nekaj na pamet govorl. Je imel veliko avtomobilov, samo kadarkoli je šel na Celjsko pogledat kakšen "brezhiben" avto, je prišel brez nazaj. Tam gredo res v ekstreme, ko se gre za avto (pri vožnji in prodaji).
Magic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C4 Grand Picasso ali Touran (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5116545 (9784) RedDrake
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320610 (14044) sass628
»

Izpit za kategorijo B in prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12920739 (18504) Unknown_001

Več podobnih tem