» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1374 / 1489
»»

Špricer ::

Predlagam nakup, vendar z denarjem, ki ga lahko pogrešiš. Vedno naj bi po novem letu zaropotalo navzgor. So pa sedaj drugi časi.. padlo bo še ampak ne ve nihče kdaj. Rossi, warkraft in kriptobog pa bodo dočakali sub 18000 po aprilu. Nato pa bum gor.

DeeJay ::

miha98 je izjavil:

Jutro. Mene ponovno zanima ocene glede bitkojna trenutno je na 38,5 k .... kakšna so predvidevanja analitikov? Se izplača zdaj kupiti ali počakati do novega leta???


Splačal se je kupit pr 15k, 20k, 25k, 30k pa ste se vsi bali in čakal, da gre nazaj na 12k :)
Načeloma long term je čist vseen tud, če kupš pr 100k in pozabš. Če pa gleda za short term špekulacijo, pol je pa BTC itak brezveze in pejt rajš gemblat degenerijo.
Don't f with me.

miha98 ::

jaz sem kupil pri 15 k kar sem imel....

miha98 je izjavil:

jaz sem kupil pri 15 k kar sem imel....


zgleda , da gre dol proti 35 k tako da bom počakal in potem kupil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

Špricer ::

miha98 je izjavil:

jaz sem kupil pri 15 k kar sem imel....

miha98 je izjavil:

jaz sem kupil pri 15 k kar sem imel....


zgleda , da gre dol proti 35 k tako da bom počakal in potem kupil...


Dvomim. Do 40k še gre. Potem pa odboj. Daj denar noter ob vsakem padcu pa boš procentualno še vedno v plusu ko bo enkrat rastlo.

Špricer ::

Špricer je izjavil:

miha98 je izjavil:

jaz sem kupil pri 15 k kar sem imel....

miha98 je izjavil:

jaz sem kupil pri 15 k kar sem imel....


zgleda , da gre dol proti 35 k tako da bom počakal in potem kupil...


Dvomim. Do 40k še gre. Potem pa odboj. Daj denar noter ob vsakem padcu pa boš procentualno še vedno v plusu ko bo enkrat rastlo.


Seveda govorim o 100 do 200 eur. Ko bo pa odboj pa o tisočaku ali več.

Špricer ::

Ether, bnb in btc derivati rastejo. Tudi iso 2022 xrp. Vlagajte po 100 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

Kokodil ::

Zdaj vsi na veliko kupujejo. Zdaj je torej treba prodajat.

wilbur ::

Kokodil je izjavil:

Zdaj vsi na veliko kupujejo. Zdaj je torej treba prodajat.

Potem nekdo že prodaja.

Špricer ::

Ko drugi prodajate mi polnimo vreče. Javim čez 1 leto kje sem s financami. Ali bo kaj x100.

globoko grlo ::

A zdej mamo korekcijo?
Pa zakaj je niste napovedal?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

matic492 ::

In kaj boš naredil s to informacijo? Ne razumem, a res mislite, da ste taki eksperti, da se vam splača lovit korekcije?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

globoko grlo ::

Expert itak nism, so pa kle gor hudi znalci in bi lohka mal pomagal. Ce bi ene parkrat ujel po 10 posto, bi blo cist kul.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Špricer ::

Kaspa me je zelo presenetil. Bil je namen za portfolio, vendar ga na pravih menjalnicah ni. Denarja pa ne zaupam raznim swapom in menjalnicam s slabo likvidnostjo, ki to niso.

Špricer ::

Vodstvo nas je postavilo pred dejstvo, da je 1450 bruto plače za njih nesprejemljivo," je na novinarski konferenci v Celju pojasnila Mirjana Janjić, predsednica sindikata Tuš. Pojasnila je, da je vodstvo predlagalo 1140 evrov bruto osnovne plače, njihov zadnji predlog pa je bil 1150 bruto. Dodala je, da delavci zaradi težkih delovnih pogojev obolevajo.

