» »

Cena goriva

Cena goriva

««
85 / 100
»»

Zimonem ::

Ni velikega izpada dohodkov. Toliko je zadeva dražja. Le da je zadeva postaja komoditeta.

TESKAn ::

Sparkxl je izjavil:

Torej, cena nafte leti v nebo. Zakaj leti v nebo? Če odmislimo vso sranje iz medijev, cena v prvi vrsti leti v nebo zaradi podfinancirane naftne industrije v zadnjih 3 letih. Ker se kapital preusmerja v eko bio gluten free, nafte noben več noče financirati. Poraba pa samo raste. Potem je tukaj še shebana logistika in vojna v ukrajini. V glavnem kup faktorjev ki ceno tiščijo navzgor.

In pride nov dan in nova genialna ideja bruseljske čarovnice in senilnega dedeka iz usa. Ko so z eko terorizmom pripravili naftaše do tega da manj vrtajo, bi oni zdaj določili zgornjo ceno nafte. Torej več ne plačamo in gotovo. Kaj misite bo odziv proizvajalk nafte? Ja ok, pač ne bomo črpali. Potem pa se bomo šli igro kdo prej pomežikne. Mi komplet brez nafte, ali oni z izpadom dohodka. V vmesnem času pa bomo mi plačevali 3€ za liter

https://www.zerohedge.com/energy/radica...

Ah dej no dej no.

Financiranje nafte:


Cena bencina:


Jebena naftna industrija ima rekordne dobičke, talajo si bonuse, majo dost keša da se grejo 'stock buyback', njihovi šefi govorijo, da ne mislijo vlagat v vrtanje (kljub ogromnim dobičkom), ti pa bluziš, kako 'se premalo vlaga v naftno industrijo'? BS.
Mogoče si poglej na hitro to, TL;DR: od 2016 do 2020 je 60 največjih bank financiralo 'boge boge naftne družbe' z 3,8 bilijoni dolarjev (al kar je že prevod za trillion). Ja, premalo denarja gre v naftno industrijo.
In pa še vprašanje, komu so najbolj v interesu visoke cene nafte? Resno misliš, da bi naftne družbe 'raje prodajale več in ceneje, kot manj in drago'? Koga poskušaš to prepričat?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

fikus_ ::

Neko željeno ravnovesje je cena okrog 100 $/sod surove nafte. Kar je več (+20-40%) in to za dalj časa, potem se bodo potrošniki preusmerili v druge vire in naftna industrija jih bo zgubljala, kar pa ni v njenem interesu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MetalLord ::

Eto, 6,4l porabe z 200KM turbobencinarjem, hitrost 110 km/h po AC, izven nekaj srednjega glede plina in obratov, hitrost pa do 110, ampak sem prehitel vsaj 10x kakšen tovornjak ali zaspanega starega ata/mamo.
Ko sem že pri slednjih, včeraj sta tako pred AC kot za AC dva vozila 50 km/h in tako blokirala še šleparja. Ne vem kje je point tega, ker izven AC ne prišparaš praktično nič (jaz bi imel ta tank z vožnjo 70 namesto 110 izven AC verjetno 6,3l), če se ne voziš po AC, imaš pa itak tako malo km, da je vseeno.
Tako da sem se že sedaj kar dobro pripravil na podražitev goriva na 2EUR/l. Edino ostali ne vem kaj čakajo, povprečna hitrost na AC je še vedno 130, kakšnega je bilo treba prehitet tudi pri 110, ampak še dosti več kot teh jih pa vozi nad 130-140. Največji problem počasnejše vožnje je, ker noben ne zna vozit kulturno in ti zavijejo desno takoj ob odbijaču, v petek mi je eden tako blizu, na kakšen meter, da sem mu moral že potrobit, če bi imel možnost, bi mu pa naredil še precej kaj hujšega.
Drugače bi pa pri 160-170 dal ta tank za 10 dni vožnje 26EUR več in to že na tako dovolj visokih 65EUR. Prihranil bi pa 3 minute v eno smer, ampak to v najboljšem primeru, če je dokaj prazna AC. Pri 130 ali pa vožnji 100-160 je prihranek samo še 2 minuti.
120 je tudi še ok, enako lahko prevoziš z enim tankom 10 dni, poraba 6,9l, prihranek na času pa malo več kot minuto manj. Najboljše razmerje med porabo in časom je pa pri 130, še pol litra več, ampak minuto manj kot pri 120. Imam lepo vse zabeleženo v Excelu.

