» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1128 / 1486
»»

IgorCardanof ::

Kot sem ze reku, do jeseni/zime smo vredu, razen ce Kitajci udarijo po Tajvanu prej.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

pangro ::

avgust je zaenkrat še močan mesec sploh nasdaqu se je čist odfukal, medvedi zaprepadeni, nafta nov dno itd...

IgorCardanof je izjavil:

Kot sem ze reku, do jeseni/zime smo vredu, razen ce Kitajci udarijo po Tajvanu prej.


ja me ne bi presenetilo ko bomo pozimi nazaj pogledal, si bomo rekel faaak kva nisem več kupil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

OldnSlow ::

upajmo da bo petrol prezivel, crude oil na 90 lul, nova normalnost 1,6 1,7
rahla korekcija, vse je se isto zmesan, spx na 5000, kripto koga briga, smo pobrali dobičke.

Prebranac ::

Septembra pa taka recesija da niti focn ne zbudi siromaka. Samo ne upajte preveč. Če bi imel pare bi dal buy order na 15k.

IgorCardanof ::

Vzami potrošniški kredit?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

40 k do konc augusta
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Prebranac ::

IgorCardanof je izjavil:

Vzami potrošniški kredit?


Sem že za 5k. Nič naredit to me jezi. Dinari ao vsi vloženi, nimam kaj za vlagat..

PrihajaNodi ::

Prebranac je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Vzami potrošniški kredit?


Sem že za 5k. Nič naredit to me jezi. Dinari ao vsi vloženi, nimam kaj za vlagat..


Ce si reku da si meu 150 zdj mas ps 15 k
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Prebranac ::

PrihajaNodi je izjavil:

Prebranac je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Vzami potrošniški kredit?


Sem že za 5k. Nič naredit to me jezi. Dinari ao vsi vloženi, nimam kaj za vlagat..


Ce si reku da si meu 150 zdj mas ps 15 k


Potrosniski kredit za xtz!

val46 ::

AAA, zdej mi je pa vse jasno zakaj toliko FUDaš, da naj že enkrat vse dol pade! Ker vsi vemo, da ko BTC in ostali padajo, Tezos XTZ raste! Ne rabiš več nič govort, si povedal s tem vse Warkraft.

merlin2 ::

merlin2 je izjavil:

kow je izjavil:

Torej akumuliras, ceprav si rekel, da bosta september in oktober krvava. Ahm.



Zakaj bi se bavil s trejdanjem v tem zmanipuliranem okolju? Potrpežljivost je božja mast pravjo od mene starejši.. 8-)

Vsak dip je dobrodošel za tisto kar bo sledilo 8-)

Sicer pa. Vlagaj tisto kar lahko pogrešaš. Za nekoga je to 50 Evrov, za nekoga 150, za nekoga 300, za nekoga mesečno mnogo več ...
Za tistega na socialki, ali tistega, ki dela v Macu in si je sposodil 3 jurje za nasedle "investicije" pa je to verjetno močna bolečina.

Prihodnjost je v uporabnosti neke tehnologije in Rippl in XRP tej uporabnosti, ki se ji reče omogočanje stabilne, poceni likvidnosti močno sledita. Pravzaprav sta v tem pionirja.

Okol govort :P



LP

Prebranac ::

val46 je izjavil:

AAA, zdej mi je pa vse jasno zakaj toliko FUDaš, da naj že enkrat vse dol pade! Ker vsi vemo, da ko BTC in ostali padajo, Tezos XTZ raste! Ne rabiš več nič govort, si povedal s tem vse Warkraft.


Za xtz mi je vseeno. Kaj pa ostalih 145k? Kupil blizu vrha, sedaj pa pač stagnira...

kow ::

Prebranac je izjavil:

Septembra pa taka recesija da niti focn ne zbudi siromaka. Samo ne upajte preveč. Če bi imel pare bi dal buy order na 15k.


