» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1005 / 1490
»»

PrihajaNodi ::

IgorCardanof je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

energetik je izjavil:

Pomislite na npr. Ukrajince, ki so zbežali. Kaj bi storil sam, če bi bil v taki situaciji, pustil EUR na banki?
Ne, verjetno bi se mudilo, nakazal bi si večino denarja iz TRR na Bitstamp, nabavil BTC in vzel s sabo Ledgerja. Verjetno ne bi naročal zlatih palic, čakal dostave in jih trogal s sabo. Ali trogal Grivne s sabo v EU...


Zakaj pa ne USDT?


Če si v 10 dneh izgubil vse kar imaš, najbrž ne dobiš dovolj dopamina, če samo držiš preostanek v dolarjev z 10% inflacijo. Moraš dat v Bitcoin, da ne veš, ali boš naslednji teden imel 20% več ali 20% manj.

:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IgorCardanof ::

Evmos komedija:

Network upgrade has unfortunately failed. The chain is halted, and will be stopped for the next couple of days while the team reconvenes and decides next steps. No transactions will be processed in the meantime.

We are gathering all the information available, we don't have all the moment but should have a wholistic idea of what went wrong.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Blue30 ::

Lej chain is halted.

Pa to je samo za ugasnit in developerje za zapret.

Bom carlija vprasal, kako se kardan ugasne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue30 ()

IgorCardanof ::

Jp, evmos in cardano developerji bi se dobro razumeli. Mogoce bi lahko organiziral kak meetup, kjer bi oboji povedali, kje so sli tako narobe.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Blue30 ::

IgorCardanof je izjavil:

Jp, evmos in cardano developerji bi se dobro razumeli. Mogoce bi lahko organiziral kak meetup, kjer bi oboji povedali, kje so sli tako narobe.

Si sigurn?

MisterR ::

energetik je izjavil:

Zakaj bi ga cashoutal? Plačaš direktno z njim. Oz. če že pobegneš, si nekje zunaj odpreš TRR in tam cashoutaš.


Seveda. Koliko krat si že plačal kruh in mleko z BTC v fizični trgovini? Če si vsaj enkrat, me prosim razsvetli:
- kateri decentraliziran wallet si uporabil
- kako dolgo si čakal na izvedbo transakcije
- koliko si plačal provizije

Eni še kar sanjate da je kripto easy peasy plačilno sredstvo tako kot bakreni kovanci. Pa ni, get over it.

Glede odprtja TRR,good luck with that https://radioprvi.rtvslo.si/2020/02/ban...
Enako delajo banke drugod po svetu. Ali ti misliš, da banke z veseljem odprejo TRR za tujce, ki si gor naložijo par 10k€, cashoutajo in potem izginejo z opranim denarjem? Kaj gledaš Narcose, da take sanjaš?

IgorCardanof ::

Ja ni ane.

Ce se menjalnice odlocjo te blokirat, potem si kr konkretno najebal. Se da, je pa ogromno dela in tveganja.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

MisterR je izjavil:

energetik je izjavil:

Zakaj bi ga cashoutal? Plačaš direktno z njim. Oz. če že pobegneš, si nekje zunaj odpreš TRR in tam cashoutaš.


Seveda. Koliko krat si že plačal kruh in mleko z BTC v fizični trgovini? Če si vsaj enkrat, me prosim razsvetli:
- kateri decentraliziran wallet si uporabil
- kako dolgo si čakal na izvedbo transakcije
- koliko si plačal provizije

Eni še kar sanjate da je kripto easy peasy plačilno sredstvo tako kot bakreni kovanci. Pa ni, get over it.