Če bi me v sredo poslušali in vlagali bi ti delavci imeli sedaj profit. Tako pa raje stavkajo in jamrajo. 5 min ti vzame, odpreš trgovalni račun na kripto borzi. Naj vprašajo svoje sodelavke frizerke kaj je to profit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

matic492 ::

Anede, bi meli 50€ več :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PrihajaNodi ::

Špricer je izjavil:

Vodstvo nas je postavilo pred dejstvo, da je 1450 bruto plače za njih nesprejemljivo," je na novinarski konferenci v Celju pojasnila Mirjana Janjić, predsednica sindikata Tuš. Pojasnila je, da je vodstvo predlagalo 1140 evrov bruto osnovne plače, njihov zadnji predlog pa je bil 1150 bruto. Dodala je, da delavci zaradi težkih delovnih pogojev obolevajo.

Če bi me v sredo poslušali in vlagali bi ti delavci imeli sedaj profit. Tako pa raje stavkajo in jamrajo. 5 min ti vzame, odpreš trgovalni račun na kripto borzi. Naj vprašajo svoje sodelavke frizerke kaj je to profit.


Kaj tocno bi pa mogl kupit?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

matic492 ::

Špricer je izjavil:

V karkoli sedaj vložiš boš do petka v plusu in prodal. Verjetno male vsote 100 eur npr.


Napisal je da karkoli :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Kokodil ::

Sem vložil 200€ v BTC in če bo šel na 500.000€ vzamem ven in si kupim novi iPhone.

kronos_10_ ::

Ima kdo kakšne dejanske informacije glede pi kovanca. Letos je bil listan Pi kovanec in na njihovem twiiter računu so napisali, kot sem razumel da gre za drugi kovanec. Ali mogoče kdo ve ali je Pi kovanec dejansko pravi in bo v primeru mainneta in sprostitev ostalih kovancev ostal zgolj ta kovanec?
Vidim neke oglase, kjer ljudje ponujajo tudi do 0.5$ po kovancu. Men se to zdi zelo dobra cena. Pravijo, da je 10-20 milijard bilo pridobljeno z miningom in se 100 milijard naj bi jih bilo zaklenjeno. Torej za ceno 0.5$ bi moral biti market cap vsaj 5 milijard oz. že proti 10 predvidevam. To pa nese kovanec med top 20. Kaj menite vi? Trenutno se cena giblje 30$ obstoječega pi coina.

Kokodil ::

Če te zanimajo piramidni sistemi je to dober kovanec. Če ti uspe veliko zaslužiti, lahko končaš tudi v Ameriki. V ječi mislim.

kronos_10_ ::

Se ni za sekirat :D nisem v tej ligi. Zgolj za info me zanima.

matic492 ::

Pi coin je scam, pozabi na to sranje lol.

Piše da imajo testnet "zaščiten z firewallom" lol ahahahahaha.

Pravi talenti, firewall jim je uspelo postavit na blockchain.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

ajfon ::

Mato989 je izjavil:

Vedno se splača kupit nekoč bo BTC 100k to je dejstvo, kdaj pa to bo, pa ne ve nihče...



Prej kokr večina dojame :))

vprasam ::

Imam na Binanceu USDT, katero omrežje izbrati, da lahko dodam withdraw iz Binancea na Kraken?

Kokodil ::

vprasam je izjavil:

Imam na Binanceu USDT, katero omrežje izbrati, da lahko dodam withdraw iz Binancea na Kraken?

Prodav si? Se vidi takoj da je padlu dol.

vprasam ::

Kokodil je izjavil:

vprasam je izjavil:

Imam na Binanceu USDT, katero omrežje izbrati, da lahko dodam withdraw iz Binancea na Kraken?

Prodav si? Se vidi takoj da je padlu dol.

Nisem, ker mi ne gre :) Očitno imam USDT na Binanceu, ne BTC.

globoko grlo ::

Najbolš da men nakažeš, jest pa teb.

ps. enkrat pač
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mastazeko ::

vprasam je izjavil:

Imam na Binanceu USDT, katero omrežje izbrati, da lahko dodam withdraw iz Binancea na Kraken?

https://gprivate.com/68l8s

PrihajaNodi ::

Fantje je kdo opazil indikator za korekcijo? Do zdaj 100% zanesljiv
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mihy11 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Fantje je kdo opazil indikator za korekcijo? Do zdaj 100% zanesljiv


Kak indikator za korekcijo?
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

PrihajaNodi ::

Ko xtz raste vse dol pade
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kokodil ::

Špricer je izjavil:

Dvomim. Do 40k še gre. Potem pa odboj. Daj denar noter ob vsakem padcu pa boš procentualno še vedno v plusu ko bo enkrat rastlo.

