» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1110 / 1486
»»

Kripto ::

DarwiN je izjavil:

Kripto, ampak kako si lahko tako optimističen? Sej vendar vidiš, kaj se dogaja okrog (ne)zaupanja v celem kriptu svetu. Vse propada. Ljudje ne upajo držat denarja praktično na nobeni platformi, niti v stable coinih. Se zdi, da je edina varianta za miren spanec tist ledger fizični wallet. Me zanima, kolk je poskočila prodaja teh "USB ključkov".. LMAO, ne bi se čudil, če je poskočilo za 10000000% v zadnjih nekaj mesecih. And who could blame them? :))

Skratka, vsi bežijo. Še kripto youtuberji vsi po vrsti potrjujejo, da ne dobivajo več novih subscriberjev, ker je zanimanje za kripto dobesedno crknilo. Celo influencerji so prenehali z rug-pulli in shit-coini.

Mislim, od kod tebi kakršenkoli optimizem? Ok, neki odboji jasno bodo prej ko slej, da se poreže shorterje in privabi nove fomo-te, ampak ...



Zelo simple. Psihološko gledano, bolj ko se govori da vsi bežijo, da je hudo itd. smo bližje dnu za letos. Večina čaka na flush out raznih rug pull, shit-coins, meme, dogie... To je pa trenutek, ko se nekaterim nakazuja vstopna točka.

Money is mindset!

DarwiN ::

@pangro, znaki kapitualicije ja, ampak kam boš v prihodnje investiral? Komu boš zaupal? Kje in kaj boš stejkal za mamljivih ~12% APY? Si upaš danes brezskrbno kupit katerikoli coin, razen BTCja in ETHja?

Najprej bi bilo fajn videt vsaj začetne znake, da se stvari počasi obračajo in investitorji vračajo, kaj?

@TheMentor, 2018-19 kripto hišica iz kart ni bila niti približno tako visoka kot danes oziroma novembra.. Zato bi pričakoval VELIKOOOO hujše posledice.. Nenazadnje se "vsi" strinjajo, da bo v bližnji prihodnosti crknila večina alt-coinov. Tega takrat ni bilo oziroma do tega ni prišlo. Ravno obratno - prišlo je do nove eksplozije kripta pod vodstvom influencerjev in zahvaljujoč naprintanemu denarju. Kdo bo pa po tvojem mnenju sprožil naslednjo eksplozijo? Dot com boom je bil tudi samo eden, a ne? In ko je mehurček počil, ni takoj nastal nov mehurček, kajne?

No, sej mogoče imate prav. Kaj pa jaz vem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::



Mehurček je bil samo eden, a ne? In pravkar smo v fazi njegovega poka.. Januarja 2018 je bilo neko igračkanje, ampak pravi mehurček je samo eden. :)

Tole frazo "Pravi mehurček je samo eden" trademarkam! Da si ne bi kdo dal v podpis ali jo kakorkoli drugače uporabljal! :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hamez66 ::

Ma to samo zgleda, samo če preklopiš na LOG, pa potem vidiš, da je bil 2017 balon tisti resnični. Če si mel v začetku leta recimo bitcoin po okoli 1000$, si ga lahko prodajal po malo več kot 19000$ na vrhu. To je 19x. Pa če rečemo, da se je 2021 bull run začel oktobra 2020, ko je bila cena okoli 10k$, na vrhu je bil pa malo pot 70k, se pravi okoli 7x.

To je bilo pri bitcoinu. Takrat je šel recimo eth iz okoli 8$ na 1300$. Xrp je naredil ogromno. Enkrat sem od gatehuba, ker sem jim malo pomagal pri eni malenkosti, dobil 1000xrp "za kavico", potem je bilo pa to nekoč vredno 3000+$. Tako je bilo 2017. Market cap 2021 je seveda mnogo višji, samo v % se pa ni dalo narediti toliko kot leta 2017.

Prebranac ::

Pač ponzi balon še čaka da se sprazni. Ne sanjajte o donosih. Časi so drugačni, narod je dozorel v razmišljanju, ne bodo se pustili nasrkat še 3 krat.

DarwiN ::

Logaritem ja, hamez.. Ampak jaz govorim o globalnem kripto marcet capu.. Skozi vso zgodovino kripta se je igračkalo z malim denarjem, nekje med 0 in 0,4 trilijoni (z izjemo januarja 2018). Lani so prvič v igro stopili veliki fantje, a ne? Market cap je dosegel vrednost 3 trilijone. Igra je prvič postala resen biznis. Prvič smo videli pravi balon. Zato je malo nehvaležno gledat za nazaj.. In zato verjetno tudi padajo vsi vzorci, kot so "BTC še nikoli ni bil 8 tednov zapored v rdečih številkah" ali "BTC še nikoli ni padel pod prejšnji ATH", "nikoli dipnil pod določen MA", itd, itd.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kripto ::

Letos bomo še nekako zgurali, če se izrazim zmerno optimistično. Novega ATH ne bo, 55k USD se mi zdi zgornja meja. Rang 33-35k USD pa uresničljiv z zelo veliko verjetnostjo. Seveda bo od določenega ranga dalje spet kot debeli in pretežki kokos na tankem peclju.