Glede odprtja TRR,good luck with that https://radioprvi.rtvslo.si/2020/02/ban...
Enako delajo banke drugod po svetu. Ali ti misliš, da banke z veseljem odprejo TRR za tujce, ki si gor naložijo par 10k€, cashoutajo in potem izginejo z opranim denarjem? Kaj gledaš Narcose, da take sanjaš?
V izrednih razmerah bi se morda pojavila tudi direktna trgovina s kriptovaluto. Poleg tega nisem rekel, da VSE spraviš v kripto, jasno da se naloudaš tudi s kešom za vsaj par tednov sprotne porabe. Tisto v kripto imaš samo zazihrano, da ti ne vlada ne okupator ne moreta vzeti. Pa magari če maš v USDC ali UST.
Aja, prodajalci fizičnega zlata večinoma omogočajo tudi plačilo z BTC. Nabaviš palice in jih magari pri drugem prodajalcu proodaš za fiat, kolikor ga rabiš.
vires in numeris

Mato989 ::

Nic nikjer nisem videl da bi kak crypto.com ki ima kartico blokiral kr vse ruske userje

A to samo nabijate ali ima kdo kaj fiksnega

Drugace lahko nakazes na crypto.com in placujes od tam s kartico
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Blue30 ::

Decentraliziran sistem zaenkrat ne obstaja. V bistvu ne more obstajat, dokler ti ena firma izda kartico.
Te Crypto.com, Binance.com, Wirex.com kartice so le poenostavljena poraba denarja.

Zame je trenutno najblizje temu XVGPAY, kakor groteskno se ze slisi...v glavnem placilno sredstvo prek private coinov, ki so neizsledljivi. Kao.

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

Nic nikjer nisem videl da bi kak crypto.com ki ima kartico blokiral kr vse ruske userje

A to samo nabijate ali ima kdo kaj fiksnega

Drugace lahko nakazes na crypto.com in placujes od tam s kartico


Ja saj niso vsi. Se borijo menjalnice, da ne bi zjebale povprečnega rusa, ki ni nič kriv. Ampak če bojo regulacije, ne bodo imele izbire.
Kar smo videli v zadnjih tednih je to, da nikjer nisi varen.
Denar na banki, zamrznjen ali odtujen, če si rus. Potem scena v kanadi, ko so prav tako želeli zamrznit kripto sredstva protestnikov. Želje sedaj, da se blokira dostop do menjalnic vsem rusom (do neke mere implementirano). Skratka, vse se drži na nitki. Ja danes še gre čez, čez 1 teden, hmm kdo ve kako bo. Opensea blokiral dostop rusom, iračanom, severnokorejcem. Kje boš sedaj prodal svoje opice?

Poleg tega se nekaj govori, da bi šla rusija na svoj internet 11.3. Če se to zgodi in ni več povezazve z zunanjim svetom, potem si ponovno, v rahlih težavah kar se tiče tvojih kripto holdingov. Na tem področju sicer Musk s svojim Starlinkom daje upanje, da ne bo tako hudo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

strawman ::

Frontman Charles najbolj akademsko podprtega kripto projekta očitno nima niti diplome.

IgorCardanof ::

Če je to res, si mi res polepšal dan. Hvala! :)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nic nikjer nisem videl da bi kak crypto.com ki ima kartico blokiral kr vse ruske userje

A to samo nabijate ali ima kdo kaj fiksnega

Drugace lahko nakazes na crypto.com in placujes od tam s kartico


Ja saj niso vsi. Se borijo menjalnice, da ne bi zjebale povprečnega rusa, ki ni nič kriv. Ampak če bojo regulacije, ne bodo imele izbire.
Kar smo videli v zadnjih tednih je to, da nikjer nisi varen.
Denar na banki, zamrznjen ali odtujen, če si rus. Potem scena v kanadi, ko so prav tako želeli zamrznit kripto sredstva protestnikov. Želje sedaj, da se blokira dostop do menjalnic vsem rusom (do neke mere implementirano). Skratka, vse se drži na nitki. Ja danes še gre čez, čez 1 teden, hmm kdo ve kako bo. Opensea blokiral dostop rusom, iračanom, severnokorejcem. Kje boš sedaj prodal svoje opice?

Poleg tega se nekaj govori, da bi šla rusija na svoj internet 11.3. Če se to zgodi in ni več povezazve z zunanjim svetom, potem si ponovno, v rahlih težavah kar se tiče tvojih kripto holdingov. Na tem področju sicer Musk s svojim Starlinkom daje upanje, da ne bo tako hudo.