To strategijo uporablja večina. Vprašanje kaj se zgodi, ko večina uporablja isto strategijo pri kriptovlaganju. Hehehehe :))

Špricer ::

Kokodil je izjavil:

Špricer je izjavil:

Dvomim. Do 40k še gre. Potem pa odboj. Daj denar noter ob vsakem padcu pa boš procentualno še vedno v plusu ko bo enkrat rastlo.

To strategijo uporablja večina. Vprašanje kaj se zgodi, ko večina uporablja isto strategijo pri kriptovlaganju. Hehehehe :))


Sedaj že raste. Do 40000 bo test. Jaz bi do takrat vlagal. Ko bo odboj se pripnite. Morda odpihne do 50000 do 6.1., ko so prazniki v Evropi.

Kupite icp, filecoin. Mina, matic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

matic492 ::

ICP danes pokazal zakaj se ne igrajte z shorti, če se nakazuje da smo v bull runu :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PrihajaNodi ::

Icp se na fula shila po tik toku. Ha.

Eni pravjo da gre na 300
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Špricer ::

Mina, file, icp rastejo.

Današnji novi tekači so mana, doge, sand, polka, kaspa.

matic492 je izjavil:

ICP danes pokazal zakaj se ne igrajte z shorti, če se nakazuje da smo v bull runu :)


Žal mi je da sem prodal. Sedaj kupujem dražje v upanju da bo vsaj 100.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

doktorproof ::

doktorproof je izjavil:

Jebenti, sem se čist napalu na ta ICP!


Ko bi jaz večkrat takole poslušal svojo intuicijo... Sem takrat zmetal vse kar sem še imel v ICP, pa potem še prodal dele v drugih kovancih in prestavil v ICP... pa me sedaj muči tisti občutek, poznate?!, ko imaš filing, da si premalo vložil...

matic492 ::

Ko gre gor nisi nikol dovolj kupil, hehe.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

permit ::

Katero metodo (method) uporabiti za nakazilo evrov iz krakena na bančni račun? SEPA, SWIFT ali SEPA&SEPA INSTANT (clear junction)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: permit ()

Kokodil ::

Jaz vedno uporabim navaden SEPA in nikoli ne grem čez 9500€ v enem nakazilu. Pri tem znesku te namreč še ne preverjajo in je dobro preizkušena metoda za potegnit dobiček na banko.

amacar ::

SEPA (ponavadi na računu isti ali naslednji dan) ali SEPA INSTANT (če hočeš denar imeti na TRR v roku par minut - če to tvoja banka podpira seveda).

permit ::

Hvala, torej uporabim bank frick (SEPA).

Ajki ::

Ajki je izjavil:

(copy/paste mojega posta iz enega drugega foruma )

Kar se tiče tehnologije, največ verjamem v
Internet Computer / ICP

Dejansko ta "L1" blockchain vidim kot največji preskok v tehnologiji, kot je bil BTC, prvi blockchain in ETH prvi z smartcontracts,

IC (internet computer) je dejansko prvi projekt, ki poleg klasične funkcionalnosti ostalih blockchainov ( premikanje coinov/nftjev) omogoča popolen hosting spletnih strani/baz itd... na decentraliziranem blockchainu. Zanimivost pri IC za razliko od ostalih je da ima "reverse gas model" kar pomeni da platforme, ki so gor plačujejo ICP ( ki se ga konvertira v cycle) za hostinga.

So dejansko konkurenca cloud ponudnikom ( kateri trenutno gostujejo praktično vse crypto spletne strani ) kot so AWS, Google, Microsoft kar je kritično v kolikor se le ti odločijo da gostovanje crypto spletnih strani ne bodo podpirali se ugasnejo vse dex/cex itd.. in konkretno otežijo gostovanje, ker bi le ti morali kupovati/postavljati lastne strežnike.