Money is mindset!

PrihajaNodi ::

DarwiN je izjavil:

Logaritem ja, hamez.. Ampak jaz govorim o globalnem kripto marcet capu.. Skozi vso zgodovino kripta se je igračkalo z malim denarjem, nekje med 0 in 0,4 trilijoni (z izjemo januarja 2018). Lani so prvič v igro stopili veliki fantje, a ne? Market cap je dosegel vrednost 3 trilijone. Igra je prvič postala resen biznis. Prvič smo videli pravi balon. Zato je malo nehvaležno gledat za nazaj.. In zato verjetno tudi padajo vsi vzorci, kot so "BTC še nikoli ni bil 8 tednov zapored v rdečih številkah" ali "BTC še nikoli ni padel pod prejšnji ATH", "nikoli dipnil pod določen MA", itd, itd.


Vidimo tudi propadanje:
Luna
Celsius
3AC

Niti Bitconnect ni sel na nulo kot je sla luna, kmalu zatem pa enormna korekcija BTCja, po padcu Bitconnecta. Bitkonect se je se nekaj casa trgoval po 5 usd
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

@Warcraft, potem pa bova midva in ostali negativci krivi, da bodo ljudje PONOVNO zamudili milijone.

Nenazadnje nihče ne ve, kaj se bo zgodilo.. Vsi zgolj ugibamo. "Educated" guessing. Zato nehaj strašit. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Prebranac ::

DarwiN je izjavil:

@Warcraft, potem pa bova midva in ostali negativci krivi, da bodo ljudje PONOVNO zamudili milijone.

Nenazadnje nihče ne ve, kaj se bo zgodilo.. Vsi zgolj ugibamo. "Educated" guessing. Zato nehaj strašit. ;)


Jaz dajem samo finančne nasvete in ne svojega mnenja🤣. Bo pa ponzi še padel. Ne obetam si plusa do 2025.

Ena ponzi lastovka še ne prinese pomladi žal...

Zgodovina sprememb…

Prebranac ::

Nekdo se prav trudi, da retail ribice zagrabijo, zanimiv graf. No se nea pritožujem, rad bi čimprej šel vsaj na 0.

gruntfürmich ::

DarwiN je izjavil:

Logaritem ja

tako je. Logaritem! z veliko začetnico.
če ni logaritemskega grafa je to takšna začetniška napaka da je nadaljna debata brezvezna, ker se smatra da je na drugi strani idiot.

vedno večji baloni bodo po market capu, ampak vedno manjša nihanja kar se tiče cene v %. ker se gre za Logaritem.

bo pa zanimivo, ko/če bo market cap bitcoina presegel marketcap zlata.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tonis ::

EUR downhill...


..kot kaže je 0,85 res v igri...

Kripto ::

Bitcoin je v boiling, boiling, boiling...mode.

Money is mindset!

janezvalva ::

Upland, najnovejša simulacija trgovanja nepremičnin na blockchainu in metaverse(podobno kot SAND).
pristop:
Hi! Check out Upland, a virtual property trading game. If you use this link, Upland will award you with a bonus for your first purchase https://r.upland.me/htSN
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

IgorCardanof ::

Celoten portfolio danes gor več kot 30%.

Pač, ko je tu na forumu panika, se kupuje alte. Se pač nikoli ne naučite. Ko pa Kamikaza piše, da gre Bitcoin na 500k glede na fraktal iz leta 2013, takrat se pa prodaja.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

FireSnack ::

Danes naredil na portfelju okoli 400% čistega dobička. Večinoma alti.
Preprodajalec NFT umetnin

IgorCardanof ::

FireSnack je izjavil:

Danes naredil na portfelju okoli 400% čistega dobička. Večinoma alti.


Hvala za tiste dojave včeraj zvečer. Definitivno se vložek 200€ na mesec več kot splača glede na ves alpha, ki ga daješ!
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

FireSnack ::

Ni za kaj, Nodi. Uživaj z milijoni, ker si predolgo že na sociali.
Preprodajalec NFT umetnin

Kripto mesi ::

Oladita s trolanjem.

globoko grlo ::

Ja dejte ja prej povedat kaj gre x4 al pa vec.