Jaz itak ne razumem na podlagi kake legalnosti bi neka menjalnica kr banala neko nacionalnost... Brez zakonske podlage bi menjalnice torej cexi morali rect samo fuck off

Drugace pa se strinjam, kr fucked up bo treba preit na defi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MisterR ::

energetik je izjavil:

MisterR je izjavil:

energetik je izjavil:

Zakaj bi ga cashoutal? Plačaš direktno z njim. Oz. če že pobegneš, si nekje zunaj odpreš TRR in tam cashoutaš.


Seveda. Koliko krat si že plačal kruh in mleko z BTC v fizični trgovini? Če si vsaj enkrat, me prosim razsvetli:
- kateri decentraliziran wallet si uporabil
- kako dolgo si čakal na izvedbo transakcije
- koliko si plačal provizije

Eni še kar sanjate da je kripto easy peasy plačilno sredstvo tako kot bakreni kovanci. Pa ni, get over it.

Glede odprtja TRR,good luck with that https://radioprvi.rtvslo.si/2020/02/ban...
Enako delajo banke drugod po svetu. Ali ti misliš, da banke z veseljem odprejo TRR za tujce, ki si gor naložijo par 10k€, cashoutajo in potem izginejo z opranim denarjem? Kaj gledaš Narcose, da take sanjaš?
V izrednih razmerah bi se morda pojavila tudi direktna trgovina s kriptovaluto. Poleg tega nisem rekel, da VSE spraviš v kripto, jasno da se naloudaš tudi s kešom za vsaj par tednov sprotne porabe. Tisto v kripto imaš samo zazihrano, da ti ne vlada ne okupator ne moreta vzeti. Pa magari če maš v USDC ali UST.
Aja, prodajalci fizičnega zlata večinoma omogočajo tudi plačilo z BTC. Nabaviš palice in jih magari pri drugem prodajalcu proodaš za fiat, kolikor ga rabiš.


Morda tudi SHIB pride na 0.1$.
Ampak ponovno bluziš o nerealni uporabi BTCja tako kot prej, odgovorov na enostavna vprašanja pa nimaš oziroma z odgovori zavajaš. Trenutno, in še nekaj časa si s kriptovalutami v krizi ne moreš začeti nič. Ne vem zakaj si je to tako težko priznati? Čas blockchaina še prihaja, v tej krizi še pač ne.

globoko grlo ::

Sem urco nazaj zasledil novico, da nej bi ameri bolj nadziral oz omejeval cripto, ker da selebzdej vidjo kako lahko kripto "financira" ruske oligarhe. A kdo kj vec ve o tem?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

MisterR ::

Mato989 je izjavil:

Nic nikjer nisem videl da bi kak crypto.com ki ima kartico blokiral kr vse ruske userje

A to samo nabijate ali ima kdo kaj fiksnega

Drugace lahko nakazes na crypto.com in placujes od tam s kartico


Niso jih blokirali. Ampak so jih blokirali Visa in MasterCard, ki so izdajatelji teh kartic.

In če EU čez noč sprejme da se kripto prepove, je to to. Tako kot se je zgodilo z ruskimi bankami in rubljem se lahko zgodi s kripto valutami. Pa ne sanjat da je v kripto valutah preveč vloženega, ker sem vam že na prejšnji strani dal podatek da to ni res, napram fiatu.
Zjebali so ruske banke, ruski narod, eu ekonomijo in zakaj mislite da ne bi kripta? Ker ima par ljudi not par milijard? A to en rus zapravi za vikend.

IgorCardanof ::

Kul. Torej sedaj je praktično dokazano, da je Charles lažnivec z visokim egom. Kdo bi si mislu.

Pa ni nič narobe, če nimaš doktorata ali če si naredil doktorat na FDVju, ampak da do take mere lažeš kaj si in kaj nisi naredil. Impresivno. Upam da Cardano potone skupaj s tem narcističnim lažnivcem.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

MisterR je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nic nikjer nisem videl da bi kak crypto.com ki ima kartico blokiral kr vse ruske userje

A to samo nabijate ali ima kdo kaj fiksnega

Drugace lahko nakazes na crypto.com in placujes od tam s kartico


Niso jih blokirali. Ampak so jih blokirali Visa in MasterCard, ki so izdajatelji teh kartic.

