» »

S20+ ali P40 pro

S20+ ali P40 pro

Temo vidijo: vsi

max00slo ::

Odlocam se med tema dvema telefonoma... fotoaparat je fajn da je dober... pa baterija da zdrzi nekaj :) ostalo je itak verjetno vredu :)

Kaj priporocate?

Kaksna alternativa tem dvem? Mnenja...
Si non confectus, non reficiat.

Ales ::

A boš zmogel brez Google servisov? Če ne, ti pol problema samo po sebi odpade.

ETI3n ::

Vzemi S20 Plus in mirna roka.Na dolgi rok se boš zajebal z P40 Pro (edino če ga kje na bolhi najdeš za 450€ do 500€, pa še toliko ni vreden) Pa kot nekdo je omenil zgoraj, brez Googlov servisov si v p...Načeloma se da gor naložit, sam komu se da s tem zajebavat

GRT ::

Če že potem P30 PRO 8/128 ali 256GB ali če že hočeš Samsunga potem Note10+.
Vse boljše kot tisto v naslovu.

HappyPills ::

P30pro

njyngs ::

GRT je izjavil:

Če že potem P30 PRO 8/128 ali 256GB ali če že hočeš Samsunga potem Note10+.
Vse boljše kot tisto v naslovu.

V čem točno je Note10+ boljši od S20? Zaradi svinčnika, ki odnese 500mah baterije vstran?

hojnikb ::

Huawei danes kupiš samo če je na razprodaji za 50e. Sicer pač ne. Kupit flagship telefon brez google play services je precejšn strel v glavo. Oz. nasploh kupit od firme ki je na robu "propada".
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Maxl ()

sitriani ::

Kako namestiti google servise na p40 pro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sitriani ()

Vuli ::

sej dobiš google apps pa kje drugje, g play in maps, so najmanjši problem
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Ales ::

Sam Google Play in Maps ni noben problem, tega s*anja se ne rabi. Ampak kake bančne aplikacije znajo rabit Googe Services in so pogosto tako napisane, da brez nočejo delat. Za vse ostalo obstajajo boljše alternative.

Tako da je konkretnemu delu uporabnikov vsaj kak MicroG zaenkrat še potreben, ali pa Open GApps, če drugače ne gre.

Xserces ::

hojnikb je izjavil:

Huawei danes kupiš samo če je na razprodaji za 50e. Sicer pač ne. Kupit flagship telefon brez google play services je precejšn strel v glavo. Oz. nasploh kupit od firme ki je na robu "propada".



Od kje vam take nebuloze? haha
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

fikus_ ::

Sem nabavil P40 in lepo živim brez Gugla. Na začetku je več dela da prilagodiš telefon po svojiih željah (aplikacije), tudi spletna/mobilna banka dela.

Alternative guglu

more Apps, F-droid, APK pure, . . .

Če pa hočeš kaj z guglstora je pa tukaj Aurora Store, se prijaviš v gugl kot anonymous. Res pa je, da ne delujejo vse zadeve, predvsem tiste, ki rabijo aktivno povezavo z guglom.

Da se pa tudi namestiti gugl, je zgoraj že nekdo dal yputube.

hojnikb ::

včasih mam filing, da so so še tukaj gor plačanci od huawei, isto kot razni influencerji, ki na polno posiljujejo ta huawei.

Dejmo se sprijaznat. Huawei je tako kot windowsphone leta 2015. Dead end. To kupiš, če boš mel telefon za eno leto pa nenucaš google appov. Sicer nwm zakaj bi pri zdravi pameti to kupoval, če maš alternative, ki so boljše in majo dejansko sw support tudi za vnaprej.

Xserces je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Huawei danes kupiš samo če je na razprodaji za 50e. Sicer pač ne. Kupit flagship telefon brez google play services je precejšn strel v glavo. Oz. nasploh kupit od firme ki je na robu "propada".



Od kje vam take nebuloze? haha

No pokaži mi novga huawei, ki ma out of the box google appse/services?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

_Sajmon_ ::

hojnikb je izjavil:


No pokaži mi novga huawei, ki ma out of the box google appse/services?


P30 recimo, enako P30 lite (obstaja tudi dokaj svež new edition). Če govoriš o telefonih, ki jih lahko sedaj kupiš. Vsi omenjeni imajo google services. In ne vidim razloga, zakaj jih ne bi kupil. Sem pa tudi meni ne zdi smiselno kupit P40 serije...

fikus_ ::

Če ne morete živet brez gugla, potem ne kupujte P40 serijo!

HappyPills ::

Tudi posodobljeni p30pro ima google service itd. Ne padat na te nebuloze hojnikb-a.
Telefon je odličen za to ceno in nikakor ni za v predal po enem letu lol. Kere mate eni.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

P30 je pač star model in če gledaš to, lahko gledaš tut S10 ali kakšen drug generacijo star konkurent. Lahko recimo rečeš da bojo ti modeli kdaj koli dobil recimo android11 ? Težko.
To je pač situacija podobna kot WindowsPhone
#brezpodpisa

HappyPills ::

Ja lahko seveda gledaš ampak p30pro zmaga absolutno ima čist vse tudi android 10. Ko pa bo čez 5 let čas za menjavo bomo pa vidl mogoče bo pa p60pro že imel google service :).

Lonsarg ::

Nadgradnje Androida niso omejene, torej P20 Pro ter P30 Pro nimate nobenih omejitev. P20 Pro je po blokadi Google-huawei se vedno dobil tako v9 kot v10 upgrade(startal pa je z v8).

