» »

Potovanje v EU času koronavirusa

Potovanje v EU času koronavirusa

avom23 ::

Ali je komu jasno kako je glede potovanja v države EU v času koronavirusa?

v času od 20.9. do 15.10. imam službeni dopust. V tem obdobju sem nameraval obiskati nekatere evropske države (ki so članice EU-ja) in sicer Bolgarijo, Slovaško ter nato, če bo ostalo še kaj časa Švedsko.

Vsa trenutna situacija glede koronavirusa mi ni povsem jasna in kolikor razumem vsaka država uveljavlja svoja pravila glede omejitev vstopa v državo, če se ne motim?

Na koga se lahko obrnem za kakšna dodatna vprašanja in pojasnila v zvezi z koronavirusom in letovanjem v omenjene države?

Slovenija je sicer na rumenem seznamu, prav tako pa tudi Avstrija (od koder bi zgolj letel) ter Slovaška, medtem ko sta Bolgarija (in Švedska) trenutno na zelenem seznamu.

https://reopen.europa.eu/en/map/BGR
https://www.iatatravelcentre.com/world....

3p ::

Pogledaš naš seznam. Bolgarija in Švedska nista zeleni ampak rumeni.
https://www.gov.si/teme/koronavirus-sar...

Potem pogledaš (preko reopen.europa, so polinkane) domače strani nijz-like agencij držav, kamor bi potoval, da se prepričaš, ali pripuščajo Slovence.

Aja, in preveriš še, ali pripuščajo potnike, ki prihajajo iz držav, ki si jih obiskal pred tem. (Ne vem pa kako to preverjajo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

avom23 ::

3p je izjavil:

Pogledaš naš seznam. Bolgarija in Švedska nista zeleni ampak rumeni.
https://www.gov.si/teme/koronavirus-sar...

Potem pogledaš (preko reopen.europa, so polinkane) domače strani nijz-like agencij držav, kamor bi potoval, da se prepričaš, ali pripuščajo Slovence.

Aja, in preveriš še, ali pripuščajo potnike, ki prihajajo iz držav, ki si jih obiskal pred tem. (Ne vem pa kako to preverjajo).


Vsaka država sprejema svoja pravila glede pogojev vstopa v državo.

Načeloma, če bi se ravnal zgolj po karti (reopen.europa) potem naj ni bi smelo biti večjih težav, vsaj zaenkrat:


BOLGARIJA
From an EU country or from Norway, Switzerland, Iceland and Liechtenstein, may I enter or exit this country for tourism?
YES
Travelling to Bulgaria
Travelling from EU countries is allowed without restrictions.
Travelling to and from Norway, Switzerland, Iceland and Liechtenstein, as well as the United Kingdom, Andorra, Monaco, Vatican City State and Republic of San Marino, is allowed without restrictions.

SLOVAŠKA
From an EU country or from Norway, Switzerland, Iceland and Liechtenstein, may I enter or exit this country for tourism?
YES, WITH LIMITATIONS
Travelling to Slovakia
Travelling from EU countries is allowed without restrictions, except for Belgium, Bulgaria, Croatia, France, Luxembourg, Malta, The Netherlands, Portugal, Romania, Spain and Sweden.
Travelling from Norway, Switzerland, Iceland and Liechtenstein is allowed without restrictions.

Travelling from Slovakia or returning to Slovakia
No specific measures.

AVSTRIJA
From an EU country or from Norway, Switzerland, Iceland and Liechtenstein, may I enter or exit this country for tourism?
YES, WITH LIMITATIONS
Travelling to Austria
Entry from a country with a stable COVID-19 situation is possible without restrictions. The corresponding(dopisne,ustrezne) countries are listed in Appendix A1 of the Entry Ordinance (odlok) and are currently: Andorra, Belgium, Denmark, Germany, Estonia, Finland, France, Greece, Ireland, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, San Marino, Switzerland, Slovakia, Slovenia, Spain (only the Canary Islands), Czech Republic, Hungary, Vatican, United Kingdom and Cyprus.

-kaj pomeni, če zgolj letim iz Avstrije (Dunaja) v Bolgarijo in obratno iz Bolgarije preko Dunaja v Slovenijo?

-Kako je sicer če potuješ z vlakom ali avtobusom preko tranzitnih držav do izbrane države in naj bi bil vstop v te države sicer omejen ali pogojen z opravljenim testom ali kaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()

avom23 ::

Imam se možnost se učiti enega od teh dveh tujih slovanskih jezikov, torej bolgarščine ali slovaščine, tako, da sem se odločil, da si državi na hitro malo pogledam, čeprav nista ravno tipični destinaciji ali jezika, ki bi večino ljudi zanimala.

Na žalost je predvsem v Bolgariji, ekonomska in splošna družbena situacija v slabšem stanju. Ima pa Bolgarija bogato zgodovino, še posebej mesto Plovidiv meni izgleda interesantno. Je bil kdo tam? Od Slovaške pa ne pričakujem kaj posebnega moram reči, upam, da bo v Bratislavi kaj za videti.

Švedska je pa bolj češnja na vrhu torte, čeprav nisem bil nikoli tam in ne vem kaj pričakovati, je vsaj v teoriji Švedska dežela kjer bi si mnogi želel živeti. Tudi švedski jezik me od germanskih najbolj pritegne (poleg ang seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()

tone31 ::

jype je po bolgariji sel s pesom ti lahko vse razlozi samo zdaj samo se na ircu pride je pa meni rekel da to rabis za puno cajta za vse videti

avom23 ::

tone31 je izjavil:

jype je po bolgariji sel s pesom ti lahko vse razlozi samo zdaj samo se na ircu pride je pa meni rekel da to rabis za puno cajta za vse videti


O škoda, res bi mi kakšne informacije prav prišle. Bolgarija mi je tako "na prvi pogled" kot malo bolj eksotična država še najbolj interesnatna od slovanskih. Res pa je, da so ekonomsko in družbeno ne ravno v dobrem stanju. Bolgari so, kolikot vem neka zmes med vzhodom in zahodom. Slovaki po drugi strani, se mi zdi, so nam dokaj podobni.

avom23 ::

Saj v resnici nekaj informacij sem že zbral in imam tudi nekaj knjig, a več virov, ko imam boljšo sliko bi si lahko ustvaril


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne pošiljamo v Slovenijo ?!?!

Oddelek: Kaj kupiti
4811365 (1576) Samael
»

Gearbest EU Warehouse

Oddelek: Loža
256413 (1593) U24ever
»

ZDA bodo za izdajo vizumov zahtevale informacije o vseh profilih na družbenih omrežji

Oddelek: Novice / NWO
366722 (4418) tikitoki
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114809 (12950) jero_no1

Več podobnih tem