Ne ae pol hvalt.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

IgorCardanof ::

10x long na BTCju, stoploss na 19800. Mislim, da gremo sedaj prej na 30k kot pod 20k.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

matic492 ::

Jaz sem pa euro millions vplačal, je že na 230 miljonov.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

vaščan ::

tonis je izjavil:

EUR downhill...


..kot kaže je 0,85 res v igri...

Kako je eur v pi... če bo hmal usd več vreden pa mormo vedt da je dolar full zgubu zadnje dve leti na kupni moči.
Je kdo od vas prodal ko je btc padel pod 20k?

deco16 ::

Sem ampak samo tiste BTC katere sem kupil po 10k ali manj ;) Cash is king

DarwiN ::

Puuuuumpaaa.. 21k. Zamudili ste dno. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kripto ::

DarwiN je izjavil:

Puuuuumpaaa.. 21k. Zamudili ste dno. ;)


Od 21k do 30k je še vedno zelo lepa potencialna priložnost...

Money is mindset!

FireSnack ::

Nora pumpa to gre čez 50k zagotovo.
Preprodajalec NFT umetnin

Kripto ::

Prehitevaš dogodke :D Bo treba najprej v rang 27-29k USD potem pa dalje...

Money is mindset!

strawman ::

Options trading je nevaren.
Korejski startup Uprise izgubil ves kapital svojih strank ($20m) ko je shortal LUNA med kolapsom in se ujel na rebound. Baje na podlagi "AI trgovalne strategije".

Kripto ::

Bitcoin boiling mode se nadaljuje...

Money is mindset!

Prebranac ::

Kripto je izjavil:

Bitcoin boiling mode se nadaljuje...


Že videno....še zadnja priložnost za tiste ki so kupovali na 17500 za prodat pri 21 600.

TheMentor ::

Prebranac je izjavil:

Kripto je izjavil:

Bitcoin boiling mode se nadaljuje...


Že videno....še zadnja priložnost za tiste ki so kupovali na 17500 za prodat pri 21 600.



pa na tem forumu mamo same miljonarje. pa folk bi kr prodajal btc, ko je weekly in monthly RSI na najnižji točki v celi zgodovini bitcoina. Pa da crkneš od smeha no. Ajde ne rečem, če zarivaš 100$ na 17.500 z x100 pa trguješ na minutnem grafu. Tisti k zdej govorijo, da gremo pod 10k so isti, ki so govoril, da gremo decembra 2021 na 250k. Pa to je za posrat no.

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

TheMentor je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Kripto je izjavil:

Bitcoin boiling mode se nadaljuje...


Že videno....še zadnja priložnost za tiste ki so kupovali na 17500 za prodat pri 21 600.



pa na tem forumu mamo same miljonarje. pa folk bi kr prodajal btc, ko je weekly in monthly RSI na najnižji točki v celi zgodovini bitcoina. Pa da crkneš od smeha no. Ajde ne rečem, če zarivaš 100$ na 17.500 z x100 pa trguješ na minutnem grafu. Tisti k zdej govorijo, da gremo pod 10k so isti, ki so govoril, da gremo decembra 2021 na 250k. Pa to je za posrat no.


Točno to. Sedaj še ne gremo na 10k, gremo pa jeseni.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

TheMentor ::

IgorCardanof je izjavil:

TheMentor je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Kripto je izjavil:

Bitcoin boiling mode se nadaljuje...


Že videno....še zadnja priložnost za tiste ki so kupovali na 17500 za prodat pri 21 600.



pa na tem forumu mamo same miljonarje. pa folk bi kr prodajal btc, ko je weekly in monthly RSI na najnižji točki v celi zgodovini bitcoina. Pa da crkneš od smeha no. Ajde ne rečem, če zarivaš 100$ na 17.500 z x100 pa trguješ na minutnem grafu. Tisti k zdej govorijo, da gremo pod 10k so isti, ki so govoril, da gremo decembra 2021 na 250k. Pa to je za posrat no.


Točno to. Sedaj še ne gremo na 10k, gremo pa jeseni.



Seveda je varianta, ampak v tej točki verjetnost, da bomo kar pal na 10k niti približno ni kaj večja od meta kovanca. Lahko tehnično analizo čisto zanemariš pa gledaš samo makro. Ja potem bo WW3. Kupuj konzerve tudi, ko bo btc 5k. Največji btc whale še nikoli v zgodovini ni imel več bitcoinov.
https://bitinfocharts.com/bitcoin/addre...

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Vidim, da smo blizu 1111. strani. Kdo bo jutri naredil komentar na 1111. strani ob točno 11:11 uri zjutraj?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

mastazeko ::

IgorCardanof je izjavil:

Vidim, da smo blizu 1111. strani. Kdo bo jutri naredil komentar na 1111. strani ob točno 11:11 uri zjutraj?