P40 je pa tko, ce zmas zgooglat poatopke in se vsaj malo na to spoznas in ti to ne predstavlja minusa ampak zanavo potem imas vseeno lahko Google Play.

Hydros ::

GRT je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Huawei danes kupiš samo če je na razprodaji za 50e. Sicer pač ne. Kupit flagship telefon brez google play services je precejšn strel v glavo. Oz. nasploh kupit od firme ki je na robu "propada".

Zanimivo, da še vedno več uporabnikov kupi Huaweia kot Appla. Potem vemo kdo propada.

https://www.forbes.com/sites/johnkoetsi...
To da Huaweia kupi več ljudi je dokaj irelevantno v primerjavi z tem kak profit ima Apple in kakšnega Huawei

LitralSM ::

Pa ja menda veste, da se da Google Play Service naložiti en, dva, tri s pomočjo ene aplikacije.
Ali pač?

Greg91 ::

Vse super, samo če plačam za telefon 1k eur pričakujem, da mi tega ni potrebno početi, ampak ga en, dva, tri začnem uporabljati.

No kakor komu ustreza. Najbolj pa me razočara, da te telefone prodajalci brez omembe tega "fičerja" prodajajo manj tehnološko podkovanim. Ko pa pridejo domov, pa panika kje je Google Play, Youtube, itd.

Sicer pa na Slo-Techu itak vedno primanjkuje zavedanja, da uporabniki foruma nismo/niste ravno predstavniki populacije in ne moreš verjeti, večini populacije ni to ravno zadeva, ki jo opravi en, dva, tri.

HappyPills ::

P40pro je 700€...

Ales ::

Greg91 je izjavil:

... Najbolj pa me razočara, da te telefone prodajalci brez omembe tega "fičerja" prodajajo manj tehnološko podkovanim. Ko pa pridejo domov, pa panika kje je Google Play, Youtube, itd. ...

Kar je de facto dokaz, da so nam monopolisti zasrali lajf že do te mere, da je plebsu težko "preživeti" brez njih.

Ne pravim, da bi sosedova Micka zdaj morala v križarsko vojno proti Googlu, a malo več zavedanja in po možnosti lastnega ukrepanja, bi nam vsem prineslo boljši lajf v prihodnosti.

Monopoli so eno veliko sranje tudi za tiste, ki jim je sicer storitev monopolistov na prvo žogo še "všeč".

trek@s ::

Greg91 je izjavil:

Najbolj pa me razočara, da te telefone prodajalci brez omembe tega "fičerja" prodajajo manj tehnološko podkovanim. Ko pa pridejo domov, pa panika kje je Google Play, Youtube, itd.


Kolikor sem na hitro gledal, imajo vsi operaterji korektno napisano, da ne podpirajo Google storitev.

Badwolff ::

Katera pa je dosti boljša alternativa Google Maps?

Greg91 ::

trek@s je izjavil:

Greg91 je izjavil:

Najbolj pa me razočara, da te telefone prodajalci brez omembe tega "fičerja" prodajajo manj tehnološko podkovanim. Ko pa pridejo domov, pa panika kje je Google Play, Youtube, itd.


Kolikor sem na hitro gledal, imajo vsi operaterji korektno napisano, da ne podpirajo Google storitev.


Sosedova Micka ni nujno, da ve kaj vse “spada” pod Google storitve, sicer pa je moj komentar letel na prodajalce oz. svetovalce v fizičnih poslovalnicah. V zadnjem obdobju namreč vedno pogosteje dobivam vprašanja glede Google Play s strani tehnično manj veščih, ki so jim v poslovalnicah prodali Huawei telefon kot nekaj najboljšega po narezanem kruhu, doma pa razočaranje.

Ales ::

Imaš torej idealno priložnost dati svoj prispevek k razbijanju monopolov... >:D

Netrunner ::

Kaj ni odsotnost googlovih storitev dejansko prednost? Jaz se trudim odstranjevati googlov balast, nekateri se trudijo ga nameščati :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hojnikb ::

ne, ko si odvisen od njega.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Jaz bi če bi bil Huawei preprosto microg + BlankStore predinštaliral za EU trg z čimer dobiš vse free aplikacije iz Google Play (kar je večina, ker se dandanes večina plačuje izven Play Store preko naročnin). Pol pa še en link do nekih uradnih navodil za inštalacijo polnega Google Play če kdo nujno rabi tudi plačljive in je to to.

V US jih Google itak ne bi mogel iztožit ker nimajo tam niti 1$ za vzeti, v EU imamo pa dosti bolj "protimonopolne" zakone in Google tudi ne bi mogel kaj veliko doseči oziroma bi tožbe trajale leta medtem pa bi bila zastonj reklama + dobro bi se prodajalo in bi morebitna kazen na koncu bila pljunek v morje glede na profit s prodajo (to je ob predpostavki da jih google sploh bi tožil, morda jih celo ne bi ker bi mu bilo odgovorajalo da imajo vsaj delno odvisno na google preko BlankStore, če jim že uradno zaradi ukaza US ne uradne Google Play licence prodati).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorola predstavila Moto G Power in Moto G Stylus

Oddelek: Novice / Android
164358 (1869) mirator
»

Huawei predstavil serijo telefonov P40 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5517792 (12060) fikus_
»

Huawei P20 Pro ali P30 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
447335 (4483) GRT
»

Huawei predstavil Mate 30 Pro - brez Googlovih aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11228310 (21511) xmetallic

Več podobnih tem