» »

Slušalke z aktivnim odpravljanjem hrupa in vrtanje v bloku?

Slušalke z aktivnim odpravljanjem hrupa in vrtanje v bloku?

deejay2 ::

A ima kdo kakšne izkušnje s tem, koliko slušalke z aktivnim odpravljanjem hrupa izničijo zvok vrtanja v bloku, če jih ob vrtanju uporabljaš?
V zadnjem letu so se okoli mene prenavljala že štiri stanovanja, obenem pa se v mojem bloku menja tudi fasada in pa tla. Skratka vrtanje poslušam že eno leto non stop. Delam pa od doma, tako da imam tega vrtanja že vrh glave. Razmišljam, da bi samo zaradi njega kupil ANC slušalke. Samo se sprašujem, kako zelo sploh so učinkovite pri izničevanju zvoka vrtanja. Lahko kdo pove iz prve roke?

jernejl ::

Zagotovo pomagajo, sem tudi sam preizkusil v takem okolju, nekih čudežev pa z ANC vseeno ne gre pričakovati. Tako preko palca bi rekel, da kakšno polovico hrupa znajo odvzeti (delno tudi zaradi pasivne zaščite, ker pač prekrijejo ušesa), je pa to seveda tudi odvisno od jakosti hrupa in od kvalitete slušalk.

Po moje je namenska pasivna zaščita (zamaški v ušesa, glušniki) za take primere bolj učinkovita in cenejša :)
Ali pa in-ear slušalke, če te ne motijo preveč.

deejay2 ::

Zamaške in glušnike (tiste za gradbince) imam. Ampak še vedno se dosti sliši čez njih. Upal sem, da ANC slušalke odpravijo v 90% hrup vrtanja.
Jaz bi tako ali tako potreboval te slušalke, ki gredo v uho, ker doma nosim očala. Torej tiste slušalke, ki gredo okoli ušesa, zaradi očal ne pridejo v poštev. Sem pozabil to omenit v prvem postu.

Silici ::

Če bi poslušal glasbo "med vratnjem", je tale recept kar dober:
Ušesne slušalke Sennheiser IE80s, dobro se sliši + posebne pence ima za dodatno tišanje okolja.
Za čez slušalke pa tole:
https://www.amazon.de/-/en/3M-Peltor-Ea...

mertseger ::

Če štema betnsko steno potem nobene ne pomagajo. Pri nas je bilo isto namesto da bi se vsi istočano spravili vsak en mesec. Tri mesece štemanja 2 štuka nad mano. Tudi če sem se drl v stanovanju me v sosednjo sobo ni nihče slišal.

deejay2 ::

Hvala Silici.

merseger ja saj tukaj imamo tudi betonske stene. Ne razumem, zakaj se ti majstri ne spravijo vrtati zadeve tako, da vsaj dva naenkrat vrtata. Ali pa da uporabijo diamantne vrtalnike, ki so tišji. Ne pa da s staro štemarco en posameznik več mesecev dela hrup.

Tisti, ki živite v hiši in razmišljate, da bi šli v blok. Nikar! Še posebej, če bi delali od doma.

c3p0 ::

ANC slabo pomagajo za ta tip hrupa, ob glasni glasbi sicer precej boljše maskirajo hrup, a cel dan si je ne moreš nabijat.

Ko sem sam štemaril po bajti, sem za lastno zaščito sluha imel tiste koncertne od etymotic research. Zmanjšajo jakost hrupa enakomerno po celem spektru, tako da te po dveh urah ne boli glava in se lahko normalno celo pogovarjaš.

https://www.etymotic.com/consumer/heari...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Mavrica93 ::

Zdravo. Zanima me katere glušnike priporočate? Rabim za motorno žago, sekolar, kosilnico. Da je kvalitetno. Hvala za predloge.

starfotr ::

Kupi si čelado z glašniki in vizerjem oz. mrežico.

kuglvinkl ::

starfotr je izjavil:

Kupi si čelado z glašniki in vizerjem oz. mrežico.


Vprašal je katere, ne kaj.
Your focus determines your reallity

IL_DIAVOLO ::

Odvisno kaj zelis. Cepki iz pene za 1x uporabo zadusijo skoraj popolnoma, iz plastike nekje 50%, slušalke pa odvisno od modela.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

kuglvinkl je izjavil:

starfotr je izjavil:

Kupi si čelado z glašniki in vizerjem oz. mrežico.


Vprašal je katere, ne kaj.


To se ve. Tiste, ki ti ustrezajo na glavo in niso najcenejši možen šrot.

Katere so to, bo moral pa sam ugotovit s tem, da bo to v živo probal.

Daniel ::

Mavrica93 je izjavil:

Zdravo. Zanima me katere glušnike priporočate? Rabim za motorno žago, sekolar, kosilnico. Da je kvalitetno. Hvala za predloge.


Za te zadeve lahko zmečeš enormne količine denarja:
https://www.husqvarna.com/si/pribor-dod...

Lahko pa pač kupiš prve glušnike v trgovini, ki ima tak program in je to to.

Opcija so tudi kakšne slušalke z bluetooth, vendar ne pozabi, da imaš npr. vklopljeno cirkularko, ker te zadeva lahko hitro zamoti in pride do nesreče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Oddelek: Loža
194208 (2944) c3p0
»

Aktivni glušniki

Oddelek: Kaj kupiti
122290 (1883) barossa45
»

Slušalke z odstranjevanjem hrupa

Oddelek: Zvok in slika
214246 (3780) Meizu
»

Zaščita sluha

Oddelek: Loža
133139 (2832) fikus_
»

Zaščita sluha s komunikacijo

Oddelek: Zvok in slika
132014 (1519) matobeli

Več podobnih tem