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

6.4l pri 110km/h z 1.6t? Se mi zdi nekam visoka poraba. Tako imam jaz pri vožnji 140-160, pa se motor "nadiha". Tvoj pri 110 je skoraj na standgasu:))

MetalLord ::

2500 rpm, meni se zdi ok, če je pri ful gas vožnji do 160 9l. Čudežev pa tudi ne more delat bencinski motor, ker 5,5l bi bila že znanstvena fanstastika, je pa verjetno možno z 1.2T 130.
Fotr ima s prejšnjim modelom še z 1.6 16V 115KM tam nekje pri 110, 6,5-7,0l, ker ima pač samo 5 prestav, pri višjih hitrostih pa ne verjamem da doseže 9l. Pri bencinarjih je manjša prostornina in manj konj bolj ugodno za porabo, do neke mere seveda, pod 1.0 in 80KM pač ne gre za težo 1.2-1.3t.

Meni je ok, ker se da zelo dinamično vozit izven AC, zadnjič sem še v peti lahko prehitel, pri 1.6 16V bi rabil dajat v tretjo.
TDI ne bi imel pa čeprav po AC pije 2l manj. Samo ta teden je eden črno kadil, dobro sicer zanj, da ima zadaj prostora kakor hoče, še pred krožnim sem gledal da ga ne dohitim. Na AC pa eden belo, in je prišlo do moje kabine, pa nisem bil niti približno blizu, tako da sem ga moral čimhitreje prehitet. Kar je slabših turbobencinarjev pa pač ne gre nikamor. Tako da res ne vem kaj drugega bi vzel tudi če bi kupoval danes, ko je drag bencin, oz. bo v dveh mesecih.
Tudi bencinar ne daje ven ravno rožic, ampak je prijetnega vonja za dihat, če ne daješ ravno ust direktno na izpuh. Da bi prišel vonj do avta za tabo pa ni možno.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

če bi tale opel mel direktn einspric pa se kaksno tehnologijo zram, bi tudi pil kaksn pol litra ali celo litr manj. bmwjov B48 ma recimo taksno porabo z kaksnimi 50 konji vec.

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

MetalLord je izjavil:

2500 rpm, meni se zdi ok, če je pri ful gas vožnji do 160 9l. Čudežev pa tudi ne more delat bencinski motor, ker 5,5l bi bila že znanstvena fanstastika, je pa verjetno možno z 1.2T 130.
Fotr ima s prejšnjim modelom še z 1.6 16V 115KM tam nekje pri 110, 6,5-7,0l, ker ima pač samo 5 prestav, pri višjih hitrostih pa ne verjamem da doseže 9l. Pri bencinarjih je manjša prostornina in manj konj bolj ugodno za porabo, do neke mere seveda, pod 1.0 in 80KM pač ne gre za težo 1.2-1.3t.

Meni je ok, ker se da zelo dinamično vozit izven AC, zadnjič sem še v peti lahko prehitel, pri 1.6 16V bi rabil dajat v tretjo.
TDI ne bi imel pa čeprav po AC pije 2l manj. Samo ta teden je eden črno kadil, dobro sicer zanj, da ima zadaj prostora kakor hoče, še pred krožnim sem gledal da ga ne dohitim. Na AC pa eden belo, in je prišlo do moje kabine, pa nisem bil niti približno blizu, tako da sem ga moral čimhitreje prehitet. Kar je slabših turbobencinarjev pa pač ne gre nikamor. Tako da res ne vem kaj drugega bi vzel tudi če bi kupoval danes, ko je drag bencin, oz. bo v dveh mesecih.
Tudi bencinar ne daje ven ravno rožic, ampak je prijetnega vonja za dihat, če ne daješ ravno ust direktno na izpuh. Da bi prišel vonj do avta za tabo pa ni možno.
Dokaj dosti porabis: https://www.spritmonitor.de/de/detailan...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

MetalLord ::