Pri IC vidim veliko prednost v ekosistemu, kjer dejansko projekti zgrajeni na njemu povezujejo vse uporabnike (npr da si pošiljajo coine/nft ) in se ne potrebujejo ukvarjati z firewalli, postavitvami web/cache/database ... strežnikov ker za to skrbi sam IC )

Poleg tega ima IC veliko prednost, kot npr:
    smartcontracts( imenovani canisters ) omogočajo HTTPS (API) klice kar pomeni, da ne potrebuješ ORACLES za pridobivanje podatkov iz WEB2. ( za kar je trenutno najbolj dominanten ChainLink )
    Hitrost omrežja je WEB speed pod 2 sekundi

    Skoraj brezplačne transakcije ( neka cena mora biti, da se prepreči SPAM v omrežju )

    Popolnoma avtonomen DAO, kar pomeni da v kolikor uporabniki želijo kakeršnekoli spremembe v omrežju lahko to podajo na voting, kjer stakerji ICPja glasujejo in se nadgradnja izvede samodejno v kolikor je zglasovano.
    Za razliko od ostalih, kjer nadgradnjo izvedejo core developerji, ki se lahko kljub glasovanju večine ne strinjajo in ne izvedejo sprememb. ( kar ni bila redkost v 2021)

    Integracija BTC in ETH (trenutno beta) direktno v omrežje, kjer ima vsak canister tudi BTC in ETH address kar pomeni, da lahko uporabniki npr pošljejo BTC na ICP kjer postane ckBTC in le tega si premikajo/prodajajo različnimi uporabniki s praktično zastojn transakcijami. ( ICP devi in tudi community planira integracijo tudi z ostalimi blockchaini )
In še veliko več ...

Konkurenca, ki proba reševati podobne probleme sta FLUX in Point Network, ki jih tudi spremljam, ampak tu so precej manjše ekipe in razvojno še niso tako daleč.

Kar se tiče same cene ( in ne tehnologije) je čisto vprašanje kakšen "addoption" bo, ki je kritičen da ICP nima preveliko inflacijo, ki zmajšuje vrednost. Glede na to da gre za decentralizirani hosting je že kar nekaj projektov npr:

Na omrežju je že nekaj čez 100 projekov od alternativnega reddita z 200k+ uporabniki to twitterja 100k plus uporabnikov, TikTok, dex, igre ki se poganjajo 100% iz blockchaina itd..

Showcase : https://internetcomputer.org/ecosystem in vsak dan jih je več.

( Rast projektov zgrajenih na ICP v zadnjih dveh letih je res impresivna ampak pomembni so uporabniki )

Projekt je zaradi manipulacije cene/ fake kupljenih člankov s strani "konkurence in partnerjev" na zelo slabem glasu.

Danes 03.06.2023 je ICP cena 4.81$

Čakam še "glas ljudstva" na discordu :)



Glede na slab glas ICPja sem raje napisal več za pojasnilo zakaj verjamem da bo to en top projektov v kriptu ( v top 3 ) za to mesto zelo dvomim da naslednji "bull 2025/2026" ampak "sigurno" v "bullu 2029/2030" (shamless špekulacija)"


Še vedno enakega mišlenja, od tiste cene sem si uspel povrečje znižati na $3.88 s konretnim nakupom ko je padlo na $2.91 kjer sem imel nastavljen buy order.

trenutno stanje

https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

matic492 ::

Za lambota bo 8-)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Traktor1989 ::

Kokodil je izjavil:

Jaz vedno uporabim navaden SEPA in nikoli ne grem čez 9500€ v enem nakazilu. Pri tem znesku te namreč še ne preverjajo in je dobro preizkušena metoda za potegnit dobiček na banko.

POzdrav. Torej recimo če si zelim nakazat kaj več je potem najbolje vsak dan 9500. In pol lahko kaj recimo 30dni zapored vsak dan 9500 in bo vse ok? Noben ne bo preverjal? Katero banko pa imas?

dope1337 ::

Mogoce en dobronameren hint, kam parkirati FIAT.

Ramses exchange je od ARB DAO prejel ~1,3mil ARB kovancev (STIP backfund prop), ki jih bo naslednje ~3 mesece porazdeljeval liq providerjem. Trenutno je na usdc/usdc.e LP okoli 50% apr v obliki ARB + xoRAM. Efektivno, je to 25% apr-ja, ki ga lahko izplacate takoj (arb->usdc swap).

Ce ne zelite 1tick CL-jat, se lahko posluzite tudi storitve od Gamma.