Prodaj kripto in imel bos pare. Talk is cheap. Ocitno ne verjames lastnim napovedim.

m0LN4r ::

Mi lahko nekdo razlozi, zakaj bi recimo lahko bil Coinbase insolventen?
Ne zivijo oni v bistvu od provizijih, transakcij, obresti ipd?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

XRPNERD ::

m0LN4r je izjavil:

Mi lahko nekdo razlozi, zakaj bi recimo lahko bil Coinbase insolventen?
Ne zivijo oni v bistvu od provizijih, transakcij, obresti ipd?


Inside leverage trading? :)

kow ::

m0LN4r je izjavil:

Mi lahko nekdo razlozi, zakaj bi recimo lahko bil Coinbase insolventen?
Ne zivijo oni v bistvu od provizijih, transakcij, obresti ipd?


Od kod ti ideja, da je Coinbase insolventen? Naceloma je to public firma, ki ima certletna porocila. Ce vodstvo v porocilih laze, bo slo v arest.
Novo cetrletno porocanje bo v torek naslednji teden. Delnica zadnji mesec raste - trg ocitno ne verjame, da je firma insolventna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

m0LN4r je izjavil:

Mi lahko nekdo razlozi, zakaj bi recimo lahko bil Coinbase insolventen?
Ne zivijo oni v bistvu od provizijih, transakcij, obresti ipd?


Za njihovo NFT platformo so baje zmetali več 100m$ vanjo, prometa imajo pa par deset tisoč $ na dan. Tako da ja? Neumne investicije, splošni stroški vodenja, plačevanje na tisoče developerjev, marketing, lepi bonusi, security auditi in tako dalje.

Skratka ogromno stroškov katere morajo vse pokriti uporabniki s svojim trejdanjem in feeji. Pa lej, če zmanjka denarja slučajno, kaj pa če mi uporabimo malo kriptoja od uporabnikov, samo začasno, itak jih imamo ogromno in ne bo noben opazil, takoj ko pa zaslužimo s feeji nazaj, pa ga zapolnimo nazaj?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kow ::

Kaj imajo izgube veze z insolventnostjo?

IgorCardanof ::

To, da te prej stisne, da uporabiš denar, ki ni "tvoj".

In če gledamo ves shady practice, ki ga Coinbase izvaja že leta, so tega definitivno sposobni.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kow ::

Coinbase je na zacetku leta imel 6 milijard v cashu. Razen, ce niso belezili ogromnih izgub. Torej ne ranga milijarda, ampak krepko vec, niso insolventni. Edini nacin, da bi dosegli taksne izgube je, da bi trgovali z vzvodom, in popusili. Ce je kaj resnice v tem, bomo videli v torek. Ima coinbase sploh oddelek, ki trguje s kriptom? Ne poznam firme natancno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

Kakor gre Buffetov rek:
"You dont see who is swimming naked until the tide goes out"

Tudi Celsius je poročal kako super posluje in kako vse laufa do 1ga dneva preden so javili, da so na meji bankrota.

Coinbase je imel koliko, 6000 zaposlenih? Pa na lepih plačah. Bi rekel, da tam povprečna plača je ziher bila 100k$ - 150k$ neto letno.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Celsius seveda ni bil podjetje, ki kotira na borzi. Celsius tudi ni kripto menjalnica. Razlika je ogromna.
Mimogrede:
https://blog.coinbase.com/institutional...

Tole je napisal njihov menedzmenet. Ce je lagal, gre v zapor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

Hej kow, veš kaj je še zapisal ravno tisti model, ki je delal insider trading na coinbase listinge? Napisal je uradni Coinbase blogpost o "greater transparency regarding coinbase listings".