To zdaj težko kaj naredim, ko bom naslednjič kupoval avto. Motor je iz 2013, ampak je zato vsaj preverjen, 1.4T so imeli precej problemov.
Čez vikend sem videl Golfa eTSI in se spomnil, da ta pa je boljši kot navaden bencinar (prej sem imel v mislih samo električarje s svojimi problemi polnjenja). Ampak zdaj ko vidim ceno 30kEUR za 130 konj, mi pa ni več privlačen. Res pravi nadomestek mojega, 1.4 TSI GTE, je pa celih 44kEUR.
Najcenejši je avto, ki si ga že lastiš, tisti decilitri pri porabi nimajo veze, če moraš pa pri novem avtu dodat par 10kEUR.

Tisto 110 sem zaključil in ne vem če bom še kdaj prakticiral, tudi če se vsi ostali vozijo 90-110. 120 se pa res lepo vozi, lahko prehitevaš kot se zagre do 140 cele kolone tovornjakov, lahko se umikaš na prehitevalnega ob pospeševalnih pasovih tako da malo pospešiš, ne rabiš se sekirat če ti kdo blokira prehitevalnega pri 120, ni da ni. Vse to ob porabi samo 7l.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Vse je stvar računice, to si mora pa vsak sam naredit.
vires in numeris

m0LN4r ::

Mja meni se GTE tudi dopade, ampak je malce presvoh. Ene 100 konjev mu manjka in mickeno vecja baterija.

Sicer pa Metalec, dobis ga za 29k: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta... skoraj novega.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:

Mja meni se GTE tudi dopade, ampak je malce presvoh. Ene 100 konjev mu manjka in mickeno vecja baterija.

Sicer pa Metalec, dobis ga za 29k: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta... skoraj novega.


GTE-ja bi jaz takoj vzel, če bi notr padel EA888.

Plus seveda se pričakuje tud boljša oblazinjenost in še kak bonbonček da bi sploh še gledal VW za ta denar potem pa vidiš da lahko že gledaš AUDI... še raje pa Lexus kjer ni butastih doplačil za opremo.

MetalLord je izjavil:

To zdaj težko kaj naredim, ko bom naslednjič kupoval avto. Motor je iz 2013, ampak je zato vsaj preverjen, 1.4T so imeli precej problemov.
Čez vikend sem videl Golfa eTSI in se spomnil, da ta pa je boljši kot navaden bencinar (prej sem imel v mislih samo električarje s svojimi problemi polnjenja). Ampak zdaj ko vidim ceno 30kEUR za 130 konj, mi pa ni več privlačen. Res pravi nadomestek mojega, 1.4 TSI GTE, je pa celih 44kEUR.


To se da čipirat na 170 brez problema.

Sicer pa gre za isti motor kot 1.4 TSI z večjim premerom cilinda in variabilno turbino kar je za bencinarje novost. E-tsi ima zgolj 48 voltni sistem z močnejšim zaganjačem, ki hkrati doda kak Nm navora pri speljevanju. Zaradi takega instant zagona lahko avtomatik med coastanjem po avtocesti izklopi motor.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

spegli ::

Cene goriva bomo ukinili.

hec wtf

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

zobnik ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dejte vi razložit, kako lahko bolana oseba pride do zdravstvenega doma 10km stran, brez lastnega prevoza?

Z avtobusom ne sme, ker bolani ne smejo vstopat na avtobus, s taxijem tudi ne, ker taksisti bolanih nočejo okoli vozit. Kako potem? Čakajo doma, da se jih kdo usmili?


država še mal počaka, sej pol se tak kmal znajde na britofu...država, občina in ostali pa skačejo do stropa ko so se takih znebil. Škoda da le je to 100% resnica.

TESKAn ::

Dejte vi razložit, kako lahko bolana oseba pride do zdravstvenega doma 10km stran, brez lastnega prevoza?

V socializmu je šel dohtar v avto in se odpeljal do bolnika, če je blo treba. Zdej mamo rešilca, če je sila.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

WizzardOfOZ ::

Kako laik oceni, da je sila? Ko se slabo počuti? Ko je že obležal v postelji in ne more vstati?