That's the post.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

doktorproof ::

Ajki je izjavil:

Ajki je izjavil:

(copy/paste mojega posta iz enega drugega foruma )

Kar se tiče tehnologije, največ verjamem v
Internet Computer / ICP

Dejansko ta "L1" blockchain vidim kot največji preskok v tehnologiji, kot je bil BTC, prvi blockchain in ETH prvi z smartcontracts,

IC (internet computer) je dejansko prvi projekt, ki poleg klasične funkcionalnosti ostalih blockchainov ( premikanje coinov/nftjev) omogoča popolen hosting spletnih strani/baz itd... na decentraliziranem blockchainu. Zanimivost pri IC za razliko od ostalih je da ima "reverse gas model" kar pomeni da platforme, ki so gor plačujejo ICP ( ki se ga konvertira v cycle) za hostinga.

So dejansko konkurenca cloud ponudnikom ( kateri trenutno gostujejo praktično vse crypto spletne strani ) kot so AWS, Google, Microsoft kar je kritično v kolikor se le ti odločijo da gostovanje crypto spletnih strani ne bodo podpirali se ugasnejo vse dex/cex itd.. in konkretno otežijo gostovanje, ker bi le ti morali kupovati/postavljati lastne strežnike.

Pri IC vidim veliko prednost v ekosistemu, kjer dejansko projekti zgrajeni na njemu povezujejo vse uporabnike (npr da si pošiljajo coine/nft ) in se ne potrebujejo ukvarjati z firewalli, postavitvami web/cache/database ... strežnikov ker za to skrbi sam IC )

Poleg tega ima IC veliko prednost, kot npr:
    smartcontracts( imenovani canisters ) omogočajo HTTPS (API) klice kar pomeni, da ne potrebuješ ORACLES za pridobivanje podatkov iz WEB2. ( za kar je trenutno najbolj dominanten ChainLink )
    Hitrost omrežja je WEB speed pod 2 sekundi

    Skoraj brezplačne transakcije ( neka cena mora biti, da se prepreči SPAM v omrežju )

    Popolnoma avtonomen DAO, kar pomeni da v kolikor uporabniki želijo kakeršnekoli spremembe v omrežju lahko to podajo na voting, kjer stakerji ICPja glasujejo in se nadgradnja izvede samodejno v kolikor je zglasovano.
    Za razliko od ostalih, kjer nadgradnjo izvedejo core developerji, ki se lahko kljub glasovanju večine ne strinjajo in ne izvedejo sprememb. ( kar ni bila redkost v 2021)

    Integracija BTC in ETH (trenutno beta) direktno v omrežje, kjer ima vsak canister tudi BTC in ETH address kar pomeni, da lahko uporabniki npr pošljejo BTC na ICP kjer postane ckBTC in le tega si premikajo/prodajajo različnimi uporabniki s praktično zastojn transakcijami. ( ICP devi in tudi community planira integracijo tudi z ostalimi blockchaini )
In še veliko več ...

Konkurenca, ki proba reševati podobne probleme sta FLUX in Point Network, ki jih tudi spremljam, ampak tu so precej manjše ekipe in razvojno še niso tako daleč.

Kar se tiče same cene ( in ne tehnologije) je čisto vprašanje kakšen "addoption" bo, ki je kritičen da ICP nima preveliko inflacijo, ki zmajšuje vrednost. Glede na to da gre za decentralizirani hosting je že kar nekaj projektov npr:

Na omrežju je že nekaj čez 100 projekov od alternativnega reddita z 200k+ uporabniki to twitterja 100k plus uporabnikov, TikTok, dex, igre ki se poganjajo 100% iz blockchaina itd..

Showcase : https://internetcomputer.org/ecosystem in vsak dan jih je več.

( Rast projektov zgrajenih na ICP v zadnjih dveh letih je res impresivna ampak pomembni so uporabniki )

Projekt je zaradi manipulacije cene/ fake kupljenih člankov s strani "konkurence in partnerjev" na zelo slabem glasu.

Danes 03.06.2023 je ICP cena 4.81$

Čakam še "glas ljudstva" na discordu :)



Glede na slab glas ICPja sem raje napisal več za pojasnilo zakaj verjamem da bo to en top projektov v kriptu ( v top 3 ) za to mesto zelo dvomim da naslednji "bull 2025/2026" ampak "sigurno" v "bullu 2029/2030" (shamless špekulacija)"


Še vedno enakega mišlenja, od tiste cene sem si uspel povrečje znižati na $3.88 s konretnim nakupom ko je padlo na $2.91 kjer sem imel nastavljen buy order.

trenutno stanje



Težka kategorija. Tole bodo miljoni.