Skratka da povzamemo, you do you, ampak sam bi ocenil, da je tvoja varnost na Coinbaseu tam recimo 3/10 in bi raje pobral vse dol (dokler se še da?). Menjalnica ti pa tako ali tako ničesar ne ponuja, kar ti ne ponujajo menjalnice, ki so 100x boljše. Tako da ja, zakaj bi bil potem tam in tvegal?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Nismo debatirali o kvaliteti menjalnic. Ampak o nesolventnosti Coinbase-a. Zaenkrat me ni nihce preprical, da je kaj na tem.

IgorCardanof ::

Vprašanje je bilo, kako bi lahko bil Coinbase insolventen

Mi lahko nekdo razlozi, zakaj bi recimo lahko bil Coinbase insolventen?
Ne zivijo oni v bistvu od provizijih, transakcij, obresti ipd?


Pa sem dal razlago, da se čiz lepo da bit nesolventen, četudi služiš nekaj milijonov dnevno od feejev.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

Lahko postane insolventen ce btc kresne in folk zacne v paniki kesirat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Nope. 6 milijard na racunu zaradi tega ne more izginiti. Pokazati bosta morala Coinbaseovo bilanco stanja. Sta jo prebrala?

IgorCardanof ::

No sej bomo vidl. Dejstvo je, da večina kripto menjalnic sedaj bolj na tesno diha. Tale relief trenutno jih kar rešuje, ker se povečuje aktivnost in je malo več prihodka od feejev. Resnega bear marketa pa najbrž večina ni zmožna prenest brez velikega restrukturiranja zaposlenih.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

No sej bomo vidl. Dejstvo je, da večina kripto menjalnic sedaj bolj na tesno diha. Tale relief trenutno jih kar rešuje, ker se povečuje aktivnost in je malo več prihodka od feejev. Resnega bear marketa pa najbrž večina ni zmožna prenest brez velikega restrukturiranja zaposlenih.


Pa saj to velja za skoraj vse firme ali?

Kaj misliš da druge realne firme na Svetu ne bi odpuščale ob resni recesiji? Velika večina bi jih... ali to pomeni da so vse insolventne danes? Ne.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Kardanov Igor - pises neumnosti.
Kripto menjalnice zlahko odpustijo 80% zaposlenih, in menjalnice delujejo naprej. V zadnjih 2-3 letih so zaposlile ogromno svezega kadra, ki ga lahko kadarkoli odpustijo.

Nisem preprican, ce razumete besedo solventnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

OldnSlow ::

Bitstamp obstane, karavana gre dalje, bear je sele na zacetku, ce se je sploh ze zacel
Ja coinbase se je nategnil ker so sli na borzo, lahko da je fud, komu mar, vazno da delamo gainse

IgorCardanof ::

kow je izjavil:

Kardanov Igor - pises neumnosti.
Kripto menjalnice zlahko odpustijo 80% zaposlenih, in menjalnice delujejo naprej. V zadnjih 2-3 letih so zaposlile ogromno svezega kadra, ki ga lahko kadarkoli odpustijo.

Nisem preprican, ce razumete besedo solventnost.


Da ne bo potem kasneje spet "Did not see that coming" in podobnih stvari. A obstaja primer kakega podjetja, ki je skoz lepo poročalo o svojem poslovanju in jim je šlo dobro, potem so pa v kratkem bankrotirali?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kow ::

Seveda. Ampak to ne pomeni, da je to vsako podjetje. Brez dokaza, pac ne bomo verjeli tviterju ali pac? Kako ves, da jih ne blati konkurenca?

IgorCardanof ::

Še zmeraj no, bolj se fokusirajmo na vprašanje "kako" so lahko nesolventi kot na "zakaj" so nesolventni.

In na prvega mislim, da sem vredu odgovoril. Na drugo vprašanje pa je odgovor najbrž, da sploh (zaenkrat) niso.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

OldnSlow ::

Binance US? Chyna uber alles, ali pa murica naprej tisi svojo novo posveceno metaverse nft defi scam2earn run2earn menjalnico
Verjetno bi bilo zanimivo slisati tudi kaksni lobiji so bili okrog bistampa po 2018 da sta slovenca prodala. Zarad kesa sigurn ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OldnSlow ()

kow ::

IgorCardanof je izjavil:

Še zmeraj no, bolj se fokusirajmo na vprašanje "kako" so lahko nesolventi kot na "zakaj" so nesolventni.