Poanta je da z lastnim prevoznim sredstvom se lahko iz zakotnih vasic sam pripelje do zdravnika še preden nastane "sila". Brez prevoznega sredstva nekje v eni zakotni vasici pa je danes zelo težko, ko smo "uničili" javni prevoz. Še iz obrobja ljubljane je težko brez avtomobila, kaj šele iz neke zakotne vasice.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

TESKAn ::

Kako laik oceni, da je sila? Ko se slabo počuti? Ko je že obležal v postelji in ne more vstati?

Oseba sama. Pokliče 112 in pride rešilc. Če je pa že tolk obnemogla, da tega ne more, potem je pa jasno sila. Pa se mi zdi, da ima večina ljudi drug problem, če ni lih odsekal prsta in je jasno, da čajček + odležat ne bo pomagalo. Jih zadene kap pa so meh, bomo že odležal. In ne pokličejo pomoči, dokler ni skoraj prepozno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

m0LN4r ::

Lahko klices resilce, tudi ce ni nujno? Ker k dohtarju hodijo starejsi tudi na preglede in se marsikaj, tja pa tezko pridejo ce so samo napol pokretni, avtobusna pol km dalec in peljeta samo dva busa, za solarje zjutraj in za solarje popoldan, kjer pot v laboratorij traja potem uro pa pol namesto 20 minut, kot ce bi te kdo peljal z avtom.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Karta za 9 evrov:



Jaz sem sel v prejsnji torek, 6 minut zamude na poti v sluzbo. Vseskup z pesacenjem in cakanjem vred, 45 minut. Z avtom 20 minut.
Na poti domov zamuda 30 minut, vseskup sem prisel eno uro pozneje domov, kot z avtom.

Danes in jutri jim dam se eno moznost, je pa res da so na vlaku sami ukrajinci, indijci, pa crnke z dojencki itn. samo najnizji sloj pa kak hippi in party turisti.

Sem pricakoval, da bo vec srednjega sloja, starejsih, ki hodijo k dohtarju, delat v pisarne, pac fini ljudje. Pa nic, nobenega!
Stare napol in napol slepi so se kr v avtih na cestah, tisti v anzugih tudi.

Skratka grozno.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

LeQuack ::

Quack !

endelin ::

Haha fakerji

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:



Aha, jaz naj plačujem dražji bencin, oni pa manj obdavčeni... pol pa še naj enega slišim kako moramo varovat planet... FUCK OFF!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Temu se reče davek po levičarsko. Davek, ki ga plačujejo samo reveži. Isto bo z davkom na nepremičnine.

WizzardOfOZ ::

To je dobesedno zasmehovanje navadnih ljudi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

endelin ::

Samo še to čakam da vidim izstopit Greto iz private jeta;)

D3m ::

Pol se ti bo pa strgalo ANE????
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:



Aha, jaz naj plačujem dražji bencin, oni pa manj obdavčeni... pol pa še naj enega slišim kako moramo varovat planet... FUCK OFF!


Sploh kak liter pokuriš? Delaš od doma, na dopust ne hodiš,..?

svecka ::

Že dolgo je tako...EU ni interes ljudstvo, ampak privat podjetja politikov, ki jih nadzirajo preko prijateljev ali znancev. Lobiji tukaj igrajo močno in že skrite kamere so pokazale, da se politiko takoj prodajo za denar. Prav tako so prepovedali, da se prikaže, kako zapravljajo NAŠ denar politiki v EU parlamentu, ki ga imajo za tekoče stroške namenjene političnemu poslovanju (cca 100k letno)

Skratka isto kot v SLO...dokler ne bo nove svetovne vojne, kjer bo ljudstvo pobralo vsem bogatašem in politikom čisto vse in jih napičilo na kole, ne bo nikdar bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:



Aha, jaz naj plačujem dražji bencin, oni pa manj obdavčeni... pol pa še naj enega slišim kako moramo varovat planet... FUCK OFF!


Sploh kak liter pokuriš? Delaš od doma, na dopust ne hodiš,..?


Ne pokurim nič... je pa res da zdaj iz principa več ne ločujem odpadkov, ko vidim take novice me mine karkoli skrbet za planet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TESKAn ::

Skratka isto kot v SLO...dokler ne bo nove svetovne vojne, kjer bo ljudstvo pobralo vsem bogatašem in politikom čisto vse in jih napičilo na kole, ne bo nikdar bolje.

