» »

Freelancer.com obdavčitev

Freelancer.com obdavčitev

zakon ::

Sem študent in sem med počitnicami slučajno dobil en programerski projekt na freelancer.com za 1500 evrov v roku 2 mesecev, ampak se nisem zavedal, da se to šteje kot delo na črno in sem zdaj ugotovil, da če ta denar prenesem na TRR ali pa Paypal, bo FURS to videl in bi lahko izgubil študentske ugodnosti, zato ne vem kaj je najboljša opcija, da ne izgubim študentskih ugodnosti ali sem delal za brez veze in tega denarja nikoli ne bom moral dobiti.

Vuli ::

kako bo vidu, če daš na Paypal?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

UganiKdo ::

zakon je izjavil:

Sem študent in sem med počitnicami slučajno dobil en programerski projekt na freelancer.com za 1500 evrov v roku 2 mesecev, ampak se nisem zavedal, da se to šteje kot delo na črno in sem zdaj ugotovil, da če ta denar prenesem na TRR ali pa Paypal, bo FURS to videl in bi lahko izgubil študentske ugodnosti, zato ne vem kaj je najboljša opcija, da ne izgubim študentskih ugodnosti ali sem delal za brez veze in tega denarja nikoli ne bom moral dobiti.


Avtoska pogodba, samoprijava in plačilo davka. Pa tudi za 1500 EUR je precej malo verjetno, da te bo FURS na križ pribil.

BorutF ::

zakon je izjavil:

Sem študent in sem med počitnicami slučajno dobil en programerski projekt na freelancer.com za 1500 evrov v roku 2 mesecev, ampak se nisem zavedal, da se to šteje kot delo na črno in sem zdaj ugotovil, da če ta denar prenesem na TRR ali pa Paypal, bo FURS to videl in bi lahko izgubil študentske ugodnosti, zato ne vem kaj je najboljša opcija, da ne izgubim študentskih ugodnosti ali sem delal za brez veze in tega denarja nikoli ne bom moral dobiti.


Kako si potem uredil?

Sam sem v podobni situaciji, ceprav jaz zelim nadaljevati z delom kot samostojni podjetnik.

Invictus ::

Odpri s.p., izdaj racune, ki se ujemajo s tvojim nakazilom.

Poklici na davcno in povej, da je stranka nakazala prej kot si ti idprl s.p.

Saj bos na koncu placal davek, niso tako tecni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutF ::

Invictus je izjavil:

Odpri s.p., izdaj racune, ki se ujemajo s tvojim nakazilom.

Poklici na davcno in povej, da je stranka nakazala prej kot si ti idprl s.p.

Saj bos na koncu placal davek, niso tako tecni...


Hvala,

upajmo, da bo res tako. Hehe, nikoli ne ves, ko slisi dolocene zgodobe.

Edini problem je, da dejansko doloceni dohodki datirajo se v prejsnje davcno leto, upam, da ne bo s tem problemov.

sekvap ::

če odpreš s.p. izgubiš študentske ugodnosti.

za 1500€ ti ne bo nihče kompliciral,če pa že, pač reci da si prodal računalnik al pa kakšno pohištvo itd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Španija kot prva v EU zaustavila prekarne zaposlitve pri dostavah

Oddelek: Novice / Ostale najave
236383 (4731) c3p0
»

Obdavčitev freelance dela pri nas

Oddelek: Loža
274672 (3361) jype
»

Freelance, samozaposlitev, s.p.

Oddelek: Loža
296239 (4845) Elsanna
»

Proizvodnja brez s.p.

Oddelek: Loža
305198 (4002) vofra

Več podobnih tem