» »

Flashu biose, Plata mrtva ???

Flashu biose, Plata mrtva ???

zicka ::

Mam plato soyo SY-6ZB in gor sem imel en star proc. celeron 333
Potem sem hotel namontirati celerona 633 in valda plata ni potegnila.
Grem na net po nove biose ... flasham resetiram, in potem je plata začelat tuliti in piskati. A je to zato ker sem pozabil dati nazaj baterijo ( ker sem reseteru biose )preden sem flashu.?

A je še kakšna rešitev za to plato al jo lahk sam odpišem??

LP

pirx ::

1) preveri, če so vse komponente pritreje, da se ni kakšna razrahljala

2) si potegnil pravi bios dol? ker če ne, pol upam, da imaš starega še kje shranjenega

3) daj baterijo nazaj, če so komponente dobro pritrjene in še vedno tuli (s starim procesorjem in novim) flashaj bios nazaj na staro verzijo.

Aja, pa prepričaj se, če plata res podpira to hitrost procesorja in hitrost vdila tud preveri (66/100 MHz)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Wad@ ::

Kako piska? Če so to določeni piski(dvakrat, triktat..) imaš še upanje. Če pa le piska kot nora(enakomerno) in se ne ustavi je pa malo rešitev, če sploh so. Sam sem imel podoben problem, in plata je kar piskala in če sem hotel dati star bios nazaj sploh ni zaznalo diskete...
Nekje sem slišal, da lahko na netu dobiš 'prevelik' bios, in tako uniči čip-zato pobirat biose z uradne strani!

zicka ::

gor nimam nobenih komponet sam proc pa ram.
plata piska na tri drugačne načine.
boot screen se sploh ne prikaže kako naj pol na novo flasham biose???
če bi se mi prikazal pol nebi tukaj iskal pomoči!

Wad@ ::

Saj ni treba, da se ti prikaže...V osnovi pa moraš na disketo dat nov bios in tisti programček, dat v disketnik in čakat. Za kej več pa vprašaj koga drugega...
Pa še pomoč

para! ::

zicka, BIOS je samo en, torej si šel na net po BIOS in flashal BIOS in ne BIOSE.

LP
Death before dishonor!

zicka ::

Ja se opravičujem ker sem se nepravilno izrazil. In vendar maš na plati lahko dva BIOSA (na novejših še rezervo)

Wad@
Nisem vedel da se da flashat tud tako vendar ne opazim da bi na začetku računalnik iskal če je v disketni kakšna disketa, potem takem to kar si ti napisal ni mogoče.

Wad@ ::

Glej: za ta način flešanje sem izvedel iz enega starega izvoda SWP(106), če ti bo pomagalo... Če ti na grobo povem kar piše tam. Piše, da vstaviš disketo(z novejšim biosom) le v računalnik in počakaš nekaj minut(brez da bi monitor kar koli pokazal), spet pri drugih platah moraš disketo na poseben način pripravit(ime mora bit neko določeno...), 3. najslabša možnost pa je da plošča nima nobene od teh rešitev;(( in ploščo prepustiš servisu ali pišeš proizvalalcu. V vsake primer pa rabi računalnik čas...(ampak disketo mora brat>:D -lučka).
Sicer težavo lahko rešiš tudi s 'hotflashom', sam tuki bi pa tudi jaz rabu pomoč, ker podobna težava je doletela tudi mene pa ne vem kako naj bi ta 'hotflash' podrobno izgledal. Provej pa se navodil na tistem zgornjem linku v mojem prejšnjem postu držati.

zicka ::

Aha ok hvala za informacijo bom probal kaj se bo dal naredit, pa bom pol sporoču če bo kej uspeha.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios upgrade brez diskete ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212393 (2018) kekz
»

WinFast Bios update error!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71780 (1695) ender
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222062 (1737) SkIDiver
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191354 (1071) Duhec
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211598 (1263) billy

Več podobnih tem