In na prvega mislim, da sem vredu odgovoril. Na drugo vprašanje pa je odgovor najbrž, da sploh (zaenkrat) niso.


Nihce ni odgovoril na kaksen nacin so lahko nesolventni. Coinbase sploh trguje s kriptom?

Mato989 ::

kow vsaka firma je lahko insolventna, tudi COinbase... to kar Igor govori je itak brezveze ker velja ZA VSE... on pa izpostavlja 1 menjalnico
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Nesolventni so lahko na način, da njihovi tekoči stroški in operativni stroški presežejo njihov prihodek in njihov treasury. V tem primeru lahko vidijo rešitev v tem, da si začasno sposodijo sredstva, ki so jih uporabniki deposital k njim in operirajo malo z njimi za pokrivanje tekočih računov.
Če bi v tem scenariju naenkrat vsi uporabniki želeli withdrawat ves crypto in assete dol, potem bi nastal problem. Problem, ki ga normalno menjalnica nikoli ne bi smela imet, ker pač seveda samo hrani uporabnikove depozite.

A je to sedaj scenarij, da je to res? Ne. To je samo potencialen scenarij, kako je lahko menjalnica tudi insolventna, čeprav z depoziti uporabnikov ne trguje ali jih posoja ali karkoli podobnega.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kow ::

Ne drzi. Apple ne more NENADOMA postati insolventen. Ima 100 milijard na racunu.

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

kow vsaka firma je lahko insolventna, tudi COinbase... to kar Igor govori je itak brezveze ker velja ZA VSE... on pa izpostavlja 1 menjalnico


Tako kot sem ti izpostavljal za Celsisu ane?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ne drzi. Apple ne more NENADOMA postati insolventen. Ima 100 milijard na racunu.


Drži, ker LAHKO PA... Ne more bit jutri (verjetno) lahko pa je čez 20 let recimo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

No, zdaj mora pa se nekdo razloziti kako je coinbase postal insolventen v nekaj mesecih.... Povejta mi 1 mozen scenarij.
Kako so zakockali 6 milijard? So dobili kaksno ogromno kazen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow vsaka firma je lahko insolventna, tudi COinbase... to kar Igor govori je itak brezveze ker velja ZA VSE... on pa izpostavlja 1 menjalnico


Tako kot sem ti izpostavljal za Celsisu ane?


Tako kot si napisal za Kucoin, Nexo in ostale? Pač če se celo leto dereš da je ŽNJ firm in crypto zadev insolventnih se ti pri kateri tudi userje... to ne pomeni da so zdaj VSI... seveda pa so LAHKO VSI, ampak brez dokazov je to tako, gembling napovedovanje.

A si že dal kak dokaz da je Coinbase insolventen? To da je LAHKO vemo vsi, ampak lahko je tudi neka druga firma.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Jah tukaj se igramo z verjetnostmi ane. Zdej a si pripravljen vložit 2h časa zato da umakneš stvari s platforme za katero ocenjuješ, da ima recimo 5% možnosti, da bo kmalu izginila/bankrotirala/ti zaklenila račun.

In potem se vprašaš, rabim 2h časa, tu na platformi imam 1m$. Če se zgodi moja ocenjena verjetnost 5%, da izgine/bankrotira/..., v 5% izgubim 1m$, v 95% pa naprej pobiram nekaj malega obresti ali kakorkoli uporabljaš sredstva tam gor.

Net izračun je, da v pričakovanju v tem scenariju izgubiš 20k, 30k, 40k recimo. In potem premisliš, okej 2 uri mojega časa, 40k minusa v povprečju. 20k na uro, ok, mogoče raje umaknem sredstva stran.