In če EU čez noč sprejme da se kripto prepove, je to to. Tako kot se je zgodilo z ruskimi bankami in rubljem se lahko zgodi s kripto valutami. Pa ne sanjat da je v kripto valutah preveč vloženega, ker sem vam že na prejšnji strani dal podatek da to ni res, napram fiatu.
Zjebali so ruske banke, ruski narod, eu ekonomijo in zakaj mislite da ne bi kripta? Ker ima par ljudi not par milijard? A to en rus zapravi za vikend.



Kolikor vem so visa in mastercard blokirale ruske banle pa se to ne vseh prihajajo info torej kr nekaj

Nihce pa mi se ni pokazal da je visa in mastercard blokiral vse ruske userje ce imajo viso od crypto.com

Seveda je vprasanje ali s tem lahko placajo v rusiji na spletu preko vpnja pa ziher in tudi verjetno na vseh bankah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MisterR ::

Mato, kartice se lahko uporabljajo v notranjem plačilnem sistemu imenovanem MIR. Ne moreš pa plačevati ali prejemati plačil v oz iz tujine.
Jaz iz tega sklepam, da kartice, ki niso bile izdane v rusiji (od v rusiji delujočih bank) ne moreš uporabljati. Mogoče se motim, ker crypto.com še ni dal uradne izjave.

VPN tukaj ne igra vloge, ker niso blokirane/omejene spletne trgovine ampak kartice. Zato tudi ne morejo prejemati plačil na vise/mc iz tujine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

endelin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

strawman ::

IgorCardanof je izjavil:

Kul. Torej sedaj je praktično dokazano, da je Charles lažnivec z visokim egom. Kdo bi si mislu.

Pa ni nič narobe, če nimaš doktorata ali če si naredil doktorat na FDVju, ampak da do take mere lažeš kaj si in kaj nisi naredil. Impresivno. Upam da Cardano potone skupaj s tem narcističnim lažnivcem.


Se strinjam, nima veze ali imaš diplomo, samo da rečeš da si se izpisal iz PhD ko tudi prve stopnje nimaš je pa mimo.
Zdaj me malo manj preseneča, da veliko govori, ampak bolj malo pove.
Primerjava pogovorov pri Lex Friedmanu med njim, ter Vitalikom ali Micalijem je očitna.

Vitalik 1, 2
Micali
Charles

Mato989 ::

MisterR je izjavil:

Mato, kartice se lahko uporabljajo v notranjem plačilnem sistemu imenovanem MIR. Ne moreš pa plačevati ali prejemati plačil v oz iz tujine.
Jaz iz tega sklepam, da kartice, ki niso bile izdane v rusiji (od v rusiji delujočih bank) ne moreš uporabljati. Mogoče se motim, ker crypto.com še ni dal uradne izjave.

VPN tukaj ne igra vloge, ker niso blokirane/omejene spletne trgovine ampak kartice. Zato tudi ne morejo prejemati plačil na vise/mc iz tujine.


Ja, ampak jaz govorim o tem, če hoče Rus danes s crypto.com kartico kupit nekaj v Sloveniji... se pravi če si ti Rus in si kot turist v Sloveniji in imaš Viso od Ruske banke ki jo je VISA/MC blokirala in imaš hkrati crypto.com račun in imaš njihovo Viso...

Po moji logiki lahko z crypto.com viso brez težav plačuješ naprej...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

endelin je izjavil:

Btc na 13k usd?
https://www.marketwatch.com/story/biden...

Zakaj 13k$ ?
Iz novice:
Implicit in the order will be that cryptocurrency will remain a part of the U.S. economy for years to come.
vires in numeris

Blue30 ::

IgorCardanof je izjavil:

Kul. Torej sedaj je praktično dokazano, da je Charles lažnivec z visokim egom. Kdo bi si mislu.

Pa ni nič narobe, če nimaš doktorata ali če si naredil doktorat na FDVju, ampak da do take mere lažeš kaj si in kaj nisi naredil. Impresivno. Upam da Cardano potone skupaj s tem narcističnim lažnivcem.