Seveda, ker potem bo pa _ziher_ na oblast naplavilo take, ki se bodo razdajali za ljudstvo. Vprašaj mariborčane, kako to gre...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:



Aha, jaz naj plačujem dražji bencin, oni pa manj obdavčeni... pol pa še naj enega slišim kako moramo varovat planet... FUCK OFF!


Sploh kak liter pokuriš? Delaš od doma, na dopust ne hodiš,..?


Ne pokurim nič... je pa res da zdaj iz principa več ne ločujem odpadkov, ko vidim take novice me mine karkoli skrbet za planet.


Potem pa ne nakladaj da placujes drazji bencin.

primoz4p ::

m0LN4r ::

Kaj so se danes v EU parlamentu zmenli glede 2035 in prepovedi vozil na notranje izgorevanje?
yey ney?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kriptobog ::

So se odlocili da podprejo prepoved, ampak zakonodaja se ni dorecena in jo bodo dorekli v jeseni. Pa strinjat se morajo ministri za okolje vseh clanic. Tako, da nam je lahko ze jasno, da na koncu iz te moke se ne bo kruha :))

karafeka ::

Medtem so v Nemčiji sprejeli uredbo, da morajo vse zvezne dežele do 2032 zgraditi vetrnice na povprečno 2% svojih površin (v tistih, kjer bolj piha malo več, v tistih kjer manj pa manj). Sicer čakajo še na odziv ptic in ljudi, katerim bodo vetrnice pred hišami postavli.
Aja, pa do 2035 hočejo vso svojo energijo proizvajati iz obnovljivih virov.
Na koliko se bo le dvignila kwh štroma....

stara mama ::

In skrbniki omrežja morajo bit super navdušeni nad nepredvidljivostjo proizvodnje :)

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Sedaj, ko so v DE pocenili javni prevoz, se dogaja, da folk 100 na uro rine nanj, tako da je prezaseden ter posledično precejšnje zamude prevozov.
Zgleda, da nas je politika potisnila v drek, sedaj pa lezemo iz enega sranja v drugo.
Krasna nova EU.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

m0LN4r ::

Jp, zdaj so vsi socialci na vlaku in hodijo na izlete, ki do zdaj niti iz his niso ven prisli.

Zadnjic sem se peljal mimo ene take doline, kjer so njive bile nasrane z vetrnicami:



Grdo, einfach grdo.




Tak lepa dolina, narava, pol pa nasrana s temi ventilatorji.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

Khmm, njive niso "narava". Ta pokrajina je delo človeških rok, nič ni narobe še s propelerji.
vires in numeris

Wrop ::

Grdo kot sam satan. Kdo to pusti namesto jedrske?

m0LN4r ::

energetik je izjavil:

Khmm, njive niso "narava". Ta pokrajina je delo človeških rok, nič ni narobe še s propelerji.

Bom predlagal da ti jih okoli hise naserjejo in domacem kraju, bo zelo lepo.
Ti malo zamesal to kaj na njivi raste z stojecim traktorjem.

Wrop je izjavil:

Grdo kot sam satan. Kdo to pusti namesto jedrske?

Pa se bolj grdo bo, ampak to zelene fasiste zdaj se ne skrbi.
Pa seveda pod zemljo mreza visokonapetostnih kablov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Sparkxl ::

Bolj zanimivo je, da švabski narod to celo podpira. Kar niti ni čudno po toliko letih eko pranja možganov. Na koncu ko to ne bo delalo pa bo tak Putin kriv.

svecka ::

karafeka je izjavil:

Medtem so v Nemčiji sprejeli uredbo, da morajo vse zvezne dežele do 2032 zgraditi vetrnice na povprečno 2% svojih površin (v tistih, kjer bolj piha malo več, v tistih kjer manj pa manj). Sicer čakajo še na odziv ptic in ljudi, katerim bodo vetrnice pred hišami postavli.
Aja, pa do 2035 hočejo vso svojo energijo proizvajati iz obnovljivih virov.
Na koliko se bo le dvignila kwh štroma....


