» »

Vezava varovalke pred glavno omarico

Vezava varovalke pred glavno omarico

Liber ::

Pozdravljeni,
imam sicer 4 letno elktro šolo ampak na žalost nimam pojma :D

Živim v manjši hiški,kjer pa je takoj problem s preobremenitvami, in mi kuri stare varovalke, tudi pancerko..

No, ker ne bi rad povečeval moči glavne varovalke, bi rad vezal eno 10A varovalko med kuhinjskimi porabniki in omarico s temi keramičnimi varovalkami, da preden mi jo tam skuri bi tukaj vmes avtomatsko varovalko ven vrglo. So pa vsi kabli zunaj, tko da vezava bo dokaj enostavna, če je to možno.

A je to sploh možno? Mi lahko kdo razloži na kratko?

Najlepša hvala za pomoč.

fikus_ ::

Je možno, če ja pa smiselno je pa drugo. In kot si napisal, da nimaš pojma, raje poklici kakšnega usposobljenega električarja, da pregleda celo instalacijo. Mogoče bo čisto ok, če imaš 3f priklop, da pravilno porazdeli porabnike po fazah.

mirator ::

Seveda je možno vendar ne z varovalko. Obstajajo namreč tokovni limitorji, ki ti ob preobremenitvi glavne varovalke izklopijo nekaj manj pomembnih porabnikov, po določenem času pa jih vklopijo nazaj. Jaz npr. imam vgrajen ABB limitor, ki ima celo dve stopnji nastavitve izklopov: najprej najmanj pomembni in potem še manj pomembni porabniki. Limitor ni ravno poceni (jasno relativno gledano)vendar vseeno cenejši od pogoste menjave glavnih varovalk.

Liber ::

A nekaj takega kot v tem linku?

https://www.schrack.si/trgovina/krmilna...

737 ::

Tukaj je o enakem problemu že tekla debata:
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewto...

mirator ::

DeeCoy ::

Posodobi omarico in boš rešil problem, hkrati pa tudi napeljavo bolje zavaroval. Ni znanost menjat omarico in varovalke in fid z novimi, pa tudi drago ni.

seminal ::

Nevem zakaj ne poveš, kakšen priklop imaš ali eno fazen predvidevam da če si vi hiši da imaš 3 fazen, 3x20A, ali pa 25A, napeljavo imaš z fidom, ali imaš ničenje? Malo podrobenje opiši zadevo.
Na prvo roko samo lepo porazdelit porabnike po vseh fazah, če ne druga vzameš višjo priklopno moč, na 3x25A, če imaš sedaj 16 ali pa 20.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka in težave z glavnimi varovalkami (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8728494 (9950) energetik
»

Elektriko mece ven, kaj preveriti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1710707 (8986) floyd1
»

Težave z glavnimi varovalkami zaradi preobremenitve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
328685 (7707) anzy4
»

Pralni ali sušilni stroj prebija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395906 (5161) gumby
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942628 (29221) borut_p

Več podobnih tem