» »

Kateri music stream service izbrati

Kateri music stream service izbrati

matobeli ::

Za sorodnika moram najti en music stream service.

Ni ravno računalniški majster zato rabi nekaj enostavnega npr. ko sliši nek komad na radiju/koncertu/... bi ga rad našel in si ga dodal v neko playlisto ali pa bi rad našel glasbo ki jo že pozna. Zelo fajn bi bilo tudi da podpira offline predvajanje.

Najpomembnejša je torej enostavnost uporabe, druga je čimveč raznolike glasbe, predvsem tudi kakšnih indie bandov, tretja je šele cena.

No, pa delovat mora normalno v slo, brez kakršnihkoli VPN ipd. rešitev. Nekaj takega kar bo lahko namestil in uporabljal sam, brez moje pomoči.

Predlogi?

msjr ::

Spotify priporočam, Deezer je tudi tam nekje, je pa seveda oboje za naročnino. Interface je pri obeh enostaven, uporabljam (no Deezer ne več, ker sem prešaltal na Spotify) kot desktop app, na telefonu in na android TV (Philips).

matobeli ::

Kaj pa Apple music in youtube music premium?

msjr ::

Apple music je dražji, pa tudi iTunes (e.g. music app) mi nikoli niso bili všeč, pa imam mac(e), iphone in tudi en star ipad.

Youtube music premium ne vem, nisem uporabljal nikoli, možno če je integrirano z youtube premium potem bi se splačalo zaradi kakšnega videa.

pingme ::

msjr je izjavil:

Apple music je dražji, pa tudi iTunes (e.g. music app) mi nikoli niso bili všeč, pa imam mac(e), iphone in tudi en star ipad.

Youtube music premium ne vem, nisem uporabljal nikoli, možno če je integrirano z youtube premium potem bi se splačalo zaradi kakšnega videa.


Apple music ni nič dražji in če uporabljaš iOS po moje najboljša izbira. Poleg tega že dolgo ni vezan na iTunes, imaš tudi web verzijo.

pingme ::

pingme je izjavil:

msjr je izjavil:

Apple music je dražji, pa tudi iTunes (e.g. music app) mi nikoli niso bili všeč, pa imam mac(e), iphone in tudi en star ipad.

Youtube music premium ne vem, nisem uporabljal nikoli, možno če je integrirano z youtube premium potem bi se splačalo zaradi kakšnega videa.


Apple music ni nič dražji in če uporabljaš iOS po moje najboljša izbira. Poleg tega že dolgo ni vezan na iTunes, imaš tudi web verzijo.


Toliko, da smo na čistem z zneski, Apple Music je 6EUR na mesec oz. 5EUR če plačaš za celo leto. Oz. 3EUR, če si študent. Na Macu je samostojen app, kako je na win ne vem, obstaja pa tudi web verzija (celo več njih, ker je odprt api). Integracija z iOS in Siri je super, pa seveda Apple CarPlay.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

GupeM ::

Jaz uporabljam kar Youtube premium, ki vključuje Youtube Music. Poleg precej velike baze skladb, lahko offline shranjuješ youtube videe, predvajaš youtube z ugasnjenim ekranom, predvsem pa imaš Youtube brez nadležnih oglasov.

Se mi pa zdi da je nekaj evrov dražji od konkurenčnih music streaming storitev.

OK.d ::

Spotify, tudi free je v redu.
LPOK.d

Sparkxl ::

Tudi sam imam youtube music. Od zgoraj naštetih prednosti meni zmaga algoritem. Jaz ponavadi ne vem kaj bi rad poslušal. In na podlagi mojega iskanja, mi servira podobno tako, da naredi sam playlisto, ki se spet prilagaja glede na to kaj iščem. Super stvarca

McClane ::

Youtube algoritem je kar nekaj, sploh v primerjavi z Spotifyem. Youtube ti samo servira še več istega, Spotify ima precej bolj dodelane te predlagane playliste.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

OK.d ::

Tako je.
LPOK.d

HappyPills ::

Spotify je nadmočen napram YT.

SaXsIm ::

Deezer. Pa vzameš family in imaš najcenejšo naročnino na uporabnika.
SaXsIm

matobeli ::

Sem začel kar testirat, youtube music sem žecpred časom porabil zastonj mesec tsko da je zdejle na vrsti Spotify.

Playliste zgledajo resno kul zadeva, glede izbire nisem razočaran, oziroma bolje rečeno, vse sem še našel, pa je bilo kar nekaj posebnih opcij, avtomatično je zaznal moj reciever (ki podpira spotify), so far so good.

Sicer nisem iskal zase, ampak zgleda bo kar duo paket padel na koncu :))

pingme ::

SaXsIm je izjavil:

Deezer. Pa vzameš family in imaš najcenejšo naročnino na uporabnika.