Ja kaj bomo zdaj s carlijem, wikipedia govori prav ali ne?

Je naredil cardano ali je samo lutka? Sta kolega z vitalikom?

IgorCardanof ::

Blue30, bova šla zdaj skupaj raziskovat tole. Itak bova mela v bear marketu veliko časa.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Blue30 ::

IgorCardanof je izjavil:

Blue30, bova šla zdaj skupaj raziskovat tole. Itak bova mela v bear marketu veliko časa.

Hehe, mene osebno ne moti, ker sem dal "kardanote" delat, da nakopajo nekaj novih cudnih toknov, ki ponavadi malo moonajo, ko zazivijo.

Glede carlija pa verjamem, da je klasicna ataka, kot se to pac pocne.
Ce bi prislo ven, da v resnici sploh ni on nic naredil pri tem izumu, pa mi osebno ne bi blo vseeno, ker bi vplivalo na ceno ada + future plans, tako pa bo zanimivo spremljat vse skupaj. Osebno pa, ker so moji v 3 razlicnih stejkih, cakam, da pade na 0.5$.

strawman ::

GitHub activity :))
Sicer to ne pove vsega, na projektu lahko sodeluješ tudi drugače, ampak ga tudi v IOHK ne najdem.

vbuterin (najmanj aktivno leto)



Charles Hoskinson

IgorCardanof ::

Ja on je zdej PR guy. Potem nehaš kodirat :D
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Blue30 ::

strawman je izjavil:

GitHub activity :))
Sicer to ne pove vsega, na projektu lahko sodeluješ tudi drugače, ampak ga tudi v IOHK ne najdem.

vbuterin (najmanj aktivno leto)



Charles Hoskinson



Zgledajo prave lenobe, ampak kaj pa pri etheriumu delajo? Se kje kaj vidi, pozna?

strawman ::

IgorCardanof je izjavil:

Ja on je zdej PR guy. Potem nehaš kodirat :D


Več kot berem, bolj se mi zdi da nikoli ni bil zraven pri implementaciji ali designu.
Nič narobe s tem, je pač hypeman, ki so ga odpustili iz Ethereum Foundationa, ko je nasprotoval non-profit open-source pristopu.
Potem je ustanovil IOHK ter svoje ime pripel na VC-backed Ethereum Classic, česar se sedaj močno otepa.
Zdaj je obrnil ploščo, in je spet advokat za open-source non-profit zadeve preko Cardano Foundationa. Ironično, ker se to bolj prodaja.
Pa še enkrat, nič narobe s tem. Le dobro vedeti.

Blue30 ::

strawman je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Ja on je zdej PR guy. Potem nehaš kodirat :D


Več kot berem, bolj se mi zdi da nikoli ni bil zraven pri implementaciji ali designu.
Nič narobe s tem, je pač hypeman, ki so ga odpustili iz Ethereum Foundationa, ko je nasprotoval non-profit open-source pristopu.
Potem je ustanovil IOHK ter svoje ime pripel na VC-backed Ethereum Classic, česar se sedaj močno otepa.
Zdaj je obrnil ploščo, in je spet advokat za open-source non-profit zadeve preko Cardano Foundationa. Ironično, ker se to bolj prodaja.
Pa še enkrat, nič narobe s tem. Le dobro vedeti.


Danes pa je ravno obratno. Ethereum je profit, cardano pa non-profit zadeva. Mar bi ostala skupaj z vitalikom, pa bi blo danes verjetno bolje..

strawman ::

Blue30 je izjavil:


Danes pa je ravno obratno. Ethereum je profit, cardano pa non-profit zadeva. Mar bi ostala skupaj z vitalikom, pa bi blo danes verjetno bolje..


IOHK = for-profit, Cardano Foundation = non-profit
Zaradi mene naj vse tele frontmane povozi avtobus. Na kratki rok slabo, ampak je na dolgi rok bolje.

Lep primer je Fantom in price reaction na odhod enega bolj vidnih ljudi ta teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

IgorCardanof ::

Matotova Binance/Crypto.com kartica:

https://twitter.com/binance/status/1501...

