» »

Fortnite kontrola igranja

Fortnite kontrola igranja

borča ::

Pozdravljeni. Doma imamo otroke, ki so preveč navdušeni nad Fortnite. Kako preveriti čas igranja. Otroci so iznajdljivi in se vpisujejo tudi v napravah prijateljev. Kje se pogleda čas, ki so ga prebili v Fortnite? Hvala. Lp Borut

Fsegula62 ::

borča ::

Hvala. Sem jih postavil pred dejstvo s pomočjo te spletne strani.

TheBlueOne ::

Jutri bodo imeli vec Accountov. :)

borča ::

Jutri je nov dan:)

TheBlueOne ::

Ce ima fortnite kak ranking jim daj zahtevo, da morajo biti vsak mesec x% boljsi. Ce ne dosezejo vzames zepnino. Kot obveza jih zna hitro minit ali pa bodo profiji. :)

c3p0 ::

Prepovej igro, ali max 1h/dan, igrajo se naj zunaj.

borča ::

Imata uro na dan. Problem je, ker gresta do prijateljev in igrajo tam.

Dobra ideja glede rankinga:D

Aquafriend ::

borča je izjavil:

Pozdravljeni. Doma imamo otroke, ki so preveč navdušeni nad Fortnite. Kako preveriti čas igranja. Otroci so iznajdljivi in se vpisujejo tudi v napravah prijateljev. Kje se pogleda čas, ki so ga prebili v Fortnite? Hvala. Lp Borut


Mislim, da se ti zelis bolj ukvarjat s tem kako odpravit simptome kot pa kako odpravit vzrok. Vzrok pomeni zelja tvojih otrok igrat te igre. Ce jim bos prepovedal, zelja bo se vedno ostala in se bodo skusal znajt po svoje kako prelisicit tvojo prepoved. Potrebno je delat na vzroku in to je zakaj imajo otroci zeljo po teh igrah.

Mislim, da bi bil koristen kaksen pogovor. Ampak za pogovor se je potrebno zelo pripravit. Poiskat je potrebno cim vec argumentov, ki prikazujejo kako tovrstne igre skodujejo otrokom, tako na psihicni kot fizicni ravni. Lahko jim pokazes kaksne raziskave. Nekatere preprica to, da vecina teh ki igrajo po cele dneve se nekak po fizicnem izgledu prelevijo v geeke in zarad tega nehajo igrat. Je pa potrebno to igranje iger zmanjsevat postopoma, da bo abstinencna kriza manjsa. Drug ucinkovit mehanizem je vpis otrok v kaksen sport, treniranje sporta ali pa zaposlitev s cim drugim..

Zgodovina sprememb…

borča ::

Veliko govorimo na to temo. Poiskal sem video na temo kako prekomerno igranje škoduje in Ted X prispevek neke znanstvenice za možgane kako igre v zmernih količinah koristijo možganom. Nisem proti igram, ker jih tudi sam igram.
Je velik izziv kako otroka podučiti o tem. Sem mnenja, da samo prepoved ne koristi. Hvala

TheBlueOne ::

Jaz bi ga navadil, da je dober v tem, kar pocne. Ce igra Fortnite naj bo dober, ne sme pac viseti na PCju v zombie modu. Vpisovati v kaksen sport verjetno ne bo imelo nekih zeljenih rezultatov, ce ga to ne zanima.

Ce se navadi skozi igre kako za nekaj delati, mu lahko to koristi povsod. Zame je bolj pametno, da ima ultrakoncentracijo, kot pa da zna brcat zogo. Ce bo vpisan na ne vem kaj, samo da je, ker starsi menijo, da je boljse se bo naucil pregurati muko, znasel pa se ne bo.

Jaz bi mu dal pogoje v smislu, da se ne sme porediti, da se mora nekaj gibati in biti vedno boljsi v Fortnitu. Drugace adijo finance. Ce ze imas korencek ga izkoristi, ne pa zamenjaj.

borča ::

Postal sem pozoren na ure igranja ko je otrok pričel izkoriščati vsako prosto minuto, da je igral Fortnite. Kasneje si je izmišljal izgovore, da je lahko pri prijatelju igral. To so negativni simptomi.
Npr. za prebrano knjigo imata dodatno uro.
Šport in gibanje je pomebno in obvezno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 ali PS4 na prelomu 2018/19

Oddelek: Konzole
465643 (3821) opeter
»

So igre otročje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
797958 (6039) gruntfürmich
»

Zvezdniški koncerti v navideznem svetu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
11017127 (13054) Meizu
»

Fortnite (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5312391 (7365) yayo
»

Casual multiplayer (co-op) igra za občasen špil s prijateljem

Oddelek: Igre
111188 (936) Lojzze

Več podobnih tem