Drugače pa sem se spraševal kako to, da nisem tega zapisa registriral, ker tak zapis na tem forumu je redek ko proliv. Vse krasno napisano, ni občutka nakladanja se pravi deluje kredibilno... ma, vse si zajebal v zadnjem stavku!

alekskac ::

Traktor1989 je izjavil:

Kokodil je izjavil:

Jaz vedno uporabim navaden SEPA in nikoli ne grem čez 9500EUR v enem nakazilu. Pri tem znesku te namreč še ne preverjajo in je dobro preizkušena metoda za potegnit dobiček na banko.

POzdrav. Torej recimo če si zelim nakazat kaj več je potem najbolje vsak dan 9500. In pol lahko kaj recimo 30dni zapored vsak dan 9500 in bo vse ok? Noben ne bo preverjal? Katero banko pa imas?

Ne delaj tega, sploh ne vsak dan. Trigger sprožijo zaporedna nakazila, sploh če so zneski enaki ali podobni med seboj. To je ne glede na višino. Nakazuj počasi in naključno, nikakor ne enake zneske. Zgornjo mejo 9.5K lahko upoštevaš ali ne, trgovanje (če tega ne ocenijo kot dejavnost) s kriptovalutami še vedno ni obdavčeno. Kaj si počel veš sam, poskusi ocenit ali si to opravljal kot dejavnost ali ne. Če nisi trgoval kot bi bila dejavnost, bi jaz nakazal v večjih kosih, ali kar vse naenkrat, in najavil banki da bo prišla večja količina. Zgodovino trgovanja si seveda prej snemi z računa in shrani.
Če si rudaril je pa druga reč, pol moraš mal zmutit. Ampak izogibaj se enakih zneskov in rednih razmakov. Meni je kraken težil, ko sem si gor nakazoval enake zneske (za DCA sem vsak mesec na kraken nalagal), preverjali so vsako nakazilo posebej, po 2, včasih 3 dni. Ko sem zneske malo prilagodil (par 10 eur gor ali dol) ni bilo več težav, denar je bil takoj na razpolago,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

Kokodil ::

Da bi v letu 24 vsi postali kriptomilijonarji in šli v zaslužen pokoj s prodajo virtualnih valut.

Traktor1989 ::

alekskac je izjavil:

Traktor1989 je izjavil:

Kokodil je izjavil:

Jaz vedno uporabim navaden SEPA in nikoli ne grem čez 9500EUR v enem nakazilu. Pri tem znesku te namreč še ne preverjajo in je dobro preizkušena metoda za potegnit dobiček na banko.

POzdrav. Torej recimo če si zelim nakazat kaj več je potem najbolje vsak dan 9500. In pol lahko kaj recimo 30dni zapored vsak dan 9500 in bo vse ok? Noben ne bo preverjal? Katero banko pa imas?

Ne delaj tega, sploh ne vsak dan. Trigger sprožijo zaporedna nakazila, sploh če so zneski enaki ali podobni med seboj. To je ne glede na višino. Nakazuj počasi in naključno, nikakor ne enake zneske. Zgornjo mejo 9.5K lahko upoštevaš ali ne, trgovanje (če tega ne ocenijo kot dejavnost) s kriptovalutami še vedno ni obdavčeno. Kaj si počel veš sam, poskusi ocenit ali si to opravljal kot dejavnost ali ne. Če nisi trgoval kot bi bila dejavnost, bi jaz nakazal v večjih kosih, ali kar vse naenkrat, in najavil banki da bo prišla večja količina. Zgodovino trgovanja si seveda prej snemi z računa in shrani.
Če si rudaril je pa druga reč, pol moraš mal zmutit. Ampak izogibaj se enakih zneskov in rednih razmakov. Meni je kraken težil, ko sem si gor nakazoval enake zneske (za DCA sem vsak mesec na kraken nalagal), preverjali so vsako nakazilo posebej, po 2, včasih 3 dni. Ko sem zneske malo prilagodil (par 10 eur gor ali dol) ni bilo več težav, denar je bil takoj na razpolago,

Aha. in kako potem najlažje spraviš dol cca 400.000? Kaksen nasvet? kako delate ostali?
««
1374 / 1489
»»