Binance@binanceAll Mastercard and Visa Cards issued in Russia will be unavailable on #Binance effective 2022-03-09, 21:00 UTC.

CZjev response:
CZ ? Binance@cz_binance.33mReplying to @binanceThis is out of our hands. Not our decision.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

jedateruk ::

Kateri kripto exchange uporabljate in priporočate? Binance ima low fees, ampak ima slabo pomoč uporabnikom. Tudi na play store ima slabe ocene.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Matotova Binance/Crypto.com kartica:

https://twitter.com/binance/status/1501...

Binance@binanceAll Mastercard and Visa Cards issued in Russia will be unavailable on #Binance effective 2022-03-09, 21:00 UTC.

CZjev response:
CZ ? Binance@cz_binance.33mReplying to @binanceThis is out of our hands. Not our decision.


Zanimivo je torej to, ali issuer kartice za binance/crypto itd... torej ve nacionalnost... bi moral pogledat TOS... zanimiva logika.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Ja ne, pritisnili so na Binance in Binance je rekel, da bo blokiral ruske Binance Card. To je to.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

Torej se CZ laže in je njihova odločitev? :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

Torej se CZ laže in je njihova odločitev? :D


Mislim, če nekemu rusu reče Putin, da naj mu da vse svoje premoženje ali pa ga šicne v glavo, jaz dovolim temu rusu da reče, da ni mogel nič naredit in da je bila odločitev izven njegove kontrole. 8-)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Hepanlol ::

IgorCardanof je izjavil:

Me mika, da bi kupil se malo vec zlata.


Ej, lohk vaučaš za kakega EU based prodajalca zlata, ki sprejema kripto? Bitgild je top tier v EU prostoru, Moro bi verjetno prav tako šel skozi, ostalo pa je vse kar shady ali pa propadlo v zadnjih letih. Delam spisek Bitgild alternativ, če kdaj presežem tisto AML-less mejo.

IgorCardanof ::

Hepanlol je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Me mika, da bi kupil se malo vec zlata.


Ej, lohk vaučaš za kakega EU based prodajalca zlata, ki sprejema kripto? Bitgild je top tier v EU prostoru, Moro bi verjetno prav tako šel skozi, ostalo pa je vse kar shady ali pa propadlo v zadnjih letih. Delam spisek Bitgild alternativ, če kdaj presežem tisto AML-less mejo.


Aja, bi kupil zlato fizično če bi bla ugodna ponudba kje, pa če bi se spoznal. Samo je pa 20% provizije pa ni tok vredu.

Tako da moj exposure na zlato je preko paxg. Paxos podjetje iz Londona, imajo krito 1 token, 1 unča zlata.

In ja, se zavedam da v primeru totalnega kolapsa, je to slabo, da nimaš točno pri sebi zlata.

Samo se mi vseeno zdi in upam, da tako hudo ne bo. Bo pa hudo, ziher.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Hepanlol ::

IgorCardanof je izjavil:

Hepanlol je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Me mika, da bi kupil se malo vec zlata.


Ej, lohk vaučaš za kakega EU based prodajalca zlata, ki sprejema kripto? Bitgild je top tier v EU prostoru, Moro bi verjetno prav tako šel skozi, ostalo pa je vse kar shady ali pa propadlo v zadnjih letih. Delam spisek Bitgild alternativ, če kdaj presežem tisto AML-less mejo.


Aja, bi kupil zlato fizično če bi bla ugodna ponudba kje, pa če bi se spoznal. Samo je pa 20% provizije pa ni tok vredu.

Tako da moj exposure na zlato je preko paxg. Paxos podjetje iz Londona, imajo krito 1 token, 1 unča zlata.

In ja, se zavedam da v primeru totalnega kolapsa, je to slabo, da nimaš točno pri sebi zlata.

Samo se mi vseeno zdi in upam, da tako hudo ne bo. Bo pa hudo, ziher.