Warkraft z napovedjo 11k 8-)

IgorCardanof ::

Ta bi bla kar dobra. Upam da je tak memer.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

strawman ::

Jaz pa jutri kupim še za 1111€ BTC in je krog sklenjen.

Prebranac ::

Pubeci, ponzi je pol zdravja, ostala polovica pa lambo. Gdor ugotovi dno mu dam za krigl. Sicer pa na mesečnih grafih že darwin lepo nariše poševno krivuljo. Prosim ne sanjajte. Dna še nismo dosegli, kot je nodi rekel bomo jajčkali gore dole še mesece, naslednji bul bo 2024.

PS: da ne bo spet mokrih hlačk 26.julija ko fed spet pokaka napovedi

Zgodovina sprememb…

ViperR ::

Jutri, ko se zbudim, pričakujem btc na 30k.

Prebranac ::

ViperR je izjavil:

Jutri, ko se zbudim, pričakujem btc na 30k.


Jaz pa plačo.

PacificBlue ::

A McDonald's 8. v mesecu izplačuje?
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

PacificBlue je izjavil:

A McDonald's 8. v mesecu izplačuje?

10 ega. Samo je ta v nedeljo
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Prebranac ::

Henkel.

pangro ::

DarwiN je izjavil:

@pangro, znaki kapitualicije ja, ampak kam boš v prihodnje investiral? Komu boš zaupal? Kje in kaj boš stejkal za mamljivih ~12% APY? Si upaš danes brezskrbno kupit katerikoli coin, razen BTCja in ETHja?

Najprej bi bilo fajn videt vsaj začetne znake, da se stvari počasi obračajo in investitorji vračajo, kaj?

@TheMentor, 2018-19 kripto hišica iz kart ni bila niti približno tako visoka kot danes oziroma novembra.. Zato bi pričakoval VELIKOOOO hujše posledice.. Nenazadnje se "vsi" strinjajo, da bo v bližnji prihodnosti crknila večina alt-coinov. Tega takrat ni bilo oziroma do tega ni prišlo. Ravno obratno - prišlo je do nove eksplozije kripta pod vodstvom influencerjev in zahvaljujoč naprintanemu denarju. Kdo bo pa po tvojem mnenju sprožil naslednjo eksplozijo? Dot com boom je bil tudi samo eden, a ne? In ko je mehurček počil, ni takoj nastal nov mehurček, kajne?

No, sej mogoče imate prav. Kaj pa jaz vem.


Se strinjam s tvojimi pomisleki in temu primerno krotim tveganje. Primerjava z dot com je več kot na mestu. Upal sem kupovat apecoina(nftji bodo še razbijal) pa ene par cvetk je še, pomemben mi je kateri coin prebija napram btc. Večkrat sem omenil da bo odločila bitka med surovinam in nasdaqu. Nekaj podobnega je bilo leta 2000 ob poku dot coma kjer so surovine spreobrnile trend sebi v prid in si v bistvu lahko z primernim odnosom do tveganja zadevo elegantno izpeljal in se preselil v surovine. In nekaj podobnega se sedaj dogaja. Imam uč na surovinah in izgleda da jih v prihodnjih mesecih čaka korekcijski val ki ga bom verjetno izkoristil za nakupe. Za kripto pa pričakujem okrevanje- bom videl kako se bo zadeva odvijala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

pangro ::

Evo malo špekulacije tko za dušo. Na twitru spremljam dost kripto veljakov in vsa ta ljudstva ki jim sledijo. In opažam daje konsenz sledeči. Smo v bearu kjer bodo vse uničili in btc dominanca bo poletela nad 60% in v to uničenje bodo vsi lepo dca-jal in potrpežljivo čakali na naslednji bull, prodal in lepo zaslužil. Problem pa je da kripto trg in na sploh finančni trgi niso namenjeni da folk služi denar ampak da ga igublja zato mi je ta scenarij najmanj verjeten. Najbolj verjetna sta mi naslednja dva scenarija. V shape recovery po doseženem dnu oz lah da smo ga že in nov vrh konec leta ali pa začetek 2023 in potem ta prav bear. Drugi pa je odvoz v bear ki ga bo ojačal še večletni surovinski ciklus ki bo zmel vso tehnologijo v prah oz. jo bo outperformal, ljudstvo bo pa doživelo kaj to pomeni hodlati 5 let ali več.

matic492 ::



Saj smo že holdali skoraj 5 let, to ni nič novega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

mr_chai ::

Važno je, da hodlerji ostanete hodlerji do ničle :)

IgorCardanof ::

IgorCardanof je izjavil:

10x long na BTCju, stoploss na 19800. Mislim, da gremo sedaj prej na 30k kot pod 20k.


Zapiram za lep 80% profit na vlozek.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.
««
1110 / 1486
»»