Zdej če imaš pa 10$ gor na menjalnici je pa itak brezveze.

Večinoma se vedno povsod operira z verjetnostmi za posamezne scenarije. Potem pa lahko na potreben trud in količino sredstev, ki jih imaš na platformi, ustrezno korigiraš, ali boš na neke negativne novice reagiral in umaknil sredstva ali pustil, da so tam naprej.

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow vsaka firma je lahko insolventna, tudi COinbase... to kar Igor govori je itak brezveze ker velja ZA VSE... on pa izpostavlja 1 menjalnico


Tako kot sem ti izpostavljal za Celsisu ane?


Tako kot si napisal za Kucoin, Nexo in ostale? Pač če se celo leto dereš da je ŽNJ firm in crypto zadev insolventnih se ti pri kateri tudi userje... to ne pomeni da so zdaj VSI... seveda pa so LAHKO VSI, ampak brez dokazov je to tako, gembling napovedovanje.

A si že dal kak dokaz da je Coinbase insolventen? To da je LAHKO vemo vsi, ampak lahko je tudi neka druga firma.


Sem napisal za Kucoin, to vem. Sem kasneje napisal pa za večino lenderjev, da se gre raje stran od njih. In kar nekaj od teh, jih je danes v bankrotu. Nexo denimo ni. Je pa marsikatega druga.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

kow ::

IgorCardanof je izjavil:

Jah tukaj se igramo z verjetnostmi ane.


No, in kje si podal verjetnost za Coinbase? Cakam.

IgorCardanof ::

0.027 da Coinbase pade v roku 365 dni. Številka seveda potegnjena iz moje glave.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

m0LN4r je izjavil:

Mi lahko nekdo razlozi, zakaj bi recimo lahko bil Coinbase insolventen?
Ne zivijo oni v bistvu od provizijih, transakcij, obresti ipd?


To drži dokler imaš dinamični sistem kjer velja ponudba in povpraševanje in se posledično cena temu prilagaja. Ampak v kriptu imamo enega oz. par trojanskih konjev, ki se imenujejo stabilne kripto valute. Tam pa nastane problem, saj težko rečeš koliko imajo ponudniki stabilnih kovancev zadaj kritja in kako se denar in kovanci prenašajo med posameznim ponudnikom in borzami. In v primeru, da bi si preveč ljudi izplača iz stabilnih v fiat, lahko to vpliva na borzo, na način da izplača preveč denarja in postane nelikvidna in če se pojavi težava z menjavo stabilnih kovancev v valuto, lahko pride do jakih težav.

kow ::

Dzoni, govorimo o solventnosti, ne likvidnosti.

IgorCardanof je izjavil:

0.027 da Coinbase pade v roku 365 dni. Številka seveda potegnjena iz moje glave.


Molnar ni govoril o insolventnosti v roku 1 leta. To casovno obdobje si potegnil iz "riti", ne glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Kripto ::

Največje tveganje so menjalnice, ki niso več samo menjalnice, ampak delajo z leverage, izvedenimi finančnimi instrumenti na kripto, stejkajo, kreditirajo itd. ker hočejo služiti velike denarje na 101 način. To so kot hišice iz kart, ki se lahko sesujejo v trenutku. Da o raznih variantah Celzious, ARK ipd. niti ne pišemo.

Money is mindset!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kripto ()

IgorCardanof ::

kow je izjavil:

Dzoni, govorimo o solventnosti, ne likvidnosti.

IgorCardanof je izjavil:

0.027 da Coinbase pade v roku 365 dni. Številka seveda potegnjena iz moje glave.


Molnar ni govoril o insolventnosti v roku 1 leta. To casovno obdobje si potegnil iz "riti", ne glave.


Potem pa iz riti. Ni problema.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.
««
1128 / 1486
»»