Bedarija do amena...če se greš obnovljive vire je še najboljši sistem akumolacijsko jezero, kjer odvečno energijo shraniš za takrat, ko jo ne rabiš. Sam ljudje pač ne vidijo, da je voda najboljši način. Lahko bi vsem lahstnikom omogočili mini turbine, ki ne poskodudjejo lokalnih potokov, saj se naredi obvod vode skozi turbino. Voda pozimi skozi teče, jo ne zmanjka z razliko do sonca, ko proizvodnja pozimi v 5 mesecih pade na 10% od tistega kar je na max poleti.

WizzardOfOZ ::

fikus_ je izjavil:

Sedaj, ko so v DE pocenili javni prevoz, se dogaja, da folk 100 na uro rine nanj, tako da je prezaseden ter posledično precejšnje zamude prevozov.
Zgleda, da nas je politika potisnila v drek, sedaj pa lezemo iz enega sranja v drugo.
Krasna nova EU.


Pri nas je to še "boljše", če bi rad šel z javnim prevozom ne moreš, ker se sedaj upokojenci drenajo, odkar imajo vse zastonj. Tudi če plačaš, ne moreš dobit placa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

karafeka ::

Sparkxl je izjavil:

Bolj zanimivo je, da švabski narod to celo podpira. Kar niti ni čudno po toliko letih eko pranja možganov. Na koncu ko to ne bo delalo pa bo tak Putin kriv.

Podpirajo tisti, ki živijo v večjih mestih oz. lastniki nepremičnin v teh mestih, ki so že v osnovi milijonarji.
Ljudje na podeželju in še posebej na vzhodu, začnejo samo jamrat, ko samo slišijo o zelenih.

Ja, zdaj majo grešnega kozla... kdo ve kako dolgo bo trajalo, da bodo ljudje spregledali. Po celi Evropi.

a_borlak ::

m0LN4r je izjavil:


Bom predlagal da ti jih okoli hise naserjejo in domacem kraju, bo zelo lepo.
Ti malo zamesal to kaj na njivi raste z stojecim traktorjem.

Wrop je izjavil:

Grdo kot sam satan. Kdo to pusti namesto jedrske?

Pa se bolj grdo bo, ampak to zelene fasiste zdaj se ne skrbi.
Pa seveda pod zemljo mreza visokonapetostnih kablov.


Sem takoj za, samo še poskrbi za stalne pasatne vetrove, kot jih imajo v Nemčiji.

svecka ::

Ko bo vojna, pa se bo hitro pozabilo na okoljski vpliv. Skratka samo dvoličneži.

WizzardOfOZ ::

svecka je izjavil:

Ko bo vojna, pa se bo hitro pozabilo na okoljski vpliv. Skratka samo dvoličneži.

Upam, da še dolgo ne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

fikus_ ::

Kaj pa misliš, da se prodaja navadni raji?! Nekaj % najbogatejših ljudi (ki na osebo porabi in svinja nadpovprečno) pravi da se je potrebno iti zeleni eko fašizem. Pri tem stiskajo navadne ljudi, kdor zasluži še nekaj denarja, mora plačevat razne dajatve za "zeleno ...". Njihovo opravičevanje je, da je onesnaževanje nekaj bogatašev kapljica v morje vsega onesnaževanja. Saj imajo prav, pozabljajo pa , da zgledi vlečejo.

Planet zemlja je obstajala brez ljudi in tudi bo obstajala brez nas, vmes pa mi izkoriščamo naravna bogastva in svinjamo po zemlji.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

primoz4p ::

Kako naj razumem ta članek na MMC?

Biogoriva ne prispevajo k podnebnim ciljem, ampak jih s poganjanjem deforestacije še poslabšujejo
MMC-jev projekt Zeleni petek

Povečevanje uporabe biogoriv ne prispeva k okoljskim ciljem, opozarjajo okoljske organizacije. Še več, proizvodnja biogoriv pogosto povzroča uničenje habitatov, krčenje gozdov in skoraj trikrat višje emisije CO2 kot fosilno dizelsko gorivo.

https://www.rtvslo.si/okolje/zeleni-pet...
««
85 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313493 (10069) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914948 (13125) St235

Več podobnih tem