Deezer family je 10,5€ , Apple Music Family pa 9€. Sem dolga leta uporabljal Deezer, ampak je Apple music zame boljši.

LunKi ::

Kako bi lahko uredil Youtube Family pri nas, any ideas glede na to, da pri nas ni na voljo ? (je kdo probal z vpn registracijo ipd.?). Ce moram nov account delat potem mi je vseeno ce vzamem na aliexpressu enga poceni ze narejenega in migriram playliste z enim online serviceom.

eramilinda ::

Zdi se mi, da v Techbigs obstaja veliko dobrih spletnih glasbenih aplikacij. lahko poskusite tam.

zmaugy ::

Meni je Music app na Applu tako smotan, da zaradi ogromno kupljenih komadov ne bi nikoli hotel uporabljati še Music streaming, ker sem že videl zajebe na appu pri kupljenih komadih in ne bi rad doživel, da bi mi po tem, ko morda ne bi hotel več uporabljati streaminga, zmanjkala kupljena glasba.
Ne zaupam Applu glede tega. Poleg tega so skrajno vsiljivi s tem sranjem in zato so No go že iz principa.
Uporabljam plačljivi Spotify in je super.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Map ::

Jaz sem z Apple Music zadovoljen. Mi je kolega kazal Youtube Music in se mi je zdelo nepregledno. Je pa res, da bi se verjetno čisto normalno navadil česarkoli, če bi s tistim začel, prehodi so pa težji.

Mikrohard ::

Najboljši je Spotify, ker je to njihov primarni biznis, tu sploh ni debate... za vse ostale je to samo še ena dodatna stvar, s katero se ukvarjajo (tu imam v mislih ta velike... Google, Apple, Amazon). Deezer zna pa imeti najboljšo izbiro lokalne glasbe, saj je bil prvi na voljo v naših krajih. Tako da se moraš v bistvu odločiti, ali želiš najboljšo storitev, ali najcenejšo, ali kak kompromis.

martincek1 ::

Spotify. Zastonjska verzija je top, na vsake par ur dobiš 30s oglasa in to je to.

BorutO ::

Zagotovo Deezer .. od vseh testiranih, ima Deezer še največ slovenskih izvajalcev in skladb. Tuje pa itak najdeš na vsakemu glasbenemu pretočniku.

Sparkxl ::

BorutO je izjavil:

Tuje pa itak najdeš na vsakemu glasbenemu pretočniku.


Za tiste ki so ostali v 2010 ja...

DamijanD ::

Samo vprašanje a na Deezerju je: new wave syria

radmansdorf ::

matobeli ::

Po Spotifiyu sem poiskusil še 3 mesece Tidala, trenutno pa spet zastonj mesec Youtube music. Youtubov algoritem predvidevanja naslednjega komada je brez problema bistveno boljši od konkurence.

Eh. Noben ni perfekten, mi je čist jasno zakaj si ljudje še vedno vrtijo vinilke.

TheBlueOne ::

Jaz imam YT Premium, ki pride z Music. Imam pa se chromecast audio, tako da mi je OK komplet. Spotify je tudi OK, za audiofile menda Tidal.

Ce bi kdo imel YT brez reklam in se nekaj bonboncki, morda chromecast, potem YT music. Menda lahko uploadas se 100.000 svojih pesmi. Ce mora biti poceni verjetno Spotify, ce mora biti kakovost kar se da dobra Tidal.

Meee ::

Kaj od zastonj priporočate, je Spotify free še najboljš? Ali obstaja morda kakšen manj znan app, ki bi bil dejansko free? Občasne reklame me niti ne motijo tok, kot to da ne moreš izbirat kaj poslušaš, oz imaš samo določeno št. preskokov/izbir na uro.

Vem vem, saj ni drago. Ampak je še ena zadeva za plačat vsak mesec in ubistvu uporabljam le ko grem tečt. Kar pa je zadnje čase (kombinacija lenobe, pomanjkanja časa in ekstra shitty vremena) itak bolj redko.

</head> ::

Jah zastonj je samo piratsko.
Spotify FREE je ok. Lahko pa greš na vsakem servisu za 1-3 mesečni free trial, če se ti da jebat :)

matobeli ::

Svetujem da se sproba vse, sej so free, so v osnovi enaki ampak kar precej različni ko pride do detajlov.

Če ti je dost vseen pa naložiš Tunein in najdeš postajo ki rola primerno musko ;)

Meee ::

S piratsko musko se mi pa še manj da ukvarjat :D mam Spotify pa je ok, preskušam Deezer ki pa mi ni tok kul. Bom vzel free trial 1 mesec pol pa presaltam nazaj na Spotify pomoje.