Aja, papir ti stackaš haha, sploh nisem pomislil na to opcijo, ker sem jo sam zase takoj na začetku eliminiral. Drugače pa ni tko hudo oz. 20%, premije so ponavadi pod 10% nad spot ceno, komot najdeš tudi pod 5%, vsaj trenutno. Mi pa predstavlja izključno nekaj, kar bi prišlo prav, če res gre vse v pm, tako da je ključno, da ga držim v roki...

MisterR ::

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Matotova Binance/Crypto.com kartica:

https://twitter.com/binance/status/1501...

Binance@binanceAll Mastercard and Visa Cards issued in Russia will be unavailable on #Binance effective 2022-03-09, 21:00 UTC.

CZjev response:
CZ ? Binance@cz_binance.33mReplying to @binanceThis is out of our hands. Not our decision.


Zanimivo je torej to, ali issuer kartice za binance/crypto itd... torej ve nacionalnost... bi moral pogledat TOS... zanimiva logika.


To sem še jaz šokiran da je Binance podlegel, glede na to da so na Mauritiusu, kamor (med drugim) Rusi vozijo jahte, pa tudi kitajski kapital je neverjetno močan na tem otoku. Če je kdo bil tam v zadnjih 5ih letih ve o čem govorim.
Aja, pa ko si dal primer turista s crypto ti dam prav da bi lahko zapravljal v Sloveniji, ker ni vezano na nacionalnost uporabnika. Ampak očitno je. Clusterfuck. Sma pa imela fajn debato! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

Kripto ::

endelin je izjavil:

Btc na 13k usd?
https://www.marketwatch.com/story/biden...


To zna konkretno stresti in pretresti.

Money is mindset!

Majkomilo ::

Hepanlol je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Me mika, da bi kupil se malo vec zlata.


Ej, lohk vaučaš za kakega EU based prodajalca zlata, ki sprejema kripto? Bitgild je top tier v EU prostoru, Moro bi verjetno prav tako šel skozi, ostalo pa je vse kar shady ali pa propadlo v zadnjih letih. Delam spisek Bitgild alternativ, če kdaj presežem tisto AML-less mejo.



Jaz imam dobre izkušnje z https://www.celticgold.eu/en/ ter https://www.europeanmint.com/ . Europeanmint za plačilo uporablja BitPay, pri celtic gold pa pošlješ kriptovalute direktno na naslov, ki ti ga posredujejo (treba je povedati, da imajo 2,5% provizijo za plačilo s kriptovalutami - to velja za celtic gold). Oba trgovca poslujeta iz Estonije, tako da ponujajo tudi srebro brez davka.

Hepanlol ::

Majkomilo je izjavil:


Jaz imam dobre izkušnje z https://www.celticgold.eu/en/ ter https://www.europeanmint.com/ . Europeanmint za plačilo uporablja BitPay, pri celtic gold pa pošlješ kriptovalute direktno na naslov, ki ti ga posredujejo (treba je povedati, da imajo 2,5% provizijo za plačilo s kriptovalutami - to velja za celtic gold). Oba trgovca poslujeta iz Estonije, tako da ponujajo tudi srebro brez davka.


Super, hvala. Sicer imam oba že na spisku, nisem pa naletel na noben legitimen feedback za njiju.

jedateruk ::

Ima kdo Binance? Za selfie mi stalno pokaže "oops, network down". Kaj to pomeni? Da naj uporabim kak drug excharge?

PrihajaNodi ::

jedateruk je izjavil:

Ima kdo Binance? Za selfie mi stalno pokaže "oops, network down". Kaj to pomeni? Da naj uporabim kak drug excharge?

Kraken. Za selfie probaj pc in telefon. Ja binance so kar tecni z verifikacijo.
Ker dump je pa na mini. Vsak dan po 100k kovancev.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jedateruk ::

Saj delam selfie na mobitelu. Pač binance naj bi imel najmanjše fees. Poslal ga bom zdaj v p. m. Tudi bitstamp sem poskusil, najbolj zajeban glede kvalitete potnega lista, čeprav je slika pri 100% zoomu 10x večja kot potni list in vse se dovolj dobro vidi.
Kraken rabi android 8. Jaz imam 6.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Kraken gres preko browserja. Ja tak bolje kot app.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
1005 / 1490
»»