OK.d ::

Na vsakem servisu si lahko kreiraš svoje playliste in poslušaš free z kakšno reklamo vmes, v bistu nekje narediš playlisto in si jo potem skopiraš na drug servis preko te strani https://www.tunemymusic.com/Spotify-to-...
LPOK.d

BorutO ::

Meee je izjavil:

S piratsko musko se mi pa še manj da ukvarjat :D mam Spotify pa je ok, preskušam Deezer ki pa mi ni tok kul. Bom vzel free trial 1 mesec pol pa presaltam nazaj na Spotify pomoje.

Ja deezer ima po mojih izkušnjah največ slovenske glasbe. Tuje pa tak preveč ne poslušam, ker je tega polno po radiih ...

DamijanD ::

A lahko nekdo, ki ima Tidal ali pa Deezer in je v Sloveniji, preveri ali je na voljo "Te quiero" od "Paul Kalkbrenner" - priredba od Stromae drugače? Na spotifyju so komadi od obeh izvajalcev, za točno ta komad pa piše da ni dosegljiv - sklepam, da pri nas pa me samo zanima.

njyngs ::

Mam Spotify, plačljiv. Za ta drobiž na mesec je praktično brezveze ne-imet, če rad glasbo poslušaš. Z razlimi youtube in piratiziranjem glasbe se ob takih poceni pretočnih vsebinah ukvarjajo samo mazohisti.

IL_DIAVOLO ::

Shazam ftw ;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Badwolff ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Shazam ftw ;)



za poslušanje glasbe?

DamijanD je izjavil:

A lahko nekdo, ki ima Tidal ali pa Deezer in je v Sloveniji, preveri ali je na voljo "Te quiero" od "Paul Kalkbrenner" - priredba od Stromae drugače? Na spotifyju so komadi od obeh izvajalcev, za točno ta komad pa piše da ni dosegljiv - sklepam, da pri nas pa me samo zanima.


men špila tud na spotifaju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

DamijanD ::

Badwolff zanimivo ;(

3p ::

google/youtube music je 7,19€ mesečno. Naročnina ukine tudi reklame na youtubeu.
Glavna slabost je to, da se googleu ne ljubi pri nas omogočiti družinske naročnine. Pač, ne je**jo malih trgov ali drugače, kasirajo več, če lahko.

Badwolff ::

Bl ne jebejo. Ker kasirajo bolj malo, ker se večina za to ne odloči. Sam sem pred leti celo spraševal, kako je z družinskim paketom, ko sem hotel njihovo storitvev, ker se mi je zdela najbolj easy. Ker niso imeli, sem pač šel drugam, najprej na Apple, potem na Spotify.

Robert ::

Ja tudi jaz se zanimam za izbor katerega ponudnika izbrati in da ima tudi možnost downloada kakšne pesmi.....

Badwolff ::

Robert je izjavil:

Ja tudi jaz se zanimam za izbor katerega ponudnika izbrati in da ima tudi možnost downloada kakšne pesmi.....


As in mp3? Legalno najbrž nben

DamijanD ::

Verjetno pa vsi omogočajo DL, da ti dela app tudi v offline načinu

Gregex ::

Spotify dela offline.

BorutO ::

katera ponuja največ slovenske glasbe? Nekako sem prepričan, da deezer. Ali?

Pezdicek ::

odvisno kaj poslušaš. Meni spotify najde vse, kar poslušam.

Badwolff ::

Tud men, sam nisem ful zahteven kar se tiče slovenske glasbe. Težko primerjat, ker nimamo več kot enega ponudnika večinoma.

DamijanD ::

Jaz na spotifyju pogrešam samo bolj eksotične elektronske zadeve tipa npr: New Wave Syria, Random Logic, April Nine , al pa kakšne stare "napol legalne rap plate": Hugo, Kizo, Heavy Les wanted,...
(ampak dvomim, da ima to deezer ali pa Tidal) - imaš pa možnost poslušanja svojih zadev (ampak ne npr preko spotifya connect recimo direktno na AVRju), Dejansko si lahko narediš zbirko lastnih mp3-jev (na PCju) in potem ti sam posinka na telefon...

Ne vem pa a ima artist kakšne stroške s tem, da zadevo da na Spotify ali ne , ker po moje so vsi ti elektro bendi, ki sem jih naštel, avtorski in ni problem s pravicami. Med tem, ko je pa pri teh RAP platah verjetno problem pri samplih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

OK.d ::

Deezer je glede kakovosti produkcije glasbe daleč spredaj proti Spotifyu.
Je pa Spotify enako daleč spredaj pri raznoraznih feauturjih proti Deezerju.
LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spotify prispel v Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8113720 (6128) AmokRun
»

Amazon Music Unlimited

Oddelek: Loža
357588 (1557) Robert
»

Spotify od 15.7. pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10615602 (8111) OK.d
»

itunes, spotfy, google music.....

Oddelek: Mobilne tehnologije
478688 (6580) Romancek1
»

Spotify pri zbiranju kapitala presegel pričakovanja

Oddelek: Novice / Ostale najave
147261 (5883) Nummy

Več podobnih tem